3oge Snelheids Lijn voor eiderdorp onaanvaardbaar ock and roll jpringlevend Zoeterwoude JOUR NAAL College van Zevenhoven geeft fouten toe Judovereniging Sotai Renshyu ruziet met Leimuiden over geld IETERWOUDE Rock rollmuziek is in Zoe- oude springlevend, voor is de vereniging :kin Syndicate verant- ordelijk. In thuishaven Landzicht aan de rlaatweg herleven de len waarin de rock and 1 het leven van miljoe- n beheerste. Dankzij rsussen maken steeds ;er (jonge) mensen ken- met rock and roll. Ge el in stijl maken de k and rollers van ieder treden een waar feest. ik rock and rollmu- k hoor gaan mijn tenen krullen", aldus een van enthousiaste leden van ckin Syndicate. basis voor rock and roll in iterwoude is gelegd door lly Atsma en Kees Loos, het bergiersduo vari Landzicht, den hadden cursussen ge- gd. Tijdens een spontane nonstratie waren de reac- zo positief dat al snel de werd geopperd meer sen vertrouwd te maken de muziek en dans uit de jaren vijftig en zestig. Er was direct al veel belang stelling voor een cursus. Ge leid door Willy Atsma en Kees Loos konden belangstellenden in 20 lessen van een uur de fij ne kneepjes van het vak leren. „Het is van groot belang dat je leert om passen te stappen. En dat dan in een aangepast tem po. Dat lijkt gemakkelijk maar kost best inspanning om het onder de knie te krijgen. Ver volgens gaan we figuren ma ken: vooruit draaien, achteruit draaien, dubbele draaien, wis selen en de snelheid opvoe ren", aldus Willy Atsma. In 20 lessen leren de cursisten meer dan 50 'trucs' om een goede rock and roller te zijn. In Zoe terwoude hebben inmiddels meer dan 80 mannen en vrou wen de cursus gevolgd. De be langstelling is zelfs zo groot dat er een wachtlijst is. Er is inmiddels een vaste kern die ook optredens verzorgt. Zo hebben de Rockin Syndicates hun programma afgewerkt tij dens de Lakenfeesten in Lei den, de verenigingsavond in het gemeentehuis en ook op bruiloften. Mensen die de groep in eigen huis op bezoek willen, kunnen daarvoor een afspraak maken. Een telefoon tje naar Landzicht is al vol- De Rockin Syndicaters treden op in stijl. doende. Binnenkort gaat het gezelschap naar Slagharen waar een rock and rollweek- end is. De Rockin Syndicaters treden op in stijl. De dames in petticoat en wit shirt en rode gympies. De heren in spijker broek, wit shirt, rode bretels en natuurlijk ook de rode gympies. Regenjassen, zonne brillen en hoeden completeren het geheel. De vetkuiven zijn vanzelfsprekend onlosmake lijk verbonden aan de echte rock and roller. De rock and roll kent feitelijk twee stromingen, een Franse en een Duitse stroming. De Zoeterwoudse groep zit op de Franse toer, simpelweg omdat Willy Atsma zelf uit die 'school' komt. De Syndicaters hebben daar vrede mee omdat de Franse aanpak meer varia tie kent, op minder ruimte be slag legt en gezelliger over komt. De gezelligheid staat hoog in het vaandel. „We vor men als het ware een grote fa milie. Zelf zien we onze club als een uit de hand gelopen hobby en zo moet het blijven. Niet te professioneel want de gezelligheid is troef", aldus de leden van de rock and roll- groep. 'landwerk te afdeling welfare van hui- e Sint Jeroen in Noord- rijk-Binnen houdt morgen Ie jaarlijkse handwerkverko- 'ing. De artikelen zijn ge laakt door bewoners van tet bejaardencentrum. Te- 'ens is er een loterij. Vanaf Ien uur kan men terecht. lingo te katholieke bond van ou- 1ere/7 in Zoeterwoude-dorp ioudt morgenmiddag een iingo. Plaats van handeling e Don Bosco, aanvang twee Topping te stichting jeugdrecreatie kssenheim houdt vrijdaga- ond een dropping. Deelna- ie kost3 en vooraf aanmel- en kan bij W. van Ruiten, geestbrug 40, 14174 of J. Krom, Van Alkemadelaan 61, 16540. Om half tien wordt vertrokken vanaf de Oostha ven. Eco-car De rijdende container voor klein chemisch afval bezoekt vrijdagmiddag Wetering- brug. Van één tot twee uur kunnen op de parkeerplaats bij het dorpshuis verf resten, oude spuitbussen, batterijen enzovoort, ingeleverd wor den. Missie Pater Ted Bandsma, die als missionaris werkzaam is in de Filippijnen, kan voor zijn werk nog veel geld gebrui ken. Gaven zijn welkom op bankrekeningn ummer 300390319 ten name van T. Bandsma. Bijdragen kunnen ook in de vorm van postze gels, munten, oude ansicht kaarten, bidprentjes en me dailles worden ingeleverd bij de heer J. Stouten, Dorps straat 28, 2441 CH in Nieuw- veen. De spullen zullen wor den verkocht. Snoehseizoen Het snoekseizoen in Alke made gaat op 1 september weer van start. Vanaf die dag kan er weer gesnoekt wor den in de Veen der- en Lij- kerpolder buiten de Bedij king, de zogenaamde Natte Polder in Roelofarendsveen. In totaal zijn er honderd sei zoenvergunningen beschik baar, die geldig zijn tot en met 31 januari 1991. Dagver gunningen worden onbe perkt verkocht. De vergun ningen zijn onder meer te koop bij café 't Veen aan de Lange weg in Roelofarends veen. Oran je vereniging Deze week wordt door het bestuur van de Oranjevereni- fing Wilhelmina in Valken- urg met de Vrije Lijst" ge lopen. Voor Valkenburgers bestaat de mogelijkheid om voor dit jaar gratis lid te wor den van Wilhelmina. Alle Valkenburgse schoolkinde ren krijgen dinsdag 11 sep tember, voorafgaande aan de twee feestdagen, door de Oranjevereniging de tradito- nele tractatie uitgereikt. Het Oranjebestuur roept de Val kenburgers op hun huis, straat, laan of plein vanaf de eerste week in september te faan versieren met vlaggen, loemen, slingers en verlich ting. Een jury gaat de mooi ste versieringen met een prijs belonen. LEIMUIDEN Judove reniging Sotai Renshyu uit Leimuiden en het ge meentebestuur liggen met elkaar overhoop. De ju- doërs zijn boos omdat de gemeente financiële be loften niet zou nakomen. Boze brieven en een nieuw subsidieverzoek naar de gemeenteraad zijn inmiddels verstuurd. De problemen stammen vol gens voorzitter Jan Lunenburg uit 1988 en 1989, toen sporthal Het Spant gerenoveerd en uit gebreid moest worden. Voor de judovereniging betekende dat een hoop overlast: toer nooien moesten worden verzet of afgelast, trainingen voor de jeugd moesten elders worden gehouden, judomatten en an der wedstrijd materiaal moes ten op andere plaatsen worden opgeslagen. Dat plaatste de vereniging voor extra kosten. Volgens Lunenburg zou bur gemeester M. Boelen zelf heb ben toegezegd die kosten uit de gemeentekas te vergoeden. Na de feestelijke opening van Het Spant wist niemand op het gemeentehuis echter iets van die belofte. Voor Sotai Rens hyu een zware tegenvaller, te meer omdat de club zich al ja ren door een grote inzet als vereniging binnen de Neder landse Judobond weet te on derscheiden en daardoor in middels de A-status heeft ge kregen. Burgemeester Boelen ontkent dat hij geld zou hebben be loofd: „De gemeente zou bekij ken of verenigingen die in nood kwamen door de verbou wing van het Spant konden worden geholpen. Maar harde beloften zijn niet gemaakt. Dat kan ook niet, daar gaan colle ge en gemeenteraad over. Maar mensen horen nu een maal graag wat ze willen ho ren". Huur Toen het nieuwe Spant gereed was, werd de vereniging bo vendien geconfronteerd met een 25 procent hogere huur, omdat de toernooien op zon dag worden gespeeld. Lunen burg is daar ook bijzonder boos over: „Dat wij de judosport promoten is niet interessant, dat meer dan 60 procent van onze leden uit Leimuiden zelf komt ook niet. En dat het Spant anders leeg staat op die bewuste zondagen is voor de gemeente ook geen argument. Waar een kleine gemeente groot in kan zijn", aldus Lu nenburg, die zegt op z'n minst „verdrietig" te worden van alle gemeentelijke tegenwer king. „Soms heb ik weieens het gevoel een bedelaar te zijn". Volgens bestuurslid A. van der Berge kan de gemeente het be nodigde geld desnoods halen uit de pot voor vandalismebe strijding. „Laat die paar op roerkraaiers uit de buurt maar komen. Wij leren ze wel disci pline en respect". gi EIDEN OMGEVING EcidóöSouoont dinsdag 28 augustus 1990 pagina ii ZEVENHOVEN Een krediet van ruim 6000 gulden voor het onder houd van de tuin van de ambtswoning van de bur gemeester is gisteravond door de gemeenteraad goedgekeurd. Voordat de raad echter met het voor stel akkoord ging werd het door de partijen CDA en GBZ bekritiseerd. De werkzaamheden zijn na melijk al uitgevoerd en dat viel niet in goede aar de. Burgemeester C. Huigsloot gaf toe dat er een vergissing was ge maakt. Het college was op het com mentaar voorbereid en had schriftelijk de gang van zaken uit de doeken gedaan. In april van dit jaar was een advies van de afdeling gemeentewer ken in de raad behandeld. De werkzaamheden zouden ge deeltelijk worden uitgevoerd voor een bedrag dat op de be groting voor het onderhoud van de ambtswoning was gere serveerd (1800 gulden). Omdat dit bedrag te weinig bleek te zijn om de kosten van het totale onderhoud te dek ken zou de raad in mei wor den voorgesteld het bedrag te verhogen. Het college zegt het ten zeerste te betreuren dat dit voorstel niet op de agenda van de vergadering van de raads commissie financiën op 28 mei was geplaatst. Gebleken is dat de behandelde notitie van ge meentewerken van de verga dering van april aan de aan dacht van de voortgangscon trole is ontsnapt. Het college hoopt dat deze misstap zich in de korte tijd dat Zevenhoven nog als zelfstandige gemeente fungeert, zich niet zal herha len. C. van Veen (CDA) betreurde de hele gang van zaken. „De manier waarop dit gelopen is had toch niet mogen gebeuren. De fractie kan echter wel be grip opbrengen voor deze 'mis ser', maar stelt dat dit soort za ken in de toekomst niet meer mogen voorkomen". Fractie genoot W. Kool had bij het le zen van de schriftelijke toe lichting 'een brok in zijn keel' gekregen. „Het is jammer dat dit uitgebreide stuk niet in de commissievergadering is aan geboden. Verder vind ik het bedrag wel aan de hoge kant". B. Bartels (GBZ) sloot zich aan bij de woorden van Van Veen. „Ook onze fractie betreurt het geheel, maar wij stellen het op prijs dat het college alles schriftelijk uit de doeken heeft gedaan. Het college geeft zijn fout toe en daar kan ik een po sitieve mening over hebben. Als dit stuk echter eerder in de raad was gekomen hadden wij het geamendeerd". Bartels vroeg zich ook af waarom al het werk was uitbesteed en waarom openbare werken niet een gedeelte, zoals het snoei- werk, in eigen beheer had ge houden. Ook vroeg hij zich af of het ophogen van een tuin tot de verplichtingen van de ver huurder of een post voor de gemeente is. Voor de toekomst wilde hij zaken die voor reke ning van de eigenaar en die van de gebruiker komen vast leggen in een aanhangsel van het huurcontract. Een ambts woning kent echter geen huurcontract, maar wethouder J. Aartman (GBZ) was het er mee eens dat je in dit soort si tuaties van te voren de zaken vast moet leggen. Burgemeester J. Huigsloot: Het is jammer. Er is een vergissing gemaakt, maar het is gebeurd. Waar gehakt wordt, vallen spaanders". Consumentenhulp voorziet in Oegstgeest in behoefte OEGSTGEESTIn 1989 hebben totaal 35 huishoudens een beroep gedaan op hulpverlening in de vorm van schuldenrege ling en budgetbegeleiding door de Stichting Consument en Huis houding Oegstgeest. Uit het jaarverslag van de Stichting blijkt verder dat zich in 1989 12 nieuwe cliënten hebben gemeld. Van het totale bestand (31) krijgen er nog 19 actieve hulpverlening en zijn 12 zaken af gesloten. Bijna de helft van de cliënten is alleenstaand en heeft een laag inkomen, gemiddeld 1500 gulden netto in de maand. De leeftijd van de cliënten varieert van 21 tot 50 jaar. De Stichting heeft in Oegstgeest 8 uur per week tot haar beschikking en dat sluit aan bij de behoefte aan hulpverlening in de gemeente. Er bestaat geen wachttijd waardoor direct noodzakelijk, acute hulp kan worden gegeven. In het verslag wordt betreurd dat men door de verhoging van het aantal meldingen niet toegekomen is aan preventieve voorlichting dat zal in 1990 wellicht wel moge lijk zijn. Ook in 1989 is de Gemeentelijke Sociale Dienst het be langrijkste verwijzingskanaal geweest. Oranjefeesten Noordwijkerhout met traditionele hoogtepunten NOORDWIJKERHOUT De Oranjefeesten van Noordwijker hout kennen ook dit jaar weer de traditionele hoogtepunten. Op dinsdagavond 4 september zal het dorpscentrum weer volstro men voor de negentiende Oranjeloop. Om half acht wordt ge start voor twee ronden voor de prestatielopers. De wat meer ge trainde wedstrijdlopers worden om acht uur weggeschoten voor vier ronden. Woensdagochtend vanaf negen uur begint op de speelweide van de Boekhorst het tonknuppelen voor heren en dames, 's' Middags begint om half twee de wielerronde voor amateurs en om drie uur de vierenveertigste ronde van Noord wijkerhout, ofwel de „dikkebandenrace". In de avond is er een muziekshow op het Marktplein die verzorgd wordt door St. Je anne d'Arc met medewerking van de Floraharmonie en De Jong Floraband uit Rijnsburg. Donderdagochtend zijn de kin derspelen van de scholen en om drie uur begint het altijd goed bezochte ringsteken met aangespannen paarden in de Haven straat. In de avond wordt er nog tobbetje gestoken aan de Dorpsringweg. Gladheidsmelder Oud Ade vernield OUD ADE Een zogeheten „glad heidsmelder" die langs de provinciale weg 5 tussen Leiden en Roelofarends veen staat, is afgelopen weekeinde door onbekenden vernield. De politie van Alkemade heeft dat gisteren ont dekt. Gladheidsmelders meten door middel van sensoren de gladheid van het wegdek. Volgens de politie worden de peperdure kastjes wel vaker ver nield omdat de mensen denken dat de apparaten iets met een snelheidscon trole te maken hebben. Een alumini um raampje van het kastje was inge slagen waarna de daders met een tang de kabels in het kastje doorknipten. Een gladheidsmelder kost enkele dui zenden guldens. Gezin beleeft weinig plezier aan asielhond LISSE/LEIDEN Een 41-jarige man uit Lisse is zaterdag tot drie maal toe door een zojuist aangeschafte asielhond in gezicht, arm en hand gebeten. Hij moest zich onder dokters behandeling laten stellen. Ook zijn 39-jarige echtgenote en 13-jarig zoontje moesten het ontgelden. De hond was vrijdag door het gezin opgehaald in het dierensiel aan de Leidse Bes jeslaan. Een dag later bleek de zesjarige viervoeter vals te zijn. De vrouw werd zonder aanleiding één keer en haar zoon drie maal gebeten. Het bleek geen eenvoudige zaak vor de familie om weer van de hond af te komen. De dierenbe scherming van Lisse weigerde het beest weg te halen. Het Leids dierenasiel was weliswaar bereid om het beest terug te nemen, maar dan moest hij gebracht worden. „Echter onder geen voorwaarde wilde ik me nog in één ruimte met die hond begeven", zo liet de Lissese gisteren weten. Uiteindelijk is het dier, na uren in het gezin angst veroorzaakt te hebben, 's avonds door de Leidse dierenbescherming opgehaald. lijk, dat zouden wij ook doen als we in Zoeterwoude zaten, maar bij ons is de aantasting van de dorpskern in het ge ding", aldus wethouder Hui gen in een toelichting op de brief. De aantasting van het Groene Hart zou volgens Lei derdorp slechts minimaal zijn. Het college vindt dat haar fa voriete varianten, de nul-vari ant en de openbaar vervoer- variant, ook bekeken zouden moeten worden. In beide va rianten blijft de huidige situa tie gehandhaafd. De filevor ming op de A4 zou op andere manieren opgelost moeten worden: bruggen bijvoorbeeld niet openen op spitsuren, en uitgaan van minder verkeer als de rijksweg 11-oost is aan gelegd en de aansluitingen van de Hoge Rijndijk op de A4 ko men te vervallen. Verbetering van het openbaar vervoer in plaats van verbreding van de rijksweg zou ook een oplossing kunnen zijn. Voor de Hoge Snelheids Lijn bestaat ook nog een ander tracé, dat dwars door het ANKZU ROCKIN SYNDICATE ZH breidt aantal 5Titten lijn 55 uit Fut g ,*0^[DEN/LISSE De sneldienst tussen i)DE ie en Leiden, lijn 55, wordt uitgebreid. 21.3 iaf maandag 3 september rijden in de tendspits dagelijks drie bussen van Lisse r Leiden. In de avondspits rijden vier sani sen de omgekeerde richting. Lijn 55 een route tussen Lisse en Leiden die rnamelijk via de snelweg voert. Het tal haltes op de route, die ook Sassen- n aandoet, is beperkt. Als gevolg hier- is de reistijd van lijn 55 circa negen mi- en korter dan de „normale" lijnen 50 en De groei van het aantal reizigers dat i lijn 55 gebruik maakt, heeft de NZH n besluiten het aantal ritten uit te brei- van vier naar zeven per dag. Lijn 55 n in 1987 met één rit in de ochtendspits Lisse naar Leiden. n w aide SIDERDORP „De imau ,ge Snelheids Lijn is 9 30 or Rijkswaterstaat entueel op de Irene- aat gepland. Wij vinden int© t onaanvaardbaar dat, spo wijl we met de ene a*~ spr< ling van Rijkswaterstaat druk overleg zijn over verbreding van de ksweg A4 aan één kant Leiderdorp, de andere leling zonder overleg g maar even een snelle düoorlijn aan de andere nt van de weg neer- jt", aldus wethouder ivrouw C. Huigen van lanciën. combinatie van een ver- ;de rijksweg met een Hoge elheidslijn dwars door onwijken wordt door het nav iderdorpse gemeentebestuur ma. een regelrechte ramp ge- se 1 n. In een brief aan minister ediiy van verkeer en water ed i at wordt dan ook krachtig ors irotesteerd tegen de plan- •ndi nen van Rijkswaterstaat. Hoewel geen van de plannen nog definitief is, is Leiderdorp op het ergste voorbereid. Over de verbreding van de rijkweg valt met het gemeentebestuur nog te praten, maar een com binatie met de snelle treinen is onbespreekbaar. Leiderdorp heeft nu zijn hoop gevestigd op de milieu-effectrapportage, die eerst zal worden uitge voerd. Begin volgend jaar zal door Rijkswaterstaat een zoge naamde startnotitie worden uitgebracht. Daarin zal de mi lieu-effectrapportage zijn ver werkt, niet alleen voor Leider dorp, maar ook voor het te verbreden tracé Hoogmade- Burgerveen. Het Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders dringt in de brief aan Rijkswa terstaat aan op het bekijken van alle mogelijkheden in de studie. Niet alleen de wijze van verbreden in Leiderdorps centrum, maar ook de diverse varianten. Rijkswaterstaat zou bijvoorbeeld de mogelijkheid voor een tunnel moeten bekij ken. Een tunnel was tot nu toe niet mogelijk, omdat het trans port van explosieve stoffen door een tunnel niet is toege staan. Inmiddels kunnen er tunnels worden gebouwd die dat wel mogelijk maken, aldus het college. Zoeterwoude Ook een omleiding van de weg via Zoeterwouds grondgebied is een mogelijkheid die aan dacht waard is, aldus Leider dorp. De omleiding zou dan bij de kruising van de A4 met de Europaweg tussen Zoeterwou de en Leiden moeten beginnen en via de Burgemeester Smeetsweg (Zoeterwoude) en de Ruigekade (Leiderdorp) bij de kruising van de A4 met de secundaire weg 6 moeten uit komen. Het afgesneden stuk grond zou bijvoorbeeld voor bedrijfsvestigingen in aanslui ting op het Zoeterwoudse in dustriegebied in de Grote Pol der kunnen worden gebruikt. De gemeente Zoeterwoude heeft al krachtig geprotesteerd tegen deze aantasting van het Groene Hart. „Heel begrijpe Groene Hart nabij Hoogmade loopt. „Daar zouden wij in Lei derdorp dan geen last van hebben, maar ook dat staat haaks op eerder gedane uit spraken dat de TGV gebruik zou maken van bestaande spoorlijnen", aldus wethouder J. Veldstra van ruimtelijke or dening, die samen met wet houder Huigen de verbreding van de rijksweg A4 behandelt. Een eventuele keuze tussen verbreding en snelspoorlijn wordt door de Leiderdorpse wethouders niet als een reële mogelijheid gezien. „Ook de Hoge Snelheids Lijn zou in een milieu-effectrapportage betrokken moeten worden", vindt wethouder Huigen. Voorlopig is het college blij met het uitstel van de verbre ding, dat wellicht tot afstel zou kunnen leiden. „Je moet er toch niet aan denken dat je hier én een verbrede rijksweg én een snelle spoorlijn krijgt. Nu kan je nog direct vanuit Leiderdorp de rust van de pol der opzoeken. Dat is dan wel afgelopen", stelt wethouder Veldstra. Nacht van Sassenheim weer met veel muziek SASSENHEIM Voor de vijfde maal in suc cessie organiseert de Sassenheimse onderne mersvereniging OVS de Nacht van Sassenheim. Vrijdag zijn tot middernacht de winkels in Hoofdstraat, Teylingerlaan en Hortuslaan geo pend. Daarnaast zijn er diverse attracties zoals een mode-, een auto- en een caravanshow, ter rasjes en veel kraampjes. Voor de muzikale om lijsting zorgen Caribbean Expres uit Rotterdam en de Zeedorpmuzikanten uit Noordwijk. Tij dens de Nacht van Sassenheim verzorgt dans school Van der Geest demonstraties en is er in Kasanova van negen tot twee uur een feesta vond met The Dabblers-band. Verder treden bij De Twee Wezen en De Voogd vanaf half tien Harry's Blind en Les Charmeurs op. Eerstge noemde is een soulband, de ander een flamen- gogroep. Vakantieweek in Valkenburg Valkenburg staat deze week in het teken van Jivak (jeugd in vakantie). Het evenement werd gisteren geopend door burgemeester C. Sinke die in De Terp door een papieren hoe pel stapte en zei tot 110 kinderen: „Hiermee is de Jivak-week geopend". De kinderen hou den zich deze week voornamelijk bezig met het thema circus. Theatergroep „Gebakken eieren" verleent medewerking. Tevens wordt door de oudere kinderen een bezoek ge bracht aan het vliegkamp Valkenburg. Don derdag en vrijdag is er huttenbouw en een ballonnenwedstrijd. Vrijdagmiddag om drie uur wordt het feest besloten met een groots afscheidsvuur met medewerking van de brandweer. foto: henk van den ende

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13