Goossen derde
in Haastrecht
Ajax is
afhankelijk
van
resultaat
Kampong
Quick Boys zorgt voor verrassing tegen SVV
Nipte winst Wassenaar
HE^.1;
Vi
SPORT
£«idóe(2ouraiit
MAANDAG 20 AUGUSTUS 1990 PAGINA
iPC
LEIDEN Door zelf te
winnen van Ghandi zijn
de cricketers van Ajax
voor het behoud van hun
plaats in de tweede klasse
afhankelijk van het resul
taat dat kampioenskandi
daat Kampong boekt te
gen Bloemendaal. Bij
winst van Kampong is
Ajax veilig, bij elk ander
resultaat is de laatste com
petitiewedstrijd voor Ajax
van levensbelang.
Ajax startte gisteren tegen
Ghandi met batten. In 55
overs kwamen de Oegstgees-
tenaren tot een totaal van
149 runs. Rick Verhaar (35),
Anton Jacobs (39) en Rutger
Slagter (19) hadden daarin
een belangrijk aandeel. Na
de wisseling hield Ajax de
tegenpartij goed onder druk.
Door het slechte weer werd
de partij na 35 overs ge
staakt. Een aantal dat mini
maal nodig is om de uitslag
van de wedstijd bindend te
verklaren. In die periode
kwam Ghandi tot een totaal
van 74 runs voor negen. De
laatste twee slagmensen
hoefden niet meer verder te
gaan. De gemiddelden die
vervolgens werden bere
kend, wezen uit dat Ajax de
partij had gewonnen. Paul
Haighton (3 voor 29), Anton
Jacobs (2 voor 31) en Rick
Verhaar (1 voor 3) zorgden
voor de goede werpresulta-
ten.
ELKE DONDERDAG DE
BIJLAGE BIJ UW KRANT MET
INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK
THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES
EN EEN COMPLETE AGENDA
Fred Kanbier
maakt het de
SVV
verdediging
moeilijk. Dé
Schiedammers
kwamen met
een 1-1
gelijkspel goed
weg in Katwijk.
FOTO:
ANDFtÉ VAN
HAASTEREN
LEIDEN De voorbei-
ding op het komende
voetbalseizoen draait op
volle toeren. Dit weekein
de werden er door de re
gionale clubs diverse oe
fenwedstrijden gespeeld.
Meest verrassend was de
6-0 overwinning van
Noordwijk op de Leidse
debutant in de hoofdklas
se UVS. Quick Boys zorg
de voor een knappe pres
tatie door gelijk te spelen
tegen SVV.
Johp Eelman kan met Noord-
wijk terugkijken op een ge
slaagde oefen week. De Noord-
wijkers scoorden maar liefts
elf keer en kregen slechts een
goal tegen. UVS bleek zater
dag niet bestand tegen het
Noordwijkse geweld. De ploeg
van Ruud de Groot moest lijd
zaam toezien hoe Timo Gerlof
(tweemaal), Jacques Scholten,
Fred Luesken, Patrick
Scheurwater en Leonard van
Utrecht het halve dozijn vol
maakten. Quick Boys lijkt
twee weken voor dé competi
tie de juiste vorm te pakken te
hebben. SVV, dit jaar debute
rend in de ere-divisie, slaagde
er niet in de Katwijkers te
overklassen. De ploeg van
Nieuw Zuid kwam zeis op
voorsprong door Frenk van
der KLey. In de tweede helft
zorgde Virgil Breedveld uit
een dubieuze penalty voor het
Schiedamse punt.
Rijnsburgse Boys had weinig
moeite met het uit de hoofd
klasse gedegradeerde RVC. De
Rijswijkers werden door de
ploeg van Arie Kurver met 4-1
verslagen. Op Middelmors
scoorden voor Rijnsburgse
Boys Erwin Hermes (twee
maal), Nico Oosterlee en Leon
Vonk. Een door blessures ver
zwakt Katwijk speelde gelijk
tegen zondag-eersteklasser
Voorburg. Piet van Duyn te
kende voor de enige Katwijkse
treffer. FC Lisse (zaterdag)
won van tweedeklasser SSS
uit Klaaswaal. Richard Mulder
scoorde voor de Eilander-equi
pe. ARC verloor' van Volen-
dam met 2-1. Arjan van der
Laan redde in de laatste mi
nuut de Alphense eer.
SVLV heeft op het eigen Wil-
ko Westgeesttoernooi geen
potten kunnen breken. De
Voorschotenaren, gingen in de
strijd om de derde en vierde
plaats, roemloos tegen Meer
burg ten onder. Ronald Ver
mond (tweemaal), Bas van
Heek en Peter Vlasveld waren
voor Meerburg succesvol.
Plaatsgenoot Voorschoten
werd winnaar van het toer
nooi. In de finale werd de de
butant in de vierde klasse zon
dag, Randstad Sport, met 3-2
verslagen. In deze boeiende
wedstrijd scoorden voor Voor
schoten, Wim Oranje, Carl
Roest en Koen Bakker. Bij
Randstad Sport lieten Marcel
Groenendijk en Marco van dei-
Zon het net bollen.
Alphense Boys toonde zich te
gen Roodenburg heer en
meester. De Leidenaars verlo
ren kansloos met 4-0. Voor de
eersteklasser uit Alphen scoor
den René de Jong (tweemaal),
Frank Bakker en Koos Zoest.
VVSB won van Foreholte met
3-2 door doelpunten van Ro
bert Marijnen, John Jansen en
Theo Aanhane. In Hillegom
werd een doelpuntrijk duel ge
speeld tussen SIZO en Hazers-
woudse Boys. Uiteindelijk trok
Hazerswoudse Boys met vier
doelpunten aan het langste
eind. Koen Warnau (twee
maal), Leon Laros en Erwin
Franssen zorgden voor de 4-3
overwinning. In Roelofarends-
veen verloor DOSR met 1-0
van RKAVV uit Leidschen-
dam. KRV won in Katwijk
van een Vitesse Delft combi
natie met 2-1. Voor de Rijnvo
gels wisten Daan Nooteboom
en Maart van Duijn te scoren.
De andere debutant in de vier
de klasse zaterdag TAVV ver
loor verrassend met 2-0 van
VNA. Peter van der Broek en
Nico Lefebre zorgden voor de
Leidse produktie. Koudekerk
oefende tegen Abbenes en
won met 4-1. Siebe Schellin
gerhout, Ron Paling, Mark
Bakker en Wiggele Visser wa
ren de doelpuntenmakers voor
Koudekerk.
LEIDEN Aloys Goos
sen finishte zaterdag in de
Ronde van Haastrecht als
derde bij liefhebbers.
Winnaar werd daar Piet
van Geloven. Junior Ro
bin van Kessel eindigde
gisteren als elfde van een
omvangrijk peloton in de
klassieke Acht van Bladel.
In Haastrecht wemelde het
van de regiorenners in de uit
slag. Ook Karei Teeuwen en
Hans Wubben plaatsten zich
voorin de uitslag. Teeuwen
greep de vijfde stek, terwijl
Wubben metde zesde prijs
huiswaarts ging.
Gisteren troffen de heren el
kaar weer in de Ronde van de
Waarderpolder. Hier eindigde
Zilker Karei Teeuwen bij de
veteranen als zesde. Diezelfde
plaats eiste Goossen bij de lief
hebbers op. Piet van der Geest
en Ferdinand Warmerdai
kwamen als achtste en tiem
over de meet gespurt. Bij
amateurs greep Jan Huigsla
uit Roelofsarendsveen de n
gentiende plaats.
In de Acht van Bladel
een groep van dertig renne e]
uit het peloton weg. Mai
Varkevisser probeerde o
twintig kilometer nog te on
snappen, maar werd na eni;
tijd weer in de kraag gegn
pen. In de spurt kwamen R
bin van Kessel en Etieni
vergeer eveneens niet bij
eersten over de meet. V;
Kessel finishte als elfde, te
wijl de met zijn versnellir
sukkelende Vergeer als 26s
genoteerd werd.
In het Drentse Vaal te kwa
René van der Salm nog
tweede bij de liefhebbers ov<
de streep. Een volgende ove
winning ging. daar net aan
neus van de Swift-Casba co
reur voorbij.
EIDE
aar h<
■daan,
udy G
terd 1
lphiai
tl
LEIDEN De honkballers
van Wassenaar hebben tegen
Eurostars op het nippertje de
winst binnengehaald, waar
door het uitzicht op de tweede
plaats steeds beter wordt. Al-
phians bakte er niets van.
Doordat eerder de strijd tegen
Eurostars verregende waren
de mannen van Jaap Bijl ge
waarschuwd in de thuiswed
strijd. Waar vorig.jaar vrouwe
Fortuna de Kerkehouters nog
al eens in de steek liet, daar
bleek ze dit weekeinde op de
hand te zijn van de nummer
twee in de competitie. In de
vijfde slagbeurt stond de ploeg
met 5-4 achter toen Rob Bak
ker en Jerry Remmerswaal
met honkslagen, een veldfou
je en attent honklopen op twi
en drie kwamen. Een kol:'
naar de hand van Edsel Thit,
man die ook inderdaad ml
een bekeken tik beide manm
over de thuisplaat sloeg. 1
steeds harder vallende regf
maakte verder spelen onmo,
lijk zodat de 6-5 winst in u
boeken genoteerd kon wordej
In Alphen was het publie
snel klaar met een visie op hi
spel van de Alphians. „Triest'
De mannen van Key Tow
Hitters speelden tegen Adf
geest een perfekte wedstrij
LJa zeven innings was de sta
van 11-0 alweer bereikt
kon de wedstrijd gestopt wo:
den.
IEID
ierri(
ilde
ing c
ie
P
i
[aste
lizei
imp
jams
lnto€
TOP speelt tegen landskampioen
SASSENHEIM TOP heeft in haar voorbereiding op het niei£0
we korfbalseizoen de sterkst mogelijke tegenstander uitgezocht,^
De selectie van trainer Theo Korporaal speelt op 23 augustus oi^dstj
19.00 uur tegen de huidige landskampioen Rohda uit Amsteflüjk
dam. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van het promL
nententoernooi, waaraan verder de hoofdklassers Allen Ween
baar (Amsterdam) en Fortuna (Delft) deelnemen. Zij spelen gèare
lijktijdig met TOP en Rohda hun eerste wedstrijd. Het toernoq^g i,
wordt op 25 augustus afgesloten met Allen Weerbaar tegen Roh ha
da (14.00 uur) en TOP tegen Fortuna (16.00 uur). Alle wedstriw d
den worden gespeeld op het TOP-veld aan de Menneweg in Sa^eld,
senheim. De toegang is gratis. Tatsr
ftricl
/sportuitslagen
ATLETIEK
Halve marathon Rotterdam-Hoogvliet,
Heren: 1. Domlen Brandsma (Maassluis)
21,1 km in 110.46; Z Hans Wijgerse (Maas
sluis) 1.10.55; 3. Frits Boudewijn (Den Haag)
1.12.06; 4. Geiard Vermeulen (Den Briel)
113.37; 5. Eel Cooman (Dirksland) 116.44,
k 1. De Bruin (V&L-
IU) 63,uu m. speer: 1beard (AVR) 70,02, m.
Dewne. Mannen: 800 m 1. Kulker (De Bata
ven) 1.50,6,2. Baltus (Lycurgus) 1.50,7.1500
m: 1.Bloemendaa)(Lycurgus)3.46,89.
Krommenie, Mannen, 100 m: 1. Perrl
(V<C) 10,74,2. Van der Vloot (DEM) 10,87.
kogel: 1. Langeveld (AAC) 16,86 m. discus:
1Versterre AAC) 5114 m.
Voerendaal 10,8 knu 1. Drlessen (Kimbria
Maastricht) 36.41, 2. De Veen (Achilles Top
Kerkrade) 36.41, 3. Hoven (Avon Heerlen)
38.00,4. Pallant (Geleen) 38.03,5. Van Haren
(Avon) 38.42, 6. Lemmens (Voerendaal)
B1. Kicken (Mergelland Gul-
WaJtmans (Achilles Top)
J n (Hulsberg) 5113. 5,4
vgelland) 18.13,2.Mutte
47.52,3
kmj 1. Willemse (Mergelland)
(Avon) 18.45,3 Dodemont (Kerkrade) 18.50.
Vrouwen: 1. Smoorenburg 24.18, 2. Gerrits
(Achilles Top) 26.21, 3. Wenders (Wylre)
Hollen) 1.08.44, 3. De Lange (Start '78
Steenwijk) 1.09.34, 4. Koenig (BrD) 1.09.40,
5 Van Rijswijk (Impala Drachten) 1.09.58,6.
Zijlstra (Argo '77) 1.10.42. Vrouwen: 1. Veld
huis (Sperwers Emmen) 1.24.00,2. Pekel (De
Sprinter Meppel) 1.28.43, 3. Knlgge(Jahn II
Stadskanaal) 1.29.03.
Wolphaartsdijk, 15 km: 1. Vermeule (Dyna
mo '70 Middelburg) 44.31, 2. Van Vlaande
ren (Hellas Utrecht) 44.35,3. DeMaat (Fortu
na Vlaardingen) 44.45, 4 Arts (VLTC Den
Haag) 45.31,5. Van Rijthoven (AVR '69 Reu-
set) 45.53, 6. Pauweli|n (Bel) 46 05, 7. De
Brouwer (AV Brugge) 46.23,8. Pragt (VLTC)
48 37, 9. Reynlerse (Dynamo '70) 46.55,10
Van de Wilt (Clytoneus Woerden) 46.59.
Vrouwen: 1 Kamp (PAC Rotterdam) 52.09,
2. Van Onna (Otympla '48 Den Haag) 52.18,
3. Kleyweg (Sparta Den Haag) 52.49,4. Milo
(Bel) 52.51. 5. Vis (Olympus '70 Naaldwijk)
53.34,6. Hombergen (DAK Drunen) 53.39.
(B.D ,i
or Sneek) 52.58,6.
tem) 53.00. Vrou-
is (OLAT) 104.290.
ters-De Rijk (LAT) 92,535,
Apeldoorn, 10 Elk 1. Kraayeveld (AV '34
Apeldoorn) 50.08.2. Mulder (Athlos Harder
wijk) 50.26, 3. Rappok) (AV Veluwe Apel
doorn) 51.32,
hen) 52.24,5.
Van Dommeie (AV Haarlem)
wem 1. VandeWaals(AVVeluwe)1.08.20,2.
Klomps(AV Veluwe) 109.38.
Cedier en Keer, 10 km.: 1. Verhiel (Achilles
Top) 32.38, 2. Detail (Bel) 33.38, 3. Maas
(Kimbria) 34,39, 4. Van den Boom (Unltas
Slttard) 34 54, 5. Wagemans (Elnlghausen)
35 00,6. Janssen (Klmbrla)35.15. Vrouwen:
1. Van Bljsteren (Rljsbergen) 37.32.
Beet, 15 km: 1. Van Osch (AW Valkens-
waard) 48.27, 2. Slaats (G.M. Best) 48.45,3
Van de Broek (GVAC Veldhoven) 49.03, 4.
Kamerman (DAK Drunen) 49.13, 5. Verhoe
ven (Logo Geldorp) 49.15,6. Van Nunen (De
Kelen Uden) 49.54. Vrouwen: 1. Huljbers
(GAC Gemert) 48.04,2. Van Aken (AVR '69
ReuseO 59.49, 3. Ketelaars (De Kelen)
Mennen, 200 m: 1Heimrath 20,78,2. Löchle
21,17 400 m: 1. Carlowltz 45,60,2 Schönle-
be 45,74, 3. Ueder 46,53. 800 m: 1. Schu
mann 1.48,78,2. May 1.49,02.1500 m: 1. He
rald 3.38,60,2. FühlbrOgge 3.39,56.5000 m:
1. Elch 13.42,27,2. Karrasz 13.52,07.110 m
horden: 1. Pohland 13,99, 2 Fenner 14,12.
400 m horden: 1. Blochwitz 51,79. 3000 m
steeplechase: 1. Pflügner 8.29,99,2. Herwig
8.43,88. ver: 1. Muller 8,11 m, 2. Hlrschberg
7,97 m, 3. Embach 7,59 m. hmketepeprong:
1. Fries 16,93 m, 2. Gamlin 16,51 m, 3. Mal
16,50 m. kogel: 1. Tlmmermann 21,08 m, 2.
Buder 21,06,3. Beyer 20,10. epeen 1. Hecht
80,80 m, 2. Relmann 79,78 m. Vrouwen, 200
m: 1Krabbe 22,35,2. Günlher 22,80.400 m:
1Breuer 50,68,2. Scherslng 50.91800 m: 1
Wodars 1.59,99, 2. Wachtel 2.00,04, 3.
Btuhns 2.00,81.1500 m: I.KIesslIng 4.07,93,
2. Barth 4.09,69. 100 m horden: 1. Slebert
12,73, 2. Oschkenat 12,93, 3. Patzwahl
13,08. ver 1. Drechster 7,12 m, 2 Radtke
6,84 m. hoog: 1. Balck 1,95 m, 2. Schlawaltz
1,80 m. diecue: 1. Wyludda 69,96 m, 2.
Relnsch 69,34 m, 3. Hellmann 67,66 m, 4.
Dletzsch 61,44 m. kogel: 1. Hartwlg 20,67 m,
2. Neimke 20,30 m. 3. Wlese 19,19 m. speer.
1. Foricei 65,36, 2. Renk 63,04 m, 3 Jung
57,98 m.
(Aus) 20,88, 3. Rosswess
20,90.400 m: 1VaJmon (VSt) 44,66,2. E
(GBr) 45,13,3. Reynolds (VSt) 45,17.80u m:
1. McKean (GBr) 1.45,53, 2, Tanui (Ken)
1.45,78,3, Shapre (GBr) 1.46,69.1000 m: 1.
Birer (Ken) 2,19,20,2. Burgess (GBr)2.19,27,
3. Cram (GBr) 2.19,38.1 mijt 1. Elliott (GBr)
3.55,51. 2. Crabb (GBr) 3.56,28, 3. Klbet
(Ken) 3.56,45.110 mh: 1Jarrett (GBr) 13,35,
2. Blake (VSt) 13,35, 3, Nehemlah (VSt)
13,44.400 mh: 1. Harris (VSt) 48,61,2. Page
(VSt) 49,84,3, Robertson (GBr) 50,24 kogel:
1. Barnes (VSt)21,26m.
- Grand Prix-
7.37,09 (bwp), 2. Laventure (Fra) 7.37,7
Odlekl (Ken) 7.38,15, 4. Brahlm Boutayeb
(Mar) 7.40,79, 5. Hammou Boutayeb (Mar)
7.42,14.6 Issangar (Mar) 7.43,08.4 x 100 m:
1Santa Monica TC (VSt) Whilerspoon, Bur
red, Heard, Lewis) 38,49,2 Ver. Staten (Ste
wart, Johnson, Smith, Mitchell) 38,70,3. BrD
39,23,4. DDR 39,53, 5. Spanje 39,70.400 m
horden 1. Matete (Zam) 48,36, 2. Graham
(Jam) 48,60, 3. Patrick (VSt) 48,78, 4. Page
(VSt) 48,85, 5. Amike (Nlg) 49,46,6. Itt (BrD)
50,45. hoog: 1. Matei (Roe) 2,31 m, 2. Jeme-
lln (Sov) 2,28 m. 3. Kemp (Bah) 2,28 r
- ellln (Sov) 5,80 m, 2.
n, 3. Tarpennlng (VSt) 5,70
IP 1. Conley (VSt) 17,19 m
,00 m, 3. Protsjenko (S
emtsjev (Sov) 16,97m. kog
nermann (DDR) 21,25 m, -
Buder (DDR) 20,40 m, 3. Backes (VSt) 20,13
m, 4 Beyer (DDR) 20,01 m. kogelslingeron:
1Sedykh (Sov) 80,44 m, 2. Wels (BrD) 78,60
m, 3. Tamm (Sov) 78,40 m, 4 Haber (DDR)
75,88 m, 5. Radefeld (BrD) 75,68 m, 6. Deth-
loff (BrD) 74,26 m. Vrouwen, 200 m: 1Ottey
(Jam) 21,81, 2. Maltsjoeglna (Sov) 22,33, 3.
Young (VSt) 22,70,4. Breuer (DDR) 22,70,5
Knoll (BrD) 22,77, 6 Jackson (Jam) 22,83.
400 m: 1. Qulrol (Cub) 50,03 (bwp), 2. Davis
(Bah) 50,05,3. Scherslng(DDR)50,31,4. Ste
vens (VSt) 50,39, 5. Dlxon (Vst) 51,18, 6.,
(Roe) 4.04,90,2. Art|emova (Sov) 4.05,11,3.
Kilova (Sov) 4.05,27, 4. Keszeg (Roe)
5. Chalmers (Can) 4.06,91,6. Hom-
11 100 m horden: 1 Grigor-
neac(BrD)4.
jeva(Sov) 12,71,2. Jt-
Uppe (BrD) 12,87.4 x 100 m: 1. DDR(MöHer,
Krabbe, Behrendt, Gunther) 42,54,
43,25,3. BrD 2 44,38. ven 1. Nasta
6,37 m, 2. Gerhardt (BrD) 6,28 m,
(VSt) 6,28 m. epeen 1 Felke (DDR) 68,7.
2. Garcia (Cub) 60,18 m.
Finland-Zweden, vrouwen; 1 Uilak (Flr
62,06 m, 2. Alafrantl (Rn) 61,04 m, 3. Rantf
nen (Rn) 56,62 m. Mannen 1. Raty 85,22 n
2. Boden (Zwe) 83,50 m, 3. Klnnunen (Rr
AUTOSPORT
Jaguar op een ronde, 4, Lammers Wallaee
(Ned/GBr) Jaguar, 5. BlundeU (GBr) Nissan
op drié ronden, 6. Wollek/Jellnskl (Fra/BRD).
Porsche, 7. Los/Eueser (GBr/Ned) Ford op
vier ronden, 8. Huysman/Larraurl (Noo/Arg)
BASKETBAL
Buenoe Aire*. WK mannen finale: Joego
slavië - Sovjetunie 92-75 (52-34).
helve finale* Joegoslavië - Verenigde Sta
len 99-91 (51-43), Sovjetunie - Puerto Rlco
98-82(65-65).
om de derde plaats: Verenigde Staten -
Puerto Rlco 107-105 n.v (96-96,53-48).
om de vijfde tot achtite plaat* Brazilië -
Australië 100-93 (45-48), Griekenland - Ar-
gentinlë81-79 (38-42).
om de vijfde plaats: Brazilië - Griekenland
97-94(55-55).
om de zevende plaats: Australië - Argentinië
98-84 (56-40)
om de negende tot twaalfde plaat* Spanje
- Canada 84-75 (47-37), Italië - Venezuela
106-100(57-33).
- Egyple 83-70 (55-36), China -
122-100(63-52).
Groningen/Emmen. EK junioren, mennen:
Eerate speeldag: Griekenland - Frankrijk
86-77. Tsjechoslowakije - Polen 81-76, Italië
- Sovjetunie 74-73, Joegoslavië - Spanje 66-
67, Turkije - Nederland 62-59, Bondsrepu
bliek - Roemenië 71-76. Tweede dag: Span
je - Polen 118-84, Joegoslavië - Roemenië
72-75, Bondsrepubliek - Tsjechoslowakije
62-70, Sovjetunie - Frankrijk 94-91, Turkije -
Griekenland 83-88, Italië - Nederland 100-
1. Spanje 2-4 (+35), 2.
12-4 (+13), 3. Roemenië 2-4
(+8), 4 Joegoslavië 2-2 (-4), 5. BrD 2-2 (-13),
6. Polen 2-2 (-39). Poule B: 1Italië 2-4 (+47),
2. Griekenland 2-4 (+14), 3. Sovjetunie 2-3
(+2), 4 Turkije 2-2 (-2), 5, Frankrijk 2-2 (-12),
6. Nederland 2-2 (-49).
BOKSEN
Reno (VSt). WK wettergewicht (WBC):
Blocker (VS) wint op punten van titelverdedi
ger Starting (VS).
DAMMEN
tiegroep: 1. Kraal jenbrink 8 punten. 2. Meijer
7. 3. Jansen, Oudshoom en Scholma 6, 6
Van Aalten 5,7. Clerc 4. vrouwen: 1 Goloeb-
jeva (Sov) 12 punten, 2. Lewina (Sov) 10,3.
Ratkovitsj (Sov) 9,4. Graas 7,5. Polman en
Wanders 6,7. Schouten 5,8. Hartkamp 1.
DUIVENSPORT
Schetfers Zn. 18.33 (1173 mpm), 2. Th.
Houwellng Zn. 18.45. H.P.C. GevL Vrien
den. 223. 1. en 2. S. Westmaas 18 58 en
18.55 (1129), 3. C. Bouman 18.59. P.V. De
Zaterdagvlieger*. 87.1. en 2.1. Verhey 18.43
en 18.55 (1129), 3. J. Dergent 19.02. P.V.
Rijswijk. 93.1. H Gijzen 19 00 (1058), 2. A
Ramstein 19.24, 3. J. Wiegel 19.35. De
Luchtbode. 179.1.. 2., 3. J. Jansen 18.49,
18.53 en 19.03 (1107). Gevt. Vrienden Wat-
eenaar. 182.1. H. Bayer 1856(1117), 2. On-
vtee—Langeveld 19.01, 3. J, v. Veen 19.05.
Gevl. Vrienden Voorburg. 94. 1 M. v.d.
Donck 19.00 (1083), 2 J.B. Roeleven 19.10,
3 H DeNijs19.11.DeRebduif.240.1 J.Da-
men 19.01 (10,78), 2. en 3. G. Kri|sgman
19.03 en 19.06. Het We*ten. 173.1. P. Brog
19.00(1083), 2. FL Wolters 19.00,3. De Zwar
te Vogel 19.01. De Ooievaar. 174.1. en 2. A.
S. V. Berkum 18.46 en 18.49 (1117), 3. J.
Lieshout 18.54. De Combinatie. 68.1. en 3.
Franken 18.33 en 19.05(1098).
GOLF
na de tweede dag, 36 hole*: 1. De Bruyn
Kops (Hllversumsche) 141 (71 70), 2. Vogel
(Ceres) 143 (74 69), 3. Ruts (Toxandrla) 145,
4 Lovey (Hatlemse) 147,5. Nolle (Haagsche)
150,6. Muntz (Toxandrla) 151 eindstand na
'4 75), 4. Muntz (Toxandrla) 292 (77 74 71
71), 5. Lovey (Hattemsche) 293 (74 73 78 69),
6 Bakker (Broekpolder) en Nolte (Haagsche)
299, 8. Moss (Geysleren) 301, 9. Stevens
(Gelpenberg) 305, 10. DeHortrie (Haartem-
mermeersche)306.
Eindhoven, vrouwen, «tand na de eerst*
dag, 38 hot** 1 Hageman (Rosendaelsdie)
148 slagen, 2. De Vries (Noordhollandsche)
151, 3. Croockewft (Hllversumsche) 152, 4.
Huygen (Broekpolder) en Hollander (De Pan)
belden 155,6. Vldor (Oude Maas) en Keman
(Haagsche) belden 156. Zondag slotdag met
nog 18 holes.
221 slagen (76 72 73), 2. De Vries (Noordhol
landsche) 226 (76 75 75), 3. Vldor (Oude
Maas) en Croockewft (Hllversumsche) bel
den 232, 5. Huygen (Broekpolder) 235, 6.
Hollander (De Pan) en Keman (Haagsche)
belden 236, 8 Geteynse (Amsterdamsche)
en Mantlng (Hllversumsche) belden 239,10.
Van Rlnkhuyzen (Twentsche) en Koopman
(Amslerdamsche) beiden 240
Castte Rock (VSt), 18 miljoen gulden,
tweede ronde »tableford-ey»teem: 1. Ro
mero (Arg) en Olazabal (Spa) 26 punten, 3.
Elklngton (Aus) 25,4 Twitty (VSt) 24,5. Love
(VSt) 23,6. Baker-FInch (Aus), Lletzke (VSt),
Lohr(VSt)21.10.McCumber(VSt)20.
Tokyo, 1 miljoen gulden Maruman Open: 1
Jumbo Ozaki (Jap) 273,2. Nakajlma 278,3.
Woosnam (GBr) 279, 4. Kase (Jap) 280, 5.
Kimura(Jap)283.
Sutton CotdfbW, Open Engelse: 1
(Eng) 284 slagen (76 68 65 75) wint na playoff
op eerste extra hole van Torrance (Sch) 284
(75 67 69 73), 3. Feherty (Nle) 285 (73 75 69
68), 4. Ballesteros (Spa) 287 (72 72 68 75), 5.
Cooper (Eng), McAllister (Sch), Clark (Eng),
Hanvood (Aus) aJten 288, 9. Brand jnr (Sch)
en Richardson (Eng) belden 289,11. Step
hen (Sch) en McWhlnney (Aus) beiden 290,
13. Cfaydon (Eng), Ogle (Aus) en Singh (Fiji)
allen 291
HONKBAL
American League, vrijdag: Texas Rangers-
Chlcago While Sox 1-0, Chicago White Sox-
Texas Rangers 4-2, f'~
Ra^SoxVO,
5-1, Milwaukee Brewers-Kansas City Royals
2-1Zaterdag: California Angels-Boston Red
Sox 4-3, Kansas City RoyaJs-Mllwaukee Bre
wers 10-1, New York Yankees-Seattle Mari
ners 6-0, Oakland Athletics-Baltimore Orio
les 3-1, Detroit Tigers-Cleveland Indians 6-3,
Toronto Blue Jays-Minnesota Twins 3-0,
Texas Rangers-Chicago White Sox 8-3.
National League, vrijdag: Chicago Pubs-At
lanta Braves 7-0, Pittsburgh Plrates-Cincin-
nati Reds 7-1, Pittsburgh Pirates-Cincinnati
4-3, St. Louis Cardinals-Houston Astros 5-0,
Philadelphia Phillies-San Diego Padres 2-1,
Los Angeles Dodgers-Montreal Expos 7-8,
San Francisco Giants-New York Mets 3-2.
Zatordag: Pittsburgh Pirates-Cincinnati
Reds 3-1, New York Mets-San Francisco Gi
ants 9-2, Atlanta Braves-Chicago Cubs 17-6,
Houston Astros-SL Louis Cardinals 3-2. San
Diego Padres-Philadelphia Phillies 4-2, Los
Angeles Dodgers-Montreal Expos 3-2.
Edmonton, WK, Finale, beet of throe: Nica
ragua-Cuba 0-14, derde plaats Zuld-Korea-
Puerto Rico 7-4. Cuba-Nicaragua 11-5.
Cuba behoudt de wereldtitel
MOTORSPORT
che: 1. Strijbos, 2. Looman, 3. Visser, 4.
Hotstede, 5. van Doorn, 6. De Bruijn, 7.
Barth, 8. Bouchee, 9. Koning, 10. Hendrickx,
11. Van den Berk, 12. Mink, 13. Klok, 14 Van
Ham, 15. Van Mierlo. Tweede manche: 1.
Van Doorn, 2. Visser, 3. Strijbos, 4. Alwin van
Asten, 5 Barth, 6. Hotstede, 7. De Bruijn, 8.
Looman, 9. Koning, 10. van Dijk, 11. Mink,
12. Lach. 13. Van Wessel, 14 Van Mierlo, 15
Van de Smissen Stand NK. 1 Strijbos 277
punten, 2. Hotstede 209,3. Van Doom 207,
4 Van Asten 201,5. Visser 176,6. Lach 143
125 cc, Eerote manche: 1. Tragter, 2. Van
Drunen, 3. Van Grinsven, 4. Schut, 5. Zun-
dort, 6. Advokaat, 7. Van Oorschol. 8.
Brands, 9. Logt, 10. Pol,
Drunen, 3. Van Rees, 4. Brands, 5. Van
Grinsven, 6, Zundort, 7. Van Oorschot, 8.
Heeswljk, 9. Glesbers, 10. Buitenhuls,
ten, Z Van Drunen 252,3. Van Grinsven 194,
4. Brands 163,5. Van Oorschot 157,6. Van
Heeswijk, 143. 500 cc, Eerste manche: 1
Van der Ven, 2. Combee, 3. Rooyakkers, 4
Koenen, 5. Slomp, 6. Arends, 7. Hulsen, 8.
Mellendijk, 9. berendsen, 10. Van Neerbos,
Wedage, 12. Van Kelmpema, 13. MeHendijk,
14 Willems, 15. Bennlnk. Stand NK: 1 Van
der Ven 286,2. Combee 282,3. Hulsen 226,
4. Rooyakkers 181,5. Koenen 156,6. Slomp
PAARDESP0RT
Rotterdam, CHIO, Grote Prijs van de He
ven, tabel A over twee manches, max. 1,70
m, na barrage: 1. Gunde! (BrD) Prints 0-
34,79, 2. Thomas Fuchs (Zwf) Dollar Girl 0-
36,56,3. Durand (Fra) Jappeloup 4-36,28,4.
Von Buchwaldt (BrD) Alexe 4-37,70; na twee
de manche: 5. Michael Whitaker (GBr) Tees
Hanauer 4-54,55,6. Lanslnk (Ned) Libero H
4-54,77,7. Lauber (Zwt) Lugana II 4-58,75,8.
Frühmann (Oos) Grandeur 4-58,89,9 Huck
(BrD) Nepomuk 4-60,10,10. Robert (Fra) No-
nix 4-61,17,11. Van der Vleuten (Ned) Expo
Matchllne 4-64,72,12. Blaton (Bel) Carehtl 4-
65,93. 13. Skelton (GBr) Grand Slam 8-
53,49,14. F
56,19, 15.
61,42. Intl.
tabel C, 1,45 m: 1. Skelton (GBr) Florella en
Michael Whitaker (GBr) My Monsieur 40 pun
ten - 71,73 seconden, 2. Lanslnk (Ned) Ana
conda en Zoer (Ned) Walllby 40-77,22,3. Eh-
rens (Ned) Investment en Voorn (Ned) Goldl-
ka 40-79,41, 4. John Whitaker (GBr) Hop
Scotch en Skelton (GBr) Major Wager 40-
83,83, 5 Raymakers (Ned) Attent ZB en
Frühmann (Oos) Grandselgneur 39-80,98,6.
Demeersman (Bel) Edelbert en Le Jeune
(Bel) Mimbot de Larriveaux 39-89,09. Int.
springconcours, 'Kies uw lijn', 140 m: 1.
Phllippaerts (Bel) Rlnl 0-47,35, 2. Sanchez
Aleman (Spa) Brillanle 0-48,56, 3. Willemsz
Geeroms (Ned) Jonggor II 0-48,63, 4. Beer-
baum (BrD) Rosella 0-49,84, 5. Robert (Fra)
Nidamour II 0-51,83,6. Raymakers (Ned) Za-
miro ZB 0-51,97, 7 Zoer (Ned) WaJando 0-
52.04, 8. Bourdy (Fra) Querrelleur 0-52,97.
tabel C, 1,45 n
i S 52,54,
)Pimpeche 53,54,5. Thomas Fuchs (Zwi)
Jogger 53,75,6. Demeersman (Bel) Edelbert
sSiJ' /^^(SpaK^is^^fGa'
bathuler (Zwi) Lucinda 56,24,10. Zoer (Ned)
WaJando 56,59. Int springconcours, 'two
fence challenge', na vierde barrage (stljl-
aprong 2,10 m): 1 ex aequo Melliger (Zwi)
Bastique en Fischer (Oos) Big Charty; 3. e.a.
Michael Whitaker (GBr) Tees Hanauer en Ni
colas (Fra) Qui Viola de Sand; 5 Ehrens(Ned)
Lauber (Zwi) Fitta, Zoer
Boor (Aus) Vancouver InL i
tabel A, 1,60 m, na barrage: 1. Michael Whi
taker (GBr) Dldl 0-34,63, 2. Frühmann (Oos)
(Ned) Egano 4-37,54, 7. Bourdy (Fra) F
du Poncel 4-40,67, 8. Hendrix (Ned) Aldato
443,51, 9. Helns (Ned) Olympic Panther 8-
36,90, 10. Baroni (Ita) Angelina 11-48,52
The^r^iï'fBrD^GÉmïrnSes
Otto-Crepin (Fra) Coriandus 1426,3. Balken-
hol (BrD) Goldstem 1421,4. Werth (BrD) Fa-
blenne 1385, 5. Werth/Welngart 1347, 6.
Kemmer (BrD)Gok) 1333,7, Wets (BrD) Dru-
kil 1321,8. Van Grunsven (Ned) Prisco 1297,
9 Capellmann (BrD) Urlon 1290,10. Laarak
kers (Ned) Talis 1272. K0r op muziek
(Grand Prix niveau): 1. Balkenhol (BrD)
Goldstem 76,3, 2. Werth (BrD) Weingart
72,1,3. Reiner Klimke (BrD) Rocco Granala
71,5, 4 Hoberg (Den) Bayard 68,2, 5, Laar
akkers (Ned) Talis 67,1, 6. Wels (BrD) Drukil
66.7.7. Haazen (Ned) Ushin 66,7,8. Gardiner
(GBr) Wily Imp 63;9,9 Vellenga (Ned) Wega
63,9,10 Klnzl(Oos)Angelino 62,2. Interme
diair I: 1. Kemmer (BrD) Borsallno 951, 2.
Monica Theodorescu (BrD) Grunox 941, 3.
Haazen (Ned) Windsor JH 924, 4. Gellssen
(Ned) Urlandie en Otto-Crepin (Fra) Alhos
922,6. De Sadeteer (Bel) Femo 895. KOr op
fc(nh
(Ned) Windsor JH 71,0, 2. Kemmer (BrD)
Borsalino 68,6,3. Van Grunsven (Ned) Olym
pic Bonfire 67,2,4. Reiner Klimke (BrD) Cam
pari 66,9, 5. Gelissen (Ned) Urlandie 65,6,6.
Van Baaien (Ned) BlraJ 65,1, 7. De Winter
(Ned) Sa Grandeur 63,8,8. Heuseveldt (Ned)
Wollbri 62,9. Duitse S11:1. Werth (BrD) Gi
golo 1252, 2. Callaghan (Ned) Philip C 1152,
3, Smelt (Ned) Rockefeller 1133,4. Keenan
(VSt) 1107 Derby Z18 (nationaal): 1. Krom-
/Templar 396, 2. Knoors/Arpad A 394, 3.
Knoors/Templar 393, 4. Schotte/Templar
390,5. Knoors/Zomo.
Wassenaar, Duindlgt, draverijen en ren
nen, Eerste koert, 2000 m: 1. Ester Viclrix
(H. Langeweg) 2 44.1-1.22.1, 2 Early Ricar-
do, 3. Empower Dream. Niet gestart: Ego
tripper. Toto: winnend 3.40 plaats 1.70 1.60
koppel 5.30 trio 26.90. Tweede koers, ren
1900 m: 1Sammy Jo (Mw. L. Jacobs) 2.05.6,
2. Moon Child, 3. Whlppoorwill. Toto: win
nend 11.20 plaats 3.80 2.30 4.40 koppel
39.40 trio 1101.50. Derde koers, 2000 m: 1
Duncan Crown (H. Langeweg) 2.38.0-1.19.0,
2. Celerite d'lvens, 3. Cesar Buitenzorg. 4.
Dusty Star Toto: winnend 1.40 plaats 1.30
2.80 1 30 koppel 17.00 trio 84 40 kwader
373.10. Vierde koers, 1609 m: 1. Cousin
Wolvers (R Kromkamp) 2.04 9-1 17 6, 2
Desperado, 3 Ciske Buitenzorg. Niet ge
start: Capsella Bonusan. Toto: winnend 2 00
plaats 1.30 2.10, koppel 4.40 trio 36.60. Vijf
de koers, ran 1300 m: 1 Jessie Bright (M. Ri
ley) 1.21.1, 2. Miss So Watt. 3 Ridge Rose
Tolo: 5.80 plaats 1.90 2.601.60 koppel 42.80
Child (H. Langeweg) 2.36 1-1.10.1, 2 Zam
besi Cede, 3. Comtesse. Toto: winnend 1,60
plaats 1.001.501.10 koppel 18.40 trio 56.30.
Zevend* koers, 2000 m: 1. Roger Right (H.
v.d. Tol) 2.39.9-1.19.6,2.0
1.20 1.20 1.70 koppel 2.20 trie
ste koers, ran 1800 m: 1. Miss Chardonnay
(Mw T. van Wezel) 1.56.4,2. House of PetaJs,
3. Averax. Toto: winnend 17.60 plaats 2 40
1 701.50 koppel 37.80 trio 464.20. Negende
koers,2100m: 1.DexdlTricia(Mej.M Huel)
2.50.7-1.21.3, Z Puritan's Pride, 3 Duco Bel
vedere, 4. Dard Hanover Toto: winnend
13 80 plaats 4.30 2.80 8.70 koppel 63.80,
geen trio, superkwartel niet geraden. Tiende
Snow. Toto: winnend 1.80 plaats 1 20 2.10
1.20 koppel 12.00 trio 76 90. W5-*pel: win
nende serie: 7-5-1-9-7, niet geraden. Totali-
satoromzet:/ 372.098,00.
RUGBY
Leiden, Derde editie DIOK-toemooi, finale:
Cardiff (Wal)-Steaua Bukarejl (Roe) 17-14,
om de derde pleet* Wanderers (ler)-DIOK
SCHAKEN
I* en laatste ronde: Grooten
(Ned)-Pirisi (Hon) 1-0, Van der Werf (Ned)-
Tonoli (Bel) 1/2-1/2, Peelen (Ned)-Mikalsjlsln
(Sov) 0-1, Deleyn (BelH3oormachtigh (Bel)
1/2-1/2, KraJdman (IsrtCardon (Ned) 1-0.
afg. partij achtste ronde: Goormachtlgh-
Peelen 1/2-1/2 Eindstand: 1. Mikalsjlsin,
Grooten 7,3. Van der Wert, Kraldman, Peel
en, Goormachtigh 4 1/2, 7. Deleyn, Cardon
SCHIETEN
Moskou, WK, vrouwen, trap 200: Baldisserrl
(Ita) 189, 2 Pefosi (Ita) 188, 3. Wang (Chl)
leem* Italië 414, 2. Sovjetunie 402, 3.
Team* 1. Sovjetunie 246, 2. China
Verenigde Staten 230. mannen: geweer
standaard, 300 meter, 3x20 schoten: 1. Du-
blis (VSt) 582,2. Stumy (Zwi) 578,3 Cooper
(GBr) 577. teem* 1. Verenigde Staten 1719,
2. Zwitserland 1713,3. Rnland 1710. trap: 1
Damme (DDR) 224 (wereldrecord), 2. Cionl
(Ita) 223,3. Venturini (Ita) 221teem* 1Italië
441 (evenaring wereldrecord), 2 Portugal
440,3. DDR 431. Dubbele trap: 1 Erlckson
(VSt) 221,2. Gill (GBr) 215,3. Gros (Fra) 214.
Teprn* 1. Frankrijk 364, 2. Australië 358,3.
Italië 354
SKEELEREN
SQUASH
Auckland (NZ1), Open kampioenschappen,
finale* mennen: Jansher Khan (Pak/2)-Ro-
bertson (Aus) 15-8 15-12 17-15. vrouwen:
Devoy (NZI/1)-Le Molgnan (Eng/3) 9-35-94-
99-4 9-7
TRIATHLON
Almere, NK, mennen: 1. Everts (Groningen)
8.29.46,2. Van Zeist (Amersloort) 8.40,19,3.
Van Trigt (Zevenhoven) 8 46.22,4. Kiens (El-
bergen) 848.12, 5. Van Diesen (Kerkdriel)
8.49.55, 6. Marijnlssen (Bergen op Zoom)
8.51.46, 7. Engele (Den Haag) 8.53.27, 8.
Bentley (Aus) 8.58.11, 9 Van Hlnte (Almere)
9.02.28, 10. Thuring (Amsterdam) 9.05.27,
11. Heldoom (Hutzen) 9 05.58,12 Mouthaan
Spijkenlsse) 9.17.20, 14 Juvik (Den)
9.20,25,15. Loulsse(Kapelle) 9.23.29,16. Pit
(Dedemsvaart) 9.23.58,17 DimmendaaJ (El-
bergen) 9.24 16, 18. Stam (Almere) 9 32.15,
19. Mikkelsen (Den) 9.33.44, 20. Van de
Boom (Helmond) 9.3507 vrouwen: 1. Sy-
besma (Groningen) 9.20.35 (Europees re
cord), 2. Dam (Beverwijk) 10.58 09,3. De Ko
ning (Hippolytushoef) 11.08.29, 4. Benohr
(BRD) 11.14.14, 5. Claessens (Nijmegen)
11.37.00.
TENNIS
(VSt). Mannen, 18 miljoen
Kwartfinale* Becker (BrD/1) - Courier
(VSt/8) 4-6 7-5 3-1 opgave Courier, Berger
(VSt/4) - Evemdeo (NZe) 5-7 6-1 6-3, Rene-
berg (VSt) - Sampras (VSt/6) 3-6 6-1 7-6,
Lundgren (Zwe) - Agassi (VSt/2) 6-4 6-0. hal
ve ft rui** Lundgren - Rene berg 6-4 6-4,
Becker - Berger 6-4 6-3. finale: Becker -
Lundgren 6-3 6-4.
New Haven (VSt). Mennen, 18 miljoen gul-
Tsjesnokov (Sov/5) - Caratti
(Ita) 6-2 6-1, Woodbridge (Aus) - Masur
(Aus/11) 7-6 3-6 7-5, Roslagno (VSt) - Van
Rensburg (ZAf/16) 7-5 6-0, Woodforde (Aus)
- Shelton (VSt) 7-5 6-2, halve final** Ros
lagno - Tsjesnokov 7-6 6-3, Woodbridge -
Woodtorde 1-66-46-3.
(VSt). V
)0 gul-
(VSt) 7-5 6-2, I
(VSt) 6-0 6-1, I
Garrison 6-0 6-7 6-4, Seles - Fernandez 6-1
Zaterdag: Leeuwen berg h-Oe Manege af
gelast. Son-Popeye GS 3-3 (Devries-Van de
Berg 6-3 6-3, Grubben-Boogert 3-6 4-6,
Oostlng-Krajlcek 4-6 5-7, Davids-Utgren 2-6
7-6 6-4, Devries/Grubben-Boogert/Van de
Berg 6-2 6-4, Oosting/Davids-Krajlcek/Ut-
gren 4-6 7-6 5-7.) Mets-Amstelpark 1-5
(Driehuis-Jagerman 5-7 6-3 1-6, Van Buur-
en-Field 2-6 3-6, Winnink-Siemerink 6-7 5-7,
Van de Pieterman-Lodder 3-6 2-6, Van
Buuren/Driehuls-Reld/Jagerman 3-6 3-6,
6-1 6-3, Coorengel-Niemantsver-
driet 3-6 6-3 6-3, Haarhuis-Nyborg 6-2 6-1,
Bogtslra-Van Duijn 6-7 6-3 6-2, Wasserman-
/Coorengel-Vis/Nlemantsverdriet 5-7 2-6,
Haarhuis/Bogtstra-Nyborg/Van Duijn afg.)
Zondag: Popeye GS-De Manege 2-3 (Van de
Berg-Schllder 3-6 3-6, Boogerl-RIcket 6-0 6-
1, Krajicek-Ellingh 6-7 1-8. Utgren-Kempers
6-3 5-7 1-6, Boogert/Bunschoten-Schilder-
/Ricket 6-2 6-1, Krajlcek/Ulgren-Eltlng-
h/Kempers alg.) Leeuwenbergh-Met» 2-3
(Ter Rlet-Driehuls 68 7-6, Warringa-Ver-
broggen 6-16-1, Schaap-Wmnink 0-66-26-
7, Vekemans-Van de Pieterman 4-6 3-6, Ter
Rlel/Warringa-Dnehuis/Van Buuren 2-6 6-7,
Schaap/Vekemans-Slnnlnk/Van de Pieter
man 6-2 4-4 gestaakt.) Amsteipark-Lelmo-
nies 6-0 (Jagerman-Vis 3-6 68 68, Fieid-
Niemantsverdriet 6-2 4-6 6-4, Slemerink-Ny-
borg 4-6 68 6-2, Lodder-Van Duijn 6-4 5-7
68, Jagerman/Fleld-Vis/Nlemantsverdrlet
6-0 68, Slemerink/Lodder-Nyborg/Van
Duijn 7-5 7-6). ELTV-Son 3-2 (Wasserman-
Devries 68 6-1. Coorengel-Grubben 6-4 3-6
7-5, Haarehuis-Oostlng 6-0 6-2, Noote-
boom-Davids 5-7 68 3-6, Wasserman-
/Coorengel-Devries/Grubben 2-6 2-6, Haar-
huls/Nooteboom-Oosting/Davids afgelast).
Toernooi Holy Vlaardingen. HE-61: L Pluk
kerM.va/1 Straten 9-4 (pro-set). HE-62:
Jasper Kwakkelstein-S.Pennlng 9-7. HD-B:
J.van de WaJIe/R.Hoomweg-B.Betz/J-
.Schoenmaker 9-8. GD-B: L.SIgmond/A-
Coppoolse—A.Schop/EPietersma 9-6 DE-
B1: C.Stassen—K.Bokkers 68,6-1. DE-62:
A.Schop—M.Rooney 68,3-6,7-5. HE-C1:
J.van Assendelft—E-Verwelj 68,64. DE-C1:
P.Berkepels—K.Willemse 68,68. HE-C2:
R Desjardijn—S.van der Meer 7-6,6-2 DE-
CZ P.Berkepels—A.WIcbers 9-5. HD-C1:
R.Veldhoven/H.van Santbrink-P.Schuur-
man/G.SIootweg 9-2. HD-C2: Van der Geln-
/Tlessen—S.van der Meer/R.Riekwel 9-7.
DD-C: D.Groeneveld/N.Kwok—M.van der
Windt/M.van Ruiven 9-7 GD-C: J en R.Veld-
hoven—S Brilleman/N.Harteloo 68,68. HE-
Van der Mark/Van der Net 98. HE-Vefc
G.BIom—F.van der Graat 9-5. HD-V*t De
Haart/Peeman—Souman/Vllelander 68,6-
4. DO-Vet De Wilt/Kofmehl—Van Essen-
/Van Rijn 68,64. GD-V*b Goutier/Sou-
man—Dullaart/Van Waardenburg w.o.
TV Chariot**) toernooi, Rotterdam, HE-B1:
D van Romondt-J.de Ftegt 64,68. HE-62
B.Bartos—A.Otlerspeer 7-6,6-1 HE-C1:
A Kosten jr.-A.Otterspeer 64,1-6,62 DE-
C1: N.van Romondt-M Wouters 62,63.
HE-C2 L.Kk)otwl|k—A.v.d.Burght 6-8,68.
DE-C2 C.Wouters-G.Schol 3-6,64,63.
DD-C2 K.van Alphen/J.van Kleel-Hv.d-
Graal/CJiarse 6-4,62, HE-D1: L.Roos-R-
•Bodde 67,64,61. DE-D1: R Wouters-J-
,van Nleuwenhuizen 62,64. HE-D2 R Lau-
rens-M.PI|per 61,61 DE-02 L.Beau|ean-
P.Louwerens 6-8,61. DO-01: A.v.Kloos-
lerB Jansen—E.PIatschoren/G v.d.Ende 6
2,64. GD-D1: R.Wouters/EWou1ers-G-
.Zwaap/B Jansen 64,62 HD-D1: F.Tadey/
H.Schoulen—R.Bodde/R.Roos 6-4,4-6,62
DD-D2 T.v.d.Valk/J.v.Oosten—T.Pieke/
P. Lengton 63,63. HD-02
1,6-4. HE-VeL- J.Cullens—M.Jansen 7-6,6
1. HO-C: M.Valk/R v.d.Pluym—J.v.d.Graat/
A.Koslen 4-6,3-6. GD-C: J.BIezepol/LFens-
C.Woulers/B.Wientjes 4-6,64,68
LTC Asolus-Oieóo Smash toernooi, Rotter
dam, HE-B2 A.Vlielander—M.Hartgers 6
A.Vllelander/M.Hartgers—C-
Kor1-A.Gast 62,68 DE-C1:J Rens-
sen—A.Buitenkamp 68,61. DE-C2 N.Jan-
se—A.Kwok 63,62 HD4:1: C.van Meurs/
H Berkhoudl—P.SImonls/T.v.d.Kley 4-6.7-
6,68. DD-C: R.Löffler/P.v.d.Brom-A.Bui-
lenkamp/C.Meyer 64,62. GD-C1: R.LÖtf-
ler/F.v.d.Resl—J.Renssen/C.van Meurs 7-
6,3-6,68. HE-D1: M.Beyr>-R.v Hillegers-
berg 67,63,7-6. HE-D2 H.Regeer-P-
Burgmans 1-6,7-5,64 DE-D1: J.Jaembra-
jang—M.Scharll 7-6,7-6. DE-D2 A.Hoi-
tinkB Versteeg 62,64. HD-D1: A.Sutter/
Hagedoom—P.DIjkstra/J.Bos 4-6,7-6,64.
DD-D1: E.Teunissen/A.Mahn—I.Arts/R.Kar-
nadi 2-6,61,61 GD-D1: P.Dijkstra/H.Dijk-
stra—B v.d.Kley/P.v.d.Kley 63,62. HD-D2
EBezemer/E.Koldenhof—R.Baldjnath Ml-
sier/R.P Baldjnath Misier 63,61. DD-D2
LBurk/M v Vliet—H.v.Benten/C Bouman 6
1,62. GD-02 LBoer/C.Boer—M.Schwartz/
C.Zeilstra 6-8,7-5. HD-C2 P.Baas/
M.Kort—S.Kruis/R.Bos 63,67,64. GD-C2
L.Wensing/M.Maanurdin—C.Bruggeman/
P Baas 6-8,6
Poule A: Nieuwenhoom-PFC 1-8, Zierikzee-
Rozenburg 62, Rozenburg-PFC 4-0, Nieu-
wenhoorn-Zierikzee 1-1, PFC-Zlerikzee 1-2,
Rozenburg-Nieuwenhoom 28.
1. Rozenburg (6 punten), 2. Nleuwenhoom (3
punten), 3. Zierikzee (3 punten), 4. PFC (0
punten).
Poule B: EDS-Hellevoetsluis 08, OW-Spar-
ta (am.) 18. Sparta EDS 1-2, Hellevoetsluls-
OW 61, EDS-OW 1-1, Hellevoetsluls-
Sparla 1-1.
1OW (5 punten), 2. EDS (4 punten), 3. Hel-
levoetsluis (2 punten), 4. Sparta 1 punt)
Kruisfinale* Zierikzee-Sparta 2-2, PFC-Hel-
levoetsluls 62, Rozenburg-EDS 28, Nieu-
wenhoom-OW 04,
Finale* 7/8. Sparta-PFC 1-1 (Sparta wns),
5/6. Zierikzee-Hellevoetsluls 1-1 (Ew.n.s.),
3/4. ED6Nleuwenhoorn 28,1/2. OW-Ro-
zenburg 18.
rrtond Huizer—Marcel van den Adel 68,61.
HE-Ci Wik» Huigen—Michel Terlouw 6
4,68. DE-C2 Judith de Zeeuw-Unda Melj-
boom 62,62. GD-C: Elkenburg/Kroon-
Visser/Gast 63,62. HD-C: SmitsA/an
Zweeden-Huizer/Huljgen 63,64. HE-D1:
Bas van Vliet—Arjan Maat 64,68. HE-D2:
Eduard Bolte-Bert Muilwijk 68,63. DE-D1:
Dlnle van Zwieten—Annemlek Kroeze 78,7-
5. DE-D2: Anke Baks-ita Roso 67,68,62.
DO-D1: Drieënhulzen/Sterk—Van der Laan
De Ruiter 78,78. HD-D1: Hoeven Alan Vllet-
-Bosch/Ooms 64,62. GD-D1: Kroeze/
Broere-Markus/Spoor 68,68. GD-V: Van
Vliet/Bosch—Campenhout/Veldhuis 64,2-
6,64 DO-D2: Langen/Roso—Tazelaar/
Baks 63,67,62. HD-D2: Koopman/
Schenk-Van der Spek/Kraan 67,64,78.
17: P.Swarttouw—M.de Koning 78,64. ME-
17: G.Ophorsl—K.Goud 62,68. JD-17:
D.Ruysenaar/P.Swarttouw—M.v.d.Ploeg/
PTerstegge 48,61,61. MD-17: K.Goud/
M.Edelhauser—S.Hennekam/M.Tol 64,60.
GD-17: G.Ophorst/P.Terstegge—B.Hameet-
man/M.van Houten 48,63,61. JE-14:
P.Theuns—M.Löwenberg 60,61 ME-14:
B. Hameetman—S.Th lel 98. MD-14: B.Cos-
la/B.Hameetman—S.Jongsle/LHaan 67,6
V Donselaar 61,60. JE-11: P.Theuns-M-
Beyn 62. ME-11: S.Thlei-M.GIele 11-4.
JD-11: M.Beyn/J.Severin—M.Ahsman/
".Goedegebuur 148. MD-11: M GIele/
HE B1: René van de Mee-Remko van Reek
7-5,63; DE B1: Inge Dolman-Jakkelien
Doorduin 7-5,78; DD BI: 1. Dolman/Moer
kerken; GD B1:1Schoulen/Westerman; HE
BZ Ruud van Eck-Remko van Reek 48,6
3,78; DE B21Annemarle Pruyt; HE Cl: Pa
trick Dahler—Skxo Bus 63,64; DE Cl: 1.
Tamara Verbeet; HD C1:1. Bakker/Dahler;
GD Cl: 1. Van Genderen/Roth; HE C2: Mar
tin Klijn—Sander Vissers 64,67,64; DE C2:
Terka Wlentjes-NIcole Geurts 62,7-5; HD
C2: Klljn/Laan-De Goede/Abrahams 64,6
3; 00 C2:1Geurts/Van Adrichem; GD C2:1.
Bbers/Van de Engel; HE D1: Marco Visser-
Axel Karssen 7-5,48,78; DE D1: Slmone
Vogel—H an neke Veldhuizen 61,61; HD D1:
Ter Heerdt/Weber-Van Erkel/Smit 6-4,63;
DD D1: Comet/Diks—Falandt/De Pineda 6
4,64; GD D1: Geurts 2x-Wolters 2x 62,6
Z, HE D2S+: Arthur Lankau-Martln van
Naamen 64,62; DE D25+: Nera Mon-
frooy-Marian Dijkstertiuts 61,61; HD
VOETBAL
San Sebastian (Spa). Intemationeal toer
nooi: slotwedstrijd: Reai Sociedad - Man
chester City 1-1. Eindstand: 1. Real Socle-
dad 28, 2. FC Twente 2-2, 3. Manchester
VOLLEYBAL
3 (6151-15 615), Itallé-Tsjechoslowakije 6
1 (615 167 167 167), om negende tot
twaalfde plaats, DDR-Nederiand 38, Tur-
kije-Polen 08 (12-15 615 11-15), Portugal-
Finland 08 (615 61512-15). finale: Sovjet-
unle-ltalië38(1581612167)
haNe finales. Bondsrepubliek-Sovjetunie 0-3
(615 1-15 9-15), Hafië-Tsfechoslowaklje 61
(9-15 167 167 167), om de derde plaats:
Bondsrepubllek-Ts)echoslowaklje 60 (158
16131612), om de vijfde pleet* Bulgarije-
DDR 60, om de zevende plaat* Joegosla-
vië-Nedertand 62, om de negende piest*
Flnland-Polen 61, om de elide plaats- Tur-
klje-Portugat 61. poule-wedstrijden om de
zevende tot tot twaalfde plaats, DDR-Ne
deriand 60, Turki|e-Polen 08, PortugaJ-FIn-
landO-3
WATERPOLO
finata'polar Beas (Ned)-Primorje Rijeka
WATERSKI
37,929 km/u), 2.
Verhoeven, 4. Glhott (Oen). 5
larie (Fra). 7. Nijdam, 8. Breuklnk,
9. Rue (Fra), 10. Lecksrc (Fra), 11. Pelper
(Aus) allen dezelfde tijd als Schurer, 12.
Kvalsvoll (Noo) 0.14,13. Vanderaerden (Bel)
0.25,14. Schalkers 1.21,15. Pleters 1.28,16.
Vos, 17. Artnz, 18. Wljnants (Bel), 19. An
dersen (Den), 20. Van der Laer (Bel) allen de-
Nijdam 24.02.20, 2. Breuklnk 0.27, 3. Marie
0.30, 4. Rooks 0.44, 5. Ulholt 0.49, 6. Raab
0.51, 7. Schurer 1.02,8. Verhoeven 1.04,9.
Rue 1.05,10. Vanderaerden 1.20,11. Pelper
1.25,12. KvaJsvoll 1.59,13. Leclere 2.07,14.
Andersen 2.22, 15. Ampler (DDR) 2.28, 16.
De Vries 2.36, 17. Pieters 2.39, 18. Amtz
2,47, 19. Schalkers 2.49, 20. Lubberding
Bom*, vrouwen: 1. Van Dongen (Sommels-
dljk) 60 km In 1.30.18, 2. Tappel Nw.Dor-
drecht), 3. Cynthia Lutke Schiphol! (Den
Haag), 4. Hlemstra (Drachten), 5. Vis(Nijver-
dal).
Hope, Omloop van de Maaskant, amateur-
klsssieker 1. Lammertink (Wierden) 163 km
In 4.00,20,2. Brankaart (Tilburg), 3. Van Seg-
gelen (Someren) 0.04, 4. Bosteljn (Olster-
wijk), 5. Coppelman (Golrie), 6 Reyerink
(Diessen) 180, 7. De Kort (Olsterwljk), 8.
Beth (Nze) 1.23, 9. Koppens (Vleuten), 10.
Van der Vleuten (Mierlo) 1.30.
Acht van Bladel: 1. Van Moorsel (Gerwen)
100 km in 2.18.40,2. Kouwenberg (Reuver),
3. Raats (Eindhoven), 4. Verhappen (Ge
mert), 5. Van den Markhof (Horst).
Oudekerk aan de Amalel: 1. Schuitemakers
(Volendam) 100 km In 2.19.48,1
Haag), 3. Derksen (Loenen),
(Heerhugowaard), 5. Stals (B
Harirem* 1. Veenstra (Harkema) 90 km in
2.10.18, 2 Pols (Hoogkerk), 3. Teuben
(Heerenveen), 4. Aalders (Roden), 5. Opper-
1. Ad Tak (Oud-Gastel) 90 ki
Van Riei (Tilburg),
ven), 5. RlnieTak(Oi
Dongen: 1Rasenberg (Ter Helden) 90 km In
2.10.43,2. Goedendorp (Oudenhoorn), 3. De
Vos (Tilburg), 4. Kuyten (Waspik), 5. Ansems
(Chaam).
Waarderpoider (Haariem): 1. Venema (De
Rijp) 90 km In 2.08.14,2, Faas (Bergen, NH),
3 Vroon (Haarlem), 4. Otle (Haarlem), 5. Im-
ming (Van Egmond aan de Hoef).
Nispen, Vrouwen: 1. Van Dongen (Soemels-
dljk) 60 km In 1.29.47, 2. Donkersloot (Alm-
kerk), 3. De Bruin (Amersfoort), 4. Boekhout
(Qdijk), 5. Merkens(Bel).
ZUrich, 77ste Kampioenschap van ZUrich,
wareidbeker, prof* 1. Motiet (Fra) 240 km
In 6.07.08 (gem. 39,228 km/u), 2. LeMond
(VSt), 3. Chlappucci (Ita), 4. Lejarreta (Spa)
allen zelfde tijd als Mottel, 5. Bugno (Ita) op
0.39, 6. Sörensen (Den), 7. Ballerinl (Ita), 8.
Gaston (Spa), 9. Delion (Fra), 10. Delgado
(Spa) allen z.t. als Bugno, 11. Cassanl (Ita)
0.40,12. Wegmüller (Zwi) 0.55,13. Kelly (Ier)
100,14. Weltz (Den), 15. De Wolf (Bel), 16.
Jërmann (Zwi), 17, Maassen (Ned), 18 Lau-
ritzen (Noo), 19. Glanettl (Zwi), 20. Van den
Abeele (Bel), 21. Arroyo (Mex), 22. Chlurato
(Ita), 23, Bouwmans (Ned) allen z.t. als Kelly,
24. Stutz (Zwi) 1.20, 25. Dhaenens (Bel), 26.
Fuchs (Zwi) belden z.t. als Stutz, 27. Van der
Poel (Ned) 1.25, 28. Pensee (Fra), 29. Vltall
(Ha). 30. Puttlnl (Zwi) allen z.t. als Van der
Poel, overige I
56 DeKoning787,94.
1 beken 1. Bugno 102 punlhrktt
1,3. Argenlln (Ita) 62,4 ChlJ M
pucd 57,5. Kelly 50,6. Delion 48,7. Balie mdl
43, 8. Lejarreta 40, 9. Talen (Ned) 39, fclisVL
Roosen (Bel) en Van der Poel belden 38. ^pee
ZEILEN b,d
Newport Rhode island (VSt), WK U
(Aus), 2. Hestbach (Den), 3. Nocke (BrD),
Van Kempen (Ned), 17. Boers (Ned). P
stand: TBourke 11,50, 2. Bourdow
37,75, 3. Transscheit (Bra) 57,25, 34.
Kempen 200,00, 63. Boers 337. vi
1.Ellis (Aus), 2. Antonsson (Zwe), 3.
(Zwe), 4. Bollweg (Ned), 15. SleeuwenlK
(Ned). Eindstand: 1. Bollweg 18,75, 2.1
tonsson J9.00, 3. Ellis 22,50, 8. Sleeuv^,
hoek 52,00.
Sneek, NK
ce* 1. Nater (Warmond) 5,7 pur
n (Den Haag) 13,0,3. Van Slaveren (i
muiden) 13,7. ei
±1.Kraa(Den
este
idse
.—..Hafrk d
7,5,2. Naler (Warmond) 8,7,3. Van Slave lale
(Lelmulden) 27,4,4, Bayer (Den Haag) 2
5^»nk (Uitgeest) 34,4. a
raS*T.bMahar>ey (VSlH1' C
Fogh (Aus), 4. Schümann (DDR), 5. V
(Noo), 6. Bouet (Fra), 7. Nauck (DDR), 8.1
der (Can), 9. Bank (Den), 10. Homberg (Zili ZO'
470, eerst* roe* 1. Tyniste (Sov), 2. Bat c
(Isr), 3. Fuchs (BRD), 4. Bengtsson (Zwe) - u
Ponthleu (Fra), 6. Casslnari (Ita), 7. Leskifodui
(Fin), 8. Buckley (Can), 9. Kinney (VSt),r
ren (Rn). Tomedo: 1. Wolf (BRD)1
oooin (Can), 3 Spengler (BRD), 4
(Fra), 5. Van Teyllngen (Ned), 6. Mt
(Zwe), 7. Nilsen (Noo), 8. Zuccoli
Schmidt Grael (Bra), 10. Schwail
vrouwen, 470:1. Moskalenko (Sov), 2
3. Zabell (Spa), 4. Theel
sic
wiger (DDR)
Theel (Dl
Dart 18: 1. Dupaln-Moulriac (Fra), 2,
beaux-Wlbeaux (Fra), 3. Cols-Barlett
11, Karsenbarg-Klngma (Ned), 18. Gn
Lauwers (Ned), 20 Prulm-Vrerink(Ned).
ZWEMMEN
Langebaanwedstrijden Zwemkroniti
ker, Den Hsag, Mannen, 3000 m vrije
Van Goor (Hoorn) 36.40,2, 2. Van Hl
(Hilversum) 36.42,1,3. Van de Meer (I
sum) 36.46,5; 3000 m schoolslag: 1. W
(Heemstede) 44.49,4, 2. Razoux Sd
(Amsterdam) 45.12,0, 3. Stegellng
dam) 47.09,5. Vrouwen, 3000 m vri|*
Veldhuizen (Steenwijk) 39.00,9, 2. mi t-
(Maastricht) 39.01,8, 3. Kaler (Haai» -F
39.03,9; 3000 m echooisleg: 1. Wille lar
(Haarlem) 50.57,0, 2. Moed (Tiel) 50.51
Schramm (Koewacht) 5069,4.
■O
l>i
Wa
Set
*Eir
slag: 1. Van Goor (Hoorn) 24.09,8,2. Va '01
Meer (Hilversum) 24.47,2, 3. Kuylaars (i iirrV
da) 24.47,5; 2000 meter echooisleg: I J o
pe (Heemstede) 30.14,8, 2. Van de Ma r
denburg (Delft) 30.59,0, 3. Verelegen
sterdam) 32.15,0. Vrouwen, 2000 m i
slag: 1. Moers (Maastricht) 26.01,6,2. V
huizen (Steenwijk) 26.01,9, 3. Kraanen!
(Hoorn) 26.03,9; 2000 m schoolslag: 1M Oek
(Tlel) 33.40,0, 2. Steln (Vlaardingen) 33.4
3. Teilegen (Eindhoven) 33.50,3.
Langebun wedstrijden RZV op Madeil arrl
000 meter vrijeelag jongens onder 12 r
I. C. Uem (HPC) 11.27.2; 2. M. Prins (Z ïrsl
LGB) 11.31.6; 3. C. Heyne (AZVD) 11.1
Idem meisje* onder 12 jeer P. van Heu9
(Otters) 11.15.3; 2. N. Slerach (LZ 1
II.19.3:3 K. Visser (AZC) 11.38.8.100"
ter vrijeslag jongen* onder 14 jean 1.
scher (HPC) 13.13.0; Z M. Weslri
13.41.9; 3. M. Kraan (Y) 13.42.4. idem
je* onder 14 jaar 1. A. Mos (Torpf^
13.13.7:2 B. Hocks (LZ 1886) 13.21.4; r„
Pels (Steur) 13.26.7. Idem heron mest* p: n f
B. Oosterveen (Yssel) 12.52.5; 2. A 5',
(West Friesland) 12.59.0; 3. E. van Noofltlu
(AZC) 13.00.5. Idem dame* me
Bjs (WZK) 15.59.9; 2. R. Zeypveld (Dulkrf'J'
16.02.9; 3. E Kleuwegt (Zljl/LGB) 16J°n
(Hoorn) 36.40.2; 2. M.
do) 36.42.1; 3. A van
36.48.5. Idem dune* i
hekke) 39.00.9; 2.1. M(
3. W. Kater (Zljl/LGB)
•chooelag heren: 1. N. Wempe aHT]
44.49.4; 2. G. Razoux Schultz (D*erc'
45.12.0; 3. S. Steegellng (Dolfijn) 47J f
Idem dame* 1 R. Willemse (ZJt/l E
50.57.0; 2. K. Moed (VZC) 5f
Schramm (Koewacht) 50.59.4.
DaHet, National* kampioenschappefl
enlgde Staten: vrouwen 10 meter-pliCor
Williams 411,27 punten, 2. Carboy 378,Syei
Jenkins 365,34, 4 Nelson 359,88, 5
356,25. mannen 3 meter-plank: 1FergBa
653,70, 2. Donle 628,56, 3. Scoggin
1. Jeffrey 611,01,5. Lenzl 610,54,
ldig
am]
'ijdE
'ans