iTalbert Boef komt tot grootse prestaties TENNIS CIRCUIT Wassenaar en Alphians delen Remco Brandhorst pakt discustitel Hoofdrol voor Ria Willemse JACQUELINE VAN WIJK STUNT BIJ CATS/THOR Rabobank Q Robin van Kessel vierde in Pijl van Steenbergen Van Duyn helpt Alphians aan zege SPORT QeidóaQowumt MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 PAGINA 17 Troostprijs voor Yvonne van Dorp LEIDEN Tijdens atletiekwedstrijden in Hoorn was er voor Tfvonne van Dorp een fraaie ruiker weggelegd als waardering loor de solo die ze op de 400 meter liep. Haar tijd, 54.52 secon- tn, betekende tevens een baanrecord. Joost la Lau van Bata- jen waagde zich aan de 1500 meter en kwam in de drukkende jitte achter Hans Koeleman en Rens Eising tot een fraaie vierde ifiaats in 3.58.50 minuten. Eerste plaatsen waren er voor Marco «ortleever op de 100 meter (11.42 seconden) en het verspringen «.23 meter) voor jongens B. Tevens pakte hij met 52.05 seconden tn derde plaats op de 400 meter. Óp de 100 meter voor heren wam AAV'er Erik Taal tot 11.59 seconden, 0.02 seconden snel- Jr dan Ruud van Maurik. Junior Rob van Leeuwen sprong 3.80 heter met de polsstok en de helft zonder. Zijn kogelstootserie tas van uitzonderlijke klasse met 14.24 meter als beste resultaat, loogspringster Marielle Stokdijk kwam voor de zoveelste maal h haar carrière over de 1.55 meter. ji Leersum liepen Paul Barnhoorn van Bataven en diens club- Inoot Ge van Veen een uitstekende halve marathon. Met tijden jan 1.14.52 uur en 1.15.36 uur werden de roodhemden eerste en LEIDEN Remco Brandhorst heeft tijdens de nationale C spelen, een ti telstrijd voor 14- en 15-jarige atleten, dit weekeinde de titel bij het discus werpen veroverd. Clubgenoot Edwin Kortekaas werd op hetzelfde onder deel derde. Eenzelfde plaats was weg gelegd voor de Holland-atleten Koen Hamers (speerwerpen) en Bram Tijd- hof (1500 meter). De jaarlijkse C spelen werden dit jaar in Amsterdam gehouden. De organi satie wil niet dat dit evenement het predikaat nationaal kampioenschap krijgt, omdat het dan onder verant woording van de KNAU valt en aan andere clubs vergeven kan worden. De nationale jeugd van 14 en 15 jaar heeft een eigen mening. De massale inschrijving staat borg voor sterke concurrentie, dus wordt er hard naar toegewerkt. Winnen op de C spelen staat voor hen gelijk aan een nationa le titel. Remco Brandhorst van De Spartaan bewees op het onderdeel dis cuswerpen de beste te zijn. Al bij de eerste poging stond hij een straatleng te voor op de concurrentie. De gedre ven atleet reikte zelfs tot 52.72 meter, een verbetering van het clubrecord met 36 centimeter. Trainingsmaatje Edwin Kortekaas maakte met een af stand van 46.02 meter en een derde plaats het Lisser succes kompleet. Bij het speerwerpen startte Koen Hamers van Holland als de tot dan toe beste van het land. Die positie werd hem echter ontnomen. Twee jongens gin gen hem met machtige worpen voor bij. Met een afstand van 50.24 meter werd de Hollander wel fraai derde. Een derde plaats was er ook voor zijn clubgenoot Bram Tijdhof die op de 1500 meter de strijd net niet in zijn voordeel kon beslissen. Fel aangemoe digd door de Leidse jeugd zette hij nog wel aan, maar zijn aanval werd gedi- cideerd afgeslagen. Een dag eerder had dezelfde Tijdhof al een bijzondere prestatie verricht door het clubrecord hoogspringen naar 1.80 meter te tillen. Door een enkele foutsprong in zijn lijst gingen de tweede en de derde plaats (ook 1.80 meter) aan zijn neus voorbij. LEIDEN De dames-equipe van De Zijl/LGB heeft dit weekeinde een grote stap richting de eindzege in de landelijke klassementen school- en vrije slag gezet. Volgende week zondag kan in Vlissingen de kroon op het werk worden gezet. Ria Willemse toonde zich dit weekeinde in Roermond en Oosterhout de motor van de Leidse ploeg. In het Limburgse Roermond was Willemse op de twee kilometer school slag ongenaakbaar. Met veel overmacht won ze haar favoriete nummer in een zeer scherpe tijd van 33.04.02. Clubgenote Wendy Katers tikte als der de aan in een tijd van 33.11.09. Wijnand Verloop en Jeroen Sprinkhuizen leverden bij de jongens goede prestaties op de 400 meter vrij. Verloop pakte het zilver in een tijd van 7.12.04 en Sprinkhuizen overtrof zichzelf door 8.21.04 te laten klokken. Jorien Kleywegt liet zich bij de meisjes gelden op 800 meter vrije slag. Zij was met een tijd van 12.43.00 de sterkste zwemster. In Oosterhout continueerde Ria Willemse haar grote vorm. Bij de school slag toonde zij zich wederom zeer gretig en liet de concurrentie met een tijd van 51.09.0 ver achter zich. Wandy Kater moest met brons genoegen nefnen. Haar tijd was 51.22.20. Milan Verloop werd bij de jongens derde op de 1000 meter vrij. Yvette van der Laar pakte het zilver op de 400 meter schoolslag. lijk l et J ^dJOETERWOUDE LEI- eraapEN Talbert Boef mag i k\*i het Drie Klaver Drie 1 d<joernooi in Zoeterwoude- iorp zonder meer de ïeest opmerkelijke speler ;tie[enoemd worden. Patrick t l&leian werd winnaar in mtiiet hoofdnummer, het he- 'en jenenkelspel C. Jacqueli- efsrF van Wijk stuntte in het ts-Thor A-toernooi. Ve- mique van Ruiten en ans Paasman verover- len twee titels in Leimui len. 'albert Boef kwam in Zoeter- raude zowel in C als in D tot rootse prestaties. In C werd e donkere atleet pas in de alve finale een halt toegeroe- en door Ronald Lammens. )r I )ie op zijn beurt in de finale Spi an Patrick Kleian, die zich im®p het rappe mateco nu een- ïn ïaal beter thuis voelt, klop v reeg. In zijn eigen D-catego- Alli ie torende Talbert Boef met I op en schouders boven alle e d< eelnemers uit. Tot aan de fi- Bi ale hoefde hij in vier wed- or jtrijden slechts tien games af ^er-le staan. Waarvan Dennis n jNoppen, zijn tegenstander in tooi e halve finale, een aandeel Z< an zestig procent nam. In de lat eer aantrekkelijke finale te- i St ien Bart Blok, die eveneens de arn ïalve finale in C bereikte, we moest Boef één set diep gaan: pl°?-5, 6-2. Waarmee de 16-jarige nt 1 'an het Caraïbische eiland Jominica afkomstige Boef zijn erste D-toernooi won. Hij had vo r wellicht meer kunnen win- 'as ien, ware het niet dat hij de fc !-toernooien prefereerde bo- r t en D: „Ik had vóór dit sei- bu oen nog nooit toernooien ge- een peeld en wist dus niet in wel- ;t pte categorie ik thuishoorde. vo)aarom schreef ik me in Lis- w< e, mijn eerste toernooi, in is ioor B, C en D. In D kwam ik n tiet verst maar C lag mij het - ti iest vanwege het lekkere snel de e spel". Het gevolg was dat de inn Jekker-speler, die op Room- wi )urg het HEC2 won, vooral C- zioernooien speelde. Om zich le d och voor de D-Masters te Vo ilaatsen speelt Boef de laatste dei; ijd ook D-toernooien. De ivinst in Zoeterwoude brengt ie sympathieke VWO-scholier licht bij een Masters-optreden |T >P Unicum. l Zeker van zo'n optreden werd heette van Noort. De speelster tvan De Boekhorst bleek bij de ^-dames de beste en nestelde lich daardoor op de zesde >laats van het LCCircuit. Van aarl Yoort kende in het Zoeter- ie a Goudse weinig problemen met wil laar tegenstandsters. In de ja ialve finale moest Ingrid Ba- 5m< 'elaar met een game genoegen ïkei lemen, in de eindstrijd kwam vo Um Dirkse niet verder dan ■noihie games. Tennisvereniging nke Boekhorst lijkt wat de da- iu ®nes betreft een grote toekomst vi egemoet te gaan. Want ook ma iet DED werd door een speel- ibui 'ter van de club uit Noordwij- •kei cerhout gewonnen: Jolanda Mens. Evenals Van Noort kreeg Mens in de twee laatste wedstrijden slechts vier games tegen. Madeion Buys nam daarvan drie spellen voor haar ■^rekening. De grote man in de C-dubbels werd Alexander van der Berg. De speler van De Munnik won zowel het he- rendubbel (met Tim Bavelaar) als het gemengddubbel met Florieke Westhof. De beste in swi D30+-dubbels was Trees van GoiSanten. De Stompwijkse had nte'n het GDD in Johan van Vel- jvezen een „ijzersterke" partner, iag met wie Van Santen Richard am Vermeulen en Celly Voorber- Bleilfien voor bleef. Met de laatste e< veroverde zij de titel in het 3ei< ODD en een plaats bij de Mas- etters. Echtgenoot Leo mag tij dens de Masters opnieuw van- ate aI de kant toekijken. Met lassSjaak van der Voort redde Leo oer van Santen het weer niet. inilHans van Spronsen en Hans otje Felkers van Meerburg hielden asc hern andermaal van de Mas- 10 (ters af. ma Het „demonstratie"-toernooi jnidvan de B30+-spelere is niet he- Ro lemaal geworden wat de mees- ore; le tennisliefhebbers daarvan cooj verwacht hadden. De finale leni van het herenenkel tussen hei winnende Rob Krullaarts en Da CmcLm Souoant Henny Koemans (die met Eric de Groot wel het herendubbel won) bracht in ieder geval geen hoogstaand spel en al he lemaal geen spanning. De heren hebben immers hun beste tennisleven reeds achter de rug. Van Wijk Jacqueline van Wijk heeft een opmerkelijk succes geboekt in het viersterren A-toernooi van Cats-Thor RW in Den Haag. De speelster van hoofdklasser Unicum versloeg in de kwart finale de als eerste geplaatste eredivisiespeelster van Leeu- wenbergh, Judith Warringa, met 3-6, 6-4, 6-1. Bij de beste vier moest ook Lissese Ingelise Driehuis, in de kwart winna res over Karin Moos, de pro gressie van de inmiddels naar Den Haag verhuisde Leidse A- speelster ervaren. Op een 5-2, en 5-3, 40-0 voorsprong voor de speelster van eredivisionist Metselaars viel Driehuis terug en speelde Van Wijk met veel initiatief en vrijwel foutloos door tot 7-5, 6-0 winst. In de finale bleek nationaal kampi oene Linda Niemandsverdriet, na een uitstekend gespeelde eerste set, toch in twee delen een te moeilijk te nemen ob stakel. In de halve finale van het dubbelspel kon Jacqueline van Wijk samen met Suzan Ga- droen een 6-2, 5-1 voorsprong niet tot winst voeren. Ingelise Driehuis en de Australische Louise Pleming wonnen in drie sets. Opgave op 'match point had echter een meer te rechte zaak geweest. Het ver trek op zondagmiddag door de winnaressen naar een 10.000 dollar toernooi op Sicilië bete kende voor het toernooi het niet doorgaan van de finale damesdubbel. Bij de A-heren werd Ralph Kok met het ver lies van slechts één game win naar voor Glen Schaap. Het herendubbel werd een prooi voor Willem Bruin en Freddy Sauer. Het damesenkelspel C werd een overwinning voor Ingrid Kruit. De Merenwijkse bereidde zich met de 6-3, 6-1 overwinning op Irma Bentvel zen verder voor op de nade rende C-Masters. Leimuiden 30+ Het geweldige 30+ spektakel, dat Leimuiden in drie jaar tijd met wedstrijdleider Jan Klein en zijn medewerksters van het eerste uur, Lenie Bakker, Hennie van Haaster en Truus van der Meer tot stand heeft gebracht, heeft een zeer vaste plaats op de Leidse toernooi- kalender gevonden. Tennis is op het Tinga-toernooi een 'spe cial sport' geworden, waar strijd, spelplezier en sociaal kontakt hand in hand gaan. Veronique van Ruiten en Hans Paasman waren in de derde editie de meest succes volle deelnemers. Gezamenlijk werd het gemengddubbel D winnend afgesloten. Van Rui ten pakte met Ton Koedam ook de titel in het GDC. Paas man veroverde met Eric Ro- derkerk de eerste prijs in het herendubbel Dl, hetgeen voor beiden tevens de deelname aan de LC Masters in septem ber betekende. Paasman en Roderkerk hielden echter wel Willem Renée en Loek Koek van de door hen gewenste deelname en de Masters van twee kleurrijke figuren af. Hans van Tongeren en Peter Zwart werden de geplande en ook werkelijke winnaars van het C2-herendubbel. Hennie van Haaster verraste Leimui den door met Joke Verkerk het DDC2 te winnen. Veronica Brands en Lies Vreken ver overden de hoogste eer in het DDD 30+. Het ticket voor de Masters was echter al in ter Aar in de wacht gesleept. Nationale veteranen Peter Blaas en Dick Roorda, met elk drie finaleplaatsen, waren in de diverse catego rieën van de nationale tennis kampioenschappen voor vete ranen de meest succesvolle deelnemers. Blaas won op de banen van Casino Noordwijk bij de vijfenveertig-plussers de beide dubbelspelen met res pectievelijk Nico Welschen en Els Veentjer. In het enkelspel bleef partner Welschen de meerdere van Blaas. Roorda wist de laatste ronde bij de 65-veteranen eveneens niet tot een overwinning te brengen. Cees Marrée was hem hier te machtig. De oud ste leeftijdsgroep speelde hun dubbels in de groep 55+. Het herendubbelspel ging voor Roorda, met partner Kunst verloren. Met de kampioene dames 65+, Marceline Blom werd in de laatste partij van de dag en middels de tiebreak van de derde set toch nog een titel veroverd. De nationale titel bij de jongste categorie, 35+, ging naar de vorig jaar nog op de landelijke A-lijsten voorkomende Martin Koek bij de heren en Margot Klaassen bij de dames. De heren verspelen hun toernooi in periodes van vijf jaar. Pater vaarties zegevierde in 40+, Gerrit Rutgers pakte als onge plaatste speler de titel bij de boven vijftig-jarigen. Guus Groen en Ben Pikkaart ver wierven de erepalm in de ca- tegoriën 55+ en 60+. Bij de dames ging de titel 40+ naar de in den Haag wonende, maar op bij Casino spelende Trudy Groenman. In de tien jaar hogere leeftijdsgroep ver raste Mieke Pijnenburg de ge vestigde orde. Meren wijk - jeugd De plaatsingen in de diverse onderdelen van het jeugdtoer- nooi van de Merenwijk klop ten, mede door de inbreng van bondsgedelegeerde Hilde van den Haak, vrijwel in zijn ge heel. Matthijs van Sterkenburg bleek voor de categorie tot en met 16 jaar, waarin Wouter van Tongeren zegevierde, met een eerste plaats te hoog inge schat, maar won wel de groep tot en met veertien jaar. Wal ter van Schie hield de hoogste eer zonder setverlies in eigen huis. Bij de meisjes werden de en- kelspeltitels door speelsters van het Oegstgeester OLTC gewonnen. De zusjes Asselman waren goed voor twee titels. Anne bij de zestienjarigen, Va- lérie in de groep tot en met veertien jaar. Julia Knott werd winnares bij de twaalfja rigen. De eerste prijs bij de niet-officiële groepen tot en met jaar gingen naar Sjouke Liem en Michiel Wuisman. ARNOLD VAN DER CAPELLEN PETER KLEIN Uitslagen Drie-Klaver-Drie-toernooi HEB30+: R. Krullaarts - H Koe mans 6-3, 6-1 HDB30+: H. Koeman- s/E. de Groot - R. Groot/L. ter Horst 6-4, 6-1. HEC: halve finales: P Klei an - B. Blok 6-4, 6-3; R. Lammens - T Boef 6-2, 6-1. Finale: Kleian - Lammens 6-4, 7-5. DEC: halve fina les: A. van Noort - I. Bavelaar 6-1, 6- 0; K Dirkse - T van Velzen 2-6, 6-3, 6-2. Finale: Van Noort - Dirkse 6-3, 6-0. HDC: A.v.d. Berg/T. Bavelaar - In tegenstelling tot de jongere generatie spelen de nationale ten- nisveteranen nog om de eer en de daaraan verbonden wissel- trophee. FOTO'S: HENK SNATERSE Haas/A. vd. Hoeven 6-0, 6-3. GDD1: halve finales: V. van Ruiten/H. Paas man - T Okkerman/R. Sheriff 6-3, 6-2, V. Brands/J. Vreken - R. Jan sen /Sj. van Veen 6-3, 6-2 Finale: V van Ruiten/H Paasman - V Brands/J. Vreken HDE: finale: S Behage/P. Willemse - T Vellema/W. van Westerop 2-6, 6- 3, 7-6. DDE: finale: I. v.d. Ber- khof/M. Groot - A. Vink/M. van Westerop 6-2, 6-2. GDE: finale: T J. van Keulen - A. P Meijer 6-3, 6- F Westhof/A.v.d. Berg - M. Krijgsman/G.J. Anker 5-7, 7-6, 6- 3 HED: halve finales T. Boef - D Noppen 6-4, 6-2; B Blok - R. Kuiper 3-6, 6-1, 6-2. Finale: Boef - Blok 7-5, 6-2. DED: halve finales: J Mens - B Kieboom 6-0, 6-1; M. Buys - T. van Boxsel 6-2, 6-1. Finale: Mens - Buys 6-0, 6-3 HDD30+: H Felkers/H. van Spronsen - L. van Santen/S. v.d. Voort 5-7, 6-2, 6-2. DDD30+: T. van Santen/C. Voorbergen - T. van Box sel /M. Kesteloo 3-6, 6-4, 6-3. GDD30+: T. van Santen/J. van Vel zen - C. Voorbergen/R. Vermeulen 6-1, 7-5. Cats-Thor RW DEA: kwartfinales: J van Wijk - J Warringa (1) 3-6, 6-4, 6-1; I. Driehuis - K Moos 6-3, 4-6, 6-3. Halve finales J van Wijk - I Driehuis 7-5, 6-0; L. Niemandsverdriet - C. Bakkum 6-1, 6-4 Finale: L. Niemandsverdriet - J. van Wijk 6-4, 6-0. HEA: finale: R. Kok - G. Schaap 6-1, 6-0. DDA: hal ve finale' I Driehuis/L. Pleming (Austr.) - J. van Wijk/S. Gadroen 2- 6, 7-6, 6-2. Finale: niet verspeeld. HDA: finale: W. Bruin/F Sauer - F Maris/J Wijnhoud 6-3, 6-2. DEC: fi nale: I Kruit - I. Bentvelzen 6-3, 6-1. Leimuiden 30+ HDC2: halve finales H. van Tonge ren/P Zwart - A. Wesseling/R. Wy- manga 7-5, 3-6, 6-3; G. Geerlings/M Marijnen - R Jansen/K de Boer 7-5, 6-2. Finale: H van Tongeren/P Zwart - G. Geerlings/M. Marijnen 6- 2, 6-1. DDC2: fintde: H. van Haas- ter/J. Verkerk - A. Oudshoorn/J Wempe 7-6, 3-6, 6-3. GDC2: halve fi nales: B van Dullink/H Vinkesteijn - G. Davelaar/H. Chrispijn 7-5, 7-6; V. van Ruiten/T Koedam - Th. du Croix/J Klein 6-3, 3-6, 6-2 Finale: V. van Ruiten/T. Koedam - B. van Dullink/H. Vinkesteijn 6-4, 6-2. HDD1: halve finales: H Paasman/E Roderkerk - L van Berkel/C. van Ruiten 6-3, 6-4; L. Koek/W. Renée w.o. N van Leeuwen/Si. van Veen Finale: H. Paasman/E. Roderkerk - L Koek/W. Renée 6-1 6-3 DDD1: halve finales: V. Brands/L. Vreeken - R. Hoogenboom/T van Ruiten 4-6 7-5, 6-0; M de Haas/Av.d. Hoeven - W. Koeleman/E Oltmans 7-6, 6-4. Finale: V. Brands/L. Vreken - M. de Nationale Veteranen HE 35+: halve finales: M. Koek - F Koning 6-2, 6-2; R Thijssen - B Hol 6-1, 7-6. Finale: Koek - Thijssen 6-2, 6-2 HE 40+: halve finales: P Vaar ties - B. de Jel 7-5, 6-3; H. Korteling - H Brakel 6-2, 6-4. Finale: Vaarties - Korteling 3-6, 6-1, 6-2. HE 45+: halve finales: N Welschen - C v.d. Wild 6- 0, 6-0, P. Blaas - G. Scholtes 6-2, 6-3. Finale: Welschen - Blaas 7-5, 6-4. HE 50+: halve finales J. Pijnenburg - H. van Overvest 6-3, 6-4; G. Rutgers - J. Arends 7-6, 1-6, 6-1 Finale: Rutgers - Pijnenburg 7-5, 5-7, 6-1 HE 55+: hal ve finales: B. Pikkaar - R Blommen- daal 6-1, 6-4; G Groen - L. Spijker man 6;3, 6-2 Finale: Groen - Pikkaar 6-1, 6-2. HE 60+: halve finales: L. Kronenberg - H Winter 6-4, 6-4, F van Duinen - J Leutscher 4-6, 7-6(1), 7-6(5). Finale: Van Duinen - Kronen berg 6-0, 4-6, 6-2 HE 65+: halve fi nales D Roorda - A. Koppelle 6-3, 6- 0; C Marrée w.o. W. Stoop. Finale: Marrée - Roorda 4-6, 6-3, 6-3. DE 35+: poule: 1. M. Klaassen, 2. Y. v.d. Eeckhout. DE 40+ halve finales: H. Taphoorn - E. Veentjer 7-6, 6-2; T. Groenman - R Lazonder 6-2, 7-6. Fi nale: Groenman - Taphoorn 6-2, 6-0 DE 50+: halve finales: I. Aalbers - N. Verschuren 1-6, 6-1, 6-4; M Pijnen burg - C Bitter 7-5, 6-0. Finale: Pij nenburg - Aalbers 6-0, 6-2. DE 60+: poule: 1 M Blom, 2. A. de Jongh. HD 35+: finale: B de Jel/P. Vaarties - G. Hornman/M Koek 6-4, 6-3. HD 45+: finale. P Blaas/N. Welschen - J. de Bruijn/F. van Engelenburg 6-3, 7- 6 HD 55+: finale: G. Groen/B. Pik kaart - H. Kunst/D. Roorda 6-1, 6-2. DD 40+: finale: T. Groenman/E. Veentjer - M Hemmes/J. Ridderhof 6-1, 6-1. DD 50+: finale: C Bitter/D. Moos - I. Aalbers/N Verschuren 6-3, 2-6, 6-3. GD 35+: finale: Y v.d Eeck- hout/F. Koning - I. Truyens/B. Hof 6-4, 6-0. GD 45+: finale: E Veent jer /P. Blaas - M. J Pijnenburg 6-1, 6-1. GD 55+: finale M. Blom/D. Roorda - R. Souwerbren/D. Alting 6- 4. 2-6, 7-6(4). Merenwijkjeugd JE 10: finale: Michiel Wuisman - Taeke Taekema 6-2, f-5. ME 10: fina le: Sj. Liem - L. van Ruiten 4-6, 7-6, 6-3 JE 12: halve finales: Walter van Schie - Maurice v d Kooy 6-2, 6-1; Johan Kraal - Eric Maassen 6-2, 3-6, 6-0. Finale Walter - Johan 6-3, 6-2. ME 12: halve finales: Julia Knott - Anouk Seriier 6-2, 6-1; Marielle Dek ker - Lizfy van Ruiten 6-2, 6-3. Fina le Julia - Marielle 6-4, 6-4 JD 12: fi nale: M Kuiper/W. van Schie - J Poots/A. Schaacke 1-6, 6-4, 6-4 MD 12: poule: 1. M Bruin/J Hermes. Troosttoernooi JE 10: 1. Eduard de JE 14: halve finales: Matthijs van Sterkenburg - Michiel Noordijk 6-2, 7-5, Harold van Schie - Bart Schaac ke 6-1, 6-4 Finale: Matthijs - Harold 2-6. 6-3, 7-6 ME 14: halve finales: Valérie Asselman - Irene Maassen 4- 6, 6-4, 7-6; Lisette Faas - Chantal Gil- lon 4-6, 6-4. 6-2. Finale. Valérie - Li sette 1-6, 6-4, 7-5. JD 14: finale M Noordijk'M Tromp - J Kraal/F Stijnmann 4-6. 6-1. 6-3 MD 14: poule: 1 L Faas/M Zwerver. Troosttoer nooi JE 14: 1 Mark Schalink. JE 16: halve finales: David Bruns- veld - Matthijs van Sterkenburg 7-5, 7-6; Wouter van Tongeren - Joris Zandbergen 6-2, 3-6, 6-1 Finale: Wouter - David 7-5, 6-2. ME 16: hal ve finales: Anne Asselman - Maud Beran 7-5, 6-1; Aleida Kroon - Simo- ne Zandvliet 6-3, 6-3. Finale: Anne - Aleida 7-5. 6-1 JD 16: finale B van Eeden/H van Schie - M Pools/M van Sterkenburg 6-3. 6-3 MD 16: fi nale: B Taekema-K Wuisman - R LEIDEN Junior Robin van Kessel eindigde giste ren in het eindklassement van de driedaagse Pijl van Steenbergen op de vierde plaats. In de laatste etappe werd de Casba-coureur door Rick Reinerink in de Spurt verslagen. Jan-Hen drik Lagerweij kwam in het Belgische Jarbusse als derde eveneens goed voor de dag. Vrijdag eindigde Van Kessel met een zevende stek al goed in de proloog. Bollenstreker Etienne Vergeer reed de ne gende tijd, terwijl zijn clubge noot Van Wetten als elfde voor de dag kwam. Zaterdag deden de Casba-renners wéér goede zaken door in de ploe gentijdrit de derde plaats ach ter het winnende WWV te pakken. De Bollenstrekers kwamen door een gebroken ketting van 'Mike Hassing pas op de elfde plaats in de uitslag, 's Middags viel de beslissende slag tijdens een grote ontsnap ping in het criterium over honderd kilometer. Hassing greep daarin de negende plaats. Gisterei) deed Van Kes sel een uitstekende zaak door als tweede te eindigen in een etappe over 120 kilometer. Omdat de etappezege naar Reinerink ging, moest de Cas ba-coureur genoegen nemen met een vierde stek. Mike Hassing finishte als dertiende in het totaalklassement. Naast de junioren zocht nog een aantal regionale renners dit weekeinde hun heil in de klassiekers. Bij de amateurs fi nishte Frank van Veenendaal als zeventiende in de Caraco Omloop. Achter vijftien vluch ters eindigde de Sassenheimer als tweede van de achtervol gers. Liefhebber Ton van Eijk spurtte in de Omloop van de Beemster naar de vijfde plek. Club- en plaatsgenoot Rob Jansen bolde als negende over de meet. Jan-Hendrik Lagerweij ein digde zaterdag in de klimkoers rond het Belgische Jurbusse op de laagste trede van het podi um. De Woubruggenaar meng de zich vanaf het begin van de wedstrijd in de strijd en ein digde uiteindelijk als derde in de spurt van de kopgroep. Wèl ging de Casba-coureur nog met de bergprijs terug naar huis. Tom de Jong en Casper van der Meer eindigden - eveneens in de kopgroep - als negende en tiende. Gisteren waren Van der Meer en La gerweij goed voor diezelfde klasseringen in Kortrijk. Liefhebber René van der Salm blijft het uitstekend doen in zijn categorie. Vorige week fi nishte de Swift-renner als tweede, maar ditmaal liet Van der Salm zich in Steenbergen niet meer verrassen. Zijn der de seizoenszege werd hiermee een feit. LEIDEN In de softbal- competitie is de homerun van Marcella van Duyn (Alphians) het meest op vallende wapenfeit van dit weekeinde. Door de solo van de Alphense langs de honken won haar team ook de tweede wed strijd in de gebruikelijke dubbel. De eerste wed strijd tegen Cardinals was al na vier innings beke ken. Alphians stond op 17 punten, Cardinals op 4. In de vijfde slagbeurt kon den de gasten uit Oss niets meer toevoegen aan het totaal zodat de strijd bij de derde uit ook echt uit was. De heren deden het tegen het Haagse Kokolishi een stuk slechter. In de eerste wedstrijd werd met liefst 9-0 verloren en door de 5-1 nederlaag in de De dames van Wassenaar wer den door Run '71 weer op de aarde terug gezet. Na de suc cesvol verlopen serie wedstrij den van de laatste weken dachten de dames „wel even het varkentje te wassen". In een wedstrijd waarbij de Was- senaarse slagkracht tot uiting kwam in twee honkslagen werd de gemakzuchtige instel ling van de Kerkehoutse da mes fors afgestraft. De Olden- zaalse dames wonnen (voor de tweede keer in de „nacompeti- tie") met 2-0. Of de rode hoof den na afloop van de met 7-1 gewonnen tweede wedstrijd het gevolg waren van de gele verde inspanning, van schaamte over het eerdere verlies of van de in de rust ontvangen donderspeech van coach Fred Pasman kon niet achterhaald worden. LEIDEN De derby's in de honkbalcompetitie tussen Wassenaar en Alphians waren dit weekeinde van geen enkel belang. Beide teams hebben niets meer te verliezen en niets meer te winnen en deel den de punten. De Key Town Hitters manoeuvreerden zich in een uiterst gunstige positie in de strijd om het kampioen schap van rayon Den Haag. Adegeest zal in de laatste wed strijd nog alles uit de kast moeten halen om niet te de graderen. Zaterdag won Wassenaar de derby tegen Alphians in eigen huis met 3-2. De pitchers van beide teams waren zo goed op dreef dat de slagmensen nau welijks aan bod kwam. Wasse naar pakte de winst door in de vijfde inning een aantal Al phense veldfoutjes bruut af te straffen. In de return in Al phen liet coach Jaap Bijl ju nior Erik Pesch drie innings als pitcher opdraven om wat ervaring op te doen. Alphians was dit keer wel geconcen treerd in het veld bezig en nam de kansen die de Wasse- naaree werpers boden gretig aan. Remco Collé joeg de bal zelfs over het hek. Voor Was senaar scoorde Jerry Rem merewaal met een homerun, maar ook dat kon de 10-3 ne derlaag niet voorkomen. In de hoofdklasse van het rayon Den Haag deed Key Town Hittere goede zaken. De 16-6 winst op ADO 2, de (nipte) 8-7 winst op Wassenaar 2 en voor al het verlies van naaste con current Laakkwartier tegen Lieber Birds hebben de Leidse slagmannen naar de bijna on bedreigde eerste plaats ge voerd. Donderdag tegen het bijna gedegradeerde Blue Birds kan het kampioenschap binnen gehaald worden. Ade geest zal met spanning die wedstrijd volgen. Bij verlies van Blue Birds ziin de Voor schotenaren namelijk volgend jaar verzekerd van een plaats in de hoofdklasse. Na het ver lies van 9-12 tegen VUC 2 (on danks een homerun van junior Barry Komentas) is Adegeest van de Hittere afhankelijk. De Interregio's van de Alphians hadden na een zesdaags toer nooi in Oosterhout niet echt de kracht meer om met het slag hout fatsoenlijke klappen uit te delen en verloren dan ook met 5-1 van Zuid vogels.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17