1 Besluit Raad van State maakt aanleg stortplaats Doesgebied zeer onzeker 1545 BHi9?5 2395 )i tG ALL <\j GATLL Huttendorp in Zevenhoven open I0UR JAAL Kandidaat beraadt zich nog op burgemeesterschap Hazerswoudt Klachten over kanoroute Ter Aar onterecht LEIDEN OMGEVING £eidóeSouaa/nt DEN HAAG/LEIDER DORP Een relatief kleine nalatigheid van de provincie heeft gisteren het gebruik van de al vrij wel aanlegde stortplaats in het Leiderdorpse Does- gebied ernstig ondergra ven. Omdat het provinci aal bestuur van Zuid-Hol land heeft verzuimd om de vergunning op grond van de afvalstoffenwet te publiceren in de Staats courant werd bij de be handeling van de bezwa ren tegen die vergunning §isteren bij de Raad van tate direct besloten tot vernietiging over te gaan. Alle verdere pleidooien voor en tegen de stort plaats werden daardoor overbodig. De vernietiging van de ver gunning is een» groot succes voor de Stichting Leefbaar Leiderdorp, die de vinger heeft gelegd op vrijwel elk zwak punt in de procedures rond de stortplaats, waaronder het ontbreken van een publi catie in de Staatscourant. Staatsraad H. Polak legde de provinciale woordvoerders gis teren direct het vuur na aan de schenen ten aanzien van dit punt. Het argument van de heer T. Hofman, hoofd van het bureau afvalstoffenver- gunningen van de provincie dat de vergunning wel was ge publiceerd in een regionaal dagblad, dat veel meer mensen bereikt dan de volgens hem door vrijwel niemand gelezen Staatscourant, kon geen gena de vinden in de ogen van de heer Polak. „Met dat argu ment zou de Staatscourant net zo goed opgeheven kunnen worden. Er is gewoon niet vol daan aan een wettelijk voor schrift", stelde de staatsraad. Na kort overleg met de staats raden Van Wolf eren en Berg werd direct korte metten ge maakt met de vergunning. Overigens was ook het feit dat de gemeente Woubrugge niet tijdig op de hoogte was ge bracht van de gang van zaken rond de stortplaats een punt in het nadeel van de provincie. Formaliteit Ook de .behandeling van de bezwaren tegen de tweede vergunning, voor de sorteerin- richting en de puinbreekin- stallatie voor bouw- en sloop afval van de stortplaats leed al direct schipbreuk op een for maliteit. Staatsraad Berg stelde dat voor een inrichting, zoals de stortplaats gewoonlijk één hinderwetvergunning wordt afgegeven en geen twee ver gunningen. De juridische scheiding tussen stortplaats en de installaties voor het sorte ren en breken van puin leek hem onterecht. Ook bleef on duidelijk wie precies verant woordelijk is voor welk deel van de inrichting. De staadsra- den verlangden inzage in het contract dat er gesloten is tus sen de verschillende betrokke nen, waaronder de gemeen schappelijke vuilverwerking Leiden en omstreken (Gevu- lei). Als dat contract niet de gewenste duidelijkheid ver schaft zal ook deze vergunning worden vernietigd. In het an dere geval zullen de bezwaren in een nieuwe hoorzitting aan de orde worden gesteld. Bij de provincie, de gemeente Leiderdorp en de Gevulei be stond gisteren grote teleurstel ling over het oordeel van de Raad van State. „Ik had dit niet verwacht. Als de Raad van State problemen heeft met dit soort kleinigheden had ze dat wel eerder bekend kunnen maken. Bij de diverse schor singen is er nooit iets over ge zegd", aldus de heer Hofman. „Maar er is bij ons inderdaad een fout gemaakt ten aanzien van de publicatie". De provincie zal de stortplaats in ieder geval niet opgeven. „Er is al omstreeks acht mil joen gulden in geïnvesteerd. Het is verder genoegzaam be kend dat de nood in de pro vincie hoog is. We kunnen het afval in Zuid-Holland niet meer kwijt, het moet al elders worden verwerkt. Ik ver wacht dat we een aanvraag voor een nieuwe vergunning in een jaar rond kunnen krij gen. Mogelijk moet nu wel een milieu-effectrapportage wor den gemaakt, maar ik sluit niet uit dat dat op een snelle manier kan worden afge werkt. De inhoud van de be zwaren is bekend, dus ook op dat punt moeten we snel kun nen werken. Niettemin zullen we eerst overleggen met de gemeente en Gevulei of we hier echt mee willen doorgaan. Ook ten aanzien van het be stemmingsplan voor het Does- gebied ziet het er niet goed uit. Daar zullen we mogelijk ook opnieuw moeten beginnen". Bij de gemeente Leiderdorp bestond gisteren duidelijk pes simisme. „Dit kan jaren en dus veel geld gaan kosten. Ik weet niet of we het nog kunnen doorzetten. Daar moet eerst over worden overlegd", aldus wethouder J. Veldstra. Riet Dekkers van de Stichting Leefbaar Leiderdorp stelde dat nu eindelijk gerechtigheid is geschied. „Het gerommel met de diverse procedures is nu dan toch aan de kaak ge steld. Maar het gaat uiteinde lijk toch om de inhoud van de bezwaren. Nogmaals, wij zijn niet tegen een stortplaats, maar wel tegen de plaats, vlakbij het Elisabeth Zieken huis, zonder afdoende garan ties dat het milieu niet aange tast wordt. De kans op bodem en luchtverontreiniging is erg groot, en dat in ruil voor een relatief kleine stortplaats". Ce cile van Laar van de Stichting wil nog niet te vroeg juichen. „Pas als de vergunning voor de puinbreker en de sorteerin- richting ook is vernietigd ga ik erin geloven. We hebben er in ieder geval hard genoeg voor gewerkt". Riet Dekkers vult aan dat het ook veel geld heeft gekost. „We hebben er tot nu toe 24.000 gulden in gestoken, voor het grootste deel uit eigen zak betaald". Bols jonge jenever 1 liter Campari 0.75 liter Ricard 0.7 liter M.W.CT Martell V.S.O.E 54?5 Chaud- fontaine rood of blauw 1 liter Liebfraumilch QbA 0.75 liter 065 ®J3?5 Hooghoudt jonge dubbele graanjenever 1QQ^ 1 liter lörJ Canei wit/rood 0.75 liter 645 Chateau Le Bourdieu cru bourgeois medoc QQ^ 0.75 liter J B whisky 0.7 liter 27?5 Black Boomsma White bramen Bh* whisky 1 liter 4White 0.7 liter 15?5 21?5 Dom. de Berteau AC "fiiöl bordeaux 0.75 liter 5?5 ZEVENHOVEN Het huttendorp aan het Plantsoen is gisteravond onder grote belangstelling geopend. Burge meester J. Huigsloot verrichtte samen met de 4-jarige Veronique Voorn de opening. Zij onthulden de door Ve- roniqlie bedachte naam van het huttendorp Apollo 1991". Deze naam prijkte op een grote in het dorp ge bouwde raket. Na de opening konden zowel jong als oud genieten van en meedoen aan de kinderkennis, een rom melmarkt en het rad van avontuur. Maandagmorgen is de huttenweek van start gegaan. Zo'n 160 jongens en meisjes waren met hamers en spijkers naar het plantsoen getogen om binnen enkele uren een vijftigtal hutten neer te zetten. De organisatie, het Kin dervakantiewerk, is tot nog toe zeer tevreden over het verloop. „Het weer zit prima mee en de kinderen zijn erg enthousiast. Woensdag wordt het weer warm en kunnen de kinderen genieten van een speldag in zwembad De Aarweide. Voor de rest van de week hopen we het in ieder geval droog te houden, ook omdat donderdagavond 60 kinderen in hun hutten mogen overnachten", aldus Fred de Rijk. Vrijdag wordt het huttendorp afgebroken en zal het hout 's avonds op het terrein bij de sporthal in vlammen op gaan. De week wordt zaterdagavond officieel afgesloten met een bingo in dorpshuis 't Trefpunt. Drumfanfare VIOS welkom op festival in Tsjechoslowakije ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse drumfanfare VIOS is uitgenodigd deel te nemen aan het festival Praagse Winter in Tsjechoslowakije. De invitatie is af komstig van het Tsjechoslowaakse ministerie van cul tuur. Het grootse muziekfestijn wordt gehouden van 2 tot 7 januari 1991. Het bestuur van drumfanfare VIOS be raadt zich of het haalbaar is de uitnodiging te aanvaar den. Hoewel het Zoeterwoudse muziekgezelschap inmid dels al heel wat buitenlandse trips achter de rug heeft, is het Oostblok nog nooit bezocht. Het festival Praagse Winter vindt plaats in de steden Praag en Brunn. Naast een concours en diverse optredens staat er voor VIOS nog heel wat op het programma. De steden Praag en Brunn (Brno) worden bezichtigd, er is een bezoek aan het Praagse Variété met een uitvoering van de beroemde Kmoch-mars door maar liefst 1.500 muzikanten. VVD komt met eigen lijst in Zevenhoven en Nieuwveen NIEUWVEEN/ZEVENHOVEN De VVD overweegt tijdens de gemeenteraadsverkiezingen met een eigen lijst uit te komen in de samen te voegen gemeenten Nieuwveen en Zevenhoven. Dat zei L. Hassink, voorzitter van de VVD-afde- ling Nieuwkoop waaronder ook Nieuwveen en Zevenhoven vallen. Om de belangstelling te peilen zijn er momenteel ge sprekken gaande met de eigen leden. Bovendien zal op korte termijn onder de inwoners van beide gemeenten een brief worden verspreid om de belangstelling te pei len. In Nieuwveen en Zevenhoven bestaat momenteel geen VVD-fractie. In beide dorpen zijn alleen de partijen CDA en Gemeentebelangen in de gemeenteraad verte genwoordigd. Onlangs werd wel de progressieve Nieuw- veens/Zevenhovense PP 90 opgericht, die ook wil mee doen aan de verkiezingen die op 28 november voor de nieuwe gemeente worden gehouden. Nieuwveen en Ze venhoven vormen vanaf 1 januari 1991 deze nieuwe ge meente. De politieke groepering Gemeentebelangen Nieuwveen wordt met ingang van die datum opgeheven. De politieke partij Gemeentebelangen Zevenhoven (GBZ) gaat de komende gemeenteraadsverkiezingen op 28 november wel in met een eigen kieslijst en program ma. Het opheffen van de zusterpartij in Nieuwveen doet daaraan geen afbreuk. Dat liet wethouder J. Aartman van GBZ in Zevenhoven gisteren weten. De partij is nog bezig met het opstellen van een verkiezingsprogramma. Ook wordt er nog gedacht over een nieuwe naam voor de partij vanwege de herindeling. Koersbal De Katholieke Bond van Ouderen in Alkemade geeft morgenmiddag een demon stratie koersbal. Koersbal wordt gespeeld op een mat van acht meter lang en twee meter breed. Het is de be doeling de bal in de lengte richting van de mat te rollen naar de andere zijde. Daar ligt de kleine bal. De win naar van het spel is degene wiens grote bal het dichtst bij de kleine komt te liggen. Doordat de kunststof ballen aan één zijde verzwaard zijn, is er een bepaalde techniek voor nodig om de ballen recht te kunnen rollen. Vol gens vertegenwoordigers van de KBO is koersbal een leuk spel, dat door iedereen kan worden gespeeld. Gedu rende het komend seizoen wordt het balspel elke don derdagmiddag tussen twee uur en half vijf gespeeld in het gebouw van De Dia man tvink aan de Weterin glaan in Oude Wetering. Alle ouderen zijn morgen middag welkom. Oerdans Oerdansliefhebbers kunnen begin september weer in de buitenlucht dansen op het strand van Katwijk. Bij zonsopgang ontmoeten de deelnemers elkaar onder be geleiding van Anneke Wit ter mans. De workshop wordt, van 3 tot 6 september gehouden. Voor meer infor matie: 071-143610. Kadanz De Nederlandstalige en uit Utrecht afkomstige pop groep Kadanz opent op za terdag 1 september het nieu we seizoen van jongerencen trum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Zaal open om ne gen uur en entree /8. Pretpark De Vakantie-evenementen Voorhout worden zaterdag afgesloten met een groot pretpark. Het evenement be gint om twee uur in en om De Spelewey. Tijdens de Va kantie-evenementen heeft de jeugd kaartjes verzameld en die dienen als betaalmid del voor het pretpark. Scum De groepen Cryptic Slaugh ter en Donor treden zater dagavond op in hardrock- centrum Scum aan de Helm- bergweg in Katwijk. Cryp tic Slaughter staat te boek .als „hardcoreband" en Do nor speelt „speedmetal". De zaal gaat om acht uur open, het concert begint om half tien. Toegang kost f12,50 WNF Het secretariaat van het co mité Alphen aan den Rijn van het Wereld Natuur Fonds is met ingang van 1 september gevestigd bij de heer Klein Obbink, Serin genstraat 40, telefoon 01720- 73038. Het werkterrein van het comité beslaat ook Wou brugge, Leimuiden, Lange- raar, Nieuwveen, Zevenho ven, Noorden, Nieuwkoop, Bodegraven en Zwammer- dam. Ex- Voto De Amsterdamse band The Jack of Hearts opent zater dag 1 september het seizoen van de Voorhoutse jonge- rensociëteit Ex-Voto. De stijl van The Jack of Hearts wordt wel omschreven als „recht-door-zee-rock roll met een Hollands tintje". Ex-Voto is geopend van half tien tot twee uur. De entree is voor leden ff) en voor niet-leden f7,50. Poppenbeurs Zo'n duizend verschillende, handgemaakte poppen van circa veertig poppenmakers en -maaksters zijn zaterdag te zien op de poppenbeurs die in Tripodia in Katwijk wordt gehouden. Het accent van de beurs ligt op het zelf ontwerpen en maken van poppen. Er zijn demonstra ties poppenmaken, er is een reparateur aanwezig en ook het laten taxeren van een meegebrachte pop behoort tot de mogelijkheden. De poppenbeurs is van half elf tot half vijf. Toegang: f3,50 voor volwassenen en fl voor kinderen. "tij du IOC luit Fruit Het fruitteeltbedrijf De menhorst van de familie Clercq aan de Lisserweg Lisserbroek houdt zateri open huis. Dit gebeurt in f, p00: kader van de open dag £0I op uit naar groente en frul enS waaraan een groot aani p y, vollegrondgroentetelers fruittelers in Nederland fii ^chi medewerking verlenen, open dag duurt van tien vier uur. Computers De Computer Verenigd |it Bollenstreek houdt zateri nke de maandelijkse bijeenkon en in 't Eiland aan de Rietkn len 5 in Beinsdorp. Vanaf tit ig uur is men welkom, toegang is gratis. Country De groep Double Bai treedt zaterdagavond opl partycentrum Unique aanÈ Leidsevaart 171 in Non wijkerhout. Double Bai heeft een gevarieerd rep^ toire. De zaal gaat uur open, het concert bed om negen uur. Toegang i AO- Cabaret De cabaretier Mark geeft zaterdag en zondag Theater'88 aan het Mol& pad 3a in Leidschend, twee try-outs van zijn nh we programma „Aap op so ken De première is op i terdag 22 september in thi ter Diligentia aan het Lai\ yl Voorhout in Den Hat 4" Kaarten voor de try-oi kosten f10 en zijn te koopt t/Y het adres Gravin van Vit denlaan 28, Leidschendai telefoon 327.51.90. Mn KAr Boode haalde vorig jaar t lens halve finale van het Lei jarig Cabaret Festival. De voo van{ stellingen beginnen ojfle kwart over acht. Cursussen Het Dagmaat-leerhuis het ,v0£ voor het komende seizot je weer diverse cursussen n het programma staan. Decne russen, die het leren kennt van de bijbel tot doel he !33' ben, gaan over de onderwtJl, 1 pen: verstaan van de bijbt kennismaking met de bijbt vj bijbels Grieks en bijbels E1 breeuws. Voor meer in lie" tingen: Dagmaat-leerhu Marijkestraat 11, Sassoft heim, telefoon 02522-1584i J is, 1 HAZERSWOUDE Voor de post van waarnemend burgemeester in Hazers- woude hebben de politie ke partijen en de twee wethouders één kandidaat naar voren geschoven. De man of vrouw in kwestie zou goed op de hoogte zijn van Hazerswoudse aange legenheden en een erva ren bestuurder zijn. De kandidaat moet burge meester J.W. van der Sluijs opvolgen, die op 16 september naar Noord- wijk vertrekt. Bij de commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland, S. Pa- tijn, circuleert overigens een lijst met vijf namen van kan didaten. Mocht echter de door Hazerswoude gewenste kandi daat ja zeggen, dan zal deze worden benoemd. De betrok kene heeft enkele dagen be denktijd gevraagd. De waarnemend burgemeester blijft in functie tot de sollicita tieprocedure voor het burge meesterambt van de nieuwe gemeente Rijneveld is afge rond. Rijneveld wordt op-1 ja nuari 1991 gevormd uit Ha zerswoude, Koudekerk en Benthuizen in het kader van de gemeentelijke herindeling. De sollicitatieprocedure de nieuwe burgemeesters Rijneveld en ook van Jacc woude en de fusiegemeei g^c Nieuwveen/Zevenhoven kri een volledig open karakl Dat betekent dat niet alleen zittende burgemeesters van solliciteren. Volgens woordvoerster van het mil «j terie van Binnenlandse Zal krijgen zij wel de voorkeur gelijke geschiktheid. Het om de burgemeesters M. len van Leimuiden, Rijnsal woude en Nieuwveen, Brouwer de Koning van W( g, brugge Hoogmade Huigsloot van Zevenhoven. WETHOUDER A. OTTO: TER AAR Wethouder A. Otto van Ter Aar is verbaasd over de aanhoudende klachten over de kanoroute door Ter Aar. Otto reageert daarmee op uitspraken van twee inwoners van het dorp, die langs de vaar route wonen. Hij vindt de klachten niet terecht Volgens Otto treft de gemeente geen blaam bij de klachten van de Ter Aarders. De betrokkenen, P. de Pater en W. Hoogstrate, betoogden onlangs in deze krant dat de provincie eh het gemeentebestuur ongevraagd de ka noroute hadden ingesteld via sloten die hun eigendom zijn. Otto beaamt dat beide Ter Aarders eigendomsrechten hebben, maar stelt dat het desondanks gaat om openbaar vaarwater. „Ook voordat de kanorou te officieel van kracht werd, mochten kano's zich op alle sloten en kanalen begeven. Er bestaat geen verbod". De vrees van De Pater en Hoogstrate dat hun privacy fors zou worden aan getast, fuiken zouden worden ver nield en het water zou worden ver vuild, brengt volgens Otto geen argu menten tegen de kanoroute te berde waardoor om toestemming had moeten worden gevraagd. De wet houder vindt dat verwijt van De Pa ter en Hoogstrate daarom niet te recht: „De Langeraarse Plassen is van ongeveer vijftig eigenaren. Daar ga je toch ook niet aan- iedereen vra gen of je er mag surfen?" Voor wi Pater en Hoogstrate gaat het d k; ook niet direct om. Het had gew« wat minder irritaties opgewekt als gemeente de moeite had genomen ze in te lichten. Otto vindt ook dat de gemeente he gedaan wat ze kon doen. Er zijn schillende gesprekken geweest. HU had de indruk dat alles in goede b Het monie was verlopen en dus was af ^eli wikkeld. Bovendien, ze kunnen bellen als er iets is". Am duu

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12