Gemor bij gouden menners Herenteam moeizaam naar vijfde plaats Elionora Oldeson is niet bij te benen fokbeCou/umt I Nederland wederom geen partij voor Puerto Rico Beljavski kansrijk Franse springruiters geven de toon aan Yolleybalsters keurig op schema Uwe Raab snelste in Pijnaeker Michel Dernies krijgt beloning SPORT MAANDAG 6 AUGUSTUS 1990 PAGINA 12 EDMONTON Het Neder lands honkbalteam is het we reldkampioenschap niet kun nen beginnen met de revanche op Puerto Rico, dat twee jaar geleden tijdens het WK in Ita lië aan zeven innings (12-0) ge noeg had om Nederland alle hoop op een goed resultaat te ontnemen. De amateurs uit Midden-Amerika hadden op nieuw weinig moeite met de Nederlandse honkballers. On der een onbewolkte Canadese lucht, passeerde, via 13 honks- lagen, tegenover 5 stuks van Oranje, Puerto Rico vier keer de thuisplaat. Nederland kwam niet verder dan het der de honk; 4-0. Hulpcoach Charles Urbanus was niet gelukkig met het re sultaat. „Als je die eerste wed strijd wint, lean het toernooi gewoon niet meer stuk. En nu moet je weer hard gaan knok ken. Het valt me toch tegen. Ik had verwacht dat wij de hele wedstrijd zouden spelen zoals wij dat de laatste paar in nings deden". Het leek of Oranje na zes in nings eindelijk tot de ontdek king kwam dat het tijd werd iets terug te doen. Tot die tijd stonden de spelers gezapig te honkballen. Iedereen werkte plichtmatig, maar zonder overtuiging zijn beurt in het slagperk af. En dat op een WK in 1994 in Nicaragua EDMONTON Het wereldkampioenschap honkbal wordt in 1994 in Nicaragua gehouden. Het Zuidamerikaanse land won de race om het wereldtiteltoernooi van de Canadezen uit Trois Ri vieres. De keuze werd gemaakt tijdens het jaarlijkse IBA (Inter national Baseball Association)-congres dat op 2 en 3 augustus in Edmonton werd gehouden. werper die niet bepaald een onbespeelbare indruk maakte. „Maar als het niet lukt en je komt maar niet in de wed strijd, wordt het steeds moeilij ker", verdedigde Peter Boon de matheid van Oranje. In het slagperk lieten de Ne derlandse mannen het afwe ten. Negen stuks mochten na drie slagballen weer plaatsne men in de dug-out en evenzo veel keren verdween de bal rechtstreeks in de handschoen van een Puertoricaan. aleen de nummers 1, 2 en 3 van de sla- glijst, (Faneyte, Niggebrugge en Dewruin), wisten od wer per Figueroa de bal voor een honk weg te slaan. Bij Oranje begon Peter Callen- bach op de heuvel. De Amster dammer kreeg te maken met vijf „lefties", linkshandige slagmensen. En juist die spe lers, samen goed voor acht van de tien honkslagen, leken het gevaarlijkst. Na ruim zes in nings mocht Jan van Gorkum het proberen. Erik Lommerde gooide de wedstrijd uit, maar de tijdens de Haarlemse honk- balweek (een week geleden) nog schijnbaar ongenaakbare super-reliever moest in een in ning ook nog eens drie honks lagen incasseren. Met Gerlach Halderman ach- Nederland 000 000 000 0 Puerto Rico 001 010 11x 4 Werpers Nederland: Callenbach: (6 1/3 2): 1-0-10-1, Van Gorkum: (2/3) 0-0-0-0, Lommerde: (1) 0-0-3-0. Werpers Puerto Rico: Figueroa (8+1) 6-0-4-1. Sepulveda (1) 3-0-1-0. Ho meruns: geen. Slagprestaties Nederland: Rikkert Fa neyte 0.500 (2 uit 4), Robert Nigge brugge 0.500 (2 uit 4), Erik de Bruin 0.333 (1 uit 3). ter de plaat, een sterk spelen de Peter Boon op twee en Rik kert Faneyte in het mid veld, zat de as van het team verde digend goed in elkaar. Op een klein foutje van korte stop Ro bert Niggebrugge na, die een stuiterbal verkeerd beoordeel de, speelde Nederland foutloos. Maar dat was niet genoeg om op het hobbelige veldje in Ed monton de winst binnen te sle pen. AMSTERDAM Alek- sander Beljavski is hard op weg het laatste Ohra- schaaktoernooi op zijn naam te brengen. Het voorlaatste staat al op zijn naam. De grootmeester uit Lvov, Oekraine, deed afgelopen weekeinde goede zaken tegen Lajos Portisch. Vrijdag won hij naar verwachting de hangpar- tij, zaterdag sloeg hij in de re turn andermaal toe. Al had de 53-jarige tenor uit Hongarije daaraan veel schuld. Portisch won een pion in de opening en bouwde een aan trekkelijke stelling op, die Bel javski veel hoofdbrekens leek te gaan bezorgen. In het mid denspel vond de Hongaar niet de beste voortzetting en de Oekrainer wist het nadeel weg te werken. De overwinning viel fortuinlijk in zijn schoot. Met zwart had Portisch voor zijn laatste zet nog twee minu ten op de klok. Ruim voldoen de en de Hongaar ging er eens rustig voor zitten. De conster natie was groot, toen zijn vlag viel zonder dat hij de 40e zet had gedaan. Verlies door tijd soverschrijding. Portisch was verbouwereerd. Op zijn nota tiebiljet waren de veertig zet ten ingevuld, dus niets aan de hand. De grootmeester had zijn zet ten wat slordig ingevuld. Hij had slechts 39 zetten gedaan en kwam er een tekort: 1-0 voor Beljavski. Door de over winning kwam De Sovjetrus op vijf uit zeven. Een parman tige score, een herhaling van het vorig jaar. Hij wordt op één punt gevolgd door Korts- jnoi, die zaterdag Nunn in de tang nam (1-0). Het zettenverloop van de partij tus sen Kortsjnoi (wit) en Nunn was: Ko- nings indisch. 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. e2- c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 If8-g7, 4. e2-e4 d7- d6, 5. Lfl-e2 0-0, 6. Pgl-f3 e7-e5, 7. 0- 0 Pb8-c6, 8. d4-d5 Pc6-e7, 9. Pf3 -el Pf6-d7, 10. Lcl-e3 £7-f5. 11. f2-£3 f5- f4, 12. Le3-f2 g6-g5, 13. a2-a4 Pe7-g6, 14 a4-a5 Tf8-f7, 15 b2-b4 Pd7-f6, 16. c4-c5 Lg7-f8, 17 c5xd6 Lf8xd6, 18. Pel-d3 Tf7-g7, 19. Pd3-c5 Pg6-f8. 20 Pc3 -b5 g5-g4, 21. Ddl-el Dd8-e8, 22. f3xg4 Pf6xg4, 23. Tal-a3 De8-g6, 24. Le2-f3 Dg6-h6, 25 h2-h3 Pg4xf2. 26. Kglxf2 Ld6-e7, 27 Del-cl b7-b6, 28. Pc5-d3 b6xa5, 29 Pb5xc7 Ta8-b8, 30. Ta3xa5 Dh6-b6+, 31. Kf2-e2 db6-d4, 32. d5-d6 Le7xd6, 33. Pc7-e8 Lc8-e6, 34 Pe8xd6 Dd4xd6, 35. Ta5xe5 Tb8- c8, 36. Te5-c5 Tc8-d8, 37. Pd3xf4 Tg7- f7, 38. Pf4-d5 Pf8-g6, 39. Tfl-dl Le6xd5, 40. e4xd5 Dd6-g3, 41. Tc5-c8 Td8-f8, 42 Tc8xf8+ Tf7xf8, 43. Dcl- c4 Pg6-e5, 44. Dc4-e4 dg3-h2, 45. Lf3- g4 Pe5-g6, 46 Tdl-fl Pg6-f4+, 47. Ke2-d2 h7-h5. 48 Lg4xh5 Pf4xh5, 49. De4-e6+ Kg8-g7, 50. De6-g4+ zwart geeft het op. STOCKHOLM IJs brand Chardon zwaaide zaterdag in het Olym pisch stadion van Stock holm zo uitbundig met zijn hoge hoed naar het publiek, dat het leek als of hij zojuist zijn wereld titel vierspanmennen had behouden. Niets was minder waar. De 29-jarige, eerzuchtige stal houder uit Schipluiden zag het goud terecht komen bij zijn twee jaar oudere teamge noot Ad Aarts uit Liessel. Met Theo Weusthof (50) uit Rossum kreeg ook Chardon dan wel goud voor de team verrichting (net als twee jaar geleden in Apeldoorn), de Zuidhollandse vechtjas viel buiten de individuele prijzen (vierde) en dat zat hem heel hoog. In de barrage van het sloton- derdeel, de vaardigheidsproef tussen zestien doorgangen van 1,90 meter breedte, be grensd met pilonnetjes, rea geerde Chardon zijn onge noegen af met een gedurfde rit waarin hij liet zien nog al tijd de beste koetsier ter we reld te zijn. Het publiek, dat zich daarvoor uren had ver veeld bij de rondjes over het veel te eenvoudige traject (27 van de 49 deelnemers bleven foutloos), gaf Chardon een ovatie. Aarts, die in de extra ronde om het prijzengeld in zijn haast twee fouten maak te, verdween stilletjes. Chardon, die daags tevoren in de marathon op de achtste en laatste hindernis in de fout was gegaan, had zich za terdagochtend nog serieuze kansen toegedacht om toch nog wereldkampioen te blij ven. Dan moest hij wel het vlak voor hem bivakkerende trio Aarts, de Zweed Eriks son en de Hongaar Bozsik voorbijgaan. Als specialist heeft het kegeltjesrijden geen geheimen voor hem, waar de concurrentie doorgaans een steekje (goed voor vijf straf- punten) laat vallen. Tot zijn grote verbazing merkte Chardon echter, dat er maar zestien poortjes ston den in plaats van de gebrui kelijke twintig en dat de voorgeschreven maximale tijd zo ruim was dat ook een sukkeldrafje genoeg was. „Wat heeft dat nou voor zin?", zei Chardon toen de proef geen enkele invloed bleek te hebben gehad op de volgorde na de marathon. „Ik kon onderweg een kop koffie drinken, zo verschrik kelijk slap stond de tijd". Volgens Chardon en Weus thof was technisch gedele geerde en oud-wereldkam pioen Tjeerd Velstra, mentor van Aarts, de kwade genius. Chardon: „Wij denken daar niet alleen zo over. De Zwe den, met wie ik normaal heel vriendelijk omga, hebben ons hier genegeerd omdat ze ons verdenken van unfair play". Lol Ook Weusthof was dat opge vallen. „In Apeldoorn felici teerden ze me allemaal nog. Hier zagen de Zweden me niet staan. Wat hier gebeurd is, dat kan niet. Velstra is te ver gegaan. Zijn invloed is te groot. Zo gaat de lol er wel voor mij af". Volgens Chardon was aan al les te merken geweest, dat Velstra 'zijn' team-Aarts het wel heel gemakkelijk had ge maakt. „Aarts had een niet al te sterk paard bij zich. Dat moest wat worden ontzien. Ineens blijkt het tempo van het wegtraject drastisch ver laagd te zijn. Zogenaamd om het diervriendelijker te hou den. Maar dan had de zesde hindernis, met die belachelijk hoge trappen er natuurlijk uit moeten worden gehaald. Dat was pas echt tegen de dieren gericht. Daar hadden hele erge dingen kunnen ge beuren". „Bij de dressuur merkte ik allerlei verschillen. De bloembakken stonden ineens meters van de bak af in plaats van er bovenop. Het is bekend, dat de paarden van Aarts niet van die dingen houden. Ik kreeg plotseling muziek door mijn proef heen, mijn beste dressuurpaard viel op het laatste moment af en de jury bleek er al van te we ten en tot overmaat van ramp stelt die slotproef hele maal niets voor. Dan is het toch duidelijk hoe het gegaan is? Ze kunnen me nog meer vertellen, maar ik ben ervan overtuigd, dat er iets niet in de haak is. Het is beroerd ge noeg, want wij waren als winnaars notabene het enige team zonder ploeggeest". Velstra was zich van geen kwaad bewust. „Misschien heeft Chardon wat tegen mij. Maar ik heb zeker niets te gen hem. Iedereen, die me een beetje kent, weet dat ik me altijd neutraal opstel. Ik zelf vond die laatste proef ook veel te gemakkelijk. Maar ik maak die niet en ik kan nauwelijks ingrijpen. Overigens zullen we ons bui gen over veranderingen. Want dat er in zo'n wedstrijd op de laatste dag iets gewij zigd moet worden is duide lijk. Over de marathon wil ik alleen nog dit kwijt. Chardon en Weusthof deden twee jaar geleden in Stockholm al mee aan een wedstrijd. Vijf van de hindernissen van toen wa ren er nu weer. Is dat dan soms geen voordeel?" Ad Aarts toont trots zijn behaalde medailles. FOTO: Al Vijf landen ageren tegen Tjeerd Velstra STOCKHOLM Vijf lan den hebben in een brief aan het bestuur van de Interna tionale Hippische Federatie (FEI) gewezen op ongewen ste belangenverstrengeling van Tjeerd Velstra bij het vierspanrijden. Dat deelde Willem Gerlach, voorzitter van de Vereniging Samenge stelde Wedstrijd Mensport Nederland (VSWMN), zater dag mee. Zweden, Zwitserland, Honga rije, Verenigde Staten en Frankrijk maakten bezwaar tegen de vele petten, die tweevoudig oud-wereldkam pioen Velstra in Stockholm op had. Hij was als technisch gedelegeerde van de FEI nauw bij de samenstelling van het parkoers betrokken, is directeur van het hippisch centrum in Deurne, dat de paarden van wereldkam pioen Ad Aarts bezit, had zijn zoon Patrick als 'bakkenist' bij Aarts in het rijtuig en is adviseur van het bestuur van de Nederlandse Hippische Sportbond (NHS). Vooral de Zweden, de groot ste concurrenten, waren ge belgd over de invloed, die Velstra in hun ogen in Stock holm had ten gunste van de Nederlanders. STOCKHOLM De Franse springruiters hebben in de wereldtitelstrijd in Stock holm nadrukkelijk de toon aangegeven. Na de eerste plaats in de landenwedstrijd kwam het individuele goud op de laatste dag van het twee weken durende monste revenement terecht bij Eric Navet. Bovendien ging het brons nog naar zijn landgenoot Hu- bert Bourdy. Het zilver was voor de grote favoriet, Euro pees kampioen en wereldbe kerwinnaar de Brit John Whitaker, die zijn 35ste ver jaardag geen gouden glans kon geven, en alleen de Amerikaan Greg Best bleef in de traditionele slotcarrous- sel buiten de prijzen. De twee overgebleven Ne derlanders vielen in de laat ste schifting, tussen de twin tig besten, van zaterdag af. Jos Lansink kwam met Libe ro H op de elfde plaats te recht, de verrassende inval ster Jenny Zoer werd met de schimmel Wendela dertien de. Een vergissing in het aanrijden van de diagionaal in haar laatste rit (met twee fouten en een weigering) kostte haar niet alleen een plaats bij de beste tien, maar ook de officieuze titel sterk ste amazone (nu voor de als tiende uitgekomen Australi sche Vicky Roy croft met Mickey Mouse). „Maar ik ben zo toch ook heel erg tevre den", zei Zoer. SEATTLE Het Nederlands volleybalteam heeft de Good will Games afgesloten met een overwinning tegen Frankrijk. De equipe van bondscoach Harrie Brokking bleef in de thriller-achtige ontknoping van ruim twee uur met moeite overeind: 3-2 (16-17 15-7 15-10 11-15 15-13). Nederland legde in de eindrangschikking be slag op de vijfde plaats. In de ogen van Brokking een maxi maal resultaat, gelet op de zware poule-indeling en de re cente ingrijpende mutaties binnen de selectie. Het vroege aanvangsuur (10.00 uur 's ochtends) en de toene mende vermoeidheid na een week intens trainen en spelen, waren mede debet aan het wisselvallige optreden van Ne derland. Aanvoerder Avital Selinger: „We speelden niet soepel. Maar we wonnen van een gerenommeerde tegen stander op basis van doorzet tingsvermogen en wilskracht. Een verbetering ten opzichte van de laatste twee toernooien. Want zowel op het B-WK als tijdens de finale van de World League verloren wij dik op de slotdag". L„ Bondscoach Harrie Brokkingia toonde zich tevreden: „Wii voelen ons een beetje moreel ^01 winnaar op dit mondiale top-xpli toernooi. Met drie nieuwe ba-/oe sisspelers en vijf gewijzigde ieni veldposities zijn wij zonder aak enige voorbereiding naar Se attle gereisd. Ondanks de wan kele uitgangsstelling is goed am gepresteerd. Deze Nederlandse ran ploeg heeft respect afgedwon gen. Wij blijven, internatio naal gezien, bovenin meetel len. Bovendien is kostbare aar tijdwinst geboekt met betrek king tot de vorming van een collectief. Dat laatste aspect geeft de grootste voldoening" De gouden medaille op deaar Goodwill Games werd een prooi voor Italië, dat in de fi nale de Sovjetunie met 3-1 15 15-7 15-7 15-10) terugwees Cuba, zaterdag verrassend in de halve finales verslagen door de Sovjetunie, veroverde het brons via 3-0 tegen de Verenigde Staten. De Cubanen waren tot de nederlaag de Russen twintig duels op rij' ongeslagen gebleven. ffei olg BOBLINGEN De dames- volleybalploeg ligt keurig op schema voor de wereldtitel strijd, die van 22 augustus tot 1 september in China wordt ge houden. De equipe van coach Murphy won gisteren in Bö- blingen bij Stuttgart het vier- landentoernooi met royale overmacht. De ploeg startte het toernooi zonder Henriette Weersing, die herstellende was van een vervelende enkelblessure. Op de eerste dag werd een zwaar bevochten zege behaald op de DDR (3-2). De DDR bracht een sterk verjongd team in het veld, dat snel de terugweg naar de Europese top heeft ge vonden. Na de simpele 3-0 tegen Span je was Oranje zeker van een plaats in de finale. Om die re den bracht Murphy zaterdag tegen de Bondsrepubliek aan vankelijk zijn tweede keus in het veld. Die verloor de eerste set met keurige cijfers (12-15), maar de 'ploeg had trek in meer. Was gretig en wilde de Westduitse ploeg wel even iets laten zien. Murphy gaf gehoor aan dat verzoek. In de tweede set stond de basis binnen de lij nen. Met Weersing, en Piers- ma. Van Hintum, Boersma, D< chi Salir Jong en Doevendans vooi Brinkman/Hoekstra. Dat zes tal was formidabel op dreef. Ir korte tijd nam het een voor sprong van 13-0, het werd 15- 2. In de derde werd het noj j erger voor de Westduitsen, n; gn erv Oranje nam gas terug. Da ?j!j bleek funest tegen de getergdi Westduitse ploeg, die in dr vierde set voor ieder pun vocht. Het Nederlandse bloi 'j i passing lieten wat steekjes vallen en Duitsland kwam mei 'aar 10-15 gelijk in sets (2-2). In di vijfde en beslissende set Nederland wederom opper machtig. Het blok, de pass, de variatie in de aanval, het func tioneerde soepel en Duitsland kon het vergeten (15-8). Gisteren stonden beide ploe gen weer tegenover elkaar it de Murkenbach-Halle. Op de tribunes zaten 400 toeschou wers. In het veld stond een opL^ revanche beluste Westduitse ploeg. Murphy stuurde direct j n zijn basis het veld in. Mei Hoekstra voor Doevendans De samenwerking klikte voor treffelijk en Duitsland werdE!''] met 3-1 (15-10 16-17 15-8 15-13)^ teruggewezen Libe Sportwereld 2.001 Drie VOOI Turnen De Zwitserse turnbond heeft de Werner Phöland ge-zone contracteerd als hoofdtrainer van de vrouwenselectie. De 61-ja vine rige Oostduitser is de opvolger van Paul Senn, die in juni wen dooi ontslagen. Phöland trainde in de DDR de nationale selectie eiderl de jeugd. Pag Paardesport Heinz Wewering heeft zoals verwacht mi Chergon de 95ste Duitse draversderby gewonnen. In de finali van dit met ruim een miljoen gulden gedoteerde evenemen bleef hij Bayano met de Nederlander Martin Beets in de sulk) net voor. (Van onze paardesportmede- werker) WASSENAAR „Niet stressbestendig", las de Noordhollandse dravert rainer Cees de Leeuw van de week over zichzelf in een grote landelijke och tendkrant. „Onzin", klonk het gistermiddag op het stalterrein van Duindigt, „mede door dat artikel was ik vanmiddag extra gemotiveerd om de Derby te winnen, ik wilde wel eens laten zien wie er nu werkelijk e^n koele kik ker was". En De Leeuw bleef koel. Op de sulky van zijn vedette Elionora Oldeson volgde hij anderhalve ronde lang op de Duindigtbaan in vijfde posi tie om vanuit de laatste bocht medogeloos toe te slaan. Exito Frisiana, de aan f.1,90 gestartte favoriet voor de met twee ton gedoteerde klassieker, was al in een eerder stadium door pikeur Bas Crebas aan kop van het veertien koppige peloton ge positioneerd. Crebas ging er in de laatste'bocht eens goed voor zitten, zijn loszittende helm werd in het slootje ge smeten daarvoor kon hij zich later bij het comité meldden, maar ondanks het dappere verweer van zijn Exito Frisiana was zijn 3-ja- rige leeftijdsgenote Elionora Oldeson weer eens niet bij te benen. Zonder een enkele aansporing passeerde De Leeuw juichend met zijn paard de streep. De ton, waarvan het leeuwedeel op de rekening van eigenaar Een kus voor winnaar Elionora Oldeson van eigenaar Harry Willemse (links). Elionora won met Cees de Leeuw (rechts) de Derby. FOTO: ANP de, van de week niet bepaald bescheiden in zijn prognose: „Ik win de Derby..." het was geen bluf, maar of zijn paard Elionora Oldeson met een wat gelukkiger koersverloop had kunnen kloppen wordt betwijfeld. Bas Crebas en de nog na een Harry Willemse wordt bijge- de plaats, opvallend omdat schreven, was veilig. deze moeilijk te sturen Exito Frisiana „restte" de hengst het gehele 2600 meter tweede plaats, niet echt zie- lange, slopende parcours in lig, want zijn inspanningen het derde en vierde spoor werden beloond met een hal- opereerde en op die plek ve ton. De Friese pikeur moeten nu eenmaal in de Aonne de Wrede stuurde zijn bochten vele meters extra Excellent Speed naar de der- worden overbrugd. De Wre- valpartij herstellende trainer Tjitse Smeding waren toch niet helemaal blij: „Het is on gelooflijk maar onderweg hadden we weer banden- pech, na zijn laatste koers in Frankrijk, waar we met een lekke band geklopt werden heb ik speciaal nieuwe wie len gekocht om in ieder ge val een herhaling uit te slui ten, mis. De volgende keer zet ik de oudste, voor mijn part tien keer geplakte ban den onder de sulky". Aan speculaties of onder normale omstandigheden de koers wel gewonnen zou zijn liet Smeding zich niet uit, „We zijn door een hele beste ver slagen". Hoe goed die Eliono ra wel is bewijst haar con duitestaat. De merrie, die als jaarling zes mille kostte, liep in totaal dertien keer, ze won er negen van waaronder vier hooggeprijsde leeftijdskoer- sen. In minder dan een jaar tijd heeft ze nu ruim twee honderdduizend gulden bij- eengedraafd, het einde is nog niet in zicht. De Leeuw: „We gaan rustig door en selecte ren passende koersen voor haar, ze is een echt koers- paard. Positie kiezen en aan vallen, in feite regelt ze alles zelf, ik heb nog nooit eerder zo'n paard op stal gehad". Cees de Leeuw, die er nota- bene vorig jaar nog even aan dacht zijn rijdershelm voor goed op te bergen („geen droog brood te verdienen") heeft nu een goedlopende stal, met nu ook een kersver se Derbywinnares. „De mooiste dag in mijn carriè re", sprak hij nu. Het tij kan keren. PIJNACKER De Oostduit ser Uwe Raab heeft afgelopen zaterdag de profronde van Pijnaeker op zijn naam ge schreven. Raab behoorde tot een kopgroep van drie renners die kort voor het einde van de honderd af te leggen kilome ters een eerste groep van in to taal twaalf coureurs achter zich liet. Daartoe behoorde ook Westlander Gerrit Solle- veld, die andermaal er niet in slaagde alleen weg te komen. Raab versloeg Gerrit de Vries (Goes) en Corné van Rijen in de eindsprint. Bij de amateurs die eerder op de dag de honderd kilometer aflegden, toonde Frank van Veenendaal zich de snelste. De wielrenner uit Sassenheim sprong zes ronden voor het einde uit het peloton weg. de dames won Leontien van Moorsel. MANCHESTER De Ronde van Groot-Brittannië is ge wonnen door de Belg Michel Dernies. De 29-jarige Waal fi nishte gisteren in de zesde en laatste etappe ondanks een val tijdens de slotfase in het pelo ton, dat één seconde achter stand had op de Italiaanse oud-wereldkampioen Maurizio Fondnest. Voor Michel Dernies was de overwinning in deze etappe koers een beloning voor een seizoen lang agressief rijden. In vele finales ging hij op de solotoer, onder meer in de Amstel Goldrace. De overwin ningen gingen altijd naar an deren. Zoals in de Route du Sud toen hij in de slotetappe zijn leidende positie door een val verspeelde. De Fransman Christophe Capelle heeft de Ronde van Hessen voor wiele- ramateurs gewonnen. Zijn voorsprong van 22 seconden op de Westduitser Jörg Heida kwam in de zesde en laatste etappe niet meer in gevaar.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12