ichels hoopt op oldoende krediet ouden plak voor Oranje-kwartet met een bloedig randje CetcbcSomxmt Internationals zijn tevreden ^lessure van tomario domper zege PSV Holsboer bedankt voor Oranjeteam OP FLUSHING MEADOW Haarhuis en Edberg uitgeschakeld Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 PAGINA [volg voorpagina) JNOMIYA Met bloed, zweet en tranen de Nederlandse vrouwenformatie vanmor- |in Utsunomiya de wereldtitel ploegentijdrit yerd. Minder dan een half uur voor de start paniek uit bij de Oranie-afvaardiging, na- Jle jonge debutante Astrid Schop hard tegen sfalt smakte. Ruim een uur later vloeiden de ;n bij het vernemen van de snelste tijd van tien landen. Zilver was er voor de verenigde n. De titelverdedigsters uit de Sovjetunie ten het op ruime afstand met brons doen. Japanners zijn fietsers op de weg een onge- i verschijnsel. Het inrijden moest op de open- weg geschieden. Een Japans jongetje zag het lende Oranje-viertal woensdagmorgen over loofd. Het kleintje veranderde plotseling van ing, waarna de hele formatie in de remmen moest knijpen. De jonge Schop, pas in mei door coach Piet Hoekstra bij het grote werk betrokken, viel met haar hoofd tegen de straatstenen. Soig- neur Raymond de Meester vond haar terug met een gapende wond in het achterhoofd. De Japan ners haalden direkt een brancard van stal om de jonge vrouw naar een ziekenhuis over te brengen. Maar de Brabantse wilde niet van opgeven weten. Het bloedende hoofd van Schop bracht iedereen in het Nederlandse kamp in verwarring. Niet al leen bondscoach Hoekstra, maar ook haar ploeg genotes. „De tranen sprongen in mijn ogen. Ik zag alleen maar bloed. Op dat moment dacht ik dat alles voorbij was. Dat we niet meer naar start hoefden", gaf Leontien van Moorsel de gevoelens weer van de rest van de formatie. De wereldkam pioene achtervolging trapte zich wezenloos om Hoekstra in te lichten. De coach gaf direkt Manon de Rooy de opdracht zich in het snelle pak te hij sen. De voorzorgsmaatregel bleek onnodig. Met een flinke doek op het achterhoofd, bijeen ge houden door twee lange pleisters, klom Schop toch in het zadel. Het viertal vertrok hard. „Ik heb me niet ontzien in de beginfase. Ik voelde me goed", keek de getroffen wielrenster terug op het eerste gedeelte. Gesteund door Van Moorsel, die haar steeds bleef toeroepen dat alles naar wens verliep. Na 12,5 kilometer bezette de formatie de tweede plaats achter de Amerikanen. Het verschil bedroeg slechts vier seconden. Halverwege de koers hadden de vrouwen van Hoekstra de ach terstand omgezet in een voorsprong van twaalf se conden, om in de overige 24 kilometer dat ver schil nog met vier tellen te vergroten. „Deze meiden hebben bewezen dat vrouwen hard kunnen fietsen. Ze waren super gemotiveerd. Vo rig jaar misten we de bronzen medaille op twee seconden en dat wilden we hier rechtzetten. Daar hebben we voor getraind. Een medaille behoorde tot de mogelijkheden. Maar goud hadden we niet ingecalculeerd. Dit is een voorlopige bekroning voor de aanpak die tot een serieuze benadering van het vrouwenfietsen moet leiden", meende de gelukkige bondscoach, die in Van Moorsel en de eerder nog afgekraakte Monique Knol zijn beste pupillen had. Schop, die zich volgens de UCI-regels na afloop in het ziekenhuis diende te melden, kreeg als eerste de complimenten en kussen. „Ik heb veel bewon dering voor haar. Klasse gewoon", aldus Van Moorsel, die zich in korte tijd onmisbaar heeft ge maakt binnen de Oranje-ploeg. Het knapste meisje uit de klas van Hoekstra heeft op iedereen een sti mulerende uitwerking. Zeker na haar wereldtitel achtervolging. „Heeft er iemand een kam", was haar laatste opmerking voor ze naar het podium vertrok, op de voet gevolgd door eefr horde Ja panse verslaggevers met camera's in de aanslag. Het door haar moeder opgestoken kaarsje in het kapelletje in Boekei, had volgens de bijgelovige nationale kampioene weer eens geholpen Tussentijden met achtereenvolgens doorkomsten bij 12,5 km. 25 km. 37,5 km en de eindtijd: 1 Nederland 17 22 (2) - 36.15 (1) - 49.13 (1) - 1.03.51. (gem 46.504 km u). 2. Verenigde Staten 17.18 (1) - 36.27 (2) - 49.26 (2) - 1.0407 3 Sovjetunie 17.36 (3) - 36.38 (3) - 49.39 (3) - 1 04.21 4 Frankrijk 17.38 (4) - 36.46 (4) - 50.21 (4) - 1 05 40 5. Zweden 17.39 (5) - 37.42 (5) - 51.11 (5) - 1.06.12. 6. Spanje 1 06.51, 7 Canada 1.07.09, 8. Italië 1.07.10, 9. Bondsrepubliek 1 07.22, 10. Japan 1.10.28. EIST Dat het pantser &n Rinus Michels, giste- §n voor de derde keer in leven benoemd tot Jndscoach van de NVB, hier en daar een lestplekje begint te ver- jnen bleek gisteren in list. De nog wel eens als ineraal aangeduide voet- Jiltrainer verklaarde in toelichting op de be- indmaking van zijn aan- felling per 1 september Kt hij hoopt op krediet de media. „Dat ik heb Igebouwd in een eerdere als bondscoach", lelde Michels, verwij- nd naar de Europese ti- onder zijn leiding in "1 behaald, mee. 62-jarige Amsterdammer fchtte zijn gemoed met deze Étboezeming, die blijk gaf in enige schroom over zijn Instaande indiensttreding als irantwoordelijke man voor ;t Nederlands elftal. Niet on- tgrijpelijk, want vanaf het oment dat hij na het EK van terugtrad, clubcoach werd Leverkusen en na ontslag daar terugkeerde als be- uurslid verklaarde hij her haaldelijk dat hij niet meer p de bank behoefde te zit- 0". En zie: Oranje staat weer ilder leiding van de man, die I 1974 WK-zilver veroverde, kt kan verkeren in het voet- llwereldje, waar niets zeker [alles mogelijk is. nige schaamte jnus Michels bekende tevens» lige schaamte te voelen over t feit dat hij er niet in was ilaagd een nieuwe bonds- |ach te vinden. „Daarom heb T mij verplicht gevoeld om If het karwei aan te vatten", Ede hij uit. Een rol, die Mi- lels gaat vervullen onder zijn jorwaarden, waarvan die op technische vlak worden fcevuld door het part-time schakelen van zijn vroegere EINDHOVEN De interna tionals van PSV kunnen zich, zonder moeite, vinden in de aanstelling van Rinus Michels als bondscoach. „Het Nederlands elftal", con stateerde Gerald Vanenburg, „is natuurlijk niet in de eerste plaats mijn probleem. Ik pro beer gewoon bij PSV zo goed mogelijk te voetballen en dan zie ik wel hoe het verder gaat". „Michels en Advocaat hebben in ieder geval bewezen de kwaliteit te bezitten om een dergelijke functie te vervullen. Het kan voor niemand een probleem zijn hen te accepte ren. Wanneer je met Michels niet tevreden bent, wie moet het dan in hemelsnaam zijn. Het is zonder meer een goede oplossing, ook de periode van twee jaar. Niet iedereen krijgt tenslotte een contract tot zijn „Het was eigenlijk wel te ver wachten", vond Berry van Aerle, „dat het op Michels zou uitdraaien. Voor mij is het be langrijkste dat er tenminste een bondscoach is en dat je niet van de ene noodoplossing naar de andere sukkelt. Ik ben er best tevreden mee, Michels heeft zijn sporen verdiend. Het zou mij niet verbazen als hij de lijn van het Europese kampi oenschap weer kan oppak ken". „Met Michels", vond Van Breukelen, „kun je er zeker van zijn dat er weer rust in de tent komt en dat is voor het Nederlands elftal het belang rijkste. Er moet nu voorlopig verder maar niet gezeurd wor den". Erwin Koeman deelde het standpunt van zijn doel man. „Het maakt in feite niet zo verschrikkelijk veel uit wie er voor het elftal staat, het enige dat telt is dat er wat minder gepraat wordt in en rond de ploeg en meer gevoet bald". Ronald Koeman van Barcelo na vertelde dat hij gisteroch tend in een gesprek met zijn eigen trainer Johan Cruijff, zoals bekend ook in de markt voor de positie van (part-time) bondscoach, de indruk had ge kregen dat deze al wist van de aanstaande benoeming van Michels. „Het is geen slechte keuze", meende de libero van Oranje. „Beiden hebben bewe zen het karwei aan te kun- assistent en huidige coach van eredivisie-debutant SVV, Dick Advocaat. Hoe de financiële kant van de zaak er uit ziet wordt volgens goed gebruik bij de KNVB niet bekendgemaakt. Maar aangenomen mag worden dat SVV stevig schadeloos zal worden gesteld voor het af staan van Advocaat en dat Mi chels zelf ook aanzienlijk meer zal gaan verdienen dan de 130.000 gulden die zijn feitelij ke voorganger Thijs Libregts als bondscoach/technisch di recteur toucheerde. Vooral in de wetenschap dat Michels, die volgens voorzitter Martin van Rooijen nimmer een dergelijke dubbelrol zal gaan vervullen, zijn schnabbel als columnist bij een landelijke ochtendblad (waarvoor hij naar verluidt 2500 gulden per aflevering ving) heeft opgegeven. Hoe de volgorde van beide beslissin gen (eerst journalistieke bij verdienste weg en vervolgens ja tegen de KNVB of omge keerd) was werd gisteren ook niet duidelijk. Een feit is wel dat Michels zich zal hebben gerealiseerd dat zo'n combina tie als hij vervulde als be stuurslid nu helemaal niet meer door de beugel kan. En tevens dat het wegvallen van schnabbel-inkomsten dan maar op een andere manier moet worden gecompenseerd. Zodat de KNVB, die bij monde van .Van Rooijen liet weten dat full-time assistent-bonds- coach Nol de Ruiter in „een andere rol bij het Nederlands elftal blijft betrokken", voor het aantrekken van het duo Michels/Advocaat meer geld kwijt is dan tot voor kort werd uitgegeven. Een imitator Maar terug naar de feiten. Ri nus Michels openbaarde giste ren in een persconfenrentie verrassend dat de mededeling dat Frank Rijkaard niet meer beschikbaar wenste te zijn voor het Nederlands elftal werd gedaan in een telefoon gesprek dat door de aanstaan de bondscoach werd aange gaan. Michels belde Rijkaard vorige week in Milaan en moest eerst nog omstandig uit leggen dat hij het zelf was, omdat Rijkaard veronderstelde met een imitator te maken te hebben. Waarom belde Mi chels Rijkaard en geen andere spelers? „Er is een geruchten circuit en daarom leek het me raadzaam, zeker na de hele, bekende voorgeschiedenis, om eens contact met Rijkaard te zoeken", merkte Michels enigszins raadselachtig op. Om er aan toe te voegen dat hij Rijkaard in dat gesprek nog niet had geïnformeerd over de grote kans dat hij zelf de nieu we bondscoach zou zijn. Ande re spelers van de Nederlands elftal-groep werden overigens niet benaderd en hebben ook geen inspraak gehad in de be noeming. Van Rooijen beriep zich op tijdgebrek en verwees naar een oranjeraad, die moet worden samengesteld in sa menspraak met de nieuwe bondscoach. Waarmee de KNVB ook weer opzichtig brak met de tijdens de „ont slagprocedure" rond Libregts toegepaste inspraakronde. Het geen die affaire achteraf des te meer als een gestuurde besluit- "orming doet kennen. Of Michels een mogelijkheid ziet Rijkaard op zijn beslissing te doen terugkomen? „In de voetballerij is niets onmoge lijk", antwoordde de nieuwe bondscoach, die overigens tij dens het WK in Italië nog op zichtig in aanvaring kwam met Ruud Gullit. Die als aan voerder gisteren ook pas ach teraf van de benoeming op de hoogte werd gesteld. In welk geval Michels het kennelijk niet nodig had geoordeeld om nog even vooraf telefonisch contact te zoeken. Zelf achtte Michels, die eerder had ver klaard dat Nol de Ruiter zijns inziens „wegens diskrediet" niet in aanmerking was geko men als Oranje-assistent, zich voor en tijdens het WK niet beschadigd. Althans niet zoda nig dat hij daardoor niet ak koord kon gaan met „het drin gende beroep dat het sectiebe- stuur op hem had gedaan". „Ik hoop met een schone lei te kunnen beginnen", besloot Mi chels zijn opvallend timide be toog. „En met een technische staf die een zo gunstig mogelij ke samenstelling heeft gekre gen". Of het Nederlands elftal in die omstandigheden over twee jaar een kanshebber zal zijn in het toernooi waarin de Euro pese titel moet worden verde digd zal de toekomst leren. FRANK WERKMAN DHOVEN PSV is, zijn seizoensopening, toegekomen aan het velende voetbal van maar de Eindhoven- anval, met Romario en enburg als slagvaar ten, scoorde wel ge- ;kelijk. Vijf keer tegen Utrecht, dat bepaald zo over zich heen liet in als Willem II in de 'ergraafsmeer. de winst betaalde PSV ir een hoge prijs. Minder drie minuten voor tijd, de strijd al lang gelopen greep Steinmann keihard het moment dat Roma- weg was naar het zesde unt. De kleine Braziliaan t van het veld gedragen en. De ernst van de bles- was niet onmiddellijk e stellen. Voor onderzoek de knie werd Romario lebracht naar het Anna- nhuis in Geldrop. Hij voor tenminste twee da- het gips gezet en mor- worden beoordeeld hoe de blessure is. Kalusha, Meerder permissie had ge- pn om komend weekeinde ladagascar te spelen, kreeg >ren dat hij hier moet blij- om zondag eventueel te- te sPelen- |fl K heeft FC Utrecht, op een periode in het begin van freede helft na, voortdu- J in zijn greep gehouden. '®"ïïiellend was de omarming en PSV zelf zijn ruimte om te op d voetballen beperkte. Voor Va nenburg, Romario en Popescu was dat geen probleem en met vijf doelpunten (twee* van Va nenburg en Romario, één van Ellerman) was coach Bobby Robson best tevreden. PSV - FC Utrecht was van het begin af een ongelijke strijd, waarin de Utrechters, meer door lompheid dan door boos aardige opzet, vooral Romario tamelijk hard aanpakten. De handelingen van de kleine spits zijn gewoonweg voor nor male voetballers niet te door gronden. Het kostte Stein mann en Van der Meer al in de eerste helft een gele kaart, het kostte Romario een blessu re. De druk van PSV werd voor een belangrijk deel bepaald door Popescu, die keer op keer zijn positie tussen de centrale verdedigers Valckx en Koot verliet. Met hem gingen ook Heintze en De Jong geregeld mee naar voren, waardoor de buitenspelers Vanenburg en Ellerman als het ware naar voren werden gedrukt. Gemakkelijk In een dergelijke situatie kan Vanenburg gemakkelijk uit de voeten, Ellerman wat moeilij ker, Bosman in het geheel niet en daardoor bleef het indruk wekkende overwicht in feite lang heel schraal beloond. Het vervolg op de treffers van Va nenburg (schitterende splijtpas van Popescu) en Ellerman (voorzet van Vanenburg) liet bijna een halve wedstrijd op zich wachten. Daardoor kreeg FC Utrecht Door deze actie van Guus Steinmann (rechts) liep Romario een ernstige blessure op. foto: anp weer wat moed, maar het bleef een tegenstander zonder diepte, letterlijk en figuurlijk. Om werkelijk een weg te vin den door de verdediging van PSV is natuurlijk meer snel heid nodig dan Bijl, Alflen en De Kruyff kunnen ontwikke len. Het stormpje deed PSV in feite niets en in de laatste twintig minuten werd de lijn weer even opgepakt. Ellerman werd met een over treding gestuit door Van der Meer, met de strafschop had Romario totaal geen moeite. Vanenburg kreeg van Roma rio de met graagte gegrepen kans op 4-0 en als dank voor het gebaar revancheerde Va nenburg zich, waardoor Roma rio zijn tweede doelpunt maakte. Aan de derde kwam hij niet meer toe. PSV - FC Utrecht 5-0 (2-0): 15. Va nenburg 1-0, 17. Ellerman 2-0. 69 Ro mario (strafschop) 3-0, 76 Vanenburg 4-0, 84. Romario 5-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 22.500. Gele kaart: Steinmann en Van der Meer (Utrecht). PSV: Van Breukelen, De Jong, Valckx, Koot, Popescu en Heintze, Vanenburg, Koeman en Ellerman, Bosman (77. Scheepers) en Romario (88. Chovanec). FC Utrecht: Van Ede; Plugboer, De Kóck, Van der Meer. Steinmann en Stand eredivisie PSV Volendam FC Twente NEC FC Groningen RKC FC Den Haag Fortuna S MVV Roda JC Heerenveen Willem II FC Utrecht SVV Feyenoord 1 1 0 0 2 5-0 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 2-1 1 1 0 0 2 2-1 10 10 1 1-1 10 10 1 1-1 10 10 1 1-1 10 10 1 1-1 10 10 1 0-0 10 10 1 0-0 .10 0 10 1-2 10 0 10 1-2 10 0 10 1-3 10 0 10 1-3 1 0 0 1 0 0-5 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 AMSTELVEEN Bonds coach Roelant Oltmans heeft drie afzeggingen ontvangen voor de selec tie van het Nederlands vrouwenhockeyteam. In vergelijking met de ploeg, die in Sydney wereld kampioen werd, ontbre ken in de aanloop naar de Europese titelstrijd (in mei in Brussel) Noor Holsboer, Florentine Steenberghe en Isabelle van Zenderen. Holsboer (HGC) werd on langs aan de schouder geope reerd en zal daardoor gerui me tijd zijn uitgeschakeld. Steenberghe (MOP), die in Sydney als middenveldster werd uitverkoren voor het wereldelftal, is ook door fy sieke problemen enige tijd uit de roulatie. Oltmans hoopt in december weer over het tweetal te kunnen be schikken. De internationale loopbaan van Van Zenderen, tot nu toe vooral beperkt tot inval beurten, lijkt voor een lange re periode voorbij. Ze veran derde van studie en dient nu in een jaar de stof af te wer ken, waarvoor normaal twee jaar staat. Tophockey past daarin niet. Oltmans maakt de nieuwe vrouwenselectie op 10 sep tember bekend. Een dag la ter is de eerste centrale trai ning. De eerste oefeninter land staat voor 2 oktober op het programma. De Bondsre publiek fungeert in Mühl- heim als tegenstander. Oran je doet in december nog mee aan een toernooi in Spanje. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 19.15, 20.25 en 23.22 uur: EK atletiek. België Nederlands 2, 16.45 uur: Atletiek, paardesport en voetbal. Duitsland 2, 19.30 uur: Atletiek; 21.55 uur: Atletiek en voetbal. BBC 1, 00.10 uur Atletiek. BBC 2, 17.00 uur Atletiek. Eurosport, 18.00-02.00 uur Sport. Rai Uno, 22.30 uur: Sport. De koersen van Wolvega be ginnen morgen (donderdag) om 18.45 uur. Onze tips. Ie koers; 1. Evert Jan, 2 Eltrossa Ashton, 3. Emagnifique (5. 10, 7). 2e koers; 1 Flavia Morgan, 2 Fieke Uiterdijk, 3. Firsty Hekkenhof. (5, 6, 1). 3e koers; 1. De Epona. 2. Dianne, 3. Eeefke Uiterdijk. (9, 4, 5). 4e koers; 1 Edeltrout G.. 2. Co Vor- stenburcht, 3 Exalted R. (4, 2, 7). 5e koers; 1 D'Abord Frisia, 2. Boko's Dream, 3. Zorba Ossewaard. (3, 2, 10). 6e koers; 1. Cya van de Lente. 2. Cherie Norton, 3. Brilliant H. (5, 6, 3). 7e koers; 1 Damon Mira, 2. Com- mandor London. 3. Ego Rapido. (1, 9. 4). 8e 1 fine Mountain. 3. Yorki 1 3, 6). 9e koers; 1. Chario Chan, 2. Bon- coeur A., 3. Annemiek Victory. (1. 4, Alexander Volkov (foto) zorgde voor de uitschakeling van Stefan Edberg. FOTO: ani NEW YORK Een jaar geleden vroeg John McEnroe zich in de twee de ronde van de open Amerikaanse tenniskam pioenschappen nog ver twijfeld af wie in hemels naam Paul Haarhuis dan wel mocht zijn. Hij maak te toen met een bittere nederlaag kennis met de Eindhovenaar, die dat jaar pas in de vierde ronde on deruit zou gaan tegen Aa ron Krickstein. Haarhuis had aan zijn naams bekendheid gewerkt op Flus hing Meadow en brak ook in ternationaal door. Nu is zijn naam inmiddels wel zo geves tigd, dat niemand hem meer durft te onderschatten. Dat heeft hij gisteren gemerkt in de eerste ronde op Flushing Meadow. De Nederlandse kampioen verloor van de Spanjaard Tomas Carboneil. De taaie Spanjaard neemt een vergelijkbare plaats in op de wereldranglijst. Hij was ge waarschuwd en toonde zich op den duur beter dan Haarhuis. Aanvankelijk waren beiden aan elkaar 'gewaagd. Haarhuis bracht de eerste set op zijn naam door in de tiebreak met 9-7 te winnen. Carboneil reageerde onbewo gen en dwong in de verlen ging van de tweede set dat ge luk af. Hij zorgde niet alleen voor tijdelijk evenwicht, maar liet geinspireerd de balans in zijn richting doorslaan. Haar huis' verweer duurde nog vier games in de derde set, de laat ste was een formaliteit: 6-7 (7- 9) 7-6 (7-4) 6-4 (6-0). Op de uitermate drukke twee de dag van het US Open was de uitschakeling van de Stefan Edberg de sensatie. De Zweed se Wimbledon-kampioen ver loor zijn partij in de eerste ronde tegen de linkshandige Sovjet Aleksander Volkov. Edberg, sinds kort nummer 1 in de tenniswereld, bood nau welijks verweer: 3-6 6-7 2-6. Het was voor het eerst sinds 1971 dat de eerste geplaatste speler er in de eerste ronde uitvloog. In 1971 presteerde dit ook een Oosteuropeaan; de Tsjech Jan Kodes tegen de Australiër John Newcombe. „Ik voelde me helemaal niet lekker", gaf Edberg na afloop als commentaar. „Ik was van plan mé hier kostelijk te gaan amuseren met goed tennis, maar het werd een worstelpar tij om mijn eigen spel te vin den. Het lukte van geen kan- Ivan Lendl, de afgezette leider op de wereldranglijst, stoomde dinsdag regelrecht op naar de tweede ronde door een afgete kende zege op de Canadees Martin Larendeau: 7-5 6-2 6-2. De Tsjech werkte in de eerste set een achterstand van 1-4 weg. De 14-jarige Jennifer Capriati zette een nieuw record in de boeken. Door de Westduitse Anke Huber met 7-5 7-5 te verslaan werd zij de jongste speelster aller tijden, die in het US Open een partij won. Ca priati was voor de partii tegen het Westduitse opslag-kanon, die wordt gezien als de opvolg ster van Steffi Graf, nerveus. „Ik was ook bang voor het sta dion. Dat is zo groot." Capriati liep snel uit naar 4-0 maar kreeg toch een setpoint tegen. Dat werkte met haar onge breidelde vechtlust weg. Ze durfde lange passeerslagen aan en werd voor haar moed be loond. „Mijn spel liep goed." De tweede dag van het US Open was de Amerikanen gunstig gezien. Naast het ster ke optreden van Capriati de den de mannen het uitstekend. Michael Chang kraakte een andere Zweed, Mikael Pern- fors: 6-0 6-2 6-3. De tegen woordig met een baard gesier de André Agassi, vierde ge plaatst, was veel sterker dan de Canadees Grant Connell 6- 4 6-2 6-2. John McEnroe, de viervoudige titelhouder die voor het eerst in twaalf jaar niet tot de ge plaatste spelers behoort, had moeite met de de Spanjaard Javier Sanchez: 7-6 7-6 6-4, maar had voortdurend een voorsprong. De negende ge plaatste Aaron Krickstein had vijf sets nodig tegen de Cana dees Andrew Sznajder. Feyenoord opent seizoen met supportersproject ROTTERDAM De eerste wedstrijd in de strijd om de landstitel 90/91 tegen SVV luidt vanavond voor de Rotter damse voetbalclub Feyenoord niet alleen op de groene mat een nieuwe uitdaging in. Tege lijkertijd gaat de club van start met een nieuw supporterspro ject. Drie beroepskrachten, een begroting van ruim twee ton per jaar en een nieuw suppor- tershonk vormen de voor naamste bestanddelen van dit project. Het is bedoeld om het vandalisme onder een deel van de Feyenoord-aanhang te be teugelen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9