*r Leede en Oegstgeest lonken naar derde klasse „Ik heb te weinig met mijn kwaliteiten gedaan" mescompetitie J inteken herindeling I MARIO FABER VAN UVS NAAR TER LEEDE LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 PAGINA 9 LEIDEN De competitie bij de dames staat ge heel in het teken van de herindeling van de klas sen die aan het eind van de voetbaljaargang plaatsvindt. De zes interregionale klassen wor den tot drie landelijke klassen teruggebracht. Het bereiken van een plekje bij de eerste zes lijkt daarbij de voornaamste opgave te zijn. Albert van der Burg, begeleider van het eerste damesteam van Ter Leede, heeft daar alle ver trouwen in. Het vertrek van international Marjon van der Ploeg naar zaterdagconcurrent Rijsoord vormt echter wel een grote aderlating. Daar tegenover staat de komst van een vijftal speel sters, onder wie Karin Lagrand van Vreeswijk. ,,ln de breedte is Ter Leede er dus sterker op geworden". Een plaats bij de eerste zes moet voor de nummer drie uit de vorige competitie haalbaar zijn. Ter Leede start zaterdag tegen Excelsior Pernis. De dames van De Sleutels nemen in de interre gionale competitie op zondag de plaats in van het gedegradeerde Iduna. Van de leegloop die een feit werd bij de vereniging uit Ter Aar heeft De Sleutels onder anderen kunnen profiteren. Maar, de Vlietploeg kreeg niet alleen versterking van Ingrid van Leeuwen, ook Daniëlle van Dort (Haastrecht), Marjolein Duivensteyn (Leiden), Sonja van Soest (KFC '71), Regina Sorba en Ni cole van der Bosch meldden zich aan. De twee selectie-elftallen kunnen putten uit een totaal van 33 speelsters. Daarnaast geeft de aanstel ling van Siem van der Linden aan dat De Sleu tels een voor amateuristische begrippen profes sionele weg is ingeslagen. van Ter Leede: „Ik wil met deze club terug naar de top".FOTO: andré van haasteren LEIDEN Mario Faber is een voetballer waar supporters graag naar kijken. Geen bon kige stormram, maar een speler die liever een tegen stander uitspeelt en dan met links of rechts onbedaarlijk hard kan uithalen. Toch speelt Faber, ondanks zijn kwalitei ten, het volgend jaar niet met UVS in de hoofdklasse. Na zestien jaar verlaat hij de Kik kerpolder om zijn sportieve heil te zoeken bij de zaterdag vierdeklasser Ter Leede uit Sassenheim. Een opmerkelij ke overstap. ,,Bij UVS kreeg ik geen kans meer om me voor het eerste te plaatsen. Daarom wilde ik weg en de ambities van Ter Leede spra ken mij bijzonder aan". De club uit Sassenheim was vorig jaar al een toevluchtsoord voor te leurgestelde UVS-spelers. Mario Faber speelt dit seizoen onder an deren met zijn oude maatjes Hans Verkuylen, Jeroen Désar en Sam Eradus. ,,Dat was voor mij een ex tra reden om voor Ter Leede te kiezen. Toen eenmaal bekend was dat ik bij UVS weg wilde, heb ik gesproken met Lugdunum, ARC en Katwijk. Maar ik denk dat Ter Lee de voor mij op dit moment de bes te ploeg is". Toch verlaat Faber met enige pijn in het hart UVS. De verhouding met trainer Ruud de Groot is vol gens hem nooit optimaal geweest. ,,lk heb niet een echte kans ge had". Bij Ter Leede wil Faber be wijzen dat hij te vroeg is afgeschre ven. Tegen het verschil in niveau ziet hij niet op. ,,lk ben me ervan bewust dat er anders gevoetbald wordt. Harder vooral. Maar daar ben ik niet bang voor. Vroeger was ik snel van mijn stuk als ik een schopper tegenover me kreeg. In middels ben ik wat ouder gewor den en nu raak ik minder snel op gewonden". Ondanks zijn kwaliteiten heeft Ma rio Faber altijd veel kritiek moeten incasseren. Zijn gemakzucht en ge brek aan felheid waren vaak on derwerp van discussie. „Achteraf gezien was die kritiek vaak te recht", oordeelt Faber realistisch. ,,lk heb te weinig met mijn kwalitei ten gedaan. Op de beslissende momenten heb ik niet voldoende doorzettingsvermogen getoond". Desondanks verwacht men bij Ter Leede heel wat van de dertig-jarige belastingambtenaar. Bestuurslid Jan Schoen is daar duidelijk over. Mario is precies de man die we nodig hebben. Hij is in staat met een actie een wedstrijd te beslis sen". Over het hoge verwachtings patroon bij Ter Leede maakt Faber zich geen zorgen. „Ik ben gewend onder druk te spelen. Ondanks dat veel mensen twijfels hebben over mijn mentaliteit wil ik met Ter Lee de terug naar de top", klinkt het zelfverzekerd. Veel plezier Al zijn de laatste twee seizoenen bij UVS voor hem teleurstellend verlopen, Faber beleeft nog altijd veel plezier aan het voetbal. „Dat moet ook wel want trainen en spe len kost veel tijd". Het meeste ple zier beleeft Faber altijd nog aan de individuele actie. „Tegenstander passeren, doorgaan tot de achter lijn en dan de bal voor het doel. Dat is lekker voetbal, zo moet een rechterspits volgens mijn idee spe len". Het is voor Ter Leede te hopen dat er volgend seizoen volgens het door Faber geliefde scenario ge speeld kan worden. Jan Schoen heeft daar alle vertrouwen in. „Ter Leede moet met deze groep kam pioen worden. Die uitdaging moeten we aan durven gaan. We willen in vijf jaar terug naar de eer ste klasse. Daar wordt door veel mensen binnen de club hard aan gewerkt". De strijd om het zal volgens van de regionale gaan nnï1 Ter Leede en Oegst- Beide clubs hebben in stil gezeten en wisten te versterken. De periodetitels zal jaar de competitie glans geven. Nieuw 0y, ïiciuc klasse zijn de ge- g a oveerde ploegen KRV, i <Jy en Soccer Boys. Terwijl en Floreant terugkeer de derde klasse. KRV legde het vorig beslag op de afdelingstitel. Henk Krauwel wil van de een goede vierdeklasser maken. „We willen ons zeker handhaven. Daar heb ik ook alle vertrouwen in. De selectie is breder geworden door de komst van Bouwe van Beelen (Quick Boys) en Jan Abbink (Rijnsburgse Boys). Ook uit de eigen gelederen zijn wat spelers tot de selectie doorgedron gen. Ik heb dit jaar dus veel meer keus". Krauwel is niet bang dat KRV technisch te kort zal komen in de vierde klas. „Integendeel zelfs, wij spelen het liefst tegen ploegen die ons laten voetballen". Als favo rieten voor de titel tipt Krauwel Ter Leede en Oegstgeest. „Op papier zijn dat de beste ploegen". Zevenhoven greep, ondanks een goed seizoen, vorig jaar overal naast. Geen kampioenschap en geen periodetitel. Trainer Adrie van der Laan wil proberen dit jaar met Zevenhoven terug te keren in de derde klasse. „Wij zijn door de komst van acht jeugdspelers ster ker geworden. Met deze groep wil ik dan ook één van de hoofdprijzen pakken. De spelers zijn in vergelij king met vorig seizoen gegroeid en hebben de ambitie om in de top mee te draaien". Ter Leede is ook bij Van der Laan favoriet. „Maar door de komst van een aantal nieuwe ploegen zullen er wellicht wat verrassingen te zien zijn. Bij Zevenhoven streven we zeker naar een plek in de top". De trainer van Oegstgeest, Wim Visser,, ziet niet op tegen de favo- rietenrol van zijn ploeg. „Met deze selectie moeten we in de top van de vierde klasse kunnen meedraai en", aldus het stellige oordeel van de Leidse trainer. Oegstgeest moest vorig jaar toezien hoe Xer xes met de hoogste eer ging strij ken. De verwachting van Visser is dat Oegstgeest vanaf het begin om de hoogste plaats zal gaan spelen. „De groep is door de komst van tien spelers van LSVV '70 in de breedte sterker geworden. De con currentie is toegenomen, ledereen moet nu knokken voor zijn plaats, en dat is bij Oegstgeest wel eens anders geweest". De meeste con currentie in de competitie verwacht Wim Visser van Ter Leede, Zeven hoven en Be Fair. „Maar als Oegst geest het komende seizoen er in slaagt om de voetbalcapaciteiten te koppelen aan inzet en agressie dan moet een kampioenschap mo gelijk zijn", aldus een optimistische Visser. Nieuwkomer TAVV is niet van plan de zwaar bevochten plaats in de vierde klasse in één seizoen weer af te staan. Trainer Wil Caron acht zijn ploeg sterk genoeg voor deze klasse. „TAVV is een jonge goed voetballende ploeg die de afdeling was oDtgroeid. Ik denk ook dat het voetbal in de vierde klasse ons be ter ligt. We moeten het hebben van techniek en niet van fysieke kracht". Caron die zijn selektie versterkt zag met Pierre van Lam meren van ARC ziet Ter Leede en Be Fair als voornaamste kansheb bers voor de directe promotie naar de derde klasse. Kagia eindige vorig seizoen in de staart van de vierde klasse. Trainer Rob Suttorp is daarom ook voor zichtig in zijn voorspellingen. „Ik had vorig jaar op meer gerekend, maar op de beslissende momenten liet Kagia het te veel afweten. Daar zal dit jaar verandering in moeten komen". De ploeg uit Lisserbroek is versterkt door de komst van keeper Cock Kaak van FC Lisse. Mede hierdoor is Suttorp toch niet pessimistisch. „Kagia moet zich met dit materiaal gemakkelijk in de middenmoot kunnen handhaven".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 27