Boutsen weerstaat wilde aanval Senna Wisselslag-zwemsters na twintig jaar sneller dan DDR Miguel Indurain voegt daad bij woord Zilver en brons voor zeilsters Water toverdrank voor triathleten hi olftitel voor Woof SPORT EcidócOouocmt MAANDAG 13 AUGUSTUS 1990 PAGINA 13 W hitaker nu wereldkampioen ,2° Lake tahoe De Amerikaan Pernell Whi- taker, wereldkampioen boksen in het lichtge- -16-wicht op de lijsten van 1; de IBF en WBC is nu ok '00-3 titelhouder, volgens de 52?ÏHA- f.^iVhitaker versloeg zater- Jag in Lake Tahoe in de H^itaat Nevada de Puerto- ricaan Juan Nazario. Na- ïrio ging al in de eerste inde k.o. Whitaker joekte zijn 23ste zege te- ten een nederlaag. Naza- rve io's record is nu 22-3. HOORN Een zilveren en twee bronzen medailles werden zaterdag door de Nederlandse zeilsters na af loop van het wereldkampi oenschap in Hoorn in ont vangst genomen. Een tweede plaats verover den Wilma Kramer en Hen- neke Stavenuiter in de 470- klasse, Martine van Leeu wen greep in de Europe- klasse het brons, Marga Stalman evenaarde die prestatie in de Mistral-klas se. Het Nederlands kern ploegduo Kramer/Stavenui ter zeilde in de laatste race met een straatlengte voor sprong op de rest van het veld naar de overwinning, De titel ging naar het Oost- duitse paar Bohn/Ro- hatzsch. Het tweetal kon het zich veroorloven zater dag langs de kant te blijven door een reeks overwinnin gen eerder deze week. Kramer en Stavenuiter, laatsgenoemde pakte in 1985 met Tonny Vermeulen de wereldtitel, zijn in de 470-klasse de enige Neder landse kandidaten voor de Olympische Spelen in Bar celona. De Europese kampi oenen Lebrun en Barré ein digden als derde. Hoewel Martine van Leeu wen vrijdag haar kansen op een podiumplaats leek te hebben verspeeld, bleek de elfde plaats zaterdag vol doende voor een bronzen medaille in de Europe-klas- se. Winnares werd de Deen se Dorte Jensen voor Mette Gurvin uit Noorwegen. In de Mistral-klasse verzeker de Marga Stalman zich door twee tweede plaatsen van het brons achter de opper machtige Sensini en Butler. Vatoetin wint in Brunssum BRUNSSUM De 28-jarige Evgeni Vatoetin heeft het toernooi om het open damkampioen schap van Nederland gewonnen. De Wit-Rus kwam in de slotronde in Brunssum binnen een kwartier remise overeen met zijn stadgenoot Presman. Bijna twee uur later was Vatoetin ze ker van de titel nadat wereldkampioen Tsjizjov met zijn secondant Wirny de punten ook had gedeeld. Ook de andere achtervolgers kwamen niet tot winst, zodat in de rangschikking na de negende ronde weinig veranderde. Voor Vatoe tin is dit het tweede succes dit jaar. Begin maart werd hij achter Tsjizjov verassend tweede in het Sovjetrussische kampioenschap, waardoor hij zich verzekerde van deelneming aan het WK-toernooi eind november in Groningen. De beste Nederlander werd de 24-jarige Eddy Budé. TRIER Met wilde ogen kwam Rob Barel over de streep. De EHBO schoot te hulp, nam hem bij de elle boog naar de tent, maar alles waar de tri-atleet om smeekte was water. Water was zaterdag de to verdrank in tropisch Trier tijdens de Europese titel strijd triathlon op de halve afstand. Wie er lichtzinnig mee omsprong of negeerde zoals Barel, droogde snel uit en viel ten prooi aan de man met de hamer. Wie niet tegen koolzuur houdend water bestand was zoals Thea Sybesma, schreeuwde, vloek en schold om leidingwater. Wie er zorgvuldig mee omging zoals Mark Koks, zweefde ondanks een ont stoken blaar onder de lin ker voet over het plakke rige asfalt in het pittores ke stadje in de Eifel. De drie behoorden tot de sleutelfiguren in het dra ma langs de oevers van de Moezel. De Nederlandse herenploeg greep goud in het landenklassement. Aan de homogeniteit lag het niet met zeven man bij de eerste twintig. Voor Koks en Sybesma was zil ver weggelegd in de indi viduele strijd. Een leuke oogst, maar desondanks knaagde het gevoel dat het karwei niet was afge maakt. De persoonlijke ti tels ontbraken, die gingen naar Karei Blondeel uit Gent en Isabelle Mouthon uit Nancy. Harald Schmid pleit voor „natuurlijkheid' 3ÜSSELDORF Met een kw, deidooi voor een nieuwe .natuurlijkheid" in de top- iport heeft de Westduitse at- eet Harald Schmid afscheid an( [enomen. De inmiddels 32- slde arige Schmid maakte in Eu- k, opa de laatste tien jaar de essi lienst uit op de 400 meter kelifiorden. et e di De Westduitser stelde Afrika voorbeeld aan atleten iveral ter wereld. „Uitsluitend loor beweging moet het li- haam zo sterk mogelijk wor- i< len gemaakt. Hulpmiddelen ijn daarbij uit den boze. Door ie eisen van het dagelijks le lt; 'en, worden Afrikanen veel ee neer dan wij uitgedaagd. In de teden in Europa wordt het zo angzamerhand onmogelijk te open, te springen en te wer- Het dagelijks leven is ons geen leerschool neer Schmid kritiseerde de ïlaf< anpak, die tot de Oostduitse is e portsuccessen heeft it Het kan nooit zinvol zijn een s lfjarige van zijn gezin los te La^eken en naar een internaat sturen' )e I Volgens Schmid is een onna- de euurlijke opntwikkeling dan nvermijdelijk. Schmid, ge- luwd met de Poolse Elzbieta Jrabstyn, een vroeger horden- jopster, ziet zijn twee kinde en dan ook niet graag in de opsport. Vier jaar geleden irolongeerde de Westduitser In Stuttgart zijn Europese titel; lordip zijn specialiteit werd hij die lertien keer landskampioen. BUDAPEST Thierry Boutsen heeft in een Wil liams de formule 1 race om de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam gebracht. De 33-jarige Belg, woonachtig in belas tingparadijs Monaco, leid de op de stoffige, trage Hungaroring bij Budapest van start tot finish. Toch was de tiende race in de strijd om het wereldkampioen schap in de formule 1 aller minst saai. Na 40 van de 77 ronden veranderde de optocht in een wild spektakel. Ayrton Senna, een Braziliaanse rijke- luiszoon, zorgde voor de on rust. Het uitvallen van vijand Prost in de 37e ronde liet alle stoppen doorslaan. Als een eerste-jaars coureur ging hij op jacht naar Boutsen. Intimida tie, kamikaze-werk, niets was hem te dol in zijn poging zo veel mogelijk WK-punten bij een te sprokkelen. Hij werd er in zijn reservewa gen tweede mee, 0,288 secon den achter Boutsen. Onderweg maakte hij een rijtje slachtof fers. Nannini was de voor naamste. De Italiaan mocht blij zijrt dat hij het leven er niet bij inschoot. Twintig ron den voor het einde besloot Senna tot een uiterst riskante inhaalmanoeuvre. In een bocht waar het eigenlijk niet mogelijk was. Nannini sloot het gat te laat. Raakte met zijn voorwiel het achterwiel van Senna en vloog een halve meter door de lucht. Landde op twee banden en kwam terug op aarde. Heel huids, zijn wagen ontwricht. Senna zelf werd van de weg geduwd, maar hield de McLa ren onder controle. Enkele ronden later probeerde Berger hetzelfde kunstje bij Mansell. Met als gevolg dat beide wa gens in het achterveld ver dwenen. De Hungaroring staat 360 da gen per jaar droog. Een week per jaar strijkt het formule-1 circus er neer. Het circuit is stoffig, is traag door zijn vele bochten en heeft voor de rij ders niet een door vele wed strijden „ingegraven" ideale racelijn. In de 3968 meter lan ge ronde is inhalen verant woord op het lange rechte ein de voor de pits. Op andere plaatsen is het riskant en in principe gevaarlijk. Senna had er zondag voor 150.000 toeschouwers op het drukkend warme circuit een andere kijk op. Hij gaf de voorkeur aan het onverwach te, aan de bliksemoverval, maar verviel in waaghalzerij. De enige die er gevrijwaard van bleef was Boutsen. De Belg stond voor de eerste keer in zijn loopbaan in pole positie. Het resultaat van een nieuwe carburateur die alleen in de training gebruikt werd. De Hungaroring had nog een tweede Williams-premiere. In de bolides waren nieuwe mo toren gemonteerd. Boutsen en Patrese hadden er baat bij. Het tweetal vertrok als een raket. Boutsen nam de leiding, Patre se lag derde. Berger, het maat je van Senna, vormde het be leg van de sandwich. Klopte voortdurend op de deur bij Boutsen, maar de Belg reed snel en geconcentreerd. Onderhandelingen Hij wilde zijn contractonder handelingen kracht bijzetten. Williams had laten doorsche meren op zoek te zijn naar een vervanger. Patrese kon bijte kenen, Boutsen was een vraagteken. Twee overwin ningen in 114 Grand Prix' in acht jaar was niet bijzonder. Het leek gedaan met de loop baan van de sympathieke Belg, vroeger een vermaard brokkenpiloot, sinds zijn hu welijk een verantwoord cou- Boutsen stond de volle 77 ron den onder druk. Alleen in de fase dat Berger de pits indook voor een bandenwissel en Pa trese hem in de rug dekte, was het relatief rustig. Voor even, want Senna werd klaarwak ker na het uitvallen van Prost. De Fransman spinde zonder een concurrent in de buurt en ging te voet naar de pits. Een belangwekkend voorval, zijn achterstand in het klassement om de wereldtitel groeide tot tien punten (54-44). Thierry Boutsen is blij met zijn overwinning in Hongarije. Rapid y J VLAARDINGEN Een heque van 17.000 gulden n een plaats in de Euro- r lese mini-Rydercupploeg. Vanneer John Woof vol- [ende maand tegen de leste Amerikaanse club- g! irofessionals golft is hij ifficieel ^Nederlander. Hij ïad gisteren na zijn over winning in het Europees campioenschap in Vlaar- ,efIlingen als voorschotje idlest het Wilhelmus willen ®ioren spelen. )e geboren Engelman woont, 'erkt en golft al twaalf jaar in Jederland. Hij wil niet meer /eg. Hij heeft hier vrouw en upporters gevonden. Gisteren iepen ze in groten getale mee jdens zijn laatste ronde over e achttien holes van de Iroekpolder. fooi verdedigde op de laatste ag vier slagen voorsprong te en de kleine Engelsman Gary taf ford. Hij stond na drie inden acht onder par. Op de tiende hole had Stafford drie slagen van zijn achterstand af geknabbeld. Op de elfde joeg Woof zijn bal in de bosjes en moest een opofferingsslag in de breedte doen. Stafford haal de de green en kon gelijkma ken. Hij miste echter een be trekkelijk gemakkelijke putt. Dat was het breekpunt in de wedstrijd. Stafford leverde op de twaalfde weer een slag in. Woof bleef twee slagen voor tot de laatste hole, waar zijn bal andermaal afzwaaide. Hij redde zich fraai uit een benar de situatie, ging uit met een par en zag Stafford het niet beter doen. Vijf jaar geleden zegevierde Woof eveneens op Broekpol der. Destijds was dit toernooi voor clubprofessionals nog geen Europees kampioen schap. „Deze overwining is veel mooier dan toen", zei Woof, die zondag door de mee gelopen mini-Rydercupcoach Richard Bradbeer onmiddel lijk werd geselecteerd voor de twee-jaarlijkse ontmoeting te gen een tiental van de Vere nigde Staten. SAN SEBASTIAN Mi guel Indurain is de man van de jaren negentig voor de Spaanse wielerna- tie. Trendsetter en ambas sadeur van de coureurs op het Iberisch schiereiland. De 26-jarige kroonprins van Delgado zit al op diens troon, maar wil nog niet gekroond worden tot opvolger, hoewel hij alle aanspraak kan maken het bewind over te nemen. De zoon van een hereboer uit Villa va onderstreepte zaterdag in San Sebastian ten overvloe de zijn troonpretenties. Op su perieure wijze won de voor malige basketballer de klassie ker San Sebastian-San Sebasti an, de zevende wedstrijd van de competitie om de wereldbe ker. Het was een historische overwinning. Want het was 31 jaar geleden dat Miguel Poblet in Milaan-San Remo voor de laatste Spaanse klassieke zege had gezorgd. Voor Indurain was het de der de triomf van belang dit jaar. In maart prolongeerde hij de eindzege in Parijs-Nice, vorige maand zegevierde hij in Luz Ardiden na de zwaarste Pyre- neeën-etappe van de Tour de France. In zijn eigen land be kroonde hij voorlopig zijn sei zoen met zijn eerste klassieke winst, de achtste zege van dit wielerjaar en de eerste Spaan se overwinning in een koers om de wereldbeker. „Hoewel ik zeer gelukkig ben met deze klassieke zege, vind ik de overwinning in Luz Ar diden de mooiste uit mijn loop baan tot nu. Voor mij veran dert na dit resultaat weinig," meende de Banesto-coureur. „Het is niet zo dat ik me nu plotseling meer renner voor de klassiekers voel dan voor de ronden. Mijn volgende doelen zijn weliswaar het kampioen Miguel Indurain zorgt na 30 jaar winning in een klassieker. schap van Zürich en de strijd om de wereldtitel in Japan, maar volgend jaar zijn de Tour en Vuelta mijn hoofddoelen". Indurain pleit er al jaren voor dat Spaanse renners de klas siekers serieus moeten nemen. Hij, voorzitter van de Spaanse bond voor broodrenners, vindt dat goede resultaten in wed strijden in eigen land leuk, maar van weinig belang zijn. „In het moderne wielrennen moet je verder kijken. Niet de klassiekers mijden. Deelne men. Onze sport kent geen grenzen meer", luidt al gerui me tijd het parool van de Spanjaard, die door Luis Oca- na nu al de beste wielrenner van Spanje aller tijden is ge noemd. Zaterdag voegde de trendset ter de daad bij het woord. Op een manier die alom bewonde ring afdwong. Indurain sloeg zijn slag op ongeveer veertig kilometer van de finish. In de beklimming van l'Alto Jaizki- bel (eerste categorie). Aan de voet was Charly Mottet in de aanval gegaan. Ron Kiefel rea geerde en kreeg een voor sprong van 0.30. Op dat mo ment demarreerde Marino Le- jarreta, de winnaar van de Ronde van Burgos. Indurain, Delion, Ruiz Cabestany en Eddy Bouwmans, die uiteinde lijk met een 39ste plaats als beste Nederlander finishte, sloten aan. Indurain schroefde het tempo dusdanig op dat niemand hem meer kon volgen. Met 0.57 voorsprong passeerde hij de top. Lejarreta, Chiappucci, Echave en Rodriguez Magro probeerden in de afdaling In durain te achterhalen. Ver geefs. Achter hen daagden Ja- labert, Kelly, Rominger en Bauer op. Zij liepen het viertal in. Indurain bleef buiten schot. Hij besloot zijn oppermachtige optreden in San Sebastian met zijn eerste klassieke winst. Ja- labert won de sprint voor Kel ly en Rominger. Gianni Bugno, 24ste, bleef lei der in de tussenstand om de wereldbeker. Met vijf punten voorsprong op Dhaenens, die een punt inliep. Indurain klom van de 45ste naar de elfde plaats. België Frans Maassen heeft een spe ciale band met de Ronde van België. Gisteren won de 25-ja- rige Limburger voor de twee de keer in drie jaar de tot Tor hout Werchter Classic omge doopte ronde. De eerste eind zege behaalde de renner uit de ploeg van Jan Raas twee jaar geleden. In 1989 kwam hij één tel tekort op Sean Yates. Zondagmorgen heroverde de nationale wielerkampioen van 1989 de vrijdag aan Baffi kwijtgeraakte leiderstrui door met veel overmacht de 16,8 km lange tijdrit van Werchter naar Leuven te winnen. Hij had ruim twaalf seconden voorsprong op de Belg Pol Haghedooren en de Sovjet Wladimir Poelnikov. Baffi verloor op de relatief korte af stand 42 tellen. In de vorige twee edities was Maassen ook al de snelste in de race tegen het uurwerk. In het tweede gedeelte van de afsluitende vijfde rit - een cri terium van 107 kilometer door de straten van Leuven - kwam zijn eindzege niet meer in ge vaar. Maassen bemoeide zich zelfs met de laatste ontsnap ping i/an de Ronde van België om zeker te zijn van de eind overwinning. De rit door de voorstad van Brussel was voor de Zwitser Joho voor de Belg De Clercq en Maassen. Zater dag werd de tegenvallende ko- ninginnerit van Torhout naar Werchter gewonnen door de Waal Jean-Francois Brasseur. Maassen zou inmiddels een muziekwinkeltje hebben kun nen beginnen. Sinds 1988 won de Limburger vijf ritten in de Ronde van België. Iedere overwinning leverde hem een electrische gitaar op. Voor de eindzege van 1988 werd bij hem thuis zelfs een piano afge leverd. „Ik heb de instrumen ten cadeau gegeven aan men sen die er werkelijk iets aan hebben", liet Maassen zondag in Leuven weten. De afgetekende overwinning in de tijdrit verbaasde Maassen het meest van alles: „Ik sta er zelf een beetje van te kijken. Ik weet dat korte ritjes tegen het horloge mij wel liggen, maar dat ik met deze voor sprong zou kunnen winnen had ik niet verwacht". Sport op tv Vandaag Veronique, 23.45 uur; Match. BBC 2, 01.20 uur: Cricket. Morgen Duitsland 2. 09.45 uur: Sport treiben. BBC 2, 10.55 uur. Cricket. Eurosport, 10.00 uur: Verschillende sportprogramma's. Honkballers zijn het zat in Edmonton EDMONTON In de slotweek van het toernooi om het wereldkampioen schap staat voor het Ne derlands team bar weinig op het spel. De maximaal haalbare negende plaats zal nauwelijks voldoening. Zelfs een zege op Euro pees kampioen Italië kan de titelstrijd niet ontdoen van een wrange nasmaak. Nederland zette de tweede week in met een nederlaag van 9-10 tegen Venezuela. Goed slagwerk van de Neder landse honkballers kon de reeks van nederlagen niet doorbreken. Na de zege op Ve nezuela in de groepswedstrijd (9-8) volgden verliespartijen tegen Verenigde Staten, Cana da en Taiwan. Drie homeruns waren zater dag in het Fry Park niet vol doende de Zuidamerikanen te bedwingen. Michael Crouwel zette het vuurwerk in met een grand slam homerun, de eerste van Nederland in Canada. Rikkert Faneyte sloeg er twee, werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd, maar zijn bijdra ge leverde niet voldoende runs op om Venezuela definitief uit de wedstrijd te slaan. In de wedstrijd tegen Vene zuela gingen de nodige dinge tjes mis. Details, maar wel te kenend voor de deplorabele toestand van de Nederlandse ploeg. Het honklopen was niet agressief, Stoeckel stuurde vier werpers naar de heuvel, die geen van allen in goede doen waren. Na de laatste slagbeurt kwam Stoeckel in actie. Hij was boos op de scheidsrechter. Die had er kennelijk na de tweede ho merun van Faneyte, die de stand op 9-10 bracht, genoeg van. Ansjeliena kreeg volko men onterecht drie slag en Ne derland was uit. Stoeckel waarschuwde de man snel te verdwijnen voordat hij hand tastelijk werd. Zelf verdween hij linea recta naar het spelers hotel Nederland: 4-0-0-0-2-1-0-0-2 9 Venezuela: 2-1-1-0-3-2-1-0-x 10 Werpcijfers. Nederland: De Vries (2+1): 0-1-5-0, Adam (3+1): 2-2-4-0, Van Gorkum (1 1): 0-0-2-0, Faneyte (2): 2-2-1-0. Venezuela: Torres (1): 0- 2-1-1, Prieto (3 1/3+1): 1-3-3-0, Ro mero (3 2/3): 2-1-2-0, Tirado (1): 1-0- 2-0. Homeruns. Nederland: Crouwel (1e inn. grand slam), Faneyte 2 (5e inn.+ 1, 9e lnn.+1). Venezuela: Cartagena (1e inn.+1), Villegas (5e inn.+2), Tira do (6e inn. 1). Slaggemiddelde. Nederland: Rijst 0.667 (2 uit 3), Crouwel 0.500 (1-2), Faneyte 0.500 (2-4). Topic naar wereldrecord hoogspringen PLOVDIV De Joegoslaaf Dragutin Topic heeft gisteren in Plovdiv tijdens de wereldti telstrijd atletiek voor junioren het jeugdwereldrecord hoog springen gebracht op 2,37 me ter. Het oude record stond met 2,36 meter op naam van de Cubaan Javier Sotomayor. tOME Winnen van ien Oostduitse wisselslag- ai staf ette - de droom van 'a iele generaties Neder- andse topzwemsters 'verd afgelopen weekein- '"Ie in Rome werkelijk- ïeid. De jonkies Iris West- ik (rug), Kira Bulten inlschool) en Inge de Bruyn vlinder) lieten zo weinig icht met de eertijds zo ge luchte concurrentie ont staan, dat Karin Brienesse d >p de laatste baan kon oeslaan. Een nederlagen- i Ha K reeks, van ten minste twintig jaar was gebroken. De beloning was niet meer dan de zesde plaats. De DDR en Nederland, die el kaar vele jaren de suprematie betwistten op het veelzijdig heidsnummer bij uitstek, zijn in het internationale dames- zwemmen ver teruggevallen. In Oost-Duitsland is het hele gebouw van topsportvoorzie ningen in elkaar gestort. In Nederland zijn de problemen meer persoonsgebonden. Dat Marianne Muis een vakantie periode prefereerde boven een start in Rome, bleek minder funest dan het ontbreken van Ellen Elzerman. De vervan ging van de met de ziekte van Pfeiffer in Hilversum achter gebleven rugslagspecialiste scheelde drie volle seconden. Haar vervangster Iris Westrik was één van de nieuwelingen, die het trainingskamp van Ton van Klooster niet goed door kwam. Gesteld tegenover de noodzaak na de mislukte nationale kampioenschappen een duidelijke trainingsprikkel uit te delen, werkte de bonds coach naar eigen zeggen in Pescara aan een opeenstape ling van vermoeidheid. De herstelperiode van acht dagen bleek in vele gevallen te kort. Ook voor de supergetalenteer- de Inge de Bruyn, die de vorm door de vingers glipte. In Amersfoort was ze op de 100 meter vlinderslag nog goed voor 1.00,57 (vierde wereldtijd van het seizoen). In Rome haalde de vijftienjarige met 1.02,68 niet eens de finale. Ze miste er zelfs de richttijd voor de Wk van begin volgend jaar in Perth mee en werd derhal ve veroordeeld tot de malle molen van de slectie op het laatste moment, die half no vember gaat draaien. Karin Brienesse deed het overigens nauwelijks beter: zesde in 1.02,02 na een serietijd van 1.01,92. Opvallend De Friezin was sinds de Vriendschapsspelen van Seatt le reeds min of meer zeker van de wk-kwalificatie, even als trouwens de in Rome op vallende Ron Dekker. De 24- jarige schoolslagzwemmer liet zien hoezeer hij aan inhoud heeft gewonnen door op de 200 meter met een serietijd van 2.18,0 bijna drie volle se conden van zijn uit Seoul date rende nationale toptijd af te Eerder was hij de op 100 meter slechts één-honderdste van een seconde van zijn nationale record verwijderd gebleven. Dekker vond zich voor het eerst in zijn loopbaan terug in de 200-meterfinale van een in ternationale wedstrijd. Zijn ge slaagde poging ook op dit nummer <le richttijd voor de wereldkampioenschappen te halen ging ten koste van de Amerikaanse kampioen Eric Wunderlich en de nieuwe Eu ropese recordhouder Sergio Lopez. In de roes van dat on gekende succes blies Dekker zich in de eindstrijd op. Na een eerste vijftig meter, waarin hij een volle seconde sneller af ging, kwam het hele veld over hem heen. Voor de Deventer zwemmer was het langhouden van de slag de sleutel tot het succes. Dat het hem in de series ge lukte, dankte hij aan de drie jaar geleden begonnen kracht training. „Daardoor kon ik ook de laatste vijftig meter goed meekomen". Toch telde ervaring in Rome zwaar. Op de tribune werd zelfs een baby omhoogehou- den bij de finish van de 50 me ter vrij slag, toen de 27-jarige Dano Halsall het eerst had aangetikt. Routine was ook de doorslaggevende factor in in de Nederlandse ploeg. Op de 50 meter vrije slag kon Marieke Mastebroek de span ning beter aan dan de als één na snelste uit de series geko men Inge de Bruyn. De Gro ningse stapte na de Ameri kaanse Jenny Thompson zelfs als tweede het ere-podium op in de persoonlijke recordtijd van 26,17. Op de dubbele af stand was routine van Diana van der Plaats weer wat groter dan die van Mastebroek: vijfde in -57,30 tegenover achtste in 57,95, waarmee beiden de richttijd voor Perth (56,5) mis-

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13