Rick Bi geloof niet in degrada Hazerswoudse Boys wacht zware opgave UVS-jeugd begint tegen Roodenburg LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 Pi LEIDEN Met de nodige scep sis werd het afgelopen seizoen gereageerd toen Hazerswoudse Boys zich via de nacompetie een plaatsje in de derde klasse zater dag verwierf. Niet vreemd, want de ploeg vocht tot het laatste duel tegen degrada tie. Via de nacompetitie werd de tweede promotie op rij een feit. „Handhaven", heet dit jaar dan ook het parool volgens de weinig spraakzame trainer Cors van Bem- mel te zijn. Ook van de andere der deklassers, RCL en Voorschoten, mogen dit seizoen geen wereld schokkende dingen worden ver wacht. Door het gevecht dat de ploeg het vorig seizoen tegen degradatie moest leveren, sleepte Hazers woudse Boys de laatste periodeti- tel in de wacht. Omdat de winnaar van de twee andere periodes, kam pioen Xerxes, al verzekerd was van promotie, werd Hazerswoudse Boys daardoor klasse-periodewin naar. De beslissingswedstrijd te gen MVV '27, dat een vergelijkbaar seizoen doormaakte, werd vervol gens ook door de mannen uit Ha- zerswoude gewonnen, waardoor de „degradatiekandidaat" promo veerde naar de derde klasse. Na afloop van die wedstrijd tegen MVV '27 gaf Cors van Bemmel aan die hogere klasse „een uitdaging te vinden". De lage positie van zijn formatie verdedigde hij met de woorden: „Voor de winterstop kreeg Hazerswoudse Boys te ma ken met vele wisselingen en bles sures. Daarna had ik alle spelers bij elkaar en presteerden wij goed". Daarop zijn ook zijn ver wachting voor het komend seizoen gebaseerd. Het team heeft ten op zichte van vorig jaar immers niet veel wijzigingen ondergaan. Sjaak van Dorp is de enige die ermee stopte en nieuw zijn Edwin Siere van WSE en Edwin Fransen van Bernardus. Na vorig seizoen op een plaats in de middenmoot geëindigd te zijn, streeft trainer Theo de Waard met RCL dit seizoen naar meer. De Ra cing Club Leiderdorp zag in de overschrijvingsperiode Paul van der Blom naar UVS vertrekken en de zeker niet onbelangrijke verde diger Kees Ruis besloot met het voetballen te stoppen. Zijn plaats wordt waarschijnlijk ingenomen door Ronald van Wattum, die zijn oude club Leiden verruilde voor RCL. Van Leiden komt ook Erik Doezelaar en LDWS verloor Erik van der Weijden en Leo van der Wetering aan de Leiderdorpse club. Of RCL daarmee aan de ver wachtingen van Theo de Waard kan voldoen, is natuurlijk nog de vraag. „Het ligt eraan of je de groep bij elkaar kunt houden en in hoeverre je geteisterd wordt door blessures", aldus de trainer. SV Voorschoten heeft zich het vo rige seizoen als nieuweling in de derde klasse net aan kunnen hand haven. Desondanks hoopt trainer Leo Holl komend seizoen een goe de middenmootpositie te kunnen veroveren. Hij heeft daar behoorlijk wat vertrouwen In, omdat de club uit Voorschoten er vele voetballers bij heeft gekregen. Eén van deze nieuwe aanwinsten is Erik Mulder die van DSVP komt. Verder is het opvallend dat maar liefst vijf spe lers van SVLV de overstap naar SV Voorschoten hebben gemaakt. Dit zijn Marcel van Tol, Carlo van Veen, Paul van Pasen, Jaap Abar- banel en Hans Douw. Verder wordt de selectie van Leo Holl nog ver sterkt door de van UVS afkomstige Koen Dekker. Slechts twee spelers verlieten SV Voorschoten, Albert van der Luyt en Edward Braggaar. In de breedte is het team van Voorschoten er dus behoorlijk op vooruit gegaan. Of het team ook kwalitatief zo sterk verbeterd is, valt nog te bezien. Volgens trainer Leo Holl is zijn ploeg er in vergelij king met afgelopen seizoen in ieder geval „niet slechter op geworden". f Rick Bink in een leidende rol. Tezamen met een nieuwe lichting moet hij een vrije val van Leiden in het zaterdagvoetbal zien te voorkomen. foto: andré van haasteren LEIDEN Aan de opmerki mars van Leiden in het i voetbal lijkt het komende een einde te komen. Een miste promotie naar de ee se werd gevolgd door eer van spelers. Leiden-verded Bink heeft het antwoord s waarom een zestal basissp club de rug toekeerden, uitdagingen, maar vooi speelt een grote rol. Met h heb ik geen probleem, tweede uiteraard wel. Club niet aan meedoen, zoals zullen elke keer weer ge teerd worden met vertrek Iers". Met de overstap broer Rob naar Quick Boy! minder moeite. „Hij stapt een vereniging waar het b fessioneel aan toe gaat hoopt het komend seizoen koppel te vormen met i speler Fred Kanbier". Heeft Rick Bink zelf nooit aan vertrekken? „Gevraaj wel eens, maar ik heb ei geen trek in. We zijn van ling gepromoveerd naar d klasse. Nog een stapje voor mij de grootste uitdai daarna zal ik het gevoel he ik alles heb bereikt wat Met een periodekampioen! afgelopen jaar was Leiden dig eind op weg. Het uitdu de selectie kan hem ec somber stellen. „Degrad deze groep, daar geloof i We zijn een zestal ba! kwijtgeraakt, waarvan ik dat voor drie goede vervan gevonden. Voor de overige zullen we het met minde doen. Een goede positie ir denmoot moet met dez haalbaar zijn". Dat zal dan moeten gebeui leiding van Peter Ciere. Blauw Zwart afkomstig! meester volgt Hennie Beei op, die verantwoordelijk de Leidse successerie. Ci gaan bouwen aan een nie „De eerste ervaringen met we trainer zijn goed", al< „Goed, hij heeft een ander dan Beerenfenger, maar allemaal positief op mij ov Hoe komt het toch dat de den, waaronder Leiden, n dringen tot de top van h dagvoetbal? „We waren a weg. Op het moment dat Sleutels in de vierde klass den begon het voetbal op een beetje te leven in Leide wij doorstoomden en De afhaakte, verslapte dat denk gewoon dat het gat tu verenigingen in Leiden te Wordt dat verschil kleiner d zie ik echt wel eens ee' braak". Waarbij Bink ervai dat andere verenigingen aa krijgen, en niet dat Leiden begin staat van een vrije vi LEIDEN Elk jaar krijgen de trai ners van de landelijke A-jeugd te maken met een zich sterk wijzi gend spelersbestand. Binnen een tijdsbestek van enkele weken trachten de enthousiaste oefen- meesters een ploeg samen te stel len uit een grote groep van talent volle hard werkende jongeren. UVS-trainer Fred Filippo zag na een succesvol seizoen nog al wat spelers zijn team verlaten. Mede door het vertrek van Peter Gallard en Robin Verhoeven naar Leiden en een aantal tweedejaars naar de senioren zal de Leidse trainer dit jaar moeten improviseren met de jonge ploeg. Een hoge notering ligt dan ook niet in de lijn der verwach ting. „Dit seizoen zal gebouwd moeten worden aan de ploeg, zo dat we volgend seizoen kunnen oogsten", aldus Fred Filippo. Ook trainer Bob van Bohemen van Roodenburg zag tien jongens naar de senioren vertrekken. Uit een ruime selectie van 30 man zullen na schifting de twaalf beste spelers overblijven. De competitie gaat voor Roodenburg gelijk goed van start. Aanstaande zaterdag staat de derby tegen UVS op het pro gramma, een week later wacht het Amsterdamse Ajax. De doelstellin gen van trainer van Bob van Bohe men voor dit seizoen zijn handha ving en investeren in de ploeg. Noordwijk heeft door het vertrek van met name Bram Marbus en Patrick Scheurwater een grote aderlating gedaan. Door he van die individuele kwalitf de nadruk dit seizoen ligge collectiviteit. VVSB'er Simo heeft zich bij de selectie i Trainer Ruud Bröring, Noordwijkse pupillen voor de seizoen traint, hoopt ni vallend spel wederom een vol jaargang door te make De spelers van Quick Boys een pittige voorbereiding a rug. Trainer Arjan van d heeft te kampen met eei kend luxe probleem. De K trainer kan uit dertig bijm waardige spelers onder ge nieuwkomer Michel SI DOCOS, kiezen. Een hoge ring voor Quick Boys wor om verwacht.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 26