Diego Maradona hoopt weer op hulp van God Sergio Goycochea in en buiten de kooi een beest Nieuwe opzet gevraagd Italiallerlei •m SPORT CetdoeSomont VRIJDAG 6 JULI 1990 PAGINA 8 Jan Reker, die ik in de NOS-studio al tweemaal heb zien optreden, heeft diverse zinnige opmerkingen over spel en spelers in Italië gemaakt. En ik las van hem dat hij een andere indeling voor de eindronde van het WK bepleit. Het komt in zijn eigen woorden op het volgende neer: „In mijn plan heb je ook vierentwintig landen nodig. Dat is dus niets nieuws. Ik zou ook werken met zes groepen van vier, maar daarvan gaat de helft door en dan hoef je de mensheid niet te vermoeien met de doelsaldi van de beste nummers drie. De twaalf resterende landen spelen in vier poules van drie opnieuw een halve competitie, waarbij de nummers laatst afvallen. Met de resterende acht werk je de finales af". Hij vindt de tweede ronde dan leuker, omdat het knock-out-systeem ontbreekt. Je kunt het voordeel ook uit een andere hoek zien komen: de nummers drie uit de groepen van vier zijn sowieso uitgeschakeld en zo hoort het ook. Dat miezerige gereken, dat geplus en gemin van de eerste weken wordt verminderd en daarvoor in de plaats komen wedstrijden waarbij de billen bloot moeten. Daar is de massa zeker voorstander van. Rekenmeesters zijn zelden populair in topsport. Maar al is het een verbetering, helemaal waar is niets op deze wereld en dit kennelijk ook niet. Want ook de nummers twee kunnen rekenmeesters zijn en nummers twee die doorgaan tref je bij het Reker-plan tot tweemaal toe aan, ook in de groep van drie in de volgende ronde. Het zuiverste is het totale knock-out- systeem, zoals dat vroeger werd gehanteerd. In de eindronden gold voor iedereen dat ook maar één enkele nederlaag automatisch het eindstation betekende. Maar dat krijg je er bij de deelnemende landen waarschijnlijk niet meer door. De belangen, financieel en sportief, zijn dermate belachelijke proporties gaan aannemen dat niemand het risico van slechts eenmalig optreden zal willen nemen. Ik ben het volkomen eens met Reker, dat in twee weken van strijd slechts acht van de vierentwintig ploegen huiswaarts sturen geen goede zaak is. De mogelijkheid om te overleven is momenteel te groot en te kunstmatig in stand gehouden. Nu komt dat ook doordat er zo weinig krachtsverschil tussen de ploegen bestaat. Ga maar na: Argentinië moest in zijn groep zowel Cameroun als Roemenië laten voorgaan en werd dus slechts derde. Maar de Argentijnen zitten wel in de finale. Niet minder dan vier duels eindigden ook na 120 minuten onbeslist. Wie in die zee van tijd geen afstand van zijn tegenstander kan nemen, verdient eigenlijk geen overwinning. Maar aangezien die er in het belang van een normale afwikkeling van een toernooi moet komen, hebben de organisatoren de strafschoppen als een soort tie-break bedacht. Als kijker vind ik het best leuk en als twee Engelsen missen, terwijl vijf Duitsers allen raak mikken, dan moeten we er vrede mee hebben dat de Engelsen eruit vliegen, maar als er een beetje meer tijd was, zou het toch billijker zijn om de wedstrijd te doen overspelen. Een punt dat mij al lang ergert en dat nu door Reker ook als fout in de wordt opgevoerd is het voortdurend terugspelen op de keeper. het moet, dan moet het en dan moet het mogen, maar vaak ontbreekt de echte noodzaak en gebeurt het om alle risico's een foute pass of een falende passeerbeweging te ontlopen. Dat vind il het jammer en dan zou het eigenlijk o onder spelbederf moeten vallen, maar scheidsrechter brandt er zijn vingers aan] Tot een spelregelverruiming dit mogelijk^1111 zou maken. Laat er maar flink wat drukipf de FIFA worden uitgeoefend om zo verf" komen. pge Edgardo Codesal fluit finale ROME De Mexicaan Edgar do Codesal is door de FIFA aangewezen als scheidsrechter van de finale van de strijd om de wereldtitel voetbal, zondag in het Olympisch stadion in Rome tussen titelverdediger Argentinië en de Bondsrepu bliek Duitsland. De Fransman Joël Quiniou komt een dag eerder in Bari in actie bij de strijd om de derde plaats tus sen Italië en Engeland. De op 2 juni 1951 geboren Codesal, die in het normale leven arts is, floot eerder de wedstrijden Italië-Verenigde Staten en Ca- meroun-Engeland. Hij zal zon dagavond langs de lijn worden bijgestaan door Michal Listkie- wicz uit Polen en de Colombi aan Armando Perez Hoyos. Gemiddelde Twee duels voor het einde van het toernooi is pas 111 keer ge scoord. Een gemiddelde van 2,22. Het laagste gemiddelde tot nog toe werd vier jaar gele den bereikt in Mexico, toen over het hele WK gezien 132 doelpunten vielen. Dat was een moyenne van 2,54. Van de 111 doelpunten vielen slechts 35 in de eerste helft, 70 wer den gemaakt na de rust, zes in de verlenging. Gras in waarde gedaald Het gras in het olympisch sta dion in Rome is sterk in waar de gedaald nu Italië er zondag de finale om de wereldbeker voetbal niet op speelt. Het Ro meinse dagblad- Unita meldde gisteren dat de stukjes gras mat, verpakt in glazen hou ders, zondag na de finale tus sen Argentinië en de Bondsre publiek Duitsland voor onge veer 240 gulden te koop zullen worden aangeboden. Aanvan kelijk moesten de souvenirs 360 gulden opbrengen, een waardevermindering met der tig procent. Harm Wiersma naar Twentse dammers DEVENTER Op de valreep heeft zich in de Nederlandese damwereld nog een spectacu laire transfer voorgedaan. Twente's Eerste, de damclub uit het Overijselse Hengelo, heeft vlak voor het sluiten van de 'transfermarkt' de voorma lige wereldkampioen Harm Wiersma ingelijfd. Hierdoor is de damclub uit Twente, waar voor ook Ton Sijbrands uit Voorst speelt, de gedoodverfde favoriet voor de aanstaande damcompetitie. Verzekerings problemen kosten coureurs dag SPA Problemen met de verzekering hebben de mo torcoureurs één trainingsdag voor de Grote Prijs van Bel gië gekost. De vrije training viel woens dag weg omdat bleek dat de coureurs niet gedekt waren. De op het circuit van Fran- corchamps geldende regeling heeft alleen betrekking op de autosport. Met grote spoed werd een Belgische maat schappij bereid gevonden de coureurs tegen ongevallen te beschermen. De organisatie gaf de coureurs gisteren in de twee trainingen een kwartiertje extra om het ma teriaal te testen. Door onze verslaggever in Italië Frank Werkman ROME Als Argentinië zondagavond de wereld beker in de wacht sleept, zal dat volgens Diego Ma radona grotendeels te danken zjjn aan de Al machtige. Volgens de god vruchtige dribbelkoning heeft de Heer de titelhou der tijdens de Mondiale '90 voortdurend op zijn pad begeleid. De gang van zaken tot dusver lijkt Maradona gelijk te geven. Zelden eerder zal een ploeg op zo'n miraculeuze wijze tot de eindstrijd van een toernooi om de wereldtitel zijn doorgedron gen als Argentinië dit keer. „God mag dan dan voortdu rend aan onze zijde zijn ge weest", verklaart Maradona, „we hebben er zelf toch ook veel voor moeten doen". Argentinië kwam als gelau werde wereldkampioen naar Italië, maar beleefde een toer- nooistart als een nachtmerrie. De frisse jongens uit Came roun schopten de reputatie van de Zuidamerikaanse titel houder onvervaard omver en menigeen hield - ook uit leed vermaak - al rekening met een voortijdig vertrek van de ploeg van Carlos Bilardo. Zon dag staan Maradona c.s. in het Olympisch Stadion tegenover Westduitsland in de finale. Het kan verkeren. Tussen die dramatische achtste juni in Milaan en de derde juli, de dag dat Italië in Napels ten onder ging in een strafschop- penregen en Argentinië de eindstrijd bereikte, gebeurde er veel in het Zuidamerikaan se kamp. Maradona: „We moesten steeds anders spelen. Ons aanpassen, eerst aan de Sovjetunie, daarna Brazilië, vervolgens Joegoslavië en ten slotte Italië. Al die ploegen hadden hun eigen identiteit en onze kracht was dat we er in slaagden daar steeds een ant woord op te vinden. Vooral die kwaliteit heeft ons zo ver gebracht". Grote euvel Diego Maradona geeft er indi rect al het grote euvel van de Argentijnse ploeg anno 1990 mee aan. De ploeg, die in 1986 vooral dank zij zijn veelzijdige inbreng naar de wereldtitel opdrong, mankeert ditmaal de glans van een spelmaker in vorm. De Argentijnen bleken slechts in staat tot een collec tief spel, gebaseerd op kracht en discipline en toch af toe die briljante ingeving van Mara dona zelf. Zoals bij die pass op Caniggia in het duel met Bra zilië, dat zelf driemaal de doel- omlijsting raakte, maar niet scoorde en met een verlies van 1-0 de thuisreis kon aanvaar den. Of de minder briljante maar minstens zo effectieve ingreep met de arm bij een inzet van de Sovjetunie in het voorron de-duel. Het waren de schaar se hoogtepunten van de vedet te die alleen al door zijn aan wezigheid zijn ploeggenoten inspireerde tot grotere daden. Zoals het Nederlands elftal had gehoopt te bewerkstelli gen met Ruud Gullit, die het evenwel zonder voldoende steun van teammaats moest stellen. De hand van God en de voet en arm van Maradona zorgden er dus uiteindelijk toch voor dat Argentinië daar belandde waar een maand geleden nie mand de ploeg meer had ver wacht: de finale. Die mede werd bereikt door een andere toevalsfactor. Tegenstanders van de wereldkampioen kre gen tijdens dit toernooi te ma ken met in totaal vijf rode kaarten en werden daarmee in elk geval kwantitatef ver zwakt. Twee spelers van Ca meroun, één Rus, één Brazili aan en één Joegoslaaf moesten voortijdig vertrekken, in de laatste twee gevallen later huiswaarts vergezeld door hun ploeggenoten. De hand van God? Ook de geest van Carlos Bilar do, de na de wereldtitel van 1986 nooit populair geworden bondscoach van de Argentij nen. Allerwegen wordt Bilar do nu geprezen voor zijn aan pak, die is gebaseerd op kennis van zaken, de capaciteit te im proviseren en vooral de groep bij elkaar te houden. Burruchaga: „Hij is sterk. Zijn werkwijze is fenomenaal. Hij kent al onze tegenstanders van haver tot gort. Hij is een werk- monster". Een mening die wordt gedeeld door Calderon. „Als men denkt dat hij niet de echte baas is, maakt men een ernstige vergissing. Bilardo is de enige chef. En niet Marado na. Hij is een grote trainer". Bilardo zelf zegt over zijn (ge brek aan) populariteit: „Ik heb liever een goede verstandhou ding met mijn spelers dan een valse band met dertig miljoen Argentijnen". Extra dimensie Bilardo staat op het punt zijn tweede wereldtitel in de wacht te slepen, waarmee zijn nu al indrukwekkende staat van dienst van een extra dimensie zal zijn voorzien. Want aan zienlijk meer dan in 1986 zal hij zijn stempel zetten op een eventuele wereldkroon. Meer zoals gezegd dan Maradona. De successenreeks, die minder met artistiek en fraai ogend spel dan met stugheid, fitheid en aanpassingsvermogen tot stand kwam, ontstond boven dien in een voortdurende te genstroom. Bilardo: „We hebben nog niet één wedstrijd in Italië gespeeld zonder dat het publiek tegen ons was. Overal werden we negatief bejegend. Ook de pers was contra en elke keer heb ben we kans gezien om ook die handicap te overwinnen. Waarom? Omdat we een ploeg hebben die in staat was zich te wapenen tegen die verzamelde oppositie. Ik heb een goede groep, die uitgebalanceerd is rond zijn leider Maradona, die steeds het voorbeeld heeft ge geven". Diego Maradona hoopt zondag nog één keer op de hulp van God. Hii moet het daarbij in het veld stellen zonder vier vaste krachten van het Argen tijnse team, de geschorsten Gi- usti, Batista, Olarticoechea en Caniggia. Maar daarvoor zal Carlos Bilardo in eerste instan tie een oplossing moeten be denken. Het ziet er desalniet temin naar uit dat Argentinië ook ditmaal, tegen de Duitsers, assistentie van het Opperwe zen best kan gebruiken. Diego Maradona, godvruchtige dribbelkoning. Sergio Goycochea geraakt buiten zinnen na zijn beslissende redding tegen Italië. ROME Sergio Goyco- 4 chea beleeft een toernooi om de wereldtitel voetbal, waar vele anderen slechts van (hebben) kunnen dro men. De Argentijnse doel man, die naarmate het toernooi vorderde uit groeide tot dé held van zijn ploeg door in een reeks van tien strafschop pen er vier te stoppen en daarmee zijn team verder hielp tegen Joegoslavië en Italië, is er dan ook blij mee. „Maar", verklaart hij als een goede, warmbloe dige Latino, „het doet me vooral plezier voor mijn ouders en mijn vrouw". Die laatste ontboezeming zal niemand in de Argentijnse voetbalselectie uit de slaap houden, de naderende finale des te meer. Dat geldt echter nauwelijks, naar het lijkt, voor Sergio Goycochea. Die heeft zich, nota bene begonnen als invaller-doelman, ontpopt tot een ijskonijn zoals er maar weinige bestaan; zo één waar op zijn beurt Walter Zenga van Italië weer nachtmerries (24) heeft een merkwaardige ontwikkeling doorgemaakt. Op het moment dat hij de on fortuinlijke routinier Nery Al berto Pumpido, die ernstig ge blesseerd raakte in het duel met de Sovjetunie en het WK al weken volgt vanaf zijn ziek bed, moest vervangen, had Goycochea zes maanden lang geen serieuze wedstrijd ge speeld. In januari 1989 liep hij een erstige blessure op om na een rentree in oktober van hetzelfde jaar zelfs definitief in de Argentijnse competitie te moeten afhaken met een an dere serieuze kwetsuur. En nu is hij de meest besproken doel- verdediger van Italia '90. Een balletje kan vreemd rollen. Verkeerde wending Twee jaar geleden leek de sportieve loopbaan van Sergio Goycochea overigens helemaal een verkeerde wending te ne men. Als 22-jarige had hij geen club, geen geld, geen toekomst en trainde een beetje voor zichzelf op grasveldjes in de wijk Palermo, waar het sta dion van River Plate, de popu lairste club van Argentinië, staat. Bij de club was hij er uit geknikkerd, maar Millionarios in de Colombiaanse hoofdstad Bogota bood. hem alsnog een contract en een kans. Die hij met de beide, tijdens het WK zo zeker gebleken handen greep. Tot hij die twee eerder genoemde blessures opliep. Maar waar eerder tegenslag Goycochea ernstig parten had gespeeld, bood ditmaal de pech van een ander hém de gele genheid van zijn leven. Pum pido, de doelman van 1986, viel uit en Goycochea nam zijn plaats onder de lat in alsof hij nooit anders had gedaan. Nu wordt de roep steeds luider dat Argentinië nooit zo ver zou zijn gekomen in dit toernooi om de wereldtitel als Goyco chea niet als sluitpost had ge fungeerd. Geloven „Ik kan het nu soms nog nau welijks geloven dat ik in de Mondiale speel", vertelt Sergio Goycochea. „Vóór het toer nooi, al weer zo lang geleden, had ik nog niet één interland gespeeld. Ik dank God hier voor, maar ik vergeet niet dat het de pech van Pumpido was die me in staat stelde dit nu mee te maken". Sergio Goycochea denkt nog met buitengewoon veel genoe gen terug aan de strafschop- penreeksen, die de duels met Joegoslavië en Italië afsloten. „Voor de penalties tegen Joe goslavië had ik tegen mijn ploeggenoten gezegd dat ik er ten minste twee zou stoppen", vertelt de Argentijn zonder blikken of blozen. „Zij zouden er dan gewoon vier moeten in schieten, zei ik nog. Na de ver lenging tegen Italië kwamen ze naar me toe en vroegen me om hetzelfde te doen. Ik zei ze dat ze rustig moesten blijven, dat ik ten minste één bal zou tegenhouden". Het werden er twee, van Donadoni en Sere na. Argentinië behoefde er niet eens vijf te nemen, omdat Maradona, die nog had gemist tegen de Joegoslaven, zelf raakschoot. Geen geluk Sergio Goycochea meent dat het optreden van een doelman bij dat soort strafschoppen geen kwestie van geluk is. „Sommige keepers hebben meer intuïtie dan andere", zegt hij. „Vanaf de achtste fi nales train ik elke dag op strafschoppen. Ik kies een hoek en ga dan tot het uiter ste. Ik ben altijd kalm. Een doelman hoeft ook niet bang te zijn. Hij heeft niets te ver liezen, hij kan alleen maar de redder worden. Alle verant- Het klinkt aannemelijk uit de mond van de zeer zelfverze kerde Sergio Goycochea. Maar hij kan dan ook wel op een staat van dienst wijzen Dij dit WK. In vijfhonderd minuten voetbal incasseerde hij slechts twee treffers: van de Roemeen Balint en de Italiaan Schillaci. „Ik heb natuurlijk ook fouten gemaakt", kiikt Goycochea te rug. „Maar dat doet iedereen. Ik schrijf een aantal toe aan mijn lange non-activiteit". „Het mooiste compliment dat ik tot dusver heb gekregen", besluit Sergio Goycochea, „kwam uit de mond van Mara dona. Hij zei na de wedstrijd tegen Joegoslavië dat ik een beest was". Maar dan wel één dat in staat is zowel in zijn kooi als daarbuiten tot grote parades te komen. tal De treinen mogen dan tegenwoordig op tijd rijden Italië, dat wil nog niet zeggt dat je je daarmee snel verplaatst van de ene naar andere stad. Het ziet er allemaal zo veelbelovend uit. Al op een vroeg tijdstip vervoeg je je a de balie reisreserveringen v, één van de perscentra van Italia '90. Daar staat een zot gebruikelijk goed geluimde i niet slecht ogende jongedan je graag te woord. Heeft ze weer even wat te doen. Achteraf bezien moet haar gebrekkige kennis of liever uitspraak van de Engels> het door haar overigens gekozen verbale transportmiddel, al een teke aan de wand zijn. Maar aangezien tot dat moment vrijwel alles organisatorisch rolletjes verloopt, koester je nog niet te veel wantrouwet Maar dat wordt anders als je met een door bovengenoenu dame beschreven kaartje, waarop tijd, wagonnummer dergelijke staan vermeld, vervoegt op het Centraal Station. Dan begint de ellem die je bijna zou doen verzuchten dat een kleinzoo van Benito Mussolini de bezi eens door die Augiasstal hat Pront meld je je nog achter aan een lange rij wachtende immers, boven het loket sta een aantal soorten credit cat afgebeeld. Daar zul je dus ra je beide kaarten wel een normaal treinplaatsbewijs kunnen krijgen, veronderst je nog goed gehumeurd. Tot je zo ver bent en de mti achter de glazen afscheiding met de spreekgleuf je niet begrijpend aankijkt en ook herhaalde opmerking dat je met je kredietkaart toch eer. ander ticket moet kunnen kopen slechts beantwoordt met een schaapachtige glimlach. Met brede armgebaren verwijst hij je naar een andere zaal, loket vijftien. Daar ai geruststelling dat er slechts één wachtende voor ie is. F dat even mee. Nee dus. De man achter de ruit weet vai niets, spreekt gelukkig twee woorden Engels en stuurt je weer terug naar de verste h die voor reserveringen. Daai staan opvallend weinig liedt voor de glaswand, maar verheugdheid verandert al gauw in irritatie. Je moet o daar iets te kunnen bewerkstelligen een volgnummertje hebben. Daarom is het zo druk in dt hal en zo rustig voor de loketten. Toch maar iemand aangeklampt. Boven, roept d Daar ben je al geweest, maz je gaat. En vindt uiteindelifi een smal ingangede, met gesloten deuren. Op bellen wordt opengedaan en een bebrilde jongeman wordt ri zichtbaar. Kaartjes? Ja, D natuurlijk, hier. Betalen mei een credit card? Ja natuurlij T ook mogelijk. Welke kaart? Oh die, nee dat gaat niet. J. Slechts die ene wordt geaccepteerd. Ongeloof. Ergernis die haar t grenzen bereikt. Maar hij w; wel even mee lopen naar hl juiste loket beneden. Weer sL wachten. Eindelijk aan de cc beurt en dan duurt het nog rn bijna tien minuten voor de m bediende alle handelingen heeft verricht. Het is gelukt Eindelijk. 21 De bewuste trein vertrekt ui overigens drie minuten te Ia V Maar daar kijk je dan niet fr meer van op. FRANK WERKMEI b Cl ld ti 1< B1ILAGE BI) UW KRANT ELKEDONDEBDAGDE HONKBAL Hoofdklasse: De Spartaan-HCAW 5- 10; Nicols-PSV 3-15; ADO-PIrates 1- 2. PAARDESPORT Koersen van Drachten 1e koers, 2040 m; 1Erica K (A. Mol- lema) 2.51,8 - 1.24.2, 2. Exalted R. 3. Enterprise Royal. Niet gestart: Ever Quick, Eveline Rodney, Eltrossa Ash- ton. Toto; winnend 3,00 plaats 1,30 I,40 koppel 3,30 trio 40,40. 2e koers, 2040 m: 1. Danielle (Postu- mus) 2.48,8 - 1.22,7, 2. Delta Dakota, 3. Duco van Cornjum. Toto: winnend II,00 plaats 1,90 1,30 1,20 koppel 48,40 trio 323,80. 3e koers, 2040 m: 1. Caesar Abaka (J. Pool) 2.49,6 - 1.23,1, 2. Ellen Bui tenzorg, 3. Easy Postille. Toto: win nend 23,00 plaats 2,90 1,30 1,10 kop pel 49 9n trl0 325,90. 4e koers, «:040 m: 1. D'Abord Frlsia (F. Handelaar) 2.44,8 - 1.20,8, 2. Alibi F. 3. Best Uithuizen. Toto: winnend 2,40 plaats 1,90 5,20 koppel 13,80 trio 138,70. 5e koers, 1640 m: 1. Esa's Pride (W. Loman) 2.15,3 - 1.22,5, 2. Diamond Victrix, 3. Broad Daylight. Niet ge start: Carin Boshoeve, Bermuda S. Toto: winnend 2,40 plaats 1,10 1,20 1,30 koppel 5,10 trio 32,30 6e koers, 1640 m: 1. Anton uit Volkel (F. Wildhagen) 2.13,8 - 1.21,6, 2. Bas Loo, 3. Chenk Hanover, 4. Always Su preme. Niet gestart: Betsie Meerswal, Ajan Top. Toto: winnend 3,90 plaats 1,30 2,70 1,20 koppel 100,80 trio 370,00 kwartet 2166,90. 7e koers, 2040 m: 1. Dwlght Marshall (A. Hennink) 2.48,0 - 1.22,4, 2. Daros, 3. Chantal W. Toto: winnend 5,90 plaats 1,20 1,10 1,30 koppel 3,00 trio 57,50. 8e koers, 1640 m: 1. Bep de Bloom- erd (H. Grift) 2.14,8 - 1.22,2, 2. Bon- coeur, 3. Alfred A. Toto: winnend 17,10 plaats 2,60 9,10 1,80 koppel 69,70 trio 444,30. 9e koers, 2040 m: 1. Cann de Bloom- erd (H. Grift) 2.43,4 - 1.20,1, 2. Be- tram Rodney, 3. Allard Morgan, 4 Zeleslie Jacky. Toto: winnend 7,00 plaats 3,20 3,70 2,20 koppel 77,70 trio 610,70, kwartet 6584,50. 10e koers, 2040 m: 1. Aristocat (R. Kromkamp) 2.45,4 - 1.21,1, 2. Annlg- je S, 3. Anfield Road. Toto: winnend 1,80 plaats 1,60 3,00 koppel 7,40 trio 38,70. 11e koers, 2040 m: 1. Diego Marado na (H. Hennink) 2.49,3 - 1.23,0, 2. Ebely W, 3. Ever Ready. Toto: win nend 3,40 plaats 1,20 1,20 1,50 kop pel 10,40 trio 160,70. W-5: 8-5-1-3-3, niet gespeeld. Omzet totalisator: 190.042,00. rison (VSt/5)-Graf (BrD/1) 6-3, 3-6, 6- 4, Navratilova (VSt/2)-Sabatinl (Arg/4) 6-3, 6-4. Gemengd dubbel spel, 2e ronde: Leach/Garrlson (VSt)- Nijssen/Bollegraf (Ned) 7-5, 6-7, 6-4. Satellite-toernooi in Scheveningen Herenenkelspel, achtste finales: Fer nandez (Chl)-Priller (Oos) 7-5, 6-3, Rosetti (lta)-Krajicek (Ned) 6-4, 0-6, 6-4, Masso (Bel)-Krammenschneider (BrD) 6-4, 2-6, 6-1, Ingaramo (Arg>- Balduccl (Ita) 5-7, 6-4, 7-6, Schaap (Ned)-Van de Zande (Ned) 6-3, 6-4, Dogger (Ned)-Davids (Ned) 6-4, 6-3, Feenstra (Ned)-Kempers (Ned) 6-3, 6- 2, Schalier (Oos)-Duppe (BrD) 6-2, 6- 4. WIELRENNEN Ronde van Rijnland Palts (BrD) 2e etappe: 1. De Poel (Ned) 3.47.05, 2. Dietz (DDR) op 0.07, 3. Spruch (Pol), 4. Hundertmarck (BrD), 5. Aldag (BrD), 6. Stenersen (Noo), 7. Konecny (Tsj), 8. Dekker (Ned), 9. Hordnes (Noo), 10. Heppner (DDR). Algemeen poe| 7 27.411 2. Spruch 0.03, 3. Dietz 0.07, 4. Me (Zwi) 0.09, 5. Mlckiewlcz (Pol) 0.12,' H Hundertmarck 0.14. p] Lark ZEILEN EK Flying Dutchman (Spa) Jni 5e race: 1. Böjsen-Möller/Böjsk tl Möller (Den), 2. Shalduko/Bydamtsj e( (Sov), 3. Berger/Berger (Fra), 25. P® ma/Potma (Ned), 36. Kats/Hardera i* (Ned). Stand: 1. Shaiduko 28 punt» LI 2. Borowski/Kroh (DDR) 39. 3. d sen-Möller 43. 30. Potma 143, 5 tl Kats 149. u

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8