Wens Van Riin en Paauw op Leidse Hout vervult TENNIS CIRCUIT Han Kulker op snelheid rünewald slaat Wassenaar naar zege De Zijl heerst op langebaan ÏEGEN DOORKRUIST TENNISFINALES Rabobank S ardiff te sterk loor favoriet iüteaua Boekarest PORT £eidóe.Qowiarit MAANDAG 20 AUGÜSTUS 1990 PAGINA 15 .EIDEN De softbalsters van Wasse- aar hebben dit weekeinde goede zaken edaan, mede door het slaggeweld van udy Griinewald. Tegen koploper DSC '74 rerd tweemaal overtuigend gewonnen, lphians deed met het damesteam van uenen hetzelfde maar met grotere cij- •ni rs. si' i de eerste wedstrijd van de dubbel hield Hen Pannen als pitcher de honken zes :e< inings lang schoon. In de zevende slag- ine eurt noteerden de gasten van DSC '74 ^ai|chter twee (verder ongevaarlijke) honks- lagen zodat de „perfect game" net om zeep werd geholpen. Toch was niemand daar teleurgesteld over: Wassenaar had met 5-0 van de koploper gewonnen. Carla van Wissen had een 100% score aan slag, iets wat door Judy Griinewald net niet ge haald werd, hoewel een driehonkslag in druk maakte. Griinewald was echter wel verantwoordelijk voor de winst in de tweede wedstrijd. Zeven innings lang werd daarin niet gescoord, dus verlengen. In de negende inning kwam Griinewald met een machtige klap weer in een keer op „drie" waarna Carina Spanhaak en Carla van Wissen met opzettelijk vier wijd de honken vol mochten maken. Het riskante spel van de tegenstander werd door Gitta Pont met de eerste de beste bal al afgemaakt, ze sloeg Griinewald en dus de 1-0 winst binnen. Het tweede team van Wassenaar maakte het feest compleet, door kampioen van het rayon te worden. In Nuenen kwamen de Alphians dames tot een totaal van 28 scores. Liefst 16 maal werd er in de eerste vijf slagbeurten ge scoord met daarbij een homerun voor Mi- chella Soeteman (+1). In de tweede wed strijd was met name de zevende slagbeurt een dure: Alphians scoorde liefst zes maal en bracht zo de stand op 12-3. LEIDEN Met nog twee weekein den langebaanzwemmen in het vooruitzicht heeft de dames-equipe van De Zijl/LGB een goede kans om de klassementen school- en vrije slag te winnen. In dit weekeinde vertolkte Ria Willemse - "bijna van zelfsprekend - weer een hoofdrol. In het bij Goes gelegen Zeeuwse Wilhel- minadorp pakte Willemse de hoofdprijs op haar favoriete nummer. Na twee kilome ter schoolslag liet zij een 33.28.1 klokken. Clubgenote Wandy Kater moest met ge ringe achterstand genoegen met brons ne men. Katers tijd was 33.38.7. De kleine Kater nam op haar beurt revanche. Zij is de betere vrije slag zwemster en handelde zodanig. Na 26 minuten en 47 seconden had zij haar twee kilometer vrij voltooid. Op de 1000 meter vrij pakte Elly Kley- wegt een goudkleurige plak; zij verliet na 15 minuten en 58 seconden het water. Bij de jongens deed Micha Prins zich weer gelden. Prins zwom zijn 800 meter vrij in 14.52.4. Gezien zijn matige, wel eerste, tijd werd deze afstand in twijfel getrokken, het leek meer op een 1000 meter. Prins zelf leverde hiervoor het bewijs in Rijs wijk. Daar liet hij namelijk een meer ge loofwaardige 11.31.6 noteren, al bleek hier slechts zilver het maximale resultaat. Bij de dames was Ria Willemse op de school slag opnieuw de sterkste. Ditmaal stond weliswaar de 3 kilometer op het program ma, maar ook op deze afstand toonde Wil lemse zich het gretigst (50.57.0). Het klinkt tegenstrijdig, Kater behoort tot de beste marathonzwemsters van het land. maar voor haar bleek nu de 3000 meter vrij een kilometer te lang. Zij mocht met haar 39.03.9 slechts brons ontvangen. EIDEN Het tennis- lernooi van Leidse Hout ifofilde hij toch eens win- twen, Marcel van Rijn. De kol: iepgekoesterde wens Phi< ng dit jaar in vervulling. metzelfde geldt voor Sas- a Paauw, die met haar •ge een plaats bij de LC- asters verwierf. In Bent üzen heerste districts D- rdefampioen Jan-Willem Gi- amse in een drie distric- ;?sht ntoernooi. Tow Aircel van Rijn was niet al- :n een geliefd tennisleraar s Leidse Hout, maar in het e rste team van de club vierde wo j ook vele competitietriom- De titel van het open toer- oi had Van Rijn nog niet op i. De terugkeer in de ver- luwde omgeving inspireerde Nieuw ven neper tot grote den. De wil om te overleven Hieifes optimaal en ook nodig, tochant Van Rijn heeft het om de JS OIhdstrijd te halen niet gemak- istenijjk gehad. De eerste rondes rom^en Peter van der Weelen Veer Onno Wempe vergden n iftare driesetters. De kwart rno(ng in twee delen, maar ook R°b halve finale werd weer de maximum lengte ver- Sa%eid, 1-6, 6-3, 6-4 tegeri iatsgenoot en oud-leerling Itrick Kieboom. ■ens r was inderdaad één toer- oi, waar ik goed wilde spe- i, en dat was Leidse Hout", punt" rkte een duidelijk verheug- Marcel van Rijn op. „Ik heb liswaar niet altijd even goed speeld, maar als het nodig is, dan was ik er toch deze ek. Vooral in de kwart te- Van Paridon ging het ge ldig. En dan die laatste set, .we hier binnen hebben ge- j^'ueld natuurlijk. Vooral mijn /ice liep perfekt." Met die in de bij Dekker Warmond jsTlespeelde derde set, ging sieeu*or Van Rijn een diep ge- esterde wens in vervulling, ïdse Hout eens te winnen. (DonHi k de eerste set tegen van de ale werd winnend afgeslo- al was daar wel de hulp finaletegenstander Wou- van der Heijde voor nodig. Unicummer presteerde het befg(2«i zowel op 4-4, als op 5-5 van xUZwï1 set brie dubbele fouten te 7. LesWoduceren om vervolgens de met 7-5 te verliezen. „Pro- CcüLcSoimant 39, blemen met de concentratie", mompelde de verliezer, "ik wilde graag winnen." In de tweede set toonde Van der Heijde, die in de halve finale Bert Bruin in twee sets had geëlimineerd, zich met 6-3 de betere en vooral hard slaande tennisser. Zo hard zelfs, dat eerst Van der Heijde met een service en vervolgens Van Rijn op de return van racket moesten wisselen, beiden met een gebroken snaar. Ook Saskia Paauw zag een wens in vervulling gaan. Fei telijk twee wensen. De Leider- dorpse wilde niet alleen als TV-ster bij de uitzendingen over de Nationales bekend staan, ,maar ook op de tennis banen een goede naam af dwingen. Daartoe moest in de halve finale voor de eerste maal in de nog korte B-carriè re van Nathalie van der Voort gewonnen worden. Verder zou de titel tevens plaatsing voor de LC-Masters betekenen. Bei de wensen gingen in vervul ling. Meren wijkse Van der Voort werd in twee sets aan de zegekar gebonden en via een moeizame, indoor gespeelde driesetter tegen Nelleke Weij- ermans werd de titel en het Masters-dcelnamebewijs bin nengehaald. Net als Saskia Paauw veroverden Ronald Eleveld en Freek Tanis in het herendubbel, en Nelleke Wij ermans en Joost van Leeuwen in het gemengddubbel hun eerste prijs na een indoorpar- uj. Regen De regen in het weekeinde speelde het altijd gezellige toernooi op het knusse park van Leidse Hout behoorlijk parten. Vier dubbelfinales, twee in het C-onderdëel en twee bij de veteranen- werden tot later datum uitgesteld. En een prijsuitreiking om 10.00 uur zondagavond zal ook niet de wens van wedstrijdleider Hein de Jong geweest zijn. Ben de Bruin was in het he renenkelspel C voor de regen klaar. De ongeplaatste Tim Bavelaar moest het in twee sets met de helft van het aan tal winnende games doen. De Bruin was Ivor Bergsma in twee delen voorgebleven. Ba- velaar had met 7-5 in de derde set de langste adem tegen Ron Hoogendoorn. Het prettige van de Faas-tan dem is, dat als het ene deel het niet redt, het andere deel de mogelijke 'misstap kan goed maken. Sandra Faas was bui ten in drie sets tegen Framboi se Velzel ten onder gegaan, tweelingzus Nancy haalde in door alsnog de Leidse Hout C- titel naar Lisse door de eind^ strijd met 6-4, 6-3 wel win nend af te sluiten. Net als de C-heren redden ook de vetera nen het voordat de regen roet in het finale-eten gooide. Joop Beugelsdijk prolongeerde te gen dezelfde finaletegenstan der als vorig jaar, Har Meijer de titel. Marian Liefbroer bracht één van haar twee fina les tegen Riet van Balen tot een goed einde. Met Ingrid Voskuil werd het DDV ge wonnen voor de Hillegomse, gekoppeld aan districtscollega Annelies Koole. Benthuizen Net als Leidse Hout moest ook Benthuizen uitwijken naar de hal. Nieuwe Sloot in Alphen vormde het decor van de bloedspannende derde set tus sen de C2-finalisten Jeroen de Pijper en Ivo Mikkelsen. De Pijper hield de titel in het dis trict Leiden. De beide finalis ten toonden zich het beste tweetal, getuige de soepele tweesetters, waarmee in de halve finales met Ben Wij- nants en Marc van Leeuwen werd afgerekend. De dames C2-titel ging met overmacht naar Kitty Huisman, die overi gens nog de E-sterkte op haar spelerspas vermeld heeft staan. Corine de Bruin en wedstrijdleider Ton Baren- drecht hielden de mixed C2-ti- tel in 'eigen' huis. Districts D-kampioen Jan-Wil lem Gilijamse heerste in het D-toernooi, waarin deelnemers uit de drie Benthuizen omrin gende districten, naast Leiden ook Den Haag en Rotterdam, deelnamen. De Hillegommer verloor in de halve finale slechts drie games aan Step- han Verdaasdonk, finaletegen stander Léon van Leeuwen kon na een met 6-0 verloren eerste set in de tweede set nog vier games binnensprokkelen. Met Mark Broxterman pakte Gilijamse ook de eerste prijs in het HDD. Renske Jonkeren werd bijna de evenknie van Gilijamse. De dochter van wedstrijdleider Bert wist de C2-winnares, Kitty Huisman, in het Dl-onderdeel in de hal ve finale met 7-6 in de derde set te verschalken, maar kwam in de eindstrijd, on danks één meer gewonnen game, toch in de derde set twee games tekort. Met Wen dy van der Velde was de DDD-titel wel voor de thuis- speelster. Estec Hillegommer Jeroen Vink toonde zich tijdens het toer nooi van Estec de sterkste van de acht spelers in Cl. Vink, die in de halve finale had af gerekend met bondsgedele- geerde Lodewijk Kallenberg kreeg in de eindstrijd Karei Huizinga tegenover zich. In twee sets, 6-4, 6-2, bleef hij-zijn clubgenoot de baas, Huizinga bleef, spelend met Erik War merdam, ook in het dubbelspel het antwoord schuldig. Paul Damen en Patrick Kleian ga ven hierin met twee gewon nen sets de toon aan. Casino speelster Loes van der Heiden toonde zich bij de dames de sterkste in de uit vijf speelsters bestaande C-poule. Petra van Dooren en Nicolien de Groot schreven de damesdubbel op hun naam. Groter was de spanning in C2, waar beide enkelfinales via een tie-break werden beslist. Nico Winkelaar was bij de heren gelukkiger dan Jan Mens, terwijl het fortuin Edith Schopman toelachte in haar partij tegen Wil van der Meer. Adri Freke en Monique Rijn- ders schreven de enkelonder delen in Dl 20+ op hun naam. Hetzelfde deden Nico Smit en Lenie van der Meer bij de Dl veertig-plussers. Boskoop werkte haar jeugd- toernooi, bedoeld voor hen, die aan de prestatieve ranglijst- toernooien niet toekomen, met verve af. Paul Brand behaalde naast de medewerking aan de wedstrijdleiding ook nog eens drié titels binnen. Zowel het enkelspel tot en met 18 jaar te gen Otto Hettinga, als het dub belspel met Frank Vermeulen tegen dezelfde Hettinga en Klarenbeek, zowel als de mixed met Wendy Terwijn werden gewonnen. Yvonne van Hensbergen heerste bij de meisjes in tot en met 16 en 18 jaar, terwijl Mare Schalink twee maal de beste bleek bij de veertien- en zestienjarige jongens. Ingrid Boere verloor de eindstrijd in tot en met 16 jaar, maar won die bij de veer tienjarigen. Victor van Renes- se van Duivenbode en Jacque line Wenneks toonden zich de besten in de leeftijdsgroep tot en met 12 jaar. PETER KLEIN Uitslagen Leidse Hout HEB: halve finales: W. v.d. Heijde - B. Bruin 6-0, 6-4; M. van Rijn - P. Kieboom 1-6, 6-3, 6-4. Finale: Van Rijn - Van der Heijde 7-5, 3-6, 6-1. DÊB: halve finales N. Wijermans - C. Geerlings 6-1, 6-2; S. Paauw - N.v.d Voort 6-1, 6-4. Finale: Paauw - Weijermans 2-6, 7-6(3), 6-3. HDB: fi nale: R Eleveld/F. Tams - M, Melle- ma/M. van Trigt GDB: finale: N. Wijermans/J. van Leeuwen - M. M. Langelaan HEC: halve finales: B. de Bruin - I. Bergsma 6-2, 7-5; T. Bavelaar - R. Hoogendoorn 2-6, 7-5, 7-5. Finale: De Bruin - Bavelaar 6-3, 6-3. DEC: halve finales: F. Velzel - S. Faas 2-6, 6-4, 6- 2; N. Faas - M. Griekspoor 6-3, 6-3. Finale N Faas - Velzel 6-4, 6-3. HDC: finale: J. Hillegersberg'F. de Ligt - G. Lucassen/A. Vreeswijk uit gesteld tot maandag 20/8, 09.00 uur. GDC: finale: S Strijbos/F de Ligt - Y Westerhout/J.P. Bierling, uitge steld tot maandag 20/8, 19.30 uur. HEV: halve finales: J. Beugelsdijk - P. van Overloop 6-1, 6-1; H. Meijer - A. Wesseling 6-2, 6-3. Finale: Beu gelsdijk - Meijer 4-6, 6-2, 6-3 DEV: poule: 1. S. Kwaaitaal. HDV: finale' P. van Duyvenvoorden/P Guyt sr. - J. Beugelsdijk/B. de la Bretonnière, uitgesteld tot zondag 26/8 DDV: fi nale: M. Liefbroer/I. Voskuil - R. van Balen/A. Koole 6-3, 7-5. GDV: finale: R. van Balen/T. Grimbergen - M. Liefbroer/R. de Boer, uitgesteld tot zondag 26/8. Benthuizen HEC2: halve finales: I. Mikkelsen - B. Wijnants 6-2, 6-3; J. de Pijper - M. Marcel van Rijn speelde op zijn 'vertrouwde' Leidse Hout als in zijn beste dagen en zag met de B- titel een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN halve finales: P. Kosters - B. Kie boom 6-3, 6-2; K. Huisman - R. Jon keren 6-1, 7-5. Finale: Huisman - Kosters 6-3, 6-0. HDC2: finale: H. van Broekhuizen/J. van Dijk - L. M. van Leeuwen 6-3, 6-4. DDC2: fi nale: T. van Santen/R v.d. Voort - E. W. Reinhoudt 6-3, 6-4 GDC2: fina le C. de Bruin/T Barendreeht - W. Reinhoudt/K. v d. IJssel. HED1: halve finales: J.W. Gilijamse - St. Verdaasdonk 6-1, 6-2; L van Leeuwen - L. Cijsouw 6-7, 6-1, 6-2 Finale: Gilijamse - Van Leeuwen 6-0, 6-4 DED1: halve finales. R Jonke ren - K. Huisman 6-4, 2-6, 7-6; A. Ligtvoet - C. v.d. Zwaan 6-2, 6-3 Fi nale: Ligtvoet - Jonkeren 6-3, 0-6, 6- 4 HDD1: finale: M. Broxter- man/J W. Gilijamse - D. de Roo/T. v d. Voort 6-7, 6-4, 6-3. DDD1: finale: R. Jonkeren/W. v.d. Velde - T. van Santen/A. de Senerpont Domis 6-0, 7-5 GDD1: finale: P. Drent/A. de Leng - A. T. Terlouw 6-4, 6-0. Estec HECl: J. Vink - K. Huizinga 6-4, 6-2. DEC1: poulewinnares: L. v.d. Hei den. HDC1: P. Damen/P. Kleian - K. Huizinga/E. Warmerdam 6-3, 6-4. DDC1: poulewinnaars: P van Door- en/N. de Groot. HEC2: N. Winkelaar - J. Mens 6-2, 4- 6, 7-6 DEC2: E Schopman - W. v.d. Meer 3-6, 6-2, 7-6. HDC2: D. Iter- son/Th. de Mooy - R. de Groot/R. Jansen 6-4, 6-2. DDC2: V. van Rui- ten/M. Thuis - G. Stern/J. Wempe 6- 1, 6-3. GDC2: E. Guyt/T. Berends - F Kramer/R. Jansen 6-1, 6-7, 6-4. HED1 20+: A. Freke - P. Krijnen 4- 6. 7-5, 7-5 DED1 20+: M Rijnders - E. Rezelman 6-3, 6-3 HDD1 20+: M. Knoppien/C Leyten - G.J. van Geen/S. Goldstaub 2-6, 6-2, 6-2. DDD1 20+: T Uyttewaal/A. de Win ter - M Pals/R. Schrama 6-4, 7-5. HED1 40+: N. Smit - J. de Groot 6-3, 7-5. DED1 40+: L. v.d. Meer - M. Thio, w.o. HDD1 40+: G. vd. Meer/H. van Ruiten - J. Nottrot/N. Winkelaar, niet gespeeld. DDD1 40+: W. v.d Meer/H. Vermin - M. van Balen/C. Schaap, niet gespeeld. GDD1 40+: I. Castien/F. Timmer - E Westdijk/Verhaar 4-6, 6-3, 6-3. Boskoop nekes - Maaike Zonderop 7-6, 6-3. JE 14: halve finales: Rogier van Renesse van Duivenbode - Joost Weerheim 6- 4, 3-6, 6-1; Mare Schalink - Vincent van Renesse van Duivenbode 6-4, 6- 0. Finale: Mare - Rogier 6-2, 6-1. ME 14: halve finales: Ingrid Boere -Lise- lot Jonker 6-2, 6-1; Bernice van der Hiel - Maaike Zonderop 6-1, 2-6, 7-6. Finale: Ingrid - Bernice 6-3, 6-4. JD 14: finale: M. van Velsen/R. Weggen - B. Reiger/W. v.d. Velde 6-2, 6-7, 7- 6. MD 14: poule 1 B v.d Hiel/J. Nagtegaal, 2. J. Wennekes/M. Zonde rop. GD 14: finale M. Verbakel/M. van Velsen - I. V. Boere 6-3, 3-6, 7- 6. JE 16: halve finales: Joost Weerheim - Steven Kroese 6-4, 6-1; Mare Scha link - Rogier van Renesse van Dui venbode 6-4, 3-6, 7-5. Finale: Mare - Joost 6-2, 7-6 ME 16: finale: Yvonne van Hensbergen - Ingrid Boere 7-5, 6-3. JE 18: finale: Paul Brand - Otto Hettinga 3-6, 6-2, 6-2 18: po ui bergen. 2. Wendy Terwijn JD 18: fi nale: P. Brand/F. Vermeulen - O. Hettinga/R. Klarenbeek 7-6. 5-7, 6-4. JE 12: finale. Vincent van Renesse van Duivenbode - Victor Boere 6-1, 6-0. ME 12: finale: Jacqueline Wen- MD nea/ li: poule: 1 M Noteboom/A. Terwijn. GD 18: finale W Ter wijn/P Brand - K. O. Hettinga 6-2, :§IOK EINDIGT ALS VIERDE SÜëIDEN Cardiff Rug- Football Club is win- lar geworden van het irde internationale toer- i van DIOK, de VSB igby Trophy '90. In een deMsbeiende finale liet de impioen van Wales de irnooifavoriet Steaua ■Boekarest met 17-14 ach- r zich. In de strijd om de xde en vierde plaats "(fersloeg het Ierse Wande- li rs het organiserende MOK met 22-9. 8,2 Va )01 i de Mr lag:1 N I en) 33; >d«t Prins üKjrs }OK coach Dick Altink ip de wedstrijd tegen Wan ners aan om een aantal wij lingen door te voeren na de fluisterende nederlaag van ijdagavond tegen Cardiff. Jorwaartsen Frank Beers en ans Lambers moesten plaats ':en voor Gideon van der >rn en Peter Koenen. Op de 1-back positie speelde Rob imp in plaats van de gebles- irde Dick Berghout. „Vrij- g hoefde Cardiff maar twee er te hoesten en onze voor- aartsen waren weg. Waar- •r het team een constant irwicht in de drie-kwartlijn I. Daar moest verandering worden gebracht'", aldus Al- ik. JtDufcJ" SB) 16. >01 H vanfrar. ,FeSfd' win 62 u En dat lukte, want in de wed strijd tegen de Ierse kampioen stond er een agressief en ge motiveerd Leids team. De gastheer nam in de snelle en attractieve partij tegen de Wanderers het initiatief. Voor al in de scrum en de line-out werd gevochten voor iedere bal. Na een gemiste penalty kick van gastspeler Bernd Verhofstadt leken de Ieren te zijn wakker geschud. Captain Mark Wyse nam het voortouw en DIOK werd onder druk ge zet. Na een kwartier nam de Wanderers de leiding door een try en een benutte conversie. Center Gottfried Bos bracht de Nederlandse kampioen met twee penalty-kicks weer langszij. In de slotfase van de eerste helft moest DIOK onder de zware Ierse druk wijken. Van 6-6 liep de Wanderers via een try uit de scrum (inclusief benutte conversie) en penalty kick uit naar 12-6. Een benutte penalty-kick van Gottfried Bos zorgde voor de 12-9 rust stand. In het tweede bedrijf leken de Ieren snel orde op zaken te willen stellen. Vooral de fysie ke kracht van de Ierse voor- waartsen bracht DIOK in de problemen. Ook de warrig fluitende scheidsrechter Dave Evans zorgde voor de nodige verwarring bij de Leidse ploeg. Met name Eric Jan Be- rendsen kon in de line-out in de ogen van Evans weinig goeds doen. DIOK wilde ech ter strijdend ten onder gaan en bleef de Ieren goed partij ge ven. Toch moest de ditmaal in het rood-wit spelende thuis ploeg toestaan dat de Wande rers uitliep naar een 22-9 eind stand. „Een geflatteerde uit slag", volgens de Ierse coach Burns. DIOK coach, Dick Al- tink, toonde zich ondanks het verlies een tevreden mens. „Na de teleurstelling van vrij dag heeft DIOK vandaag laten zien dat het best kan rugbyen. Het team heeft tegen de Wan derers karakter getoond, en i^ strijdend ten onder gegaan. Het gebrek aan serieuze oefen wedstrijden heeft ons dit toer nooi parten gespeeld. Maar ge zien de laatste wedstrijd heb ik vertrouwen in de toekomst". De finale tussen Cardiff en Steaua Boekarest was een con frontatie tussen twee spelstij len. De fysieke kracht van Roemenen contra het meer op techniek gebaseerde spel van de ploeg uit Wales zorgde, on danks de stromende regen, voor een boeiend kijkspel. De Welshmen kwamen op een 3-0 voorsprong via een trap van „masterkicker" David Evans. Cardiff moest echter toezien hoe de Roemeense legerploeg, via een fraaie try van winger Serban Bordan, op voorsprong kwam. Beide ploegen hielden elkaar in het vervolg van de eerste helft goed in- evenwicht. De eerste veertig minuten werden dan ook afgesloten met 11-10 in het voordeel van Cardiff. De tweede helft leek een ko pie te worden van de eerste. Het geringe Krachtsverschil zorgde voor een gelijkopgaan- de strijd. Na twintig minuten, bij een 14-14 stand, sloeg ech ter de vlam in de pan. Na een overtreding van de Roemeen David Vasile gaven beide teams de voorkeur aan een massale vechtpartij boven het spel met de ovale bal. Cardiff Tegen de Wanderers herstelde DIOK zich na de slechte partij tegen Cardiff. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN profiteerde het beste van deze knokpartij door de toegekende kick feilloos te benutten. De ploeg uit Wales gaf deze 17-14 voorsprong niet meer uit han den en werd hierdoor winnaar van de VSB Rugby Trophy DIOK-voorzitter Politiek toonde zich tevreden over het verloop van het toernooi. „On danks het slechte weer hebben ongeveer 1500 toeschouwers kunnen genieten van mooi en sportief rugby. Volgend jaar willen we het toernooi uitbrei den naar zes clubs. We streven dan naar een EK voor clubs". KEES VAN KESTEREN LEIDEN Tijdens atletiek wedstrijden in het Belgische Deurne heeft Han Kulker rens volgende week af te rei zen naar het Europees Kampi oenschap in Split. Met 1.50.6 minuut over de 800 meter was hij specialist Ton Baltus een tiende te snel af. Yvonne van Dorp noteerde in Tessenderloo (ook België) een fraaie 12.09 seconden over de 100 meter om even later de 200 meter te winnen in 24.21 seconden. In Alphen aan den Rijn no teerde Ruud van Maurik voor de zoveelste maal een tijd van 14.4 seconden op de 110 meter horden. Bij de jongens noteer de Wouter Herzberger, even terug uit de States voor vakan tie, een winnende 15.5 secon den. Alle aandacht ging echter uit naar de twee beste werp sters van Nederland momen teel. Jacqueline Goormachtigh van PAC uit Rotterdam verbe terde met zowel de kogel als de discus de bestaande baanre cords en bracht ze op 15.80 en 53.26 meter. Bij de meisjes deed de zes jaar jongere Corrie de Bruin hetzelfde, alleen kwam haar kogel (die een kilo lichter is) neer bij 15.19 meter en wierp het talent uit Har- dinxveld Giessendam met de even zware discus naar 47.12 meter. De regionale atleten blonken met name uit op de 1500 meter, waar liefst zes Ba taven tijden tussen de vier mi nuten en 4.10 minuten lieten noteren. Jaap Duijvenvoorde was met 4.00.1 minuten de rapste gevolgd door Luuk Steenbergen (4.01.4), Kees van Klink (4.04.2), Hans Wesseling (4.04.9), veteraan Ron Jensen (4.05.6) en Jan Kortekaas (4.09.3). Laura Bosman was op de 400 meter met 56.1 secon den ruim vijf seconden te snel voor Sonja de Rijk, die wel het hoogspringen won met 1.55 meter. De man die door De Rijk geinspireerd raakte, Arno Maassen, moest in de speer- werpwedstrijd ondanks een fraai record van 53.26 meter toezien dat de Israëlische at leet Fadin Babikin kwam, wierp en overwon (met 63.76 meter). Remko Brandhorst van De Spartaan was met de discus bij de B jongens opper machtig met 42.42 meter. In Hoorn won Maurice Keizer een juniorenmeerkamp Met name door een fabelachtige 1000 meter van 2.40.2 minuten kwam de tweede jaars C jon gen uit op 5233 punten. Slechts twee uiterst talentvolle eerste jaars C jongens pepten elkaar in hun onderlinge strijd op tot een totaal dat net iets hoger uitkwam. Keizers trainings maatje Bas Vos noteerde een fraaie derde plaats. In Krommenie kwam Bataafse veteraan Arie van Tol op de 1000 meter tot een tijd van 2.43.75 minuten.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15