oede generale voor Jan Willem Lugthart TENNIS CIRCUIT Leidse roeiers stellen teleur Meerkamper Cor Troost sterkste in Leiden Rabobank Q _>ORT CcicLeSoivuwt MAANDAG 9 JULI 1990 PAGINA 17 Jerlies jax DEN Jan Willem w hart werkte gisteren J Sassenheim een in cij- foutloze generale af - de deze week op licum af te werken dis- Dtskampioenschappen. dat de speler/coach van en Duin zijn tegen- nder in de halve eind- ijd, Marcel Lolling, nog e games had gegund, lakte Lugthart in de fi le uiterst korte metten it Rogier Liefbroer: 6-0, zonder die zo overtuigen- overwinning zou Lugthart Unicum overigens als de te ppen man van start zijn ge- T. Op basis van zijn kwali- n, maar ook omdat con- Tenten-op-niveau op dit ment in het Leidse dun ge- id zijn. Twee van die spe- Kees Jan Schuilenburg Erik Bakker zijn er deze ek ook nog eens niet bij; den hebben dit seizoen tot aanval op de A-lijst geko- en mijden alle „perspec- loze" B-toernooien. Jan Hem Lugthart kan die keu- |respecteren, maar vindt het jammer dat Schuilenburg Bakker er op het park aan Haarlemmerweg niet bij len zijn. „Ik had graag ge- dat ze voor deze ene week een B-toernooi hadden Psftkozen. Nu blijft de echte lichtmeting uit en zal de :eflinnaar later altijd te horen [en dat het met die twee :hien anders was gelopen, ik de districts ga winnen? hoor je me niet zeggen, maak een goede de B-dames ging de hoofd- s in Sassenheim gisteren r Jacqueline Paauw. Waar Saskia op Forescate het B- lultje winnend afsloot, was cqueline in de eindstrijd van V met tweemaal 6-4 te sterk or Carola Geerlings. In de Ilve was Paauw Elly Reeu- ijk in een pro-set met 8-4 lorgebleven, terwijl Geer- ïgs Ellen de Jong in een der- lijke verkorte set slechts 'ee games had gelaten. sseie C-heren kregen in Jeroen 1 Pijper een verrassende 0 innaar. De Pijper bleef eerst 1 b artel Swart nipt voor (9-8; in itit issenheim werden zaterdag zondag alle wedstrijden tot finale in pro-setvorm afge- eetferkt) en klopte daarna ook eedillem Visser nog eens met 6- t 6-4. In het DEC1 stond f loraf al bijna vast dat de jinnares van de in de halve n3nale geprogrammeerde zus- rstrijd tussen Nancy en San- je a Faas ook het toernooi win- „send zou afsluiten. Nancy ikte de opmerkelijke 9-7 1 inst en vervolgens ook de ille buit in de eindstrijd te- CeicLcSowtant was daarin de meerdere van Jeroen Leunissen, maar echt overtuigend was dat niet ge tuige de 9-8 (7-2) winst. Bij de dames bleef Yvonne Schoor dijk ongeslagen in Voorscho ten. Marjolein Pronk maakte de helft van het aantal games van Schoordijk: 8 om 4 dus. Op Forescate konden ook dit jaar weer twee tickets voor het LC Masterstoernooi voor dub belende dertigplussers worden verdiend. Bij de dames was het thuisspeelster De Bruyn die met Alphense Marian Fil- lié de uitnodiging reserveerde. In het HDD 30+ waren het Zoetermeerders J. de Boer en J. Grootjans die zich plaatsten voor het toernooi dat in de tweede week van september op Unicum zal worden ver speeld. Boskoop Na zijn zege op de nummer één geplaatste Ooms was Ivo Mikkelsen niet meer van de ti tel in Cl af te houden. De speler van Seghwaert bleef als laatste TEAN-speler Ton Bouwhuis met twee maal 6-4 de baas. Bij de dames eiste Bernadette Kortmann de titel voor zich op. De speelster van Unicum verloor van Tiny van Velzen nog wel de eerste set, maar zette de zaakjes vervol gens recht. Leon van Leeuwen was oppermachtig in Dl. In straight sets pakte de bij Ze venhuizen 'spelende Van Leeuwen de winst tegen Dirk Jan van der Pol. Celine Froma van De Munnik moest bij de dames de zege aan Manon Ter- pelle laten. Willem Crama en Wim Schreuder verdienden bij de dertig plussers een ticket voor de Masters. In de eind strijd was dit Dl-dubbel te sterk voor Hennie van Haaster en Jan Kulk. Bij de dames was dit kaartje weggelegd voor Wil Boom en Marja Kuyper. Langeraar Mickel Verkerk schreef het hoofdnummer van het Lange- raarse 'Strooplikkers-toernooi' w op zijn naam. Na zijn zege in niet afpakken. Marijke Kra- de halve finale op Roombur- mer overtuigde bij de C-da- ger Patrick Schuyt bleef de mes. Eerst door Fleur Meijer Unicummer in het slotduel met 8-1 weg te zetten, daarna Ronald Klein van Nieuw Ven door favoriete Ingrid Kruit nep in twee sets simpel de ook al met ruim verschil aan baas. Eerder al haakte Klein de kant te schuiven: 8-4. ook af fn het dubbelspel. Daar in D slaagden twee spelers in zegevierden Rico Fasel en van De Munnik erin de eind- Patrick Schuyt na twee tie- strijd te bereiken. Arjan Stadt breaks over Michiel van Buur- kende Fprescate geen „norma le" finaledag. Na de verregen de zaterdag, resteerden voor gisteren nog 97 partijen. En dat is wat veel, zelfs op een groot park als dat van Fores cate. Door alle partijen in pro- setvorm te laten verspelen, slaagde de wedstrijdleiding er echter toch nog in het toernooi „af" te krijgen. Mare Nagelkerken schreef in Voorschoten het belangrijkste BI .nummer bij de mannen op zijn naam. De speler van Uni cum kende tegen Marco Visser geen grote problemen: 8-3. Een ronde daarvoor had Na gelkerken het met Gert Jan Egberink wel even moeilijk gehad. Na de 7-6 winst in de eerste set was de weerstand van Egberink evenwel gebro ken: 6-1. De Cl-heren zagen wel een thuisspeler, Marco Stals, als winnaar uit de bus komen. Stals werkte zich in de halve finale langs Robbert Paul Hartwijk (8-4) en liet zich ver volgens ook door Oscar Schoordijk de toernooizege '"e uuii in uc ciiiuoii iju in Inez Franke: 6-3, 6-3. an|e D-heren kenden deze week Alexander Balk een stress- istandige lijstaanvoerder, alk won derhalve het toer- Doi, door in de laatste twee inden achtereenvolgens Pa- ick Wijffelman (8-5) en San- ;r Geerlings (6-3, 4-6, 6-3) ik achter zich te laten. Bij de -dames ging de toernooi- a& inst naar Nicole van Stein. a oewel Lisa Colson in de hal- /jefe finale nog indruk maakte drfet een riante 8-2 zege op vonne van Hensbergen, was en ronde later geen partij oor Van Stein: 2-6, 1-6. orescate tegenstelling tot bij de Sas- mheimse Tennisvereniging, Rogier (links) en Frank Liefbroer zien het even niet meer zitten. Terecht. Jan Willem Lugthart en Edwin de Vries wonnen in Sassenheim het dubbelspel bij de B-heren. en en Ron Hoogendoorn. HED1 werd een prooi voor Ramon Otto. De speler van Ter Aar bereikte de finale via een overwinning op Hillegom- mer Nico Winkelaar. Bart van der Bosch moest, na winst in de semi's op Bert Withaar, daarin het onderspit delven met 2-6, 6-4, 6-2. Judith Pie- tersen bleef bij de dames een trio van de organiserende ver eniging voor. Zij versloeg in de finale van DED1 Emmy Ze venhoven, terwijl Cocky Wes- seling en Claudia van der Zwaan genoegen moesten ne men met een plekje in de hal ve eindstrijd. De dubbeltitels in Dl kwamen op naam van het herenduo Van Klee- f/Rooyakkers en het dames koppel Yong Yong Verhoeff- Cocky Wesseling. Hazerswoude Paul Graafland en Carel Wij- develd verzekerden zich tij dens het open tennistoernooi van Hazerswoude van een startbewijs voor de LC-Mas- ters. In de finale HDD1 30+ versloeg het koppel van Hoog- made Hennie van Kampen en Chris van der Klugt met 6-4 en 7-6. Bij de dames verdien den Hilde de Vries en Joke Meeuwse eenzelfde ticket door in de eindstrijd Alie Snellen berg en Hennie Verhage voor te blijven. Gemakkelijk ging het echter niet. In de tweede set moest er een tie-break aan te pas, nadat het eerste deel zelfs verloren was gegaan, 6-4, 6-7, 6-2. Peter Zwart en Hans van Tongeren grepen het tweede lustrum van het toer nooi aan om in HDC2 te zege vieren. Zij toonden zich de sterksten in de poule. Bij de dames ging de overwinning naar het vorig jaar nog in Dl acterende duo Martine van Amstel en Anja de Wit. De ge plande demonstratie van Loek Sanders en Martin Koek kon door het slechte weer op zater dag geen doorgang vinden. De partij is verschoven naar za terdag 8 september 19.00 uur wanneer de baanverlichting officieel in gebruik wordt ge- n° PETER VAN DER HULST PETER KLEIN GERT-JAN ONVLEE Uitslagen Sassenheim M. Buys/M. Buys - M Overwijk/A Harms 7-6. 6-1 HED2: halve finales: S. van Heesch - N. Hogenhout 8-6, J. Poot - G.J. van Breu- gel 8-2. Finale: Van Heesch - Poot 6-2, 7-5. DED2: halve finales: C. Berg - M. van de Vloed 9-7, N Derks - K. Wilbrink 6-3. 7-5 Finale: Berg - Derks 6-4. 2-6, 6-4 HED25+: P. ten Hagen - H. Tielemans 9-8, B. Ritter - H de Jong 8-3. Finale: Ten Hagen - Ritter 6-0, 6-1 DED25+: L van der Meer - W van der Meer 4-6, 7-5, 6-2 HDD25+: D. van der Neut/H. Tielemans - P Tibboel/P. ten Hagen 6-4, 4-6, 6-2 DDD25+: M. Over- wijk/M Verheijen - M. Groenewoud/D. de Ruyter 6-1, 6-7, 6-4. GDD25+: I. Castien/C. Langelaan - J. Voskuil/D van Biezen 6-7, 6-2, 6-4 HEE25+: F Grimbergen - A. Dol 6-3, 6-4 DEE25+: T. Borghols - C. de Win ter 6-4, 6-2. DDE25+: M Warmenhoven - J. Wolvers 7-5, 5-7, 6-2. Forescate HEBl: halve finales: M Nagelkerken - G.J Egberink 7-6, 6-2, M. Visser - J.P Hartwijk 8-1 Finale Nagelkerken - Visser 8-3 DEC1: halve finales: I Kruit - T Canter Visseher 6-4, 3-6. 6-2, M. Kramer - F Meijer 8-1. Finale Kramer - Kruit 8-4. HEC1: hal ve finales M Stals - R P Hartwijk 8-4, O. Schoordijk - T Stoppels 6-4, 5-7, 6-2. Finale: Stals - Schoordijk 8-5. HDC1: J.P. Bier- ling/J. van Duyn - Bos/Van Roijen 8-3. DDC1: J. Dessing/C. Kroon - S. Huiskamp- /Bavelaar 9-7. GDC: I. van Riet/J.P. Bier- ling - Y Westerhout/J van Duyn 8-3. HEC2: halve finales: R.P Hartwijk - T Stoppels 8-3. M. Soels - B. Blok 8-3 Finale: Hartwijk - Soels 8-3 HDC2: Kist/Van Weeren - Saldi/Brugman 8-6 HED1: J Leunissen - O Kist 8-6, A. Stadt - R Rijs- dorp 8-5. Finale: Stadt - Leunissen 9-8 DED1: M Pronk - P Groenewegen 6-2. 6-2, Y Schoordijk - K van de Berg 8-4. Finale: Schoordijk - Pronk 8-4. HDD1: N Brons- geest/G Klomp - J. van de Spek/A Hei koop 8-4 DDD1: Dijkstra/Houwer - Boers- /Boers 8-6 GDD1: N. Houwer/J. Jongen - M en A Pronk 8-4. HED2: O. Kist - S. Cornelisse 8-3. DED2: M. Beran - J van der Reyden 8-4. HDD2: D Brunsveld/P. van Wijlen - M. van Tongeren/R. Smittenaar 8- 4 GDD2: D Lingeman/D Brunsveld - K. Boers/C Rhijnsburger 8-3 HED30+: Oos terveen - P Beije 8-4. DED30+: S Hermans - R Beets 8-4 HDD30+: J de Boer/J Grootjans - A Rimmelzwaan/Oosterveer 8- 6 DDD30+: G. de Bruyn/M. Fillié - L HerpstFleischeuer 8-3 GDD30+: L. en J Herpst - R Jansen/B Logger 8-6. HED2 R Philips - G Kalkwijk 8-3 HDD2 „In is in, uit is uit". De scheidsrechter doceert. Yvonne Schoordijk en Marjolein Pronk luisteren aandachtig toe. Schoordijk schreef even later de DED-finale van Forescate op haar naam. FOTO'S: HENK SNATERSE HDC2 30+: finale: L van Dop/R. Palm van Beurten/H. Hamming 6-0, 6-2. DDC2 30+: finale: C. de Bruyn/J Kraag - J Baan- s/E. Brand 2-6, 7-6, 6-2. GDC2 30+: finale C. de Bruyn/R Palm - J Verkerk/R. van Tol 7-5, 6-2 HED: halve finales: L van Leeuwen - B. Verbakei 6-3, 3-6, 6-1; D.J. v.d. Pol - S. van Gemeren 6-3, 7-6 Finale L. van Leeuwen - D J v.d. Pol 6-4, 6-2, DED: halve finales TC Langeraar Hazerswoude 30+ uurjd uur,pei [DEN Ajax kon gisteren voor een verrassing zor- tegen de nog ongeslagen keters van Kampong 2. :hts de toss werd zegevie- afgesloten. Daarna was snel gedaan met de aspira- r van de Leidenaars. Ajax koos om eerst te gaan bat en deed dat met zestig s niet overtuigend. Simon ir (11), Emiel Sluyterman en Paul Haighton (15 not kwamen nog wel in de bele cijfers. Met 64 voor 2 de wedstrijd daarna snel r. Paul Haighton en Eldert nk veroverden de wickets. AMSTERDAM De roeiers erv roeisters van de Leidse roeivereni gingen hebben het afgelopen week einde het roeiseizoen op een toch nog wat teleurstellende wijze afge sloten. De wedstrijden die nu nog resten zijn die in Luzern, die gezien mogen worden als de generale repe titie voor de WK eind oktober in Tasmanië. Echte toppers deden niet mee, maar ook de subtop bewees voor spannende wedstrijden te kun nen zorgen. Ook dit weekeinde vertoonde de Amsterdamse Bosbaan weer eens een van haar grillige kanten. Was er vorige week sprake van een re gelrecht oneerlijk baanvoordëel: nu waren er op zaterdag gelijke kan sen, maar was er in de loop van zondag opnieuw een duidelijk baan- voordeel te bespeuren. De meeste toeschouwers lieten zich daar weinig aan gelegen liggen. Aangezien het voor bijna alle ploe gen de laatste wedstrijd van het sei zoen was, kon men zich na afloop in ruime mate te buiten gaan aan alco holische versnaperingen en sigaren, waarvan het gebruik gedurende het seizoen streng verboden is. Slim had de wedstrijdorganisatie de races voor de eerstejaarsploegen aan het einde van de dag gepland, zodat al te vroeg escalerend drankgebruik vermeden werd. De Slotwedstrijden kenden dan ook op de wal een op merkelijk rustig verloop. Op het water was dat anders. Op vallend was dat er een groot aantal spannende races te zien waren. Vooral in de lagere velden is men in de loop van het seizoen zo aan el kaar gewaagd geraakt dat de ver schillen vaak miniem zijn. De com binatie van de sfeer op de kant en de enerverende koersen op het wa ter maakten de Slotwedstrijden tot een van de aantrekkelijkste wed strijden van het afgelopen roeijaar. Echt klinkende Leidse overwinnin gen waren er niet. Irene Eys van Njord voegde een extra regel toe aan haar schier ononderbroken lijst van successen, door, met de haar karakteriserende overmacht, de winst in de overgangs-skif voor zich op te eisen. De lichte tweedejaars vier van Njord mocht verschillende keren alleen aan de winst ruiken: steeds opnieuw tweede. En Die Ley- the mocht een sporadische medaille ophalen, want Wouter Bruyning zorgde voor een overwinning in de laagste versie van de lichte skif. En Asopos de Vliet was al helemaal nauwelijks voorin te vinden. Het tekende min of meer de Leidse situatie: er zijn wel een aantal suc cesvolle toproeiers, maar die wor den maar nauwelijks door een stevi ge onderbouw gedragen. Njord, bij voorbeeld, leverde nog maar enkele jaren geleden niet alleen de beste zware vier, maar presteerde daarbij ook zeer goed in de hoogste lichte klasse en de klasse tot 23 jaar. Dat waren ook de tijden van klinkende prestaties van de eerstejaars ploe gen, terwijl de eerstejaars van Njord nu al tevreden zijn bij een plaatsje bij de laatste zes. Een uitzondering daarop vormt het lichte duo Jansen/Straver. Hoewel zij dit weekeinde niet in goede doen waren, mochten zij toch in de laat ste race voor nog wat spanning zor gen. In de acht roeiend samen met de Delftse roeiers van Laga voeren de pupillen van coach De Widt de race van hun leven. Op de bijzonder ongunstige baan 6 moesten zij tegen de verradelijke kringstroom van de Bosbaan in strijd leveren tegen een Delfts/Groningse combinatie. Na een bijzonder gelijk opgaande koers was het Proteus/Gyas dat in de eindsprint aan het langste eind trok: 5.55.59 tegen 5.55.83 voor de Leids- Delftse combinatie. Al met al was het wegblijven van de top een gevoelig verlies voor de wedstrijden. En ondanks dat kon den de Leidenaars niet overtuigen. MARK HOUTZAGER Zwemmer Pronk doet van zich spreken AMERSFOORT Een spreker zal hij nooit worden. Voort is hij wars van grootspraak en zal de prijs voor de mooiste uitvoe ring hem evenmin ten deel val len. Dit alles weerhield Bram Pronk er niet van om zich za terdagavond in de NK-finale op de 100 meter rugslag een bron zen plak te pakken. Wat hem aan geluk op de Win terkampioenschappen (NWK) ontbrak, lachte hem nu einde lijk eens toe. Hij is eén van de weinige zwemmers die de juiste mentaliteit bezit. Als Siever- ding vraagt 'is het deze week gegaan Bram', dan is het ant woord van de zwemmer van De Zijl/LGB, die altijd alleen traint, steevas 'ja of prima' en niets meer. Met zijn 1.00.25 pak te Pronk dus brons na als twee de met 1.00.32 de finale te zijn ingegaan. De euforie rond Pronk kende overigens geen einde. Als startzwemmer op de herenestafette vier maal 100 meter wissel dook hij ditmaal op de 100 meter rug onder de minuut. Met zijn 59.91 werd de basis gelegd voor zilver achter het oppermachtige Dolfijn. Marco van Brummelen nam de schoolslag voor zijn rekening, Marcel de Natris de vlinder en Robin Sprinkhuizen sloot met de 100 meter vrij af. Sprinkhui zen liet de klokken uiteindelijk op 3.59.69 stilstaan. Bij de heren bewees Antoine van Weerde (LZ) toch ook op de 100 meter school de concurrentie-strijd met de top aan te kunnen. Zijn 1.05.85 betekende een bronzen plak. In de series had Van Weerde zich al met 1.06.47 doen gelden. Bijna de gehele Zijl equipe kan met gepaste trots op het eerste NK-weekeinde te rugkijken. Van de 14 starts werden er 10 met eremetaal be kroond. Bij LZ was het rende ment minder (24 starts, 6 me dailles), maar ook daar heerst er alom tevredenheid. Robin Sprinkhuizen ging in de gros- sieraktie voorop. De ranke Rijnsburger ('74) gaf op de 100 meter rug al zijn concurrenten met 1.03.58 het nakijken, maar bleek voor een EJK-invitatie (nog) niet snel genoeg. Een uit nodiging voor de Europese Kampioenschappen dwing je af in de EJK-serie - de 8 snelste onder de leeftijdsgenoten '73/74 - door eerste of tweede met een scherpe tijd te worden, maar drie '73-ers bleven Sprinkhui zen voor. Het geluk zat Sprink huizen aan de ene kant niet mee, want hetzelfde overkwam hem op de 200 meter vrij. Met zijn bronzen plak op deze af stand. in 2.00.74 mist hij nét de EJK-estafette. Verrassend en sterk was het optreden van Sprinkhuizen op de 200 meter wissel. In 2.19.75 eiste hij zilver en zijn derde medaille op. Mar co van Brummelen behoorde vooraf tot de potentiële EJK- kandidaten en maakte dit volle dig waar. Van Brummelen tikte in de EJK-serie op de 100 me ter school als tweede in 1.06.81 aan, maar bleek toch de snelste '73-er. Met zijn tijd bemachtigde hij ook een plaats in de A-fina le, maar kwam op Van Weerde eén seconde tekort. Tijdens de NWK maakte Marcel de Natris snel faam. Hij kwam als het ware uit het niets en pakte toen het nodige eremetaal. Met die zelfde snelheid verdween hij ditmaal van het toneel. Met een tegenvallende 24.67 op de 50 meter vrij reikte hij niet verder dan een negende plaats. De 200 meter wissel gaf een enigszins, gelijk beeld te zien. Een zesde plaats in 2.15.45. En dat laatste bleek ook in de finale op de 100 meter vlinder (59.55). De jon gens-estafette van LZ werd on der de 16 op de vier maal 100 meter vrij slechts negende, maar bleef stadgenoot De Zijl ruim voor, 3.58.87 om 4.01.52. LZ-coach Robert van Zijp moet toch opgelucht zijn. Fleur Bak ker en Bianca Hoeks wisten nu goed met de druk van een be langrijk toernooi om te sprin gen. Met name Hoeks liet het de afgelopen toernooien afwe ten, maar twee ereplaatsen brachten dit weekeinde veran dering. Op de 400 meter wissel pakte zij zilver in 5.18.06, even eens een persoonlijk record. Haar tweede medaille eiste zij op de 200 meter rug voor zich op; 2.34.32 betekende brons. Fleur Bakker tikte op de 400 meter wissel in 5.25.73 als derde aan en ook dat is een persoon lijk record. Op de 200 meter school ging zij in de langzaam ste serie van start, maar pakte bijzonder knap zilver in 2.56.25. In de schaduw van het NK worden de Speedo-finales ge zwommen. Voor de LZ-meisjes speelde Natasja Sierag met eéh overwinning en drie tweede plaatsen een duidelijke hoofd rol. EIDEN De meerkampen de atletiek. Onder hen Cor meester tweede (6.305 punten) veertiende (4.061), terwijl oudste (B) jeugd won Patrick (Deboy Verhaar met 3.435 van 4.437 j°eh de Leidse regio zijn door de Troost, de voormalig nationaal onder meer door een fraaie Mark van Bel tweede werd bij Roovers van het Vughtse punten) en de beste Bataafse lijk beter iEIDEN De meerkampen de Leidse regio zijn door de walitatief sterke deelname l^Ueer dan geslaagd geweest. oe( lolland en Bataven hadden in erifcor Troost een terechte win- 'ii aar, terwijl in Lisse de broers R loover voor de hoogtepunten les orgden. Ingrid van der Welie ir< Lisse) en Harry van der Vel- v< e (Leiden) waren de beste re- 81 ionale atleten. Leiden organiseerden Hol- id en Bataven voor het eerst inds jaren weer eens een ge- amelijke wedstrijd. Slecht ge- oördineerd door de KNAU ni 'ad de inschrijving fors te lij- en onder de tienkampen in imsterdan en Schoonhoven. 201 Toch startten zaterdag een er üeine twintig allesdoeners 4£ an het koningsnummer van de atletiek. Onder hen Cor Troost, de voormalig nationaal kampioen die door blessure problemen na een jaar weer aan zijn eerste tienkamp be gon. Met een totaal van 6.713 punten won de Oud Beyerlan- der de tienkamp, maar wat hij zelf belangrijker vond was het „lekkere gevoel eindelijk weer eens tevreden te zijn over een hele tienkamp". De prestaties van Troost: 11.0 seconden op de 100 meter, 6.86 meter ver springen, 13.50 meter kkogel- stoten, 1.75 meter hoogsprin gen, 52.0 seconden op de 400 meter, 15.6 seconden op de 110 meter horden, 40.08 meter dis cuswerpen, 3.80 meter pols- stokspringen, 46.24 meter speerwerpen en 4.51.4 minuten op de 1500 meter. Achter hem werd Hagenaar Winston Hof meester tweede (6.305 punten) onder meer door een fraaie 4.20 meter polshoog. Als derde eindigde Harry van der Velde van Bataven. Van der Velde was ondanks het slechte weer van zaterdag sterk bij het hoogspringen (1.89 meter) en verraste zichzelf met 10.63 me ter kogelstoten. Op de tweede dag benaderde hij zijn per soonlijk record op de 110 me ter horden door 16.6 seconden te lopen en sprong 3.40 meter polshoog. Uiteindelijk werden voor de Haarlemmer 5.680 punten genoteerd. Opvallend was het aantal Bataafse heren dat deelnam. Achter Van der Velde werd Wouter Brakho ven negende (4.751 punten), Martin Jansen tiende (4.581), Friedhelm Dreckmeyer elfde (4.512) en Gert Velthuizen veertiende (4.061), terwijl Mark van Bel tweede werd bij de jongens A met 4.400 pun ten. Bij de jongens C pakte Koen Hamers de overwinning met 5.146 punten, Martijn Nieuwland won bij de jongens D (3.677 punten) en Judith Veldstra bij de meisjes D (2.484 punten). In Lisse zorgde een enorme hoeveelheid inschrijvingen in eerste instantie voor een zwaar beladen programma met meerkampen voor de jon gens en meisjes D, C en B. Maar door het slechte weer van zaterdagochtend slonken de aantallen tot overzichtelijke proporties. Het slechte weer beperkte de jeugdige atleten echter niet om uitermate goe de scores neer te zetten. Bij de oudste (B) jeugd won Patrick Roovers van het Vughtse Prins Hendrik met 5.941 pun ten de negenkamp van de jon gens, terwijl Tung Cheung daarbij de beste regionale at leet werd. De Spartaan werd met 4.370 punten vierde vlak voor AAV'er Theo Brave. Bij de meisjes B won Boskoopse Marielse van Cruchten met 4.229 punten de zevenkamp met Nicole van Grieken als re- giobeste. De Spartaanse haalde mede door een 800 meter in 2.28.5 minuten 3.879 punten. Bij de C meisjes was Haagse Linda de Boer de sterkste op de zevenkamp met liefst 3.996 punten. Als negende finishte daar het Voorschotense talent Nienke Eygenraam. Met 3.521 punten was de Randstad Sport atlete de beste Spartaanse (Deboy Verhaar met 3.435 punten) en de beste Bataafse (Elsemieke Roksnoer met een clubrecord van 3.222 punten) de baas. Bij de jongens won Mark Roovers van Prins Hen drik met een indrukwekkend totaal van 5.662 punten. AAV'er Dirk Jan Vermeer werd fraai vijfde met 5.138 punten en Jirri Metaal voerde een klein peloton regio atleten aan met 5.010 punten en een zevende plaats. Clubgenoot Marcel van der Tang werd achtste (4.991 punten) en Spar taan Edwin Kortekaas werd negende met 4.949 punten. Leon Verdonschot kwam van ver (Weert), maar liet wel zien een opzienbarend meerkamp- talent te zijn met de eindzege bij de jongens D. Zijn totaal van 4.437 punten was lijk beter dan dat van de beste regionale atleten Thijs Izeboud (Spartaan) en Thomas Crijnen (Randstad Sport). Bij de meis jes D zorgde Ingrid van Welie voor een uitermate spannend einde van de strijd. Na de eer ste vijf onderdelen van de zes kamp verdedigde Sparta-atlete Mariska Knopp haar eerste plaats met verve op de 600 me ter. Daarop liep zij een zeker in meerkampen erg goede 1.52.7 minuut, maar Van Welie wilde echter eerste worden en gaf op die 600 meter alles wat ze nog had. Haar 1.42.3 minuut betekende niet alleen de eerste plaats in de meerkamp (2.903 punten), maar ook èen clubre cord. Haar clubgenote Judith Meeuwissen werd fraai vierde met 2.832 punten.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 17