Basisscholen Noordwijkerhout met de bus naar het zwembad Bevolking Zoeterwoude is relatief jong Vier bedrijven kopen grond in Forepark Oegstgeest moet plantaardig materiaal zelf gaan verwerken Natuurbonden brengen vleermuizen in kaart "ÉDEN OMGEVING Ceüióe Sou/unit DINSDAG 10 JULI 1990 PAGINA 11 Iroertje an S ijn broertje was net ont- jjjpt uit de gevangenis. Hij Jq de treinconducteur mijn boy a"1 en adres op, omdat hij >rchipg was weer gepakt te ook rden," legde de verdach- j*e uit. De aan zijn accent te Harren onvervalste Hage- of tjar had bewijzen meege- larle men waarmee hij dacht l: P|11 te tonen dat hij in ieder yal niet de zwartrijder s tijdens de reis in febru- 717- van het vorig jaar die 0.15 n Amsterdam naar Den dQj-, ag ging- Rechter G. oenendijk kreeg een j. f; Dp papieren overhandigd lar daar bleek niets an- rs uit dan dat de man die 'a\vuste dag slecht vier uur l: d gewerkt. „Dat formu- r is verkeerd ingevuld, lar ik kan daar ook niks ui 2t doen, ik heb echt de ™lr Ie dag gewerkt", aldus de 5 rdachte. g'eriilgens Groenendijk deed iBYi discussie over halve of traa [e werkdagen niet ter 2 'p ce. Op de dagvaarding i'.3otdekte hij dat het voorval mna lats had in de trein van wo.37 uur: „Ook al had u 3: el de dag gewerkt, dan 10'fn u nog makkelijk in die naai?'" zitten". INE/ Maar 's avonds zat ik 0o'uis. Mijn vrouw kan dat wijzen", knikte de Hage- Ml ar in de richting van zijn 345 ouw die in de zaal zat. 00, ficier S. van Lieshout iml] ncj tussenkomst van de al)- ouw r"et noc^g zolang het je' oertje niet ook was ge- DPC ord: „Volgens mij gaat zij n meineed staan plegen )0- int in mijn ogen bent u de DN der". I 21.3; Haagse man ging hier 2): et op in. Zijn vrouw nam -3: ;t woord over en vertelde t het moeilijk zou worden dolt broertje een eventuele raa ilgende keer mee te ne- r,lj' en: „Die kan niet komen. jy.( ie zwerft over straat en is Tij rslaafd". Groenendijk i); ind het allemaal heel „zie- en vervelend" maar kon L4! verder niets mee. [officier die al duidelijk i; di d gemaakt van het hele ■••frhaal niets te geloven, fcte een boete van 75 gul- in. „Dat betaal ik niet", )pqageerde de verdachte 9 hiompelend. De rechter E 4onde meer begrip en ver- DEflagde de boete naar 65 gul- fen: „Net genoeg om in ho- beroep te kunnen De man reageerde irtwijfeld: „Ja, maar ik ga :t vakantie, ach, ik zie hrheerbon !n kortgeschoren Leidse in van ongeveer dertig en met een blinkende iden oorbel kon zich niet irinneren dat hij ooit had larkeerd zonder te beta- Toch werd in maart •zijan het vorig jaar door een irkeerwachter geconsta- J-®' erd dat zi n auto op de olenwerf zonder kaart ond geparkeerd. „En deze 1G rouw zal daar toch niet en'ebben staan slapen of het lemaal uit haar duim heb- ste en gezogen", meent Groe- aar endijk. ZE Ir Ie verdachte was „totaal rra® ïrbaasd" toen hij een dag- oo aardiging van het kanton- - pi erecht in de bus kreeg. „Ik kaï as helemaal nergens van de hoogte", reageerde hij erontwaardigd. Officier w an Lieshout moest toege- ide en dat er geen bon op zijn oorruit had gezeten en dat j} 'aarschijnlijk daarom de 12 ian zo vertwijfeld voor de 30- alie stond. „Ik kan dan enok niet meer eisen dan 35 v; ulden, de waarde van een ormale parkeerbon". u Ie Leidenaar noemde het en onduidelijke zaak maar i. i rroenendijk was het niet >re iet hem eens: „U heeft al- len geen politieschikking 12 ekregen, voor de rest lijkt jss e zaak me zo duidelijk als rat". De verdachte kon niet eel anders dan hier mee ij ïstemmen en kreeg een D: oete van 35 gulden opge- va ;gd. „Prima", reageerde |5' 1'apieren z° Ik trek niet elke dag de- 0 elfde jas aan", verklaarde at en Turkse Hagenaar aan B antonrechter Groenendijk. e< lij wist wel dat hij zijn nj dentiteitspapieren, die hij gp 'iet aan een agent had kun- rk 'en tonen, wel als als >n 'reemdeling ten alle tijden w lij zich moest hebben. „Het s nou eenmaal verplicht. Ik 0 'ind het ook heel verve er end", bekende officier Van <x .ieshout die daarop de aagst mogelijke boete van 5 gulden eiste. De verdach- 50 e mompelde zachtjes „Nee" •r >p de vraag of hij hier nog '^at op te zeggen had en Verliet aangedaan de recht- K taa*- ,n KARIN HOGENBOOM Van Rijn mag toch garage uitbreiden NOORD WIJK Garagebedrijf J. van Rijn aan de Golf weg in Noordwijk is ten onrechte een vergunning geweigerd voor uit breiding van de zaak met drie brandstof-afleverpompen en een autowasinstallatie. De Raad van State heeft dat bepaald. Burgemeester en wethouders van Noordwijk weigerden Van Rijn een vergunning omdat zij van mening zijn dat de zaak na de uitbreiding een zodanige verkeersaantrekkende werking zou hebben, dat de hinder in de aangrenzende woonwijk onaan vaardbaar zou toenemen. Omdat volgens B en W de garage niet aan een doorgaande weg is gevestigd, zouden klanten het bedrijf alleen via de woonwijk moeten bereiken. Een ongewenste zaak aldus B en W. Garagehouder Van Rijn, die de zaak aanhangig maakte bij de Raad van State, stelde dat de verkeersoverlast door het stellen van voorschriften bijvoorbeeld beperkte openingstijden tot een minimum beperkt kan worden. Bovendien hebben de aan de Golfweg gevestigde hotels een verkeersaantrekkende wer king waarbij die van de garage in het niet valt, aldus de garage houder. De Raad van State stelde Van Rijn in het gelijk. Beschonken Lisser ramt lantaarnpaal LISSE Een 23-jarige Lisser die afgelopen nacht met teveel alcohol op achter het stuur kroop, zag zijn rit tegen een lantaarnpaal eindi gen. De man verloor om half twee in de bocht van de Ruishornlaan, nabij de Pauluskerk, de macht over het stuur. De lan taarnpaal raakte door de klap totaal vernield en ook de auto liep aanzien lijke schade op. De ver wondingen van de be stuurder bleven beperkt tot een flinke bloedneus. Schennispleger in OEGSTGEEST Op de Warmonder- weg in Oegstgeest was gistermorgen een exhibitionist ac tief. Een jong meisje werd om tien voor half elf lastig geval len door een man die haar zijn ge slachtsdelen toonde. De man was circa veertig jaar oud, had zwart, krullend haar en droeg een bril. De gewaar schuwde politie trof de schennispleger niet meer aan. Werkgroep voor Coltesi wordt een stichting VALKENBURG De aktie voor Col- testi in Roemenië die in Valkenburg wordt gehouden, loopt buitengewoon goed. Daarom besloot de werkgroep zich om te vormen tot een stichting om in de toekomst dit land te blijven steunen. De goederen en allerlei bruikbare spullen worden binnengebracht in het oude ge bouw van HANAB dat als opslag- en sorteerruimte dienst doet. Naast veel kleding en linnengoed komen er bedden en dekens, maar ook levensmiddelen en schoonmaakartikelen binnen. Een fami lie uit Lisserbroek stuurde 2.800 gulden toe. Ze hadden geen cadeaus gevraagd voor hun 40-jarige bruiloft maar geld voor het kindertehuis in Coltesti. In juli gaat een bestelwagen en in augustus een vrachtwagen naar Roemenië. Harlekijntje naam voor nieuw kinderdagverblijf NOORDWIJKERHOUT Het nieuw op te richten kinderdagverblijf in Noordwijker hout gaat „Harlekijntje" heten. Als hoofd leidster is aangesteld mevrouw M. Steen- voorden uit Noordwijk. Aan de basisscholen was gevraagd om kin deren een naam te laten inzenden voor het nieuwe dagverblijf. Er kwamen 311 inzen dingen waaronder namen als „Kinderfa- briek" en „Knabbelbabbel". De Stichting besloot om elk van haar leden als jurylid op te laten treden. Door de juryleden punten te laten toekennen aan de leukste namen werd uiteindelijk bepaald dat het „Harlekijntje" gaat worden. Drie kinderen waren met deze naam gekomen en zullen met de hoofdprij zen gaan strijken. Er werden nog tien troostprijzen uitgeloofd. Oud-wethouder opent complex Mariënburcht LISSE Oud-wet houder G. van den Berg opent woensdag woningcomplex Ma riënburcht in Lisse. Van den Berg verricht de officiële handeling om half vier door het plaatsen van een ge denksteen. Mariën burcht bestaat uit 27 wooneenheden die speciaal voor ouderen zijn bedoeld. De toe komstige bewoners zijn vrijwel allemaal 70 jaar of ouder. NOORDWIJKERHOUT Alle basisscholen in Noordwijkerhout moeten de beschikking krijgen over bussen om de leer lingen naar het nieuwe zwembad te rijden. Dat was het advies van de commissie onderwijs gis teravond. Daarmee week men af van het voorstel van het college om alleen de Prinsenhof en de Eglantier met de bus naar het zwemmen te laten gaan. Meerdere commissieleden ble ken zich geërgerd te hebben aan het ambtelijk antwoord op een brief van de medezeggen schapsraden (mzr's) van de ba sisscholen. Die hadden in een gezamenlijk schrijven ge vraagd om ook voor het Mos- senest en de Regenboogschool bussen in te zetten. Het zwem men neemt anders totaal meer dan anderhalf uur in beslag. Verder vindt men het gevaar lijk om met veertig kinderen over verschillende kruisingen te moeten lopen en zou het voor de kinderen ongezond zijn om met name in de winter met natte haren de slechte weersomstandigheden te moeten trotseren. Bovendien ergerde men zich eraan dat het college er blijkbaar van uit ging dat er maar weer ouders gevraagd moesten worden voor de begeleiding van de kinderen onderweg. Een zeer sportief aangelegde ambtenaar had de mzr's geantwoord dat het allemaal best sneller kon dan de verwachte anderhalf uur. Daarvoor zouden de kin deren gewoon een beetje moeten doorlopen en moeten opschieten met omkleden. Bo vendien meldde hij dat lopen gezond is en dat de verkeerssi tuaties onderweg een goede gelegenheid zijn om de kinde ren in aanraking te laten ko men met het moderne ver keer. J. Bierhoff (D66) toonde zich verbaasd over de zogenoemde „karaktervorming" die de kin deren volgens het ambtelijk antwoord in barre weersom standigheden konden onder gaan. Verder verwonderde hij zich er met B. de Haas (PvdA) over dat de Prinsenhof blijk baar met de bus kon gaan en het Mossenest en de Regen boogschool niet, terwijl de af te leggen afstanden van deze laatste twee scholen nauwe lijks verschillen van die van de Prinsenhof, namelijk rond de 1000 meter. Voor hem was de veiligheid van de leerlin gen het belangrijkst. Een of ferte van de NZH gaf namelijk aan dat het zwemvervoer voor Eglantier en Prinsenhof in to taal 19.500.- zou kosten en dat daar 2.000.- bij zou ko men als ook Mossenest en Re genboogschool met de bus zou den gaan. Verrassend was ech ter dat De Haas tenslotte voor stelde om ook de leerlingen van Ireneschool en Victor- school maar met de zwembus te laten vervoeren, ook al lig gen die scholen dichter bij De Schelft. Het college had om die reden deze twee basisscho len niet eens in de vergelijking opgenomen. Ook Bierhoff steunde dit voorstel en met enige aarzeling sloot ook CDA'er W. Rusman zich bij het nieuwe voorstel aan om alle leerlingen van alle scho len met de zwembus te gaan vervoeren. Alleen R. Nulkes zei namens de VVD dat er aan de verkeersveiligheid best wat te aoen zou zijn door het kie zen van alternatieve routes. „En anders zie ik het meer in de ouderparticipatie", aldus Nulkes, die daarmee achter het collegestandpunt bleef staan. Op- en afritten A44 weekeinde gestremd WARMOND/SASSEMHEIM De westelijke rijbaan van de A44 wordt in het weekein de van 13 tot 16 juli opge knapt. Als gevolg hiervan wordt tijdens de uitvoering van het werk een aantal op en afritten gesloten. Het gaat hier om de westelijke toerit van het Warmonderdam- en het Klinkenbergviaduct, de westelijke afrit van het Postvi- aduct en de oostelijke toerit van het Postviaduct. Deze op en afritten zijn van vrijdaga vond acht uur tot maandag ochtend zes uur gestremd. Door middel van borden wor den omleidingsroutes ZOETERWOUDE De be volking van Zoeterwoude is relatief jong in vergelijking met de landelijke cijfers. Het percentage jongeren tot en met 24 jaar is in Zoeterwoude aan zienlijk hoger dan de landelij ke tendens. Slechts in de leef tijdsklasse 35-39 jaar is het percentage in Zoeterwoude een fractie hoger dan het lan delijke cijfer terwijl bij de groep 45-49 jaar het verschil zo'n 0,6 procent hoger is. De cijfers blijken uit het on langs gepresenteerde welzijn- sprogramma. Opvallend is het dat het percentage ouderen in Zoeterwoude laag is. Landelijk gezien is het aantal 65-plussers 12,7 procent van de totale be volking. In de provincie Zuid- Holland ligt dat percentage precies één procent hoger en wel op 13,7 procent. In Zoeter woude echter is het percentage 65-plussers slechts rond de 8,5. Van het aantal inwoners per 1 januari van dit jaar - welgeteld 8.453 - wonen er 4.046 in de dorpskern. In de kern Hoge Rijndijk staan 2.890 personen ingeschreven. Het gebied Zuidbuurt/Zuidhof/Zonne- gaarde telt 981 inwoners. De landelijke gebieden Weipoort en Geldersoude zijn goed voor respectievelijk 435 en 101 in woners. Het aantal woningen was per 1 januari van dit jaar 2.787 en dat betekent dat de gmeiddel- de woningbezetting op 3,04 personen ligt. Dat is aanzien lijk hoger dan het landelijke cijfer dat op 2,43 ligt. Tien jaar geleden was de woningbezet ting in Zoeterwoude nog 3,39. Er wonen in Zoeterwoude 121 mensen met een vreemde na tionaliteit. Hetgaat om maar liefst 20 verschillende nationa liteiten. Zwembad Noordwijkerhout is een enorme trekker Bijna vijfduizend recreatieve zwemmers zijn in de eerste tien da- ter van de zwemvereniging Noordwijkerhout sprak de verwach- gen van het nieuwe zwembad van Noordwijkerhout de kassa ge- ting uit dat met name het wedstrijdbad wel eens heel aantrekke- passeerd. Dit maakte wethouder C. van der Klaauw gisteravond lijk zou kunnen blijken voor zwemverenigingen uit de regio. Het bekend in de commissie welzijn. Het aantal bezoeker is hoger komende weekeinde wordt het nieuwe zwembad officieel geo- dan verwacht. Jaarlijks moeten 100.000 mensen het zwembad pend. foto: henk van oen ende bezoeken om financieel „redelijk" te kunnen draaien. De voorzit- Katwijkse ambtenaren zijn minder vaak ziek KATWIJK Het ziektever zuim onder de mensen die in dienst zijn bij de gemeente Katwijk ligt onder het lande lijk gemiddelde. Dat valt op te maken uit cijfers die staan ge publiceerd in het sociaal jaar verslag van de gemeente over 1989. Uit een overzicht van het ziekteverzuim in de laatste vijf jaar wordt duidelijk dat sinds 1987 Katwijk onder het lande lijk gemiddelde zit. Bij man nen en vrouwen was het lan delijk beeld in 1989 respectie velijk 6,4 en 8,8 procent. In Katwijk waren die cijfers 4,4 en 8,4 procent. Opvallend is de stijging vorig jaar van het kort ziekteverzuim bij vrouwen. Schommelde dit percentage in de jaren 1985-'88 rond de 2, in 1989 was dit 6,9 procent. Man verdronken in Westeinderplas AALSMEER Een jonge man, vermoedelijk een Gha- nees, is zondagnacht in de Westeinderplas in Aalsmeer verdronken. Volgens de politie sloeg de speedboat waarin het slachtoffer zat dertig meter van de wal om. De drie andere inzittenden konden zwem mend de kant bereiken. De politie vermoedt dat de dren keling niet kon zwemmen. Zijn lichaam is maandag opge- dregd, aldus de RP te Water. Gouden bruidspaar De Voogt heeft vier rechterhanden Pieter de Voogt en Maartje Jo hanna van de Velde gaven el kaar een halve eeuw geleden het ja-woord in het gemeente huis van Wilhelminadorp in Zeeland. Reden genoeg voor het inmiddels Sassenheimse echtpaar om een feestje te bouwen. Vandaag wordt de gouden bruiloft gevierd bij Jo- zien en Joop aan de Wilgen laan 24. Van vijf tot half zeven is er receptie. Pieter de Voogt was tot zijn huwelijk in de kruidenierszaak van zijn moeder werkzaam. In de oorlogsjaren werkte hij als tuindershulp bij zijn onderdui kadres en na de bevrijding werd hij beroepsmilitair. In het leger oefende De Voogt de functie van kok uit. Een over plaatsing naar kokschool in Leiden, waar De Voogt instruc teur werd, had in '53 de ver huizing naar Sassenheim tot gevolg. In 1969 verliet De Voogt als sergeant eerste klas se het leger. Maartje Johanna de Voogt-var* de Velde werkte tot haar trou wen hier en daar in de huis houding. De mooiste jaren van haar leven vindt ze de tijd dat ze kookster was in enkele te huizen voor gehandicapten in Sassenheim en Lisse. Mevrouw De Voogt deed dit werk tien jaar, van '53 tot '63. Het bruidspaar is bijzonder handig. De bruidegom houdt zich na zijn pensionering voor al met allerlei klusjes als tim meren, schilderen en behan gen bezig. Niet zelden roepen familieleden of kennissen de hulp van de Sassenheimer in. De bruid is vooral creatief ac tief. Enkele smyrnakleden en borduurwerken in de huiska mer aan de Sporthoflaan 30 zijn daarvan het overtuigende bewijs. Het gouden echtpaar De Voogt heeft drie kinderen, twee zoons en een dochter, en vijf kleinkinderen, foto: henk van den ende LISSE De jeugdbonden voor natuurstudie inventariseren deze week in Lisse het vleermuizenbestand. Men wil veel over de vleermuizen weten om ze goed te kunnen beschermen. Het afgelopen jaar hebben er al enkele oriënterende excursies plaatsgevonden. Bekend is waar de vleermuizen jagen en welke soorten er in Lisse voorkomen. Nu willen de onderzoekers de kraamkolonies en vliegroutes ontdekken. Het is vooral van be lang om kraamplaatsen te vinden. Die kunnen dan beschermd worden als er verstoring optreedt. Het komt voor dat bomen worden omgezaagd terwijl er nog vleermuizen inzitten. De vleermuisinventarisatie in Lisse maakt deel uit van de vleer muisinventarisatie van de Bollenstreek en die vloeit weer voort uit een landelijk onderzoek van de Stichting Vleermuis Onder zoek (SVO). Deze stichting coördineert alle vleermuisinventari saties in Nederland. Met de resultaten wordt een atlas gemaakt. De jeugdbonden voor natuurstudie afdeling Bollenstreek hebben vorig jaar Hillegom volledig in kaart gebracht. Wie informatie heeft over vleermuizen kan terecht bij Udo Has- séfras, Meidoornplantsoen 28, 2161 MC Lisse. Telefoon 02521- 12746. Ook kunnen jongeren tussen 12 en 25 jaar oud zich bij hem aanmelden voor deelname aan het onderzoek. LEIDSCHENDAM Het Be- drijvenschap Forepark in Leidschendam gaat op korte termijn over tot verkoop van grond aan nog vier bedrijven. Het gaat hierbij om een distri butiecentrum voor het Slaap kamercentrum voor de Rand stad van 7.400 vierkante meter en een drukkerij van Imaba Zeefdruk b.v. van 7.300 vier kante meter. Voorts een vesti ging van 12.000 vierkante me ter voor Beers N.V., importeur van vrachtwagens en een dis- trictiecentrum voor de Samen werkende Dirk van den Broek Bedrijven, groot 19.000 vier kante meter. De kavels met een grondprijs van 300 gulden per meter, ex clusief BTW, liggen alle langs de rijksweg 4. Met het koud- vleescentrum is na langdurig overleg overeenstemming be reikt over de verkaveling. De bouw hiervan op drie hectare moet, mede in verband met de tijdige uitplaatsing uit Den Haag, binnen enkele maanden beginnen. Aangrenzend hier aan komt de circa tien hectare grote groothandelsmarkt. Eerder werd met De Bruin en Van der Leer Projektpartners (Apron) een overeenkomst aangegaan voor het bouwen bij de entree van het bedrij venpark van een driesterren hotel en een kantorencomplex. De bouw hiervan begint eind van dit jaar. Voor de naastlig gende kantorenvlek heeft een Leidschendams ingenieursbu reau tot 1 oktober een optie. De resterende stukken grond aan de noordkant van de spoorbaan zijn voorlopig gere serveerd voor een steunpunt van Rijkswaterstaat en het bouwterrein voor de tunnel- bak. De strook grond langs de Poldèrweg is bestemd voor kleine bedrijven met wonin gen. Voor dit stuk grond, dat als overgangsgebied moet die nen naar de toekomstige woonlocatie Leizo, heeft zich een groot aantal gegadigden, voornamelijk bedrijQes uit de regio, gemeld. RAADSLID VAN ELSEN: OEGSTGEEST De Gevulei gaat voor wat be treft de compostering de verkeerde kant op door het te willen centralise ren". Dat zei radicaal Van Eisen gisteravond in de commissie milieu. „We moeten eventueel zelf maar op een of andere wijze groente-, fruit- en tuinafval gaan verwerken als het wach ten op 'n gemeenschappelijke regeling te lang duurt". De commissie kwam gisteren voor het eerste bijeen. Wethouder A. Kohlbeck sprak daarbij de hoop uit dat er „vruchtbaar sa mengewerkt kan worden". De commissie boog zich direct over een groot aantal punten die het milieu nog onevenre dig belasten. Zoals de Leidse vuilverbranding, die tot 1 sep tember van dit nog in bedrijf is. De D66'er Vissers drong er bij de wethouder op aan voor 1991 te komen met een werk baar uitvoeringsplan terzake van het milieu. In Oegstgeest is een experi ment gaande met het geschei den ophalen van textiel, glas, plastic en papier. Wethouder Kohlbeck: „Je schrikt echt als je ziet wat er in twee weken aan plastic bij de vijftig deel nemers aan het projekt wordt opgehaald". Ook niet-deelne- mers aan het experiment moeten in de gelegenheid ge steld worden nu reeds plastic in te leveren. De heer Hermes: „Dat kan al, als het naar de gemeentewerf gebracht wordt". Het plastic dat in Oegstgeest apart verzameld wordt gaat naar een verbran dingsinstallatie nabij het Bra bantse Waalwijk. Gepleit werd verder om in de bouwverorde ning een verbod op te nemen op het gebruik van asbest. In talrijke woningen is dit mate riaal destijds toegepast en ook vloerbedekking van een be paald merk heeft een asbest- rug en ligt in vele woningen. Verwerken daarvan'is gevaar lijk en men dient eerste advies in te winnen alvorens iets te doen. Conclusie: van nu af aan dient bewust het asbestpro- bleem te worden voorkomen. De aanschaf van een borstel- veger voor de gemeente om de straten schoon te „schuren" wordt milieuvriendelijker er varen dan een spuitbeleid. De liberaal Kamphuisen verklaar de zich als medicus afgevraagd te hebben of het vrijkomende steenstof gevaar oplevert voor de bediener van de borstelve- ger. De gemeente gebruikt het apparaat, kosten 85.000 gulden, gedurende 7 weken per jaar. „Kunnen omliggende gemeen ten wellicht participeren in het gebruik?", zo vroeg Kamp huisen zich af. De CDA'er Hellinga twijfelt nog of de ma chine werkelijk wel milieu vriendelijk is vanwege de uit laatgassen De raad zal volgen de week een besluit moeten nemen. Gisteravond tekende zich nog geen duidelijke meer derheid voor de aanschaf af. Langdurig werd gediscus sieerd over instelling van een kapverordening. De socialist Wegmans pleitte voor de in stelling van een wetenschap pelijke commissie die de waar devolle bomen in Oegstgeest eerst moet inventariseren. De CDA'er Hellinga alsmede de liberaal Kamphuisen spraken liever van een kapregulering in plaats van een kapverbod. Uiteidelijk sprak de meerder heid zich voor regulering uit. De bijeenkomst leverde voorts nog een discussie op over het gebruik van tropisch hard hout. Met name wil men hard hout waarvan het gebruik niet schadelijk is voorzien van een keurmerk. Bijvoorbeeld omdat er een herbebossingsprojekt achter zit. Kohbeck herinner de er aan dat het verbod van het verbruik economische con sequenties kan hebben voor bevolkingsgroepen aan de an dere kant van de streep. „Ook dat vraagt om een goede oplos sing".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11