jdelijke oplossing voor jnderopvang in Noordwijk CcidaeSowant Commissie is tegen verhuizing van markt in Roelofarendsveen SP Alphen wil verplaatsing van metaalbedrijf Ten Berge ginjNS OMGEVING WOENSDAG 25 JULI 1990 PAGINA 11 jwaren Culturele leven Noordwijk nieuw leven in geblazen NOORDWIJK Het cultu rele leven in Noordwijk wordt door Sociaal Culturele Raad nieuw leven in gebla zen. De raad wil de moge lijkheid onderzoeken om tot een afdeling Noordwijk van K O te komen. Op die ma nier wil men op korte ter mijn een cultureel program ma realiseren. Hiervoor heeft men bij de gemeente een conceptprogramma in gediend. De commissie van onderwijs en welzijn rea geerde positief op dit initia tief. Na het verdwijnen van SKAN leek Noordwijk ver stoken te blijven van cultu rele initiatieven. De werk groep K O Noordwijk in oprichting heeft echter de draad weer opgepakt en heeft een voorstel gedaan over het culturele program ma in Noordwijk voor het seizoen 1990-1991. Dit voor lopige programma bestaat uit een gevarieerd aantal po diumkunsten. Start negende Bloemen- marathon in Rijnsburg NOORD WIJK/RIJNS BURG Voor de negen de keer start op 4 augustus in Rijnsburg de Interna tionale Bloemenmarathon. In Rijnsburg ligt ook de oorsprong van de mara thon voor rolstoelers. Noordwijk is voor de tweede keer het eindpunt. Er worden 55 deelnemers aan de start verwacht. Het interna tionale karakter van de bloe menmarathon wordt bena drukt door de deelname van „wheelers" uit Amerika Bel gië, Duitsland en Tsjechoslo- wakije. Als alles gaat zoals ge pland zal bij de proloog op 4 augustus in Rijnsburg, die voor het eerst dit jaar ook meetelt voor de eindrangschikking, ook een delegatie uit Algerije aan de start verschijnen. Huib Nelisse, de winnaar van de vo rige twee afleveringen, is dit jaar afwezig. De rolstoelers hebben in totaal bijna 300 kilometer voor de boeg. Gemiddeld wordt 35 ki lometer per dag afgelegd. Vlakke etappes zijn de hoofd moot, maar beklimmingen worden de marathonners ze ker niet bespaard. Na de Rijns- burgse proloog volgen al direct etappes over de Slingerberg in Geulle en de Lange Raarberg in Meersen in Limburg. Ook de beruchte Cauberg in Val kenburg' is in het parcours op genomen. Elke dag wordt met een ronde-criterium besloten. Het route-schema laat na de ritten in Rijnsburg, Maastricht, Valkenburg, op 7 augustus de altijd druk bezochte etappe Aalst-Zeelst zien, met de pu bliekstrekkende tijdrit Groote Heide-Leende. Een dag later gaat het van het „Witte Stad je" Thorn naar Weert. Weer een dag later wordt Bel gië aangedaan. Vanuit Weert gaat de rit richting Bree, ter wijl ondertussen in Molen- beersel een ploegentijdrit wordt gehouden. Op vrijdag 10 augustus wordt weer koers ge zet naar het westen. Dan gaat de rit van Zoeterwoude naar Scheveningen met een criteri um op De Bult in Leiden. De laatste dag, zaterdag 11 au gustus, start de rolstoelkara vaan vanuit Motel Bijhorst in Wassenaar voor een afwisse lende rit van Wassenaar via Voorschoten, Leiden, Oegsf- geest en Voorhout naar Noord wijk. Op de Koningin Wilhel- minaboulevard wacht de spor ters dan een groots onthaal met onder andere optredens van artiesten. De prijzen wor den uitgereikt door de Noord- wijkse Liesbeth Caspers, Miss World Nederland. Drukke dagen bij Swetterhage ZOETERWOUDE De bewoners van Swetterha ge in Zoeterwoude hebben drukke dagen voor de boeg. Het zomerprogramma draait op volle toeren en het goede weer maakt het mogelijk dat vrijwel alle activiteiten buiten kunnen plaatsvinden. Morgen begint om 10.00 uur op het pleintje een koffieconcert. Ruud van Ingen brengt dan boogie woogie muziek speelt. Dezelfde dag om 16.00 uur kunnen de bewoners van Swetterhage deelnemen aan een speurtocht met aansluitend een picknick op het voetbalveld. Vrijdag is vanaf 16.00 uur het Swetterhage-café ge opend. Oud-Hollandse muziek moet dan voor sfeer zorgen. Tevens is er een play-back/soundmix Zaterdag om 19.30 uur draait de disco in de Her berg en zondag om 14.30 uur is er een filmmiddag. Dan draait ook de film „Tweety". Na een korte pauze volgt om 15.30 uur een film over Walt Dis ney World. Bij de filmmiddag zijn ook kinderen uit het Blankaartpark welkom. Prinsenweg Sassenheim afgesloten voor verkeer VOORHOUT Het ver-^ keer op de Teylingerlaan' zal vanaf 7 augustus enige overlast ondervinden van werkzaamheden ter hoog te van de kruising met de Prinsenweg en de Toren laan. Een rijstrook van de Teylingerlaan (vanaf de Jacoba van Beieren weg) zal gedurende de werk zaamheden worden afge sloten. De Prinsenweg wordt vanaf 7 augustus af gesloten voor alle verkeer. Gedurende de hele perio de zal het verkeer worden geregeld met behulp van een verplaatsbaar ver keerslicht. Inzameling Lionsvoor uitje NOORDWIJK Traditioneel houdt de Lions Club Noordwijk aan de vooravond van het Rijns- burgse Bloemencorso een inzame ling in de Rijnsburgse Florahal. Dit keer gebeurt dat samen met de Lions Club Rijnsburg. Het doel is dit keer voor een dagje uit voor zieken, lichamelijk gehandicapten en bejaarden uit Noordwijk en de regio Rijnsburg, Katwijk, Valken burg. De voorbereiding van het uitstapje is in handen van De Zonnebloem. De leden van Lions verkopen samen met afgevaardig den van de Lion Clubs Rijnland en Teylingen loten. De eerste lo ten worden gekocht door P. Nou- wen, directeur van de ANWB, die ook de opening van het corsofesti val in Rijnsburg verricht. )WIJK Er komt idoplossing voor de ■pu' 2 ipvang in Noord- she's e Stichting Peuter en neemt de op- ?abyl anaf 1 september :n jaar over. Het van B en W heeft eren besloten naar ing van de sluiting particuliere kin- erblijf De Bolder- 1 september, jaand aan de ver- g van het college n groep ouders gis- het gemeentehuis jmonstratief drin- iroep om met een ig te komen, rgemeester J. Bedijn toen nog niet tot toe- verleiden. De nu oplossing is anders ngracj hij steeds voorstond. ®q "geeft steeds gezegd met 18.45,ling Humanitas in zee talkirii gaan. Die stichting ODEaNoordwijk onderzoek behoefte aan kinder- 12Ü_ piiir n komst eibedrijf opvang en heeft jarenlange er varing met het opzetten en ex ploiteren van kinderdagver blijven. Humanitas was bereid en in staat per 1 september in Noordwijk kinderopvang te realiseren. Bedijn moest het gisteren echter afleggen tegen de CDA-wethouders V. Sal man en J. Willms die de voor keur geven aan de Stichting Peuterspeelzalen. Het college bestond gisteren uit drie wet houders: wethouder P. Barn- hoorn (Noordwijks Belang) is op vakantie en burgemeester J. Hoffmann herstelt van een hartaanval. Bij de Stichting Peuterspeelza len is het bericht dat men kin deropvang mag gaan verzor gen met groot enthousiasme ontvangen. Er is bij deze stich ting geen twijfel over de haal baarheid van deze oplossing. Verwacht wordt dat het pand van de Bolderberg aan de Bronckhorststraat zonder meer kan worden betroken en dat ook de inventaris kan wor den overgenomen. Het nieuwe kinderdagverblijf zal van 08.00 tot 18.00 uur geopend zijn en biedt plaats aan 60 kinderen. De tarieven zullen gebaseerd zijn op de normen die wette lijk zijn vastgesteld. Loco-burgemeester Bedijn en de wethouders Willms en Sal man werden voordat dat be sluit viel verrast door de groep ouders en kinderen die de bur gemeesterskamer binnenviel. Namens hen deed Yvonne Cramer een dringend beroep op B en W om in ieder geval met een noodoplossing te ko men. De actie in het gemeen tehuis was bedoeld ter onder steuning van een brief die de ouders eerder aan het college en de gemeenteraad stuurden. In die brief zeggen zij dat het belangrijke onderwerp van de kinderopvang in de commis sievergadering van onderwijs en welzijn van 19 juli, door het merendeel van de raadsleden met onbegrijpelijke luchthar tigheid tegemoet werd getre den. „Weliswaar vond men dat er „gewoon" een tijdelijke op lossing moest komen, maar de commissie was in meerderheid niet bereid daar reële conse quenties aan te verbinden. Het ziet er nu naar uit dat wij straks toch in de kou komen te staan", aldus de ouders. Dat de nood hoog is blijkt wel uit het feit dat men zelfs bereid is de activiteiten van De Bolderberg in het pand aan de Bronck horststraat tijdelijk zelf voort te zetten. De directrice van De Bolder berg, M. Sips uit Sassenheim, voelde zich in Noordwijk te gengewerkt door de gemeente en kondigde de sluiting aan, toen zij in Voorhout met ge meentelijke steun een kinder dagverblijf kon opzetten. Dit dagverblijf gaat op 1 septem ber open. Ook in Sassenheim is De Bolderberg, in samen werking met de gemeente, ac tief. De ouders kregen steun van de hoofddirecteur van Zil veren Kruis Verzekeringen uit Noordwijk, P. Overmans die er per brief bij het college op aandrong het „gat" dat in de kinderopvang in Noordwijk dreigt te ontstaan, zo kort mo gelijk te houden. „Zoals u wellicht bekend zal ALKEMADE De ver huizing van de markt van de Schoolbaan in Roelof arendsveen naar de Noordhoek lijkt weinig kans te maken. De raads commissie ruimtelijke or dening was gisteravond niet erg geporteerd van dat idee dat was opgeno men in een voortgangs rapportage over de cen trumontwikkeling. Het VDD-commissielid A. van den Bogaard zei ongevallen met overstekende mensen te vrezen op de Noordhoek. A. Spring in 't Veld (PPR) liet weten dat moeders met kleine kinderen op de Schoolbaan ontspannen kunnen „mark ten". Zij vreest dat dit op de Noordhoek niet kan. Over woningbouw op de dijk van de Wilgenstraat waren de commissieleden verdeeld evenals over de mogelijkheid van tweezijdige bewinkeling van het Noordeinde. N. van Ruiten (CDA) meende dat winkels aan beide zijden van de weg een hopeloos ouder wets ideaal is. „Beter is het om winkels uitsluitend aan de oostzijde van het Noordeinde te situeren". Eventueel zou daar de Langeweg bij kunnen worden betrokken. Dan zou daar een extra toegangsweg moeten komen, die ook de toe komstige woningen op het ter rein van het grondoverslagbe- drijf Dobbe zou kunnen ont sluiten. „De verplaatsing van Dobbe's bedrijf zou een verste viging van de centrumgedach te betekenden", zo voegde wethouder L. Nugteren toe. Van den Bogaard zag meer in een Westelijke Randweg op langere termijn. Hij vond de centrumplannen niet echt ge tuigen van visie op langere termijn. Wethouder Nugteren echter verklaarde de centrum plannen als „een fasegewijze benadering". N. van Ruiten zei daarover: „Je kunt niet als een wals doorgaan, je hebt met mensen en bedrijven te ma ken". Van Ruiten zou willen dat de brandweergarage verdwijnt ten behoeve van een langzaam verkeerverbinding tussen de Sotaweg en de Noordhoek. Hij wil dat de gemeente een aanvang maakt met het kopen van een strook van circa an derhalve meter grond aan de Westzijde van het Noordeinde om zo de weg te verleggen en het trottoir aan de oostzijde te verbreden. L. van der Meer (CDA) pleitte voor het door trekken van het fietspad aan de oostzijde van de Sotaweg waar het overgaat in een wan delpad naast de veiling. ag, (EMENT 35 GULDEN PER KWARTAAL telbus vervoert ouderen Voorschoten IHOTEN Inwoners rschoten van 65 jaar kunnen binnenkort ep doen op de Cirkel- bus is bedoeld voor Jdie niet van het open- 1 voer gebruik kunnen ond.n 5e bus gaat rijden op 6 augustus. ruik wil maken van orziening moet zich m als abonnee. De /eledragen 35 gulden per maar dank zij spon- unnen de eerste 100 enten vijf gulden 30): Bi1 ho'» (al); B goedkoper worden verkocht. Een rit met de bus, die wordt gestald bij huize Adegeest, moet een dag van tevoren worden besproken op tele foonnummer 01717-4565. Men wordt in Voorschoten van deur tot deur gebracht. De bus rijdt voorlopig alleen op werk dagen van negen tot vijf uur. De Stichting Ouderenbus Voorschoten huurt de bus van de NZH. Er is plaats voor acht personen en er is een verlaag de treeplank. Het is geen rol stoelbus, maar er kan wel een opvouwbare rolstoel worden meegenomen. Het voertuig wordt bestuurd door vrijwilli gers. De stichting kan nog chauffeurs gebruiken: 01717- 4565 of 01717-9001. De bus, die bewust niet oude renbus is genoemd omdat ve len die naam niet geslaagd vonden, wordt vrijdag offi cieel door wethouder F. ten Have in gebruik genomen. Dat gebeurt om half vier bij huize Adegeest. Bewoners klagen over bouwverkeer VOORSCHOTEN Bewoners van de Val- kweg in Voorschoten hebben in een brief aan de gemeenteraad hun klachten geuit over de overlast die ze onder vinden bij het bouwrijp maken van de wijk Starrenburg. Vooral het bouwverkeer is een doorn in het oog van de bewoners. Zij stellen in de brief" dan ook voor om dit verkeer om leiden via de Rouw kooplaan. CHTING PEUTERSPEELZALEN SPRINGT IN gree 11717- ia. t/i (al); m 15.4 l); 14." en Loco-burgemeester J. Bedijn liet zich gisteren weliswaar vertederen door de kinderen in de burgemees ouders toen nog geen toezegging doen over een oplossing voor de kinderopvang. foto: henk van den ende zijn werkt een aantal van de betrokken ouders bij Zilveren Kruis Verzekeringen en zijn wij tesamen met hen bezorgd ten aanzien van de opvang vanaf 1 september", aldus de brief van Overmars. Het Zil veren Kruis liet de gemeente eerder al weten een aantal kindplaatsen te willen kopen in een nieuw op te zetten dag verblijf. ïwezen 3n in WADE De over- Sf wee een bewoner van iter weg in Nieuwe "vailenPê verwacht van de kenhJ van het tulpen-' .'huil jdrijf van Van der g s.cfan de Noordveen- 13.00 eegt niet op tegen ïe "ingen van Van der st LejDat oordeelde de nesteirdese raadscommis- imteliike ordening a°nd. 3 voon Geschaarde, A. J. Houtman aatsteht op het punt waar de Jggjfenweg overgaat in de kuur N- vindt de vestiging uur Jet tulpenbroeibedrijf ideraijn woning een aantas- 19.00h het uitzicht vanuit perkpJs. Dat heeft volgens L00 J'ermijdelijk een waar- Voord van zijn woning tot ezochHij vindt dat in alle re- ,e yfd gezocht dient te izabe|naar een °Pl°ssing die jgeijjkpleem terugbrengt tot 30-l9pbare proporties. Hij 15-12Haarbij onder andere l5.00Unieg van een groen- aor vr°k zouden de bouw- DO-18.1 kunnen worden aan- van Probleem is volgens 30 u. h dat de bouwplannen 1 der Zwet niet defini- Spra eeat:Jn vreest verder een .00-li van vrachtverkeer op 1 kl.a®jterweg. Op de plaats 00-1» woont maakt de Ach- J5-I7.[een bocht met een )0-lilssehalsachtige vernau- en Epat geeft nu al onge- 'ln9 Vjvendien verwacht hij an* Jloor trillingen. i de 1 i4.i5jloelichting zei kweker dbezcjder Zwet, die zijn be- woor tns aan ^et Westeinde et pJfarendsveen heeft, dat ilijk. shtverkeer van en naar lanneikomstige bedrijf zal topeiJgH in dit verband >r sfj van twee tot vier inder|agens Per etmaal. Het jrs emk verkeer bedraagt abyzahtauto per nacht 's zo- [sPJaJ twee vrachtauto's per oor1w*nters- na U- d. vogiissie oordeelde gister- eren: Hat niemand een vast neiheeft op blijvend vrij 15-151 Volgens de commissie lziek«fouwPlannen van Van en jet wel definitief. Als irtbevt Zwet zijn bouwplan- °ek Uveranderen, moet hij alleenpene aanvraag indie- Zoeterwoude wil duidelijkheid over toekomst van zwembad ZOETERWOUDE Het Zoe- terwoudse gemeentebestuur wil sneller duidelijkheid over de toekomst van het zwembad. Er is weliswaar weer veel be langstelling voor het zwem bad, maar er doemen ook nieuwe verplichtingen op die voortvloeten uit de wet veilig heid en hygiëne zwembaden, zo blijkt uit de aanbiedings brief van de begroting voor 1991. Vorig jaar kreeg het zwembad op sportpark Haasbroek een nieuwe impuls. De openingstij den werden verruimd. Toen bezochten bijna 35.000 mensen het openlucht bad. Dit jaar zet die tendens zich voort. In de voorverkoop werden 1236 per soonlijke abonnementen ver kocht. Een record voor Zoeter woude. Het gemeentebestuur conclu deert daaruit dat er een duide lijke behoefte is aan een zwembad in het dorp. Lag het aanvankelijk in de bedoeling pas in 1992 een discussie te houden over de toekomst van het bad, het nieuwe college wil dat nu aanzienlijk eerder doen, vooral vanwege de noodzakelijke investeringen rond milieu en veiligheid. Niet alleen met het openlucht zwembad gaat het goed. Ook de belangstelling voor het in- structiebad is goed te noemen. Zo is er behoefte aan zwemac- tiviteiten voor speciale groe pen zoals zwangeren, baby's, ouderen enz. De in 1989 ge starte activiteiten zullen dan ook in het seizoen 1990/1991 worden voortgezet en zonodig uitgebreid. Het bezoek aan het doelgroepzwemmen noemt het gemeentebestuur bevredigend. Indien het privé-leszwemmen, net als in het seizoen 89/90, sterk zal tpenemen, zal een uitbreiding van openingstijden van het binnenbad overwogen moeten worden. In het seizoen is het binnenbad nu uitslui tend op woensdag, donderdag en vrijdag open. Avondvierdaagse in Sassenheim Het was gisteren druk aan de start van de 25ste Sassen- heimse avondvierdaagse. Voor de vijf kilometer waren er 152 deelnemers, met als jongste de 2-jarige Roxanne Lejeune, ver gezeld door haar vader, en zusje Kim (6). Voor de tien ki lometer waren er 48 deelne mers. De vierdaagse begon fei telijk al maandag, maar dat gold als „inval-avond". Toen liepen in totaal een kleine hon derd mensen de twee afstan den. foto: henk van den ende ALPHEN AAN DEN RIJN De Socialistiese Partij in Al phen wil dat het metaalcoa- tingbedrijf Ten Berge BV aan de Eikenlaan zo snel mogelijk verhuist. Het bedrijf vestigde zich in 1984 pal naast een woonwijk, maar moet daar snel weg vanwege de overlast en vervuiling, zo schrijft de SP in een brief aan burgemeester en wethouders van Alphen. Fractie-voorzitter G. Harmes verwijt het bedrijf een record aantal klachten bij de Milieu telefoon te hebben veroor zaakt. Vanaf 1 juli vorig jaar belden 36 mensen de speciale milieulijn. Veel andere omwo nenden zouden die moeite niet eens meer nemen, omdat het toch niet helpt. De gemeente Alphen zelf stuurde augustus vorig jaar al een brief naar het bedrijf waarin melding werd gemaakt van het overtreden van de mi lieuwetten. Daarop is te wei nig actie ondernomen, zo meent de SP. Er zou nog altijd sprake zijn van stankoverlast en het lozen van chemische stoffen in het riool. In april van dit jaar kregen de Alphense wethouders W. de Jong en K. Mollema nog de verzekering van Ten Berge dat de firma voor 1 mei be kend zou maken wanneer en waarheen de afdeling natap- plicatie zou verhuizen. Con crete toezeggingen zijn even wel nog niet binnen. Boven dien zou het gemeentelijk bu reau Milieuzaken recentelijk nog een groot aantal overtre dingen van de hinderwetver gunning hebben geconstateerd. De SP wil daarom dat de ge meente niet langer wacht met het nemen van maatregelen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 25