Philips zet haast achter genezing Paniek op oliemarkt onnodig 7 Beurs van Amsterdam MARKTEN ECONOMIE £eidae<9oiwa/nt VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1990 PAGlNj I Nedlloyd somber door duurdere olie ROTTERDAM Als eerste beursfonds heeft Ned lloyd de winstverwachting drastisch bijgesteld naar aanleiding van de cirsis in het Midden-Oos ten. Het concern houdt er rekening mee dat de nettowinst in 1990 aanmerkelijk lager zal uitvallen dan in 1989. Vorig jaar werd een nettowinst uitge zonderd buitengewone baten behaald van 146,1 miljoen. Op 23 augustus komt Nedlloyd met de re sultaten over het eerste halfjaar. Nedlloyd kampt met hogere brandstofkosten in de tweede helft van dit jaar als gevolg van de Iraakse invasie in Ku- wayt. De inval heeft de prijzen van ruwe olie om- hoog doen schieten, de prijzen van brandstoffen gingen mee. De duurdere brandstoffen hebben vooral hun weerslag op de winst in de sector zee scheepvaart. Daarin behaalde Nedlloyd vorig jaar een omzet van ƒ2,48 miljard en een bedrijfsresul taat van ƒ111,3 miljoen. Neckermann boos op Maij-Weggen AMSTERDAM Diree- teur René Klawer van de reisorganisatie Necker mann is boos op minister Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat. De minister heeft gezorgd voor ver stoorde concurrentiever houdingen op de reis- markt, Volgens Klawer heeft Maij-Weggen de con sument een slechte dienst bewezen door de charter maatschappij Transavia wèl een vergunning te verlenen tot het uitvoeren van lijndiensten en de concurrent Air Hólland niet. BP levert fors in LONDEN Evenals Shell heeft het Britse olieconcern British Petroleum (BP) zijn winst in de eerste helft van dit jaar sterk zien dalen als gevolg van lagere olieprijzen eerder dit jaar. In de eerste zes maanden behaalde BP een nettowinst van 397 miljoen pond sterling (f 1,33 miljard) na een winst van 1,09 miljard pond 3,65 miljard) in de eerste helft van 1989. BP waagt zich niet aan een winstver wachting voor de tweede helft van het jaar. De resultaten zullen aan zienlijk worden beïnvloed door wat zich in het Midden-Oosten zal afspe len. Het olieconcern verwacht niet een direct tekort aan olie. BP voor ziet dat ongeveer de helft van de olie die is weggevallen uit Irak en Ku- wayt door andere landen zal worden geleverd. DHZ-zaken en slijters koplopers detailhandel DEN HAAG De omzetten in de detailhandel zijn in het eerste helft van dit jaar 6,9 procent hoger uitgekomen dan in dezelfde periode van vorig jaar. In de non-foodsector la gen de (niet voor prijsverande- ringen gecorrigeerde) omzet- ten 8,9 procent hoger. Hier draaiden de doe-het-zelfzaken, fotozaken en juweliers het best. In de foodsector groeiden de omzetten met gemiddeld 5,4 procent, hetgeen vooral te danken was aan de slijters. Bij de warenhuizen was sprake van een daling met 2,1 pro cent. Delta Lloyd overweegt autopremie te verhogen AMSTERDAM Verzekeraar Delta Lloyd overweegt de premie voor autoverzekerin gen te verhogen, nu uit onderzoeken is ge bleken dat de automobilist steeds meer on gelukken veroorzaakt. Een woordvoerder van Delta Lloyd zei eerst nog het reguliere overleg tussen verschillende verzekerings maatschappijen af .te wachten alvorens een besluit te nemen. De nettowinst van Delta Lloyd in de eerste zes maanden van 1990 daalde tot 70,4 miljoen tegenover 97,2 miljoen over dezelfde periode van vorig jaar. De nettowinst per aandeel daalde van ƒ38,88 naar ƒ28,17. De sterke daling werd onder meer veroorzaakt door de stormen aan het begin van dit jaar. Een bedrag van 36 miljoen werd daarom ten laste van het bedrijfsresultaat gebracht. Enka investeert miljoenen in afvalzuivering DEN HAAG Enka in Ede, onderdeel van AKZO, gaat de komende jaren miljoenen in vesteren om het eigen afval schoner te maken. Onduidelijk is nog welke methode zal wor den gebruikt. Het verwijderen van zink uit het bedrijfsafval kost 9 miljoen gulden, zowel zink als sulfaat eruit halen kost 15 tot 20 miljoen gulden. De bedrijfsleiding heeft dit gisteren bekend gemaakt bij de Raad van State in Den Haag, waar buurtbewoners in beroep waren gegaan tegen de groeiende berg afval op het Enka-terrein. VEEMARKT UTRECHT Prijzen slachtrunderen per kg geslacht ge wicht zonder nier en slotvet, inklusief BTW (Volgens PVV): Aanvoer slacht runderen 502, waarvan mannelijk 49. Mannelijk extra kwal. 8,20-9,00, mann. 1e kwal. 7,00-8,20. Handel rus tig en prijzen gelijk, mann. 2e kwal. 6,40-7,00, mann. 3e kwal. 5,90-6,40. Handel rustig en prijzen gelijk. Vrou welijk 1e kwal. 6,35-7,70. Handel rus tig en prijzen prijshoudend. Vrouwe lijk 2e kwal. 5,50-6,35, vrouwelijk 3e kwal. 4,90-5,50 en worstkwaliteit 4,30-5,10. Handel rustig en prijzen la- Gebruiksrunderen per stuk inklusief BTW: Aanvoer gebruiksrunderen 126, waarvan graskalveren 5. Melk- en kalfkoeien 1e soort 1700-2150, 2e soort 1150-1700. Handel flauw en prijzen prijshoudend. Melkvaarzen 1e soort 1450-1800 en 2e soort 1150- 1450. Handel flauw en prijzen prijs houdend. Kalfvaarzen 1e soort 1550- 2250, en 2e soort 1050-1550. Handel flauw en prijzen prijshoudend. Guste koeien 1e soort 1375-1775 en 2e soort 925-1375. Handel flayjv en prij zen prijshoudend. Enterstieren 1225- 1725. Handel flauw en prijzen prijs houdend. Pinken 1150-1650. Handel flauw en prijzen prijshoudend. Gras kalveren 700-1000. Handel flauw en prijzen prijshoudend. Nuchtere kalveren voor de mesterij, inklusief BTW: Aanvoer roodbont 200. Stierkalveren extra kwaliteit 700- 800, 1e kwaliteit 600-675 en 2e kwali teit 450-550. Handel slecht en prijzen lager. Vaarskalveren extra kwaliteit 500-550, 1e kwaliteit 425-500, 2e kwaliteit 200-300. Handel slecht en prijzen lager. Aanvoer zwartbont 555. Stierkalveren extra kwaliteit 450-515, 1e kwaliteit 400-425, 2e kwaliteit 125- 200. Handel slecht en prijzen lager. Vaarskalveren extra kwaliteit 300- 375, 1e kwaliteit 250-300 en 2e kwali teit 100-150. Handel slecht en prijzen lager. Prijzen: Vleesraósen 1e kwali teit 650-850 en 2e kwaliteit 475-550. Handel matig en prijzen lager. Varkens per kg. levend gewicht: Aan voer 224 stuks. Slachtvarkens 2,65- 2,75, zeugen extra kwaliteit 2,10-2,15, 1e kwaliteit 2,00-2,10, 2e kwaliteit 1,90-2,00. Handel matig en prijzen la- Slachtschapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inklusief BTW: Aan voer 3666, waarvan lammeren 3420. Slachtschapen 1,75-4,25. Handel re delijk en prijzen gelijk. Ooien geen delijk en prijzen iets hoger. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 75-130. Handel redelijk en prijzen Iets hoger. Ooien geen notering. Rammen geen notering. Zuiglammeren 110-180. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aanvoer 431 stuks. Weidelammeren 75-125. Han del redelijk en prijzen gelijk. Aanvoer gelten en bokken 3. Geiten en bokken per stuk 10-40. Handel matig en prijzen gelijk. Totale aanvoer 5792 stuks. (ADVERTENTIE) Regionaal Jaguar Centrum A. Blankespoor b.v. JAGUAIT Oostdorperweg 29-31 Wassenaar Tel. 01751-19359 VS WAARSCHUWEN VOOR VERSLAPPING VAN BOYCOT (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS Er is geen re den voor paniek op de in ternationale oliemarkt. Dat is de overtuiging van de Oliecommissie van het Internationale Energie Agentschap (IEA) dat gis teren in Parijs bijeen was voor een buitengewone vergadering, naar aanlei ding van de crisis in de Golf. Het IEA ziet daarom geen re den over te schakelen op een voor crisisgevallen afgespro ken olie verdelingssysteem. Het agentschap meent dat het terugvallen van de olieaan- voer uit Irak en Kuwayt voor lopig kan worden opgevangen uit de bestaande commerciële voorraden. Wel adviseert het IEA de aangesloten landen te gaan denken aan vrijwillige enrgiebeperking en ook, tijde lijke, overschakeling van olie op andere energiebronnen als gas. Daarnaast kan een beroep worden gedaan op andere olie producerende landen hun pro- duktie tijdelijk op te voeren. De vergadering van de Olie commissie constateerde met voldoening dat de in de VN opgelegde boycot van Irak ook in de praktijk werkt. Bij het agentschap, dat ressorteert on der de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) zijn 21 landen, aangesloten. Een van de delegatieleden liet weten dat de IEA-landen opgelucht waren over de Amerikaanse interventie voor Saudie-Ara- bië „wat ten minste de grootste olievoorraden in de Golf bui ten het bereik van Saddam Husayn zal houden". Tekort Het wegvallen van de Iraakse en Kuwaytse olie van de inter nationale markt betekent een verlies van 4,4 miljoen vaten per dag. Dit tekort zou met de bestaande produktiecapacitei- ten in andere olieprocuderen- de landen min of meer pro bleemloos kunnen worden ge compenseerd. Met name de velden in Saudie-Arabië en Zuid-Amerika (Venezuela) zouden onmiddellijk aan een verhoogde vraag kunnen vol doen. Voor concrete verzoeken aan deze landen vond de ver gadering het nog Wat vroeg. De Duitse IEA-directeur Helga De crisis in het Midden-Oosten treft vooralsnog vooral Japan, dat meer dan enig ander geïndustri aliseerd land afhankelijk is van de import van olie uit de Golf. Japan heeft nog wel een voorraad, zoals op dit eiland, waar genoeg olie ligt voor 142 dagen. De tanks linksboven kunnen worden losgekoppeld en zo over water worden vervoerd. In Europa doet de crisis zich voorlopig nog min der voelen, hetgeen ook te merken is aan de weer vrij snel teruggekeerde rust op de beurzen, terwijl de beurs in Tokyo steeds verder wegzakt. foto: ap Steeg vond dat er geen sprake kon zijn van paniekhandelen. Volgens haar bedroeg de hui dige olievoorraad van de OESO-landen momenteel 470 miljoen ton, voldoende om de behoefte gedurende honderd dagen te dekken. Wel haalde mevrouw Steeg uit naar de oliemaatschappijen. De specta culaire prijsstijging aan de pomp van de laatste dagen was volgens haar een puur specu latieve reactie. Bij de enorme olievoorraad komt ook nog een hoeveelheid ruwe olie en olieprodukten, die momenteel onderweg is in tankers vanuit Schip lost Iraakse olie in Rotterdam ROTTERDAM Morgen wordt in Rotterdam de onder Griekse vlag varende tanker Andros Atlas verwacht om bij Shell Euro poort 220.000 ton Iraakse olie te lossen. D olie is op 8 juli aan het einde van de Iraakse oliepijplijn in Turkije geladen en valt daar door niet onder de Nederlandse boycotregeling die alle in- en uitvoer van goederen uit Irak en Kuwayt verbiedt die op 6 au gustus of later zijn verscheept. De aanvankelijke bestemming van de tnaker was Le Havre, maar volgens een woordvoerder van Shell besloot de oliemaatschappij het schip door te sturen wegens het Franse verbod van alle handel over zee met Irak en Kuwayt. Beurzen OESO-lidstaten. Nederland kansen zullen trachten waar te heeft het laatste half jaar der- nemen, tig procent van zijn olie-im- Irak en Kuwayt. Het betreft port uit Kuwayt en Irak be ladingen die voor het in wer- trokken. In 1989 was dat zes- king treden van de VN-boycot tien procent, waren verkocht. Hoewel allé landen een grote Volgens de Nederlandse dele- solidariteit aan de dag legden gatie in Parijs vroeg de verga- en meenden dat de boycot vol- dering niet om speciale aan dacht voor de situatie in ons land. Nederland is meer af hankelijk van olie uit Kuwayt en Irak dan veel andere ledig is, waarschuwden de Verenigde Staten wel voor een verslapping na enkele weken van de boycot, als bovendien malafide oliehandelaren hun Kok waarschuwt voor te hoge benzineprijs DEN HAAG Minister Kok van financiën heeft de oliemaat schappijen gewaarschuwd de prijs van brandstoffen niet te veel op te drijven. Daartoe is overleg nodig tussen het kabinet en de bedrijven, aldus Kok. Minister Andriessen van economische za ken ziet vooralsnog geen aanleiding in te grijpen, maar erkent dat de prijzen niet uit de hand moeten lopen. Andriessen zal de prijsontwikkeling nauwlettend in de gaten houden. De prijzen van ruwe olie zijn de afgelopen dagen met bijna vier dollar ge zakt en de vereniging van zelfstandige oliehandelaren sluit da- raom een snelle daling van de brandstofprijzen niet uit. De koersen op de effecten beurs in Tokyo zijn vandaag verder gedaald. De Nikkei-in dex van 225 aandelen ging omlaag met nog eens 286,18 punten ofwel ruim een pro cent en bereikte daarmee een nieuw dieptepunt voor dit jaar. Sinds de Iraakse invasie van Kuwayt vorige week donder dag heeft de Nikkei-index bij na elke dag een flink verlies geleden, in totaal 11,4 procent. Daarentegen zijn de beurzen in West-Europa en New York in rustiger vaarwater geko men. De stemming is nog wel steeds nerveus, maar bij het ontbreken van nieuwe ont wikkelingen in de crisis in het Midden-Oosten ziet het er naar uit dat de normale han del weer hervat kan worden. Lorenzo doet Continental over aan SAS NEW YORK Frank D. Lo- renzo, bestuursvoorzitter van de Amerikaanse Continental Airlines Holdings, legt na acht jaar zijn functie neer. Zijn be lang in het luchtvaartconcern komt in handen van de Scan dinavische luchtvaartmaat schappij SAS. Met het vertrek van Lorenzo komt er een ein de aan een roerige periode in de Amerikaanse luchtvaart. Lorenzo is sinds maart vorig jaar ernstig in conflict met de bonden van het personeel van wat voor zijn komst nog Eas tern Airlines heette. Hij wilde de salarissen drastisch verla gen om zo de kosten te druk ken. Dat leidde tot een staking die de vluchten van Eastern vrijwel lamlegde. Eastern moest uitstel van betaling aan vragen, een procedure die nog steeds loopt. Sovjet-boeren krijgen meer voor produkten MOSKOU Sovjet-boeren krijgen vanaf 1 januari 1991 ruim een derde meer voor hun produkten. De regering, die te vens een fonds instelde voor de overgang van staatsbedrij ven naar privebezit, wil zo be ginnen met de gezondmaking van de economie. Het Sovjet persbureau Tass zei dat de mi nisterraad, het Sovjet-kabinet, heeft besloten dat de prijzen van suikerbieten, zonnebloe men, katoen, tabak, thee en vlas omhoog gaan. Ook krijgen de boeren meer geld voor vee, pluimvee, melk en room. De maatregel is bedoeld om de boeren aan te moedigen meer te produceren, zodat het chro nische voedseltekort opgehe ven kan worden. De overheid gaat tevens helpen bij het op zetten van kleine bedrijven en bij het verwerven van materi aal en technische hulp. Dit on derdeel van de Sovjet-econo mie wordt nog steeds beheerst door de ministeries, die vol gens veel ondernemers in spe het opzetten van bedrijfjes dwarsbomen. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA CONCERN SCOORT MET WK VOETBAL AMSTERDAM Vanaf september zal Philips de buitenwereld met deel- plannen laten weten hoe het de zieke ledematen wil genezen. „Een totaal plan werkt alleen maar vertragend. En we heb ben haast. We willen zo snel mogelijk aan de her structurering beginnen en de werknemers niet lan ger dan nodig in onzeker heid houden". Philips had gisteren bij de pre sentatie van de halfjaarcijfers weinig schokkends te melden. Topman J. Timmer was er dan ook niet. De toelichting bij de halfjaarcijfers kwam van H. Appelo, lid van de raad van bestuur. De financieel expert begon zijn rede met een serie van correcties op de publici teitsgolf die Philips overspoel de nadat Timmer op 2 juli be kend had gemaakt dat er 10.000 banen moeten verdwij nen en dat de kosten van her- structering 2,7 miljard bedra- SUSKE EN WISKE DE KLEINE POSTRUITER UltgeverlJ/Wavery F gen. „Veel analisten denken dat dit onvoldoende is om Phi lips weer op de rails te krijgen. Maar dat is niet waar. Het aangekondigde herstructure ringsproces betreft overwe gend de divisies componenten en informatiesystemen, waar dertig- tot vijfendertigduizend personen werken. Ongeveer een derde daarvan moet er uit". Het gaat volgens Appelo om commerciële, technische en staffuncties. De herstructure ringskosten van 2,7 miljard moeten worden afgezet tegen het kapitaalbeslag van 6,5 mil jard van de twee zorgenkind jes van Philips. De helft van dit bedrag gebruikt het con cern om het kapitaalbeslag te verminderen: er zullen fabrie ken worden gesloten en de huidige voorraad van ruim 24 procent moet omlaag naar on geveer 20 procent. Direct na de grafrede van Timmer in juli is Philips ge start met het opstellen van deelplannen. Niet om vakbon den het overzicht te laten ver liezen, verzekert Appelo. „Er is geen sprake van verdeel- en heerspolitiek. Maar we willen snel zijn. Alle herstructure ringsplannen willen we nog dit jaar in gang gezet hebben". Al in de derde kwartaal zal een behoorlijk bedrag voor herstructureringen in de resul tatenrekening worden opgeno- Dividend De revalidatie van Philips be tekent volgens Appelo niet dat de aandeelhouders hun divi dend over 1990 kunnen verge ten. „Afhankelijk van de •voortgang van de herstructe- ringsplannen, de algemene gang van zaken van het con cern en het tot nu toe gevoer de dividendbeleid dat altijd re delijk stabiel is geweest, zullen wij aan het eind van dit jaar bekijken of er dividend wordt uitgekeerd". Vorig jaar betaal de Philips een dividend van twee gulden per aandeel. Van het slotdividend van 1,40 gul den is driekwart opgenomen in aandelen. Het aantal uit staande aandelen is daardoor met 6,5 miljoen toegenomen. De 'algemene gang van zaken' is niet best. De nettowinst van Philips in de eerste helft van dit jaar kelderde met 19 pro cent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Het con cern komt nu uit op een netto winst van 373 miljoen gulden. Geflateerde cijfers, want bij de winst is de opbrengst geteld van de verkoop van Holland Signaal. De nettowinst uit de gewone bedrijfsvoering be draagt slechts 43 miljoen gul den, tegenover 420 miljoen gulden in de eerste helft van het vorig jaar. Als belangrijk ste oorzaak voor de daling noemt Philips de toenemende druk van de financieringskos ten door een hogere rente, een toename van het aantal rente dragende .schulden en een af waardering van de voorraden. De financieringslasten zijn dp- gelopen van 323 naar 425 mil joen gulden. Ondanks de sombere cijfers, de dreigende oliecrisis („Wij zijn niet erg energie-gevoelig), de lage yen en dollar, blijft Philips optimistisch. Het con cern blijft bij zijn eerdere prognose dat de totale omzet over 1990 ongeveer 56 miljard zal bedragen en het jaar zal worden afgesloten met een netto-verlies van ongeveer 2 miljard gulden. Lichtpuntje voor Philips is het bedrijfsre sultaat, dat met 1013 miljoen gulden weliswaar minder is dan dat van dezelfde periode vorig jaar, maar een lichte stij ging laat zien ten opzichte van het eerste kwartaal van dit jaar. „En het zal nog verder stijgen", voorspelt Appelo. Lampen De bedrijfsresultaten in de lichtdivisie vielen ronduit te gen. De omzet daalde met 6 procent maar dat komt vol gens Appelo door de daling van de dollar en de felle con currentie van Osram en Gene ral Elektric in Europa en de Verenigde Staten. „We kun nen ons marktaandeel wel handhaven, maar de gehele lichtmarkt is minder, overeen komstig de bouwmarkt. Als er minder gebouwd wordt, wor den er ook minder lampen in gedraaid", aldus Appelo. Dank zij het wereldkampioen schap voetbal is het bedrijfsre sultaat in de consumentenpro- dukten fors gestegen van 476 naar 825 miljoen gulden. In het afgelopen kwartaal zijn opmerkelijk veel televies en videorecorders verkocht. Op de computermarkt heeft Philips zich lelijk verkeken. „Die hebben we te optimis tisch ingeschat", erkent Appe lo, die daardoor in de divissie professionele produkten een verlies moet incasseren van 126 miljoen tegen een winst van 85 miljoen in 1989. Bij de componenten boekte het con cern een verlies van 59 mil joen, tegen een winst van 4 miljoem vorig jaar. MONIQUE VAN DE VEN Noteringen van vrijdag 10 augustus 1990 (tot 10:45 uur) Slotkoers donderdag 9 augustus 1990 giessen 258.00 258.00 goudsmit 402.00 403.00 grasso 112.00 111.00 grolsch c. 143.00+ 141.00 gti hold 216.00L 215.00L hagemeyer 117.00 117.50 hal trust 13.80 13.90 hal Ir u 13.70 13.80 holland sea holl.kloos hbg dorp groep 42.00 43 20 eriks hold c 127.70 flexovit c 91.80 (urness c 135.00 gamma hold 93.00 gamma h 5 pr 5.60 ihc caland 51.50 Indust.mij 208.00 Inlotheek c 28.80 Ingbbkond 700.00 innovest d90 103.50 koppelpoort 288.00 286.00 krasnapols. 256.00L 256.00L maxwell 120.00 medicoph. c 64.30 63.70 melia inl. 6.60 6.60 mend gans 4120.00 4120.00 moeara 1200.00 1200.00 moeara opr 160000. 157000. moeara c op 16000.0 15800.0 moeara wb 17000.0 16700.0 vd moolen 27.20 27.50 mulder bosk 65.00L multihouse 9.00 9.20 mijnbouw c 390.20 390.00 naefl 320.00X nagron c 50.50 50.50 nat.lnv.bnk 580.00 576.00 nljm-amstel 12.40 12.00 palthe pirelli tyr polynorm c randstad h. schuitema 1 schuttersv smit int c sphinx c staal bank c stad rott c telegraal c text twenthe tulip comp tw kabelh c ubbink unil 7 pr. unil 7 c pr unil.6 pr unil.4 pr 148.00 1200.00 106.50 ver.glas nb 350.00 31 L GOUD Nieuw Vorige onbewerkt 21920 - 22520 21970 - 22570 bewerkt 24120 24170 Opgave: Drijfhout, A'dam ZILVER onbewerkt 245 - 315 bewerkt 360 Onzekerheid beheerst beurs AMSTERDAM Op een vriendelijk gestarte Amster damse effectenbeurs zijn de koersen in de loop van de dag wat afgebrokkeld door de voortdurende onzekerheid over de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. De stemmingsindex die de ge hele dag tot 1,4 punt hoger had genoteerd, liep tegen het slot van de handel in korte tijd te rug om uiteindelijk met een winst van 0,4 punt op 108,50 punt te sluiten. De koersindex was 0,3 punt lager op 188,2 punt. De totale omzet bedroeg gisteren 1,2 miljard, waarvan 639 miljoen aan aandelen en 616 miljoen Op deze laatste markt sloten de jongste staatsleningen 5 tot 10 cent hoger. Koninklijke Olie dat kort na het bekend worden van de magere kwartaalcijfers zich daar weinig van leek aan te trekken, moest uiteindelijk toch 1,90 terug op 146,50. Philips leek voor zijn beschei den kwartaalwinstje kelijk met een winst van kele dubbeltjes te worden loond, maar ook die ebde in loop van de dag weg waard Philips uiteindelijk met verlies van twee dubbeltjes 26,30 sloot. Van de andere ternationals was Akzo beter op 102,70 en Unile 1,90 op 149,30. Hoogov en KLM sloten twee dubl tjes lager. VOC realiseerde een van 1,20 op ƒ40, NMB H bank 1,40 op 44,50 en N lloyd ƒ1,10 op ƒ67,90. De gatieve winstbijstelling w pas nabeurs bekendgems en had dus geen invloed oi koersvorming gisteren. At was 1,60 beter op 128,20 wijl Fokker het verlies woensdag iets wist terug brengen door nu 1,60 bete sluiten op 45,70. Op de optiebeurs was giste sprake van een relatief ka handel na de drukte van afgelopen dagen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 4