!cidócSoimmt Rijkaard is Oranje spuugzat C Den Haag krijgt iets te weinig 12 13 14 15 16 17 18 SPORT Begeleiders door wieier jury berispt VANDAAG Persoonlijk cadeau CeidócSouocmt MAANDAG 27 AUGUSTUS 1990 PAGINA 11 liner Atletico yeg voor ^rt competitie nze correspondent Edwin Winkels) ELONA Jesus Gil, de beruchte ter van Atletico Madrid, heeft gis- trainer Joaquin Peiro ontslagen, »ek voordat de Spaanse competitie art gaat. Gil is ontevreden over de die zijn ploeg in de verschillende oien in de voorbereiding heeft ge ilet het ontslag van oud-speler Pei- halverwege vorig seizoen als ver van de aan de kant gezette Cle- werd aangetrokken, breekt Gil jen record in het Spaanse voetbal, aar geleden moest trainer Magure- drie conipetitieronden vertrekken. Emiel Mellaard. Mellaard nog zieker thuis SPLIT Emiel Mellaard is er niet bij het vijftiende EK atletiek in Split. Nederlands sterkste verspringer ligt met de ziekte van Pfeiffer thuis in Spijkenisse en wordt waar schijnlijk met de dag zieker. Dat denkt zijn vader Rien Mellaard in ieder geval, die wel in Split is. „Wij hadden al geboekt omdat we dachten dat Emiel het wel zou halen, maar dat gebeurde dus niet", aldus Rien Mellaard. De reden dat Emiel Mellaard komende dagen nog weieens zieker zou kunnen worden, is volgens vader Rien het feit dat inmiddels ook de Europees kampioen van '86, de Rus Robert Emmiyan zich heeft teruggetrok ken met een enkelblessure. „Als Emiel fit was geweest, had hij de titel hier voor het oprapen gehad", aldus pa Mellaard. 'Als die jongen straks ziet dat het goud hier met 8.15 meter wordt weggehaald, wordt hij echt doodziek". Het betekent wel dat zich nieuwe kansen aftekenen voor Frans Maas. Degene die donderdag verder dan 8.05 springt, springt daarmee waarschijnlijk al op het erescha- FOTO: DIJKSTRA vot. Maas kan dat. Spaan loopt in De Westduitser Stefan Preiner gaat hier nog aan de leiding tijdens de 250cc race in de grote prijs van Tsjechoslowakije. Hans Spaan zit hem echter op de hielen en zou uit eindelijk de race op zijn naam schrijven. Preiner werd tweede, maar houdt de beste uitgangs positie voor de ti- i van Moorsel maakt een ererondje met de Nederlandse i het behalen van de wereldtitel. FOTO: ANP Moorsel gouden greep BASHI De inschrijving van Leontien van Moorsel voor pndiale achtervolgingsstrijd bleek een gouden greep. Met rkelijk gemak greep de 20-jarige Brabantse zaterdag in het ke Maebashi de wereldtitel in haar tweede toernooi. Van lel gaf in de eindstrijd de Nieuwzeelandse Madonna Harris schijn van kans. „Ik heb het gevoel dat ik droom", stamel- renster uit Boekei. Het betekende de eerste wereldtitel leen Nederlandse wielrenster sinds Petra de Bruin in 1979 oene op de weg werd. Enige jaren daarvoor veroverde i Oosten-Hage als laatste Nederlandse goud op het on- achtervolging. 13: Leontien van Moorsel ligt voor op schema DEN HAAG Frank Rijkaard wil niet meer in Oranje voetballen. Dat heeft de speler van AC Milan afgelopen week telefonisch laten weten aan Rinus Michels, be stuurslid technische za ken van de KNVB. Rijkaard zegt dat hij de moti vatie mist voor het Neder lands elftal uit te komen. Volgens de 27-jarige verdedi ger/middenvelder heeft zijn besluit niets te maken met de rode kaart die hij tijdens het voor Oranje desastreus verlo pen WK kreeg tegen de Bondsrepubliek. Rijkaard en Voller werden op 24 juni in Milaan weg gestuurd door scheidsrechter Lostau. De Nederlander gedroeg zich on waardig door Vóller tot twee keer toe te spugen. Rijkaard vertelde Michels wel, dat het WK zelf tot zijn beslissing heeft geleid. Bekend is dat Rijkaard, vóór zijn rode kaart de enige van zogenaamde vedetten (Van Basten, Gullit, Rijkaard en Koeman) die goed func tioneerde, zich niet prettig voelde tijdens het kampioen schap. Hij ziet zichzelf het Volgens Rijkaard is het incident met Rudi Voller in de WK-wedstrijd tegen West-Duitsland niet de oorzaak van zijn bedanken voor Oranje. FOTO: ANP liefst als middenvelder. In de openingswedstrijd tegen Egypte mocht hij van coach Leo Beenhakker als zodanig opdraven, maar in de volgen de duels tegen Engeland, Ier land en de Bondsrepubliek werd hij naar achteren gedi rigeerd. Dat was nodig, om dat de Nederlandse verdedi ging op een vergiet leek. Rijkaard: „Ik heb altijd ple zier gehad in het Nederland se elftal en me voor honderd procent ingezet. Momenteel heb ik de motivatie niet. Dan is het beter af te zeggen. Ik zie wel toekomst in het Ne derlands elftal, maar niet met mij." Over de reactie van Mi chels op de tijding zegt hij: „Ik dacht niet dat hij het erg leuk vond". Rijkaard wil niet zeggen of zijn beslissing definitief is. „Ik denk niet aan de moge lijkheid van een terugkeer. Ik wil nu niet praten over de toekomst". Het Nederlands elftal speelt op 26 september in Palermo, de plaats waar de ellende van het WK begon tegen Egypte, zijn eerste in terland sinds het WK. Italië is tegenstander. Op 17 okto ber begint in Lissabon het se rieuze werk, als Portugal de eerste tegenstander is op weg naar de Europese titelstrijd van 1992 in Zweden. Rijk aard zou dat duel toch mis sen, omdat hij drie duels schorsing kreeg voor zijn rode kaart. Frank Rijkaard debuteerde op 1 september 1981 in het Nederlands elftal. In Zürich verloor Oranje met 2-1 van Zwiterland. Rijkaard werd na 45 minuten vervangen door Gullit, die eveneens in die wedstrijd debuteerde. MAEBASHI Het wereld kampioenschap achtervolging heeft niet alleen goud opgele verd voor Leontien van Moor sel, maar ook een berisping voor haar begeleiders. Tijdens de finale stonden niet alleen coach Erik Geserick langs de baan in Maebashi, maar ook de arts, verzorger, mecanicien en de chef d'equi- pe waren daar eveneens aan wezig om de Nederlandse de tussentijden door te geven. Dat is reglementair niet toegestaan en de jury, onder leiding van Wim Jeremiasse, greep prompt in. Gisteren volgde een communi qué, waarin de Nederlandse ploegleiding een reprimande kreeg. „Wat kinderachtig", brieste soigneur Arie de Jong. „Dit heb ik nog nooit meege maakt en ik loop zo langza merhand al aardig wat jaartjes mee. Stel je voor, zeg. Voor het eerst sinds jaren, halen we een gouden medaille en dan mag je nog niet eens een beetje aan moedigen". )OG TEMPO VERRAST DEBUTANTEN; WANDAAD DANEN ONBESTRAFT HAAG FC Den heeft gistermiddag start van de eredivi- impetitie slechts op leiden wijze aan enbinding gedaan. doelpuntloos eerste duel mag immers bepaald als lokaas de toekomst worden ïouwd, ook al diende oorgaans stugge For- als opponent.. Met de egen de laffe ploeg trainer Han Berger FC Den Haag ech- its te weinig. ichts 4500 aanwezigen za- istermiddag in het Zui- rk, in weerwil van de itslag, vooral in de eerste toch een best amusante voetbal. De thuisclub als vanouds veelvuldig ival, hetgeen resulteerde i zestal opgelegde sco- nogelijkheden. De Hage- die het moesten stellen r de stimulerende in- van Cor Lems (ge- t nadat hij vorig seizoen 'e gele kaart had gezien), en in eigen huis duide- le boventoon. De door r Adriaanse begeerde il „meest productieve kwam echter voorlopig i beeld. Maar de 800 sei- aarthouders (300 minder orig seizoen!) kregen wel voor hun geld met spec- ire kansen van Gentile, Valk, Danen en levis. W Danen was dicht bij keffer toen hij in de eer- ■lft een fraaie solo beëin- I met een afstandschot. ruim 25 meter mikte hij P echter precies op de 12 peter brede doelpaal. In ©tfase van hrt door arbi- yammers zeer inconse- geleide duel handelde in wat preciezer toen hij praking kwam met Lim- pr Meyer. De verdediger Van der Laan beste speler toernooi DEN HAAG Feyenoorder Harry van der Laan is in Bologna uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. De voormalig top scorer van FC Den Haag, die tijdens de oefencampagne werd gehinderd door een enkelblessure, schoot in Bologna in twee duels tweemaal raak. Feyenoord eindigde als tweede na een ne derlaag van 3-2 in de finale tegen Penarol. Van der Laan debu teert overmorgen in de competitie voor Feyenoord tegen SVV. Heini Otto (links) begon gisteren bij FC Den Haag aan zijn zeventiende seizoen in het betaalde voetbal. FOTO: SONJA BESTEBROER Fortuna-trainer Han Berger na afloop dan ook klare taal. „We zijn hier verschrikkelijk goed weggekomen". Debuut Voor tribuneklanten als onder meer Martin Jol, Harry van der Laan, Marcel Lindenaar, Joop Castenmiller en Alfons Groenendijk maakte de Haag se nieuwelingen Edmund Vriesde (21) en Marcel Valk (23) gistermiddag hun debuut in het betaalde voetbal, terwijl de net 36 jaar geworden Heini Otto opgewekt aan zijn zeven tiende seizoen begon. Beide debutanten constateerden na afloop dat het tempo van het spel aanzienlijk hoger had ge legen dan zij gewend waren geweest. „In de slotfase zat ik flink stuk", bevestigde Ed mund Vriesde de indruk die hij kort tevoren had gewekt. „Ik moet mijn krachten wat beter verdelen". De vervanger van de geschorste Albert van Oosten meende te mogen te rugzien op een redelijk optre den, waarbij hij zijn directe te genstanders (Van Helmond en Doufikar) inderdaad behoor lijk in bedwang hield. De ontevreden trainer Adri aanse vond echter dat de Zoe- termeerse tweeling-helft Vriesde (voor wie zijn ex-club DSO een spandoek in het sta dion had bevestigd) nog geen definitieve basisplaats heeft afgedwongen. Valk kan wat dat betreft wat zekerder zijn van zijn plaats, al liet hij in de eerste helft een uitstekende mogelijkheid op een eerste Haagse treffer verspeelde. „Als we wat verder zijn in de competitie, reageer ik mis schien wat scherper op zo'n si tuatie", aldus de voormalig UVS'er, die Harry van der Laan nog niet kan doen verge ten. Evenmin als Frans Da nen, die zich weliswaar een graadje gretiger toonde dan de angstige Fortunezen. „Ze wa ren veel te schijterig", meende Berger. „Die twee nieuwe on bekenden bij FC Den Haag toonden zich veel brutaler". ROB LANGEVELD FC Den Haag-Fortuna S. 0-0. Scheidsrechter: Lammers. Toeschou wers: 4500. Rode kaart: Mordang (Fortuna) (tweemaal geel). FC Den Haag: Stam; Purvis, Gentile. Adam, Vriesde; Schellevis, Van Al phen, Hoekman, Danen, Otto, Valk. Fortuna: Hesp. Maessen, Meyer. Sa muel, Mordang, Reijners; Van Hel mond (Frijns), Sneekes; Doufikar. De Jong, McLeod (Brusselers). Tom Krommendijk. FOTO: ANP Krommendijk verongelukt ENSCHEDE Tom Krom mendijk, voetballer van FC Twente, is in de nacht van vrijdag op zatedag bij een auto-ongeluk om het leven ge komen. De speler, op weg naar zijn woonplaats Hengelo nadat hij met zijn club in Kerkrade tegen Roda JC had gespeeld, werd 23 jaar. Krommendijk raakte tussen Enschede en Hengelo door nog onbekende oorzaak van de weg. Hij raak te bekneld in zijn auto. De voetballer, enige inzittende in het voertuig, overleed ter plaatse. De speler was bezig aan zijn eerste seizoen bij FC Twente. Hij werd enkele maanden geleden gekocht van Feyenoord. Daarvoor voetbal de Krommendijk bij Wagenin- gen, PSV, Cercle Brugge en AZ. Het is de tweede keer in korte tijd dat FC Twente wordt getroffen door een sterfgeval. Vorig jaar overleed Andy Scharmin bij Je vlieg ramp in Paramaribo. Titel 40+ Trudy Groenman NOORDWIJK Bij de Ne- derlandse tenniskampioen schappen voor veteranen ging de titel 40+ naar Haagse Tru dy Groenman. Peter Blaas en Dick Roorda, met elk drie fi naleplaatsen, waren in de di verse categoriën de meest suc cesvolle deelnemers. Blaas won op de banen van Casino Noordwijk bij de vijfenveertig- plussers de beide dubbelspelen met respectievelijk Nico Wel- schen en de Haagse Els Veent- jer. In het enkelspel bleef partner Welschen de meerdere van Blaas. Jockey in coma na val GROSETTO De Italiaanse jockey Marco Paganini is za terdagavond na een val tijdens een race in Grosetto in coma geraakt. De 29-jarige Paganini, die dit jaar 103 zeges behaalde, liep ernstige hoofdwonden op toen achterop komende paar den over hem heen kwamen na een val van zijn dier Massi- mima. Ajax moet leren scoren Peter Murphy haakt af uit onvrede met beleid Nevobo Invaller Gerard van Eykelenborg loodst Carisma Darby naar winst Nieuwe schokdemper doet Spaan opveren UVS oppermachtig in eigen toernooi Talbert Boef komt tot grootse prestaties Nederlandse atleten vol zelfvertrouwen Han Kulker kan niet tegen de klok lopen (ADVERTENTIE) Albanese voetballer zwemt naar Joegoslavië OHRID De Joegoslavische militie heeft bekend gemaakt dat afgelopen woensdag een Albanese voetballer zwem mend zijn land ontvlucht is. Hij stak het meer van Ohrid over dat ter plaatse twintig ki lometer breed is. Met het oog op de in Albanië achtergeble ven familieleden werd de naam van de voetballer niet genoemd. Het zou om een bij Partizan Tirana spelende in ternational gaan. Deze originele Parker Rollerpen, waarin uw eigen naam wordt gegraveerd, krijgt u toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. werd het slachtoffer van een ongeoorloofde beweging van Danen, die daarmee kennelijk zijn frustratie over het uitblij ven van treffers onderstreepte. De wandaad van Danen speel de zich af achter de rug van Lammers, die ook in zijn grensrechters geen nuttige as sistenten bleek te hebben. Door de aanwezigheid van een camera van de NOS dreigt, als Fortuna daarop aandringt, voor Danen mogelijk toch een strafmaatregel in de vorm van een schorsing. Eerder in het duel had Lam mers wel ingegrepen bij twee overtredingen van Fortuna- verdediger Mordang. Even zo vaak zag Mordang geel en dus rood, maar FC Den Haag slaagde er in de tweede helft ook met een numerieke meer derheid niet in het massaal verdedigende Fortuna de nek slag toe te dienen. „We mogen onze handen dichtknijpen dat het 0-0 is gebleven", sprak Onzekerheid over doorgaan FC Twente - FC Den Haag DEN HAAG In Enschede bestond vanmorgen nog onzeker heid over het doorgaan van het competitieduel FC Twente - FC Den Haag, dat voor overmorgen op het programma staat. Als gevolg van het overlijden van Tom Krommendijk zal de wed strijd, die op zondag 2 september was verboden, mogelijk wor den verplaatst naar een andere datum. Bij FC Twente bestond vanmorgen nog geen duidelijkheid over de datum van de begrafenis van Krommendijk (waarschijnlijk woensdag in besloten kring). Als Krommendijk morgen al wordt begraven, moet FC Twente - FC Den Haag woensdag reglemen tair worden gespeeld; is de begrafenis later dan zal het duel hoogstwaarschijnlijk worden uitgesteld. j Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: Voorl: I Adres: I Postcode/plaats: J Telefoon: (voor controle bezorging) l Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. J Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: J maand (automatisch betalen) f 24,85 l kwartaal via acceptgiro f75,10 J Stuur als dank een Parker Rollerpen naar: 1 Naam: I I Adres: I Postcode/plaats: J Op de pen moet komen te staan: l~T I I -1 I I I I I IIIM'I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - m I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag MSEDamxa

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11