Ritzege als verplichting voor Nijdam Edberg overklast Lendl Fransman Ronan Pensee in delicate positie Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT QeidwOowuvrd ZATERDAG 7 JULI 1990 PAGINA 9 (lildred Muis Het uit ast pauze in rauw loen mERSFOORT De twee-eenheid >ns brianne en Mildred Muis neemt ende|zer dagen op halve kracht deel (n de over twee weekeinden uitge- rk (ïeerde nationale kampioenschap- it hetln zwemmen. Beide tweelingzussen rden akken naar vakantie en nemen Je, tegen de zin van bondscoach Dn van Klooster, ook op na het NK I Amersfoort. Mildred Muis ont- eekt het aan motivatie om zich te- dden van het gekrioel om de indi- iuele titels te begeven. De studen- fysiotherapie zet zich in haar lonplaats alleen in voor de vereni- igsestafettes namens het Almelose 'A, de club waar zij evenals Mari- ine dit seizoen is ondergedoken. Hans Spaan wil beter materiaal FRANCORCHAMPS Hans Spaan wil volgend seizoen beter materiaal van Honda. De wegracer uit Castricum legde gistermorgen zijn wensen bij de Japanners op ta fel. „Het materiaal waarmee ik dit seizoen de wedstrijden afwerk, schiet tekort", was zijn duidelijke uitleg. „Er kunnen en moeten veel dingen veranderd worden. Dit sei zoen kreeg ik het fabrieksmateriaal pas vlak voor de eerste Grand Prix. Dat moet eerder kunnen. Het liefst al in december, zodat ik ruim schoots de tijd heb om te testen. An dere voorbeelden zijn de krukassen en de carters. Die moeten sterker worden". Sportpenning voor HMSH DEN HAAG Voorzitter Jac ques Verhoef van voetbalclub HMSH heeft gisteravond namens zijn vereniging de sportpenning van de gemeente Den Haag in ontvangst mogen nemen. HMSH kreeg de penning uitgereikt ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan op 1 juli j.l. De penning werd overhandigd door Lodewijk Bouwens, de directeur sport en recreatie van de dienst Welzijn van de gemeente Den Haag. Hii memoreerde de positieve invloed op de sportieve ontwikkeling voor Den Haag van de leden van HMSH. 8e etappe EPINAL O Xertigny I ^^13,5 km O Vauvillers f 44 km ■w Amance Combeaufontaineö^kn, 59-5km XLavonCOUrt^793,5 km SeveUXO 105.5km BeaujeuÖr n6km Gray 127.5 km f Bonboillon Q^km ^^Ol81,5km BESANQON Van kilometer tot kilometer VITTEL In Sarrebourg startten gisteren bij droog weer 192 renners voor de zesde etappe over 202,5 kilometer vlak par koers naar Vittel. Argentin (Ita) en De Wilde (Bel) niet ge- 29 km le bonificatie-tussensprint: 1. Abdoesjaparov (6 secon den), 2 Ludwig (4), 3. Phinney (2). 51 km: Doorkomst Cote d'Amelecourt, 4e categorie: 1. Konis- jev, 2. Claveyrolat, 3. Colotti. 97 km. Doorkomst Cote La Flye, 4e categorie 1. Konisjev, 2. Claveyurolat, 3 Saitov. 115 km: Verschillende valpartijen in peloton met o.a. Pensee. Aanval Bugno mislukt 160 km: Aanval van Mottet met Vermote Lemond, Ruiz-Ca- bestany, Vanderaerden, Jakobs en Rooks reageren 184 km: Nijdam, Ekimov en Museeuw bij 187 km: 2e "bonificatie-tussensprint: 1 Museeuw, 2. Fidanza, 3. Nulens. 196 km. Nijdam en Nulens ontsnappen uit kopgroep. 200 km: Twee vluchters ingehaald. Demarrage van Skibby met Fidanza 202 km: Hergroepering kopgroep. 202,5 km. Nijdam wint sprint van kopgroep. Gele trui blijft bij LE^TOUR 9e etappe BESANQON 0m2V9iUli1?6km| Salins Bolandoz 36 km JI les bains O 61 km j en Grandvaux O. '06 km Zwitserland VITTEL De laatste dagen in de Tour was hij onrustig, zenuwachtig. De cols doemden op, en hij, Jelle Nijdam, had nog geen overwinning achter zijn naam staan. De veelzijdige krachtpat ser uit Zundert voelde het als een verplichting in navolging van Maas- sen en Solleveld een rit zege op zijn naam te brengen. In Le Mont Saint Michel ver giste hij zich dinsdag in de aankomst. Als ijkpunt had hij de felrode bus van de sponsor genomen. Die stond iets ver der af van de finish dan nor maal. Woensdag moest hij de Van onze T y verslaggever in de Tour de France Henk Stouwdam vlucht van Solleveld afscher men. Nijdam stond op ont ploffen. Gisteren explodeer de hij in de heuvelachtige en bochtige aankomst in Vittel. De vijfde overwinning in de Tour de France, sinds 1987 toen hij de proloog won in Berlijn was binnen. „Een Tour zonder overwin ning. Ik kon het me niet voorstellen", zei de 26-jarige wielrenner. „Ik stond op springen. Zaterdag in de tijd rit behoeft niemand iets van mij te verwachten. Ik heb veel energie verbruikt". Nij dam won vorig jaar de vierde en de veertiende rit van de Tour. In het najaar zegevier de hij in Parijs-Brussel en Parijs-Tours, in totaal werd hij veertien keer als eerste geklasseerd. Dit seizoen kon de van oor sprong specialist in de korte ritjes tegen de klok die lijn niet doortrekken. Hoewel hij tot gisteren acht eerste plaat sten, waaronder een proloog en een tijdrit, had verzameld, miste hij nog een belangrijke zege op zijn erelijst. In Vittel slaagde hij traditioneel een De latere ritwinnaar Jelle Nijdam aan de leiding van de kopgroep. etappe te winnen. „Het is weer gelukt, ik had gegokt op de proloog vorige week zaterdag. Dat was een af knapper. Ik was ontgoocheld, maar mijn Tour is geslaagd, ook al ben ik niet tevreden met een zege". In één week is Jan Raas de frustraties na het tegenval lende klassieke voorseizoen kwijtgeraakt. Drie keer in zeven dagen Tour de France stond één van zijn coureurs op de hoogste trede van het erepodium met de bloemen te zwaaien. Jelle Nijdam volgde gisteren het goede Het beoogde doel is Raas in de aanloop naar de Alpen al voorbij gestreefd. De Zeeuw hoopte in deze Tour op twee ritzeges. „We zitten boven het schema. Dat is boven verwachting. Het volgende uitgangspunt is met negen man Parijs bereiken, zoals twee jaar geleden toen Van Poppel vier keer won", grap te hij. „Het zal echter moei lijk genoeg worden de hele ploeg heelhuids over de cols te krijgen". KOERSEN eekt PSV) IWZj •f de EN HAAG Onze tips koersen van Groningen •anmiddag om 16.30 uur), uindigt (morgen om 13.30 ur) en Alkmaar (maandag om 1.00 uur) luiden: roningen koers: 1. Daronet, 2. Enola Gay, 3. agle Buitenzorg (5-7-4). koers: 1. Expensive Meadow, 2. ilanda Norg, 3. Castro W (3-4-7). koers: 1. Dutch Dakota, 2. Dora- i, 3 Calumet d'Aster (6-4-3). koers: 1 Cedam D, 2. Danmark S, Duka van Ludwig (6-2-1). koers: 1. Don Baai, 2. Danmark S, den Duka van Ludwig (3-2-1). jen koers: 1. Chylayla Prinses, 2. Da- iaannora, 3. Bernard d'Ivens (7-2- koers: 1. Delight Nobo, 2. Park ismos, 3 Double Dutch (7-2-1). koers: 1. Andries S, 2. Deborah B, Desiree Nuova (4-1-3). koers: 1. Bosvink T, 2. Zazou Su- •me, 3. Bliksem V (4-5-2). uindigt koers: 1. Donar Uithuiï bolt Tefka, 3. Euro Oldeson (3-6-5). koers: 1. Game Off, 2. Vagely aaphorst, 3. Melody (8-5-3). koers: 1. Earby Alf, 2. Everglad, 3. Idert Norton (3-7-10). koers: 1. Queen of Lao's, 2. Musea yth, 3 Lisaro (5-4-6). koers: 1. Emir Volann, 2 Eagle G, Vicky Victorious (1-9-10). koers: 1. Albustan, 2. Creetower, Moon Child (7-4-1). koers: 1. Duke's Diamond, 2. Car- Buitenlust, 3. Bravo Zijpveld (2-5- Ii koers: 1. Mr.Tequila, 2. Olympus, Lorina Landzicht (3-4-13). koers: 1. Butcher's Lady, 2. Diego uitenzorg, 3. Brown Beauty, 4 Bet- eB (11-4-8-3). Ie koers: 1. Averax, 2. House of Pe ls, 3. Stanhope (1-4-.7). koers: 1. Dutch Queen, 2. Elisa- eth Duke, 3. Enrico (1-3-2). koers: 1. Flip Hanover, 2. Farola oekelte, 3 Fishtrix R (2-1-5). e koers: 1. Dusty Joe, 2. Eusebio brnado, 3. Estanza (1-8-4). koers: 1. Desiderium, 2. Don forthy, 3. Diane Hanover (2-5-3). koers: 1. Deauville Cede, 2. Dou- Trouble, 3. Dorkas S (3-2-4). koers: 1. Confidence, 2. Donna ennehof, 3. Alberdina (3-1-6). koers: 1. Aquavit, 2. Zo Boy Rose, Woodcock (3-4-8) koers: 1. Cobus D, 2. Candy Jea- t, 3. Derby Westland (4-3-2). koers: 1. Dyenni Cunera, 2. Ciri- ne N, 3. Zonnebloem S (3-10-4). ind- koers: 1. Super Explosive, 2. Zora olomon, 3. Zmanza Princess (2-8-9). le koers: 1. Dex di Tricia, 2 Dajan orton, 3. Damita Beroona (7-4-5). lederlander in finale Satellite-toernooi )EN HAAG In de finale 'an het Satellite-toernooi, dat leze week op de Mets-banen Den Haag wordt afgewerkt, taat morgen in ieder geval Nederlander, taan Paul Dogger en titelver- lediger Christian Feenstra te- [enover elkaar in één van de wee halve finales. De andere aat tussen de Belg Masso en ie Chileen Fernandez. Dogger von gisteren in de kwartfinale 'an Glenn Schaap, Feenstra ersloeg de Oostenrijker ichaller en Fernandez en ersloegen achtereen- 'olgens Rossetti en Ingaramo. VITTEL Na de indivi duele tijdrit van vandaag kan een eerste tussenba lans van de Tour de Fran ce worden opgemaakt. Dan zal ook Ronan Pensee helderheid verschaffen. De excentrieke Fransman, die als naaste belager van Steve Bauer 34 seconden is verwijderd van de gele trui, is na het vertrek van Laurent Fignon de hoop van alle Fransen. Of dat terecht is, hangt van Pen- sec's vorm af. Maar dat niet alleen, want de Bre ton is een ploeggenoot van Greg Lemond en verkeert dientengevolge in een de licate positie. De ploeg Z is helemaal opge hangen aan- Lemond, die als leverancier van fietsen meer dan alleen sportieve banden met het team onderhoudt. Bo vendien is de Amerikaan te gen een vergoeding van vijf miljoen dollar in drie jaar de ongekroonde kopman, die maar één doel heeft: de Tour winnen. In die strategie past weliswaar een vooruitgescho ven pion als Pensee, maar in diens voorsprong van tien mi nuten schuilt een groot gevaar voor de Amerikaan. Lemond heeft uitdrukkelijk de intentie om nog voor Parijs de interne rangorde te herstel len. De grote vraag is hoe hij dat karwei gaat aanpakken. Pensee is hiërarchisch gerede neerd de ondergeschikte van Lemond. Of hij zich ook zo zal gedragen zodra de gele trui in beeld komt, blijft een vraag. Lemond moet voorzichtig ma noeuvreren, want hij roept in het chauvinistische Frankrijk de goden over zich af als hij al te opzichtig de inmiddels ra zend populaire Pensee „tot de orde" zal roepen. Verbod De tweevoudig Tour-winnaar is wel zo slim om niet op voor hand geheel Frankrijk tegen zich in het harnas te jagen, maar hij lost wel enige schoten voor de boeg. Over de tactiek in de komende weken roept Lemond desgevraagd dat die simpel is. Pensee zal in de cols Bauer in de gaten moeten hou den, terwijl hij zich met over de overige favorieten zal be kommeren. Indien die lijn wordt gevolgd, heeft Lemond zijn zin. Pensee krijgt daarmee min of meer het verbod de gele trui aan te vallen en de Amerikaan heeft zijn handen vrij om naar eigen inzichten te handelen. Ook houdt hij op die manier zowel Bauer als Pensee op gelijke achterstand. Het is echter zeer de vraag of Pensee zich in een onderge schikte rol wenst te schikken. Hij zegt er niet te veel over, maar een goede verstaander kan uit een paar uitspraken van de Fransman afleiden dat hij zich niet zonder slag of stoot gewonnen zal geven. Noch op de fiets, noch in de ploegbespreking. Pensee riep onder meer dat dit de kans van zijn leven is en dat hij de cols allerminst vreest. Met die laatste opmerking heeft de Breton geen woord te veel ge zegd, want hij kan in het hooggebergte goed uit de voe ten. De bewijzen liggen er. In '86 eindigde Pensee als zesde in de Tour, in '88 als zevende. Resultaten die hij mede dankt aan zijn klimcapaciteiten. Tijdrijden is niet zijn sterkste eigenschap. Daarin moet hij de schade zo beperkt mogelijk houden. Zoals velen is ook Pensee aan het rekenen gesla gen. Hij meldt vandaag tevre den te zijn met een verlies van drie minuten of minder ten opzichte van Bauer. Het ver schil denkt hij in de Alpen volledig goed te kunnen ma ken. Hoe zijn positie ten op zichte van de Tour-favorieten is, ziet de Breton dan wel. Punker Dat Pensee, die een paar jaar geleden nog als een fietsende punker de aandacht trok, in '87 en '89 geen goede Tour-uit slag kan overleggen, heeft te maken met tegenslagen. Drie jaar geleden viel hij bij het klussen van het dak van zijn woning en kon hij niet eens starten. Vorig jaar kwam de Fransman in Futuroscope ten val en liep hij een achterstand van tien minuten op. Ironisch genoeg de plaats waar hij dit jaar tien minuten winst boek te. Ondanks de handicap van vele blessures en een lichaam dat dagelijks bijna van top tot teen in het verband moest worden verpakt, reed Pensee vorig jaar de Tour uit. Meer dan een 58e plaats op ruim anderhalf uur van winnaar en huidige ploegmaat Lemond zat er niet voor hem in. Pensee maakte toen wel duidelijk over karak ter en doorzettingsvermogen te beschikken. Eigenschappen die hem de komende weken nog wel eens goed van pas zouden kunnen komen. Daar staat dan weer tegenover dat Pensee geen grote persoonlijk heid van het kaliber Hinault of Fignon is. OP DE LOSSE TOUR De Wilde ziek Etienne de Wilde ontbrak gis termorgen in Sarrebourg op het appèl. De Belg werd door zijn ploegleider Willy Teir- linck voor de start van de zes de Tour-etappe naar Vittel af gemeld. Sinds de Ronde van Zwitserland werd de 32-jarige renner geplaagd door een ont stoken zenuw boven het lin keroog. De Fransman Yvon Madiot gaf na 54 kilometer op wegens een knieblessure. Priem slecht verliezer Donderdag, tijdens de eerste rustdag van de Tour de Fran ce, had Cees Priem zijn ren ners gekapitteld. De coureurs werd voor de voeten gegooid dat ze te weinig lef hadden ge toond de voorgaande dagen. Gisteren in Vittel moest Priem bitter constateren dat Jesper Skibby zijn goede wil had ge toond, maar dat in de afron ding Jelle Nijdam slimmer was. De chef d'equipe van TVM had zichtbaar moeite het verlies weg te slikken. BECKER TWEEDE FINALIST NA ZEGE OP IVANISEVIC LONDEN Hoe impo sant de loopbaan van Ivan Lendl ook is, hij blijft iets hóuden van de schlemiel. In de eerste jaren ontglipten de Tsjechoslowaak vier keer Grand Slam-titels in de finale voordat hij de ban in 1984 in Parijs brak. Op hetzelfde gra vel van Roland Garros verne derde een uitgeputte Michael Chang hem vorig jaar als nooit tevoren. En nu blijkt een uit zonderlijk lange voorbereiding van drie maanden op gras nóg niet voldoende te zijn geweest om die ene nog ontbrekende titel, Wimbledon, te verove ren. Lendl stond erbij en keek er naar hoe een vrijwel perfect spelende Stefan Edberg al zijn dromen uiteen liet spatten. De 24-jarige Zweed gunde giste ren zijn naar het lidmaatschap van de All England Club smachtende, zes jaar oudere opponent, zelfs geen set: 6-1, 7- 6, 6-3 in één uur en 48 minu ten. Edberg, die na zijn ontsnap ping tegen de Israëliër Amos Mansdorf in de derde ronde (9-7 in de vijfde set) steeds be ter ging spelen, had met Lendl nog een rekening te vereffe nen. In januari moest de Zweed zich wegens een blessu re aan een buikspier terug trekken tijdens de eindstrijd van Melbourne, waarmee Lendl de zege cadeau kreeg. Nu voelde Edberg, die een flat bezit in Londen en een Engel se coach (Tony Pickard) heeft, zich opperbest. „De aandacht was in dit toerno.oi meer ge richt op Lendl en Becker. Ik bleef een beetje op de achter grond. Dat ligt me het best", zei Edberg. Ontspannen van het begin liet hij Lendl zien wat een gras specialist precies inhoudt. De Tsjechoslowaak, die Parijs had laten schieten, dacht het na zijn lange trainingssessies on der leiding van Tony Roche en overwinningen in Beckenham en Queens ook onder de knie te hebben gekregen. Krabbelaar Lendl werd gevoelig op zijn vingers getikt. Zijn service, de returns, het volleren, vergele ken bij de in grootse vorm verkerende Edberg leek Lendl niet meer dan een krabbelaar. Slechts één keer, in de tweede set op 4-3 en voordeel, had Lendl de kans op een door braak. Edberg wist daar wel raad mee, zoals hij met vier schitterende returns ook weg wist met de tie-break in de tweede set (7-2). Lendl had in de loop van het toernooi het Tsjechische woord „zazrany" gebruikt om zijn vu rige wens Wimbledon te win nen aan te geven. „Iedereen noemt het een obsessie. Maar dat is het niet. Zazrany bete kent volhardend, bijna koppig. Dat komt dichter bij de waar heid", verklaarde Lendl. Hij kon het na de geduchte af straffing opbrengen zijn beul lachend te feliciteren. Lendl: „Natuurlijk ben ik teleurge steld. Maar minder dan vorig jaar, toen ik in de halve finales tegen Becker dicht bij de over winning was. Nu had ik geen enkele kans. Edberg overklas te me. Ik kwam steeds een stap te laat. Mijn service was niet sterk genoeg en ik kon haast niets tegen zijn service beginnen". Lendl zei de opofferingen van dit jaar om Wimbledon einde lijk te winnen geen moment te betreuren. „Ik doe het waar schijnlijk volgend jaar op de zelfde manier. Ik wist tevoren, dat er een kans was, dat ik het niet zou halen ondanks de lan ge voorbereiding. Ik heb het geprobeerd, er hard voor ge werkt en vandaag was Edberg beter. Ik ben ervan overtuigd, dat ik nog een paar goede ja ren voor me heb. Mijn vast wil om Wimbledon te winnen blijf ik houden. Maar ik laat mijn leven er niet door beheersen". De Zweed had wel een beetje met Lendl te doen. „Ja, ik vond het wel wat sneu voor hem. Maar ik ben prof en ik wil ook Wimbledon-kampioen worden. Dus dan kun je daar niet verder bij stilstaan Edberg stuit morgen voor de derde achtereenvolgende keer op Wimbledon in de finale op Boris Becker die in 1988 ver loor, maar nu de titel (zijn der de) verdedigt. De Westduitser stootte in 1985 als 17-jarige uit het niets door naar de eindze ge. Vanwege zijn moordend harde service verdiende hij toen de bijnaam: „Boem Boem". De opmars van Goran Ivanisevic, 18 jaar, ook onge plaatst en in het bezit van een opslag die de ballen zo moge lijk nog meer doet schroeien, was vergelijkbaar. Tot de Joe goslaaf, omgedoopt tot „Go Go" gisteren na een uitstekend begin de eer aan Becker moest laten: 4-6, 7-6, 6-0, 7-6. „Dit was een van de beste partijen op gras, die ik ooit heb ge speeld", sprak Becker. „Dat was vooraf ook te danken aan mijn tegenstander. Ik heb hem geen moment onderschat, want na Parijs wist ik wat me te wachten stond". Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.20 uur: De heilige koe; 21.55 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 15.00 uur: Wimble don en Tour de France; 19.20 uur: WK voetbal en NK zwemmen; 23.50 uur: Mondiale. België Nederlands 2, 14.35 uur: Motorsport; 15.35 uur: Tour de France; 19.30 uur: WK voetbal; 21.45 uur: Sport op zaterdag. Duitsland 1, 18.00 uur Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur Sport schau. Duitsland 2, 19.25 uur WK voet bal. BBC 1, 11.55 uur: Grandstand; 23.55 uur: Wimbledon; 00.55 uur: WK voetbal. BBC 2, 16.45 en 1.05 uur: Cricket en Wimbledon. Super Channel, 18.05 uur: Ultra Sport. Eurosport, 10.00-02.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 13.55 en 18.45 uur: Autosport. Wimbledon, Tour de France en NK zwemmen; 20.00 uur: WK voetbal. Veronique, 18.05 en 23.15 uur Match. België Nederlands 2, 13.5 uur: Autosport en Tour de France; 19.00 uur Sportweekend; 19.30 uur WK voetbal. Duitsland 1, 18.00 uur WK voet bal. Duitsland 2, 14.30 uur: Autosport en Tour de France. BBC 1, 19.30 uur: WK voetbal; 00.20 uur: Wimbledon. BBC 2, 14.25 uur: Sunday grand stand; 23.35 uur: Autosport. Eurosport, 10.00-2.00 uur: Sport. MAANDAG Nederland 3, 15.00 uur: Tour de France. België Nederlands 2, 15.10 uur: Tour de France. Duitsland 1, 11.03 uur WK voet bal; 16.45 uur: Tour de France. BBC 2, 10.35 uur: Autosport; 11.50, 14.35 en 17.00 uur Cricket. Eurosport, 10.00-18.00 uur Sport. 'C'i i in de Tour de France Vandaag tijdens de rit tegen de klok rijd ik er drie de kant in... Wat een acrobaten zijn er in deze Tour. Ze gaan als gekken te keer. Het ging al met al beter dan ik had verwacht. Maar of de vorm werkelijk is gegroeid, merk ik vanzelf in het eerlijke gevecht tegen de seconden. Daarin kan niemand zich verstoppen en ook deze Eric niet. Ze zeggen in de ploeg tegen me dat ik vaker van voren moet koersen. Dat is alle maal gemakkelijk beweerd. Op weg naar Vittel gingen er op nieuw twee keer renners tegen de vlakte. Dat gebeurde links. Gelukkig zat ik op dat moment aan de andere kant van de weg". „De ploeg van Jan Raas kunnen ze nu wel naar huis sturen. Drie keer prijs. En dat terwijl er in de groep van zes aan kop twee men sen van Post reden. Nulens nam nota bene Nijdam op sleeptouw. Die zei mooi dank je wel en klet ste er op het beslissende moment vol over heen. Met die turbo-dij en van hem lijkt het soms of het vanzelf gaat". „In de brieven en telefoontjes die we krijgen vragen de mensen dikwijls waarom we er in de fi nale niet bij zitten. Nou, dat is al lemaal vrij simpel. De equipes, die voor het klassement gaan. doen dat de een voor de ander niet. Indien je een goede klasse ring af wilt dwingen, moet je met de nodige reserves de bergritten kunnen aangaan. Raas heeft nie mand voor het klassement. De ploeg zet alles op etappezeges. Petje af voor de wijze waarop ze dat afdwingen. Natuurlijk krijg je een soort mentale doping als de eerste overwinning binnen is. Dan lijkt de volgende een stuk eenvoudiger. TVM bijvoorbeeld rijdt zich elke dag leeg, maar kan het gewoon niet afmaken. Ik had het die Skibby best gegund. Maar Nijdam vanzelf ook". „Dit weekeinde wordt bijzonder belangrijk voor me. En vooral de tijdrit. Het zal er toch eens van moeten komen. Ik zal erg blij zijn als ik in die rit kort kan rijden. Daar hangt een goede klassering van af. Je gaat met een stevig stuk moraal de bergen in als het .in de strijd van man tegen man goed afloopt. Een rit van dik veertig kilometer met licht geac cidenteerd terrein. Dat kun je al leen aan als je benen honderd procent zijn. Je moet je overigens ook niet teveel op zo'n dag blind staren, want dat kan je eveneens opbreken. We doen ons uiterste ,best en meer kan een mens nu eenmaal niet". „We zijn als ploeg ongeschonden in Vittel aangekomen. Dat is ook wat waard. Oh ja, Pensee, de nummer twee, heeft veel moeten geven om na een valpartij terug te komen. Ik ben benieuwd of hij zijn tweede stek kan houden. Voorlopig zou het wel eens zo kunnen zijn dat Bauer iets moet prijsgeven op de grote mannen, maar zijn voorsprong op de di recte concurrenten van nu wordt groter. Tenzij Frans Maassen een superdag heeft. In de ploeg van Raas kan kennelijk alles".

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9