Irik Brummer kent weinig ►roblemen in Nieuw Vennep Noord wijk wint eerste serieuze krachtmeting TENNIS CIRCUIT )e Zijl/LGB succesvol op langebaan Alphians profiteert niet van nederlagen Wassenaar ACK MANUPUTTY STERKSTE BIJ RIJNKANTERS port ccicucsomatlt maandag 13 augustus 1990 pagina is JIDEN Zwemmers n De Zijl/LGB zwom- en zich dit weekeinde verse malen in de me- jlles tijdens langebaan - edstrijden in Eindhoven Eersel. Op de 400 meter ije slag voor jongens on- x de tien jaar eiste Milan erhoop zaterdag een eer- plaats voor zich op in 34.8 minuten. in Eersel werd hij rde ïn 6.49.8 Bij de meis in dezelfde leeftijdscate- ie deed Yvette van der ar er 6.40.6 minuten over. Goed voor een zilveren me daille. Een prestatie die zij gisteren herhaalde in 6.51.1. Micha Prins noteerde zowel zaterdag als gisteren bijna dezelfde tijd op de 800 me ter vrije slag. Met 11.33.2, om 11.34.0 eiste hij bij de jongens tot twaalf jaar beide keren de derde plaats voor zich op. Wandy Kater viel bij de dames twee maal net buiten de prijzen op de 2000 meter vrije slag. Zowel in Eindhoven als in Eersel werd zij vierde in respectie velijk 25.30.7 en 25.59.4. Brons was wel voor haar 1 op de schoolslag. Haar tijd in de lichtstad was 33.31.5., terwijl zij op de 8000 meter vrij het hoogste schavot mocht beklimmen. In 1 uur en 50 minuten deed zij de klokken stil staan. Marco Blokpoel is na zijn hachelijk avontuur in België, waarbij hij door on derkoeling bijna verdronk, weer begonnen met wed- strijdzwemmen. In Eindho ven was hij op de 2000 me ter vrije slag goed voor brons in 24.43.4. Gisteren kwam hij niet verder dan de tiende stek. LEIDEN De honkballers van Alphians hebben niet kunnen profiteren van het dubbele verlies dat Wasse naar dit weekeinde leed te gen koploper Storks. De Wassenaarse dames over troefden de Pino's in de softbalcompetitie. In de dubbel tegen koploper Storks is Wassenaar niet echt in de buurt van een overwin ning geweest. In de eerste wedstrijd kwamen de Kerke- houters nog wel aan de leiding in de zesde inning, maar ze waren niet opgewassen tegen het op alle fronten net iets be tere Storks. De zesde inning bezorgde Wassenaar liefst vijf punten doordat Edsel Thiel- man, via een homerun (met Tim van Montfoort en Rick Westgeest op de honken), een goed vervolg gaf op de twee punten die Jerry Remmerw- saal en Daan Lobel eerder hadden gescoord. Daarmee werd de 5-1 achterstand in een 6-5 voorsprong omgezet, maar dat bleek niet genoeg. In de zevende en achtste inning pakte Storks er een puntje bij zodat met 8-6 het eerste ver lies werd genoteerd. In de tweede wedstrijd was de ne derlaag een stuk duidelijker. Slechts één punt in de eerste en in de vijfde slagbeurt ston den tegenover de zes scores van de Hagenaars, die daar mee hun leidende positie ver stevigden. Alphians had kun nen profiteren door met twee maal winst op de Knuppelaars de tweede plaats over te ne men. Tegen de Rosmalense ploeg kwam Alphians erg ge makkelijk aan een 7-1 voor sprong. Langzaam maar zeker krabbelden de gasten terug totdat in de negende inning de Alphenaren zelfs op een 8-7 achterstand stonden. Met één man op de honken was het daarna opnieuw Ron Achter berg die de strijd besliste en de bal over het hek joeg: 9-8 winst. In de tweede wedstrijd bepaalden de slagmensen de strijd. Er werd heel veel en regelmatig ook heel ver gesla gen, maar helaas voor de Al phenaren werd er heel veel in handschoenen geslagen zodat tenslotte de terechte winst naar de Knuppelaars ging: 14- 12. De dames van Wassenaar had den aan de Pino's een makkie. In de dubbel werd vaste werpster Sonja Panne ge spaard en nam zus Ellen de honneurs uitstekend waar. De IJmuidense dames die uit de overgangsklasse afkomstig zijn en nu in de strijd met de onderste ploegen uit de hoofd klasse niet aan de bak komen, keken na de reguliere wed strijd tegen een alleszeggende 9-0 nederlaag aan. In de twee de wedstrijd stond er dus nog minder op het spel en zorgde ook de warmte voor concen- niet verrassen en scoorden er lustig op los om zodoende het behoud van de hoofdklasse status bijna zeker te stellen: 6- 3. CmLeSowumt NIEUW VENNEP/RIJNS BURG Marco van Trigt heeft zijn hoge plaatsing tijdens de Open Kampi oenschappen van de Haar lemmermeer niet kunnen waarmaken. Op de banen van TV Nieuw Vennep moest de favoriet geachte Hillegommer in de halve finale de zege laten aan de latere winnaar Erik Brummer. In de eindstrijd versloeg de Drent de re gelmatig in het Leidse cir cuit opduikende Elmar Gerth met 6-4, 6-1. Bij de dames won de clubgenote van Van Trigt, Cindy Berkhout het enkelonder deel wel. Jack Manuputty schreef het C-onderdeel (invitatie) in Rijnsburg op zijn naam, terwijl Joan Zonnevylle bij de dames de sterkste was. Afgaande op de plaatsinglij- sten behaalde Erik Brummer een verrassende toernooizege. De toernooileiding van Nieuw Vennep noteerde de naam van de Drent op de zesde stek. In de halve finale deed Brummer die rangschikking al het eerste geweld aan. Nummer één ge plaatste Marco van Trigt be gon met een 7-6 setwinst nog voortvarend, maar diende in de volgende delen toe te staan dat Brummer één servicebreak meer plaatste, 6-4, 6-4. Zijn fi nale-opponent Elmar Gerth, die Tom Bulters in drie sets een voet had dwarsgezet, kon aan de tegenstand van Van Trigt geen vervolg geven. Met enkele knappe passeerslagen en één break op de opslag'van Brummer hield de speler van Leeuwenbergh de schade in de openingsset nog beperk, 6-4. Daarna was er geen kruid meer gewassen tegen de sterke forehand van Brummer. Slechts één game kon Gerth nog op zijn conto bijschrijven. Eerder verloor Brummer in de mixed-dubbel met Cindy Berkhout van Petra Janssen en Constant Thoolen. De Zandvoort/Merlenhove-com- binatie herstelde zich na een eerste verloren set met twee maal 6-3. Evenals Brummer revancheer de Berkhout zich in de single finale voor de eerdere neder- Petra Janssen was ook hier haar opponente. De Hille- gomse pakte in twee sets sim pel de overwinning, 6-3, 6-2. Met Conny Vreeswijk toonde Janssen vervolgens wederom haar dubbelkwaliteiten in de damesontmoeting met Ellen de Jong en Madeion Een tie-break in de tweede set was voldoende voor de winst. Marco van Trigt en Tom Bul ters zetten in de dubbelfinale hun uitschakeling in de singles recht. Remco Kinders en Con stant Thoolen bleven in de aantrekkelijke partij het ant woord schuldig. Groot was de teleurstelling bij Onno Wempe. Hij moest in B2 de singlezege aan Maurice de Lijster laten. De eindstrijd bij de dames werd een onderonsje tussen de gezusters Paauw. Jacqueline gaf daarbij Saskia met 6-4, 6-2 een gratis tennis- lesje. Veenendaal-speler Alexander van der Akker schreef het C- onderdeel op zijn naam. Van der Akker, die vroeger in De Zilk de tennissport beoefende, was in drie sets te sterk voor Mickel Verkerk. Mirjam van Vliet versloeg bij de dames Femke Dijkstra met twee maal 7-6. Het geringe klasseverschü bleek ook nog eens in de fina le bij de meisjes tot en met 16 jaar. Daarin was Dijkstra op> haar beurt te sterk voor Van Vliet. Dennis Versteeg en Pa trick Kleian zegevierden in HDC1, terwijl Sandra en Nan cy Faas dat bij de vrouwen de den. In C2 gingen de enkelze ges naar Diederik van Dijk en Syna Schmidle. Bij de D-heren had Bart Blok drie sets nodig om Patrick Wijffelman van een toernooi- overwinning af te houden. Yvonne van Hensbergen gun de in DED1 haar Drentse op ponente Dorien Smits slechts één game. De combinaties Pa trick Niezen/Hanno van der Mark bij de heren, en Kim Gelderblom/Syna Schmidle bij de dames, toonden zich de sterksten in de dubbels. Bij de dertig-plussers plaatsten Simon Luxen en B. Veldhuy- zen van Zanten zich voor de Masters. Zo'n ticket was ook voor het winnende dameskoppel D. Koster/E. Dirksen. Rijnkanters Thuisspeler Jack Manuputty werkte in de C-finale van Rijnsburg een tactisch sterke partij af tegen Xander Her- tzmann van Casino. Her- tzmann had geen afdoende antwoord op het gevariëerde spel van de Rijnkanter. In drie 6-2, 4-6, 6-1, moest hi] de toernooiwinst aan Manuputty gunnen. De vrouwentitel in C ging naar De Munnik speelster Joan Zonnevylle. De Groning se Mirjam Terstal had geen schijn van kans, 6-0, 6-1. De fi nale in het herendubbel Cl le verde een zinderende partij tennis op. Het Hillegomse duo Cindy Berkhout nam in de enkelfinale B1 revanche na de verloren mixed-dubbel tegen Petra Janssen en Constant Thoolen. In de single bleef de Hillegomse Janssen in twee sets de Damen/Zimmerman won in drie sets van het Casino-kop pel Dam/Van Maaren, 7-6, 6-7, 7-6 (9-7). Rijnkanter Jaap van Delft toonde zich in herenenkel C2 oppermachtig. Jan Van Veen trok in twee sets aan het kort ste eind. Bij de dames ging de titel naar de als tweede ge plaatste Sietse Huiskamp. In een zeer spannende finale won zij in drie sets van Janny den Hollander, 7-5, 6-7, 7-6. De he rendubbel in C2 werd gewon nen door de Rijnkanters Dick Heemskerk en Jan van Kui- venhoven. De ongeplaatste Jacques van Schie slaagde erin herenenkel Dl te winnen. De Merenwij- ker was in de finale te sterk voor Paul Krijnen van OLTC, 6-3, 6-4. Het Zee en Duin-kop pel Erik van Egmond en Arris Parlevliet was bij de dertig plussers Dl met 6-2,6-4 te sterk voor Jan Langstraat en Fred Timmer. t PETER VAN DER HULST KEES VAN RESTEREN "HEB1: halve finales: E. Brummer - M. van Trigt 6-7, 6-4, 6-4; E. Gerth - T. Bulters 6-3, 2-6, 6-4. Finale: E. Brummer - E. Gerth 6-4, 6-1. DEB1: halve finales- P. Janssen - C. Clay 6- 2, 6-1; C. Berkhout - J. Paauw 6-0, 6- 2. Finale: C. Berkhout - P. Janssen 6- 3, 6-2 HDB1: M. van Trigt/T. Bul ters - R. Kinders/C. Thoolen 4-6, 6-1, 6-3. DDB1: P. Janssen/C. Vreeswijk - E. de Jong/M. Verdegaal 6-4, 7-6. GDB1: P. Janssen/C. Thoolen - C. Berkhout/E. Brummer 2-6, 6-3, 6-3. HEB2: halve finales: M de Lijster - O. van Paridon 6-2, 6-4; O. Wempe - J A Bakker 7-6, 6-1. Finale: M. de Lijster - O. Wempe 4-6, 7-6, 6-4. DEB2: halve finales: S. Paauw - M. Bethlehem 6-4, 6-3; J. Paauw - M. Outshoorn 6-2, 6-0. Finale: J. Paauw - S. Paauw 6-4, 6-2. HEC1: halve finales: A. v.d Akker - R. Lammens 6-3, 6-2; M. Verkerk - C. v.d. Jagt 7-5, 6-1. Finale: A. v.d. Akker - M. Verkerk 6-3, 4-6, 6-3. DEC1: halve finales: M. van Vliet - K. Dirkse 6-1, 7-5; F. Dijkstra - I. Kruit 6-2, 0-6, 6-4. Finale: M. van Vliet - F. Dijkstra 7-6, 7-6. HDC1: D. Versteeg/P Kleian - C. v.d. Jagt/P. Wijffelman 6-2, 7-6. DDC1: S. Faas/N. Faas - I. Kruit/J. Verhoeff 6-4, 6-4. GDC1: L. Weyers/C. Jansen - L Vreken/R. v.d. Wouden 7-6, 6-4. HEC2: halve finales: D. van Dijk - J. de Pijper 7-5, 6-0; P, Kok - B. Minne- ma 2-6, 6-3, 6-1. Finale: D. van Dijk - P Kok 7-6, 6-1. DEC2: halve finales: S. Schmidle - M. de Breuk 6-2, 6-3; F. Dijkstra - D. Smits 6-3, 6-1. Finale: S. Schmidle - F. Dijkstra 6-2, 6-4. HED1: halve finales: B. Blok - D. Noppen 6-2, 2-6, 6-3; P. Wijffelman - P Niezen 6-1, 6-1. Finale: B. Blok - P. Wijffelman 6-1, 1-6, 6-3. DED1: halve finales: Y. van Hensbergen - M. de Breuk 6-2, 6-3; D. Smits - C. Froma 6-0, 6-3. Finale: Y. van Hens bergen - D. Smits 6-0, 6-1. HDD1: P. Niezen/H. v.d. Mark - S. van Schee/D.J. Dekker 4-6, 7-5, 6-4. DDD1: K. Gelderblom/S. Schmidle - J. Meegdes/J Jonker 6-1, 3-6, 7-5. GDD1: C. Froma/H. v.d. Mark - J. Meegdes/Y. Asin 6-3, 6-3. HED1 30+: halve finales: L. Peters - A. Leyten 6-0, 6-2; K. Imanse - C. van Emmerik 6-1, 6-7, 6-3. Finale: L. Peters - K. Imanse 6-4, 6-4. DED1 30+: W. Bokhorst - I. Beuke 6-2, 6-4; A. Tamming - E. Zevenhoven 6-3, 6- 1. Finale: A. Tamming - W. Bokhorst 3-6. 6-1, 6-2, HDD1 30+: S. Luxen/B. Velthuyzen van Zanten - J.C. Not- trot/N. Winkelaar 2-6, 6-1, 7-5. DDD1 30+: D. Koster/E. Dirksen - L. Vreken/V. Brands 6-4, 6-4. GDD1 30+: T. Moulen/D. Mc Guire - T. Hart/F. Vriezendorp 4-6, 6-2, 6-2. HEC1: halve finales: X. Herzmann - M. v. Maaren 6-2, 6-0; J. Manuputty - T. Bavelaar 6-2, 6-7, 7-5. Finale: J. - A. v. Overschot 7-5, 3-6, 6-2; M. Terstal - T. Bavelaar 6-3, 6-4. Finale: J. Zonnevylle - M. Terstal 6-0, 6-1. HDC1: F. Damen/E. Zimmerman - A. van Dam/M. van Maaren 7-6, 6-7, 7-6 (9-7). HEC2 30+: J. v. Delft - J. v. Veen 6- 2, 6-4. DEC2 30+: S. Huiskamp - J. den Hollander 7-5, 6-7, 7-6. HDC2 30+: D. Heemskerk/J. Kuivenhoven - F.v d. Berg/W. de Mooy 6-3, 5-7, 6- 0. DDC2 30+: J. Dessing/C. Kroon - A. Oudshoorn/J. den Hollander 7-6, 1-6, 6-4. GDC2 30+: A. Oudshoorn/J Vinkestein - W. v.d. Meer/ L. Wij- nands 6-3, 6-1. HED1 30+: J. v. Schie - P. Krijnen 6- 3, 6-4 HDD1 30+: E, v, Egmond/A. Parlevliet - J. Langstraat/F. Timmer 6-2, 6-4. DDD1 30+: L. v.d.Bent/H. Vermin - C. Hazenoot/C. v.d. Meulen 6-4, 6-1. GDD1 30+: M. Balk/J. Jonkheer - D. de Ruyter/C. de Ruy- ter 6-4, 6-7, 6-0. HED2 30+: halve finales: L. v.d Poel - M. v. Overloop 6-3, 6-0; G. Kroon - F. Kroon 1-6, 6-4, 6-1. Finale: L. v d. Poel - G. Kroon 7-6, 3-6, 6-0. DED2 30+: T. Huffnagel - M. de Jong 7-5, 6- 3. HDD2 30+: D. Bakkum/F. Kroon - H. Klein/ P. van Klink 6-1, 6-1. DDD2 30+: A van Iterson/J. Wal ters - L. Imanse/R. Doedes 6-2, 6-2. GDD2 30+: C. v.d. Meulen/A Haze- noot - K. Heyens/G. Heyens 6-2, 7-6. ;EIDEN De eerste se- ieuze oefenwedstrijd van et seizoen heeft Noord- ►fljk de volle winst opge- everd. Tegen hoofdklas- er AFC uit Amsterdam 'erd met 1-0 gewonnen. Vainer John Eelman kon, 'oor blessures en vakan- nog geen beroep doen p zijn volledige selectie, ^ooral de kwetsuren van •ees Nulkes (knie) en Jos mits lijken langdurig van ard. Toch was de Haar- emmer redelijk tevreden ►ver de prestatie van zijn aam. „Het is nog te vroeg T'm iets zinnigs te zeggen 'ver de kwaliteiten van team. Maar ondanks j| 'et feit dat de meeste spe- - ers nog nauwelijks met 'lkaar samen gespeeld 'ebben, werd er goed ge voetbald. Alleen in de be- S'infase hebben we het ipoeilijk gehad". door Pim van der Meent ietrainde Amsterdamse hoofd klasser AFC was vooral in de eerste twintig minuten veel in balbezit maar kon dit over wicht niet in doelpunten uit drukken. Noordwijk kwam twee minuten voor rust op voorsprong door een doelpunt van Jacques Scholten, die een voorzet van René van Hens bergen bekwaam afrondde. Na de rust kwam er ip deze stand geen verandering. Dinsdag speelt Noordwijk om 19.00 uur een oefenwedstrijd tegen de eerste divisieclub Haarlem. Quick Boys speelde zaterdag in Katwijk tegen hoofdklasser Papendrecht en boekte een 2-0 overwinning. In de eerste helft was het Richard Hooger- vorst die uit een corner van Marco Dijkhuizen koppend scoorde. Vlak voor tijd was het Floor van Duyn die met een schot in de bovenhoek de winst voor Quick Boys veilig stelde. In Scherpenzeel speelde Rijnsburgse Boys een oefen wedstrijd tegen Valleivogels. Arie Kurver kon een beroep doen op een bijna volledige se lectie. Hans Zwaan, hersteld van een zware blessure, maak te in de tweede helft zijn ren tree. Vallei vogels kwam in de eerste helft aan de leiding door Rene van Ginkel maai Henk Heemskerk wist te voor komen dat de Rijnsburgen met lege handen het warme Scherpenzeel moesten verla ten. ARC verloor met 3-2 van tweedeklasser OWIOS uit Ol- denbroek. In de laatste minuul moest de ploeg van Bert Jan sen de volle winst aan de thuisclub laten. De doelpunten van ARC werden gescoord door Arjan van der Laan en Pieter van Harskamp. Tweedeklasser 's-Gravenzande was zaterdag te sterk voor de FC Lisse. John Vermeulen en Erik Kattenberg verzorgden de produktie voor de thuis club. Een verzwakt Leiden kreeg in Nootdorp zeven doelpunten om de oren. Slecht vió Marcel Ellert, Lars Wallaart en weer Ellert kon de Leidse tweede klasser wat terug doen. Vier deklasser Oegstgeest lijkt langzaam in de goede vorm te komen. Het een klasse hoger spelende SV '35 werd met 4-1 verslagen. D.e doelpunten van Oegstgeest kwamen van Koos Teske (twee maal), Erik On derwater en Lars Uhlrich. Een verre van compleet Hazers- woudse Boys kwam er in Den Haag tegen JAC niet aan te pas. De debutant in de der de klasse verloor met 3-0. TAVV speelde in Ter Aar te gen het Amsterdamse Buiten- veldert en won met 1-0 door een doelpunt van Jan Spek. UVS sloot een trainingsweek- einde af met een wedstrijdte gen tweedeklasser Rijswijk. Trainer Ruud de Groot toonde zich zeer tevreden over de 3-2 winst van zijn ploeg. Hans de Kruys (twee maal) en Wout Holverda waren de Leidse doelpuntenmakers. De eerste oefenwedstrijd van DOSR leverde een 2-0 over winning op. Dick van der Meer en Leo Kerkvliet waren verantwoordelijk voor de Veense doelpunten. Altior scoorde er tegen VDO uit Uit hoorn lustig op los. Aad Eg- bers was met drie doelpunten het best op dreef. Marco van der Jagt (twee maal) en Alex Pieterse waren de andere doelpuntenmakers. VVSB liet SJZ alle hoeken van het veld zien. Met 7-1 werd SJZ versla Patrick Scheurwater in actie tegen AFC. Zijn ploeg Noord wijk won de confrontatie met de Am sterdammers met 1-0. FOTO: HENK SNATERSE gen. De Noordwijkerhoutse doelpunten kwamen van Ro bert Marijnen (2), John Bader (2), Theo Aanhane (2) en John Jansen. Carlo van Nierop red de de eer voor SJZ. LFC was een maatje te groot voor Ber- nardus. De ploeg van trainer Henny Beerenfenger won met 3-0. SVLV won in Voorscho ten met 3-1 van de zaterdagaf deling van ADO.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15