Milieu en arbeid grootste bedreigingen bollensector „Gemeente moet tijdens en na bouw contoleren" Warmond in teken van harddraverij „Heeft u stiekem een stukje maansteen zelf gehouden?" Leiden omgeving £etdóc6ou4ont VRIJDAG 6 JULI 1990 PAGINA 13 WARMOND De ge- la meente Warmond staat n morgen weer een dag .„lang in het teken van de Lt |paardesport. Vanaf twee ins uur vindt dan de 102e iu harddraverij plaats. Het ^parcours is hetzelfde als vorig jaar: het gedeelte van de Herenweg tussen het Gemeentehuis en de Julianastraat. Ten opzichte van vorig jaar heeft de organiserende Stich ting Harddraverij Warmond een aantal wijzigingen in het scenario aangebracht. Aller eerst vindt de draverij op za terdagmiddag plaats. Hierdoor kunnen nog meer bezoekers van de strijd getuige zijn. De tweede wijziging in het draaiboek is het feit dat de or ganisatie dit jaar streeft naar een deelname door 26 paarden. Het gevolg is dat de finale in tegenstelling tot vorig jaar niet door drie, maar door twee paarden gelopen wordt. Een wijziging waar de organisatie niet verantwoordelijk voor, maar wel blij mee is, is de as- faltlaag op de Herenweg. De combinaties kunnen het par cours nu nog sneller afleggen. De Herenweg zal vanaf tien uur van De Baan tot aan de Beatrixlaan worden afgesloten voor alle verkeer. Vervolgens kan het parcours met een tota le lengte van 290 meter in ge reedheid gebracht worden. Vanaf ongeveer één uur zijn de programmaboekjes te koop voor vijf gulden. Rond twee uur gaat de eerste omloop van start. De finale zal plaats vin den tussen vijf en zes uur. Daarna vindt de prijsuitrei king plaats in de Coconut, ach ter café De Zon. Geerweg, Van Merleweg en fietspad officieel geopend TER AAR Gedeputeerde T. Jansen heeft gisteren de gereconstrueerde Geerweg en Generaal van Merleweg of ficieel in gebruik genomen. Tevens werd het nieuwe fietspad langs de Geerweg „ingefietst". Jansen deed dat door samen met de burgemeesters P. Verhoef van Ter Aar en M. Boelen van Leimuiden een lint kapot te fietsen. Met de opening is aan een moeizame tijd van touwtrekken tussen beide gemeenten definitief een eind gekomen. De ge meentegrens loopt namelijk precies over de weg, waardoor lang is gediscussieerd over de verdeling van-de kosten. Bewoners van de Westkanaalweg zagen gisteren hun kans schoon om Jansen een petitie aan te bieden over het sluip- verkeer over deze weg. Verkeerde afslag SASSENHEIM Iedereen heeft het wel eens meege maakt: op de snel weg een verkeerde afslag nemen. De Leidse Courant deed het gisteren. Bij het artikel over de voorgenomen sluiting van de op en afrit van de A44 bij het Klinkenber gerviaduct stond helaas een verkeer de foto. Het plaatje had een afslag ver derop geschoten moeten worden. Reinigingsrechten in Oegstgeest omhoog OEGSTGEEST Inwoners van Oegstgeest gaan in sep tember meer reinigingsrechten betalen. Een huishouden moet rekenen op een verhoging van zes zeven gulden per maand. De commissie financiën ging hiermee gisteren ak koord. De verhoging werd al aangekondigd in de voorjaars nota die gisteren teleurstellend en mager werd genoemd. Wethouder J. van der Reijden toonde daar begrip voor. „Om het nieuwe collegeprogramma fatsoenljk, controleer baar en aanpasbaar uit te voeren moet je het handen en voeten geven. Bij dit ontwerp was de tijd wat gewrongen. Het kan beter en dat zeg ik voor volgend jaar toe". Door de verhoging van de reinigingsrechten betalen de Oegstgeeste- naren dan 86 procent van de kosten die gemoeid zijn met het verwerken van het afval. Van der Reijden achtte het niet juist om 100 procent te laten betalen omdat dit weer teniet wordt gedaan door eventuele ontheffingen die de ge meente dan moet gaan verlenen. De verhoging van de rei nigingsrechten vindt zijn oorzaak in de sluiting van de Leidse vuilverbranding. Sloopafvalbedrijven krijgen nu snel nieuwe vergunning DEN HAAG/VOORSCHOTEN/ WASSENAAR De provincie Zuid-Holland zal binnen een half jaar nieuwe milieuvergunningen af geven voor zes bouw- en sloopafval bedrijven in de regio. Door vertra gingen op het provinciehuis werken deze bedrijven, op dit moment zon der de noodzakelijke afvalstoffen wetvergunning. Provinciewoord voerder Th. Hofman zegde de bedrij ven gisteren tijdens een hoorzitting Raad van State in Den Haag de ver gunningen toe. De bouw- en sloopafvalbedrijven hebben de provincie voor de Raad van State gedaagd, omdat ze het on verantwoord vinden zonder vergun ning te werken. SOMBERE TAAL OP „BOLLENVLAGGETJESDAG" IN LISSE LISSE Milieu en arbeid KaiJ vormen momenteel de grootste bedreigingen voor de bloembollensec tor. Dat zeiden gisteren F. iZandbergen, secretaris van de Koninklijke Alge mene Vereeniging voor l Bloembollencultuur £rJ (KAVB), en H. Westerhof, secretaris van de Bond van Bloembollenhandela ren. Het tweetal sprak ter Bei gelegenheid van de offi ciële start van het bloem- Ibollenseizoen: de veiling "SJjvan de eerste partij bollen nieuwe oogst in de Hoba ho in Lisse. „Bollenvlaggetjesdag" dus, rso< donderdag 5 juli, maar dat bleek allerminst reden voor een feest. De vertegenwoordi- r gers van kwekers en handela- ld ren spraken sombere taal. Hoewel in de export voor het u-eerst de 1 miljard-grens werd doorbroken en het bollena- ggS reaal in Nederland gestaag isti groeit. Er is dan ook wel ver hel trouwen in de toekomst, alleen „het leven moet ons niet zo zuur gemaakt worden". Volgens KAVB-secretaris Zandbergen zijn de ontwikke lingen op milieugebied waar mee de kwekers te maken hebben „bedreiging nummer l". Volgens hem zijn de telers zich bewust van het belang van een goed natuurbeheer en i zijn zij allemaal bereid daar aan medewerking te verlenen en er noodzakelijke investe ringen voor te doen. „We vra gen echter begrip voor de on- Eerste krokussen LISSE Met de veiling van een partij krokussen van kwe ker W. Totte ging gisteren in de Hobaho het bollenseizoen 1990-1991 officieel van start. Voor de 51.000 Grand Maitre krokussen 9-10 en 8-9 stopte de veilingklok op 5,95. Per hon derd bollen is dus 5 gulden en 95 cent betaald. Overigens zijn de verwachtingen omtrent de prijsvorming van de bollen positief. Met name voor tulpen, nog altijd het meest gekweekte en verhandelde produkt, wordt een goede prijs verwacht die iets hoger ligt dan vorig jaar. Voor hya cinten, narcissen en irissen is het beeld iets minder gunstig. Hoewel niet meer dan 7 tot 10 procent van de bollen via de veiling van eigenaar verwisselt, is de invloed van de klok groot. De prijszetting van de bollen die buiten de veiling om worden verhandeld wordt mede bepaald door de prijs zetting bij de Hobaho. Hoe de aanvoer naar de veiling en de prijzen zich zullen ontwikkelen is moeilijk te voorspellen. „De vraag, het niveau van voorverkoop en de oogstresulta- ten spelen hierin een belangrijke rol", aldus Hobaho-direc- teur J.W. Plug. mogelijkheid om van de ene op de nadere dag het gebruik van de officieel erkende en door de overheid geadviseerd middelen te staken. Dat zou tot een totale ontwrichting van de produktie leiden en de be ëindiging van teelten en dus bedrijven betekenen", aldus Zandbergen. Ongewenst >1 De wens van het ministerie van landbouw om de terug dringing van het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen meer gefaseerd te laten Verlo pen dan oorspronkelijk de be doeling was, is daarom volgens Zandbergen niet meer dan te recht. „Te snel terugdringen van het gebruik van chemi sche middelen leidt tot een groot aantal ongewenste en zeer schadelijke effecten voor zowel individuele bedrijven als de sector als geheel", aldus de KAVB-secretaris. Dat het de sector zelf ernst is met de aanpak van de milieu problematiek, blijkt volgens Zandbergen uit het feit dat zij als eerste agrarische bedrijfs tak een milieuplatform heeft opgericht. In dit platform par ticiperen alle instanties en or ganisaties op bloembollenge- bied. Arbeid Een bedreiging voor de bollen sector die niet veel onderdoet voor de milieuproblematiek is volgens zowel Zandbergen, als Westerhof, die namens de bloembollenhandelaren -het woord voerde, de factor ar beid. „Als geen ander worstelt de sector met een tekort aan seizoenarbeiders om de ar- beidspieken die zich in de zo mer en het najaar voordoen weg te werken'aldus Zand bergen, die in dit verband het beleid van minister van sociale zaken De Vries scherp bekriti seerde. De maatregel van De Vries om de inzet van niet-EG'ers (Po len) aan banden te leggen, noemde Zandbergen een zeer slechte ontwikkeling. De di verse projecten die zijn gestart om werkloze Nederlanders in de bollen aan de slag te krij gen, zijn volgens Zandbergen en Westerhof geen oplossing. Met name het feit dat deze projecten gericht zijn op ar beidscontracten met een duur van tenminste twee maanden, maakt dat ze niet afdoende zijn. Zowel kwekers (rooien, pellen), als handelsbedrijven (inpakken) hebben duizenden vacatures echter in veel geval len voor een periode korter dan twee maanden. „Berichten als zou de arbeidsproblematiek met de inzet van 450 werkzoe kenden uit Amsterdam zijn opgelost, zijn dus erg voorba rig", aldus Zandbergen. Het overheidsbeleid met zijn steeds strakker wordende re gels schaadt volgens Zandber gen het bloembollenvak dat gebaat is bij de grootste flexi biliteit. „Ik constateer dan ook een verwijdering tussen over heid en bedrijfsleven en vrees een verharding van standpun ten. Minister De Vries doet er verstandig aan het verzoek van de organisaties voor een gesprek op korte termijn te honoreren en een versoepeling van de Polenregeling te over wegen. Het probleem zal niet worden opgelost met de inzet van meer arbeidsinspecteurs". Raad Warmond stemt in met verhoging reinigingsrecht WARMOND De War- mondse gemeenteraad is gisteren akkoord gegaan met een verhoging van de reinigingsrechten. Het gaat om een verhoging K(r van 75 gulden per jaar. ^el Dit is een stijging van 45 pro cent. Ook voor het jaar daarop staat nog eens zo'n verhoging op het programma. De hele raad, inclusief de oppositionele PW-fractie, is zich bewust van het feit dat een dergelijke las tenverzwaring onvermijdelijk is geworden door de sluiting van de Leidse vuilverbran ding. Als gevolg hiervan stij gen de kosten voor het afvoe ren van vuil met 270.000 gul- den per jaar. mo| Door het gratis verstrékken van compostvaten wordt een besparing verwacht van ruim dertigduizend gulden. Per sal do komt dat uit op een bedrag Ond van 150 gulden per huishou- :e den. Gelet op deze forse ver- laa hoging is het college er voor- df stander van om dit in twee fa sen in te voeren. De gemeente neemt volgend jaar dus de Drso helft van de kostenstijging L voor haar rekening. Met de suggestie van de oppo sitie om een apart tarief in te voeren voor één- en tweeper- tuwj soonshuishoudens, is het colle ge al aan de slag. Hetzelfde doen voor mensen met een laag inkomen is volgens bur gemeester G.W. van der Wel juridisch niet mogelijk. Zij kunnen een beroep doen op de k pi mogelijkheid van kwijtschel- Rei} ding. Overigens waarschuwde 5) Van Ree het college rekening te houden met een forse stij ging van het aantal verzoeken hiertoe. nidi C.A.M. Saris (VVD) noemde de stijging van 45 procent „schokkend". De VVD roept al jaren om het kostendekkend maken van de afvalheffingen. „De burgers verdienen een forse en duidelijke uitleg, dan willen ze best meebetalen aan een schoner milieu", aldus Sa- en1 ris. Ter compensatie van de 3kof lastenverzwaring vroeg zij toch maar eens te kijken of het mogelijk is de onroerend- goedbelasting te verlagen, een oud stokpaardje van de libera- I len. Dorus de Jong derde ereburger van Noordwijkerhout Dorus de Jong kreeg gisteravond in het ge meentehuis uit handen van burgemeester F. Winkel de erepenning van de gemeente Noord wijkerhout. De burgemeester benadrukte De Jongs dienstbaarheid voor de medeburger. De Jong begon zijn loopbaan in de verpleging bij de Bavo maar maakte zich daarnaast ook ver dienstelijk in het gecoördineerd bejaarderiwerk waarbij hij als voorzitter in de regio het alarm systeem invoerde. Verder was hij onder meer penningmeester van het kerkbestuur van de Jo zefparochie en was hij zestien jaar lid van de gemeenteraad waarvan zes jaar als wethouder. Volgens de oudste zoon was zijn vader dus erg weinig thuis. De derde ereburger van Noordwij kerhout was nogal verrast toen men hem gister avond uit de vergadering van de huisvestings commissie haalde om hem te huldigen. De Jong zei dat hij tot zijn grote vreugde steeds overal om hem heen mensen had ontmoet die zich al tijd weer willen inzetten voor anderen. „En daarom kan het dus allemaal best ook zonder Dorus de Jong", aldus de ereburger. De andere ereburgers zijn mevrouw Bosma en Jan Heems kerk. FOTO: HENK VAN DEN ENDE FOTO: HENK VAN DEN ENDE KINDEREN MOGEN ASTRONAUTEN INTERVIEWEN: NOORDWIJK De per manente ruimtevaartten toonstelling Space Expo gaat morgenochtend offi cieel open voor het pu bliek open en dan kan ie dereen een kijkje gaan ne men in de wereld van de ruimtevaart. Gisteren al deden dat circa zestig ech te astronauten en kosmo nauten uit de VS, de Sov- je-Unie en Europa. In hun bijzijn vond gisteren ook de prijsuitreiking plaats van de Space-wedstrijd, een interviewwedstrijd voor scholieren. Het waren veelal beroemde mensen, zoals Scott Carpenter, één van de eerste Amerikaan se astronauten en de Rus Alexei Leonov, die in 1965 als eerste mens een ruimtewande ling maakte, die gisteren in Noordwijk waren. Ook de eer ste vrouw in de ruimte, Valen- tina Teresjkova, was van de partij. Misschien de beroemd ste van het gezelschap, Buzz Aldrin, de tweede man op de maan, was er gisteren helaas niet bij. De meeste anderen zijn na hun vlucht in de Apol lo, Soyuz, Mir of Space Shuttle alweer bijna door het publiek vergeten. Ze zijn allemaal lid van de As sociation of Space Explorers, een vereniging van ruimte vaarders van alle nationalitei ten. De leden komen sinds de oprichting in 1985 jaarlijks bij een om met elkaar en anderen te praten over de toekomst van de ruimtevaart en om de ruimtevaart te promoten. Vo rig jaar waren ze in Ryad te gast bij de Saoedi-Arabische prins en kosmonaut Bin Sal man Al-Saud. Op dit moment zijn ze bijeen in Groningen, op Interviews Leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen in de omliggende gemeenten kregen de vraag voorgelegd- om een interview te houden met een echte astronaut. Onderdeel van de prijs was dat de win nende vragen echt gesteld konden worden. Wubbo Oc- kels en ruimtevaartjournalist Piet Smolders zorgden voor de vertaling in het Engels en Russisch. Stefan Hoefnagels van de Noordwijkse Bronck- horst-school mocht zijn vragen afvuren op de beroemde Ame rikaanse astronaut Charles Conrad, die één van de eerste vijf mensen was, die op de maan liep. Een vraag was: „Heeft u stiekem een stukje maansteen voor uzelf meege nomen en dat moet u eerlijk zeggen?", waarop Conrad la chend antwoordde dat hij alles eerlijk aan Uncle Sam had af gegeven. De drievoudig shuttle-astro naut Rick Hauk werd geïnter viewd door Martijn Russchen- berg van de St. Jozefschool in Katwijk. „Als je je in de Shutt le verveelt, kun je dan bij de Russen op theevisite gaan?", was zijn vraag. Hauck: „Ik wou dat het kon, maar we hebben nog niet de techniek om aan hun ruimteschepen te dokken. Dat is in 1975 voor het laatst gedaan tussen de Apollo en de Soyuz. Misschien dat het in de toekomst weer mogelijk wordt"? Als enige meisje mocht Linda van den Berg van De Leer winkel in Hillegom drie vra gen stellen aan de Russische kosmonaut Valeri Poliakov, die enige tijd in het ruimtesta tion Mir gewerkt heeft. Een vraag luidde: „Waardeert u de Aarde meer als u terugkeert?", waarop Poliakov reageerde: „Voor iedere astronaut ziet de Aarde er anders, uit als hij te rugkeert. Dan 'ziet hij hoe klein en waardevol zij is en dan denk je erover na hoe we de Aarde zo goed mogelijk voor onze opvolgers kunnen bewaren". Flight-suit André Dijkhuizen van de Kat- wijkse sjaloomschool tenslotte, mocht zijn vragen stellen aan Wubbo Ockels zelf. Hij vroeg hem naar de namen van de Europese astronauten en hoe zo iemand in de ruimte naar het toilet gaat en fit blijft. Vol gens de Nederlandse ruimte vaarder werkt een toilet als een stofzuiger en blijft de as tronaut fit door dezelfde din gen als dat hij op Aarde zou doen. Na de korte interviews kregen de vier scholieren van Ockels eeh blauw 'flight suit', een overall zoals astronauten die dragen in hun ruimtesta tions en gingen ze samen met de astronauten op de foto. Zes leerlingen kregen een eer volle vermelding voor hun be dachte interviews. Ze kregen van Ockels een gesigneerd -exemplaar van zijn 'Panorama Boek'. De gelukkigen waren Bob Ruigrok, Wendy de Haas, Kirsten Delfgaauw, Frank van der Vlugt, Rowenda Jooren en Michael Salman. Interviewer Stefan Hoefnagels trok na af loop meteen zijn gewonnen space-suit aan, waarin hij dui delijk nog kon groeien. „Ik vond het leuk en een grote eer dat ik één van de vier win naars was* uit zo'n grote groep deelnemers". De Noordwijker is al langer geïnteresseerd in de ruimtevaart en heeft er al veel over gelezen, iets dat de laatste door zijn onderwijzer fors is gestimuleerd. Hij en zijn onderwijzer en klasgenoten hadden er veel werk van ge maakt, want Stefan stelde de vragen als enige in het Engels. Morgenochtend gaat Noord- wijk Space Expo om tien uur officieel open voor het pu bliek. Daarna zal de perma nente ruimtevaarttentoonstel ling dagelijks, behalve op maandag, geopend zijn van tien uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Een toegangskaartje kost tien gulden voor een vol wassene en zeven gulden vijf tig voor een kind. COMMISSIE TREKT LES UIT HUIS TER DUIN-RAPPORT NOORDWIJK Politiek Noordwijk wil dat de af deling Bouw- en Woning toezicht van de gemeente gebouwen voortaan zowel tijdens als na de bouw controleert. In de gister avond gehouden vergade ring van de comissie alge mene bestuurszaken drong men daar sterk op aan. De suggestie kwam tijdens de bespreking van het onderzoeksrapport dat het ministerie van bin nenlandse zaken over de brand in hotel Huis ter Duin heeft geschreven. Het onderzoek naar de brand die op 25 januari hotel Huis ter Duin voor een deel verwoestte en het leven kostte aan drie Noordwijkse brandweerlieden is uitgevoerd om aanbevelin gen te kunnen doen om een herhaling van dergelijke fatale ongelukken in de toekomst te voorkomen. Het aanwijzen van een schuldige was uit drukkelijk niet de bedoeling. De conclusie van de onder zoekscommissie die het meeste stof deed opwaaien was dat de afdeling Bouw- en Woningtoe zicht van de gemeente onvol doende zou hebben gecontro leerd bij de oplevering van het hotel. Daardoor bleven gebre ken aan het hotel niet tot boven het verlaagde plafond doorgetrokken brandwerende wanden en slecht afgewerkte doorvoeringen voor kabels en leidingen onopgemerkt. Als gevolg hiervan had de brand van 25 januari kansen zich op onverwachte wijze te ontwik kelen. Het college van burgemeester en wethouders van Noordwijk ontkent dat onvoldoende con trole bij oplevering heeft plaatsgehad. „Er waren gebre ken aan het hotel, dat staat vast. Hoe en wanneer die zijn ontstaan valt echter niet meer na te gaan. Het is heel goed mogelijk dat na oplevering nog veranderingen zijn aange bracht. Zoiets gebeurt in elk bouwwerk, vaak zonder dat daar vergunningen voor nodig zijn. En soms zal wel toestem ming nodig zijn maar gebeu ren ze toch, zonder dat de ge meente het weet", aldus com missievoorzitter wethouder V. Salman. De commissie ABZ wilde ei genlijk niet al te veel woorden aan het rapport, dat al maan den de gemoederen in de ge meente bezighoudt, vuil ma ken. Iedereen was blij met de conclusie van de onderzoekers dat de Noordwijkse brandweer professioneel te werk is ge gaan en niets valt te verwijten. Op het al dan niet in gebreke blijven van de dienst Bouw en Woningtoezicht wenste geen van de commissieleden diep in te gaan. Hoe zijn der gelijke ongelukken te voorko men; ook de commissie ABZ vond dat de voornaamste vraag. De aanstelling van een onder Bouw- en Woningtoezicht re- sorterende brandpreventie ambtenaar die regelmatig, bij voorbeeld eens per twee iaar, gebouwen op brandgevaarlijke gebreken controleert zou vol- ?;ens de commissieleden al een linke stap in de goede rich ting zijn. Daarnaast zou kun nen worden overwogen een meldingsplicht in te stellen voor verbouwingen. Tenslotte werd de suggestie gedaan de bevindingen van Bouw- en Woningtoezicht beter dan tot nu toe gebeurt op papier vast te leggen. Moeilijke, onduide lijke en, in dit geval ook pijn lijke, discussies over of er nu wel of niet sprake was van overmacht of nalatigheid zou den daarmee in de toekomst kunnen worden voorkomen. Wethouder Salman zegde de commissieleden toe binnen kort met voorstellen betref fende de aanstelling van een brandpreventie-ambtenaar te komen. Politie vraagt hulp gemeente voor strandpost NOORDWIJK Korps- chef E.F. Wegman van de Noordwijkse politie heeft de gemeente Noordwijk gevraagd mee te helpen de politiepost op het strand in stand te houden. De korpschef wil dat er voor de post iemand door de gemeente wordt aange steld die taken van de po litie overneemt. Het gaat hierbij om werkzaamhe den als telefoon aanne men, kinderen opvangen en dergelijke. Wegman maakte zijn plannen gisteren duidelijk tijdens de vergadering van de commissie algemene bestuurszaken waar het jaarverslag van de politie werd besproken. „We hebben de afgelopen jaren 10 procent van onze mensen moeten inle veren. Daardoor wordt het steeds moeilijker de bezetting van de strandpost in stand te houden", aldus Wegman. De korpschef vertelde dat het voor de zomer van 1990 met veel pas- en meetwerk net aan is gelukt de bezetting op het strand continu op twee men sen te houden. „Maar daarvoor hebben agenten bijvoorbeeld wel hun vakantie moeten inle veren. Dat kan zo niet langer. Vandaar dat ik dit verzoek tot het gemeentebestuur heb ge richt. Het gaat dus niet om de aanstelling van een extra pli- tieman of -vrouw. De kosten moeten op de gemeentebegro ting drukken, niet op die van de politie". Stelt de gemeente volgend sei zoen de gevraagde dame of heer niet aan, dan zit er vol gens Wegman niets anders op dan de strandpost maar te slui ten en uitsluitend vanuit het bureau te opereren. „Met twee man is het al vreselijk moei lijk. Stel dat we iemand uit zee moeten redden of we moeten met de jeep uitrukken. Daar voor moet je absoluut met z'n tweeën zijn. Je zal op dat mo ment maar net een stuk of zes verdwaalde kinderen in je strandpost hebben opgevan gen". Politiek Katwijk is sterk verdeeld over kinderopvang KATWIJK De Kat- wijkse raadsfracties zijn onderling zeer verdeeld over de invoering van kinderopvang in de ge meente. Toch willen bur gemeester en wethouders snel een besluit om zo in aanmerking te komen voor rijkssubsidie van ruim vier en een halve ton. De kleine christelijke partij en zijn nog steeds in principe tegen kinderopvang in Kat wijk, omdat, zo menen ze, de opvoeding van een kind de taak is van de ouders en niet van een kinderopvang. Dat standpunt kwam gisteravond weer naar voren, toen de commissieleden werd ge vraagd in te stemmen met het besluit tot het invoeren van de opvang. Wethouder H. van Mierlo: „Het is niet aan de orde of kinderopvang in plaats komt van opvoeding of er een aan vulling op is. De opvang moet er komen voor de men sen die er wel gebruik van willen maken". De Katwijk- se plannen bestaan uit een een kinderdagverblijf met 48 zogenaamde „kindplaatsen". Een tweede discussie ging over de keuze van de instel ling die het verblijf mag ex ploiteren. Van de twee gega digden hééft de Stichting Kinderopvang Katwijk (KOK) de voorkeur van het college van B en W, boven de Stichting Kinderdagver blijf De Zevensprong uit Noordwijkerhout. Ondanks de verschillen van mening in de comrpissie van advies wil wethouder Van Mierlo de kinderopvang nog deze maand in de gemeenteraads vergadering aan de orde stel len. De zaak moet voor 1 ja nuari rond zijn, wil Katwijk in aanmerking komen voor een rijksbijdrage in de stich ting en exploitatie van het bedrijf.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13