Snelders zit niet te wachten op PSV sportuitslagen Ij ËcidócSouttvrit printers (elagen laassen Nederland geen zwemnatie meer Honkballers lossen verwachting niet in BRENNINKMEIJER STUIT OP POLGAR A i 'ORT VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1990 PAGINA 7 rafbaan Drachten moet toch dicht ACHTEN Het bestuur van de Harddraverij- en Renvereni- g Drachten gaat er nog niet mee akkoord dat de drafbaan in ichten moet worden gesloten. Begin deze week is van het Minis- e van Landbouw en Visserij het bericht ontvangen dat het ver ïdpunt blijft gehandhaafd dat er in het Noorden maar plaats is oemr twee banen, te weten Groningen en de nieuwe accommodatie iuu Wolvega. Drachten onderzoekt nog de mogelijkheid en wense- "volheid, juridische stapppen te ondernemen tegen het besluit dat stor ichten 'opgaat' in Wolvega. „Die samenvoeging zien we niet zit- ?ma. Als bestuur stappen we niet in een combinatie met Wolvega. ?rir cht een en ander niets meer opleveren dan is Drachten fini", al- Toe voorzitter Ytzen de Vries uit Dokkum. al sinds 1983 boven de kleine banen hangende bui betekent niet Drachten van de Nederlandse Draf- en Rensport ooit enige me- lien /erking heeft gekregen om de baan voort te kunnen zetten. Toch gaa ait Drachten met een trouwe aanhang van gemiddeld achthon- fili d aanwezigen en zorgt het voor vier procent van de totale omzet ee Nederland. „In het rapport wordt over de sport niet gesproken. zou je naast Wolvega best een kleine, geoutilleerde baan als L-El ichten kunnen hebben in een provincie, die bakermat van de fsport is. Dat zou ook wel eens versterkend kunnen werken naar [rotere banen, want op die manier kweek je ook aanhang". Aouita niet naar Hengelo HENGELO De Kenyanen Paul Ereng en Peter Rono en de Jamaicaanse sprintster Merlene Ottey zijn toegevoegd aan het deelnemersveld van de Adriaan Paulen Memorial. Atletenmake- laar Jos Hermens heeft het drie tal enige dagen voor de wed strijd, zondag in Hengelo, gecon tracteerd. Said Aouita zal ver stek laten gaan. De organisato ren verklaarden donderdag dat Aouita na overleg niet aan de start verschijnt. Zijn herstel na een beenoperatie, begin juni in Parijs, verloopt trager dan voor zien. De Marokkaan zou in Hen gelo zijn rentree op de atletiek baan maken. Van Basten weer voluit Tijdens de training van AC Milan liet Marco van Basten gisteren zien het voetballen niet verleerd te zijn. De spits van Oranje, die tijdens het WK in Italië de hoge verwachtingen niet waar kon maken, trainde gis teren naar hartelust op, daarbij glimlachend ga degeslagen door trainer Arrigo Sacchi. Canadese regering geeft fiat terugkeer Johnson OTTAWA Ben Johnson mag in de toekomst weer voor Canada tijdens internationale wedstrijden uitkomen. De bij de Olympische Spelen in Seoul op doping betrapte sprinter zal daarbij in elk geval geen tegenwerking on dervinden van de Canadese regering. Marcel Danis, minister van Sportza ken, verklaarde gisteren dat de rege ring een eventueel positief besluit van de Canadese atletiekbond zal overne men. De schorsing van twee jaar die Johnson kreeg na het schandaal in Zuid-Korea, loopt in september af. De atletiekbond heeft in een eerder stadi um verklaard dat Johnson mogelijk voor rehabilitatie in aanmerking komt. Sparta gaat capaciteit tribune terugbrengen ROTTERDAM Het bestuur van Sparta heeft de besloten de capaciteit van de hoge Schietribune op Spangen drastisch te beperken. De hoogte van de tribune wordt gehalveerd, waardoor er vanaf 13 januari, als Sparta Ajax ont vangt, 5500 toeschouwers kunnen plaatsnemen. Momenteel kan de tribune 10.000 fans bevatten. De verbouwingen zijn het gevolg van de storm, die dit jaar het complex trof. Voetbal International Roberto Fer nandez is gisteren plotseling uit het trai ningskamp van FC Barcelona in Odoorn vertrokken om in Spanje zijn contract af te kopen en een contract te tekenen bij Valencia. Roberto is daar mee de derde speler die een maand voor het begin van de competitie bij FC Bar celona vertrekt )ESELARE Frans lassen wordt in de ron- van België op de huid zeten door het peloton rinters, dat zich dage ts om de ritwinst be- mmert. De meeste van o de streep te verdienen nificatieseconden be idden gisteren bij Adri- o Baffi. De Italiaan ram daardoor op drie :onden van de Neder- idse leider, die in zijn urt ook nog de Belgen Wilde (1 tel), Museeuw en Vanderaerden (8) et. ■H tweede etappe van Charle- ^■naar Roeselare werd er een ^■t weinig geschiedenis. Adri der Poel en Eric Vande- ;rden roerden zich even lar redden het niet. In de aten van Roeselare volgden laatste schuchtere aanval- igingen. Een daarvan kwam Baffi. De renners van in-Luc Vandenbroucke nden echter niemand ruim- Zij wilden hun kopman Jo- n Museeuw aan de streep I spelen. De Belg kon door ddel van de bonificatiese- iden de leiderstrui van J assen overnemen, maar ■wgiste zich in de kracht van y Planckaert, die de steun de door een polsbreuk ge- ffen Oostduitser Olaf Lud- moest missen, trok de int aan. De spurter uit de van Peter Post ,ver- chtte Museeuw als winnaar, ij is op dit ogenblik de beste lgische renner. Goed in het aorutrijden, sterk in de sprint. n zeges in de Tour k voor stuk pareltjes' ^aggj iseeuw, winnaar van twee urigi ur-etappes, kon de mooie Rem orden van Planckaert niet t/n vestigen. Hij kwam echter oir' te vroeg op kop. Baffi 0 tol '°g over hem heen, net als Sovjetrus Abdoesjaparov en nderaerden. >tich' |0r dg vierde keer heeft de anjaard Marino Lejarreta de nde van Burgos gewonnen, de zesde plaats in de af- 0 «Uitende tijdrit van donderdag rtriH' 'zekerde de Baskische ren zich van de eindzege, ikuui irtinez Torres en Indurain idigden als tweede en derde. ,ku1r|durain tekende voor winst de etappe. Zijn voorsprong |n Lejarreta bedroeg 23 aties n. Lejarreta zegevierde 'reik- rder in 1986, 1987 i. IIMI- 071- ndijk 'oof blijft leider AARDINGEN John oof heeft na de tweede dag n de strijd om het Europese mpioenschap golf voor les- vende professionals in -eid- aardingen de leiding behou- n. De 33-jarige Engelsman, irkzaam in Rijswijk, staat na a score van 71 (3 onder par) 141 (-5). Hij, sloeg al zes bir- s. Woof heeft een voor rong van twee slagen op zijn ndgenoot Stafford. Stafford elt de tweede plaats met de hotse titelverdediger Weir. DOELMAN ABERDEEN WEER EVEN TERUG IN ENSCHEDE ENSCHEDE Theo Snelders betreedt van avond voor het eerst sinds twee jaar weer het Diek- manstadion. Op de plek waar hij acht jaar speelde in dienst van FC Twente, is hij dit weekeinde een van de publiektrekkers tijdens het toernooi van de Enschedese club. Was Snelders daar altijd een zeer gewaardeerde kracht, bij zijn huidige club, het Schotse Aberdeen, wordt hij helemaal op handen gedragen.'In de twee jaar dat hij daar speelde, is zijn reputatie steeds groter ge worden. Snelders is een topper geworden in de Schotse competitie. Het wachten is op de erken ning in zijn vaderland, waarvoor hij ooit één in terland speelde, maar daarna pijlsnel uit beeld is verdwenen. Zijn naam wordt nu al in ver band gebracht met PSV, waar Hans van Breukelen binnen kort aan zijn laatste jaar be- Theo Snelders. gint. Van Breukelen zelf zou hem bij de almachtige mana ger Kees Ploegsma aanbevolen hebben. „Ik weet daar niets van", reageert Snelders lichte lijk verbaasd. „Mijn contract bij Aberdeen loopt nog één jaar door. Ik wil in principe wel blijven, want mijn vrouw en ik hebben het daar goed naar onze zin. We zijn inmid dels goed ingeburgerd. Aber deen wil het contract openbre ken. We hebben al een paar keer gesproken daarover, maar we zijn er nog niet uit. Als ik me financieel goed kan verbeteren, ga ik niet een jaar op een andere club zitten wachten", zegt hij gedecideerd. Hij is zich terdege bewust van zijn sterke onderhandelingspo sitie. Na zijn eerste seizoen werd hij in het Schotse meteen al gekroond tot 'Speler van het jaar'. Het afgelopen jaar kreeg hij die eervolle titel niet, „Maar", zo zegt hij met tevre denheid, „het was wel mijn beste seizoen tot nu toe." Wel iswaar miste hij een twaalftal wedstrijden door twee knieo peraties, de overige duels - en dat zijn er veel in Schotland - kende Snelders nauwelijks een inzinking. De hoogtepunten waren de wedstrijden tegen kampioen Glasgow Rangers, waarin Snelders menigmaal een hoofdrol vertolkte, onder andere bij het veroveren van de League Cup en de Schotse Cup. De eerste werd al in ok tober afgerond. De Rangers werden met 2-1 geklopt door twee treffers van ex-FC Gre- ningenspeler Paul Mason. „Een belangrijke zege", vol gens Snelders, „want je bent dan al zeker van plaatsing voor de Uefacup. Bovendien komen er veel toeschouwers en is het voor de clubs ook interessant, in verband met geldprijzen. Zelfs voor ieder doelpunt wordt betaald. Er wordt dan ook doorgaans veel Het winnen van de Schotse Cup was voor Snelders nog glorievoller. In de finalewed strijd tegen de Rangers, was de stand op het scorebord zelfs na de verlenging nog steeds 0-0. Uiteindelijk moest de tiende strafschop de beslissing bren gen. Snelders stopte die en was een held. De volgende dag be gon de vakantie, maar eerst nog volgden er intochten en prachtige huldigingen in Aberdeen. „Om nooit te verge ten", memoreert hij glunde rend, „ik had zoiets nog nooit meegemaakt". Inmiddels staat Snelders voor zijn derde seizoen in de Schot se competitie. Na twee weken pure looptraining zal de wed strijd van vanavond tegen Bo- russia Dortmund pas de derde oefenwedstrijd zijn voor Aber deen, waar ook met veel suc ces de Nederlandse internatio nal Hans Gillhaus speelt. „Onze voorbereiding duurt slechts vierëneenhalve week. We spelen maar een beperkt aantal wedstrijden daarin, om dat je in het seizoen al zovaak moet spelen. Anders raakt de accu te snel leeg". Of zijn ploeg een grote rol kan spelen in de competitie is vol gens hem niet helemaal zeker. „De selectie is te smal. Met dertien man kom je het sei zoen niet door. Willem van de Ark moet geopereerd worden, maar ik ben blij dat Alex Ma- cLeish heeft bijgetekend. We kunnen hem in de verdediging niet missen. Hij zit al veertien jaar bij de club en heeft alles al meegemaakt. Zo'n man is dus goud waard". MacLeish (31) won met Aberdeen de Eu ropacup II, de supercup, het kampioenschap van Schotland en speelde mee op drie WK's. In het komende seizoen zal Theo Snelders een oude be kende in de competitie terug zien. De transfer van Pieter Huistra naar topclub Glasgow Rangers verraste hem. „Als je het figuur van Huistra bekijkt, denk je niet meteen aan de Schotse competitie", zegt Snel ders over zijn voormalige ploeggenoot. „Toch kan hij een sensatie worden in de thuis wedstrijden van de Rangers. Hij is snel en kan goed passe ren. Thuis wil Rangers altijd" de tegenstander onder druk zetten. In uitwedstrijden zal hij het moeilijker krijgen, bij de kleine clubs met meestal kleine veldjes. En dan de duels tegen Celtic. Lijkt me ook niet echt iets voor Pieter. Dat zijn pure gevechten. Eén keer de bal raken, anders lig je omver. Toch is Glasgow Rangers een geweldige ploeg voor hem. Het is een elftal dat wil voetballen. Het is voor hem een fantasti sche overgang. Vooral als dat stadion daar helemaal vol zit. Dat geeft een geweldige kick. Ik heb het genoegen gesmaakt om ze daar al enkele keren de das om te doen." Vandaag en zondag keert Snelders dus terug in het Diekman. Van het huidige team herkent hij alleen nog Fred Rutten, André Paus en Wilfired Elzinga. Een paar jongere spelers, zoals André Karnebeek en Berthil ter Avest speelden toen in de jeugd. „Ik ben er nog maar twee jaar weg, maar het lijkt al veel langer. Ik kijk op Twente terug als een fantasti sche club, heb daar acht jaar lang een geweldige tijd gehad, die ik nooit zal vergeten. Als jonge speleT krijg je daar een kans. Als je voor die club kiest kun je verder komen. Neem bijvoorbeeld PSV, als je daar als jeugdspeler naar toe gaat, haal je het eerste niet. Daar wordt altijd iemand gekocht". GIJS EIJSINK Sport op tv Nederland 3, 19.15 uur: Studio Sport. België Nederlands 2, 19.30 uur: Atletiek; 22.05 uur. Wielrennen. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 1, 20.40 uur: Atletiek BBC 2, 14.35 en 01.00 uur: Cric ket. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Groningen (za terdag aanvang 16.30 uur) lui- le koers: 1. Ego Tonnawerd, 2. Crista Princess, 3. Devita Ruimzicht (1-5-3). 2e koers: 1. Dominant, 2. Enola Gay, 3. Demerick Star (6-2-5). 3e koers: 1. Daronet, 2. Diego Mara- dona, 3. Cor Speed (7-4-6). 4e koers: 1 Blits Hope, 2. Dodo Bui tenzorg, 3. Calypso (3-4-2). 5e koers: 1. Esmeralda K, 2. Chess Darby, 3. Danmark S (1-5-4). 6e koers: 1 Boko's Dream, 2. Carma Buitenlust, 3. Ameland (2-1-6). 7e koers: 1 Don Badi, 2. Belina d'As ter, 3. Angel First (4-7-6). 8e koers: 1. Andries S., 2. Zarina del Sol, 3. Bernard d'Ivens (6-5-3). ROME Bij afwezigheid van een Europees en we reldkampioenschap zijn de wedstrijden in Rome, die gisteren begonnen de be langrijkste van dit jaar. Alsof dat op zichzelf niet goed genoeg zou zijn, gaf bondscoach Ton van Klooster er een extra ca chet aan door er een se lectiemogelijkheid voor het wereldkampioenschap van begin volgend jaar in Perth (Aus) aan te verbin den. Maar ook de bondscoach moest erkennen, dat die prikkel op de eerste dag niet werkte. De scherpte, die bij de nationale kampioenschappen in Amers foort afwezig was, ontbrak nog steeds. Ook een - naar verluidt uitstekend verlopen - trai ningskamp in Pescara aan de andere kant van Italië veran derde daar weinig aan. Nederland is als zwemland be zig zijn status te verliezen. Aan die indruk ontkomt men niet als men de seizoen-ranglijsten bekijkt. Met uitzondering van Karin Brienesse, Marianne Muis, Inge de Bruyn, Ron Dekker en Diana van der Plaats figureert daar niemand meer bij de eerste vijftien. De Zweed Anders Holmertz zorgde in Rome voor de beste jaarprestatie op de 200 meter vrije slag. En laat nu uitgerekend laatst genoemde uitgeblust vanuit Seattle zijn teruggekeerd. Brienesse en Dekker zwom men daar bij de vriendschaps- spelen de richttijden voor Perth. Diana van der Plaats kwam terug met heel andere ideeën in het blonde hoofd: een carrière als fotomodel. Het gebrek aan motivatie van de Amstelveense zette de uit zending van de 4 x 200 meter vrije slagploeg op de tocht. In de laatste meters liet zij zich zomaar voorbijzwemmen door de Noorse Madsen, waardoor het Nederlandse viertal ver achter de Verenigde Staten en Canada op een vierde plaats eindigde. Waarbij kwam dat de Bondsrepubliek, de DDR, Australië en Zweden door de oplettende jury op te snel wis selen werden betrapt en als gevolg daarvan niet in de einduitslag voorkwamen. Ton van Klooster, die er min of meer vanuit was gegaan, dat zijn 'zilveren' kwartet van vorig jaar in Bonn zich zonder problemen zou kwalificeren voor de WK van volgend jaar, schrok danig van de eindtijd: 8.16,85. „Als dat in november niet beter is, voorzie ik grote problemen met de uitzending". Naast Diana van der Plaats zwom ook het andere overge bleven lid van de 'Bonn-ploeg' Kirsten Silvester (2.06,31) ronduit slecht. Brienesse en Masseurs, die de plaatsen inna men van Marianne en Mildred Muis deden het aanzienlijk be ter. HPC-zwemster Masseurs scoorde zelfs een voor haar ui termate goede 2.03,05. Met Ma rianne Muis erbij en eventueel de bij de Europese jeugdkam pioenschappen excellerende Vlieghuis of Ingrid Baars erbij, moeten er toch mogelijkheden zijn, klampte Van Klooster zich aan die uitschieter vast. EDMONTON Neder land heeft met een neder laag tegen Taiwan (6-1) tijdens de wereldtitelstrijd honkbal afscheid geno men van de „grote lan den". Na het verlies van gisteren in Edmonton mag de ploeg van manager Jim Stoeckel met drie andere „kleine landen" het toer nooi voortzetten. Door de vijfde plek in de groep is maximaal de negende plaats haalbaar. Enige weken achtte Stoekckel de vijfde plaats in de eind rangschikking realistisch. De negende plaats bezette Neder land vier jaar geleden in de ei gen vertrouwde omgeving. Die prestatie werd overigens in 1973 (achtste) en 1978 (zeven de) en in 1982 overtroffen. Terwijl Nederland in 1982 (zesde) de hoogste klassering behaalde, vergaarde Taiwan de laatste jaren uitsluitend ere plaatsen: tweede in 1984 en 1986 en twee jaar geleden moest slechts aan de „eeuwi ge" wereldkampioen Cuba en de Verenigde Staten voorrang worden verleend. De kwali teitsverbetering van het honk bal in wat voorheen nationa listisch China heette, moet worden toegeschreven aan de professionele league, die naar het voorbeeld van Japan en Zuid-Korea in het leven werd geroepen. Nederland aarzelt nog over een professionalisering van de aanpak. De competitie van 45 wedstrijden levert al grote moeilijkheden op voor de smalle werpersstaf van de meeste clubs. Mede als gevolg van de late afzegging van Har ry Koster kent Jim Stoeckel bij de Nederlandse selectie overeenkomstige problemen. De Amerikaanse vakantiewer ker stuurde in Edmonton ach tereenvolgens Peter Callen- bach, Geoffry Kohl (eerdere aangewezen als reliever), Eric de Vries en Frans Groot als starter naar de heuvel. Alleen de eerste twèe voldeden, waar door Callenbach tegen Taiwan een' tweede kans kreeg. Stoeckel hoopte op een 'han delbare' Taiwanese werper. In de wetenschap dat Taiwan de beste werper al twee keer had gebruikt. Het werd echter de zelfde die een dag eerder te gen Venezuela negen innings had gegooid en twee dagen daarvoor Canada zeven slag beurten op nul had gehouden: Kuo Lee Chien-Fu. De Nederlandse honkballers kregen geen vat op de ballen van de 21-jarige werper. „Ik heb het bijgehouden. Bijna elke eerste bal was een slag bal", verklaarde werpcoach Charles Urbanus na afloop te leurgesteld. „Wij wisten dat het zwaar zou worden. We hebben twee kansen gehad, met mensen op de honken. Twee keer ging echter een slagman uit met drie-slag. Het benutten van die kansen had de wedstrijd een ander aan zien kunnen geven. Helaas". Taiwan 120 000 012 6 Nederland 000 000 100 1 Werpeijfers Nederland: Callenbach (4 2/3 2): 2-1-9-0; Kohl (2 1/3): 3-0-3- 0; Lommerde (2): 2-1-4-1 Taiwan: Chien-Fu (9): 8-2-5-0. Homeruns: Taiwan: Chong (le) solo; Hsien (2e) +1, Chen (9e) +1. Slagprestaties Nederland: Faneyte 0.500 (2/4), Van Aaien 0.500 (1/2),. Boon 0.333 (1/3), Crouwel 0.250 (1/4). AMSTERDAM Joris Bren- ninkmeijer is er op de laatste dag van het Ohra schaaktoer nooi niet in geslaagd een grootmeestersresultaat te be halen. In de slotronde van de grootmeestersgroep verloor de Groninger met wit van Judit Polgar, het veertien-jarige ta lent uit Budapest. De jongste v&n de drie Polgar- zusjes eindigde daardoor in het toernooi op de eerste plaats, die ze moest delen met de ge routineerde Toekmakov uit de Sovjetunie. Sinds de dagen van Bobby Fisher, de legenda rische oud-wereldkampioen uit de Verenigde Staten, was geen speler er op veertien-jari ge leeftijd in geslaagd een der gelijke score te bereiken. De Nederlander Yge Visser verloor van de Deense groot meester Curt Hansen. De Fries miste daardoor op een half punt een meesterresultaat. Viktor Kortsjnoi besloot het laatste Ohra schaaktoernooi met een verrassing. In de slot ronde van de kroongroep ver sloeg de Zwitser Alexander Beljavski, die al zeker was van' de eindzege. LETIEK junioren in Plovdiv (Bul) les: meisjes: 100 m: 1. Phllipp OR) 11,36, 2. Mitchell (Jam) 11,47, Jardim (Por) 11,52, 4. Feagin (VSt) ,55, 5. Frazer (Jam) 11,64. kogel: 1. i (Chl) 18.20, 2. Li (Chi) 17.74, 3. nljijf pfer (DDR) 17.27, 4. Gersdorff id\ ie 7n e e„..\ -tc cc DR) 16.79, 5. Sjelovost (Sov) 16.66. igens: 100 m: 1. Ezinwa (Nig) 17, 2. Livingston (GBr) 10,25, 3. idges (VSt) 10,37, 4. John (GBr) ,40, 5. Powell (Jam) 10,44. polstok: Galfione (Fra) 5.45, 2. Kurkulin av) 5.40, 3. Dukov (Bul) 5.40, 4. audoin (Fra) 5.35, 5. Monzano ib) 5.30. 8ultaten Nederlanders: igens: 800 m, 1e halve finale: 8. smel (Argo) 1.58,89 (uitgeschakeld); halve finale: 5. Hoek (Avantrl) id,66 (uitgeschakeld); tienkamp: 20. Balen (PSV) (resp. 110 m horden, «us, pols, speer, 1500 m): 6.395 5.40 (persoonlijk record), 40.08, on- 'dlg, 48,12, 4.34,96). elsjes: 100 m, 2e halve finale: 3. Bo ards (Sieko) 11,78 (uitgeschakeld); 0 m, halve finale: 7. Goossens (Cly- leüs) 54,70 (uitgeschakeld); 800 m, halve finale: 7. Jongmans (Sparta) >9,89. SKETBAL heren in Buenos Aires oep A: Porto Rico-Venezuela 88-74 9-41), groep B: Italië-Australië 94- (44-49), Groep C: Verenigde Sta- i-Zuld-Korea 146-67 (70-33), Grle- Hand-Spanje 102-93 (54-47). IMMEN 4n NK in Brunssum ronde: Goroetjsenko (Sov)-Vatoe- (Sopv) 0-2, Presman (Solv)-Sjoel- en (Sov) 2-0, Tsjitzjov (Sov)-Koren- jevski (Sov) 1-1, Tsjegoljev (Sov)- Mooser (Ned) 1-1, Thijssen (Ned)-Wir- ny (Sov) 0-2, Gantwarg (Sov)-Van Leeuwen (Ned) 2-0, Van der Wal (Ned)-Poot (Ned) 2-0, Goloebjeva (Sov)-Heusdens (Ned) 1-1, Baljakin (Sov)-Koeperman (VSt) 1-1, De Hardt (Ned)-Pasjkevltsj (Sov) 0-2, Bodat (Sovj-Velraeds (Ned) 2-0, Tangelder (Ned)-Budee 0-2. Stand: 1. Vattoetin 11 punten, 2. Presman, Wlrny en Gantwarg 10. GOLF EK lesgevende professionals in Vlaardingen 1. Woof (GBr) 141 (70-71, 5 onder par), 2. Stafford (GBr) 143 (75-68), Weir (GBr) 143 (72-71), 4. Gartemeier (Oos) 145 (72-73), 5. Brown (GBr) 146 (73-73), Saxton 146 (76-70), Stables (GBr) 146 (75-71), 8. Job (GBr) 147 (72-75), Leven (Fra) 147 (71-76), Swart (Ned) 147 (72-75), Maltman (GBr) 147 (75-72), 12. Waters (Bel) 148 (76-72), Mldtvage (Noo) 148 (71- 77), Chillas (GBr) 148 (78-70). HONKBAL WK in Edmonton Poule A: Zuid-Korea-Mexlco 15-2, Ni caragua-Japan 2-0. Stand: Cuba 4-8, Japan 4-6 Nicara gua 5-6, Zuid-Korea 5-4, Italië 4-2, Mexico 4-0. Poule B: Canada-Nederland 7-6, Ve nezuela-Taiwan 1-5, Puerto Rico-Ver enigde Staten 6-4. Stand: Puerto Rico 4-8, Verenigde Staten 4-6, Canada 4-4, Taiwan 4-4, Nederland 4-2, Venezuela 4-0. Amerikaanse competities National League: New York Mets- Philadelphia Phillies 8-4, Chicago Cubs-St Louis Cardinals 4-3 (15), San Francisco Giants-Houston Astros 8-4, Los Angeles Dodgers-Cincinnati Reds 4-2, Montreal Expos-Pittsburgh Pira tes 6-2, Atlanta Braves-San Diego Padres 7-1. American League: Balti more Orioles-Oakland A's 4-1, Cleve land Indians-Texas Rangers 5-3, To ronto Blue Jays-Detroit Tigers 8-3, Minnesota Twins-Milwaukee Brewers 4-2, Kansas City Royals-Chicago Whi te Sox 5-1, New York Yankees-Seatt le Mariners 6-4, California Angels- Boston Red Sox 8-6 (11). PAARDESPORT Koeraen van Drachten 1e koers, 2040 m: 1. Elisabet Hano ver (S. Woudstra) 2.47,5 - 1.22,1, 2. Eagle's Pride, 3. Ever or Never. Niet gestart: Crista Princess. Toto: win nend 9,90, plaats 4,60 5,40, koppel 27,00, trio 146,80. 2e koers, 2040 m: 1. Carllewis Juweel (J. Feijen) 2.42,6 - 1.19,7, 2. Akka Tonnawerd, 3. Best Uithuizen. Toto: winnend 3,20, plaats 2,00 5,10 1,80, koppel 52,00, trio 581,70. 3e koers, 2040 m: 1. Calumet d'Aster (M. v.d. Togt) 2.43,1 - 1.20,0, 2. Brilli ant Lady, 3. Dandy, 4. Dilanda Norg. Niet gestart: Caesar Abaka. Toto: winnend 3,00, plaats 1,30 1,10 2,40, kcppel 7,00, trio 99,90, kwartet 762,10. 4e koers, 2040 m: 1. Count marco (C. Verhoeve jr) 2.44,6 - 1.20,7, 2. D'A- bord Frlsla, 3. Ankatranss R. Toto: winnend 4,80, plaats 2,00 1,40 2,00, koppel 10,50, trio 404,90. 5e koers, 2040 m: 1. Foxie Burger- queen (Mej. H. Paulusma) 2.42,0 - 1.19,4, 2. Charly Chaplin, 3. Cornwall Dear, 4. Daytona Caslndra. Niet ge start: Dire Straight. Toto: winnend 2,40, plaats 1,50 1,60 6,50, koppel 10,20, trio 94,70, kwartet 295,40. 6e koers, 2440 m: 1. Binky Gerron (Ao. de Wrede) 3.16,4 - 1.20,5, 2. Ziny B, 3. Boy S. Toto: winnend 6,60, plaats 1,90 2,50 1,20, koppel 41,60, trio 467,20. 7e koers, 2440 m: 1. Digitalis (R. Kromkamp) 3.16,5 - 1.20,5, 2. Dave Scimitar, 3. Armbro Gritty, 4. Dami- aannora. Niet gestart: Cherlff Olde- son, Aldfaers Dream. Toto: winnend 5,40, plaats 1,70 1,20 1,30, koppel 3,70, trio 44,70, kwartet 162,90. 8e koers, 2040 m: 1. Comtesse (R. Kromkamp) 2.40,9 - 1.18,9, 2. Annfi- ne Mountain, 3. Benny Jeanet. Toto: winnend 1,70, plaats 1,50 4,30 2,30, koppel 21,60, trio 213,50. W5: 9-4-5-3-2. ƒ2.120,60. Omzet: 135.144. SCHAKEN Toernooi in Amsterdam Kroongroep, tiende en laatste ron de: Kortsjnoi (Zwi)-Beljavski (Sov) 1- 0, Azmajparasjvili (Sov}-Portlsch (Hon) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned>- Nunn (GBr) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Beljavski 6 1/2 punt, 2. Portlsch 5 1/2, 3. Kortsjnoi 5, 4. Azmajparasjvili en Nunn 4 1/2, 6. Van der Wiel 4. Grootmeestergroep, ne gende en laatste ronde: Anand (Ind)- Toekmanov (Sov) 1/2-1/2, Brennlnk- meljer (Ned)-Judit Polgar (Hon) 0-1, Hellers (Zwe)-Fedorowicz (VSt) 1/2- 1/2, Stohl (Tsj)-Uhlmann (DDR) 0-1, Serper (Sov)-Jeroen Piket (Ned) 1/2- 1/2, Hansen (Den)-Vlsser (Ned) 1-0, Van Riemsdijk (Ned)-Dorfman (Sov) 1/2-1/2, Van Wely (Ned)-Zsuzsa Pol gar (Hon) 0-1, Psakhls (lsr)-Marcel Pi ket (Ned) 1-0, Bertholee (Ned)-Nijboer (Ned) 1-0, Kuljff (Ned)-Dam (Ned) 1/2- 1/2, Martens (Ned)-Zsofla Polgar (Hon) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Toekma- nov en Judlt Polgar 6 punten, 3. Anand, Brenninkmeijer, Fedorowicz, Hansen, Hellers, Uhlmann 5 1/2, 9. Jeroen Piket, Serper, Stohl 5, 12. Dorfman, Zsuzsa Polgar, Psakhis, Van Riemsdijk 4 1/2, 16. Kuijff, Visser 4, 18. Bertholee, Nijboer, Van Wely 3 1/2, 21. Dam, Marlens, Marcel Piket 3, 24. Zsofia Polgar 2 1/2. SKIËN Earste reuzeslalom wereldbeker in Mount Hutt (NZI) 1. Nyberg (Zwe) 2.31,79 (1.17,94 1.13,85), 2. Kjuus (Noo) 2.31,89 (1.17,79 1.14,10), 3. Plccard (Fra) 2.32,82 (1.18,55 1.14,27), 4. Bittner (BrD) 2.32,95 (1.18,11 1.14,84), 5. Eriksson (Zwe) 2.32,98 (1.18,33 1.14,65), 6. Wallner (Zwe) 2.33,11 1.18,76 1.14,35), 7. Aamodt (Noo) 2.33,13 (1.18,65 1.14,48), 8. Nier- lich (Oos) 2.33,14 (1.17,69 1.15,45), 9. Pesando (Ita) 2.33,54 (1.19,12 1.14,42) en Tomba (Ita) 2.33,54 (1.18,59 1.14,95), 11. Furuseth (Noo) 2.34,36 (1.19,36 1.15,00), 14. Girardelli (Ita) 2.35,14 (1.18,63 1.16,51). SQUASH WK junioren in Paderborn groep A: Bondsrepubliek-Nederland 3-0 (Wichmann-Scheerder 3-2, Mul- der-Hofmans 3-0, Haus-Wiesehaan 3- 0). Bondsrepubliek naar kwartfinales, groep B: Pakistan-Malaysia 3-0, En- geland-Schotland 3-0, Finland-Zwe- VOETBAL Bundesliga Hertha BSC-FC St. Pauli 1-2. Oefenvoetbal Amstelveen. Amstelveen (zat. 3e kl) - FC Den Haag 1-6 (1-2). Doelpunten FC Den Haag. Van Alphen 2, Danen, Adam, Schellevis, Otto. Van Noort (Amstelveen). Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 750. Valthermond. Valthermond (zondag 1e kl) - Barcelona 1-6 (1-3). Doel punten Barcelona: Salinas 2, Koe man, Bakero, Alexanco, Sergi. Texel. SV Texel (zondag 3e kl) - SC Heerenveen 3-6 (1-4). Doelpunten Heerenveen: Dijk 3, Van Dijk 2, Hom meles 1. WIELRENNEN Ronde van België 2e etappe: 1. Baffi (Ita) 193 km In 4.55.31, 2. Abdoesjaparov (Sov), 3. Vanderaerden (Bel), 4. Museeuw (Bel), 5. Henn (BrD), 6. Capiot (Bel), 7. Lamelre (Bel), 8. Bafcop (Bel), 9. De Wilde (Bel), 10. Nepp (BrD) allen de zelfde tijd als Baffi. Algemeen klas sement: 1. Maassen (Ned) 10.55.03, 2. De Wilde 0.01, 3. Baffi 0.03, 4. Mu seeuw 0.04, 5. Vanderaerden 0.08, 6. De Vries (Ned) 0.11, 7. Haghedooren (Bel) 0.13, 8. Frlson (Bel) 0.17, 9. Sö- rensen (Den) z.t., 10. Bontempl (Ita) 0.18. FICP-klassement. 1. Bugno (Ita) 1781,91 punten, 2. Mottet (Fra) 1015,86, 3. Chiapucci (Ita) 954,86, 4. Indurain (Spa) 827,30, 5. Kelly (Ier) 821,73, 6. Rominger (Zwi) 818,23, 7. Lejaretta (Spa) 767,65, 8. Lemond (VSt) 760,60, 9. Bauer (Can) 721,78, 10. Museeuw (Bel) 716,80, 11. Delga- do (Spa) 694,32, 12. Giovannetti (Ita) 645,18, 13. Breuklnk (Ned) 636,37, 14. Fignon (Fra) 622,66, 15. Sörensen (Den) 569,86. 16. Golz (BRD) 561,66, 17. Nijdam (Ned) 541,02, 18. Alcala (Mex) 538,14, 19. Crlquiellon (Bel) 512,58, 20. Echave (Spa) 509,70, 22. Van der Poel (Ned) 495,93, 27. Rooks (Ned) 470,41, 33. Maassen (Ned) 443,80. Ronde van de Kempen 3e etappe: 1. Noyens'(Bel) 130 km 3.04.55, 2. Baeten (Bel) 0.02, 3. Van Roo (Bel) 0.08, 4. Van Calster (Bel) 0.17. Algemeen klassement: 1 Tak (Ned) 8.04.20, 2. Mintjens (Bel) 4.09, 3. Seis (Bel) z.t., 4. Coppelmans (Ned) 4.10, 5. Bauwens (Bel) 4.12. Profronde in Surhuisterveen 1. Criqulelion (Bel) 90 km in 2.09.10, 2. Schurer (Ned) z.t., 3. Jakobs (Ned) z.t., 4. Takens (Ned) z.t., 5. Nijdam (Ned) 0.15, 6. Solleveld (Ned), 7. Bruyneel (Bel), 8. Post (Ned), 9. Hen driks (Ned), 10. Dorgelo (Ned) allen dezelfde tijd als Nijdam. ZWEMMEN International Swimming Cup in Rome finale-uitslagen, heren: 200 vrij: 1. Holmertz (Zwe) 1.47,28, 2. Howe (GBr) 1.50,58, 3. Melberg (Noo) 1.50,70, 4. Granneman (Ned) 1.50,97, 5. Werth (VSt) 1.51,00, 6. Robinson (VSt) 1.51,32. Niet geplaatst: 23. Sloeserwij (Ned) 1.54,62. 200 vlinder: 1. Carey (VSt) 1.59,45, 2. Pointing (Can) 2.00,82, 3. Bordeau (Fra) 2.01,14, 4. Esposito (Fra) 2.01,15, 5. Bremer 2.01,26, 6. Gunn (VSt) 2.01,66. Niet geplaatst: 16. Van Dam (Ned) 2.04,22. (B-flnale: 8. Van Dam 2.05,66. 200 rug: 1. Battistelli (Ita) 1.59.48, 2. Draaxinger (Can) 2.01,82, 3. Sharp (VSt) 2.01,97, 4. Rouse (VSt) 2.01,99, 5. Holderbach (Fra) 2.02,92, 6. Marclnkowski (DDR) 2.03,35. Niet geplaatst: 20. Blank (Ned) 2.08,85. 4x100 vrij: 1. Zweden 3.21,40 (Letzler, Holmqvust, Jonsson, Holmertz), 2. Verenigde Staten 3.21,57, 3. Frank rijk 3.22,05, 4. Canada 3.24,79, 5. Ita lië 3.25,76, 6. Bondsrepubliek 3.27.49, 7. Nederland 3.27,65 (Dekker 52,19, Wouda 53,47, Sloeserwij 51,68, Granneman 50,31), series: Ne derland 3.27,14 (Dekker 51,80, Wou da 53,08, Sloeserwij 51,82, Granne man 50,44) Dsmss: 400 vrij: 1. Dalby (Noo) 4.12,86, 2. Henke (DDR) 4.14,13, 3. Melchiorri (Ita) 4.14,35, 4. Skillman (VSt) 4.16,03, 5. Mellor (GBr) 4.16,82, 6. Prunier (Fra) 4.17,86. 100 school: 1. Dalle Valle (Ita) 1.09,88, 2. Duggan (Can) 1.10,38, 3. Coombes (GBr) 1.10,69, 4. De Silvia (VSt) 1.11,10, 5. Persson (Zwe) 1.11,19, 6. Flood (Can) 1.11,95, 7. Hooiveld (Aus) 1.12,15, 8. Bulten (Ned) 1.12,65 (series 1.11,84). 400 wissel: 1. Petricevlc (Joe) 4.48,13, 2. Sweetnam (Can) 4.49,49, 3. Coada (Roe) 4.49,51, 4. Procter (Aus) 4.49,68, 5. Hansen (VSt) 4.50,.95, 6. Jeffrey (Can) 4.52.64. 4x200 vrij: 1. Verenigde Staten 8.08,28 (Kremer, Kole, Radke, Hed- gepeth) 2. Canada 8.11,53, 3. Noor wegen 8.16,64, 4. Nederland 8.16,85 (Brienesse 2.02,78, Silvester 2.06,31, Masseurs 2,03,05, Van der Plaats 2.04,71), 5. Sovjet Unie 8.18,35, 6. Roemenie 8.20,45. Zweden, Bondsre publiek, DDR. Australië en Ierland ge diskwalificeerd.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7