Van Langen maakt speculaties waar McEnroe weer op randje van schorsing Van Basten accepteert Michels als bondscoach Debuut en afscheid voor Joop Hiele Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 'CpORT QeidóaQowumt DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1990 PAGINA 13 «lleybalsters op de negende plaats JENYANG Door een zege met 3-1 (5-15 15-9 15-13 15- j)p Italië legden de Nederlandse volleybalsters bij het pnooi om wereldkampioenschap in China beslag op de ende plaats. Belangrijker is dat Oranje zich achter jnpisch kampioen de Sovjetunie de tweede volleybalna- Jvan Europa mag noemen. Volgend jaar staat Nederland Shet Europees kampioenschap in Italië voor de zware |k, die tweede plaats in zilver om te zetten. Na 5-5 in de Jste set ging er van alles mis aan Nederlandse kant. Na feerste set was het steeds Nederland, dat de kloof sloeg, 'paf 6-6 naar 13-6 in de tweede, vanaf 8-8 naar 13-9 in [derde en van 4-4 naar 12-4 in het uiteindelijk laatste «rijf. Alleen in de derde set kwam Oranje nog in de jblemen toen het een voorsprong van 13-9 verspeelde, t een wisseling van spelverdedigster: Saskia van Hin- k kwam in de plaats van Vera Koenen, die evenals te- 1 de DDR de voorkeur had gekregen. Op serveren van [rid Piersma, de aanvoerster, die na tien jaar en 232 in lands in Shenyang met bloemen afscheid nam, werd de krinst bevochten. Italië gaf medewerking met een over- Melijke technische fout en een uitgeslagen bal. NEW YORK Een tweede Grand Slam kampioen naar huis, John McEnroe op het randje van een volgende schorsing en een nieuwe door regen verstoorde dag bij de open Amerikaanse tenniskampioenschap pen op Flushing Meadow. Andres Gomes uit Ecuador, de winnaar van de Open Franse, vijfde geplaatst, verloor van de Braziliaan Luiz Mattar. Met 3-6 6-3 3-6 3-6 volgde hij het slechte voorbeeld van 's we relds nummer 1, Stefan Edberg. Niet de verliezende Gomes, wel de zegevierende John McEnroe zorgde - eens te meer - voor de meeste gespreksstof. Zijn partij te gen de Zweed David Engel, 6-2 6-3 7-5, had niets van een routineklus. De tempe ramentvolle Newyorker sloeg een gat in een reclamebord van plexiglas, werd in het spel in zijn gezicht getroffen door de bal die hem op een blauw ook kwam te staan en sloeg uit woede een bal naar een lijnrechter, die bijna raak was. Mac was back en kreeg prompt een boete van 500 dollar (850 gulden). Nog zo een en hij mag het volgende Grand Slam niet meedoen. Hij heeft inmiddels 7000 dollar van de li miet van 7500 voor automatische schorsing staan. De rest van de, door regen onder broken dag, viel er weinig te beleven. De 16e geplaatste speler, de Argentijn Martin Jaite, verloor in drie sets van de Ameri kaan Paul Annacone. Ivan Lendl leidde een kwartet geplaatsten naar de derde ronde. Lendl rekende na een verloren tweede set gedecideed af met de Westduit- se Daviscupspeler Michael Stich. De Sovjet Aleksander Volkov, die dinsdag Edberg uitschakelde, verloor in de tweede ronde kansloos van de Amerikaan Todd Witsken. „Ik was nog leeg", gaf Volkov als com mentaar. Martina Navratilova voerde een half dozijn geplaatste vrouwen in de mars naar de derde ronde. Bij dat zestal was de achtste geplaatste Amerikaanse Mary Joe Fernandez. Zij maakte een einde aan de aspiraties van de Nederlandse Mirian Ore mans: 6-4 6-1. De uit de kwalificaties door gedrongen Nederlandse liet haar beste spel zien, maar dat was toch onvoldoende. Ne derland hield in het enkelspel Manon Bol- legraf over. Enkele uren voor de uitscha keling van Miriam Oremans versloeg Bol- legraf de Amerikaanse Gretchen Mager- Rush met 6-2 en 6-1. Het gebeurde in één van de zeldzame blessurevrije perioden in haar carrière. De 26-jarige Ermelose hield het dit seizoen alleen in Melbourne langer dan één ronde vol. In Parijs werd zij ge remd door een dijbeenblessure, op Wim bledon trad ze met een knieblessure aan tegen Sukova en ook in het begin van het jaar bij de Open Australische kampioen schappen verscheen ze voor het duel van de tweede ronde tegen Gabriela Sabatini ook lang niet topfit op de baan. Op Flus hing Meadow zette ze betere tijden in. Bol- legrafs volgende tegenstandster is Maria Strandlund. Voert ze ook de partij tegen de bescheiden (144ste) geklasseerde Zweedse tot een goed einde, dan volgt zeer waar schijnlijk de confrontatie met de als eerste geplaatste Steffi Graf. Sport op televisie VANDAAG Nederland 2, 18.30 uur Nederland 3, 17.30 en 19.15 uur: EK atletiek. Duitsland 1, 20.15 uur: At letiek. BBC 1, 23.50 uur Atletiek. BBC 2, 17.00 uur: Atletiek. Eurosport, 18.00-02.00 uur Sport. MORGEN België Nederlands 2, 15.55 uur Atletiek. Duitsland 2, 16.05 uur At- BBC 2, 11d» uur: Atletiek Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Rai Uno, 15.20 i Atle tiek. tan Delden ^oort weer tlMEN Dank zij een jelpunt van Hagenaar Mar- (van Delden behaalde Tel- in de competitieronde i de eerste divisie gister fond een gelijkspel van 2-2 [Emmen. t was de vierde treffer van i Delden, die daarmee ge- fcld topscorer is. Er vielen nren drie rode kaarten: felman Hoekstra .van SC jendam, Van Korstanje van •pdhoven en Wouden van •drecht. karakteristieken van de in de ste divisie gespeelde, wedstrijden i als volgt: issingen-Wageningen 5-2 (1-1). Doesburg 1-0, 35. Poortvliet 2-0, jjorVan Keeken 2-1, 74. Dos Santos 3- 3i|0. Dorst 4-1, 82. Schreuder 4-2, 88. s Santos 5-2. Scheidsrechter: (otwijk. Toeschouwers: 4.000. Gele Vlemmings (Wageningen). C-Heracles 2-0 (1-0). 38. Kou- 1-0, 89. Cornelissen 2-0. leidsrechter: Van Riel. Toeschou- ts: 3966. iafschap-Go Ahead Eagles 2-1 (0- 52. Hofstede 1-0, 74. Hofstede 2-0, 'Van Spankeren 2-1. Scheidsrech- kl| Uilenburg. Toeschouwers: 4.000. bnimond Sport-Dordrecht'90 3-0 (1- »ut»35. Weijers 1-0, 51 Boelaars 2-0, ma Van der Dungen 3-0. Scheids- r Lhter Van Vliet. Toeschouwers: K3 Rode kaart: 65. Wouden (Dor- Icht), gele kaart: Lindhout (Hel- id Sport), Vereycken (Helmond Haren (Dordrecht). '3veendam 3-1 (2-0). 29. Den Turk mui 44 Duif 2-0, 71. Wiebing 2-l.m„ o,a Den Turk 3-1. Scheidsrechter »en Toeschouwers: 2.200. Rode rt: 87 Hoekstra (Veendam), gele jrt. Kool (AZ), Stroes (AZ), Brou- (Veendam). imen-Telstar 2-2 (1-1). 19. Van )den 0-1, 21. Van Oostrum 1-1, 63. Duivenbode 1-2, 74. Van Oost- 2-2. Scheidsrechter: Overkleeft). Ischouwers: 1.935. Gele kaart: like (Emmen), Haverkort (Em- h), Koopmanschap (Telstar). olle-VVV 1-2 (1-1). 1 Roelofsen 3. Boere 1-1, 83. Verbeek 1-2. feidsrechter: Janssen Toeschou- 2.750. jibuur-Excelsior 1-0 (0-0). 52. Log- 1-0. Scheidsrechter: Van der Niet. rs: 4.109. Gele kaart: (Cambuur), Huitema Inhuur), Roos (Excelsior). ^dhoven-RBC 0-1 ((H)). 86. Van pjdonk 0-1. Scheidsrechter: Van I. Toeschouwers: 2.100. Rode rt 78 Van Korstanje (Eindho- tgele kaart: Molenaar (RBC), tens (RBC), Van Straalen (RBC), lomans (Eindhoven), Kraay Idhoven) arlem-Den Bosch 3-2 (1-0). 44. jpn 1-0, 48. Echteld 2-0, 65. De jer 2-1, 70. Sion (strafschop) 3-1, Wan Schijndel 3-2. Scheidsrechter: kiurmans. Toeschouwers: 600. nf kaart: Bults (Den Bosch), Meu- glijk (Den Bosch), Laponder (Den bh). Van der Hoeven (Den Bosch). Eredivisie enlDen Haa9 en V-Feyenoord meif wITwentf >eftr 2 2 0 0 4- 1 1 0 0 2! 1 1 0 0 2! 1 1 0 0 2! 11002: 10 1Q1 10 10 1 .10 10 1 10 10 1 10 10 10-0 2 0 1111-2 10 0 10 1-2 10 0 10 1-2 10 0 10 1-3 1 0 0 1 .0 1-3 1 0 0 1 0 0-5 pSTE DIVISIE 'Gfaalschap-GA Eagles >nd C-Heracles ordi-Veendam \j urnen-Telstar .Zwolle-VVV krlem-Den Bosch 'n °mbuur-Excelsior n (lidhoven-RBC >or Imond Sport-Dordrecht"90 en s*s'n9en-Wageningen Petfy 21-i Graafschap Imond Sp. 2 *E rdre vl Hel' singen Eagles "O,idhoven lede endam igeningen Ti Bosch celsior 4 4 0 0 8 1 4 3 1 0 7 1 4 3 10 7 4 2 115 4 2 115 4 2 115 4 13 0 5 4 2 115 4 2 115 4 2 0 2 4 4 12 14 4 2 0 2 4 4 12 14 4 0 3 1 3 4 0 3 1 3 4 112 3 4 0 2 2 2 4 0 13 1 4 0 0 4 0 4 0 0 4 0 2 pscorers eerste divisie Drlessen (VVV) in Oostrum (Emmen) in Delden (Telstar) 4. Wlllaarts (Dordrecht '90) I Vries (Heracles) •Iten (Heracles) Bljers (Helmond Sport) in Keeken (Vlisslngen) tere (VVV) knelissen (NAC) 3. SPLIT Sommige spor ters hebben de pest in als ze net naast het erepodi um eindigen. Ellen van Langen niet. Als een kind zo blij was de Amster damse met haar vierde plaats in de finale 800 meter bij de Europese ti telstrijd atletiek in Split. En toen ze hoorde, dat ze ook nog het acht jaar oude Nederlandse record van Elly van Hulst aan barrels had gerend, kon ze haar geluk helemaal niet meer op. „1.57? Echt?", schreeuwde ze haar trainer Frans Thuys in de catacomben van het Gradski-stadion toe. „Nou weet ik waarom ik dacht, dat ik dood ging". „Ik heb alles geprobeerd. Der tig meter voor het eind wist ik dat ik die Russische, die één pas voor me liep, nooit meer kon hebben. Maar ik ben vol doorgegaan. Dan kan ik mezelf niets verwijten". Daarna verviel ze weer in kreten van ongeloof. „Ik voel me óok alsof ik de eerste drie jaar niet meer kan lopen". Het was om precies te zijn 1.57,57 waarmee Van Langen ruim twee seconden sneller was dan het negen jaar oude nationale record van 1.59,62 van Elly van Hulst. Zulke ex treme verbeteringen komen in de atletiek nog maar zelden voor. Er was al een jaar lang Elly van Hulst wordt begeleid door dokter Vergouwen het stadion uitgeleid na haar afgebroken finalerace. foto: anp gespeculeerd, dat Van Langen het antieke record kon aan scherpen, toen ze vofig sei zoen 1.59,82 liep. Ze had er al leen de juiste race voor nodig. Het ongenaakbare Oostduitse duo Wodars/Wachtel vormde gisteren de perfecte trein waarbij Van Langen aansloot. De Oostduitse tandem ging ditmaal nog te hard voor Van Langen, maar of dat lang zo blijft is zeer de vraag. Ellen van Langen verdiende in Split wel karrevrachten lof met de hoogste klassering voor een Nederlandse atleet op een groot toernooi sinds het EK van 1986. Frans Thuys was er van overtuigd dat zijn pupil een medaille had gepakt als ze de laatste weken niet was geplaagd door pijntjes en lichte blessures. „De echte vorm was er niet. Het is alleen bijzonder knap, dat Ellen zich in een wed- strijdvorm heeft geknokt. Maar in een bloedvorm had ze die twee Oostduitsen ge pakt". Thuys, trainer van het Am sterdamse ADA, maakte in de afgelopen jaren van de voet balster een loopster. Hij hoef de alleen maar te kneden. „Ellen is nog zo onbevangen in de atletiek, ze leert enorm snel. Ze moet ook wel want we hebben haast: ze is wel 24". Nu het grove kneed werk is gedaan moet het polijsten beginnen. Daarvoor ontbreekt volgens Thuys vooralsnog het geld. „Ellen studeert, maar ik heb een hele baan, daarbij nog een halve baan in de atle tiek en een gezin. Als ik die Oostduitse meiden vertel dat ik een uur van mijn werk vrij moet nemen om bij Ellen wat krachttestjes te doen, dan ze lachen ze zich dood. Alleen met het professionaliseren van de organisatie rond Ellen komen we nu nog verder. Dan heb je het over geld voor fysiotherapeuten, voor testen en als ik er nog meer tijd in wil steken, zal ik ook een half salaris moeten inleveren. Dus hebben we niets aan vijf- of tienduizend gulden. Je praat over bedragen tussen de vijf tig en honderdduizend gul den". Ellen van Langen was in de zevende hemel met haar on waarschijnlijke Nederlandse record. „Op deze race had ik het hele seizoen gehoopt. De finale halen van het EK en dan zo'n tijd". Of ze nog gin gen feesten? „Dat lijkt me Keihard Dat topsport keihard is bleek ruim een uur later. De euforie binnen het Nederlandse kamp maakte plaats voor medelij den met Elly van Hulst. De vedette van het WK-indoor '89 kwam maandag al als laat ste tijdsnelste in de finale van de 3000 meter. Het was de tol die ze moest betalen voor de rugproblemen, waardoor ze twee weken nauwelijks kon trainen. In de finale ging het helemaal mis. Opnieuw met de rug en daarna ook met de benen. Na 1600 meter moest Van Hulst lossen. Een ronde later stapte ze gedesillusioneerd uit. Minuten lang bleef ze huilend tegen de polstokmat zitten, al vorens ze door ploegarts Peter Vergouwen werd afgevoerd. En in de catacomben van het stadion werd ze urenlang af geschermd door de ploeglei ding. De wereldkampioen van de 3000 meter indoor zat er fysiek maar ook emotioneel volledig doorheen. Over sloot Met de hakken over de sloot sprong Frans Maas gisteren de finale van het verspringen binnen. Desondanks is de at leet uit Goes vanavond tijdens de vierde avond van het EK in Split kanshebber voor een medaille. En die zijn in de Oranje-ploeg dun gezaaid. Maas maalt er niet om, dat het gisteren moeizaam ging. „Ik ben in een prima vorm. En voor een wedstrijd als deze kan ik me vreselijk op naaien". RENE VAN HATTUM Marco van Basten scoorde vanaf de penaltystip voor AC Milan contra Real Madrid. foto: ap MADRID Marco van Basten heeft er geen moeite mee, dat Rinus Mi chels de nieuwe bonds coach van het Nederlands elftal wordt. In Madrid, waar AC Milan gis teravond een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Real Ma drid speelde (winst van 3-1 voor AC Milan), verklaarde de spits van Oranje dat de ver houding tussen hemzelf en Mi chels goed genoeg is om zon der problemen aan de kwalifi catiereeks voor het EK van 1992 te beginnen. „Ik heb geen enkel probleem met Michels", was een van de bondige opmerkingen waar mee Van Basten op de aanstel ling van het nu oud-bestuurs lid reageerde. „De afgelopen week had ik al min of meer vernomen dat het die richting op zou gaan. De aanstelling van Michels is daarom geen verrassing". De spits van Milan bevestigde dat Michels geen overleg heeft gepleegd met de belangrijkste spelers. „Ik zou ook niet weten waarom hij daarover met mij zou moeten overleggen". meende Van Basten, die het ook niet nodig vindt, dat Mi chels naar Milaan reist om de tijdens het WK in Italië ver troebelde relatie met de Mila- nezen te verbeteren. Van Bas ten: „Ik zie geen enkele aan leiding voor Michels om naar Milaan te komen". Die aanleiding zag zijn collega Ronald Koeman in Barcelona juist wel. „Michels zal wel wat van zich moeten laten horen, zeker tegenover de jongens in Milaan, want er is op het WK nogal wat voorgevallen", liet Koeman gisteren weten. De Groninger, die zaterdagavond aan zijn tweede seizoen bij FC Barcelona begint, zei geen moeite te hebben met Michels als bondscoach. De nieuwbakken coaches Ar- tur Jorge en Berti Vogts zijn hun loopbaan bij de nationale teams van Portugal en de Bondsrepubliek begonnen met een gelijkspel. Het werd gis teravond voor slechts 20.000 toeschouwers in Lissabon 1-1. KV Mechelen leed gisteren in de Belgische competitie een forse nederlaag. Charleroi won met maar liefst 5-1. Voorlopig lijstaanvoerde werd Standard Luik, dat via de 1-0 tegen RWDM op vijf punten uit drie wedstrijden kwam. ROTTERDAM In de ruimte voor genodigden van de Kuip, waar het na afloop van SVV-Feye- noord (0-0) wemelde van de notabelen, vips en an dere zich belangrijk ach tende figuren, werd gis teravond even tussen neus en lippen door een kleine plechtigheid gehouden. Hoofdpersoon was Joop Hiele, van wie nog even snel door de Kuipploeg afscheid moest wor den genomen. Met een bloe metje en een kort woordje werd de doelman uitgeluid, een ceremonieel dat een merkwaardig karakter kreeg door de transfer die hem ten deel was gevallen. Immers, Hiele verkaste van Feyenoord naar SVV, bleef derhalve in (groot-) Rotterdam en werkt zijn thuiswedstrijden af in het stadion waar hij zich jarenlang naar beste kunnen had gekwe ten van ziin taak. Na talloze malen te hebben gerept van een vertrek bij Feyenoord, van een laatste grote klapper in het buitenland, zal Hiele zijn laatste voetbaldagen slij ten bij de Schiedamse eredivi sie-debutant SVV. Daar sloot hij een lang lopend contract af en heeft maatschappelijke vooruitzichten bij sponsor/ voorzitter Van Dijk. Hoewel het er dan eindelijk van kwam, die verdwijning bij de club die dacht hem voor het leven voor „een luttel bedrag" onder contract te hebben, gaf Joop Hiele gisteravond laat toe dat het vertrek hem pijn heeft gedaan. „Vooral de manier waarop", verklaarde de doel- man-met-de-grote-mond-en- het-kleine-hartje. „Er is te weinig respect voor me ge toond. Ik wist al in februari dat ik zou verdwijnen, maar er kon vervolgens van niemand een waarderend woord af". Aan welke rancune het „ge baar" van Feyenoord van gis teravond weinig meer kon veranderen. Het enige waar Joop Hiele voor was bevreesd bij zijn ren tree in de Kuip was een af straffing met zijn nieuwe te gen zijn oude club, die zoals bekënd door de omstandighe den van sportpark Harga in Schiedam tot elkaar zijn ver oordeeld. „Je kunt natuurlijk in zo'n eerste wedstrijd vrese lijk op je bek gaan", verklaar de hij op zijn Hieliaans. .Tegen zo'n wedstrijd tegen Feye noord heb ik wel een beetje opgekeken. Ik voelde me van avond minder dan normaal, toch een beetje gespannen. Je kunt juist zo'n partij maar be ter gehad hebben. Het moet toch een keer komen". Niet ontevreden Over het resultaat behoeft Hiele en met hem heel SVV, dat zich gisteravond meren deels zelfs de betere ploeg kon noemen, niet ontevreden te zijn. En over de recette even min. Niet minder dan 27.000 mensen zochten een plekje op de tribunes om de recente winnaar van het eigen toeF- nooi en het speeltje van Van Dijk aan het werk te zien. Hetgeen leidde tot file-vor ming op de toegangswegen en. voor de kassa's. Het duel be gon een kwartier later, maar na een klein half uur kwamen er nóg toeschouwers de tribu nes op. Van wie een groot deel zich overigens al een kwartier voor het einde naar de uitgang spoedde; over klantenbinding gesproken. Daar kon ook Feyenoords aan winst Harry van der Laan gis teren niet aan doen. De oud- speler van FC Den Haag be gon niet onverdienstelijk, dook ditmaal opgesteld als midden velder de nodige keren de ga ten in, maar zakte vervolgens zo ver weg dat hij zelfs Zes mi nuten voor het einde werd ge- Joop Hiele hield gisteravond het doel van SVV schoon in het tref fen met Feyenoord, zijn vroegere club, die hem gisteren eindelijk uitluidde. FOTO: SP wisseld; door een verdediger, Hagenaar Brochard, nota bene. „Het ging moeizaam", vertelde de topschutter van het vorige seizoen, die in de eerste helft Feyenoords beste kans ver kwanselde. „Doordat het hele team niet draaide ging het met mij ook niet goed. Of de wissel een teken van de trainer was dat hij ontevreden was, weet ik niet. Dat hoor ik wel van hem persoonlijk. Ik speelde, net als de hele ploeg waar schijnlijk in zo'n eerste duel en dan ook nog eens voor zo veel publiek, onder druk. Maar dat het niet ging, daar maak ik me geen zorgen over. Ik heb zelf vertrouwen genoeg, ik kom er wel uit". De vraag Of dat met Feyenoord ook ge beurt, is nog maar de vraag. Weliswaar werd gisteravond zeker dat de Roemeen Sabau definitief in de Kuip mag blij ven (over de transfersom moeten beide partijen het nog eens worden, maar die zal om en nabij de één miljoen dollar liggen), maar of daarmee de kwakkelstatus kan worden verlaten dient betwijfeld. Daarvoor liet de ploeg gisteren toch te veel minpunten zien. SVV toonde (invloed assistent- bondscoach Advocaat?) over een redelijke ploeg te beschik ken, waarin het combinatie- en countervermogen redelijk zijn verzorgd. Op basis van het vertoonde van gisteravond zouden de Schiedammers wel eens boven Feyenoord op de ranglijst kunnen gaan opere ren. „We zijn al tevreden met gemiddeld een punt per wed strijd", besloot een afgetraind ogende Joop Hiele. „Dat moet haalbaar zijn". Déér leek gis teravond geen woord groot spraak bij te zijn. FRANK WERKMAN SVV - Feyenoord 0-0. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 27.000. Gele kaart: Jimmy Simons (SVV), Heus (Feyenoord). SVV: Hiele; Boessen, Ridderhof, Re- fos, Vonk en Mulder; Van der Net en Jerry Simons; Luhukay, Jimmy Si mons en Breetveld (46. Cooke). Feyenoord: De Goey; Lokhoff, Nor- tart, Fraser en Heus; Blackson (63. Van Gobbel), Van der Laan (84. Bro chard) en Scholten; Kiprich, Keur en Blinker. Marcel Valk scoort voor FC Den Haag ENSCHEDE FC Twente heeft in twee wedstrijden niet weten te overtuigen, maar wel gewonnen. De Enschedese ploeg had het tegen FC Den Haag woensdagavond evenals eerder tegen Roda zeer moei lijk, maar overtrof zichzelf op nieuw in effectiviteit. In het Diekman werd het 2-1. FC Den Haag bewees in de vooruitgespeelde wedstrijd te hebben vastgehouden aan zijn offensieve spelstijl, hoewel top schutter Van der Laan naar Feyenoord vertrok. In het eer ste duel tegen Fortuna (0-0) le verde dit geen treffers op, bij FC Twente was Marcel Valk na 23 minuten de eerste Hage naar die dit seizoen scoorde. De van de Leidse hoofdklasser UVS overgenomen middenvel der zette de formatie van trai ner Adriaanse op voorsprong. In die fase was dat dik ver diend. FC Den Haag was voort durend in balbezit. De aanval .van FC Twente kwam er toen niet aan te pas. Dat veranderde na de rust en leverde treffers op van Mulder en Ter Avest. De laatste twintig minuten stonden in het teken van het Haagse offensief. De gelijkma ker, die niet onverdiend zou zijn geweest, bleef uit. FC Twente - FC Den Haag 2-1 (0-1): 23 Valk 0-1, 56 Mulder 1-1. 58. Ter Avest 2-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 4000. Gele kaart: Van Eyke- Halst en Steffensen (66. Zwanenberg); Neijenhuis (46. Roelofsen). Mulder en Ter Avest FC Den Haag: Sum; Van Alphen (73. Van Oosten), Gentille. Adam en Purvis. Lems, Danen (73. Van Eykeren) en Valk; Schellevis, Otto en Hoekman Knuvers voor Zuyderwijk UTSUNOMIYA Erik Knu vers vervangt zaterdag in de amateurrace om de wereldtitel Wilco Zuyderwijk uit Monster, die gisteren tijdens een trai- ningsrit zijn linker pols brak.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13