^oordwijk wil inderdagverblijf •elf voortzetten a Warmond weer in ban van Katwijkse kweker dreigt zijn huis kwijt te raken }EN OMGEVING EcidócSouacmt DONDERDAG 12 IULI 1990 PAGINA 11 Ell< wht j boy Orchi e ooidirecteur geridderd Bij zijn afscheid als directeur iristelijke basisschool De Akker in is L. Walhout vanmiddag be- tot ridder in de orde van Oranje Burgemeester G. van der Kroft r_; de directeur, die veertig jaar e Akker verbonden is geweest, de scheiding op. Naast zijn functie als 1 chooldirecteur was Walhout actief latschappelijk en kerkelijk gebied, is hij van 1967 tot 1974 ouderling n gereformeerde gemeente in Lisse S akte hij van 1974 tot 1984 deel uit f e BAVO-taalcommissie in de regio Ook is Walhout voorzitter ge- /an de Ring Jongelingsvereniging gereformeerde gemeente Leiden igeving. Duinbrandje iri Wassenaar WASSENAAR Een brand in de duinen bij Wassenaar heeft gister middag 300 vierkante meter duin in de as ge legd. De brand werd gistermiddag om één uur ontdekt. Binnen een half uur was de brandweer het vuur meester. De Wassenaar- seslag is die tijd afgeslo ten geweest. Over de oorzaak van de brand was vanochtend nog niets bekend, evenmin is er duidelijkheid over de schade. Selectieve inbrekers in Oude Wetering OUDE WETERING Een hele serie geluidsapparatuur in de kast en cheques open en bloot op tafel. Dat troffen in brekers vannacht in een wo ning aan de Kerkstraat in Oude Weterig aan. Toch na men ze, tot verbazing van be woners en politie, alleen een videorecorder mee. De inbre kers zijn vermoedelijk met be hulp van een valse sleutel het huis binnengekomen. Het slot was namelijk zeer eenvoudig en braaksporen ontbraken. De diefstal is tussen half twee en kwart over zes gepleegd, ter wijl de bewoners lagen te sla pen. Bromfietser zwaar gewond HILLEGOM Een 17-jarige jongen uit Hillegom is gister avond na een verkeersongeval met zware verwondingen overgebracht naar het Spaar- neziekenhuis in Heemstede. De jongen reed op zijn brom fiets op de parallelweg bij de Leidseweg in de richting van Lisse. Een bestelbusje bestuurd door een 30-jarige man even eens uit Hillegom kruiste ter hoogte van de steenfabriek de parrallelweg. De bromfietser knalde vervolgens op het bus je. Buiten bewustzijn en met een beenbreuk moest de jon gen worden afgevoerd. Politie zoekt voorbijganger die met overvallers praatte RIJPWETERING De politie van Alke- made is op zoek naar getuigen in de zaak van de poging tot gewapende overval op een 58-jarige veehouder uit Rijpwetering, dins dagavond. Uit onderzoek is vast komen te staan dat de vermoedelijke daders kort voor de overval, die in de woning van de Veehouder aan de Zuid weg plaats had, een voorbijganger heb ben aangesproken. Zij reden in een donkere Ford van een oud type Taunus coupé, die was voorzien van donkere ramen. De politie zou graag in contact komen met deze voor bijganger. Ook anderen die omstreeks elf uur 's avonds iets verdachts op of nabij de Zuidweg in Rijpwetering hebben gezien, worden verzocht de politie te bellen: 01713- 19009. Zebra's op Victoriberg NOORDWIJKERHOUT Op de Vic- torieberg in Noordwijkerhout worden verkeersremmende maatregelen ge troffen. Het college van burgemeester én wethouders van Noordwijkerhout stelt voor in de straat vier voetgan gersoversteekplaatsen, een drempel en een wegversmalling aan te brengen. De vier oversteekplaatsen wil de ge meente realiseren nabij de Gulde- mondvaart, op de kruising met het Kerkeland en de Zeestraat en nabij de kruising Langevelderweg/Dorpsstraat. De kosten voor de maatregelen wor den geraamd op 90.500 gulden. De voorstellen zijn voorgelegd aan de be woners van de Victoriberg. Als die hun reactie hebben gegeven wordt het onderwerp verder besproken in de commissie verkeer. Noordwijkerhout viert Zomerfeest NOORDWIJKERHOUT Een „kunst en kitsch-markt", muziekoptre- dens, terrasjes en kramen van de plaatselijke middenstand. Dat zijn de ingrediënten van het Zomerfeest dat zaterdag in Noordwijkerhout wordt gehouden. Met een ballonnenenwed- strijd voor de jeugd wordt om half elf het startsein gegeven. Voor de jeugd worden gedurende het Zomerfeest verschillende activiteiten georgani seerd. Er is een kinderrommelmarkt op de Dorpsringweg, de kinderen kun nen zich laten schminken en tussen elf en vier uur treedt op een podium bij de Witte Kerk Dick Camu's pretpara- de op. Het Zomerfeest duurt tot vier uur 's middags. 1RDWIJK Er be- plannen om kinder- 'J erblijf De Bolderberg de Bronckhorststraat oordwijk voort te zet- B. Koëter, hoofd van 'deling welzijnszorg, dit bevestigd. Amb- ren van zijn afdeling lot de conclusie geko- dat de gemeente •dwijk het particuliere erblijf kan voortzet- particuliere dagverblijf per 1 september omdat [rice M. Sips vindt dat zij t tegengewerkt door de ente Noordwijk. Ook zij het vermoeden dat de ente in samenwerking met Humanitas achter haar rug een kinderdagverblijf aan het opzetten is. De Bolderberg, die ook een vestiging in Sas- senheim heeft, wordt voortge zet in Voorhout. Koëter wilde gisteren niet zeg gen of men met directrice Sips doorgaat of dat men met Hu manitas in zee gaat. De voor stellen van de ambtenaren staan in een notitie die dinsdag wordt besproken door burge meester en wethouders. Het hoofd welzijn wil in afwach ting van die vergadering niet nader ingaan op de nota. Don derdag 19 juli buigt de com missie welzijn zich over de problemen rond De Bolder berg. Volgens Koëter is haast geboden. Zo moet tijdig perso neel worden benaderd. Directrice M. Sips zegt desge vraagd niet te zijn benaderd door de gemeente Noordwijk. Zij meldt wel dat de huur van het dagverblijf aan de Bronck horststraat per 1 september is opgezegd. Het pand was oor spronkelijk in gebruik als reis bureau van Brouwers Tours. Volgens de gemeente Noord wijk voldoet het gebouw niet aan de eisen die aan een kin derdagverblijf worden gesteld. De gemeente Noordwijk lijkt met deze oplossing niet geheel aan de wensen van de ouders te voldoen. Ouders van kinde ren die zijn ondergebracht bij De Bolderberg hebben bij de gemeente Noordwijk aange drongen op een gesprek met M. Sips. Zij willen dat De Bol derberg openblijft en dat Noordwijk juist gaat samen werken met mevrouw Sips. Stationsweg Lisse aanwinst voor bereikbaarheid streek Deze gereconstrueerde weg is een aan winst voor de mobilisatie en bereikbaar heid van de streek", aldus gedeputeerde T. Jansen (verkeer) gisteren bij de herope ning van de Stationsweg in Lisse. Volgens Jansen, die de weg gezeten in een stoom wals opende, zijn de bollenvelden, Keu kenhof, de kust, duinen en de zee van groot belang en ligt het daarom voor de hand dat voor een goede toegankelijkheid van die gebieden wordt gezorgd. Jansen noemde het teleurstellend dat in het on- £ngs verschenen structuurschema verkeer en vervoer de aanleg van de N22 als be langrijke oost-west-verbinding ontbreekt. van de Stationsweg als oost-west-verbin- ding vén Lisse met de kust. Het karwei heeft 3,2 miljoen gulden gekost. De recon structie werd tevens aangegrepen om on der de Stationsweg een voetgangerstunnel aan te leggen. Bezoekers aan Keukenhof kunnen zo veilig de bloemententoonstel ling bezoeken. De tunnel kostte één mil joen gulden. foto: henk van den ende HU'Sioonmaken stranden is nog in volle gang .Jranden van Noordwijk en Katwijk zijn het grootste deel weer schoon. Met en macht zijn de bolletjes paraffine ïre^kijderd. De bolletjes kaarsvet spoelden ren aan aan de Nederlandse kust. ral de stukken waar veel badgasten n zijn opgeruimd: Gisteren is er bij doend niet veel paraffine meer bijgekomen. neu tl Vandaag en morgen worden ook het naaktstrand en andere stukken nog opge ruimd zodat voor het weekeinde alles weer in orde is", aldus een woordvoerder van de Noordwijkse politie. Zijn Katwijkse col lega hield het bij de mededeling dat het strand voor het grootste gedeelte weer schoon is. In Scheveningen en Wassenaar wordt, met het oog op het drukke week einde, ook nog gewerkt aan het schoon maken van het strand. De werkzaamheden worden bemoeilijkt door de zon die het kaarsvet laat smelten. Op de foto Katwij- ker Van Dooren aan het werk. foto: anp Lelies in volle bloei in keurtuin Hobaho LISSE De keurtuin van siergewassen van Hobaho in Lisse, Buitenhof, toont deze zomer weer honderden soor ten zomerbloeiende gewassen. Op de 1.5 hectare grote tuin voor siergewassen zijn 150 soorten lelies, 200 soorten gla diolen en 350 soorten dahlia's opgeplant. Maar vooral de col lectie' vaste planten baart op zien. Ruim 1.000 soorten staan ter beoordeling van de profes sionele handelaar, teler en bloemenproducent. Ook de consument is welkom om een roftdgang over de tuin te maken. Momenteel staan de lelies in volle bloei en begin nen de eerste dahlia's en gla diolen te ontluiken. Totdat de vorst in het najaar invalt kan men met name genieten van de uitbundige bloei van vooral de vele soorten dahlia's. Pro- duktspecialisten van het in- en verkoopbureau van Hobaho zijn meestal aanwezig zijn om informatie aan geïnteresseer den te geven. De keurtuin ligt aan de Weste lijke Randweg in Lisse en os dagelijks geopend van acht tot vijf uur. Op zaterdag en zon dag kan men van tien tot vijf uur terecht. Gedurende het naderende dahlia-bloeiseizoen is Buitenhof zeven dagen per week geopend van acht uur tot zonsondergang. Centrum'45 beschikt over nieuwe keuken OEGSTGEEST De geheel gerenoveerde keuken van Cen- trum'45 in Oegstgeest is giste ren officieel geopend. De heer Immerzeel, die namens een Utrechtse aannemingsfirma in 1973 was betrokken bij de uit voering van de eerste fase van de bouwplaryien van het cen trum, knipte het lint door. Met de ver- en nieuwbouw van de keuken is de „finishing touch" gegeven aan een langdurige pe riode van uit- en nieuwbouw van Centrum'45. Vorig jaar nog opende prins Bernhard een nieuwe vleugel aan het com plex. De nieuwe keuken is van de modernste, elektrische in stallaties voorzien. De bouw kosten vergden rond 6'/2 ton. Drie koks zwaaien er de scep ter en kunnen maximaal 200 bezoekers van een maaltijd voorzien. Ben Visser, hoofd van de voedingsdienst: „Alles is nieuw. Het enige waar wij geen afstand van konden doen is een 17 jaar oude, elektrische hand mixer van een firma uit het zuiden des lands. Die doet het nog steeds goed". 'n<an„ BARMOND De k aagweek barst morgen eer los. Net als vorig kiajar verwacht de organi se dat er flink wat ïkensen op de been zul- ■n zijn. Vooral het Bil- inprikkersfeest was ten een enorm succes, laar ook de andere eve- i ementen mochten zich een massale belang- ielling verheugen. De 'ereniging tot Viering Warmonds Feesten lopafeeft ook voor dit jaar 'eer tal van activiteiten poten gezet. Kaagweekaktiviteiten •a ibben ook gevolgen voor st verkeer. De hele week il de Baan afgesloten zijn n als kermisterrein te die- in. Voor het Tobbetje Ste in wordt de Dorpsstraat inaf de Burg. Schölvink- raat morgen van 17.00 tot .00 uur afgesloten voor alle irkeer. Op zondag 15 juli is i Beatrixlaan het toneel oor het ringrijden. Daarvoor 'orden de Beatrixlaan, een edeelte van de Burg. Kete- larstraat, de Julianastraat en de Marijkestraat voof" het verkeer afgesloten tussen 13.00 en 17.00 uur. Maandagavond 16 juli vindt de grootste verkeersoperatie plaats in verband met de wielerronde. De Burg. Kete laarsstraat, Beatrixlaan, Ma rijkestraat, de oostelijke helft van de Herenweg den Burg. Nederburghlaan zijn dan ook voor alle verkeer afgesloten tussen 18.00 en 22.00 uur. Ook het parkeren is dan ver boden. Tijdens de wedstrij den zijn deze en tussenlig gende straten niet bereik baar. Tussen de wedstrijden door wordt er 15 minuten ge legenheid gegeven de wijk te verlaten of te bereiken. Coun try-avond Een van de hoogtepunten van de Kaagweek noemt de organisatie het optreden van Peter Hill en zijn band op zondag 15 juli in Park Groot Leerust. Niet alleen de mu ziek, maar het hele spektakel er omheen is de moeite van het bezoeken meer dan waard. Onderdeel daarvan is een demonstratie van de North-Hill country-dancers. De geschiedenis van de Peter Hill Band is kort maar inten sief. Talloze optredens in bin nen- en buitenland hebben zij al achter de rug. De er kenning van het publiek bleef niet uit. Ze scoorden heel hoog in de populariteits- verkiezing van de bladen Country Gazette en Nashvil le Tennessee. De band geeft gemiddeld acht shows per maand. Programma VRIJDAG 13 JULI 18.00 Opening kermis. 18.00 Barbecue in Park Groot Leerust 18.30 Officiële opening Kaagweek in Gemeen tehuis. 18.30 Tobbetje steken in Dorpsstraat. 21.00 Presentatie bij Park Groot Leerust van Kon. Watersport ver. De Kaag. 21.30 Optreden Warmondse band Sweet Lilly in 't Trefpunt. 22.00 Optreden Harbouw Jazzband in Park Groot Leerust. 23.00 Vuurwerk Park Groot Leerüst. ZATERDAG 14 JULI Hele dag kermis en zeilwed strijden. 11.00 Bosloop door Bos van Krantz. 11.00 Creatieve Zomermarkt bij De Pomp. 13.00 Kindermarkt in Park Groot Leerust. 13.00 Tot 14.00 vertrek gratis rondvaart vanaf park 15.00 Tot 16.00 vertrek Gra tis rondvaart vanaf park. 18.00 Eierengooien in Park Groot Leerust. 18.00 Barbecue in park Groot Leerust. 21.00 Groot Billenprikkers- feest in Park Groot Leerust. Muziek van The Boquets. 21.00 Swingavond in 't Tref punt met Jen Rog. ZONDAG 15 JULI Hele dag zeilwedstrijden. 10.30 Tot 12.00 starten voor fietspuzzeltocht. 13.00 Kermis op De Baan. 14.00 Ringrijderij Beatrix laan. 17.00 Prijsuitreiking Ringrij derij in Park Groot leerust. 19.00 Modeshow op Pleintje bij de pomp. 20.00 Country-avond met The Peter Hill Band in Park Groot Leerust. 21.00 House-party Ut Sloepie in 't Meerpunt. MAANDAG 16 JULI Hele dag kermis en zeilwed strijden 09.30 Clowns Topi en Lopie voor kinderen onder bouw basisschool. 11.00 Clowns Topi en Lopie voor kinderen boven bouw basisschool. 14.00 Feestmiddag 60+ in aula Mariilhaven. 18.30 Wielerronde. 18.30 Sjoelen en spiraal in tent Park Groot Leer ust. 20.00 Kaag-VWF bridgedri ve bij Dekker-tennis. 22.30 Rock van Low Down Chill in Ut Sloepie ('t Meerpunt). DINSDAG 17 JULI Hele dag kermis en zeilwed strijden 14.00 Klaverjassen. 19.00 Touwtrekken in Park Groot Leerust, teams van 6 pers. Hele avond in het Park muziek van de Billentoeters. 21.30 The Cream Experience in Ut Slepie t Meer- Werkgroep zoekt oplossing voor overlast van toerisme NOORDWIJK Een werk groep gaat zich in Noordwijk buigen over het voorkomen en bestrijden van overlast die de bewoners van de badplaats on dervinden van met name het weekeinde-toerisme. Het zoge naamde „Preventieplatform" werd gisteren door wethouder P. J. Barnhoorn (NB) van toe risme. economische zaken, fi nanciën en grondzaken, offi cieel geïnstalleerd. De leden van de werkgroep zijn: ir. H. J. van de Berg na mens de Bewonersorganisatie Kern Noordwijk aan Zee, me vrouw L. Ancher van de Be woners Vereniging Duinwijck Strandwijck en Zeewijck, de heren P. Beuk en J. J. Schip per van de Noordwijkse On dernemers Vereniging, me vrouw M. D. v.d. Jagt, direc teur VVVNP, plaatsvervan gend korpschef van de ge meentepolitie H. W. J. van Op- huizen, J. A. M. Heemskerk namens de sector Bestuur en Informatie/afdeling Algemene Zaken van de gemeente Noordwijk en als voorzitter mr. drs. A. Huiskamp, sector- hoofd Bestuur en Informatie van de gemeente. De werkgroep kreeg de op dracht mee aan te sturen op een samenhangend stelsel van maatregelen om de overlast te rug te dringen. Voor 1 januari 1991 moet de nieuwe werk groep met een voorstel komen. Een eventueel plan zou dan per 1 april operationeel kun nen worden. Barnhoorn legde er nog eens de nadruk op dat de individuele leden niet uit sluitend de belangen van de eigen vereniging of organisatie of bedrijf in het oog moeten houden, maar juist moeten streven naar een zo breed mo gelijke samenwerking binnen de groep. J. Paridon bij zijn caravan. foto: henk van den ende KATWIJK Als de ge meente Katwijk haar voornemen uitvoert, raakt kweker J. Paridon maan dag zijn woning, en daar mee mogelijk ook zijn be drijf kwijt. De tuinder woont in een stacaravan op zijn land, iets dat de gemeente niet langer toe staat. „Ik voel dat hier onrecht wordt gepleegd. Zo ga je niet met je burgers om. Je kunt ie mand niet zomaar op straat zetten, die bezig is met het op bouwen van een bedrijfje. Die caravan is daar een wezenlijk bestanddeel van", zegt A. J. S Corel, de aanstaande schoon vader van Paridon. Als de bloemenkweker maandag uit zijn caravan moet, heeft hij geen vervangende woonruim te en dat zal hem, volgens Co rel, uiteindelijk ook zijn be drijf kosten, omdat "hij dan geen telefoon meer heeft en niet langer bij zijn land kan Paridon woont al een jaar in een caravan op zijn eigen stuk grond aan de Wassenaarseweg bij het vliegveld. Die situatie ontstond toen zijn vader over leed en de helft van hun tuin- bouwgrond, inclusief het ou derlijk huis werd verkocht. Op de 1 hectare grond die Paridon kreeg zette hij, bij gebrek aan een woning, een stacaravan neer. De gemeente Katwijk ging hier stilzwijgend mee ak koord, tot de kweker een wat grotere caravan kocht. „De re den is me niet duidelijk", zegt Corel. „De eerste caravan was zo'n 3.90 bij 9 meter en de nieuwe 4 bij 12 meter, maar dat is volgens de gemeente nie goed". De zaak kwam onlangs voor bij de Raad van State en die stelde de gemeente in het ge lijk en wees het protest van Paridon af. Dat was niet te recht, zo meent Corel. „De ambtenaar van de gemeente heeft verkeerde informatie ge geven en daardoor zijn we op onrechtmatige gronden door de Raad van State in het onge lijk gesteld. Nu probeert de ge meente Paridon zo snel moge lijk weg te krijgen, maar waar laat je zo snel een caravan van 4 bij 12 meter"? „De gemeente dacht even een flatje voor hem te hebben ge regeld, maar dat zag er niet uit. De keuken, de muren en het toilet hadden voor tiendui zenden guldens opgeknapt moeten worden, dus dat huis hebben we geweigerd". Gister middag waren J. Paridon en Corel samen met enkele mede standers op bezoek bij wethou der A C. Berkheij in een po ging het college op andere ge dachten te brengen. Dat ge sprek werd voor Corel een te leurstelling. Volgens de wet houder kan het besluit van de Raad van State niet worden herroepen, mag hij geen toe zeggingen doen, maar zal hij de zaak nog eens binnen het college ter sprake brengen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11