H 1 otonde mogelijk oplossing •or ontsluiting Jagtlust 'fVD'er Smit: College- p rogramma is gatenkaas NAAL Open Monumentendag bEN& OMGEVING CeidócSouoant VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1990 PAGINA 11 Uien dag Join met muziek, okjiviteiten en informatie r w r a deDWIJK Een open dag bijt zaterdag het spits af van het oveil '90/'91 van Join, de stichting voor sociaal-cultureel werk De gehele dag presenteren alle werkgroepen van ijk activiteiten. De open dag begint om elf uur met een igin^enwedstrijd voor de jeugd. Vervolgens kan men binnen oest! weten komen over het cursussenaanbod van Join in het vas d seizoen. Docenten zijn aanwezig om informatie te ver- iloJn en er kan direct worden ingeschreven. Kinderen kun- de* het °platen van de ballonnen, meedoen aan een spelpro- dat tot twaalf uur duurt, 's Middags van twee tot drie er geknutseld. Voor de leeftijdsgroep vanaf 12 jaar is e*f tot drie uur open huis, terwijl om half acht 's avonds begint die tot half tien duurt. De werkgroep deAWW houdt tijdens de open dag een klaverjasmarathon. 'dt gekaart van een tot zeven uur. De open dag wordt af- n met een optreden van de band Blues Bianco. Deze 'begint om negen uur. Onderzoek Jelgersma OEGSTGEEST Het col lege van burgemeester er wethouders in Oegstgeesi wil 30.000 gulden uitgeven om de technische staal waarin de Jelgersmakliniek verkeert te onderzoeken. Dit om eventueel het amb telijk apparaat in dat ge bouw onder te brengen. Een beslissing daarover moet volgend jaar worden geno men. De ambtenaren kam pen momenteel met een nij pend ruimtegebrek. Het voorstel om het onderzoek uit te voeren komt volgende week in de commissie fi nanciën. Alphenaai} breekt arm ALPHEN AAN DEN RIJN Een 17-jarige jongen uit Alphen is gisteravond rond negen uur gewond geraakt bij een aanrijding. Een 24-ja- rige vrouw uit Velserbroek reed met haar auto vanuit een parkeerhaven de Thor- beckestraat op. Zij had daar bij de Alphenaar op de bromfiets over het hoofd ge zien. Hij klapte dan ook op de auto. De man is met een gebroken arm overgebracht naar het Rijnoord Zieken huis. MEOB verwijdert verontreiniging OEGSTGEEST Het Marine Electronisch en Optisch bedrijf aan de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest zal per 1 januari beginnen met het verwijderen van bodemverontreinigingen in de Morsebelpolder. Het gaat om enkele weilanden waar het MEOB zelf beddingen van slo ten en oevers heeft vervuild Een sloot achter het bedrijf werd reeds gesaneerd, maar de verontreiniging blijkt zich verder uit te strekken dan aanvankelijk was aangeno men. Er zijn onder meer cad- miumverbindingen aangetrof fen. Aanrijding op fietspad NOORDWIJKERHOUT Een bromfietser en een fietsster zijn afgelopen nacht gewond geraakt toen zij op het fietspad langs de Gooweeg in Noordwijkerhout frontaal met elkaar in botsing kwamen. Het ongeluk gebeurde rond middernacht. Vanmorgen was het de politie van Noordwij kerhout nog niet helemaal dui delijk wat de oorzaak van de aanrijding was. Zowel de brom fietser, een 19-jarige Noordwij- ker, als de fietsster, een 25-jarige Duitse toeriste, zijn per ambu lance naar het ziekenhuis over gebracht. Beiden hadden ver wondingen aan het gezicht. Zwemvierdaagse Voorhout volgend jaar al in juni VOORHOUT Zo'n 140 deelnemers hebben de afgelopen vier dagen de avondzwemvierdaagse gezwommen in het KIS-bad. Iedere avond werd gemiddeld twee kilometer afgelegd door de deelnemers die in leeftijd varieerden van 5 tot en met 80 jaar- Een ouder echtpaar uit Sassenheim was eveneens naar Voorhout gekomen. Voor hen was het de 71ste zwemvierdaagse. De orga nisatie was in handen van zwemvereniging de Columbiaan. Twee jaar geleden is de avondzwemvierdaagse voor het eerst ge houden in het kader van het 1000-jarig bestaan van het bollen- dorp. Vanwege het grote succes is vorig jaar een activiteiten commissie ingesteld die wederom dit jaar voor de tweede maal dit evenement op poten heeft gezet. „Volgend jaar zal dit zeker weer herhaald worden", vertelt na afloop Wil Schulte van het organiserend comité „Alleen hebben we nu al besloten om het niet meer aan het eind van het zwemseizoen te laten vallen. Nu is iedereen net terug van vakantie en heeft vaak genoeg water gezien. Bovendien viel de inschrijftermijn ook nog in de vakan tie. Volgend jaar is de Avondzwemvierdaagse half juni", aldus Wil Schulte. J fCSWATERSTAAT WIL WARMONDERDAM EERDER OVERDRAGEN JCNHEIM Er komt %jk een oplossing in yoor het al jaren sle- probleem van de Jiting van industrie- i Jagtlust in Sassen- Deskundigen on tken de mogelijk- foor het doortrekken Jagtlustkade tot de ionderdam waar de in een rotonde op kunnen aansluiten. :aak van de ontsluiting ïgtlust is enig schot ge- i door het bericht van VAN'aterstaat dat zich bereid art de Warmonderweg ft d eerder dan .gepland aan Sas senheim over te dragen. Aan vankelijk zou deze overdracht van eigendom, beheer en on derhoud in 1992 plaats hebben. Sassenheim zelf heeft Rijks waterstaat gevraagd of het be reid was de weg eerder over te dragen. Voor de ontsluiting van Jagt lust door doortrekking van de Jagtlustkade dienden de be drijven op het terrein jaren ge leden al een voorstel in. Dit circa zes ton kostende plan werd echter van de hand ge wezen door Rijkswaterstaat, eigenaar van de Warmonder dam. Rijkswaterstaat becijfer de dat een wel acceptabel plan voor ontsluiting 3,5 miljoen gulden zou moeten kosten. Op de vraag wie dat zou moeten gaan betalen, bepaalde de gemeente dat het reëel zou zijn als de bedrijven 85 procent zouden bijdragen en de ge meente de rest. Het zijn im mers voornamelijk de bedrij ven die baat bij de ontsluiting hebben. Vanwege het hoge kostenas pect heeft het plan lange tijd in de ijskast gelegen. De zaak werd weer actueel toen be kend werd dat Rijkswaterstaat van plan was in het kader van de saneringsoperatie wet uit kering wegen onder andere de Warmonderdam aan de ge meente over te dragen. Als de Warmonderdam eenmaal van Sassenheim is, zou dit de ge meente de mogelijkheid bie den een eigen plan voor ont sluiting te ontwerpen, dat veel minder duur kan uitvallen dan het miljoenenplan van Rijkswaterstaat. Volgens chef algemene zaken van de gemeente Sassenheim J. Aardoom zou een rotonde zo'n goedkoper plan kunnen zijn. „Dit voorstel is afkomstig van een verkeersdeskundige. Nu we het bericht van Rijks waterstaat hebben dat het be reid is tot vervroegde over dracht van de Warmonder dam, zijn we aan de slag ge gaan om de mogelijkheid goed te bestuderen". Wanneer pre cies de Warmonderdam wordt overgedragen van Rijkswater staat naar Sassenheim is nog niet bekend. vd V ia c J ClDWIJK Eind «van dit jaar had hij itlög over een pro- J na van „kretolo- 1". Nu zegt de Noord- 3 fractievoorzitter le VVD, J. Smit, dat tieuwe eollegebeleid- dfamma van CDA, rtiïï?, Noord wijks Be- te vergelijken is ?n kgatenkaas. ,,In het de amma wordt steeds rdigd: „enerzijds..." maar 'orPjzijds kan ook. Er in bn geen standpunten an domen. Men kan ken- 1 niet kiezen. En er is vT°financieel vertaald", de I van de liberalen op >llegeprogramma komt it, maar is volgens Smit Jodig om duidelijk te ma- *7 -fat de partij weliswaar in positie' zit, maar dat goe- jeën „en die hebben kun weg naar dg bg_ weymjng wej zullen vin- H H?e bracht van de VVD (t moment zit volgens ",ain het zwakke college- drdimma. Bij de presentatie tyolgens Smit beloofd dat „sterk doe-program- 2n- "jou worden. „Wij en de naiwijkse burgers hebben nog weinig van lame op milieugebied ixiet nieuwe college vol- Uule liberalen nog geen en- °Pjitiatief getoond. Priori- immer één is in de visie VVD het cliënt-vrien- H. delijk zijn van het gemeente lijk apparaat. De partij wil dat er over twee jaar een enquête wordt gehouden onder de Noord wijkers om na te gaan of men tevreden is over het ge meentebestuur en de ambtena ren. „De uitslag van een selec te steekproef kan verrassend zijn", aldus Smit. De VVD vindt het een „stunt" van de collegepartijen dat ver lenging van sluitingstijden van de uitgaangsgelegenheden in Noord wijk tot de mogelijkhe den behoort. Smit: „Er ligt nog een motie die destijds is aange nomen door de meerderheid van CDA-VVD en Groen Links, waarin wordt gepleit voor beperking van de slui tingstijden. Die motie is nog steeds van kracht. Daar zullen we ze aan herinneren". Ook is het de VVD'er een doorn in het o.og dat het on derzoeksrapport naar veel voorkomende criminaliteit en overlast, uitgevoerd door bu reau Beke, nog in geen enkele gemeentelijke commissie is be handeld. „Noordwijks Belang had vroeger regelmatig kritiek op het gebrek aan openheid. Nu doet men het zelf". Naast de sportraad, raad voor de zorg en sociaal culturele raad moet er volgens de VVD ook een óuderenraad komen. Het college moet daadwerke lijk rekening houden met ou deren en er voor zorgen dat er een serviceflat komt. Er lag volgens Smit een uiterst ge schikt plan voor een dergelijke voorziening. Op de plaats waar de Raad Bouw bv nu een luxe hotel mag neerzetten aan het Picképlein, zou een kleinscha liger gebouw worden neerge zet in de stijl van de huidige bebouwing. Het plan is nooit openbaar gemaakt of in een commissie behandeld. Een van de stokpaardjes van de VVD is privatiseren. Aan het automatisch subsidiëren door de gemeente van het for se jaarlijkse exploitatietekort van het Bollenbad moet een einde komen. Het bad moet volgens de VVD toe naar een commerciële exploitatie. On derzocht moet worden of het complex in de huidige staat Avel exploitabel is. Het buiten- terrein moet mogelijk worden afgestoten. „We moeten luiste ren naar deskundigen. Als er geen behoefte is aan een der gelijk groot complex, dan moet je het anders doen. We moeten prioriteiten stellen. We hebben maar één beurs en daar zullen we het toch mee moeten doen". woningbeheer kan, als het aan de VVD ligt, niet ontkomen een privatisering. De VVD is volgens Smit van plan de ko mende vier jaar de politieke confrontatie niet voorzichtig of terughoudend aan te gaan. „Ons toekomstig beleid is een breuk met het verleden. Waar wij eens goed samenwerken met het CDA, is datzelfde CDA met fractievoorzitter Ruud Dessing als de onderko ning van Noord wijk nu in een terechte bijwagenrol ge plaatst". Neef Gijs :t een uur er dicht 1DWIJK Café-bar Gijs aan de Schoolstraat ordwijk moet vanaf vrij- i uur eerder dicht. Dat werd door het gemeen- uur genomen aan de 'van gegevens uit een vrij politierapport. Omwo- n zouden nogal wat st ondervinden van de igelegenheid. Volgens •uder J. Bedijn waren de ;men rond de zaak in het len „vrij ernstig". Bedijn e gisteren tijdens de issievergadering algeme- ituurszaken dat er een ing van bedrijfsleiders jeweest. De nieuwe be- eider had ontheffing ge- n tot 01.00 uur. De pro- n bleven echter voortdu- )aarna werd besloten de ffing van Neef Gijs voor voor de periode van vier in te trekken. volii idaj trant ontvangen Bel tussen "n 19.00 uur, zaterdags tussen in 15.00 uur, telefoonnr.071- én uw krant wordt nog dezelf- nd nabezorgd. Financiële situatie Wassenaar is gezond WASSENAAR De financië- le -positie van de gemeente Wassenaar is uitermate gezond en dat zal zeker tot 1995 zo blijven. Dit blijkt uit de giste ren in raadhuis de Paauw ge presenteerde begroting voor het volgend jaar. Op de begro ting Voor 1991, die in totaal 60,9 miljoen bedraagt, houdt de gemeente 285.000 gulden over voor onvoorziene zaken en onverwachte tegenvallers. Sinds 1984 ontving Wassenaar een korting op de uitkering uit het Gemeentefonds die tot nu toe is opgelopen tot 1.750.000 gulden. Door nog komende kdrtingen verwacht de wet houder van financiën Ch. Apt- root dat voor Wassenaar na 1995 financieel gesproken moeilijke tijden aanbreken. Waarbij de verhoging van de kosten van de verwerking van het huisafval nog komt (door sluiting van de vuilverwer king in Leiden) en de nog niet te becijferen kosten voor de bodemsanering van enkele in het verleden sterk vervuilde plaatsen. Omdat het gemeentebestuur zoveel mogelijk gelijk op wil gaan met de toenemende kos ten voor de verwerking van het huisafval, gaan de door de Wassenaarse ingezetenen te betalen reinigingsrechten vol gend jaar omhoog met een rijksdaalder per maand. De onroerend-goedbelasting blijft het volgend jaar op gelijk ni veau. Waarmee Wassenaar een van de gemeentes is met de laagste onroerend-goedbelas ting. Wethouder Ch. Aptroot: „Ons OGB-tarief van 2,97 gul den per 3000 gulden waarde van de woning steekt gunstig af bij het gemiddelde tarief van vergelijkbare gemeentes van 8,64 gulden". Wassenaarse Jazz Club viert 15-jarig jubileum Ter gelegenheid van het vijf tienjarig bestaan van de Was senaarse Jazz Club werd giste ren een speciaal samengestel de jubileumuitgave van het clubblad op raadhuis de Paauw aangeboden aan bur gemeester P.H. Schoute (links op de foto). De burgemeester kreeg de uitgave uit handen van Gerrit Kleijn, voorzitter van de Jazz Club. Aan de wieg van de Wassenaarse Jazz Club stonden 15 jaar geleden Jan van Laar en Jan Stouten. Vooral Jan Stouten zorgde in de eerste jaren voor een enor me toename van het ledental. De kapper aan de Oostdorper- weg draaide de gehele dag in zijn kapsalon jazzmuziek en terwijl de klant werd geknipt ging het gesprek ook steevast over jazzmuziek.- De tweede voorzitter van de Jazz Club werd Jules Laurey. De huidige voorzitter, Gerrit Kleijn, han teert vergeleken bij zijn twee voorgangers nog zeer kort de voorzittershamer. Het jubi leumjaar zal muzikaal worden gevierd in het Jazzcafé Maal drift en met een groot Nieuw jaarsbal in Kasteel Oud Was senaar op 5 januari 1991. FOTO: STEPHEN EVENHUIS Het Witte Kerkje in Noordwijkerhout. Tijdens de nationale Open Monumentendag die morgen wordt gehouden, openen veel kerken in de Rijnstreek, de Leidse regio en de Duin- en Bollenstreek hun deuren voor het publiek. Orgelconcerten, koorzang, rondleidingen en tentoonstellingen wisselen el kaar af. Hieronder volgt een overzicht van de activiteiten. Aarlanderveen De Hervormde Kerk vormt zaterdag het middelpunt in Aarlanderveen. Van tien tot vijf uur wordt het orgel be speeld en tussen drie en vier uur treedt er een zangkoor op. Alkemade De Open Monumentendag in Alkemade speelt zich voorna melijk af in en rond de Ne derlands Hervormde Kerk aan de Kerkstraat 11 in Oude Wetering. Burgemeester A. Meerburg opent Mon um en - tendag om tien uur officieel. Gedurende de hele dag, tot vijf uur, worden in kerk mu ziekuitvoeringen gegeven. Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid tot een rond gang door de kerk onder lei ding van deskundigen. In de consistoriekamers achter de Nederlands Hervormde kerk is een fototentoonstelling over Oude Wetering te zien. In ge bouw De Schakel op het par keerterrein bij de kerk wordt de gehele dag de videofilm Monumentendag 1990" ge draaid. Voorts wordt het Ker kenboek er verkocht. Speciaal voor de kleuters wordt een speelhoek ingericht. Routebe schrijvingen van fietstochten naar bezienswaardige kerken in Leimuiden, Hoogmade en Woubrugge zijn ook verkrijg baar. Alphen aan den Rijn In Alphen ligt zaterdag het zwaartepunt bij de korte con certen die op elk heel uur worden gegeven in de Ouds hoorns Kerk. Dat gebeurt door het kamerkoor Cantabile en organist Simon Stelling. De concerten duren ongeveer twintig minuten. Verder is er een tentoonstelling en wordt de videofilm Langs Rijnland se dorpskerken de hele dag vertoond. Hazerswoude In Hazerswoude geeft de spe ciale Open Monumentendag- vlag aan welk monument za terdag open is voor het pu bliek. Dat is in ieder geval de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat, die momenteel wordt gerestaureerd. Bii mooi weer kan de toren worden be klommen. In het Verenigings gebouw aan het Raadhuis plein is een fototentonstelling. Over de Hervormde Kerk is een expositie 'ingericht in de Oudheidkamer aan de Dorps straat. Ook de Rhynenbur- chermolen is open voor pu bliek. Hoogmade en Wou brugge Vier monumenten worden za terdag opengesteld: de Her vormde Kerk aan de Kerk straat in Hoogmade, de Her vormde Kerk in Woubrugge, twee gevangeniscellen in het Oude Raedthuys en het ge meentemuseum Otto Cornelis van Hemessen. Orgelspel, rondleidingen en korte verha len vormen hier de rode draad. In Hoogmade geeft ook een koper- en strijkersensem ble uitvoeringen. Katwijk In Katwijk worden dit jaar de schijnwerpers gericht op kat wijk aan den Rijn. Dit dorsp- deel telt 19 erkende monu menten en 27 karakteristieke panden. Bij de VVV, het ge meentehuis en de Dorpskerk aan de Kerklaan in Katwijk aan den Rijn is een routebe schrijving verkrijgbaar. Voor de hoogste groepen van de zes basisscholen is een fotospeur tocht door het dorp uitgezet. 'Maar ook in Katwijk aan Zee kan men terecht. Onder meer kan de oude vuurbaak wor den beklommen. De Oude en Nieuwe Kerk zijn wegens res tauratie niet open. Nieuwkoop Mensen die de open monu mentendag fietsend willen af leggen kunnen een route van RTVM ophalen in de Her vormde Kerk aan het Regh- thuysplein. In de kerk is de hele dag orgelspel te horen, afgewisseld door een strijker strio uit Zwolle om elf uur en half drie. Er is ook een foto- en tekeningententoonstelling. Nieuwveen De Hervormde Kerk aan de Kerkstraat is vanaf tien uur open voor bezichtiging. Gid sen geven uitleg. In de kerk is ook een kleine expositie inge richt over de kerk en haar ge schiedenis. Gedurende de hele dag zal het orel worden bespeeld. Koudekerk De Open Monumentendag zal in Koudekerk voornamelijk met orgelconcerten en kerk koren worden opgeluisterd. Na de opening om tien uur door wethouder M. Voren kamp-Van de Westeringh treedt het Hervormd Kerk koor op. Om elf uur is er een rondleiding door de kerk, waarna een video over de Rijnlandse dorpskerken wordt vertoond. Om een uur herhaalt dit zich. Om twee uur is er weer een orgelcon cert, met aansluitend weer een rondleiding en de video. Na een nieuw orgelconcert treedt om vier uur het Emoe- nakoor uit Leiden op. De slui ting van de open monumen tendag vindt om kwart voor vijf plaats door dominee Tiel- kemeijer. Leimuiden Orgelconcerten in de Her vormde Kerk vormen zater dag de boventoon in Leimui den. Het orgel wordt doorlo pend bespeeld tussen tien en vijf uur. Met een folder in de hand kan de kerk worden be keken. Verder is er een expo sitie in het kerkgebouw en koffie. Lisse In Lisse zijn zaterdag tussen tien en vijf uur 't Huys Dever, Sint Agathakerk, museum voor de bloembollenstreek, Hervormde Kerk, Zemelpo- dermolen, Gereformeerde Kerk en Engelenkerk open gesteld. Bij de VVV aan de Grachtweg is een routebe schrijving beschikbaar. Te vens kan men vanuit Lisse per pendelbus ook monumen ten in Noordwijkerhout en Noordwijk bezoeken. Noorden In de Hervormde Kerk aan den Noordense Dorpsweg wordt tussen tien en vier uur het orgel bespeeld door een zestal organisten. Verder is er een fototentoonstelling over de restauratie van het kerkje en Noordse Dorp. Noordwijk Wethouder V. Salman opent Open Mon um en ten dag om tien uur in de Grote Kerk. Hij reikt prijzen van de fotowed strijd, die is gehouden in het kader van monumentendag, uit. Tussen tien en vier uur kunnen in Noordwijk worden bezocht: watertoren, water wipmolen, Grote Kerk, Sint Jeroenskerk, Hervormde Ka pel, museumboerderij, krui denwinkeltje (Pickéstraat 16) en bollenschuur (Voorstraat 116). Om twee uur is er een klederdrachtenshow in de Grote Kerk en in de Her vormde Kerk aan de Hoofd- srtaat is een collectie oude rij tuigen te zien. Een wandel route is verkrijgbaar bij bi bliotheek en VVV. Tevens vertrekt om twaalf uur, half twee en drie uur een pendel bus naar monumenten in Lis se en Noordwijkerhout. Haltes zijn bij: bibliotheek, Jan Kroonsplein en De Kuip aan de Zeestraat. Noordwijkerhout Tijdens de vierde Open Mo numentendag in Noordwij kerhout zijn zoals in voor gaande jaren de Witte Kerk en de Hogeveense molen te bezichtigen. De Vereniging Dorpsbehoud heeft bovendien dit jaar een fietsroute uitgezet langs een negental boerderij en in de omgeving. De tocht start vanuit de Witte Kerk, waar ook een fietsboekje ge reed ligt met informatie en wetenswaardigeheden over de boerderijen. Extra aandacht wordt in de kerk geschonken aan de Sixenburg. Er is een kleine tentoonstelling inge richt over de ontstaansge schiedenis, de vroegere eige naren en andere gegevens.De Sixenburg zal mogelijk in de toekomst tot monument wor den verklaard. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ken. De panden zijn over de hele gemeente verspreid maar de nadruk ligt op het „Oude Dorp". De gemeente heeft een wandelroute langs 24 objecten samengesteld met een bijbe horende plattegrond. Deze is kosteloos verkrijgbaar in het gemeentehuis aan het Wilhel- minapark. Rijnsburg De organisatie van de Open Monumentendag in Rijnsburg is in handen van het Genoot schap Oud Rijnsburg. In het museum van het Genootschap aan de Oude Vlietweg 6 is een boekje verkrijgbaar waarin de gebouwen staan die zaterdag zijn te bezoeken. Geopend zijn onder andere de Maranatha- kerk en de Lauren tiuskerk, de molen Hoop Doet Leven en het Spinozahuis. In de Laurentiuskerk kan om het half uur onder begeleiding de toren worden beklommen, terwijl de gehele dag orgel muziek ten gehore wordt ge bracht. Ter Aar De activiteiten in Ter Aar be ginnen om half elf met een concert door de heer Verzaal in de Hervormde Kerk in Aard am, gevolgd door Patri cia Proper (dwarsfluit) en or gelspel om twee uur. In Lan- geraar worden in de RK Kerk tussen twaalf en drie uur rondleidingen gegeven en is er een expositie van kunst schatten. In het museum aan de Aardamseweg wordt een diavoorstelling gehouden en kan een fietsroute worden af gehaald. In de bibliotheek aan het Beukenpad is een exposi tie over de monumentale pan den in Ter Aar. Voorschoten Twaalf Voorschotense kunste naars zetten zaterdag hun ate lier open voör het publiek. Tussen tien en vier uur kun nen de kunstenaars worden bezocht, een routebeschrijving is verkrijgbaar in het Am- bachts- en Baljuwhuis. Voorts zijn zaterdag in Voorschoten de gebruikelijke monumenten te bezoeken, waaronder de Zilverfabriek. Zevenhoven De Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhoven van tien tot vijf uur openge steld voor publiek. Er zijn muzikale uitvoeringen. Het „eigen" koor Laus Deo zingt om vier uur. In Oegstgeest ligt zaterdag het accent op beeldbepalende en karateristieke panden en ker- Zoeterwoude In Zoeterwoude zijn diverse molens te bezichtigen. Verder zijn ook exposities ingericht in diverse gebouwen, zoals boerderij Weltevreden aan de Weipoortseweg 3, de Meer- burgkerk aan de Hoge Rijn dijk 16 en de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat 17. Zwammerdam In Zwammerdam is de Her vormde Kerk aan het Kerk plein de hele dag geopend. Bezoekers kunnen worden rondgeleid en het orgel wordt bespeeld. Er is een kleine ten toonstelling van kerkelijke voorwerpen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11