in De Zilk mogelijk toch drukke verkeersweg „Ik ben geen vernieuwer Rijkswaterstaat wil op- en afrit A44 bij Sassenheim sluiten EIDEN OMGEVING CeidócSoivtant DONDERDAG 5 JULI 1990 PAGINA 13 Winkeliers tegen verhuizing AH LtWIJK Een deel van de winkeliers in de Katwijkse 'orstraat maakt zich zorgen over het voornemen van Albert jjn om uit die straat te verhuizen naar de Prins Hendrikkade, [vrezen buiten het centrum te vallen wanneer de supermarkt, belangrijke trekker van kooppubliek, wegvalt, vrees uitte winkelier Minnee gisteravond in de commissie JR' or ruimtelijke ordening toen de verplaatsing van Albert Heijn .6,n de orde kwam. De supermarkt wil weg uit de Voorstraat :®!j jat ze er niet kan uitbreiden en omdat de bevoorrading in de »'t ialle straat een probleem is. Het argument van de bevoorra- 13 |g werd door Minnee overigens bestreden, wel AH als het college beschouwen de Prins Hendrikkade als beste plaats van nieuwbouw nadat enkele alternatieve loca- 2i waren afgevallen. Eén daarvan was de plaats aan de Tram- .30 aat/Sluisweg, waar nu de firma Schaart is gevestigd. Die viel nadat besprekingen met de eigenaar op niets uitliepen. Ande- mogelijke plaatsen in Katwijk aan Zee, zoals het Andreas- "-m'in en de Farèlschool zijn aleen npaar onderzocht omdat ze r( ldoen aan het vereiste oppervlak. Katwijk wil op Emmaplein openbaar toilet plaatsen KATWIJK De gemeen- te Katwijk wil op het Em maplein nabij de boule vard een openbaar toilet installeren. De politieke fracties zouden graag zien dat de voorziening er nog dit zomerseizoen kwam, maar volgens Gemeente werken is dat niet haal baar. De gedachten gaan uit naar het huren of kopen van een volautomatisch zelfreinigend stadstoilet. Het model dat Ge meentewerken op het oog heeft is zowel voor vrouwen als voor mannen toegankelijk en goed bestand tegen vanda lisme. Het gebruik van het toi let zou één gulden gaan kos ten. De comissie voor ruimtelijke ordening sprak zich gister avond eensgezind uit voor een snelle afwikkeling om zo spoe dig mogelijk tot de installatie over te gaan. Bij hoge uitzon dering besprak de commissie het plan nog voordat het colle ge van burgemeester en wet houders zich erover had gebo gen. Directeur C.A.J. van der Griend van Gemeentewerken plaatste echter wat vraagte kens bij de wens van de raad en B en W. Hij merkte op dat voor het toilet waarschijnlijk eerst een bouw- en lozingsver gunning noodzakelijk is, zodat een plaatsing op korte termijn niet mogelijk is. Volgens de nota van Gemeen tewerken is het eveneens mo gelijk het openbaar toilet kos- tenloos te exploiteren. Een re clamebureau zou in dat geval de kosten dragen in ruil voor het mogen plaatsen van soms tientallen reclameborden of - zuilen. Gemeentewerken geeft echter de voorkeur aan de aankoop van een toilet, dat jaarlijks naar schatting ruim 20.000 gulden kost. EWR houdt waterwinputten in Katwijk voorlopig dicht KATWIJK De NV Energie- en Watervoorzie ning Rijnland (EWR) houdt de vorige week ge sloten waterwinputten in de duinen van Katwijk voorlopig buiten gebruik. Eerst moet duidelijkheid komen over de aard en omvang van de bodem verontreiniging die nabij de putten is aangetroffen. Provincie, gemeente, EWR en Staatsbosbeheer hebben dins dag de vervuiling besproken. Afgesproken is dat eerst een zogeheten „oriënterend onder zoek" wordt uitgevoerd. Dit moet aan het licht brengen hoe ernstig de vervuiling is en of het voor de volksgezond heid en het milieu gevaar met zich meebrengt. Na het oriën terend onderzoek, dat circa twee maanden in beslag neemt, volgt een „nader on derzoek" dat er vooral op is gericht te bepalen hoe groot de vervuiling is qua oppervlakte. Een eventueel te nemen derde stap is een saneringsonder zoek. Daarmee wordt ant woord gegeven op de vraag of en zo ja op welke wijze de ver vuiling wordt gensaneerd. Dat kan door de bodem af te gra ven, maar ook de verontrei nigde grond te isoleren in combinatie met een blijvende intensieve controle behoort tot de mogelijkheden. De vervuiling in de duinen kwam bij toeval aan het licht. Op een bepaalde plek met een doorsnede van ongeveer an derhalve meter wilde niets groeien. Wandelaars maakten de gemeente Katwijk hierop attent en die lichtte provincie en EWR in. Hoewel daarover nog geen zekerheid bestaat wordt met betrekking tot de aard van de vervuiling in de richting van een gasfabriek gedacht. Ration hillegom is boosdoener E ZILK „Dat er in een station komt aan Hoogduin weg-Beek- "cian tussen Hillegom en b Zilk is op zich voor De _oi lk een prima zaak. Maar it betekent wel dat het de Beeklaan drukker ut worden. En het zit in dat de Beeklaan dan n onderdeel wordt van oost-west-verbinding iea 5sen de SW-I en de "Pj aarlemmermeer. Het al- voor De Zilk is b m een snelweg langs de feklaan", aldus het Zil- CDA-raadslid Hans j vreest dat er over enkele btfen tussen de „kleine Zill^" di. het eigenlijke dorp een ukke verkeersader komt te 3 [gen. Het liefst zouden de Zilkenaren de provinciale SW- I doorgetrokken willen zien vanaf de Tiltenberg in de oost west-richting naar Hillegom en naar de geplande SW-20 in de Haarlemmermeer. Het ver keer gaat dan gewoon om De Zilk heen. Maar sinds enige tijd maakt dit voor De Zilk gunstige alternatief weinig kans meer. Oorzaak: het nieu we NS-station bij Hillegom aan de Beeklaan-Hoogduin- weg-Wilhelminalaan. Boll: „Hillegom voelt niet voor dat alternatief via de Tilten berg want het station staat aan de Beeklaan gepland. Om de eigen Wilhelminalaan te ont lasten wil Hillegom vanaf de steenfabriek een verbinding maken. Dat is begrijpelijk voor Hillegom maar het gevolg is dat De Zilk dan met al het verkeer zit van de SW-I over de Beeklaan." Hij vreest bo vendien extra drukte omdat Hillegom plannen zou hebben Steenfabriek Dat de Hillegomse plannen in derdaad in een vrij serieus sta dium zijn wordt bevestigd door de Noordwijkerhoutse wethouder P. Heemskerk die desgevraagd zegt dat Hillegom door het trekken van een nieuwe verbinding vanaf de steenfabriek ten zuiden van de Wilhelminalaan inderdaad van een verkeersprobleem verlost is, maar dat de moei lijkheden dan wel worden verplaatst richting De Zilk aan de andere kant van het sta tion. Ook Heemskerk verwacht dat de grote oost-westverbinding nu wel vanaf de provinciale SW-I richting Haarlemmer meer via de Beeklaan zal gaan lopen. „De minst slechte oplos sing is dat ook De Zilk ccn nieuwe weg ten zuiden van de WASSENAARSE KORPSCHEF SCHIPPER: CDA-raadslid Boll: „Verkeer moet om De Zilk heen". Beeklaan krijgt. Dan is het ge plande fietspad aan de beide kanten van de Beeklaan naar Hillegom ook niet meer nodig. Die kosten kan de provincie zich besparen want dan wordt het op de Beeklaan rustiger dan het nu is", aldus de wet houder. Maar echt blij lijkt De Zilk niet te zijn met zo'n nieuwe snelweg. Boll: „Voor ons komt die oost-westverbinding op een verkeerde plaats te liggen. Het is voor De Zilk onlogisch. Om het verkeer uit de Zilk te weren hebben we de SW-I er omheen gekregen en die zou vanaf de Tiltenberg doorge trokken kunnen worden. Maar nu vast staat waar het station komt, willen we in elk geval in de discussies betrokken worden. Ik zie het al gebeuren dat tegen ons gezegd wordt: deze plannen liggen er en jul- FOTO: HENK VAN DEN ENDE lie zien maar hoe het bij jullie verder gaat. Er zou in elk ge val een onderzoek moeten ko men naar de verkeerstoename en de geluidsoverlast. Wethou der Van Duin heeft toegezegd dat hij ons standpunt kenbaar zal maken bij de provincie. Want De Zilk wil meepraten als die oost-westverbinding in derdaad over of naast de Beeklaan gaat lopen". GERARD DE KLERK 1 lurgemeester ioofdpersoon in Radioprogramma OORDWIJKERHOUT urgemeester Frans Winkel f m Noordwijkerhout begeeft ch morgenavond met een portassettebandje vol Noordwij- erhoutse muziek naar Hilver- im om daar mee te gaan wer- ■14 n aan het programma „De !o; irgemeester is jarig". In dit Bhn VRO-radioprogramma wordt floral gesproken maar de ge- trekken worden afgewisseld it korte stukjes muziek. Zo ift de burgemeester muziek St. Jeanne d'Arc en de Davids bij zich, van Ro- naiazano, van het kamerkoor de m Sancta Maria; Ars Antiqua i het koor Bejaardenklanken. 6 erder heeft hij een mooie op- ENHame van het Noordwijker- ndifjouts volkslied, maar liever uis og zou de burgemeester van- P°j/ond nog in het bezit willen 3 U n van een opname waarbij i u. Dor Noordwijkerhoutse bur- ziek irs wordt meegezongen. Zelf d de burgemeester iets van hopin op de piano spelen. programma zal worden tgezonden op vrijdagavond 3 3 igustus van zeven tot acht ir op radio 2. De burgemees- r is die dag overigens niet ja- e rug- E"c, 'aters bedanken SS, mtoniusschool OORHOUT „Wij horen in an n idonesië en Brazilië altijd be- uur chten uit Nederland over akers en krakers. Hier op het luisfront merken we echter de jeugd nog wel tot iets »th- nders in staat is". Dankbare ks i 'oorden, gisterochtend ge- 3-30 iroken door de Voorhoutse iters Lambertus Prins en ,'rans Roozen. Op de Antoni- vad sschool ontvingen de missio- arissen, .omringd door alle j4: ierlingen van de school, ieder 14 en bedrag van 1080 gulden. SP it geld was door de school •eek ijeengebracht door het doen an betaalde klusjes en het 2^ ouden van een fancy fair. sse. 'ater Roozen, die in Indonesië ,k: j werkzaam is, zal het geld ge- 7.0®ruiken voor het onderhoud '.45 an vier arme kinderen, voor O? 'ie hij kleding, boeken, /an 'hoolgeld en eten betaalt. Pa- Aci *r Prins bestemt het geld pat oor het vernieuwen van een be arochiezaal en pater Bernar- 0 ^rins> die gisteren verhin- 9.(X er£i was, gaat met de op- oud rengst een kindercrèche ope- itiën en. Bei [5' uito botst op trein ho AZERSWOUDE Een 35- irige automobilist uit Hazers- 'oude is gisteravond rond tien aal ur tegen een rijdende trein ak i treden. De man wilde met zoel ijn auto op de Stationsweg in lazerswoude de spoorbaan versteken. Er is daar een on- ki ewaakte overweg. De Hazers- roki 'oudenara zag een uit de rich- ogh ing van Leiden komende enh e*n over ^et hoofd. De wa- 1g en werd door de trein aan de wafci 'oorzijde gegrepen. De be val tuurder en een 18-jarige pas- Klr* agiere kwamen met de schrik n 'vrij. De auto raakte aan de 'oorzijde beschadigd. Afgraven van Koningspark Sassenheim in volle gang Het tijdperk dat jongelui een balletje trapten op het gazon van het Koningspark in .Sas senheim hoort definitief tot het verleden. Maandagmorgen werden er zo'n veertig bomen gerooid en twee hydraulische kranen begonnen vervolgens met het afgraven van de een meter dikke verontreinigde bo venlaag van het terrein. Tien vrachtwagens zullen de ko mende weken zevenduizend kuub grond naar een stort plaats op de Maasvlakte bij Rotterdam brengen. Het is de bedoeling dat het aannemers bedrijf NBM District Zuid Hol land uit Den Haag tegen het eind van de maand klaar is met het aanbrengen van een nieuwe schone zandlaag met teelaarde erop. De kosten van de totale saneringsoperatie bedragen 21/2 miljoen gulden en zullen door de gemeente Sassenheim opgebracht moeten worden. Na de bouw vakvakantie zal in augustus ge start worden met de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Zo lang de werkzaamheden duren zullen omwonenden tegen het metershoge hek dat om het werkgebied is opgesteld moeten aankijken. Bijzonder hinderlijk volgens de bewoners die door deze afscheiding één van de drie toegangswegen naar hun woonwijk geblok keerd zien. „We moeten nu een heel eind omlopen en kun nen geen gebruik maken van het bruggetje aan de kant van de Willibrorduslaan". Een op zichter van de Grontmij „Zo lang het karwei duurt is de aannemer verantwoordelijk voor alles wat er in het Ko ningspark gebeurt ook voor mogelijke ongelukken. Van daar dat hek." FOTO: HENK VAN DEN ENDE Tolhuisje Oegstgeest mogelijk gerestaureerd OEGSTGEEST Het oude tolhuisje aan de Oegstgeester Dorpsstraat wordt zeer waar schijnlijk gerestaureerd. De restauratie is opgenomen in een plan dat door een project ontwikkelaar voor het gebied is opgesteld. „Over het tolhuis wordt onderhandeld met ie mand met een vrij beroep", al dus wethouder Rijks gisteren in de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken. Rond de Oude Dorpsstraat worden 55 woningen gebouwd in een tweetal gebiedjes: het voormalige terrein van trans portbedrijf Van der Luyt en een stuk grond ten oosten van de Pastoorswetering. Nadat het vorige week tijdens een hoorzitting gunstig was ont vangen bleken ook de com missieleden het een goed plan te vinden. De socialist Weg man vindt dat de invulling van het plan moet passen in het gemeentelijke volkshuis vestingsplan. „Dus geen wo ningen die meer gaan kosten dan drie ton". „Zodra de plan nen vastere vormen aannemen komen wij er op terug", be loofde de wethouder. Exibitionist in Ter Aar TER AAR De rijkspolitie heeft gistermiddag rond half zes vergeefs jacht gemaakt op een schennispleger. De man, een slanke, in beige kleding gehulde fietser, liet op het Windepad aan passerende schoolkinderen zijn geslachts delen zien. Een meisje meldde dat bij de politie. De exibitio nist is volgens de rijkspolitie veel vaker actief in de omge ving van het Windepad. WASSENAAR De Haagse hoofdinspecteur J. Schipper (43), die in Was senaar korpschef Van der Wolk opvolgt, ziet een heid en collegiale samen werking binnen de Was- senaarse politie als zijn eerste prioriteit. „Ik ben een geboren organisator, maar geen radicale ver nieuwer", aldus Schipper. De nieuwe hoofdcommissaris werkt nu nog als chef van de Mobiele Eenheid in Den Haag, een functie die hij sinds 1 ja nuari van dit jaar bekleedt. Daarvoor heeft hij in de 21 jaar bij de Haagse politie tal van functies vervuld. Hij be gon in 1969 bij het bureau in de Jan Hendrikstraat. In de jaren die daarop volg den, vervulde hij diverse func ties bij de recherche en bij het bureau verdovende middelen. „Ik denk dat de brede erva ring die ik in Den Haag heb opgedaan, me zeker heeft ge holpen bij de beoordeling van mijn sollicitatie in Wassenaar", aldus Schipper. Uitdaging Ondanks het feit dat hij pas sinds 1 januari van dit jaar chef van de Mobiele Eenheid in Den Haag is, aarzelde Schipper niet lang toen hij hoorde van de mogelijkheid om in Wassenaar aan de slag te gaan. „Ik ben niet uitgeke ken in Den Haag, maar ik ben wel bang om hier in herhalin gen te gaan vervallen. Het is een uitdaging om de volledige verantwoordelijkheid over een heel korps te dragen". Onder de talloze ervaringen die hij in Den Haag heeft op gedaan, zullen hem twee altijd bijblijven. „Ik zal nooit de ge beurtenissen vergeten bij de Indonesische residentie in Wassenaar, waar in 1971 een agent werd doodgeschoten. Ook de gijzeling in de Franse ambassade in september 1974 zal me altijd bijblijven. Ik moest zorgen, dat er tijdens die moeilijke dagen voldoende personeel beschikbaar was. Het was de spannendste week van mijn leven". De nieuwe Wassenaarse korpschef, die in zijn vrije tijd een fervent paardrijder is, is getrouwd en vader van twee kinderen. Hij heeft natuurlijk gehoord van de problemen binnen het politiekorps van Leidschendam, waar korps chef De Vroedt op non-actief is gesteld wegens gebrek aan vertrouwen onder het perso neel. „Ik verwacht dergelijke moeilijkheden niet in Wasse naar. Dat is een heel ander korps met een totaal andere sfeer". Schipper denkt erover in Wassenaar te gaan wonen, maar heeft daarover nog geen definitief besluit genomen. Agrarische commissie wil gesprek over folder FNV DENHAAG/BOLLENSTREEK De Agrarische Structuur commissie Bollenstreek wil een gesprek met een delegatie van de FNV over een folder die deze vakbond heeft verspreid. Vol gens de commissie bevat de folder een aantal zeer suggestieve uitspraken over de gevolgen voor de gezondheid van het wer ken met bestrijdingsmiddelen in de bollenteelt. De folder van de FNV is verspreid naar aanleiding van het on derzoek dat de Leidse universiteit naar de effecten van het ge bruik van de pesticiden heeft gedaan. In het populair geschre ven vlugschrift van de vakbond wordt onder andere verband gelegd tussen kanker en het werken in de bollen. De folder schoot de diverse besturen in de bollenwereld in het verkeerde keelgat. De Agrarische Structuurcommissie Bollen streek voelde zich eveneens aangesproken en nam contact op met de FNV. Volgens de commissie is de FNV echter niet bereid „alleen over dit onderwerp" een gesprek aan te gaan met de bol- lenkwekers. De vakbond wilde dat bij een eventueel gesprek ook andere onderwerpen op de agenda werden geplaatst. De Agrarische Structuurcommissie is hier boos over. „Van rede lijk overleg over een datum, plaats en te bespreken onderwerp was bij het secretatriaat van de FNV tot op heden geen sprake. De aantijgingen in de folder moeten worden hardgemaakt. Als de FNV dat niet kan, verwachten wij dat zij dergelijke uitlatin gen officieel terugnemen", aldus de commissie in een persbe richt. Provincie wijst bezwaren af tegen wandelpad Wijde Aa DEN HAAG/ALKEMADE/ HOOGMADE Gedeputeer de staten (GS) wijzen de be zwaren af tegen het opnemen van een deel van de oever van de Wijde Aa in de lange af standswandelroute van het „Groene Netwerk". Het aan wijzen van de oever tussen tussen Groenewoudsekade en Veenderwijk als wandelpad verandert volgens GS niets aan de bestaande situatie. Het pad was al opgenomen in de wegenlegger van de gemeente SASSENHEIM Rijkswaterstaat wil de veel gebruikte op- en afrit vqn rijksweg A44 ter hoogte van het Klinkenbergerviaduct in Sassenheim afsluiten. Enige jaren geleden bestond al het voornemen een van de vier bestaande op-> en afritten te sluiten. Voormalig burgemeester A. Kret die de verkeersaangelegenhe- den in het bollendorp voor zijn rekening nam merkte destijds op: „Sassenheim is een van de weinige gemeenten in Nederland met zo veel aan- en aftakkingen op een autosnelweg: de Van Pallandtlaan, de Warmonderdan, het Klinkenbergerviaduct en tenslotte het Postviaduct". De ex-burgemeester blijkt gelijk te krijgen nu ongeveer twee jaar na dato Rijkswaterstaat werkelijk stappen onderneemt de betreffende verkeersvoorzieningen aan het wegennet te ont trekken. Rijkswaterstaat voert aan dat er door de beperkte af stand tussen de ter plaatse aanwezige toe- en afritten, 300 meter, problemen ontstaan tussen het in- en uitvoegend verkeer naar en van de autosnelweg. Met name tijdens de spitsuren zou dit een verkeersonveilige situatie opleveren. Wanneer de op- en afrit definitief gesloten wordt, moet het snel verkeer gebruik maken van de nabij gelegen aansluitingen bij de Warmonderdam of in zuidelijke richting bij het Postviaduct. De plannen van Rijkswaterstaat liggen 30 dagen ter visie in het Sassenheimse gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen desge wenst binnen die periode een schriftelijk bezwaar indienen. Deze afrit van de A44 moet dicht, zo vindt Rijkswaterstaat. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Alkemade. Er verandert hoog uit iets aan het gebruik van het pad. Er komen geen voor zieningen voor andere vormen van recreatie. Dat schrijven GS in antwoord op twee bezwaarschriften die namens de eigenaren van de grond langs de Wijde Aa zijn ingediend. Eén van de twee bezwaarschriften zou overi gens te laat zijn ingediend en daarom alleen al worden afge wezen. r Volgens de eigenaren was de aanwijzing als wandelpad onderdeel van het „Groene Netwerk" in strijd met de agrarische bestemming van het gebied. Zij vreesden over last en vernielingen door re creanten. Volgens hen zouden niet alleen lange-afstandswan- delaars, maar ook gasten van de naburige camping, cursisten van de zeilschool, vissers en andere dagrecreanten het pad gaan gebruiken. Op een hoor zitting over de kwestie dreig den de grondeigenaren eerder al het gebruik van het pad on mogelijk te maken. Gedeputeerde staten zijn het niet eens met de veronderstel ling dat het pad al dertig jaar niet meer in gebruik is. Tot voor kort was het de enige ontsluiting van Aderweg 8. Volgens gedeputeerde staten is het altijd al voor iedereen toe gankelijk geweest. GS merken bovendien op dat het opnemen van de route geen verplichtin gen voor de grondeigenaren met zich meebrengen. De eni ge voorzieningen die er wor den aangebracht zijn gekleur de routepaaltjes en opstapjes over hekken. Het onderhoud daarvan komt voor rekening van de provincie. Ze moeten alleen het aanbrengen ervan maar toe te laten.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13