rheunisse onmiddellijk eg bij ploeg van Post £«idoe Souoant Roger Milla naar Mexico Seles klopt Navratilova Jozef Venglos wil Engelse voetbal niet veranderen Wangedrag Japanse wielrenner Sakamoto Sponsor contract KNVB niet in geding 1 f PORT DINSDAG 21 AUGUSTUS 1990 PAGINA 7 ^ereldtitel basketbal Joegoslavië !NOS AIRES Joegoslavië heeft zich na de Europese titel het wereldkampioenschap basketbal toegeëigend. In de fi le van het toernooi wonnen de Joegoslaven in Buenos Aires |t ruim verschil van olympisch titelhouder Sovjetunie: 92-75 een ruststand van 52-34. In de groepswedstrijd van enkele gen eerder was al gebleken, dat de Sovjetrussen niet veel te- n de Joegoslaven in te brengen hadden: 100-77. Het was de trde keer, dat Joegoslavië de titel veroverde. «ubaanse honkballers behouden titel De Cubaanse honkballers zijn onbetwist de bes pit amateurs ter wereld. In het Canadese Edmonton haalden ze 12.81veei machtsvertoon voor de vierde keer op rij de wereldtitel j men. Het betekende de twintigste titel in totaal. In twee van drie wedstrijden in een „best of three" tegen Nicaragua was ba overduidelijk de meerdere: 14-0 en 11-5. De mannen uit land van Fidel Castro bleven het hele toernooi ongeslagen. •J ids 1952 verloor Cuba geen enkele WK-finale. MEXICO STAD Roger Milla, bij het toernooi om het WK voetbal uitblin kend international van Kameroun, heeft een con tract getekend bij de Mexi caanse club Puebla. De 39- jarige aanvaller, met zijn land in Italië pas in de kwartfinale door Engeland uitgeschakeld, sloot een verbintenis voor één jaar. Hij kostte één miljoen gul den. Milla maakte bij de WK, waar hij elke wed strijd als invaller opdraaf de, vier doelpunten. LOS ANGELES/NEW HAVEN Monica Seles heeft haar suc cesvolle tennisjaar een nieuw vervolg gegeven. In de finale van het met 650.000 gulden gedoteerde toernooi van Los Angeles versloeg zij Wimbledon-kampioene Martina Navratilova: 6-4, 3- 6, 7-6 (tiebreak 8-6). De Joegoslavische teenager streek 125.000 gulden op. Het was de tweede overwinning van Seles op Navratilova dit jaar. Haar laatste nederlaag tegen de Amerikaanse veterane da teert van maart. Van haar laatste 41 partijen verloor Seles er slechts één; de halve eindstrijd van Wimbledon tegen de Ameri kaanse Zina Garrison. Intussen won zij zeven toernooien, waar onder Roland Garros. Op 27 augustus begint op Flushing Mea dow het open Amerikaans kampioenschap. Seles behoort daar tot de favorieten. „Deze overwinning op Martina geeft me veel vertrouwen voor het US Open", verklaarde zij in Los Angeles. Na een regenpauze van vier uur en veertig minuten won de Amerikaan Derrick Rostagno in de finale tegen de-Australiër Todd Woodbridge een toernooi in New Haven (Connecticut) met tweemaal 6-3. Howe stopt LONDEN Don Howe stapt na elf jaar op als trainer van de Engelse voetbalploeg. Hij was het grootste deel van die tijd assistent van manager Bobby Robson, inmiddels ook gestopt. Howe zei zich volledig te willen concentreren op zijn belangrijkste baan, die van coach van de Londense eerste-di- visieclub Queens Park Rangers. De nieuwe Engelse manager Tay lor zal worden geassis teerd door McMenemy, voormalig coach van Southampton. Wereldrecord Hubner MAEBASHI De Oostduitser Michael Hubner heeft op de eerste dag van de we reldkampioenschappen wielrennen op de baan in het Japanse Maebashi een wereld record voor beroepsrenners gevestigd. De 31-jarige neo-prof reed in de kwalificaties voor het sprinttoernooi de 200 meter met vliegende start in 10,345 seconden. Omdat hij alleen in de baan was en er volop wed strijdcommissarissen aanwezig waren, kon de prestatie worden voorgedragen als we reldrecord voor overdekte banen. Nor maal moet een recordpoging tevoren wor den aangekondigd. Het oude wereldrecord was sinds 19 maart 1989 (Launceton, Tas- manië) in handen van de Australiër Step hen Pate met 10,459. De Italiaan Claudio Golinelli (10,357) en Pate zelf (10,400) ble ven in Maebashi eveneens onder het oude wereldrecord. EN HAAG Gert-Jan Mjneunisse staat niet lan- ujr onder contract bij de nasonic-ploeg van Peter 1st. De Stichting Conti- iïteit Beroepswielersport jfederland en de 27-jarige nner hebben gisteren ^sloten het tussen hen o ldende contract met on- Jiddellijke ingang te ont ij nden. schuldvraag in de doping- -estie heeft volgens Peter st niets te maken met de tbinding van het contract, ilgens Post was het verbre- n van de arbeidsovereen- mst niets anders dan een za- lijke oplossing. Enige tijd eden staakte de Stichting ntinuïteit Beroepswieler- >rt Nederland betalingen i Theunisse. „Maar dat irt-Jan ook maar één gulden kort is gedaan, is een leu- n", aldus Post vanmorgen rt voor zijn vertrek naar het K in Japan, fel. „Theunisse eft veel geld van zijn con- ict vooruit betaald gekregen. hebben de betalingen in- rdaad stop gezet om wat in lopen". Peter Post beoogde •t het ontslag het verkrijgen van „rust in de tent". „Het is beter voor de ploeg én voor Theunisse met een schone lei te beginnen. Wij zijn in de bes te verstandhouding uit elkaar gegaan". Juristen Het ontslag kwam aan het eind van een langdurige pro cedure van juristen en advi seurs. Het werd ingeleid door de stopzetting van het interne onderzoek naar de schuld in de dopingkwestie. Theunisse werd in korte tijd twee keer betrapt op een te hoog testoste rongehalte in zijn urine. „Hiermee wil ik beslist niet beweren, dat de schuld bij de renner ligt", aldus Post. Gert-Jan Theunisse heeft op dit moment op eigen kosten nog een uitgebreid onderzoek lopen. Hierin moet worden aangetoond dat zijn lichaam op natuurlijke wijze ongewoon veel testosteron aanmaakt. En kele andere sporters hébben hier de afgelopen twee jaar succes mee gehad. Theunisse leverde intussen op verschil lende tijdstippen urinemon sters in dopinglaboratoria af. Hij wordt in zijn actie ge steund door de AICPro, de in ternationale vakbond voor be roepsrenners. Uiteindelijk beslist de arbitra gecommissie van de UCI eind september of Theunisse zijn schorsing van één jaar tot 13 juni 1991 moet uitzitten. Hij en de AICPro zullen aan kwijt schelding vanaf 1 januari aan vragen. Peter Post sluit niet uit, dat Theunisse vanaf het moment dat hij weer in wed strijden mag uitkomen, een nieuw contract krijgt. Afkoopsom Theunisse is nog steeds van plan terug te keren in het pe loton. In afwachting van een nieuwe ploeg hoeft de renner niet op een houtje te bijten, want Theunisse is met Panaso nic een financiële regeling overeengekomen. Over de hoogte van dat bedrag houden beide partijen echter hun ka ken stijf op elkaar. Panasonic is tot een afkoopsom verplicht, omdat Theunisse tot en met 1992 onder contract staat. De geschorste renner heeft van die aanbieding gebruik ge maakt, omdat de werkverhou ding met Peter Post flink was verstoord. De ploegleider was op z'n zachtst gezegd onaange naam verrast toen Theunisse, op wie hij zijn hoop in de Tour de France had gevestigd, voor een half jaar werd geschorst. In de wetenschap dat hij nog minstens twee jaar met Theu nisse verder moest, besloot Post toen gebruik te maken van zijn contractuele recht om in geval van schorsing niet tot salaris-uitbetaling over te gaan. Weliswaar met een soe pele toepassing, want de Am- stelvener besloot in overleg met Theunisse tot een noodop lossing. De renner ontving geld, zij het minder dan waar toe hij op basis van zijn con tract recht had. Op het moment dat Post kort voor de Tour over Theunisse's derde dopinggeval werd inge licht, veranderde zijn houding radicaal. Het vooruitzicht dat •de schorsing werd verlengd tot één jaar, maakte de ploeglei der des duivels en hij stak zijn ongenoegen over de affaire niet onder stoelen of banken. In de Tour de France deelde hij mee dat er grenzen aan zijn tolerantievermogen zijn. Post liet toen al doorschemeren dat hij weinig heil meer zag in een blijvende samenwerking. Te gen die achtergrond komt de breuk tussen Post en Theunis se niet als een verrassing. Gert-Jan Theunisse. erbod op alcohol 7>-lijft van kracht ISTERDAM Voortaan bij alle thuiswedstrijden Ajax een verbod op alco- van kracht zijn. Het be ur van de Amsterdamse 74.00 b heeft dit besloten. Vorig -r was het verbod bij een 42 00ntal wedstrijden van kracht, t bestuur van Ajax vond het [eet hiervan positief. Van- Ër dat de maatregel is uitge- id. Het verbod geldt voor gehele complex, ook de be- jrskamer en het spelersho- ■J 'hterstand Vlasblom emt nog verder toe ,7 N HAAG De achter- 29[ nd van de Haagse mara- 1lMnsurfer Jasper Vlasblom is j teren verder toegenomen. 008 de etappe van San Remo 31, ar Diano Marina eindigde J37,asblom, die op weg is van •celona naar Genua, als •de. De Engelse ranglijst- ivoerder Barry Edgington ':te zijn elfde dagoverwin- waardoor de eindzege waarschijnlijk nauwelijks ontgaan. Jasper Vlasblom ;t rechtstreeks af te steve- op de tweede plaats in de Irangschikking. LONDEN Dr. Jozef Venglos, oud-bondscoach van Tsjechoslowakije, heeft zich gisteren officieel gepresen teerd als manager van Aston Villa. Zaterdag zal hij de eerste buitenlander zijn die bij een competi tieduel van een Engelse eerste divisieclub als coach op de bank zit. De oudste league ter wereld heeft sinds de oprichting in 1888 alleen Britse managers gekend. Op het lagere niveau ligt dat iets anders. De tweede .divisieclub Swindon heeft als technisch lei der de Argentijn Osvaldo Ardiles. Stockport uit de vierde divisie doet het-met Bergara uit Uruguay. Venglos verwacht niet dat hij lang van zijn status als enige vreemdeling kan genieten. „Binnen nu en twee jaar zullen veel Engelse trainers naar buitenlandse clubs vertrekken. Het omge keerde zal echter ook het geval zijn. Bovendien is over twee jaar de Europese eenwording een feit. Ook dat zal veel veranderen". De 54-jarige Venglos heeft niet de intentie het voetbal in Enge land te veranderen. Zelfs de stijl van Aston Villa, één van de twee Engelse deelnemers aan de Europese toernooien, zal nau welijks worden gewijzigd. „Niemand kan het Engelse voetbal veranderen. Ik ben hooguit hier om er iets aan toe te voegen. Een paar details van het continent, meer niet. Het publiek stelt de manier waarop hier wordt gespeeld zeer op prijs, het Britse voetbal heeft door de jaren heen zijn kracht bewezen. Het moet in grote lijnen blijven zoals het is". Jozef Venglos (links) is sinds gisteren in dienst van Aston Villa. FOTO: EPA Nederland was ik onge slagen en is alleen een wed- ;rijd tegen Paul Haarhuis log interessant. Leimonias leed me een voor Nederland krankzinnig aanbod, maar wilde ik niet van profi jteren. Dat de club de titel in levert en degradeert, doet zeer, maar ik kon niet an ders. In Nederland zal ik |een competitie meer spe en". Mark Koevermans, spe lend in Westduitse tennis- competitie, in het Alge- W meen Dagblad „Je weet dat spelers be- .stuursleden niks vinden en u bestuursleden spelers niks "ro vinden. Daar is ook met Mi chels geen verandering in ge- V1 komen. Er zijn zoveel dingen gebeurd. Het incidentje met Gullit en Michels was het einde van de relatie spelers- Michels. Op 'n gegeven mo ment hebben we hem niet meer gezien. Daarvóór was de relatie al afstandelijk. Kon ook bijna niet anders, omdat Michels een bestuurslid was vPhf 8eworden. Maar 't is geësca- leerd, ja. Beenhakker had 't ter over een verloren vriend. Zover had 't niet. mogen ko men". Ronald Koeman in Voetbal International „Ik had ook een aanbieding om trainer te worden van Ben Johnson. Voor die eer heb ik bedankt, omdat die baan je te veel stress bezorgt en dat had ik in Nederland met Cooman al eens meege maakt. Nu kan ik heel ont spannen werken". En: „Ze noemen me de Marco van Basten van Oman. Koellit, Koellit, begon iederéen direct enthousiast te roepen, toen ze ontdekten dat ik uit Neder land kwam. Dat zal wel ver anderd zijn na de afgang op het WK in Italië". Henk Kraaijenhof, atle- tiektrainer in Oman, in het Algemeen Dagblad „De uitdrukking „de kat uit de boom kijken" moet in Zeeland zijn bedacht. Maar aan de andere kant: als ze hier eenmaal door de bocht zijn, dan staan ze vierkant achter je. Ook als de start van Vlissingen niet naar wens verloopt, zullen er straks mensen opstaan. Ze zijn sceptisch, maar de club koppie onder laten gaan, dat staan ze ongetwijfeld niet toe. De Luctor et emergo-gedach- te. Ik worstel en kom boven. Als het er echt op aankomt, kan de Zeeuw vechten als geen ander. Voor het zover is, wacht hij af. De Vlissin- gers zijn recht door zee. Het wordt niets met het betaalde Ronald Koeman: afstandelijk. FOTO: DIJKSTRA voetbal, vinden ze, dus roe pen ze het ook". Ex-international Jan Poortvliet, speler VC Vlis singen, in De Telegraaf „Iedereen heeft hetzelfde materiaal. De winnaar is in principe dus ook degene die het beste heeft gevaren. Je kunt niet de schuld geven aan een slecht zeil. Ik vind het nog altijd heel bijzonder dat je snelheid niet kunt ko pen. Zeilen heeft iets indruk wekkends. Het is interessant om tegen de natuur te varen. Je kunt het niet programme ren. De natuur is altijd slim- „Ik ben het beste bewijs dat de triathlon op natuurlijke Wijze kan worden beoefend en ook om mij heen zie ik geen schrikbarende ontwik kelingen. Doping- staat nog heel ver weg van deze sport en dat heeft veel te maken met het feit dat de triathlon nog lang niet overal op pro fessioneel niveau wordt beoe fend. Het merendeel van de deelnemers heeft moeite om rond te komen of combineert de bezigheid met een baan of studie". Triathleet Rob Barel in NRC Handelsblad „Die familiaire band heb ik nergens meegemaakt. Het is voor velen een vreemde ge waarwording in de sport. Maar het werkt in Brugge prima. De meeste spelers presteren daardoor beter. Er is geen verschil tussen inter nationals en clubspelers. Ceu- lemans is een naam in het voetbal, maar hij doet heel gewoon. Hij is 33 jaar en vol gens velen al lang versleten, maar hij bewijst zich elke week weer. En als hij eens een mindere dag heeft, trekt de rest hem over de streep". Foeke Booij, speler Club Brugge, in Het Parool „De afgelopen weken hebben we tijdens de vriendschappe lijke wedstrijden en toernooi en al uitvoerig gelet op de drie spelregelwijzigingen. De scheenbeschermers en de nieuwe buitenspelsituatie le verden nauwelijks proble men op. De clubs die achter in op één lijn spelen hebben alleen wat moeite met de nieuwe situatie. Je kreeg ook vragen als - wat is nou eigen lijk het criterium van gelijk staan? Dat is dus de voet en niet de neus of het haar. Ook de nieuwe instruktie voor de rode kaart werd, op een en kele uitzondering na, goed toegepast. Je kunt dan wel stellen dat het hier slechts vriendschappelijke duels be trof, maar naar ons idee is er door trainers en spelers dege lijk en uitgebreid gesproken over de bindende instruktie. Ik heb de indruk dat trainers en spelers weten waar ze aan toe zijn. Ik vrees dan ook geen rode kaartengolf". Leo van der Kroft, voorzit ter Landelijke Scheidsrech ters Commissie, in Voetbal International „Ik wist niet wat ik las, toen ik op Teletekst het bericht zag dat PSV Popescu wilde kopen. Later, toen ik mana ger Kees Ploegsma op de te levisie hoorde zeggen dat de kans maar heel klein was dat Popescu zou komen, kreeg ik nog hoop. Maar die bleek ij- del. Bobby Robson heeft het elftal gewoon al in zijn hoofd zitten. Daarin is geen plaats voor Michel Boerebach. Dat is mij nu al duidelijk gewor den. De internationals heb ben bij hem gewoon een streepje voor". PSV er Michel Boerebach in de Haagsche Courant MAEBASHI De Japan se baanwielrenner Eiichi Sakamoto is vanmorgen bij twee incidenten be trokken geweest. Door onsportief en onbesuisd rijgedrag werd hij tijdens de sprintwedstrijden voor profs van het WK wiel rennen op de baan in Maebashi gediskwalifi ceerd en beboet. De 22-jarige Sakamoto beging zijn eerste fout samen met landgenoot Yuichiro Kamiya- ma. Het Japanse duo werd na de race tegen de wereldkam pioen, Claudio Golinelli uit Italië, beschuldigd van een on sportieve tactiek. Kamiyama won, Golinelli werd aanvan kelijk tweede, maar de jury besliste dat de wedstrijd op nieuw moest worden gereden, zonder Sakamoto. Golinelli plaatste zich daarop direct voor de kwartfinales, Kamiyama zou dat later in de herkansing doen. Sakamoto stak in de herkansing de baan wild over, waardoor zijn Au stralische tegenstrever Carey Hall ten val kwam en een ga pende wond aan zijn arm over hield. Sakamoto werd gedis kwalificeerd en kreeg een boe te van 800 gulden. De Oostduitser Michael Hub ner heeft op de eerste dag van de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan in het Japanse Maebashi een wereld record voor beroepsrenners gevestigd. De 31-jarige neo- professional reed in de kwali ficaties voor het sprinttoernooi de 200 meter met vliegende start in 10, 345 seconden. Sportwereld Voetbal Lothar Matthaus (Inter Milan) is gisteren uitge roepen tot Westduits voetbal ler van het jaar. De aanvoer der van de wereldkampioen kreeg 226 stemmen. Andreas Brehme (110) en Guido Buch- wald (88) eindigden als tweede en derde. sportuitslagen Finale: Joegoslavlë-Sovjetur EK junioren 1 (Gronin( alIë-Frankrl. land-Griekenland 75-93. Stand: 1. Italië 3-6, Griekenland 3-6, 3. Sovjetunie 3-5, 4. •kije 3-4, 5. Frankrijk 3-3, 6. Nederland 3- ils 7-2, Chicago White Sox-Texas Ran- 4-2 National league: Pittsburgh Plra- tes-Clnclnnati Reds 6-3, St Louis Cardinals- Houston Astros 7-3, Chicago Cubs-Atlanta Braves 5-4, Montreal Expos-Los Angeles Dodgers 2-1, Philadelphia Phillies-San Die go Padres 3-2, New York Mets-San Francis co Giants 10-9. PAARDESPORT Koereen van Alkmaar Ie koers, 2040 m: 1. Evergreen (M. Bouw huis) 2.54,3-1.25,4, 2. Epru Betsyhoeve, 3. Evlta Kievitshot. Niet gestart: Darling West- land. Toto: winnend 4,90, plaats 1,10, 1,40, 1,00, koppel 19,50, trio 157,50. 2e koers, 1700 m: 1. Flame Hanover (C. Hetteling) 2.24,6-1.25,1, 2. Farola Boekelte, 3 Fatlma. Toto: winnend 10,00, plaats 2,30, 1,80, 3,30, koppel 18,00, trio 308,20. 3e koers, 2040 m: 1. Cindy Yvoo (J.'Meer- tens) 2.50,4-1.23,5, 2. Daisy Maid, 3. Eric Dean, 4. Don Worthy. Niet gestart: Dean Worthy Boy, Coby llpensteln. Toto: winnend 1,70, plaats 1,70, 3,00, koppel 10,70, trio 30,60, kwartet 219,30. 4e koers, 2040 m: 1. Dave Shoeing (M. Swaab) 2 48,8-1.22.7. 2. Chantal, 3. Dwight Marshall. Toto: winnend 3,20, plaats 1,70, 2,70, 1,40, koppel 18,80, trio 121,10. 5e koers, 2380 m: 1. Dirk Feenstra (M Pools) 3.24,0-1.25,7, 2. Cosmosdean, 3. Dragon Crown. Niet gestart: Diego Harves ter, Estanza. Toto: winnend 12,30, plaats 5,50, 3,10, koppel 18,80, trio 606,90. 6e koers, 1700 m: 1. Amiga (J. Ruijgrok) 2.17,7-1.21,0, 2 Boyke Gold, 3. Charlo Chan, 4. Duran. Toto: winnend 27,30, plaats 5,60, 3,50, 3,70, koppel 83,00, trio 1.701,00, kwartet niet gespeeld. 7e koers, 2040 m: 1. Dear ot Thljssen (A. Suykerbuyk) 2.49,7-1.23,2, 2. Ellen Bullen- zorg, 3. Carmen Sammer. Niet gestart: Val ley Cotillon Toto. winnend 5,10. plaats 2,00 1,20 1,70, koppel 7,70, trio 81,90. 8e koers, 1700 m: 1. Ceder du Bois (B. Cre- bas) 2.18,6-1.21,5, 2. Deter Ruimzicht, 3. Costeau Boszorg. Toto: winnend 1,40, plaats 1,10 1,70 1,60, koppel 7,00, t 57,40. 9e koers, 2300 m: 1. Ascot K (Mej. Poort) 3.16,4-1.22,5, 2. Ciao Magnus 10e koers, 2700 m: 1. Yoco Oostland 3.43,3-1.22,7, 2. Lestage Egekaer, 3. Wez Warber. Toto. winnend 8,30, plaats 1,50 1.20 2,60, koppel 4,30, trio 165,00. 11e koers, 2380 m: 1. Zeus Alkestls (Mej. M. Poorl) 3.20,0-1 24,0, 2. Excellent Champ, 3. Dehoeve Princess, foto: winnend 1,90, plaats 1,20 1,50, 1,10, koppel 8,40, trio sator: 240.661-,00. SCHERI n in Rotterdam Floret, dames: 1. Bobis (Hon), 2. Ferro (Ita), 3. Maccarl (Ita), 5. Enden (Ned). Landen: 1. Italië. 2 Nederland. 3. Bondsrepubliek. Heren: 1. Hërtter (BRD), 2. Wojciechowski (Pol), 3. Sleberns (BRD). Landen: 1. Italië, 2. Groot-Brlttannië, 3. Bondsrepubliek, 4. Ne- SQUASH Internationaal toernooi Rotterdam Dames, halve finales: Macfie (GBr)-Matt (GBr) 9-5 9-6 9-4; Hoogendoorn (Ned)-Gre- zenla (BrD) 9-7 9-5 5-9 9-5. Heren, halve finales: Davles (GBr)-Kenyon (GBr) 9-7 0-9 9-6 2-9 9-2; Walker (GBr)- Whltlock (GBr) 9-1 10-8 9-7. Herenenkelspel, finale: Rostagno (VSt)- Woodbrldge (Aus) 6-3, 6-3. Toernooi in Los Angeles (VSt) Damesenkelspel, finale: Seles (Joe/2)-Na- vratllova (VSt/1) 6-4, 3-6, 7-6. WIELRENNEN WK baan in Maebashi (Jap) Kwalificaties, sprint profs, 200 m. met vlie gende start: 1. Hubner (DDR) 10,345 (WR), 2. Golinelli (Ita) 10,357, 3. Pate (Aus) 10,400, 4. Matsui (Jap) 10,554, 5. Valls (VSt) 10,672. Kwalificaties sprint dames, 200 m met 2. Neumann (DDR) 11,406, 3. Young-Paras- kevin (VSt) 11,444, 4. Jenoeklna (Sov) 11,530, 5. Duprel (VSt) 11,587, 22. Grimber gen (Ned) 12,837. Achtervolging, amateurs 4 km, kwalifica ties: 1. McCarthy (VSt) 4.31.449. 2. Hegg (VSt) 4.32,449, 3. Bertsln (Sov) 4.32,973, 4. Batoero (Sov) '4.33,666, 5. Mathy (Bel) 4.35,753, 6. Klngsland (Aus) 4.35,968, 7. Boardman (GBr) 4.36,070, 8. Lehmann (DDR) 4.36,199, 11. Beumer (Ned) 4.37,106. Uitgeschakeld: 23. Knaven (Ned) 4.51,225. WK baan in Maebashi (Jap) Achtervolging, amateurs 4 km Voor plaatsen 9 t/m 16. ondermeer: Glöch- ner (BrD) 4.36,732 wint van Beumer (Ned) 4.38,039. Beumer eindigt als elfde. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 19.15 uur: Studio Sport. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. Super Channel, 22.15 uur: Ultra Sport. MORGEN Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. DEN HAAG PTT Tele com overweegt niet het sponsorcontract met de KNVB te annuleren, nu de naam van het bedrijf mogelijk niet door het te levisie-programma Studio Sport aan die van de ere divisie mag worden ge koppeld. Eén van de voorwaarden van de driejarige verbintenis, waarmee een bedrag van on geveer zes miljoen gulden is gemoeid, was dat de naam PTT Telecom-competitie (voorheen eredivisie) in beeld zou worden gebracht. Het commissariaat van de media heeft echter laten weten, dat Studio Sport bij het vermelden van deze sponsornaam een boete riskeert. Een woord voerder van de PTT verklaar de dat zelfs in het „ergste" ge val de verbintenis niet op losse schroeven zal komen te staan. „Als het zover komt dat onze naam inderdaad niet op televi sie wordt genoemd, zullen we op zoek gaan naar andere we gen om dezelfde doelstelling te verwezenlijken. Het contract; of het bedrag dat ermee is ge moeid, zal normaal gesproken niet worden veranderd". Overeenkomst over politie-inzet SVV ROTTERDAM De korp- schefs van Rotterdam en Schiedam hebben gisteren een overeenkomst getekend over de politie-inzet bij de wedstrij den van SVV in stadion Feye- noord. De Schiedamse voetbal club debuteert dit seizoen in de eredivisie en speelt zijn thuiswedstrijden in De Kuip omdat het eigen stadion niet voldoet aan de door gemeente Schiedam en KNVB gestelde veiligheidseisen. De overeen komst geldt alleen voor dit sei zoen. SVV wil volgend jaar in een nieuw stadion spelen, maar daarover zijn nog geen definitieve beslissingen geno- DEN HAAG Onze tips voor de paardekoersen op Duindigt (morgen om 14.30 uur) luiden; le koers: 1. Dean d'Aster, 2. Chantal- le, 3. Dino De Bloomerd (4-6-2). 2e koers: 1. Must B Courageous, 2 Chagall, 3. Dominiec Star (3-7-5). 3e koers: 1. Meadowbranch Derby, 2. Casper Notice, 3. Bonheres Zimbri (3- 1-2). 4e koers: 1. Greenhills Boy, 2. Bla- key Delta, 3. Ninnes Star (8-4-2). 5e koers: 1. Ylius O., 2. Betsie B., 3. Briesly (8-4-2), 6e koers: 1. Duke of Thijssen, 2. Diz zy Dean, 3. Called to Gain (8-3-4). 7e koers: 1. Count of Holland, 2. Arend, 3. Global Hanover (8-5-2). Achtste koers: 1. Lombari Spur, 2. Boni, 3. Duke's Diamond. (3-4-8). Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn; Lotto; le prijs: geen winnaar; 2e prijs: lx/ 300.000,00; 3e prijs: 61 x 2.493,80; 4e prijs: 4.252 x 35,70; 5e prijs: 67.441 x 5,00. Toto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 3.045,80; 3e prijs: 17 x 895,80. Cijferspel: 6 goed: 1 winnaar; 5 goed: 5 winnaars; 4 goed: 27 winnaars; 3 goed: 245 win naars; 2 goed: 2.168 winnaars.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7