onsterpartijen teisteren Zuid-West Spanning stijgt ten top in circuit uvs Ellen van Langen leert razendsnel Ter Leede in derde ronde districtsbeker bobank Q 1 £eitUcSouratit WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 PAGINA 7- IEN Wedstrijdlei- lasper van Marwijk tennisvereniging i West heeft nog een uitstekend hu- Het zal aan de deel- rs liggen of de ten- aar het zonnetje op ^iterst gezellige park Blijven. Gisteren de- Be in ieder geval hun Bte best Van Mar- s bui goed te vergal- Partijen die uren len waren schering slag, met als gevolg i laatsten vanmorgen vroeg pas de baan i ten. ontst maakten het de s Yvonne Holkeboer- d Sheriff en Joanne y/Dennis Zandbergen, vartet wilde pas na 7-6, 6 voor het eerstgenoem- p uit Noorden de baan fen. Heel aardig in hun buurt kwamen Bob van Over loop en Rob Broekhof. De C- heren speelden voor een over vol en knus terras en wilden dan ook al hun tennistalenten uitvoerig en langdurig tonen. De kunsten van Bob van Overloop bleken na 2-6, 7-5, 7- 6 de grootste. Gelukkig voor Van Marwijk waren er ook een aantal vlotte partijtjes. Zo won Ronald Lammens in straight sets van Rico Jong-a- Tai, waarmee de Alphenaar zijn kansen op een Masters- plaats nog steeds in eigen hand heeft. Datzelfde geldt voor Tim Bavelaar, die Roomburg speler Edwin van Benschop met 6-2, 7-5 aan zijn zegekar bond. Of Bavelaar van volgen de tegenstander Rico Fasel wint, is vooral zijn eigen vraag. „Ik heb twee keer van Rico verloren, maar omdat ik me nog voor de Masters kan plaatsen, ga ik er echt hele maal voor." In D was er weinig te klagen voor de wedstrijdleiding. Mas- ters-kandidaten Talbert Boef, Dennis Noppen en Bart Blok speelden hun respectievelijke opponenten vlotjes naar huis. Over het meespelen van de laatste was bij de deelnemers enige kritiek te vernemen. Blok had zich op tijd opgege ven maar was vanwege het grote aantal inschrijvingen door de wedstrijdleiding ge weigerd. Na aandrang van Blok's kant adviseerde bonds- gedelegeerde Jan van der Loo hem toch toe te laten. Van der Loo: „Zo'n jongen speelt vele toernooien, juist om het Mas ters te halen. En dan is het wel heel sneu als hij zijn kansen hier niet zou kunnen verdedi gen". Een mogelijke Masters- deelnemer, Maarten Buys, ging met dubbelpartner San- der Geerlings wel heel lelijk op zijn gezicht. Olivier Kist en Hein Heemskerk, die wel traag aandoet maar het zeker niet is, wonnen op hun slofjes met 6-2, 6-2. Verfrissend was het spel van Jeffrey van Hou- welingen en Ralph Wijnveldt. Tegen de gelouterde routiniers Peter Brebde en Jean Paul Bierling werd door het jeugdi ge Merenwijkse koppel een eervolle 6-4, 6-4 nederlaag be- Botesa In Bodegraven werd het Mas- ters-optreden van Ron Hoog- endoorn bijna verijdeld. De C- speler uit Langeraar verloor tegen Stefan Bouwma de eer ste set, herstelde zich in de tweede maar kreeg Bouwma in de derde set pas te pakken na 7-5. Waarmee in het lijstje van acht nu al de halve finale is bereikt. Mickel Verkerk vormt de verwachte tegen stander. De als eerste geplaat ste C-dame, Renate Koning, moet wel heel vreemd hebben opgekeken toen zij in de eerste ronde Ingrid Kruit tegenover zich vond, van wie zij natuur lijk verloor. Bondsgedelegeer- de Henk Hamming had Kruit laat in het toernooi toegelaten maar was blijkbaar even ver geten dat Kruit een C-topper van formaat is. Triest voor Koning en het toernooi dat een mogelijke finaliste zo vroeg zag wegvallen. In het hetzelfde onderdeel plaatste Corine Smit zich bij de laatste vier via een zege op Alice Ter wijn. Roeland Kuiper had een goede dag in Bodegraven. Zo wel in C2 als in D kwam de Unicummer een ronde verder. Een Bodegravens succes was er voor Giis van Dalen, die in het HED de tweede ronde be reikte, iets wat clubgenoot Chris Dondorp niet lukte. De als tweede genoteerde Don- dorp ging onderuit tegen Reeuwijker Perdijk. De Boekhorst 30+ Een voor de Leidse regio op merkelijk toernooi wordt in Noord wijkerhout afgewerkt. Slechts de ouderen van dertig jaar en ouder die D2 en E op hun pasje hebben staan, mo gen bij De Boekhorst komen opdraven. Een prima initiatief van de Noord wijkerhouters omdat op de reguliere toer nooien de „betere" spelers im mers qua baan en aandacht de voorrang genieten. Dat er ove rigens van echte strijd sprake is, staat buiten kijf. De wed strijdleiding, bestaande uit Jan Zuidervaart, Trees van Schoo- ten, Hermien van der Weij- den, heeft dan ook zijn uiterste best gedaan om op een juiste manier te plaatsen, hoe moei lijk dat ook is bij deze catego- rieeri. Dirk-Jan van Wijk en John Degger worden door hen als finalisten in het herenen kel D gezien, in het DED mo gen Lucy van Popta en Ingrid Rossum op zondag wellicht nog in tenniskleren verschij nen. In het DEE zijn dat A. Mooyenkind en M. van Berkel en het in het HEE Gerard Wolters en Ad Weesenaar. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN De Boekhorst 30+ HED2: 1. D.J. van Wijk, 2. J. Degger, 3. G. v.d Weijden, 4. N. Pennings DED2: 1 L. van Popta, 2. I. van Ros sum HDD2: 1. J. Correljé/R. Philips, 2. F Rohmer/C. Wijffelman, 3. J Geerlings/H Pouwels, 4. G. v.d Weij- den/H Wiers. DDD2: 1. J. v.d. Meer/H. van Velsen, 2. R. v.d. Poel/R. Suykerland. GDD2: 1. M Brocken/J. Correljé, 2. A Lange/C. Ubink. 3. T. van Paridon/M. van Overloop, 4. M! N. Noordermeer. HEE: 1 G Wolters, 2. A. Weesenaar DEE: 1. A. Mooyenkind, 2. M. van Berkel HDE: 1. K. Hillinga/G. Wol ters. 2. W. de Vries/A. Weesenaar DDE: 1. A Dijkstra/C Janssen, 2. M Jansen/A v.d. Klif. GDE: 1. R. J Smit, 2. C. W. Janssen jnsburgse /s wint li SN Rijnsburgse Boys de laatste oefenpartij anvang van de compe- 3 'innend afgesloten. In ikerpolder versloeg de tie van Arie Kurver vond hoofdklasser T net 3-1. De Leidenaars, i or rust de betere moge- 2j len hadden, moester) tweede helft lijdzaam lp hoe Rijnsburgse Boys 1® voorsprong nam door 4linten van Wim Hooy- Piet Janmaat en Er- flemmes. Frank Roosa Je uit de rebound van jbnalty de enige Leidse Driebergen heeft bij 90 iurgse Boys aangekon- io5 Diet voetballen te stop- .00 De verdediger kan de 25 trainingen niet meer 50 fjn werk combineren. tbalkamp ICL ËRDORP Het nieu- jetbalseizoen start voor tgd van RCL traditio- 25o|net een voetbalkamp. periode tussen 30 au- I en vrijdag 1 septem- tllen juniorenteams van oord en Gerrie en Ar- Mühren het sportpark »emerd aandoen. Wet- Veldstra zal met het van tientallen bal de opening verrich- LEIDEN De tennistoer nooien van Zuid-West en Botesa zullen uitsluitsel moeten geven omtrent de spelers en speelsters die aan de LCMasters mogen meedoen. Met name in de herenklassen is de span ning uiterst groot. Bij de B-dames, die deze week geen toernooi verspelen, ligt de Masters-lijst reeds geheel vast; bij de C-en D- dames vrijwel geheel. Daar de winnaar van het HEB op Zuid-West vier punten ver dient voor het LCCircuit, is de kans groot dat de favoriet El- mar Gerth zich voor de.twee de achtereenvolgende keer op Unicum mag vertonen. Omdat Mare Nagelkerken kampt met een langdurige schouderbles sure, zijn Onno Guinau en Marco Visser nog zeker niet kansloos. In het HEC is de plaatsing van de eveneens ge blesseerde Willem Visser nog lang niet zeker. Visser en ook Ron Hoogendoorn, die op Bo tesa acteert, kennen in Ronald Lammens, de laat in het Leid se toernooi ingeslopen Ivor Bergsma en Tim Bavelaar ge duchte concurrenten. In te genstelling tot wat gisteren in onze kolommen werd ver meld, krijgt bij ongewijzigd aantal deelnemers de win naar van Zuid-West 5 punten, die van Botesa 4 punten. De dames in deze categorie hoe ven slechts de nummer negen, Ingrid Bavelaar, nog te vre zen. De Leiderdorpse, die zegt niet bij de Masters thuis te ho ren, moet dan wel in Zuid- West de sterkste blijken. Het DED dat in Zuid-West niet maar in Bodegraven wel wordt verspeeld, heeft haar lijst vrijwel compleet. Alleen Sonja Sjaardema kan roet in het Masters-eten gooien van Jolanda Mens en Ruby Pen nings. De heren in D vechten bij Zuid-West voor Botesa heeft zich opmerkelijk genoeg geen enkele mogelijke Mas- ters-kandidaat ingeschreven een hevige strijd uit. Een van de nummers vijf, de deze week echt niet spelende Han- no van der Mark, moet lijd zaam toezien hoe de in Zoeter- woude dominerende Talbert Boef, Maarten Buys, Dennis Noppen en Aijan Stadt hem wellicht fluitend voorbij gaan. Stadt (die op zijn snorfiets he lemaal naar Bodegraven ging om met eigen ogen te aan schouwen dat Van der Mark werkelijk niet op de speelsche ma's voorkomt) heeft zich, on der voorwaarde dat het aantal deelnemers zich niet wijzigt, door het bereiken van de kwartfinale op Zuid-West vrij wel definitief geplaatst voor de LCMasters die 10 september op Unicum van start gaan. De winnaar op Zuid-West mag 6 punten op zijn conto bijschrij- Stand: HEREN B: Jan Willem Lugthart (Zee en Duin) 23; Martijn Krans (Unicum) 17; Marco van Trigt (Hille- gom) 14; Tom Bulters (Merlenhove) 13; Onno van Paridon (Unicum) 12; Mare Nagelkerken (Unicum) 11; Wouter van der Heyde (Unicum); Pa trick Kieboom (Dekker), Marcel van Rijn (Nieuw Vennep) 10; Elmar renwijk) 13; Petra Wessels (Hillegom) 12; Cindy Berkhout (Hillegom), Mir jam Siemerink (Unicum) 10; Saskia Paauw (De Munnik) 9; Petra Janssen (Zandvoort), Jacqueline Paauw (Uni cum) 8, Angelina Rammers (De Mun nik) 7; Stephanie Gomperts (Leimo- nias) 6; Carola Geerlings, Jeanine Gelevert-Jünger (Unicum), Liesbeth Iwema (Lelystad), Aijette van Noort renwijk) 5. HEREN C: Ben de Bruin (De Boek horst) 33; Robbert-Paul Hartwijk (Unicum) 26; Patrick Kleian (Lisse) 24, Mickel Verkerk (Unicum) 23; Je roen Vink (Hillegom) 21; Xander Hertzman (Casino) 20; Willem Visser (Hillegom) 18; Ron Hoogendoorn (Langeraar) 16; Tim Bavelaar (De Munnik); Ronald Lammens (TEAN) 14; Ivor Bergsma (Dekker) 13; Jan van Leeuwen (TEAN), Oscar Schoor dijk (De Merenwijk), Bartel Swart (Hillegom) 10. IC: Sandra Faas (Lisse) 18; 15; Arjette van Noort (De Boekhorst), Joan Zonnevylle (De Munnik) 11; Cariene Smaal (De Munnik), Judith Verhoeff (Zee en Duin) 10; Ingrid Bavelaar (De Munnik) 7. HEREN D: Alexander Balk (Casino) 36; Sipko Adriaansen (De Munnik) 31; Jan Willem Gilijamse (Hillegom) 29; Patrick Wijffelman (De Leidse Hout) 28; Bart Blok (Unicum), Hanno van der Mark (Artesia), Dennis Nop pen (Unicum) 19; Arian Stadt (De Munnik) 18; Talbert Boef (Dekker) 17; Maarten Buys (Alkemade) 16. DAMES D: Yvonne Schoordijk (De Merenwijk) 33; Yvonne van Hens- bergen (Hillegom) 24; Céline Froma (Artesia) 20; Lisa Colson (Hillegom), Judith Pietersen (De Munnik) 17; Jo landa Mens (De Boekhorst), Ruby Pennings (De Boekhorst) 13; Esther van der Voort (Sassenheim) 10, Rens- ke Jonkeren (De Munnik), Nicole van Stein (Hillegom) 8; Sonja Sjaar dema (Lisse) 7. HERENDUBBEL D30+: Johan van Duyn (Unicum)/Bob Logger (Uni cum); Henny van Kampen (Hazers- woude)/Chris van der Klugt (Hazers- woude); Arris Parlevliet (Zee en Duin)/Jan van der Plas (Zee en Duin); Dick van der Neut (Lisse)/Jan Langstraat (Lisse); Loek Koek (Alke- made)/Sjaak van Veen (Alkemade); Ferry van Haver (De Munnik)/Ron de Vos (De Munnik); Lex Dittmar (Artesia)/René Holman (Schape- kolk); Han Salman (Gevers)/Jaap van der Bent (Gevers); Bob Logger (Unicum)/Henk Feunekes (Unicum); J de Boer (Zoetermeer)/J Grootjans (Zoetermeer); Willem Crama (TEAN- )/Wim Schreuder (TEAN); Paul Graafland (Hoogmade)/Carel Wijde- veld (Hoogmade); Gerard Bakker (Unicum)/Hein Chrispijn (Dekker); Johan Montanus (Dekker)/Simon Vogel (Dekker); Willem Crama (TE AN) /Wim Schreuder (TEAN); Jan Kulk (TV Nieuwkoop)/Hennie van Haaster (TV Hoofddorp); Gerard Mens (De Boekhorst)/Ed van der Berg (De Boekhorst); S Luxen (Lis- se)/B Veldhuyzen (Lisse); Erik van Egmond (Zee en Duin)/Arris Rarle- vliet (Zee en Duin); Hans Felkers (Meerburg)/Hans van Spronsen (Meerburg); Hans Paasman (Alkema- de)/Eric Roderkerk (Alkemade). DAMESDUBBEL D30+: Marlies Kruit (De Merenwijk)/Traudi Witte- veen (De Merenwijk); Alie Snellen berg (Artesia)ZHennie Verhage (Ar tesia); Els van Biezen (STV)/Hetty Bonnet (STV); Wil van der Meer (Huis ter Duin)/Dorien de Ruyter (Huis ter Duin); Veronique van Rui ten (Alkemade)/Lieneke de Koning (Alkemade); Ineke Knol (De Mun- nik)/Hanny Verwoert (De Munnik); Inez Geus (TEAN)/Marianne Zuidam (TEAN); Door de Ruyter (Huis ter Duin)/Joke Bechtum (Casino); Mari an Kesteloo (De Munnik)/Truus Box- sel (De Munnik); Petra de Bruyn (Fo- rescate)/Marian Fillié (Nieuwe Sloot); Wil Boom (Be Fair)/Marja Kuiper (Be Fair); Hilde de Vries (Ar- tesia)/Joke Meeuwse (Artesia); Els van Biezen (STV)/Hetty Bonnet (STV). Wil Koopmann (Dekker)/Ma- rian Kantebeen (Dekker); Veronica Brands (Rijsenhout)/Els Vreken (Rij- senhout); Wil vd Meer (Huis ter Duin)/Hilde Vermin (Huis ter Duin); Hedwig Fleischeuer (Forescate)/Ger- da Rijnders (Dekker); D. Koster )/Hilde Vermin (Huis ter Duin); Trees van Santen (ALTV)/Celly Voorbergen (ALTV). Ellen van Langen is nog ingesloten, maar zal zich naar de tweede plaats knokken. FOTO: anp SPLIT Ellen van Lan gen leert razendsnel. Tij dens haar eerste race op het EK in Split (maandag) merkte de 800 meter loop ster dat ze nog te netjes was. Ze werd diverse ma len weggezet. Het was een les voor de halve finale, zei ze direct na die race. Daarom deelde ze giste ren, toen het nodig was voor het bereiken van de finale, een forse peut links en een forse peut rechts uit. Het werkte. El len van Langen is hard op weg de nieuwe vedette van de Nederlandse atle tiek te worden. Dat kan zelfs vanavond al ge beuren. Om tien voor half acht is in Split de finale 800 meter voor de vrouwen. Over me daillekansen durfde de Am sterdamse studente economie niets te zeggen. Ze leerde gis teren namelijk weer een les. Een EK is loodzwaar. „Ik heb alleen bij de Universiade een keer eerder drie races in drie dagen gelopen, maar toen ging de serie in 2.12, dus dat is geen maatstaf". In Split moest Van Langen al tweemaal alles uit de kast lo pen. Maandag perste ze er een 2.00.69 uit, gisteren 2.01,14. Maar ze was gisteren veel meer kapot dan na de snellere race en kon de eerste minuten na haar de wedstrijd geen woord uitbrengen. „Dat terwijl ik me 's morgens prima voel de. Daarom durf ik voor de fi nale niets te zeggen. Drie van deze races is loodzwaar". Robin van Helden kwam in de slotfase van de halve finale van de 800 meter gewoon kracht tekort. Van Helden, een man met gevoelige ham strings, was echter allang blij dat hij heel was gebleven. „Ik ga tenminste met goede moed nog op de 1500 meter aan de slag". Derde maal Tienkamper Robert de Wit moest gisteren voor de derde maal een groot toernooi voor tijdig verlaten. Bij het EK in '82 in Athene viel De Wit uit en bij het WK '87 in Rome ook. Het eind kwam in Split bij het hoogspringen toen De Wit zijn enkel verstuikte bij de afzet. Dat terwijl de Eindhove- naar juist in een prima vorm verkeerde. De Wit verliet het toernooi na vier nummers weliswaar als 15e, maar toen moesten zijn sterke nummers nog komen. En hij had met 7.17 meter wel een persoonlij ke record verspringen neerge zet. „Ik voelde me juist perfect, al weken zelfs. Maar dat heb ik niet naar buiten gebracht om dat iedereen dan druk op je legt". Om die reden weigerde De Wit deze week ook de Ne derlandse pers te woord te staan. „Voor mijn gevoel had ik hier mijn record van 8447 punten kunnen pakken en ik had het gevoel, dat er een me daille inzat. Hier baal ik vrese lijk van". Johan van Lieshout mocht al leen maar tevreden zijn. Hij mocht meedoen aan de finale van het speerwerpen en dat was al meer dan de 21-jarige Brabander tevoren had dur ven hopen. Dat hij daarin, tus sen de stortbuien door met 57.52 als twaalfde en laatste eindigde deed aan de ervaring niets af. Voor Van Lieshout liggen nog wel meer EK's in het verschiet. Koningsnummers De koningsnummers van het EK in Split brachten gisteren, zonder 's werelds snelsten op de sprint (de Amerikaan Bur- rel en de Jamaicaanse Ottey), twee solo-races. De Brit Lin- ford Christie, die na de dis kwalificatie van Ben Johnson in 1988 in Seoul het zilver in handen kreeg geduwd, won in 10.00 seconden. Het leek even een ijzersterke tijd te zijn, om dat de windmeter twee meter tegenwind per seconde aangaf tijdens de race. Dat werd later omgedraaid in licht windvoor- deel. Voor de Fransman Da niel Sangouma was er in ieder geval geen houden aan de Brit, die zijn tweede Europese titel haalde. De geplande thriller tussen het nieuwe Oostduitse sprinttalent Katrin Krabbe en de Francai- se Laurence Bily bleef even eens uit. Het toernooi eindigde voor Bily in de halve finale met een beenblessure. Krabbe liep vervolgens solo, in een uitmuntende 10.89 naar het goud. Al bekende ook zij dat dat niet, zoals de windmeter aangaf, met 1.8 meter tegen wind per seconde was ge beurd. Het Joegoslavische publiek, dat slechts mondjesmaat naar het Gradski-stadion komt en zich dan nog alleen roert als er Joegoslaven in de ring komen, beleefde de wederopstanding van Heike Drechsler. Met 7.30 meter sleepte Drechsler het goud uit de verspringbak. Wat de superatlete uit de DDR be treft was het slechts het begin van een verpletterende ren tree die ze in haar hoofd heeft. In 1988 in Seoul bleef de we reldkampioene verspringen en 200 meter zonder goud en zon der records achter, door toe doen van Florence Griffith en Jacky Joyner. In het na-olym- pisch jaar zette Drechsler een zoon op de wereld. Het heeft haar rust gegeven, maar niet van de gouden olympische droom verlost. In Moskou was ze er nog niet, in Los Angeles bleef de DDR thuis en in Seoul stond ze in de schaduw van twee wereldsterren. 1992 moet het iaar worden van de meest veelzijdigde DDR-atlete aller tijden. RENE VAN HATTUM LEIDEN Acht vertegen woordigers uit de regio zijn doorgedrongen tot de derde ronde van de districtsbeker. Ter Leede is één van die voet balploegen. Op eigen terrein werd VVSB met 2-1 verslagen. Zaterdag-eersteklasser FC Lis se behoort tot de afvallers. In Gouda verloor de formatie van Wim Eilander op straf schoppen. Alphense Boys plaatste zich voor de tweede ronde, terwijl voor donderdag nog het restant van de afge broken partij FC Lisse zondag tegen Leiden op het program ma staat. Aanvang 19.30 uur. Leidsche Boys - TAW 3-3 (1-1) Leidsche Boys w.n.s. De ontmoeting tussen Leid sche Boys en TAW was het predikaat thriller meer dan waardig. In de slotseconden presteerde TAV V-keeper Fred Ubink het om de gelijkmaken de treffer tussen de palen te koppen. Hij volgde daarmee het voorbeeld van zijn ploeg genoten William Bakker en Kees Hoogenes. Richard Koole, Patrick Koole en Peter Siera scoorden voor Leidsche Boys. Na het laatste fluitsig naal bleek de actie van Ubink toch tevergeefs te zijn. Leid sche Boys nam de strafschop pen beter en bereikte zo de derde ronde. Lugdunum - UDWS 1-0 (04)) Een zwaar gehavend Lugdu num (zes basisspelers waren afwezig) kwam tegen UDWS als gelukkigste uit de strijd. Een gelijkspel had de verhou dingen namelijk beter weerge geven. Tony de Rooij dacht daar anders over en tekende op een voorzet van Fred van der Kaay de enige treffer aan. NSV '46 - Altior 2-0 (2-0) Zondag-vierdeklasser zorgde voor een verrassing tegen het een niveau hoger spelende Al tior. Via doelpunten van Ton de Jong kwam de ploeg uit Noorden op een 2-0 voor sprong. Altior nam na rust wel het initiatief in handen, maar trof slechts het houtwerk. Ter Leede - VVSB 2-1 (2-0) De van UVS overgekomen Mario Faber wees Ter Leede tegen VVSB de weg. De spits nam de eerste treffer voor zijn rekening. Erik Grosman ver grootte de voorsprong vlak voor de thee tot 2-0. In de tweede helft gooide VVSB het over een andere boeg en pro beerde met fel spel terug in de wedstrijd te komen. Verder dan een doelpunt van Ab Warmerdam kwam de forma tie uit Noord wijkerhout echter niet. RCL - SV Voorschoten 1-1 (1-0) RCL w.n.s. RCL en Voorschoten namen alvast een voorproefje op de zaterdag te starten competitie. Daarbij deelde de Racing Club de eerste tik uit. En dat terwijl RC1 de partij met tien man uit speelde omdat Robert Plagne met twee waarschuwingen van het veld was gestuurd en ook nog een strafschop werd gemist. Na de officiële speel tijd, waarin Marcel van der Blom voor RCL en Ruud Boendermaker voor Voorscho ten scoorden, verging het de Leiderdorpers beter vanaf de stip. Waterloo - Van Nispen 0-2 (0-2) Van Nispen verzuimde Water loo in de eerste helft op grote achterstand te zetten. Na rust lukte het de Zilkse formatie niet om nog meer doelpunten aan het totaal van twee (tref fers van Jos Smit) toe te voe gen. Gouda - FC Lisse zat. 3-3 (2-1) Gouda w.n.s. Wat tegen MMO wel lukte, ging tegen Gouda fout. Zater dag-eersteklasser FC Lisse verloor ditmaal wel op straf schoppen, nadat de gastploeg al constant tegen een achter stand had aangekeken. Ri chard Mulder en Ron Kuilboer (twee maal) zorgden er nog wel voor dat Lisse het vanaf de stip mocht proberen. Tever geefs. Leonidas - SVLV 5-1 (1-0) SVLV kreeg een pak slaag van derdeldasser Leonidas. John van Zijl had de Voor schotenaren bij een 2-0 achter stand weer in de wedstrijd kunnen brengen, maar hij miste vanaf dé stip. Leonidas liep daarna simpel uit. Remy Engelhart redde uiteindelijk nog de eer. DSO zon. - SJC 2-2 (0-1) DSO w.n.s. De treffer die John van der Zwet tien seconden voor tijd aantekende, betekende voor SJC uitstel van executie. DSO toonde zich vanaf elf meter trefzekerder. Ruud Alkemade bracht de Noordwiikers in dit duel nog wel aan de leiding. Vredenburch - Katwijk 1-3 (1-1) De nieuwe buitenspelregel leidde in Rijswijk tot de nodige discussies. Zo waren de tweede en derde Katwijkse treffer van Andre de Best en Jaap Schaap in de ogen van Vre denburch niet zuiver. Andre de Best tekende ook voor de openingstreffer. ARC - RKAW 2-0 (1-0) Na de grote nederlaag tegen plaatsgenoot Alphense Boys was ARC uit op eerherstel. RKAW werd daar het slacht offer van. Wilco van Leeuwen en Kees Bonefaas (uit een pe nalty) gaven ARC vertrouwen voor de zware seizoensopening 'tegen Quick Boys. Alphense Boys - Alkmania 5-0 (2-0) Het klasseverschil tussen Al phense Boys en Alkmania was duidelijk te groot. Het eenrich tingsverkeer werd uitgedrukt in doelpunten van Pieter van Zoest (twee maal), Rene de Jong, Koos van Zoest en Peter Ouwerkerk Alphense Boys plaatste zich daarmee voor de tweede ronde, waarin het dinsdag om 20.00 uur op eigen terrein uitkomt tegen DWO.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7