TENNIS CIRCUIT L Leidse top kansrijk in A-kwalificatie Veel onderhoudends over en Indïe dat Nederlandwas I Rabobank Q LEIDEN OMGEVING CeidoeSou/uttit dinsdag 24 juli 1990 pagina R. CORNETS DE GROOT: „IK ZOU NIET VAN DE MAN HEBBEN GEHOUDEN" De kennismaking komt een beetje laat, maar ze is best nog wel de moeite van het uitgesteld han denschudden waard. Het is zo, dat in 1983 in Lei den werd opgericht de Stichting Dimensie. Di mensie stelt zich op de eerste plaats ten doel om boeken uit te geven die betrekking hebben op „deelaspecten van de Ne derlandse letterkunde". Daarbij komt aan de orde een wisselwerking tussen cultuur en literatuur: dichten en denken, filo sofie, kunst en geschiede nis enerzijds en literatuur anderzijds. Dat is mooi gevonden samensmelting, maar het gaat in het bij zonder om boeken waar voor moeilijk een groot koperspubliek te vinden is. De Stichting, waarvan dr. Harm-Jan van Dam voorzitter is, dr. Lucette M. Oostenbroek secretaris en Jan Biezen directeur, tracht daarom voortdu rend een select eigen pu bliek te benaderen. Jan Biezen laat weten, dat de produktiekosten zo laag mo gelijk worden gehouden ten einde de prijs van de in kleine oplagen verspreide boeken re delijk te houden. „Het selecte ren van manuscripten, het re dactionele en bestuurlijke werk wordt op vrijwillige ba sis door een aantal ter zake kundigen verricht, terwijl ook de auteurs hun werk zonder honorarium ter beschikking stellen. Om die reden blijven wij mede afhankelijk van bij dragen van allen die de lette ren een goed hart toedragen", aldus Biezen in een opwek king tot het tonen van be langstelling voor het werk van dez^ Stichting Dimensie. Voor minimaal 25 gulden per jaar is men al donateur. Voor dat bedrag ontvangt de schen ker van een hart onder de riem alle nieuwsbrieven die de stichting steeds bij het uit komen van een uitgave doet uitgaan en men betaalt dan ook geen verzendkosten bij de boekaankopen. Een zelfportret Een eerste kennismaking met Dimensie, bij deze, en nu maar concreet aandacht ge- LANGS door OMWEGEN [Ton [pieters Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensën tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. E Koos Speenhoff: Daar komen de schutters, de Hollanders en Indïe. schonken aan een produkt dat onlangs bij de stichting de baan op werd gestuurd. Het is een keurig ogend boekje dat getiteld is: „De dichter-zanger J.H.Speenhoff of zelfportret met liedjes". Het is van de hand van de 61-jarige Leidse auteur R. Cornets de Groot, die nu op een luchtbed van heimwee en stil terugverlan gen het voormalige Neder- lands-Indië betreurt en eind twintiger jaren een baby was terwijl Speenhoff, Koos, al lang een stoutmoedige baard droeg en veler tongen, ook de zijne, losmaakte met zang voordrachten en venijnige speldeprikken die vooral in het katholieke volksdeel van die eerste decennia dezer eeuw gevoeld werden. Toch telde Speenhoff zijn meeste fans onder katholieken en, ui teraard, bij de onkerkelijken en dan vooral in Rotterdam. In elk geval zo heet het in de oriënterende nieuwsbrief aangaande deze uitgave „zijn het werk van Speenhoff en het leven van Cornets de Groot met elkaar verbonden". En: „Dit essay biedt de lezer in de eerste plaats een blik op leven en werk van de dichter en zanger, maar daarnaast (dat wordt dan het zelfport ret) ook op de raakvlakken met het leven van de auteur". Er wordt een beeld geschetst van de woelige jaren van Speenhoffs bloeitijd, van de rol die hij vervulde voor de Indische Nederlanders en In do's, van het jaar 1929, van de omstandigheden waaronder Cornets de Groot met Speen hoffs werk kennismaakte, van Greshoffs visie op diens werk en persoon dit alles aan de hand van en begeleid door nog steeds heel herken bare liedjesteksten. Bohémien Zelf zegt Cornets de Groot van Speenhoff: „Voor de Hol lander die hem als tijdgenoot meemaakte, was hij de bohé mien, de losbol die door zijn talent in weelde kon baden". Eerlijk gaat de auteur verder: „Dit boekje gaat niet om Speenhoff alleen, maar ook om mij: als de schuldeloze zui geling die geboren werd in het jaar dat Speenhoff naar Indïe kwam voor zijn miracu leuze tournee door de archi pel; het jaar waarin Soekar- no's PNI triomfen vierde, maar hij en zijn handlangers door de Nederlandse regering werden gearresteerd; het jaar dat in New York de ex-miljo nairs zich van de wolken krabbers wierpen en Speen- FOTO: ARCHIEF SP hoff zich buitensporig verrijk te het jaar 1929". Cornets de Groot hij zou eigenlijk in Den Haag, jawel 's Gravenhage moeten wonen, omringd door andere „Indi sche gasten" onder het grijze spinrag van Tempo Doeloe was „het kleine jongetje, dat opgroeit in een benarde tijd, in een hier en daar onrustig land, waarin de lakens wer den uitgedeeld door Hollan ders, die in Speenhoff DE Hollander zagen misschien zagen de Indo's en Indone siërs hem niet eens zoveel an ders. Een jongetje dat de oor log aan zag komen en dat heel dapper de soldatenliedjes van Speenhoff meezong, dwars te gen de wil van zijn vader in, die lak had aan een dichter die van baboes zong, die zó gemakkelijk met de moeder van die vader te vereenzelvi gen waren, dat men ze niet vergat, maar wel in de steek liet". „Een baboe die men niet ver geet Hij leefde als een groene sin- kee Een paar uur ver in de kebon Hij zocht naar een kokki voor zijn makkan Zo een die lekker piepen kon Hij kwam haar tegen in de kampong Met haar oranje slendang aan Hij vroeg haar: djalan sama sama En zij zei zacht: saja toean. Refrein: Dat is een baboe die men niet vergeet Zo een die naast je op het matje eet". Dat is weer eens iets anders dan: „Daar komen de schut ters, daar komen ze an. De mannetjesputters van Rotter dam". Maar de fraters op de school in Indïe mochten zijn liedjes wel, de fraters in Hol land helemaal niet. In Indïe draaide alles om Holland: „Holland was alles in Indïe. De Nederlander in Indïe is de Hollander op zijn best", zei Speenhoff; „de planter is geen drinker en geen zedeloos monster", zei Speenhoff, de miskende. Indïe De volwassen Cornets de Groot, die in zijn klamboe ligt te dromen, heeft zich „levens lang voor Speenhoffs poëzie geïnteresseerd, niet doorlo pend en niet altijd intens, maar toch.. Het Hollandse er van, het Hollanderschap, dat eigenlijk voor de Indischman Nederlandse of Indo problematischer was dan voor de thuisblijver. „Wie Speen hoff kent, kent Nederland", zei, bijna bijbels, de schrijver Greshoff, intimus van Koos; „maar ik", aldus Cornets de Groot, „ik zeg: Wie Speenhoff niet kent, kent ook het Indïe van mijn jeugd niet. Indïe was Nederland: een Neder land in de tropen". Dan zeg ik op mijn beurt: een ander, be denkelijk, soort Nederlander, Willem W.Waterman, heeft iets daarvan gevoeld toen hij schreef over „Minnekozen in de tropen". Maar het kan ook wezen dat Waterman 's zo mers de omgeving van Vinke- veen in gedachte had. Wie zal het allemaal zeggen? Cornets de Groot komt zon der meer tot de conclusie: „Indïe bestaat niet meer en het Holland van Greshoff be staat niet meer. Toch gaat het om zulke dingen in dit boek. Dit boekje is intieme optiek: een kijk op dingen, waar je toen mee vertrouwd was, maar nu niet meer ën waarvan je je niet een twee drie los wilt maken". Maar des auteurs jeugd is met de liedjes van Koos Speenhoff verweven, de zanger was pre cies het type Hollander dat in Indïe de toon aangaf, „en niet bepaald het type dat volop mijn sympathie had. Ik zou van de man niet hebben ge houden. Maar ik ben ervan overtuigd, dat men Indïe, het Indïe van mijn jeugd, kent, wanneer men Speenhoff kent. Hij gaf van de Nederlanders 'hoog op. Ze deden geen kwaad, en ze waren zo goed voor de inlanders en voor hun bedienden. Maar: die inlan ders waren goed en aardig voor ons. Zij vertoonden alle eigenschappen, die voortkwa men uit de natuur van hun volk: uit de onwil om zich boos te maken over zaken die men toch niet kan overzien". Koos Speenhoff kwam in maart '45 om het leven tijdens het Britse bombardement van het Haagse Bezuidenhout. Maar wat zong Speenhoff ooit nog meer? Over Onze Indi sche gasten, in 1910: „Als verfijnde hovelingen Zo aandachtig en zo moe, komen ze na jaren werken mager naar Europa toe. Om hun levers op te knappen. Op de hei of aan het strand. Of een kou we neus te halen In 't lieve vaderland. Meestal zijn hun overjassen veel te lang of veel te klein, dragen ze gekleurde dassen, die al uit de mode zijn, met hun grote, fletse ogen zien ze hier het zaakje aan, net alsof ze weer na jaren voor hun kinderspeelgoed staan Wie meer over Indïe, de heer volkszanger J.H.Speen hoff en schrijver R.Cornets de Groot wil weten, kan zich wenden tot Stichting Dimensie, postbus 11227, 2301 EE Leiden. De bijna 100 bladzijden kosten ƒ24,95. NAGELKERKEN LIJSTAANVOERDER BIJ DE BOEKHORST LEIDEN De verdeling van de ranglijst-speelsters en -spelers over liefst vier A-toernooien in één week heeft geen invloed op het niveau van het deelne mersveld bij Roomburgs Open Leidse Tenniskam pioenschappen. De Leidse B-top gaf gisteren massaal acte de presence bij de kwalifikatiewedstrijden, waarin de toppers ontbre ken en plaatsing voor het viersterren A-toernooi kansrijk is. De Boekhorst heeft door de concurren tie van Roomburg slechts een beperkte deelname in de B-onderdelen. Een plaats in het hoofdschema van het viersterren A-toernooi van Roomburg betekent voor de mannen bij verlies in de eerste ronde reeds veertig punten voor de nationale AUDI-ranglijst. De dames ont vangen zelfs het dubbele aan tal. De 'Generale voor de Na tionale' is daarmee het hoogst genoteerde A-toernooi van de vier A-toernooien, die in de week vóór de nationale tennis kampioenschappen in Son staan geprogrammeerd. Toela ting van veel ranglijstspelers in andere toernooien maakt deelname aan tenminste de kwalifikatie voor Roomburg lucratief. De inbreng van bui ten-Leiden bleef beperkt tot een handvol, de Leidse B-top gaf gisteren wel massaal acte de presence. Heren A Erik Bakker, die zich vorig jaar via de kwalifikatie in het hoofdtoernooi speelde, staat in dit schiftingstoernooi met ran king 112 op de eerste plaats. De Unicummer speelt vandaag tegen Limburger Jeroen Snij ders, die plaatsgenoot Arthur Mol alleen het verder spelen in het B-toernooi overliet. Zelf verloor Snijders van de in het B-toernooi niet geplaatste win naar van Hillegom BI, Marco van Trigt. Wouter van der Heijde prepareerde zich via een driesets overwinning in het herenenkelspel B op Mar co Visser uitstekend voor de A-kwalifikatie. De Unicum mer had tegen Boskoper Ge rard Kroese slechts twee sets nodig voor een plaats in de tweede en laatste ronde. Maar ook Visser spon garen met de start in B. Mark Fleischeuer opende sterk, gaf zich zoals zo vaak over aan ongezouten kri tiek op eigen spel, verloor in winstpositie de controle, waar na Marco Visser het karwei met 6-0 in de derde set af maakte. Onno Guinau kreeg na zijn slopende driesetsnederlaag te gen Eddo van Gelderen van wedstrijdleidster Annelies Koole tot vandaag uitstel om de kwalifikatieronde tegen Herman van der Capellen te spelen. De zwarte wolf van De Merenwijk klopte in het B- toernooi Walter Jacobs met 6- 4, 6-3. De aan Glen Schaap verstrekte 'wild card' bezorgt de speler van Leeuwenbergh meteen de eerste positie op de plaatsingslijst van het hoofd toernooi. Armand Custers de finalist van de door de regen niet verspeelde eindstrijd in 1989 en Freddy Sauèr de win naar van 1988 behoren even eens tot de favorieten voor de eindzege. Dames A Petra Wessels toonde zich de aan haar verstrekte 'wild card' voor de kwalifikatie waardig. De Hillegomse moest in de eerste set aan het tempo van nationaal jeugdspeelster Step hanie Gomperts wennen, maar kwam in de tweede set met 6-3 knap terug. In de derde set was het Gomperts, die op een 3-2 stand doordrukte naar 6-3. Bionda Zonderop, vorige week nog halve finaliste in het Sphaerinda B-toernooi en zelfs winnares van het dubbelspel, lootte tegen Mirjam Sieme- rink. De strijd tussen de twee clubgenoten eindigde met twee maal 6-3 in het voordeel van de Ripse, die zich daarmee' andermaal de sterkste speel ster van Unicum 2 toonde. De eerste ronde tussen Angeli na Rammers van De Munnik en Karin Croese, spelend voor Uitslagen kwalifikatie: Heren A: Jeroen Snijders - Arthur Mol 6-2, 6-2; Wouter van der Heijde - Gerard Kroese 6-3, 6-2; Marco Visser - Mark Fleischeuer 3-6, 6-3, 6-0. Dames A: Frouke Joosten - Nathalie van der Voort 7-6, 6-3; Carolien Stassen - Nancy Magielse 6-0, 3-0 opgave; Sabine Verhaar - Katja Nelis 6- 2, 6-0; Angelina Rammers - Karin Croese 3-6, 6-1, 7-5; Stephanie Gom perts - Petra Wessels 6-1, 3-6, 6-3; Bionda Zonderop - Mirjam Siemerink 6-3, 6-3. Programma 'Open Leidse' Dinsdag 17.00 uur: HEB: Marco van Trigt - Joost van Leeuwen. 18.00 uur: DEB: Saskia Paauw - Natasja Wintjes; HEB: Mark Fleischeuer - Dave van Romondt; Rogier Liefbroer - Arthur Mol. 19.00 uur: DEB: Irma van Seeters - Nathalie van der Voort; HEB: Marcel van Rijn - Eddo van Gelderen; Berend Betz - Bub van der Zee. 20.30 uur: DEB: Angelina Rammers - Kyra van Bijsterveld. Woensdag vanaf 11.0C i le ronde hoofdtoernooi HEA. Wouter van der Heijde speelde zich bij de 'Open Leidse' op Roomburg zowel in het B-toernooi als in de A-kwalifikatie en ron de verder. FOTO: KEES VAN DEN BURG Dekker Warmond, was even eens een speling van het lot. De uit Zoetermeer afkomstige, maar in Leiden spelende Ram mers was met 7-5 in de derde 'set de gelukkigste. Nathalie van der Voort moest Frouke Joosten een nipte zege en zich zelf de uitschakeling in de kwalifikatie toestaan. Na Titia Wilmink en Nicolette Rooi- mans vormen de 'Leidsen' In- gelise Driehuis en Jacqueline van Wijk de twee volgende beschermde speelsters. Plussers Hoewel de 'Open Leidse' per traditie vasthoudt aan de term veteranen, voelt de laatste groepering zich toch jonger met aanduidingen als Dl 30+, of senioren 40- of 45-plus. De in het HED1 30+ als winnaar getipte San Hartwijk moest in de eerste ronde reeds het veld ruimen voor Aad van der Hulst. Hartwijk zag vervolgens in B zoon Robbert-Paul met ere verliezen van de in dat on derdeel als derde geplaatste, bij Leimonias spelende Mark Post. Leiderdorper Post zag op zijn beurt zus Marion het niet redden tegen Yvonne Schoor dijk. De winnares van zes ach tereenvolgende Dl-toernooien bleef de ais finaliste voorziene Post met 6-3 en 7-5 voor. Bij de echte 'senioren' kende Ronald Blommendaal in de eerste ronde geen enkel pro bleem. De nationaal kampioen boven 55 jaar verloor aan W. van der Kooy geen game. Dick van den Berg schakelde de als vierde aan het toernooi begon nen Joop Beugelsdijk in straight sets uit. Rob Alting Si- berg klopte na een gelijkop- gaande strijd Roomburger Har Mulder met 6-3 en 7-5. Het toernooi bij de dames wordt speciaal in het zevende lu strum opgeluisterd door die bekende namen, die de zeven vette tennisjaren van de Hol landse Musketiers hebben meegemaakt. Trudy Groen man en Els Veentjer-Spruijt staan voor de eindstrijd ge pland, Patricia Blaas-Van den Heuvel en Henriëtte Laan- Ruinen moeten zulks in de halve finales voorkomen. De Boekhorst Het B-toernooi van De Boek horst ondervindt de concur rentie van Roomburgs Open Cctdóc Gomcvrit Leidse aan den lijve. De in schrijving voor het B-toernooi is zo gering, dat slechts alleen de enkelspelen worden afge werkt. Bij de mannen staat Mare Nagelkerken op de eer ste positie. De dames kennen in Zandvoortse Marieke Acda hun papieren favoriete. Het C- toernooi heeft echter een deel nemersveld van groot gehalte. Districtskampioen Ben de Bruin staat op eigen grond als eerste geplaatst, Casino-speler Xander Hertzman volgt de thuisspeler. Bij de dames wordt een reprise van de dis trictsfinale tussen Sandra Faas en Kim Dirkse voorzien. Alexander Balk en Arjan Stadt moeten volgens de plan ning zondag de laatste ronde in het HED spelen. Esther van der Voort moet de clubeer bij de D-dames hoog houden. Aarlanden Ook het Aarlanden-toernooi in Ter Aar kan nauwelijks tot een representatief deelnemers veld komen. Mickel Verkerk als favoriet en Frank Benne- meer op 2 kunnen voor een spektakel in de slotronde van het HEC1 zorg dragen. De overige onderdelen vormen het HDC1 en het GDC2 30+. In het open Dl-toernooi zijn Sipko Adriaansen en de wed strijdleider naast Marianne Hehewerth, Ramon Otto, de geplaatste en verwachte fina listen. Bij de dertigplussers is Nico Winkelaar het wild, waarop gejaagd moet worden. De als finalist getipte Sjaak van Veen jaagt mee. Willem Crama en Wim Schreuder bij de heren en het Merenwijk- koppel Van Bijsterveld /Witte- veen bij de dames worden in staat gesteld de deelenemers- bewijzen voor de D 30+ Mas ters te veroveren. PETER KLEIN Plaatsing Open Leidse HEB: 1. St. Ehritt, 2. M. Krans, 3. M. Post, 4. R.v.d. Broek. DEB: 1. A.v.d. Linden, 2. C. Stassen, 3. St. Gom- Ëïrts, 4. B. Zonderop. HDB: 1. R.v.d. roek/M. Post, 2. R. Eleveld/W.v.d. Heijde. DDB: 1. K. Croese/B. Zonde rop, 2. N. Magielse/K. Nelis. GDB: 1. B. Zonderop/R. Eleveld, 2. M. Verde- gaal/M. van Trigt. HECl: 1. R. Lammens, 2. W. Jacobs, 3. R.P. Hartwijk, 4. R. Fasel. DEC1: 1. P. Jongmans, 2. M. Post. HDC1: 1. iens/L van Riet, i. r Vermeulen. GDC1: 1. J. Litjens/T. Janzen, 2. I. van Riet/P. Brebde. HEC2: 1. E. Leunissen, 2. R. Laan, 3. J. de Mooy, 4. H. Saïdi. DEC2: 1. Y. Hoogeveen, 2. J. Vermeij. HDC2: 1. L. van Dop/J. van Veen, 2. E. J. Leunissen. HED1 30+: 1. S. Hart wijk, 2. P. van Overloop. HÈ Vei 45+: 1. R. Blommendaal, 2. A. Koppelle, 3. H. Meijer, 4. J. Beu gelsdijk. DE Vet. 40+: 1. T. Groen man, 2. E. Veentjer, 3. H. Laan, 4. P. Blaas. HD Vet. 45+: 1. R. de Boer/R. Bruininga, 2. J. Beugelsdijk/C. van Driel. DD Vet. 40+: 1. T. Groenma- n/E. Veentjer, 2. P. Blaas/A. Goe- mans. GD Vet. 40+/45+: 1. I. Puf- kus/R. Bruininga, 2. A. Treffers/R. Alting Siberg. De Boekhorst: HEBl: 1. M. Nagelkerken, 2. M. v.d. Bent, 3/4. O. van Paridon en P. v.d. Weele. DEB1: 1. M. Acda, 2. M. v.d. Bent. HEC1: 1. B. de Bruin, 2. X. Her- zmann, 3/4. B. Swart en M. Hoekstra. DEC1: 1. S. Faas, 2. K. Dirkse. HDC1: 1. E. Langelaan/P. Kleian, 2. M. Hoekstra/J. Verwey. DDC1: 1. S. Faas/N. Faas, 2. K. Dirkse/P. Groe- newegen. GDC1: 1. Y. van Hensber- gen/M. Hoekstra, 2. N. Faas/J. Pau- HEC2 30+: 1. J. van Delft, 2. Meyer- man. HDC2 30+: 1. T. Berends/E. Kraska, 2. D. Westerveld/R. Vrolijk. DDC2 30+: 1. C. van Grieken/J. den Hollander, 2. C. Kroon/J. Dessing. GDC2 30+: 1. E. Kraska/C. Kroon, 2. N. Seyn/H. Witting. HED1: 1. A. Balk, 2. A. Stadt, 3/4. C. Aanhane en M. Knoppien. DED1: 1. E. v.d. Voort, 2. L. Colson. HDD1: 1. P. Wijffelman/A. Stadt, 2. A. Balk/A. Broekhof. HED1 30+: 1. P.J. ten Hage, 2. R. de Vos, 3/4. J. van Schooten en G. Matt- ke. DED1 30+: 1. L. v.d. Meer, 2. R. Berbee. HDD1 30+: 1. J. Kulk/H. van Haasteren, 2. Boks/Koster. DDD1 30+: 1. W. v.d. Meer/H. Ver min, 2. L. v.d. Meer/A. Hogervorst. GDD1 30+: 1. W. v.d. Meer/J. Borst, 2. M. de Lijster/F. Smolders. Aarlanden HECl: 1. Mi. Verkerk, 2. F. Benoe meer. HDCL 1. N. Ludeke/B. Min- nema, 2. F. Bakker/J. van Leeuwen. GDC2 30+: 1. G. Rijnders/J. Dahl- haus, 2. B. van Dullink/H. Vinkes- HDD1: 1. S. Adriaansen/R. Otto, 2. R. S. Verdaasdonk. GDD1: 1. A. Hoogeveen/R. Verdaasdonk, 2. M. Rommers/S. van Boezik. HED1 30+ 1. N. Winkelaar, 2. Sj. van Veen. HDD1 30+: 1. W. Crama/W. Schreuder, 2. P.v.d. Meer/Si. van Veen. DDD1 30+: 1. A. van Bijster- veld/T. Witteveen, 2. T. de Groot/R. Heemskerk. GDD1 30+: 1. W. Bok- horst/M. Klein, 2. L. Scholte/C. van Emmerik. HDD2 30+: 1. W. Groene- veld/A. Verschueren. Dekker Tennis HECl 30+: poule. HDC1 30+: 1. P. van Paridon/N. Dofferhof. HEC2 30+: 1. J. van Veen. HED1 30+: 1. R. Teyken, 2. D. van Dijk, 3. P. Krijnen, 4. J. van Riel. DÉD1 30+: 1. M. Kantebeen, 2. A. Pranger. HDD1 30+: 1. Houtman- /Tuyt, 2. R. Graafland/C. Wijdeveld. DDD1 30+: 1. G. v.d. Meulen/C. Ha- zenoot, 2. W. Koopman/M. Kante been. GDD1 30+: 1. Verlaan/Van Veen, 2. Kerkhof/Kerkhof. HED2 30+: 1. J. Zandvliet, 2. L. Pe ters, 3. A. Kulk. HDD2 30+: 1. J. Correljé/G. v.d. Weijden, 2. Noorder- meer/Van Dam. GDD2 30+: 1. Wey- ens/Weyens, 2. M. Brocken/J. Cop- Voor een uitgebreide age ook voor de komende de raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van d krant. I prte Iphei ALPHEN AAN DEN RIJN EURjUr Of NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, m ee 01720-20800): Gremlins II (al);' t/m do. 13.45, 18.45, 21.30. EU CINEMA II: Renegades (12); ma. do. 18.45, 21.30. Ook honden t naar de hemel (al); 14.00. EUR( lphei NEMA III: She's out of control r ma. t/m do. 13.45, 18.45, 21.15. rtr1P ROCINEMA IV: Look who's U| (al); ma. t/m do. 18.45, 21.15. fP"6,' LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Gremlins 2 19.00, 21.15. LIDO en ST( (Steenstraat 39, tel. 124130): Bief' the future III (al); Look who's tag oner (al); She's out of control (al); Bin ie g" a wire (al); 14.30. 19.00, 21.15.' Orchid (16); 19.00, 21.15. i 00k 14.30. Ook honden gaan 11 hemel (al); wo. 14.30. .TRIAl (Breestraat 31, tel.071-123875): Durham (al); 19.00; The war 0! roses (12); 21.15. REX (Haari merstraat 52, tel. 071-125414):! ser als Lava (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREEI (Schoolstraat 69, tel. 01717- Family Business (al); ma. t/m 20.15. Shirley Valentine (al); ma do. 20.15. Renegades (al); 15.45, ney I shrunk the kids (al); 14.C" 'Ik RIAI 1C%" 3» WASSENAAR ASTRA: Family business (al); m wo. 20.00. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spul 27, 3463500): Gremlins 2 (al); 18.45, 21.30. ASTA 2: She's 01 control (al); 14.00, 18.45, ASTA 3: Cyrano de Bergerac 14.00, 18.45, 21.30. BABYLO (naast Den Haag Centraal 3471656): Pretty woman (al); Wilg ;er chid (16); 14.00, 19.15, 21.45. BYLON 2: Filmzomer '90: 19.00, 21.30. ma. 14.00, 20.00. abyss; ma. Another 1 avonden; wo. Dangerous lialiCi do. BABYLON 3: Dead poeti ciety (12); 14.00, 19.00, 21.30. NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630) non Bird on a wire (al); 14.00, nP"11 21.30. CINEAC 2; Internal al nipt (al); 18.45, 21.30. CINEAC 3: gulle minnaar (al); 14.00, 11 21.30. METROPOLE 1 (Carm gen laan, tel. 3456756): Back to thaies j re lil (al); 14.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 2: Bird on a wira e 14.00, 18.45, 21.30. METROR >rdf 3: Look who's talking (al); 18.45, 21.30. METROPOLE 4 fabulous baker boys (al:); 21.30. METROPOLE 5: Ook I den gaan gaan naar de I 14.00, 18.45. War of the rosei 21.30. ODEON 1 (Herengracht 7P tel. 3462400): Back to -the Futur (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEO Phantasm II (16); 13.45, 18.45, ODEON 3: Look who's talking 13.45, 18.45, 21.30. ODEON Tango Cash (16); 18.45, STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, 3656402): Un monde sans pitis 19.15, 21.30. STUDIO 2: Stanl Iris (al); 19.00. Shirley Valenting 21.45. STUDIO 3: Family Bui (al); 19.00. Trop belle pour tof 21.15. HAAGS FILMHUIS: M L'Homme de eendree; 19.30, W Zaal 2-, How to steal a million; Wait until dark; 21.45. Zaal 3." OfLK ken angel; ma. 19.30, 21.45. Saga; di. 19.30, 21.45. The bad) ei 19.30, 22.00. Ikiru; ij •ikk tten 19.30, 22.00. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 2: Ook honden gaan ianj de hemel; 14.00. METROPOI Oliver Co; 14.00. METROftëjeg 5: Ook honden gaan naar de h«4gn i 14.00, 18.45. ïl id J ll! )1 APOTHEKEN De avond- en diensten van de apotheken in gio Lelden worden waargeno door de apotheken die ook week dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallendi elke dag Academisch Ziekenhui! halve van dinsdag 13.00 u. tot wc dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pc nieken tel 155543, afdeling S.C.I 175639) en van vrijdag 13.00 v zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-zle huis). De Geneeskundige Dienst Leldi verhuisd van de Roodenburgers in Lelden naar de Cronesteln! 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenli ongewenste zwangerschap voori der en kind. Bel tel. 071-896309;! 897762; 033-620244 (dit laatste R mer is dag en nacht bereikbaar) CENTRALE REGISTRATIE KINf™ OPVANG (Koornbrugsteeg 2, EK Lelden, tel 254810.) over en aanmelden voor vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEN' MELDPUNT LEIDEN. Ketelbc an steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 120903. Spreekuur ma. 13.00-1 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - disch Adviesbureau, Ketelbos steeg 10, tel. 130775; afdeling h 'Oni tingen: alleen op afspraak, klad bureau: di. en do. 18.30-20.30,1 ling vreemdelingenrecht: ma. I en do. 18.30-20.30, afdeling «i !een vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Di nacht bereikbaar. Telefoonnur achterop de telefoongids I 125202). M BUREAU VOOR RECHTSHULf jk. Herengracht 50, Lelden tel. 1# mp 01720-72611 Alphen aan den Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULAI «ze DIENST Hulpverlening In Leor Leiderdorp, Oegstgeest, RIJnst um Valkenburg, Voorschoten, Warr en Zoeterwoude. Tel. 071-17414! BURGERRAADSLIEDEN Kt n brugsteeg 2, tel. 143171 (kanto elfl; ren). Spreekuren ma., dl. en rr" 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.001 GEZINSVERZORGING Stic gezinsverzorging Leiden. Aanvn hulp voor bejaarden en langd e r zieken en gezinsverzorging, I 66 brandtstraat 17, tel. 149441 (ma vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 KINDER- EN JONGERENTELEF Dagelijks geopend van 16.0. 20.00 uur. Het nummer Is 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK -S ting Maatschappelijk Werk, La UO gracht 1b, spreekuur ma. t/n1 tie wijk, spreekuur ma. 11.00-1*.-t.„ do. 14.00-15.00, tel. 212195. G« heidscentrum Stevenshof, spree'e si do. 10.00-11.00, tel. 311506. Si 'erk Pa Sector Zuid: Morsweg 83, sprei ma. t/m vr. 9.00-10.00 en volger spraak, tel. 316167. 0 Algemeen Maatschappelijk We a geval van directe noodslwC; 's nachts en In het weekeinde WFaa' baar onder nummer: 06-821214' «en. :kl; ur* EI] Y< (Vi ore °lg' 11 issi m len ote .tii raat lo ;p,W lBi om 3-12.0

Leidse Courant | 1990 | | pagina 10