B 9 Smalspoormuseum vraagt gemeenten om steun VI m „Unieke rondvaart door polders" SS M IL Informatie-avond Brinkman-locatie Ruud Borst wint laatste Knakenrace Noodbrug Alphen vlot uitgebouwd EDWIN VAN DORT WINT DRIEKAMP VAN ALKEMADE K LEIDEN OMGEVING CeidócSomont MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 PAGINA Sportmanifestatie in Ter Aar succesvol TER AAR Een record aantal deel nemers was zaterdagochtend naar Ter Aar gekomen voor de diverse wieler en hardloopwedstrijden die werden georganiseerd door het plaatselijke Oranjecomite. Bij de prijswinnars be vonden zich enkele bekende, Neder landse sporters. Zo werd Richard van Kempen tweede achter Theo Noy bij de „open"-wielerkoers. Ed Vonk werd bij de heren kampioen van Ter Aar. Bij de dames was er een tweede plaats voor een prominente weggelegd. Petra de Bruyn finiste achter Angela van Smoorenburg. De verschillende loop- onderdelen voor de jeugd gaven Cor nel Slof, Eva van den Burg en Alwin de Jong als eersten over de meet. Alphense slechthorenden willen eigen afdeling ALPHEN De Nederlandse Vereniging voor Slecht horenden wil een eigen afdeling starten in Alphen. Nu nog valt de Rijnstreek onder de afdeling Leiden, maar men wil dat veranderen in het belang van do ven en slechthorenden. De vereniging wil in Alphen starten met de cursussen spraakafzien en liplezen. Nu nog moeten deelnemers voor deze cursussen naar Leiden of Gouda. De Vereniging is er echter van overtuigd dat er in Alphen voldoende belangstelling is. Daarnaast wil men een contactgroep opzetten die eenmaal per twee weken of eenmaal per maand bij eenkomt en wil men vier keer per jaar voorlichtings avonden organiseren. Daarvoor heeft de vereniging financiële middelen, maar ook vrijwilligers en deel nemers nodig. Daarom wordt belangstellenden ge vraagd contact op te nemen met J. W. Wijnstra, No- renwerk 37, telefoon/teksttelefoon 01720-94611. Meer geld voor Stichting Tegen Seksueel Geweld HAZERSWOUDE De gemeente Hazerswoude is opnieuw van plan om geld uit te trekken voor de strijd tegen seksueel geweld. Uit onderzoek van de Stichting Samenwerkingsverband Tegen Seksueel Geweld is gebleken dat Hazerswoude niet verschoond is van deze vorm van geweld. B en W willen de stichting steunen om de hulp aan de slachtoffers in stand te houden en het onder werp meer uit de taboesfeer te halen. De stichting heeft volgens het Hazerswoudse college de laatste jaren bewezen nuttig werk te verrichten. Zo werden intensiteit, aard en verspreiding van sek sueel geweld geregistreerd, zijn er studiemiddagen georganiseerd en zijn wijkverpleegkundigen, maatschappelijk werkers en huis artsen uit Hazerswoude daarbij betrokken. Verder werden de JJazerswoudse hulpverleners op grote schaal voorzien van voor lichtingsmateriaal. Ook de politie van Hazerswoude staat positief tegenover tegenover de activiteiten van de stichting, die in regio naal verband opereert. Om de activiteiten doorgang te kunnen laten vinden wil Hazerswoude 2500 gulden uittrekken. Het voor stel wordt donderdag door de gemeenteraad besproken. Plannen voor gezamenlijke gezondheidsdienst LEIDSCHENDAM De gemeenten Leidschendam, Voorburg, Rijs wijk en Wassenaar gaan een gemeenschappelijke gezondheidsdienst opzetten. Een eerste gesprek met de vier betrokken wethouders van de gemeenten had al tot resultaat dat men probeert per 1 januari met de nieuwe dienst te starten. Het gesprek was een initiatief van GGD-bestuur Voorburg-Leidschendam. De ambtelijke voorbereidin gen zijn al gestart. Voornaamste reden voor het samengaan zijn de kosten. Zoals eerder gemeld hebben accountants begin dit jaar een kostenvergelijkend onderzoek verricht tussen de GGD Voorburg- Leidschendam en de Basisgezondheidsdient (Bagd) Zuid-Holland Noord. Daaruit bleek dat de kosten van de GGD per inwoner twaalf gulden hoger zijn dan die van de basisgezondheidsdienst. Als voor naamste oorzaak werd de kleinschaligheid van de GGD aangegeven. Als mogelijkheid van besparing werd vergroting van het draagvlak door aansluiting van Rijswijk en Wassenaar genoemd. Voorburg heeft laten weten dat de vorming van een gemeenschappelijke ge zondheidsdienst tenminste budgettair neutraal moet verlopen en dat op termijn een besparing moet worden bereikt. VALKENBURG De Stichting Nationaal Smal spoormuseum heeft de ge meente Valkenburg en ze ven andere omliggende gemeenten financiële steun gevraagd om in het recreatiegebied Valken- burgse Meer het Nationaal Smalspoormuseum te kunnen bouwen. Dit staat naar verwachting begin 1991 te gebeuren. Het museum heeft een collec tie van 14 stoom- en 47 diesel locomotieven. Op een aan te leggen smalspoorbaan van twee kilometer zou het pu bliek ritten in1 deze treinen kunnen maken. Dergelijke rit ten worden nu nog gemaakt op het smalspoornet in de dui nen tussen Wassenaar en Kat wijk. De stichting heeft de gemeen ten om geld gevraagd omdat zij meent dat het museum en de smalspoorlijn van belang zijn voor de hele omliggende streek. Het gaat dan om het belang voor het toerisme. De benadrukt echter dat het te bouwen museum ook een aan winst is voor de bevolking van Valkenburg. De Stichting Na tionaal Smalspoormuseum heeft de gemeenten ook aan geboden de leerlingen van hun scholen het museum te laten bezoeken in het kader van een scholenproject. De gemeente Valkenburg is gevraagd om een bijdrage van 25.000 gulden. Katwijk en Lei den zouden 15.000 gulden moeten gaan bijdragen. De ge meenten Wassenaar, Voor schoten, Noordwijk, Rijnsburg en Oegstgeest is elk een be drag van 5000 gulden ge vraagd. De provincie Zuid- Holland, het ministerie van landbouw en visserij en het Prins Bernhardfonds hebben al toezeggingen gedaan voor in totaal 450.000 gulden. Voor een uiterst sobere uitvoering van het project is 750.000 gulden Orgel Het laatste concert op het Batz-orgel vindt morgen plaats in de Vredeskerk in Katwijk. De aanvang is 20.15 uur, toegang gratis. Jan Veenje uit Amersfoort bespeelt het orgel. De woensdagavondzang in de Oude Zeekerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk op woensdag krijgt een feestelijk slot. Op zal tre den het Chr. Gem. koor Evondo uit Aalsmeer en de Chr. Harmonie Echo der Duinen. De aanvang is 20.30 uur. Toegang vrij. De Zomeravondzang woensdag ih de Nieuwe Kerk in Katwijk wordt verzorgd door het kamer- koor Vokalis. De samen zang op het ofgel wordt begeleid door Jacques van Rijn. Aanvang 20.00 uur; toegang vrij. ■Henk van Putten geeft donderdag een orgelcon - eert in de St. Agathakerk in Lisse. De aanvang is 20.15 uur. Een orgelconcert door An ton Doornhein uit Rijns- burg wordt vrijdag gege ven in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat i n Kat wijk. De aanvang is 20.15 uur. Wrakken voor Katwijkse kust in kaart gebracht KATWIJK Voor de kust van Katwijk zijn in de loop der eeuwen ongeveer twee honderd schepen en veertig vliegtuigen gestrand, neerge stort of vergaan. In het ka der van de Visserijdagen hebben Wim van der Plas en Albert-Jan Cool een „wrak- ken- en strandingenkaart" samengesteld. Deze fraai ge ïllustreerde wandplaat geeft een overzicht van de schepen die voor Katwijk zijn ge strand. De gegevens voor de wrakkenkaart zijn samenge steld door Van der Plas die zich al jaren als hobby met strandingen en wrakken be zighoudt. De Katwijker raad pleegde veel oude archieven, zoals het rijks- en het strand vonderijarchief. Cool ver zorgde op de kaart de illus traties. Van der Plas over weegt om binnenkort ook een boek uit te geven waarin' de geschiedenis van de ver schillende verongelukte schepen en vliegtuigen be schreven wordt. De wrak kenkaart is verkrijgbaar in de boekhandel. OEGSTGEEST De gemeen te Oegstgeest organiseert don derdag in de raadszaal van het gemeentehuis een informatie bijeenkomst over de zogenaam de Brinkmanlokatie, de panden Geversstraat, 75-81. Wethouder H. Rijks van ruimtelijke orde ning is voorzitter. Aanvang 20.00 uur. Voor de Brinkmanlo catie is door eigenaar Erica Be heer BV een bouwplan inge diend voor zes woningen. Het bouwplan voldoet aan de voor schriften, zodat de gemeente een bouwvergunning zal moeten verlenen. Erica is ech ter bereid nog over een ander soort bebouwing te praten, maar dat moet dan wel heel snel gebeuren. Op 5 september wordt het onderwerp behan deld in de raadscommissie. Het adviesbureau Stad heeft inmid dels een stedebouwkundige schets voor de Geversstraat ge maakt. Stad adviseert een gele de bebouwing van twee bouw lagen, met daartussen een open ruimte aan de straatzijde. Woonruimte op de begane grond is volgens Stad onge wenst. De Monumentencom missie kan zich beter verenigen met de plannen van Stad dan met het bouwplan van Erica, dat uitgaat van één apparte mentengebouw. k-.'v f Najaarsfeesten Katwijk aan den Rijn ouderwets gezellig De najaarsfeesten in Katwijk aan den Rijn zijn weer naar tevredenheid,, van velen verlopen. Oranjeverenigingvoorzitter Jan de Winter sprak van „een geslaagde week waarin het unieke ka rakter van het binnendorp weer eens werd aan getoond". Vooral de festiviteiten van zaterdag trokken, ui teraard onder invloed van het zomerse weer, veel bezoekers. Publiekstrekkers waren de bra derie in de Rijnstraat en de paardeshows op de Commandeurslaan. Het traditionele ringsteken met aangespannen wagens had een enigszins teleurstellend aantal deelnemers. Het aantal van vorig jaar werd lang niet gehaald. Niettemin ontspon zich een spannende strijd die werd ge wonnen' door L. Dijkhuizen uit Katwijk, 's Avonds trok een stoet van ongeveer 75 au to's versierd met lampions door het dorp. Het feest werd afgesloten met een vuurwerk. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Rob Kruijs is kapitein van de Vlietlandse rondvaartboot. RONDVAREN OP VLIETLAND FOTO: CEES VERKERK VOORSCHOTEN Het re creatiegebied Vlietland in V oorschoten Leidschendam biedt veel voor de waterrecre ant. Surfen, vissen, zwemmen, wandelen en fietsen om maar een paar dingen te noemen. Het maken van rondvaarten was tot voor kort echter slechts voor de bezitters van een motorboot weggelegd. Lei- denaar Rob Kruijs heeft het gat in de markt echter ontdekt en maakt sinds enkele weken rondvaarttochten op en om de plas in een klassieke salonboot. „Je zou het een uit de hand gelopen hobby kunnen noe men", stelt Rob Kruijs. Kruijs woont op een tjalk aan de Leidse Roomburgerweg en heeft veel belangstelling voor oude vaartuigen. Zijn „vloot" omvat verder nog een kleine sleepboot. De salonboot, ook wel notarisboot genoemd, werd in Noordwijk aangetrof fen. „Ik was er gelijk weg van. De boot, die zeven meter lang is is ongeveer 60 jaar oud. Hij steekt slechts 80 centimeter diep, en kan dus ook in pol derslootjes komen waar de grotere rondvaartboten niet kunnen varen. Er kunnen maximaal tien mensen op. Ik heb er het nodige werk aan gehad. Je kan wel zeggen dat ik hem helemaal opnieuw heb opgebouwd. Ook aar\ de motor moest veel gebeuren". In het afgelopen voorjaar rijpte de gedachte om het schip voor rondvaarten te gebruiken. Rob Kruijs, ook nog werkzaam in de gezondheidszorg, zag moge lijkheden om de boot te exploi teren. „Ik heb met de provin cie gesproken en met het Re creatiecentrum Vlietland, de beheerder van de plas. Die waren gelijk enthousiast en hebben veel medewerking ge geven". Poldertocht In enkele weken tijd heeft Rob Kruijs een redelijke be kendheid opgebouwd. „Ik wordt steeds vaker gebeld, bij voorbeeld voor de avondtoch- ten die ik maak, of voor een ludieke verplaatsing van een bruidspaar. Ik maak overdag twee soorten tochten. Op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag de zogenaamde Polder tocht naar Stompwijk. Die duurt ongeveer een uur en wordt op elk heel uur ge maakt. Volwassenen varen voor zes gulden mee, kinderen tot 12 jaar betalen de helft. Dan is er op dinsdag en don derdag een grote middagtrip naar de Noord-Aa, van twee tot vijf uur. Die kost elf gulden voor volwassenen en zes gul den voor kinderen. Inbegre pen is een bezoek aan geiten boerderij-kaasmakerij 't Geer tje van Wim van Rijn in Zoe- terwoude. Ik leid de bezoekers daar zelf rond. Verder geef ik wat toelichting op de fraaie natuur van het polderland schap. Niet te veel, want het is uiteindelijk geen stadsexcursie. Ik wil de mensen ook laten kennismaken met de rust die het poldergebied uitstraalt". Rob Kruijs overweegt om vol gend jaar de pas gerestaureer de molen de Salamander in Leidschendam op te nemen in een lange tocht. „Deze recrea tievaart wil ik toch wel be roepsmatig gaan uitoefenen. Ik verwacht vólgend jaar winst te kunnen maken. Dan zijn de tochten ook opgenomen in de folder voor Vlietland. Nu mag ik al reclame maken op bij voorbeeld het pontje". De Vlietlandrondvaartboot ver trekt van april tot september vanaf de steiger bij het pavil joen Vlietland, mits het weer niet te slecht is. „Met harde wind is het niet verantwoorde lijkheid om op de plas te gaan rondvaren. Daar kan het be hoorlijk spoken", stelt Rob Kruijs. Vlietland is bereikbaar via Oostvlietweg en Kniplaan (Leidschendam), Stompwijkse- weg (Stompwijk) en Europa- weg en Vlietweg (Leiden/Zoe- terwoude). Inlichtingen: tel. 071-413240. FRANK BUURMAN EINDZEGE VOOR KEES DE GOEDE ZOETERWOUDE Ruud Borst uit Hoogmade heeft de laatste knakenrace in Zoeter- woude gewonnen. Hij sprong vijf ronden voor het einde van de race weg en reed solo naar de zege. Kees de Goede werd eindoverwinnaar en ontvangt daarvoor binnenkort de 'Zil veren Knaak'. De Goede heeft de zilveren knaak nu drie maal op rij gewonnen. Buiten de dagprijzen kende de Knakenrace geen spanning. Kees de Goede was immers al zeker van de eindzege terwijl het 'zilver' Dennis van den Berg niet meer kon ontgaan. Dat had hij mede te danken aan de absentie van Theo van Leeuwen die samen met Van den Berg de tweede plek deel de. Maar Van den Berg zou ze ker niet op zijn lauweren rus ten getuige zijn tweede plaats achter Ruud Borst. Tijdens de wedstrijd verzamelden André van Velzen en Kees Maan heel wat punten voor de leiders- prijs. Eerstgenoemde zou die prijs uiteindelijk winnen. Na wat - overigens mislukte - uit looppogingen van onder ande ren Leo van Teijlingen, Ruud Borst en Paul Zwenenburg probeerde Ruud Borst het vijf ronden voor het einde op nieuw. Nu was zijn jump wèl succesvol. De voorsprong van circa 100 meter gaf hij niet meer uit handen. Achter hem sprintten Dennis van den Berg, Leen Kuijt, André van Velzen en Theo van Klink naar de plaatsen 2 tot en met 5. In de slotrit van de laatste knakenrace deed zich nog een valpartij voor. Kees Borst, de vader van winnaar de ritwin naar, en Cock van der Hulst kwamen ten val. Van der Hulst hield aan zijn duikeling een gekneusde pols over. Het eindklassement van de 'Zilveren Knaak' 1990 is: 1. Kees de Goede (40 punten); 2. Dennis van den Berg (27); 3. Theo van Leeuwen (21); 4. Martien van der Togt (17); 5. Leen Kuijt (16); André van Velzen (16); 7. Theo van Klink (15); 8. Ruud Borst (14); 9. Aad Borst, Richard Bennis, Lard Koeken, Leo van Teijlingen (12). ALPHEN AAN DEN RIJN De noodbrug over de Oude Rijn in het centrum is wat breder geworden. In de nacht van zaterdag op zondag is hard gewerkt aan deze verbreding van de brug. Aan weerszijden van de noodbrug, die te smal was om meer dan alleen voetgangers en (brom-)fietsers over te laten steken, zijn paden ge maakt van twee meter breed. De werkzaamheden aan de nood brug zijn vlot verlopen. Zaterdagavond vanaf 18.00 uur werd de brug voor alle verkeer afgesloten en kon het werk beginnen. Voetgangers en (brom)fietsers werden gedurende de afsluiting van de brug overgezet met een pontje dat voer tussen de Rijn- en de Prins Clauskade. De voetpaden zijn zo gemaakt dat ze recht tegenover de bestaande voetpaden op de landhoofden aansluiten. Ze werden gemonteerd bovenop de uitkragende liggers van de noodbrug. De brug over de Rijn is dan ook een vreemd gevaarte geworden, dat bestaat uit drie delen met daartussen grote openin gen. Om de voetgangers en (brom)fietsers te beschermen hebben de beide paden aan weerszijden leuningen gekregen. Zondagmor gen konden voor het eerst in twee-en-een-halve maand de bussen de Oude Rijn in het centrum weer oversteken. Dit tot groot ge noegen van de passagiers die genoeg hadden een flink stuk te moeten lopen naar de verlegde bushaltes. De dienstregeling van de Alphense bussen is met de verbreding van de brug weer nor maal. Omdat provincie en gemeente het te gevaarlijk vinden dat fietsers en bromfietsers de brug op dezelfde rijbaan rijden, moeten ze gebruik maken van de voetpaden. Borden bij de brug geven dit aan. De (brom)fietsers zullen de Rijn te voet, met hun voertuig aan de hand, moeten oversteken. Het is daarbij nog afwachten of dat goed gaat en of veel voetgangers het oversteken van de Rijn, daar waar het erg druk is, moeten bekopen met verbrande kuiten van de hete brommer-uitlaten. ALKEMADE Amsterdam mer Edwin van Dort heeft gis teren de Driekamp Alkemade 1990 gewonnen 2 uur, 35 mi nuten en 21 seconden. De drie kamp had plaats onder perfec te weersomstandigheden. Ook op organisatorisch gebied zat het sportieve evenement van zwemmen, lopen en fietsen goed in elkaar. Met niet min der dan 220 deelnemers spra ken de organisatoren van een sterk gegroeid deelnemersaan tal ten opzichte van vorig jaar. Aan de driekamp deden 32 vrouwen mee. De oudste deel nemer was de 65-iarige W. Kerkvliet uit Roelofarenda- ven. De jongste deelnemers waren vier twaalfjarigen. De Alkemadese Driekamp had dit jaar ook een heel licht interna tionaal tintje dankzij de deel name van eén Belg. Het start schot bij het onderdeel lopen werd gegeven door de gehan dicapte Oude Weteringse we reldkampioen wheelen, Michel Jonkman. Langs de fiets- en looproutes werden de deelne mers aangemoedigd door om wonenden, familie en beken den, die hen van allerhande verfrissingen voorzagen. Start en finish waren in Sportcom plex "De Tweesprong". Daar reikte Welziins-wethouder L. Beelen na afloop de erebekers uit aan de snelste deelnemers. Zijn woorden werden muzi kaal ondersteund door de Veense Blaaaskapel De Aare- beyeplukkers, die voor een sfeervolle omlijsting zorgde. De winnaar op de lange B-af standen werd Amsterdammer Edwin van Dort, bekend als winnaar van de vorige week gehouden grote thriatholon in Almere. Zijn totaaltijd was ruim zeven minuten sneller dan de tijd van de winnaar van vorig jaar. Als tweede en derde eindigden respectieve lijk Leendert Onos uit Rijssen- hout in 2.52.35 en Léon van de Meyden uit Ter Aar in 2.55.17. Op de halve (B)-afstanden won Nieuwkoper M. Vermeu len met een tijd van 1 uur 23 minuten en 49 seconden; ruim één minuut sneller was de tijd van de winnaar van vorig jaar. Op de tweede en derde plaats eindigden Harro Zanting uit Leiden en Ruud Brandse uit Roelof arends veen De dames waren dit jaar goed vertegenwoordigd met in to taal 32 deelnemers. Winnares werd Irma de Vree uit Nieuw koop. De Alphense atleten Ma- rielle Stigter en José Koot ein digden respectievelijk als tweede en derde. Aan een te amcompetitie deden in totaal tien teams mee. Winaars wer den 1. Triatholon Trainings groep Nieuwkoop, 2. Aanne mersbedrijf Heembouw uit Re- olofarendsveen en 3. Loopver eniging Plantaris uit Oude Wetering. Op de lange A-af standen won Edwin van Dort zowel met zwemmen als met hardlopen en fietsen. Op de halve B- afstand won Arno Stap bij zwemmen en M. Ver meulen bij het fietsen en het hardlopen. Voor een uitgebreide agenj ook voor de komende dagi raadplege men „UIT", de gj tis wekelijkse bijlage van d« krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Total recall 19.00, 21.15. LIDO en STUI (Steenstraat 39, tel. 124130): Hunt 1 Red October (12); 14.15, 18. >ra; 21.15. Gremlins II (al); Bird on a ije (al): 14.30, 19.00, 21.15. Back to c future III (al); 19.00, 21.15. Pri b Woman (al); 14.30, 18.45, 21.15. f honden gaan naar de hemel (hur 14.30. TRIANON (Breestraat r tel.071-123875): War of the ra (12); 19.00, 21.15. REX (Haarfc 1 merstraat 52, tel. 071-125414): H< n 1 ser als Lava (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EUR< NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Total recall (16); t/m do. 13.45, 18.45, 21.15. EU CINEMA II: Impulse (al); ma. t/m 18.45, 21.15. Ook honden gaan n de hemel (al); 14.00. VOORSCHOTEN GREENW (Schoolstraat 69, tel. 01717-43! Gremlins II (al); ma. t/m do. 14. 15.45, 20.15. Look who's talking ma. t/m do. 15.45, 20.15. WASSENAAR ASTRA: Wild orchid (16); wo. 20.00. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27, 11 1 3463500): Hard to Kill (16); 14.1 ïre 18.45, 21.30. ASTA 2: Gremlin) 1 (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA She's out of control (al); 14.i K6 18.45, 21.30 BABYLON 1 (nai n Den Haag Centraal tel. 347165 Pretty woman (al); 14.00, 19. )rc 21.45. BABYLON 2: Shuttlecc BS€ (16); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLI n 3: Cry baby (al); 14.00, 19.00, 21 11 CINEAC 1 (Buitenhof 20, »eel 3630637): Total Recall (16); 14. )nj 18.45, 21.30. CINEAC 2; Wro Bet (16); 14.00, 18.45, 21.30. Clf U AC 3: Bird on a wire (al); 18. np 21.30. ma. di. do. ook 14.00. „.'j TROPOLE 1 (Carnegielaan, I u 3456756): The hunt for red octotjrig1 (al); 14.00, 18.45, 21.30. METR m, POLE 2: Bird on a wire (al); 14.111 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Pr !TC ty woman III (al); 14.00, 18.45, 21.^p, METROPOLE 4: (al); Back to t 6 future (al); 14.00, 18.45, 21.30. .K®' TROPOLE 5: Look who's talking (^g\ 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (KJ? rengracht 13. tel. 3462400): Total f r" call (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODOe: ON 2: Back to the Future III 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: T| Ta hunt for red October (al); 13.4Jd 18.45, 21.30. ODEON 4: Wild 0 chid (16); 18.45, 21.30. ma. di. d ook 13.45. STUDIO 1 (Kettingstra ,f 12b, tel. 3656402): Pink Floyd - TV** Wall (12); 19.15, 21.30. STUDIO 2: li monde sans pitié (16); 19.00, 21.1 STUDIO 3: Dead poets society (1|| 19.00. Trop bells pour toil (1| 21.45. HAAGS FILMHUIS: Zaal Coeurs flambes; 19.30, 21.45. Zaat Cyrano de Bergerac; 19.30, 21.4 Zaal 3: It happened here; ma. 19.3 21.45. Doppelganger; di 21.45. Morons from outer spad wo. 19.30, 21.45. The man who fellL earth; do. 19.30, 22.00. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Ook honden gaanniL de hemel; wo. 14.00. ODEON Oliver A Co; wo. 13.45. lenstverlenim APOTHEKEN De avond- en nadfe diensten van de apotheken in de it gio Leiden worden waargenomi door de apotheken die ook weaker* dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHIent ZEN LEIDEN Ongevallendier elke dag Academisch Ziekenhuis b halve van dinsdag 13.00 u. tot w dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pollkf nieken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieka, huis). L De Geneeskundige Dienst Leidenr verhuisd van de Roodenburgerstrsf' in Lelden naar de Cronesteinkajctii 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap v der en kind. Bel tel. 071-896309; 07P1 897762; 033-620244 (dit laatste nuijBat mer Is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur da$ lijks van 14.30 tot 15.15 l_ 19.00 tot 19.45 uur. KlnderafdelifSta dagelijks van 10.30 tot 19.00. meer dan twee bezoekers per patiëé Op de afdeling special care kan r terecht van 10.30 tot 11.00 i van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat laatste twee afdelingen bezocht kiftrd nen worden dient eerst te worq overlegd met de dienstdoende pleegkundige* Sint Elizabeth-: kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18:30-19.30 f™ klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 pve Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.«)nl u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u. alleen voor vadaj Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 I i 14.0f 9.30 u. Intel sieve verpleging: dag. 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Spoil Medisch Adviescentrum: Spreekt»! ma. 19.30-20.30 u. in het St. I~ beth-zlekenhuis. Endegeest: Di. vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 f en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: w)C gehele dag. Jelgersmakliniek: Jol gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 F Opname: werkdagen 16.45-17.45 i[erc za. zo en feestdag. 10.00-11.30 f*" 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dsfi tot 21.00 u. met uitzondering van b handeltijden en etenstijden. Acad misch Ziekenhuis: Voor alle patiëf ten (behalve kinderen) zijn de bei kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.lfr< u. en 18.30-19.30 u. Avond bezoekus afdeling verloskunde: 18.00-19.00 De Praematurenafdeling: 1 en familie Is na overleg met patiëntf doorlopend bezoek mogelijk. Bezof aan ernstige patiënten: wanneer a ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de hooli verpleegkundige hiervoor speels kaarten verstrekken. Kinderklinl«ff.e< zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, babyzaaï boxenafdeling: volgens afspraak r het verpleegkundig hoofd. Bezoektl" den kinderafdelingen: vor van opgenomen kinderen r met verpleegkundig hoofd. Voor afSII dere bezoekers van kinderen: neus- en oorheelkunde en neurologl|r 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Ooghef kunde en heelkunde: 14.15-15.00 f 18.30-19.00. Rijnoordziekenhulj 18.3f Extra bezoek hartbewaklrs 11.00-11.30 u. Extra bezoek vad«{ kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kindf afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINDI OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 23) EK Lelden, tel 254810.) Informal over en aanmelden voor kinderof vang in Leiden. Geopend: r dag 9-12.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 6