laarhuis enige iehtpunt je op t Melkhuis je Robert Niggebrugge ontkent ster-allures .onder sportuitslagen Cctdóc Sou/uirit DINSDAG 24 JULI 1990 PAGINA 7 Boxmeer Claudio Chiap- pucci (midden) schudt de hand van Eric Breu- kink voor de start van het eerste criterium in Nederland, de Ronde van Boxmeer. Adri van der Poel won de rit over honderd kilo meter in 2.15,57 voor Breukink en Chiappucci. FOTO: ANP Lemmer wint met overmacht WOUDSEND De skutsjes van Heerenveen en Lemmer lijken de grote kanshebbers te zijn bij het skutsjesilen van de SKS in Friesland. Lemmer, met schipper Jelle Reijen- ga, won gisteren op het Heegermeer bij Woudsend met grote overmacht. Rivaal Tjitte Brouwer, de schipper van Heerenveen, is nog nummer één in het klassement, maar het gaatje is erg klein. Rienk Zwaga (Leeuwarden) werd gisteren verrassend tweede, vlak voor Tjitte Brouwer (Heerenveen) en Anne Tjerkstra (Joure). Twee skutsjes, die van Sneek en Huizum, liepen averij op en moesten de strijd verlaten. Wiemer Hoekstra (Drach ten) voer met zijn boegspriet een scheur in het zeil van de Huizumer schipper Eldert Lzn. Meeter. Volgens de jury was Hoekstra de schuldige. Hoekstra had ook onenigheid met de andere Meeter, Eldert Szn. van Bolsward, vanwe ge een bakboord-stuurboord-kwestie. Bolsward was de schuldige en krijgt dus ook veertien niet aftrekbare straf- punten. Organisatoren Tour tevreden over verloop PARIJS De organisatoren van de Tour de France keken gisteren met tevredenheid te rug op het verloop van de 77ste editie en de kwaliteit van winnaar Greg Lemond. „De Tour is voor een groot deel gemaakt door Claudio Chiappucci", zei wedstrijdleider Jean-Marie Leblanc. „De Italianen hebben we trouwens vaak opgemerkt. Daar ben i}c blij om, want zij vertegenwoordigen een groot wielersportland. Deze goede prestaties moeten hen inspireren in de toekomst terug te komen". Leblanc toonde zich zeer verheugd met Le- Mond als winnaar. „Vorig jaar werd zijn nip te overwinning op Laurent Fignon toege schreven aan het triathlonstuur. In deze Tour heeft Greg bevestigd de beste te zijn. Een goede zaak". Bij alle tevredenheid hadden Leblanc en zijn co-directeur (voor commer ciële zaken) Jean-Pierre Carenso in de 77ste Tour toch enkele negatieve punten ontdekt. Zij zeiden gisteren met grote stelligheid die nare aspecten bij de volgende organisatie te zullen aanpakken. Groot probleem bleef het gigantisme. „Het aantal geaccrediteerde per sonen was nog altijd te groot. Vanaf nu kij ken we niet meer naar kwantiteit maar naar kwaliteit", aldus Carenso. „We gaan de aan tallen absoluut limiteren". Het evenwicht in het routeschema blijft de komende jaren zoals de uitgave 1990. Niet al te zwaar, ondanks kritiek van Eddy Merckx en Laurent Fignon. Lelilanc: „We houden het voor zowel de Alpen als de Pyreneeën op een zware en een minder zware bergetappe. Zo is de Tour ook heus geen plezierrit". Sport op tv Nederland 3: 19.15 uur Stu dio Sport met Open Neder landse tennis kampioen schappen en het WK paardesport in Stockholm. Duitsland 2: 11.00 uur Sport extra met Open Franse tennis kampioen schappen. RTL+: 19.30 uur Voetbal Ex tra met Borus- sia Dortmund- Bayern Mün- Md J LVERSUM De 33ste litie van de open Neder- i)1 ïdse tenniskampioen lappen op 't Melkhuisje Dgen dan onder een einig gelukkig gesternte boren lijken, Paul ^karhuis trok zich daar de eerste dag weinig n aan. De hoogst ge- aatste Nederlander op wereldranglijst drong iteren simpel door tot tweede ronde door een ertuigende overwinning de vorig jaar nog zo ge- eesde Argentijn Alberto ancini. ja optreden van de Eindho- naar was eigenlijk het enige erthtpuntje aan de Bussumer- ntweg. Na de perikelen in weekeinde rond het on- rwachte en late afzeggen j de n de Ecuadoriaan Andres UuiI imez en de Fransman Henri conté, gebeurde er op de eningsdag verder nauwe- In is iets noemenswaardigs. jste n de geplaatste spelers wer- er twee uitgeschakeld. Ti- verdediger Karei Novacek, itste op de lijst der favorie ten, verloor na twee tie-breaks van de Spanjaard Francisco Clavet. Nummer zes, de West duitser Carl-Uwe Steeb, die op een wild-card was toegelaten, had geen moment kans tegen de talentvolle Spanjaard Sergi Bruguera. Problemen Interessanter dan de partijen was eigenlijk nog de terugblik naar de vrijdag- en zaterdaga vond. De afzeggingen van Go mez, Tsjerkasov, Courier en Leconte, waarvan alleen de laatste een medische verkla ring bleek te kunnen voorleg gen, hadden toernooi-directeur Piet van Eysden er toe ge bracht de vertegenwoordiger van de spelersvakbond ATP, Vittori Selmi, voor een con frontatie uit te nodigen. Maar de ATP-vertegenwoordiger maakte zich van de verklaring net zo gemakkelijk af als zijn leden eerder hadden gedaan. Ja, hij vond het inderdaad ook vervelend dat het gebeurd was. Maar of er wat aan te doen zou zijn? Misschien wis ten de heren van de pers de oplossing tot het probleem dat de toernooi-organisaties al ja ren kwelde. Hij in ieder geval niet. De problemen rond het weg blijven van spelers hield deze week ook het toernooi van To ronto in zijn greep. Liefst ze ven tennissers die zich hadden ingeschreven voor het toer nooi in de Canadese stad ble ven weg. Daaronder ook Lendl, die ook al in Stuttgart, vorig week, wegbleef. De or ganisator aldaar, Nusch, meen de dat het zo niet verder kon met de houding van de spelers en kondigde aan binnenkort op een bijeenkomst met de ATP de kwestie nader aan de orde te stellen. Haarhuis Maar de hoop op een betere overeenkomst dan de huidige, werd al door Haarhuis de bo dem ingeslagen. De Nederlan der verklaarde ijskoud ook zonder steekhoudende argu menten het toernooi in de Zweedse stad Baastad voor ge zien had willen houden. „Ik had er niet opgerekend zo lang op Wimbledon in actie te zul len komen. Daardoor kwam mijn vakantie in gevaar. Tij dens Wimbledon maakte ik toen al duidelijk dat ik weinig trek had in Baastad. Stom ge noeg vertelde ik dat tegen een vertegenwoordiger van de ATP. Die stelde dat ik alleen met een medisch attest onder het toernooi uit zou kunnen komen. En aangezien ik op dat moment nog moest spelen, leek hem dat niet aanvaard baar". Haarhuis deed toen wat er tenminste van hem ver wacht kon: vertrekken naar Baastad. En daar deed hij iets waarvan Selmi een paar uur eerder had verklaard dat geen enkele speler deed; zonder in teresse spelen en een partij verliezen. Haarhuis zakte naar de 41ste plaats op de wereldranglijst, maar in Hilversum bleek dat hij snel weer op niveau kan komen. De Nederlander ser veerde goed, volleerde bijna foutloos en kreeg geleidelijk steeds meer vastheid. Binnen een uur besliste Haarhuis het duel in zijn voordeel en hij mag uitkijken naar een con frontatie met de Spanjaard Clavet, die pas door het afzeg gen van Leconte tot het hoofd schema werd toegelaten. Acht medailles op wereldspelen ASSEN Nederland was gis teren in Assen tijdens de We reldspelen voor gehandicapten op het erepodium opnieuw sterk vertegenwoordigd. Acht medailles vielen het Oranje-kamp ten deel. De prij- zenkast is inmiddels gevuld met 87 medailles. Drie Neder landse zwemmers wonnen hun race in een wereldrecordtijd. Joop Stokkel (Aalsmeerder burg) sloeg dit keer toe op de 50 meter vlinderslag, waar voor hij 35,91 seconden nodig had. Marga Aarts (Roosendaal) haalde goud op 200 meter vrij (2.42,38). Rene van Geel (Hal steren) won bij de heren het zelfde onderdeel in 2.52,03. De vierde gouden medaille voor Nederland kwam op naam van de atleet Manfred Kooij uit Arnhem, die de 800 meter in 2.12,81 winnend afsloot. Johan Duifhuize uit 's Gravenzande en Vincent Maassen (Soest) pakten eveneens op de 200 meter vrije slag in verschillen de klassen brons. Hand Ruud Gullit drukt de hand van zijn trainer Sacchi van AC Milan tijdens de eerste bijeenkomst van de ploeg. Deze week begint AC Milan met de voor bereiding op de Italiaanse competitie. FOTO: AP •bert Niggebrugge is inmiddels ndse team, waarin hij eigenlijk ül linkbalt. de steunpilaar van het Neder- als enige „op zijn Amerikaans" HAARLEM Het Neder landse team heeft gister avond zijn eerste overwin ning in de Haarlemse Honkbalweek geboekt, maar daarbij was de of fensieve bijdrage'van Ro bert Niggebrugge gering. De Amerikaan met het Nederlandse paspoort, die overigens één run scoorde bij de zege van 7-6 op Pac Ten, was gisteravond voornamelijk verdedigend goed op dreef. Zoals ge bruikelijk ondertussen. Mede dank zij een aantal van zijn, soms fraaie in grepen in het Nederlandse binnenveld won Oranje weer wat goodwill terug na de twee nederlagen uit het openingsweekeinde. Waarin Robert Nigge brugge zich in een enigs zins andere gedaante had laten zien, die van vedet te. Met zo nu en dan staaltjes ar rogantie, die je zelfs bij de be tere profs nauwelijks ziet, had Niggebrugge zich temidden van zijn teamgenoten gemani festeerd. Op een wijze, die hem met de verdenking opza delde dat hij zich in de Neder landse ploeg al enigszins ver heven voelde. Gisteren, na de eerste triomf van ook Nigge brugge in de Honkbalweek, ontkende de import-Nederlan der die status. „Ik doe niet meer dan proberen beter te zijn dan de werper van de te genpartij", verklaarde de sinds het vertrek van Robert Een hoorn tegenwoordig als korte- stop fungerende Niggebrugge. Die deze opvatting in het slag- perk inderdaad in alle opzich ten uitstraalt. Hij provoceert, acteert, gaat kortom het vaak psychologische duel met de leider van de defensie van de opponent in alle facetten aan. Maar Niggebrugge doet meer. Hij acteert vooral agressief op de kussens. Gebaseerd op zijn grote snelheid is hij waar schijnlijk de beste honkloper van de Nederlandse ploeg. Maar hij laat meer zien. Door zijn agressieve stijl intimideert hij opponenten, maant hij vij andelijke pitchers en velders tot extra attentie en jut hij bo vendien ploegmaats op. „Ik ben soms te agressief", geeft Niggebrugge toe. „Dat leidde in het weekeinde tot een aan tal situaties, waarin er juist fouten werden gemaakt in plaats van runs gescoord. Dat heb ik geprobeerd te verande ren tegen Pac Ten en dat is, dacht ik, wel gelukt". Geschenk hemel Zoals bekend kwam Robert Niggebrugge vorig jaar als een soort geschenk uit de hemel vallen. Op een moment dat de beste Nederlandse honkballer, Eenhoorn, op het punt stond de oversteek naar de States te doen, maakte Niggebrugge een reisje in omgekeerde richting. Hij had zich als assistent-coach aangemeld bij het Haagse ADO, maar daar werd al snel ontdekt dat de Amerikaan met de Nederlandse voorouders het spelletje zelf op meer dan gemiddeld Nederlands niveau beheerste. Hij ontpopte zich als sterke korte-stop, kreeg snel een Nederlands paspoort en in de Nederlandse ploeg de posi tie van tweede-honkman; die van allrounder op veldpositie nummer zes was toen nog voor Eenhoorn. Na diens „emigra tie" nam Niggebrugge, wiens vertrek naar het Rotterdamse Neptunus ADO uit gebrek aan financiën niet kon tegenhou den, die plaats over. En met succes. Niggebrugge is op dit moment de enige speler, die in het Oranjeteam „op zijn Ame rikaans" honkbalt. Een sterk concentratie-vermogen, ge voegd bij de eerder genoemde grote snelheid en een techni sche vaardigheid hebben hem tot een onmisbare figuur ge maakt in de vaderlandse ploeg. Staalindustrie De zich inmiddels al uitste kend in de Nederlandse taal uitende Robert Niggebrugge, die in Rotterdam een baan heeft bij de onderneming in grondstoffen voor de staalin dustrie van de voorzitter van Neptunus, voelt zich overigens nog bepaald geen voortrekker. „Dat is eigenlijk niets voor mij", verklaart Niggebrugge, die zich liever in het veld en op de plaat als leider manifes teert. „Ik ben geen aanvoer dersfiguur", gaat de korte-stop verder. „Vooral buiten het veld niet. Laat mij in de wed strijden maar lekker voluit gaan. Daarin wil ik me bewij zen. Me sterker tonen dan een tegenstander. Dat is mijn moti vatie. Arrogant? Dat ben ik helemaal niet. Ster-allures? Hoe kom je er bij". Robert Niggebrugge noemt de Olympische Spelen van 1992 de grote drijfveer in zijn merkwaardig, maar opmerke- Werpcijfers. Nederland: Groot (4+1): 2-5-5-2, Kohl (3 2/3 1): 2-2-5-0, Lommerde (1 1/3): 1-0- 0-0, Pac Ten: Nolan (5 1/3 +1): 3-6-8-1, Post (3 2/3): 2-1-3-0. Taiwan 100 130 300 8 Sullivans 500 031 02x =11 Werpcijfers. Taiwan. Tseng (5 man): 0-1-2-0, Lo (6): 6-4-5-1, Han (2): 2-1-3-0. Sullivans. Hard- wick (6): 3-3-10-1, Tim Sullivan (1): 0-1-1-0, Dooner (2): 2-0-2-0. Homeruns. Sulivans Looney: 5e solo. 6e solo; De Felice. 8e solo. Stand: 1. Sullivans (VSt) 2-4, 2. Taiwan 3-4. 3. Cuba en Neder land 2-2, 5. Pac Ten 2-0. lijk verlopen carriere. „Vol gens jaar wordt het belangrijk ste uit mijn loopbaan", zegt hij. „Ik wil naar Barcelona. Dat moeten we volgend jaar in Ita lië afdwingen. Dat zal moeilijk worden, maar Nicols en Nep tunus, die beide de Europa Cup hebben veroverd, hebben inmiddels hun visitekaartje af gegeven. Ik denk dat de Italia nen wel een beetje zijn ge schrokken. Onze kansen zijn dus goed". FRANK WERKMAN 'an der Kroft ï|ordt adviseur ÜST Leo van der Kroft per 1 september terugtre- als voorzitter van de lan- lijke scheidsrechterscommis- en worden opgevolgd door n Hoppenbrouwer. Na veer- »r is Rijswijker Van der benoemd tot adviseur n de scheidsrechterscommis- J Hij zal zich intensief en ijwel uitsluitend gaan rich- i op de begeleiding van de biters die in aanmerking ko- Cvoor internationale wed- - en- ok eroy Burrell erslaat Lewis 'ATTLE Leroy Burrell is de schaduw van zijn jeug- lool Carl Lewis gesprint. De nerikaanse atleet won op de n q, eede dag van de atletiek- dstrijden tijdens de Good- U Games in Seattle van zijn roemde collega. Burrell g»; okte over 100 meter 10,05, wis 10,08. race was specialer dan de Voor de 23-jarige Burrell 5 het de eerste keer na vijf ,j gingen dat hij zijn zes jaar 'oere trainingspartner Lewis rsloeg. Een goede bekende n het duo, Mark Wither- oon, werd in 10,17 derde. Utosport De Fin Keke ösberg keert terug in de ra- Wereld. De voormalige we- Wkampioen bij de formule 1 982) gaat met de Fransman tan-Pierre Jabouille de nieu- sportwagen van Peugeot vikkelen en besturen. „Soms wanhoopte ik weieens dat het nooit meer goed zou komen. Vooral omdat nie mand aanvankelijk wist, wat ik precies mankeerde. Mijn knie werd ook niet dik, dus wat kan ik de doktoren kwa lijk nemen? Uiteindelijk ont dekte de arts Heyboer dat mijn voorste kruisbanden wa ren gescheurd. Dat was voor mij fijn. Feyenoord draaide niet en dan krijg je al snel dat mensen roepen dat je simu leert. Heyboer vertelde dat mijn herstel wel enige tijd kon duren. Minimaal zes maanden. Vanaf dat moment draai je een knop om en denk je slechts aan het herstel. Voetballen is pas van latere zorg". Voetballer John de Wolf in het Algemeen Dagblad. „Toen ik mijn vader zei dat ik ermee ophield, vond hij dat jammer van mijn aanleg. Hij zei: goed, we sluiten een wed denschap. Jij zwemt de mara thon (een jaarlijkse wedstrijd van zeventien kilometer leng te in de Surinaamse Rivier) en als je bij de eerste drie ein digt, dan beloof je dat je door gaat. Zo niet, dan kun je doen wat je wilt. Als ik eenmaal iets doe, wil ik het ook goed doen. Ik hoefde niet eens te beloven dat ik voor de over winning zou gaan. Mijn vader vertrouwde daarop. Hoewel ik in een beetje sombere stem ming was, ging ik met de goe de instelling de race in. En ik won". Zwemmer Anthony Nesty in de Volkskrant. „Het deed pijn toen Post zei dat ik naast de ploeg stond. Achteraf was het misschien verstandig van hem. Ik had nu eenmaal die in Amerika gebroken vinger en een heup blessure. Vooral in die eerste week met regen en kou had ik dus weinig kunnen uitrich ten. Maar ik ben blij dat Post de beslissing nam. Als hij die aan mij had overgelaten, dan was ik misschien toch ge gaan". Wielrenner Henk Lubber- ding in de Haagsche Cou rant. „Beachvolleybal is in. Inter nationaal wordt het trend- sport nummer één genoemd. Dit is geen typisch Neder landse variant, maar inhaken op de internationale ontwik kelingen. Wil je de sponsors en het publiek wat bieden, dan moet je het groot aanpak ken. De prijzenpot is goed ge vuld en voor het publiek zijn er tribunes en faciliteiten en is er een heus promo-dorpje met verschillende stands en een compleet VIP-terras". Strandvolleybal-organisa- tor Hans Koster in het Al gemeen Dagblad. „We laten ons niet door de buurtbewoners wegjagen. Het succes van het Melkhuisje hangt nauw samen met het complex aan de Bussummer- grintweg. Onze doelstelling is om het toernooi financieel op te waarderen. Binnen twee jaar willen we een prijzenpot hebben van 500.000 dollar (is nu de helft, red.). Het is dui delijk dat we dan ook andere faciliteiten moeten gaan bie den. We zitten hier nog goed, maar van een doorzonwoning maak je geen villa. Als stich tingsbestuur zijn we enigszins huiverig voor een nieuwe lo catie. De omstandigheden hier zijn bepalend voor het gezicht van het toernooi". Henk Knuvers, stichtings voorzitter 't Melkhuisje, in Trouw. Henk Lubberding verstan dig. FOTO: DIJKSTRA „Ik ben dan wel ziek, maar ik heb deze week toch een héér lijk gevoel. Het is een fantas tisch gevoel dat wij de zo suc ces voUe Wereldspelen voor Gehandicapten die nu in As sen worden gehouden, samen mogelijk hebben gemaakt. Wij samen. Niet Mies alleen, nee: het hele Nederlandse volk. Van al die honderdduizenden mensen, die anderhalf jaar ge leden tijdens de tv-uitzending toezegden elke maand een be drag voor deze Wereldspelen te zullen betalen, heeft nog niet één procent het laten af weten. Iedereen heeft zich keurig aan die toezegging ge houden; de mensen hebben steeds keurig op tijd betaald. Nog niet één procent van die toezeggingen is afgevallen, dat is niets". Mies Bouwman in de Tele graaf. Heren: 50 m vlinder (S7): 1. Stokkel (Ned) 35.91 (wr). 2. Alsharaf (Koe) 40.68, 3 Zeler (Isr) 44.41; 50 m vlinder <S6): 1. Schlubeck (BrD) 41,41 (wr), 2. Mlkelln (Joe) 44,57, 3. Verwij (Ned) 44,97; 4 x 50 m: 1. Groot-Brlt- tannië 2.08.52 (wr), 2. Verenigde Staten 2 09,41, 3. Spanje 2.18,10, 200 m vrij (C4): 1 Van Geel (Ned) 2.52,03 (wr). 2. Parker (VSt) 2.53,92, 3. Quicken (BrO) 2.59,47; 200 m vrij (C7): 1. Klinger (BrO) 2.25.67, 2. Mayr (Oos) 2.35,40, 3. Duifhuize (Ned) 2.35,64 Dames: 4 x 50 m: 1. Verenigde Staten 2.37,17, 2. Canada 2.44,54, 3. Groot-Brlt- tannlë 2.45,94; 200 m vrij (S9): 1. Mucz (Can) 2.27,49 (wr), 2. Snorradottlr (Isr) 2.35,08, 3. Lobensteln (DDR) 2.40,82; 200 m vrij (C7): 1. Aarts (Ned) 2.42,38 (wr). 2. Van de Berg (Ned) 2.45,64, 3. Wilhelmson (Zwe) 3.13,01; 200 m vrij (C4): 1. Stldever (GBr) llams (VSt) 4 (Fra) 58,77 (wr). 2. Andersen (Den) 1.02,31, 3. Hokkanen (Zwe) 1.05,25. Goodwill Gamee Roeien, alle races over 2000 meter Heren, achten: 1 Bondsrepubliek 5.44,16, 2 Verenigde Staten 5.45.34. 3. Sovjetunie 5.46,95, 5 Nederland (Florijn. Rienks. Ras. De Vries. Peters. Van der Zwan. Krijtenburg. Schwarz. Roos) 5.49.49 Dames, skiff: 1 Jordache (BrD) 7.48,08. 2. Townley (VSt) 7 49,40, 3. Zakirova (Sov) 7 51.44 vier zonder stuurvrouw: 1. DDR 6.57.62. 2 Bondsrepubliek 7.00.05, 3. Roe menie 7.02.08. dubbel twee: 1. Bondsrepu bliek 7.28.93. 2. Verenigde Staten 7.32.07. 3 China 7.32.46. 3-0 Stand, eaat division: 1. Toronto 51-44, 2. Boston 50-44. 3. Baltimore 46-48. 4. Cle veland 45-48. 5. Detroit 45-51, 6 Milwaukee Schalkers) 2 45.4-1.21.1. 2 Yoco Oostland. 3. Ydra P. Toto: winnend 7,30, plaats 4,40 2,20 7,50, koppel 34,70. trio 1036.50 11a kosrs, 2040 m: 1 Blanatranss R (H. Hamming) 2 45,3-1.21,0. 2. Briesty, 3. Bob by R Toto: winnend 6,70, plaats 2,00 2.20 1,20. koppel 38.10, trio 301,10 W-5 Spel: 3-3-10-7-4, f. 5812.20. Ozet totallsatoc f. 291.911.00 SCHAKEN Chicago 5 47-48, 5. In C (Ned) 2-0, Koyfman (lsr)-Bosch (Ned) 2-0, Knoops (Ned)-Gantwarg (Sov) 0-2, Wlrny (Sov)-De Koning (Ned) 1-1, Grotenhuls (Ned)-Kra|enbrlnk (Ned) 0-2, Vlam (Ned)- Letsjlnskl (Sov) 0-2, Goloebeva (Sov)-Van Dusseldorp (Ned) 2-0, Presman (Sov)-San- ders (Ned) 2-0, Bel|aert (Fra)-Van Wijk (Ned) 2-0, Polman (Ned)-Barten (Ned) 1-1, Jan- HONKBAL American League: Baltimore Orioles-Chica go White Sox 9-3, Kansas City Royals-Bos ton Red Sox 2-1, Texas Rangers-Detroit Ti gers 5-3, New York Yankees-Minnesota Twins 10-6, Seattle Mariners-Milwaukee Brewers 4-3, Cleveland Indians-California Angels 8-1, Oakland A's-Toronto Blue Jays i 11-6, St Louis Cardinals-San Diego Padres 6-4, Houston Astros-Montreal Expos 3-2, Chicago Cubs-San Francisco Giants 4- 2. Stand, aast: 1 Pittsburgh 55-36, 2. New York 53-37, 3 Montreal 51-44, 4. Philadel phia 45-46, 5. Chicago 43-52, 6. St Louis 41-53. West: 1. Cincinnati 58-33, 2. San Francisco 49-44 3. Los Angeles 45-47, 4 Houston 40-54, 5 San Diego 38-53, 6. At lanta 36-55. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1 koera, 2040 m: 1 Enterprise Dutch (A. Suykerbuyk) 2.55,0-1.25,8, 2 Erasure. 3. Crista Princess. Toto: winnend 5,10, plaats 1,80 2,10 1,90, koppel 22,90, trio 179,80. 2e koers.2040 m: 1Euseblo Tornado (C. de Leeuw) 2.52,9-1.24,8, 2. Dit is Hollandia. 3. Eric Dean Toto: winnend 2,00, plaats 1.10 1.20 1,20. koppel 7,00, trio 38.80 3e koers, 1700 m: 1 Ellen Buitenzorg (B. Crebas) 2.20,5-1.22,6, 2. Wise Impuls, 3. Dennis Ruimzicht. 4. Coby llpensteln. Toto: winnend 3,60, plaats 1.40 2,60 6.80. koppel 17.50, trio 478.30. kwartet 5031.00 4e koers, 2040 m 1. Dave Shoeing (me|. M. Swaab) 2.50.3-1.23.5. 2040 m: 1 Enterprise Dutch (A. Suykerbuyk) 2.55,0-1.25.8, 2. Era sure, 3. Crista Princess. Toto: winnend 5,10, plaats 1,80 2,10 1,90, koppel 22,90. trio 179.80 5e koers, 2040 m: 1. Ambrosius (J. Pool) 2.46,5-1.21.6, 2. Chynthl|ae K. 3. Byblow Promise. Niet gestart: Blanka T. Toto: wln- 5,30, plaats 2,00 2,00 3,50, kopopel tan) 3.47,0-1.24,1, 2. Duran S, 3. Crista Hanover, 4. Comeet Ruimzicht. Toto: win nend 2,30, plaats 1,20 1,30 1,70, koppel 5,30, trio 67,10, kwartet 218,10 7e koers, 2040 m: 1. Allard Morgan (B. Cre bas) 2.45,3-1.21,0, 2. Ascot Hanover, 3. Clrl- anne N. Toto: winnend 1,80, plaats 1,40 1,60 1,40, koppel 8,00, trio 31,10. Se koers, 1700 m: 1. Cherte Norion (H. Hamming) 2.18,9-f.21.7. 2. Valley Cotillion, 3. Don Worthy Toto: winnend 7,50, plaats 2,30 1,50 2,40, koppel 10,10, trio 277,10 9e koers, 2040 m: 1. Atomic Power (C. de Leeuw) 2.47.3-1.22.0. 2 Zo Boy Rose. 3. Bosvink T, 4. You Wlnn Boazorg Toto: win nend 2,70, plaats 1,50 2,10 1,90, koppel Ie: Jansen-De Greef 1-0, De Vries- Llmbach 1/2-1/2, De Wlt-Vreeken 0-1, De Kleuver-Van Parreren 1-0, Benschop-Ore- wes 1/2-1/2 Stand: 1 Benschop. De Greef WIELRENNEN Criterium van Boxmeer 1. Adrl van der' Poel (Kapellen) 100 km In 2.15,57, 2. Breu kink (Kalmthout), 3. Chiappucci (Ita), 4 De Vries (Goes) zeilde tijd als Van der Poel, 5. Maassen (Itlervoorl) op 0.20, 6. Laurltzen (Noo), 7 Manders (Esch), 8. Schalkers (Kat wijk), 9 Ludwlg (DDR). 10. Verhoeven (Ber- kel Enschot) zelfde tijd als Maassen. Criterium van Aalst: 1 Museeuw (Bel) 95 km In 2.15, 2 Bogaerl (Bel). 3. De Wilde Van den Brom 16 jaar bij Vitesse ARNHEM John van den Brom blijft tot 1 juli 2006 ver bonden aan eredivisionist Vi tesse. Het bestuur van de Arn hemse voetbalclub en de speler bereikten een principe- overeenstemming over het openbreken van zijn huidige contract, dat loopt tot 1 juli 1992. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverde ling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is: Lotto 29: le prijs: lx/ 339.739,80; 2e priis: 5 x 30.000; 3e prijs: 73 x 1832,50; 4e prijs: 4190 x 31,90; 5e prijs: 64.728 x 5,00.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 7