Blessurelee voor Marco van der Plas WEfigüraMJggSP&lBTïF OTTE VERRUILT TELSTAR VOOR QUICK BOYS „Het is een raadsel dat deze ploeg geen kampioen werd" Jeugdige leeftijd sterk punt FC Lisse LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 PAGIN KATWIJK In de Katwijkse (duin)pan wordt nog immer gezocht naar een kampioens recept. Onder het motto ,,wat een boer niet kent, dat eet hij niet" werd jarenlang met ei gen teelt tevergeefs gezocht naar een kampioenschap. De scheut 'stadse bluf' die het af gelopen seizoen werd toegevoegd, zorgde weliswaar voor menig sma kelijke voetbalpot, maar leverde niet het gewenste resultaat op. In ex-Telstar speler Edwin Otte hopen de Katwijkers een speler gevonden te hebben die ervoor zorgt dat de spelersmix ditmaal niet aanbrandt in het slot van de competitie. Eigenlijk zou Otte het vorig seizoen al actief zijn geweest op Nieuw Zuid. Een door Telstar aangeboden contract wijzigde echter de plan nen. „Hoewel ik bijna alle wedstrij den heb gespeeld, werd mijn con tract niet verlengd. Dat verbaasde me eigenlijk wel, zeker nu ik geko zen heb voor Quick Boys en Tel star voorzichtig weer interesse toont". De keuze van de in Haar lem woonachtige groenteman voor Quick Boys is echter definitief. „Ik had natuurlijk al een hoop verhalen gehoord van mijn oud-ploeggenoot Richard Hoogervorst over het spel- niveau en de ambiance hier in Kat wijk. Daarnaast heb ik al enkele gesprekken gehad met Raboen over zijn spelopvatting en mijn rol daarin". Otte zal het komend sei zoen door Raboen een centrale rol op het middenveld krijgen. Een verantwoording waar de met een goed overzicht en knappe pass ge zegende Otte niet bang voor is. „Met Floor van Duyn naast me en een paar snelle spitsen voorin, heb ik alle vertrouwen in mijn funktio- neren binnen het elftal". De 28-jarige Otte speelde zeven jaar in de hoofdklasse zondag bij Racing Club Heemstede. Zijn ken nismaking met het zaterdagvoetbal is dus nieuw. De verzorgde op bouw in het zondagvoetbal zal nu op menige zaterdag moeten wor den ingeruild voor een flink portie fysiek gebeuk. „Maar ik geloof niet dat Quick Boys in zijn geheel te kort zal schieten op het fysieke vlak. Er lopen hier genoeg jongens rond die de mouwen kunnen op stropen". Maar dat het voetballen bij Quick Edwin Otte: „Hoewel ik bij Telstar bijna alle wedstrijden heb gespeeld, werd mijn contract niet verlengd". foto: henk snaterse Boys stressbestendigheid vereist, zal Otte aan den lijve moeten on dervinden. De druk die met name de buitenwacht tijdens het seizoen oplegt aan de spelers is voor ama teurbegrippen ongekend hoog. De vorig jaar overgekomen Marco Dijkhuizen en Richard Hoogervorst' kunnen daar Otte alles over vertel len. „Ik heb niet gezien wat er in dat beruchte paasweekeinde is ge beurd, dus daar wil ik verder niet op in gaan. Het blijft voor mij nog steeds een raadsel dat deze ploeg vorig jaar geen kampioen is gewor den". Dat raadsels er zijn om op gelost te worden begrijpt hij maar al te goed. Terwijl hij goedkeurend zijn blik laat gaan over het schitte rende hoofdveld („Hier kan menig eerste divisieploeg een puntje aan zuigen") klinkt het vastberaden: „Dat moet toch eens waargemaakt worden". LISSE Velen fronsden aan het begin van het vorig seizoen de wenkbrauwen. FC Lisse in de eer ste klasse; ze hadden er maar wei nig vertrouwen in. Het gebrek aan routine en de zeer jeugdige selec tie werden als argumenten naar voren gebracht. Verdediger Gerard van Rooijen, met zijn 26 jaar, één van de oudsten van de selectie, denkt er nog steeds het zijne van. „Die jonge leeftijd is juist ons voor deel. Bij andere gepromoveerde teams zie je toch vaak dat een ou dere ervaren speler er na een jaar mee stopt. Wij zijn echter allemaal sterker geworden". Het gebrek aan routine zal Leon Hoep moeten compenseren. Geen onbekende, want twee seizoenen geleden werd hij kampioen met RCH, waar toen ook Richard Hoogervorst nog deel van uit maakte. „Daarnaast zijn Ron de Keijzer en Charles Schipper her steld van langdurige blessures", aldus Van Rooijen. Schipper brak twee jaar geleden zijn scheenbeen en is sindsdien niet meer in actie geweest, terwijl Ron de Keijzer een meniscus-operatie heeft onder gaan. „Het zijn jongens waar een tegenstander rekening mee heeft te houden", voorspelt de verdedi ger, die zelf ook niet van blessure leed gevrijwaard bleef. Gerard van Rooijen sukkelt al jaren met zijn rechterenkel. Ondanks dat er een stukje van het bot is wegge haald, zit hij elk seizoen wél voor meerdere weken in de lappen mand. Het is één van de redenen waarom de verdediger ontevreden op zijn eigen debuut in de eerste klasse terugkijkt. „In het begin ging het niet slecht, maar door die blessure kon ik te weinig geven en vlak voor de winter was het niveau zelfs bedenkelijk". Van Rooijen was echter niet de enige die een bezoekje aan de ziekenboeg mocht brengen, de wachtkamer puilde op een bepaald moment zelfs uit. Spelers van het tweede konden niet voorkomen dat 'net vlagge- schip geleidelijk afzakte richting degradatiezone. Onnodig werd vaak vlak voor rust of voor tijd een voorsprong uit handen gegeven. De onervarenheid wederom. Van Rooijen: „We waren wellicht te en thousiast. Streefden liever een tweede goal na. Er zijn in die perio de dan ook woorden gevallen en dat heeft zijn vruchten afgewor pen". Ook het tweede jaar zal in de ogen van Van Rooijen de nodige moei lijkheden opleveren. „We hebben er heel wat kampioenskandidaten bij gekregen. Aan de andere kant zijn we voor veel teams een onbe kende. We zijn daarnaast brutaler dan die ploegen van de Veluwe. Dat is een voordeel". Een score van één punt per wedstrijd houdt de pezige speler voor mogelijk. En voor latere jaren voorspelt hij FC Lisse zelfs een gouden toekomst. „We zijn onderin de tweede klasse begonnen met bouwen, met uitein delijk een kampioenschap tot ge volg. Nu gaat dat weer gebeuren. Lisse is een team dat groeit. Een titel houd ik zeker voor mogelijk, al zal ik het niet meer meemaken". KATWIJK De balende laatsuitdrukkingen van Mai van der Plas spreken boekc len. Met een jaloerse blik ki de speler van eersteklas Katwijk naar het groene 'I jartlaken' van Vitesse De waarop op dat moment NCRV-jubileumtoernooi wo afgewerkt. De zich op krukk voortbewegende Van der P zag eerder zijn hele voorbe ding op de nieuwe voetl jaargang in het water valf „Het vorig seizoen heb geen blessure gehad en kon ik niet eens de eerste t ning voltooien". Kwaad is de aanvaller vooral de manier waarop hij een mid( voetsbeentje in zijn rechten brak. „Nota bene tijdens een loop. Ik stapte in een kuiltje", der Plas' grootste vrienden zil daarom niet bij de dienst die velden onderhoudt. De ee competitiewedstrijden verwacht met een snelle coupe getoo spits er nog niet bij te zijn. nekom en Rijnsburgse Boys za wel missen, maar voor Urk bei misschien weer fit". Die korte mijn acht Van der Plas haalbi omdat hij zegt over een goi conditie te beschikken. „Overig was het opvallend dat iedereei in een vroeg stadium vrij goei conditie was. Met die extre warmte hoefde niemand tijdens duurlopen af te haken". Een serieuze voorbereiding die nodig is in de ogen van Marco der Plas. „Dit tweede jaar w< immers het moeilijkste jaar v Katwijk. Het vorig seizoen ging best goed omdat we toch de gr onbekende waren. Nu worden gezien als een volwaardige eeri klasser. Je kreeg eerst als nog de ruimte, nu staan ze bor op je. Als we nu met deze groep aan de competitie zou beginnen dan mag je tekenen 1 het aantal punten dat we vorig behaald hebben. Je moet je i dus tegen wapenen en dat heb we gedaan. In elke linie is er speler bij gekomen. En dan be blij dat Johan de Kroon bij speelt. Het was een drama oir gen die gozer te voetballen. De Jan Mieras is een hele nu speler en Gijs Colée ken ik nog school al heb ik nooit met hem voetbald". Een zevende plaats behoort gens de Katwijker wederom tot mogelijkheden. „De start van competitie is heel belangrijk, je in het begin geen punten, kan je het een jaar lang moë krijgen. Dat zag je aan Kozakl Boys. Voordeel is dan wel dat veel derby's speelt, omdat meestal wat punten te halen ziji Zijn eigen plannen moet Van Plas dus nog eventjes in de ijsk zetten. Bang voor zijn plaatsje ii nog niet. Want behoudens op linkerspits-positie, kan de bloi Katwijker ook linkshalf spel „Zelf zou ik het zelfs wel eens li y vinden om met twee spitsen voetballen. Ik heb dat nog gedaan. Normaal gesproken zit J de backs in je broekzak, maar krijg je veel meer uitwijkmogel heden. Er is meer ruimte om d 3 te spelen". Een combinatie middenvelder Pim Langeveld hij dan als ideaal beschouw „Die jongen ziet het gewoon, spits ben je toch afhankelijk van 1 ballen die je krijgt en Pim is 11 dat betreft een echt spelbep&ai tje".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 24