„Plezier in voetbal is voor mij erg belangrijk" Marcel van der Burg heeft blauw zwart hart WfölïfiimJtnïlRiMMïï' WOUT HOLVERDA HEEFT VERTROUWEN IN UVS Alphense Boys rekent dit jaar op promotie Wout Holverda in actie tegen Kat wijk. „Door bij UVS goed te pres teren, probeer ik in beeld te blij ven bij de profclubs". FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Wout Holverda is weer terug in Leiden. De mak kelijk scorende spits besloot om, na een mislukt avontuur bij het Oostenrijkse Vötz Linz, het betaald voetbal voorlopig vaarwel te zeggen. Het ko mend seizoen zal hij met UVS zijn opwachting maken in de hoofdklasse. Holverda begint vol ambitie aan deze klus. „Ik hoop nog steeds op een club in het betaald voetbal. Door bij UVS goed te presteren, probeer ik in beeld te blijven bij de profclubs". Wout Holverda koos op twintig ja rige leeftijd voor een avontuur bij de profs. Hij begon bij Sparta en speelde daarna nog voor Fortuna Sittard en Haarlem. Hoe kijkt hij terug op twaalf jaar betaald voet bal? „Het is een mooi leven. Je bent de hele dag in de buitenlucht en daarbij reis je over de hele we reld en kom je in aanraking met culturen waar je anders nooit mee te maken krijgt. De overgang van ALPHEN AAN DEN RIJN Het streven van Alphense Boys blijft gericht op het bereiken van de hoofdklasse. De afgelopen twee jaar was het eer ste team er steeds dicht bij maar aan het eind van de competitie kwam Alphense Boys telkens iets tekort. „Dit jaar moet het gaan lukken", aldus een optimistische trainer Paul Bahlmann. „Ik weet dat veel trainers dat aan het begin van de competitie zeggen, maar deze groep is toe aan promotie naar de hoofdklasse". De selectie van de Alphenaren is in ver gelijking met vorig jaar danig verstrekt. Van derdeklasser Nieuwkoop kwamen maar liefst drie spelers. Albert Kooy, Ron de Jong en keeper Jöhan Garrelfs. Marcel de Jong kreeg van Ajax geen contract aanaebo- s den en besloot zijn heil bij Alphense Boys te zoeken. Paul Bahlmann s blij met deze aanwinst. „Deze jongens blijken duidelijke versterkingen e zijn. We werken met een selectie van negentien man en het krachtsve schil is niet groot. De concurrentie houdt iedereen scherp". Dit seizoen is Alphense Boys ingedeeld in een afdeling met ploegen Ic de regio Den Haag. Bahlmann vindt dit niet ongunstig. „Het spel v1 deze ploegen ligt ons wel. Er zit in deze afdeling ook geen echte uitsch r ter. Voorburg lijkt mij op het eerste gezicht de voornaamste concurre) Ik heb veel vertrouwen in Alphense Boys. We zijn de afgelopen jaren rr leen maar gegroeid." n LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 PAGIN LEIDEN De verhuizing van l\ cel van der Burg naar UVS vorr op 1 juni één van de opmerke ste overschrijvingen in de Le regio. Het naar de hoofdklasse promoveerde UVS dacht hier in de aanvoerder van Roodent een prima versterking voor hoofdmacht aangetrokken te ben. Dacht, want Van der Burg bruikte de twee maanden die v den op de sluitingsdatum om op een rijtje te zetten. „Om to conclusie te komen dat ik te had beslist". Het blauw-zwarte hart van Van Burg begon flink te bloeden n; hij zijn overschrijvingsforjnuli' had ingeleverd. „Ik heb het jaren verschrikkelijk naar mijn gehad bij Roodenburg. Dan w het heel moëilijk om weg te ga Wonderbaarlijk genoeg is er Van der Burg ook enige twijfc bespeuren of hij wel zou slage UVS. „Als het goed gaat sta één. Gaat het echter minder beland je bij een hoofdklassi het tweede elftal". Van der verkiest dan toch de zekerheid Roodenburg boven de twijfel UVS. Wat niet wil zeggen dat zijn ambities om op een hoger; veau te presteren overboord g> „Het is Roodenburg er alles gelegen om over enkele jaren een hoger plan te spelen. En d wil ik graag aan mee helpen. g( het vertrek van enkele basisspel vond ik helemaal dat ik mijn clul de steek liet. Ik denk dat ik 1DI van meer nut ben dan bij UVS'ci Marcel van der Burg zal de kom fc de seizoenen inderdaad een langrijke rol moeten gaan vei ken binnen de hoofdmacht i Roodenburg. De beschikbare spelersgroep qua aantal niet aan de kraifto kant, kwalitatief zal het de kom de twee jaar volgens Van der B C' niet toereikend zijn om bove mee te draaien. „RoodenbZi heeft altijd een goede jeugd geh )d De jongens die nu bij de selejm zitten hebben kwaliteit genoeg, zal alleen nog even duren voor geheel ontwikkeld is. In Jan R d rings hebben we gelukkig een 11. ner wiens enthousiasme overs s op de spelersgroep". Dat moet ook wel want de kril - op de spelersmentaliteit was afgelopen seizoen niet mals. vaste basis is kleiner, maar we er des te meer van doordrom dat alleen keihard werken nu rei taat kan opleveren". Degrad. zou voor de ploeg uit Leid Noord een kleine ramp beteken Met man en macht wordt imrr gewerkt aan verfraaiing van sportcomplex. En dat hoort nori liter samen te gaan met sporti successen. „Die verwacht ik jaar dus nog niet, handhaven en spelersgroep bij elkaar houden de hoofdzaken". Het intact houi)f van de selectie is bij Roodenb niet de eenvoudigste zaak. Beti de clubs weten de talenten Roodenburg immers vrij gemak n lijk te vinden. Van die belangsti ling is Van der Burg al die tijd vrijwaard gebleven. „En nu ben 3 er te oud voor, en heb daarna een te goede baan om dat op geven voor een paar jaar beta r voetbal". het amateurvoetbal naar de profs is moeilijk. Het is een hele andere wereld. Veel spelers knappen daar op af. Ik heb in mijn begintijd bij Sparta veel steun gehad van spe lers als Bert Jansen, Anton Marijt en Leendert de Goey. Zij hebben mij wegwijs gemaakt in het profwe reldje. Mijn beste periode heb ik bij Sparta gehad. Ik scoorde veel en kwam zelfs bij de selectie van het Nederlands elftal. Een blessure aan mijn knie was er de oorzaak van dat ik dat niveau bij Fortuna en Haarlem niet meer heb ge haald". Holverda oogt niet als een klassie ke spits. Met zijn geringe lengte en weinig imponerende postuur lijkt hij meer geschikt voor een positie op het middenveld. Scoren is ech ter de kracht van de Leidenaar. Hij is snel, beweeglijk, goed in de klei ne ruimte en door zijn enorme sprongkracht is hij menige voor stopper te snel af. „Ik verwacht dan ook dat ik bij UVS in de spits zal spelen. Het maakt me niet uit of dat twee of drie spitsen zullen zijn. In het huidige UVS heb ik wel ver trouwen. We moeten in de hoofd klasse een rol kunnen gaan spelen. De selectie bulkt van de kwaliteit. Maar dat is niet genoeg. Een goed elftal moet een eenheid zijn. Daar is in de voorbereiding hard aan ge werkt, want voor het voetbal in Lei den is het noodzakelijk dat UVS in de hoofdklasse blijft". In zijn voetballoopbaan heeft Wout Holverda heel wat trainers versle ten. Het is voor hem dan ook niet moeilijk om aan te geven waar een goede trainer aan moet voldoen. „Een trainer op ons niveau dient technisch en tactisch sterk te zijn. Maar misschien nog belangrijker is het contact met de groep. De spe lers moeten bij de trainer terecht kunnen als er problemen zijn. Dat schept vertrouwen in elkaar. Ik be waar zelf heel goede herinneringen aan mijn trainer bij Roodenburg Pieter Versteegh. Ook Ruud de Groot lijkt mij een trainer die de groep goed aanvoelt", aldus Hol verda. Het voetbal in Leiden lijkt over vleugeld te worden door de clubs uit de bollenstreek. Steeds minder publiek en het verlies van talent aan het zaterdagvoetbal maken het Leidse voetbal steeds minder boei end. Holverda daarover: „Ik moet zeggen dat ik de laatste jaren niet veel op de velden in Leiden ben geweest, maar als ik bij Rooden burg ging kijken, viel de kwaliteit gewoon tegen. Ik denk dat er een jaar of tien geleden beter werd ge voetbald. De mentaliteit van de jonge spelers is minder. Wim Rijs- bergen is om die reden bij Rood enburg afgehaakt. De publiciteit is in het zaterdag voet bal ook beter verzorgd. De aandacht van de ra dio speelt daarin een belangrijke rol. Ik hoop dat we met een aan trekkelijk voetballend UVS dit sei zoen weer wat mensen naar de Kikkerpolder trekken". De toekomst ligt voor Wout Hol verda nog helemaal open. „Ik ben nu 32 jaar en ik kan zeker nog een paar jaar mee. Het betaalde voet bal heb ik nog niet uit mijn hoofd gezet. Maar daarvoor moet ik bij UVS goed presteren. Ik heb daar wel vertrouwen in. Maar belangrij ker is dat ik nog steeds met veel plezier voetbal en train. Het is nog steeds een hobby van me. Tijdens de WK in Italië begonnen mijn tenen weer te kriebelen. Ik ben dan ook blij als in september de com petitie weer van start gaat".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 20