udwig overvleugelt Jean-Paul vanPoppel 4; Johan Museeuw kan grote werk aan Frans Maassen ligt op schema MPORT £eidóe Souiaut WOENSDAG 4 JULI 1990 PAGINA 9 In B'Fevenoord los van amateurtak Maria J De banden tussen de sportclub en va|e stichting betaald voetbal Feyenoord zijn verbro- ten. De stichting, geleid door de heren Lundqvist, De y j0Jónë en Snoeck, gaat op eigen benen verder. De af- Ascdcheiding was noodzakelijk om een faillissement van Tijsterle oude stichting betaald voetbal te voorkomen, i Rijnsjoofdsponsor HCS stelt zich de komende vier jaar garant voor de financiële huishouding. Het automati- L°0rjWingsbedrijf betaalde het afgelopen seizoen al de sa- imerusarissen van de spelers en heeft het geld voor de nieu- :ln; Gei/e aankopen Van der Laan (FC Den Haag), Sabau, Robeifraser en De Goey voorgeschoten. Het sponsorfonds j/ordt juridisch eigenaar van alle contractspelers. De Ontwikkelingen bij Feyenoord gaan hiermee in een Kumaieel andere richting dan drs. Joop van der Reyden t Noorjestijds adviseerde. Het voorstel van de toenmalige dejrisis-manager om een lening op het stadion te ne- mTen, werd geblokkeerd door de sportclub, die over 51 jrocent van de aandelen beschikt. De amateurtak leeft na de scheiding geen zeggenschap meer over y iet betaald voetbal-gedeelte van Feyenoord. Loohuis wint Trabant HAAKSBERGEN Wielrenster Agnes Loohuis-Damveld heeft tot haar stomme verbazing aan de overwinning in de vier daagse van Karl-Marx-Stadt een heuse Tra- bant overgehouden. Het Oostduitse autoode, waar de DDR-burger in het nabije verleden tien jaar op moest wachten na betaling, is na de eenwording kennelijk aan de straatste nen niet kwijt te raken en wordt nu maar als hoofdprijs in sportwedstrijden weggege ven. De organisatoren van de etappewed strijd hadden ook gezorgd voor de benodig de papieren en zorg gedragen voor de uit en invoerrechten. Loohuis besloot daarop maar achter het stuur te stappen en het ding, ook nog een GTI-uitvoering, naar Haaksbergen te rijden. „Van een bult af gaat-ie wel 140 kilometer per uur", zei ze bij terugkeer. Winnen denkt aan afstappen MONT SAINT MICHEL Peter Winnen was gisteren de somberste renner in de Tour de France. De blessu res aan zijn heup en schouder wilden maar niet gene zen. De Limburger klaagde gisteren dat de pijn nu ook in zijn rechterbeen is getrokken. Na pogingen door massage de beknelde spieren los te krijgen, heeft de ploegleiding besloten Winnen naar een Franse ma nueel therapeut („kraker") in Avranches te sturen. Daar werd de ongelukkige Nederlandse kampioen gis teravond behandeld. De Limburger was na afloop van de vierde etappe bij de Mont Saint Michel zo somber gestemd, dat hij het woord opgave in zijn mond nam. „Indien geen verbetering optreedt de komende dagen, denk ik te moeten afstappen. Het heeft op deze manier geen zin, ik ben de ploeg tot last en schiet er zelf ook geen meter mee op", aldus de mistroostige Peter Win nen, die in de laatste van de vijf groepen eindigde. Het peloton was uit elkaar gerafeld door een valpartij op ongeveer tien kilometer van de finish. Boogerd en Overgaag naar WK wielrennen van Bon (Apeldoorn), Michael erd (Den Haag), Hans van Dijk (Boe kei) en Niels van der Steen (Hoog land) geselecteerd voor de wegwed strijd bij het WK voor junioren, dat van 14-22 juli in het Engelse Middles brough wordt gehouden. Het viertal wordt ook ingeschreven voor de ploegentijdrit. Damescoach Thea van Rijnsoever heeft in Engeland vijf ju niores onder haar hoede. Het zijn Da nielle Overgaag ('s-Gravenzande), Elsbeth Vink (Wijk en Aalburg), Henriette Vooijs (Rijnsburg), Marina van Hest (Tilburg) en Natasha den Ouden (Galder). Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 20.27 uur: Die 2 in Italië. Nederland 3, 19.15 uur: Wimbledon en Tour de France; 19.50 uur: WK voetbal. België Nederlands 2, 19.30 uur: WK voetb&l. België Frans, 20.05 uur: Tour de France. Duitsland 2, 19.25 uur: WK voetbal; 22.55 uur: Wimbledon. BBC 1, 23.20 uur: Wimbledon; 00.20 uur: WK voetbal. BBC 2, 17.00 uur: Wimbledon. Eurosport, 18.00-01.30 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur: Wimbledon en Tour de France. Duitsland 1, 11.03 uur: WK voetbal. BBC 1, 14.50 uur: Wimbledon. BBC 2, 10.00 en 17.00 uur: Wimble don; 11.50 en 14.35 uur: Cricket. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Euro- ,E MONT-SAINT-MI- irtpHEL Jean-Paul van 'oppel dreigt binnen de [|loeg-Post te worden vervleugeld door Olaf iudwig. Niet de renner lie onder leiding van Jan laas ooit vier etappes won n de Ronde van Frank- ijk, maar de Oostduitse ;rachtpatser blinkt tot op ieden uit in de sprints. )at Ludwig, die de groene trui edelijk stevig om de schou- ers heeft, gisteren de ritzege it handen werd gegrist door e slimme Belg Johan Mu- eeuw, was een schoonheids- outje, dat vooral aan zijn on- rvarenheid in het profmilieu noet worden toegeschreven. Jndanks zijn derde plaats naakt Ludwig van alle sprin- ers tot dusver de sterkste in ruk. De wijze waarop Ludwig ich manifesteert is ronduit lecht voor Van Poppel, die linnen de ploeg de eerste viool 'an sprinter dreigt te verbe en aan de 30-jarige nieuwko- ner uit de DDR. In theorie leek de optieverde ling binnen de ploeg te klop pen. Ludwig mag zich toeleg gen op de groene trui en Van Poppel moet gesteund worden voor de massasprints. Op pa pier een sluitende werkwijze. In de praktijk laat de Neder lander het echter lelijk afwe ten. Terwijl Ludwig vrolijk zijn puntjes vergaart, verzaak te Van Poppel gisteren in de eerste de beste mogelijkheid die zich aandiende. Hij zette de lijn van de Ronde van Italië door en ging ten onder in het duw- en trekwerk waarmee een massasprint doorgaans ge paard gaat. Ludwig was vervolgens niet meer in staat om het foutje van zijn ploeggenoot te her stellen. Een derde plaats was het maximale dat hij er kon uitslepen. Overigens nog een prestatie om U tegen te zeg gen, want Ludwig had zich vergist in de finishlijn. Hij meende die op 500 meter voor de meet te zien en ging dus te vroeg aan. Toen vervolgens Nijdam aanzette, attaqueerde Ludwig opnieuw, waarna hij zelfs nog een poging onder nam om Museeuw van de rit zege af te houden. „Toen had ik echt geen kracht meer over", sprak de Oostduitser verontschuldigend. „Ik moest trouwens wel, want ik veron derstelde Van Poppel in mijn vfriel te hebben. Hij had er dan nog overheen gekund". De explosies van Ludwig mag Van Poppel als zeer dreigend voor zijn positie aanmerken. De arbeiders van de ploeg re den zich gisteren zonder resul taat uit de naad. Daarover wa ren zij behoorlijk ontstemd. De reactie van Guy Nulens op de verspilde energie in de laatste twintig kilometer sprak boek delen: „Beter kon het toch niet, is het wel?". Eén van de ongeschreven wet ten in de wielersport is dat knechten zich niet graag uit sloven voor kopmannen die niet winnen en dus geen geld in het laatje brengen. Zeker niet als er een alternatief voorhanden is. Bij Panasonic is die er in deze Tour voor Van Poppel. Zijn naam is Lud wig. Het argument, dat Van Poppel aandroeg voor zijn gemiste kans, is dat de sprint een rom meltje was. „Ik heb zeker drie honderd meter met losse han den gereden, zo werd er ge gooid en gesmeten. Toen ik een kwak van Kelly kreeg, heb ik het voor gezien gehou den", luidde zijn verweer. Een ongeloofwaardig verhaal, omdat massasprints nagenoeg altijd op die manier verlopen. Dat weet Van Poppel ook. Hij voert het verweer van een renner in het nauw. Naar de oorzaak is het gissen, maar niet voor Post. Die wilde er niet te veel over kwijt, maar met een paar woorden gaf hij voldoende uitleg. „Het is een kwestie van zelfvertrouwen". Garrison stopt Seles-express LONDEN Wimbledon oeft zich dit jaar verder iet meer druk te maken •m het gekreun van Mo- ïica Seles. De 16-jarige foegoslavische, die zes oernooien achter elkaar ïad gewonnen en 36 par ijen ongeslagen was ge lleven, struikelde in de kwartfinales over de ver- )eten strijdende Ameri- taanse Zina Garrison: 3-6, •3, 9-7. De tien jaar oudere kleurlinge jit Houston haalde daarmee voor de vijfde keer in haar ange, grillige loopbaan de aatste vier van een Grand 51am-toernooi sinds ze tien jaar geleden, ook als 16-jarige, debuteerde. Op Wimbledon jebeurde dat in 1985, in Mel bourne al twee jaar eerder en op Flushing Meadow in 1988 en 1989. Vader Karoly Seles, een ver dienstelijk cartoonist, tekende zijn dochter voor Wimbledon als een bibberend angsthaasje tegenover vier reusachtige let- die de naam GRAF vormden. Ondanks de over winningen van Monica op de Westduitse in Hamburg en Pa rijs. Het zou niet tot een re vanche van Graf op gras ko men. Zina Garrison, sinds haar huwelijk in septembeF mrs. Willard Jackson, stond in de weg. Op baan één, met 6000 adem loze toeschouwers, voltrok zich een drama en een klein wonder. Toen Seles, die vol gens een maandag gebruikte „kreunmeter" bij haar luidste kreet 91 decibel produceerde (experts vergeleken dat met een dieseltrein), de eerste set in een half uur had gewonnen (6-3), leek niets een nieuwe confrontatie met Graf in de weg te staan. „Ik wist niet wat me overkwam", aldus Garri son. „Er kwam even iemand voorbij dié me een pak slaag en ik had geen idee wie het was, zo snel ging het". Garrison, die bij het ontvan gen van de service klaar staat als een straatvechter, wist niets beters te doen dan haar eigen spelletje te blijven spe len. „En dan maar hopen, dat er een keerpunt zou komen". De taktiek van de Amerikaan se, die vorig jaar op de US Open huilde toen ze Chris Evert de laatste Grand Slam- nederlaag bezorgde, was zo gek nog niet. Ze hield de bal met veel slice zo laag mogelijk in de hoeken van de baan, zo de aan beide zijden twee handige Seles soms gedwon- was met één hand te En waar mogelijk kwam Garrison naar voren om de zaak af te maken. Seles bleef gewoontegetrouw aan de base line kleven. De ommekeer kwam. Garrison sleepte de tweede set dank zij een doorbraak in de vierde game uit het vuur (6-3) en liep Zina Garrison juicht en gaat over naar de halve finales. zelfs uit naar 4-1 in de derde set. Maar Seles zou Seles niet zijn als ze niet terugvocht. Garrison mocht voor 5-1 ser veren, maar in plaats daarvan werd het achter elkaar 5-4. Vanaf dat moment werd het schouwspel een ware thriller, waarbij met geen mogelijkheid was te voorspellen wie zou winnen. Op 7-6 en 30-40 had Seles een matchpoint, maar Garrison, die kort daarvoor een lelijke val maakte, redde zich met een formidabele fore hand rechtuit. Garrison putte daar zo veel moed uit, dat ze in de vijftiende game een doorbraak forceerde en op love de overwinning greep: 9- 7. Garrison had vooral ook een overwinning op zichzelf be haald. „Ik heb dit jaar in vier partijen matchpoint gehad en nog verloren. Het was net als in 1984. Toen overkwam me dat op Wimbledon tegen Vir ginia Wade. Psychologen noemden mij als voorbeeld van iemand, die de druk niet aankan. Vandaag heb ik bewe zen, dat ik daar wel degelijk mee om kan gaan". Sabatini Bijna slaagde de Sovjetrussin Natalia Zvereva er in om in de laatste partij van de dag voor een tweede verrassing te zor gen. Ze kwam tegen de als vierde geplaatste Gabriela Sa batini voor te staan met 5-3 in de derde set. De twee jaar ou dere Argentijnse won tenslotte FOTO: AP alsnog met 6-2, 2-6, 8-6. De nummers één en twee van de plaatsingslijst, Graf en Navra- tilova, plaatsten zich overtui gender voor de halve finales tegen respectievelijk Jana No- vatna (7-5, 6-2) en Katerina Maleeva (tweemaal 6-1). Lendl Ivan Lendl kwam gisteren weer een stapje dichter bij zijn grote doel, de eerste Wimble- don-kroon in zijn loopbaan. Opnieuw slaagde de 30-jarige Tsjechoslowaak er niet in zon der setverlies een ronde ver der te geraken. De hoekige Oostenrijker Alex Antonitsch was in het begin nog fris ge noeg om Lendl te verontrus ten, maar kwam naarmate de partij vorderde klasfee te kort om de nummer één van de wereld te weerstaan: 3-6, 6-4, 6-3, 6-4. Alleen de Zwitser Jakob Hla- sek kon Lendl in de tweede ronde inspireren tot groot machtsvertoon. „Kleintjes" als Miniussi, Shelton en nu ook Antonitsch profiteerden van tijdelijk concentratieverlies van Lendl en wonnen ieder een set. Ook in de kwartfina les komt Lendl, die de geplaat ste spelers om zich heen weg zag vallen, tegenover een „no body" te staan: Brad Pearce. Maar in diens schaduw wacht Stefan Edberg, die voor het eerst sinds 1987 op Wimbledon een landgenoot tegenover zich vindt: Christian Bergström. LÊlUGJM.Jf Johan Museeuw wint de vierde etappe voor Guido Bontempi (links) en Olaf Ludwig. FOTO: APC MONT SAINT MICHEL Massasprints zijn geen geliefkoosd werk voor Johan Museeuw. De 24-jarige Belg prefereert een finale met hooguit tien renners. Voor de Tour de France liet de derdejaars prof nog nadrukkelijk weten niet te speculeren op massale aankomsten. Gis teren was de wielrenner uit de ploeg van Jean- Luc Vandenbroucke aan de voet van de abdij van Le Mont Saint Michel de snelste van vijftig coureurs die naar de finish denderden. „Ik was er nog niet helemaal van overtuigd ondanks het feit dat ik Vanderaerden, Nijdam, Freuler en Ludwig al een keer heb verslagen dit jaar. Ik denk dat ik het grote werk nu aan kan. Mijn Tour kan niet meer kapot". LE MONT-SAINT-MI- CHEL Frans Maassen is een rustige, intelligente Limburgse jongen, die over net iets meer talen ten beschikt dan de door snee profwielrenner. Van af het moment dat hij zich dat realiseerde, doet Maassen aan carrièreplan ning. Hij ligt keurig op schema met een Tour-trui, klassieker, na tionale titel en etappe in de Ronde van Frankrijk op zak. Er is één smetje: Maassen greep deze week naast de gele trui. Met gemengde gevoelens moet hij vrij machteloos toe staan dat Steve Bauer op dit moment de drager van het felst begeerde tricot onder de wielrenners is. Na gisteren is de kans om de leiderspositie van de Canadees over te nemen flink geslon ken. Maassen kwam op achter stand binnen en leverde nog eens bijna een halve minuut in op Bauer. Maar de Nederlan der had ook niet gisteren, mo gelijk vandaag of overmorgen moeten toeslaan, maar afgelo pen zondag toen hij het gerin ge verschil van de door hem gewonnen eerste etappe in de ploegentijdrit had kunnen wegwerken. En juist in die discipline ging het mis. De aanwezigheid van vele specia listen ten spijt bleek Buckler als ploeg niet sterk genoeg om een droom van Maassen wer kelijkheid te laten worden. Die misstap wordt Maassen overigens niet zwaar aangere kend. De beschuldigende vin ger gaat indirect richting Mat- hieu van Schovend, de chauf feur van een auto van de NOS-radio. Die reed daags voor de Tour-start Peter Win nen ondersteboven. Als gevolg van blessures kon de kersver se kampioen van Nederland vérvolgens geen structurele bijdrage leveren in de ploe gentijdrit. „Als Winnen niet was aangereden, reed Maassen nu in het geel", laat ploeglei der Jan Raas niets aan duide lijkheid te wensen over. Maassen zelf ziet het iets genu anceerder. „Ik dacht na de ploegentijdrit echt dat we een wereldtijd hadden gereden. Het was een klap toen ik hoor de dat we slechts achtste wa ren. Ik neem niemand iets kwalijk, het kan eenmaal ge beuren dat niet iedereen goed is. Die dag heb ik de kans ge mist om ooit in het geel te rij den". Het typeert de persoon Maas sen. Een correcte vent met een gezonde portie eerzucht. De 25-jarige renner realiseert zich terdege dat er nog genoeg doe len overblijven om na te stre ven. „Ik wil niet doelloos rondrijden in de Tour", luidt het uitgangspunt waarmee hij dagelijks op de fiets stapt. „Het zou natuurlijk fantastisch zijn om de gele trui in het bezit te hebben, maar ik moet realist blijven. Die etappewinst bete kent al een geweldige opluch ting. Ik rijd nu mijn derde Tour, heb verschillende malen in ontsnappingen gezeten en altijd zonder resultaat. Dit jaar is het al in de eerste etappe raak. Dat vergoedt de pijn een beetje". Lang treuren over gemiste kansen is niet de stijl van' Frans Maassen. Hij is al lang blij dat er aan de kwakkelpe riode van het voorjaar een eind is gekomen. Een gekwet ste knie, overgehouden aan een valpartij in Parijs-Rou- baix, verhinderde hem te kun nen uitblinken in zijn speciali teit. De compensatie moet dus elders woden gehaald. Bijvoor beeld in de Ronde van Frank rijk. Dat Maassen na een te genslag terugkeert op zijn oude niveau, tekent zijn klas se. Het zegt tevens veel over zijn beroepsernst. Maassen is één van de renners die het vermogen heeft om in ver schillende disciplines uit te blinken. In zijn geval betreft dat de voorjaarsklassiekers en het vrijbuiterwerk in de Tour. Marktwaarde t: „Op die wedstrijden stem ik mijn seizoen af. Mocht het mislukken, dan heb ik al tijd nog de najaarsklassiekers achter de hand om een foutje te herstellen. Trouwens,, ook in de kleine etappewedstrijden kan ik goed uit de voeten. Ik won bijvoorbeeld de Ronde van België. Het belangrijkste blijft echter de Tour. Daarin wordt voor een belangrijk deel je marktwaarde bepaald. En de prijs voor de criteriums na afloop. Hoewel renners als ik daarmee ook voor een deel af hankelijk zijn van de klasse mentsrenners. Als zij voor aansprekende prestaties zor gen, gaat ook onze prijs om hoog. Simpel gesteld, heb ik er financieel belang bij dat Rooks en /of Breukink minimaal een opvallende Tour rijden. Of he lemaal mooi, de Tour gaan winnen". Nu Maassen meer terrein heeft moeten prijsgeven op Bauer, is hij tevens van de angst verlost in de tijdrit van zaterdag door de Canadees te worden ingehaald. Daar zat de Limburger toch over in. „Dat is zo erg, vooral als het door de gele trui-drager gebeurt", zag hij al de camera's van de tele visie onverbiddellijk op zich gericht. „Het is me een paar keer gebeurd en ik bewaar daar niet de prettigste herin neringen aan. In de Dauphiné Libéré ben ik ooit door Ber nard Vallet, de huidige ploeg leider van Mottet, ingehaald en als amateur in een Franse koers door de Oostduitser Uwe Raab". Van kilometer tot kilometer NANTES In Nantes start ten gisteren bij droog weer 197 renners voor de vierde etappe van de Tour de France over 203 km naar de Mont Saint Michel. Parkoers: vlak. 24 km: 1e bonlficatie-tussensprint: 1. Phlnney (6 seconden), 2. Ludwig (4), 3. Van der Poel (2). 37 km: Moreau start solo. 43 km: Moreau bijgehaald. 60 km: Ghlrotto alleen voorop. 65 km: Peloton pakt Ghlrotto terug. 130 km: Rué in aanval voor kort fami liebezoek. 133 km: Aanval Delion. 139 km: Van Hooydonck achterhaalt 140 km: Onder Impuls Panasonic her groepering. 148 km: Aanval van Lllholt. 172 km: Voorsprong 0.40. Pulido en Stelnmann In tegenaanval. 183 km: Pulido staakt achtervolging. 187 km: Stelnmann bij Lllholt 191 km: Vluchters achterhaald door peloton. 194 km: 2e bonlficatie-tussensprint: 1. Ludwig, 2. Bauer 3. Kummer. 203 km: Museeuw wint in massa sprint vierde etappe voor Bontempi en Ludwig. Bauer behoudt gele trui. sportuitslagen ZATERDAG HONKBAL Hoofdklasse: Sparta-Neptunus, HCAW Tijgers-De Spartaan, PSV-NI- cols, Kinheim-Quick, Plrates-ADO. 1a klasse A: OWO-Euro Stars, Wasse- naar-Terrasvogels, Knuppelaars-N DC '86, Alphians-Storks. SOFTBAL Kampioenspoule: Terrasvogels- Twins (2x), Schledam-Bloemendaal (2x), Onze Gezellen-HCAW Tijgers (2x). Promotie hoofdklasse: DSC '74- Zwijndrecht (2x), VUC-Sparta (2x), Wassenaar-HHC (2x). Promotie 1e klasse: DSS-Storks (2x), Survlvors- Kennemerland (2x). CRICKET Hoofdklasse: Kampong-VRA, Excel- sior-Kon. UD. Quick-Kon. HCC, VCC- HBS, Bloemendaal-VOC. HONKBAL Hoofdklasse: Neptunus-Sparta, De Spartaan-HCAW Tijgers, NIcols-PSV, Quick-Kinheim, ADO-PIrates. 1e klas se A: Euro Stars-O WO, Terrasvo gels-Wassenaar. NDC '86-Knuppe- laars, Storks-Alphians. 2e klasse C: Hilversum-Celerltas, Vlaardlngen Holy-ABC, Flyers-Survlvors, Thamen- VUC, Braves-Blue Birds. SOFTBAL Promotie hoofdklasse: Run '71-Plra- tes (2x), Plonlers-Pino's (2x). Promo tie overgangsklasse: ADO-SHELL (2x), Birds-AIcmarla Vlctrix (2x), RCH- UW (2x), Ducks-TT Tigers (2x). Pro motie 1e klasse: Spaarnwoude-The Herons (2x), TYBB-FAK Coppla (2x), Flying Petrels-Double Strike (2x). Sponsor voor honkbalbond DEN HAAG De Koninklij ke Nederlandse Baseball en Softball Bond heeft een spon sorcontract afgesloten met Oogmerk Opticien. De verbin tenis houdt in dat alle spelers van de nationale selecties een oogtest kunnen ondergaan en dat de eventueel noodzakelijke brillen of lenzen zullen wor den vergoed. cols 3-0 1s klaas* A: Alphlans-Euro Stars 6- 4. PAARDESPORT 1* ko*ra, 1609 m: 1. Eliot Hanover (Ao. de Wrede) 2.07.9-1.19.5, 2. Diamond Space,- 3. Eclatant G. Toto: winnend 1.80 plaats 1.50 2.70 koppel 3.40 trio 14.60. 2* koers, 1609 m: 1. Fighting Champ (J. de 2.39.5-1.19.8, 2. Allta Morgan, 3. Niet gestart: Delmonlca Ashton. Toto: winnend 1.10 polaats 1.10 2.50 3.70 koppel 5.10 trio 25.90. 4e koers, 2000 m: 1. Charme Uithuizen (W. Goedhart) 2.40.4-1.20.2, 2. Yvanhoe Fortuna, 3. Chance Enkhulzen. Toto: winnend 1.20 plaats 1.20 5.20 koppel 21.20 trio 63.00. 5* koers, 2000 m: 1. Dex Ruimzicht (J. Batist) 2.39.0-1.19.5, 2. Esmeralda K., 3. Elton Prin ce. Toto: winnend 10.10, plaats 2.30 4.20 1.20 SaSfüti'tt» Miracle (H. Grift) 2.03.9-1.17.0, 2. Duke of Wlnsser, 3. Dream Mereveld, 4. Cassanova Boy. Toto: winnend I.30 plaats 1.00 1.00 1.20 koppel 2.30 trio II.30 kwartet 38.80. 7e koers, 2000 m: 1. Silver Day (Ph. van Dijk) 2.40.5-1.20.3, 2. Caroline Duke, 3. Boyke D. Toto: winnend 4.60 plaats 2.90 1.50 koppel 8.30 trio 76.30. 8e koers, 2000 m: 1. Comeet Ruimzicht (W. Vos) 2.41.9-1.21.0, 2. Aldfaers Dream, 3. Bry an Harvester. Niet gestart: Como Queen. Toto: winnend 2.50 plaats 2.00 2.50 4.10 koppel 11.70 trio 197.80. 9e koers, 2000 m: 1. Coloured Snow (R. van Stam) 2.34.3-1.17.2, 2. Chokey Treen, 3. Aron- gestart: Benta. Toto: winnend 2.20 plaats 2. pel 12.00 trio 95.60 kwartet 1042.90. Earl Torpedo (J. 10e koers, 2000 Dooyeweerd) 2.42.6-1.21.3, 2. Darling Space, 3. Card Shark. Toto: winnend 2.50 plaats 1.20 1.50 1.60 koppel 8.50 trio 67.50. W-S: 8-6-3-8-10. Uitbetaling: 2485,80. Om zet tótalisaton 163.677,00. SOFTBAL Kampioenspoule: Bloemendaal-Terrasvogels 0-4, Onze Gezellen-Twins 0-4. Promotie hoofdklasse: Plno's-HHC 0-1. TENNIS Wimbledon Herenenkelspel, achtste finales: Pearce (VSt)-Woodtorde (Aus) 6-4, 6-4, 6-4, Lendl (Ts|/1FAntonltsch (Oos) 3-6, 6-4, 6-3, 6-4. Oamesenkelspel, kwartfinales: Garrison (VSt/5)-Seles (Joe/3) 3-6, 6-3, 9-7, Graf (BrD/1)-Novotna (Tsj/13) 7-5, 6-2, Navratllova (VSt/2)-K. Maleeva (Bul/7) 6-1, 6-1, Sabatini (Arg/4)-Zvereva (Sov/11) 6-2, 2-6, 8-6. Gemengd dubbelspel, 2e ne/A. Sanchez Riet (Ned) 6-2, Jeugdtoemooi, meisjes, 1e ronde: Boogert (Ned)-Park (ZKO) 6-0, 4e etappe: 1. Museeuw (Bel) 203 km 5.23.33 (20 seconden bonificatie), 2. Bontempi (Ita)z" Phlnm Kelly (Ier), 8. Van Poppel (Ned), 9. De Wilde (Bel), 10. Schalkers (Ned), 11. Nijdam (Ned), 14. Van der Poel (Ned), 15. Hermans (Ned), overige Nederlanders: 33. Manders, 38. Pen- sec (Fra), 41. LeMond (VSt), 47. Rooks, 49. Poels, 50. Bauer (Can), 51. Roche (Ier) op 0.07, 65. Slemons. 73. Jakobs, 81. Delgado (Spa) 0.21, 84. Breukink, 85. Hampsten (VSt), 88. Maassen, 92. Bugno (Ita), 98. Solleveid, 110. Tolhoek, 112. Van Aert 0.28, 126. Schu- 0.33, 136. De Vries, 140. Flgnon (Fra) 0.44, - |aatste ph. 15.33.24, 2. 0.30, 3. Maassen 0.33, 4. Chlapuccl (Ita) 1.01, 5. Argentln (Ita) 8.27, 6. Alcala (Mex) 9.58, 7. Rooks 10.05, 8. Kelly, 9. Van Lancker (Bel) 10.14, 10. Pelper (Aus), 11. Nulens (Bel), 12. Winterberg (Zwl) 10.15, 13. Sergeant (Bel) 10.17, r *- <Spa 1.30, 65, Schalkers, 72. Manders 11.35, 78. Poels 11 41, 90. Schurer 11.55, 97. Slemons 12.12, 102. Winnen 12.14, 107. Ducrot 12.20, 110. Solleveid 12.24, 134. Van Poppel 13.02, 142. De Vries 13.32, 149. Hermans 14.00, 197. en laatste Tolhoek 22.58. Puntenklassement: 1. Ludwig (DDR) 89 pun ten, 2. Museeuw (Bel), Caplot (Bel), Kelly (Ier) 50, 5. Phlnney (VSt) 48, 6. Maassen (Ned) 47, 7. Nijdam (Ned) 47, 8. Argentln (Ita) 41, 9. Raab (DDR) 40. 10. Bauer (Can) 38. 11. Baffl (Ita) 37, 12. Van Poppel' (Ned) 36. Degploe- genklassement: 1. TVM (ploegleider Priem) 16.10.39, 2. PDM (Glsbers), 3. Lotto (Vanden broucke), 4. Panasonic (Post), 5. Hlstor (Telr- llnck), 6. Seur (Perez).' 9. Buckler (Raas). Alge meen ploegenklassement: 1. Z (Legeay) 47.02.21, 2. Buckler (Raas) 0.03, 3. 7Eleven (De Jonckheere) 0.11, 4. Carrera (Bolfava) 2.20, 5. Panasonic 7.56, 6. PDM (Glsbers) 7.57, 12. TVM (Priem) 11.05. Jongerenklas- sement: 1. Bklmov (Sov) 15.43.45, 2. Maurl (Spa) 0.34, 3. Martlnez-Torres (Spa) 0.50, 4. Leblanc (Fra) 0.52, 5. Delion (Fra) 0.57. Berg- klessement: 1. Chlapuccl (Ita) 15 punten, 2. Konlsjev (Sov) 6. 3. Hernandez (Spa) 5, 4. Bauer (Can) 4, 5. Maassen (Ned) 3. in de Tour de France „Als je met een achterstand positie op de wereld komt - ik was een couveusekind - dan wordt je kennelijk in je verdere leven ook herhaaldelijk met pech achtervolgd. Neem nou die etappe van gisteren. Lekker zonnetje 's morgens in Nantes, rustig en ontspannen staan kletsen met mijn maatje Gert Jacobs en onderweg niets aan de hand. Totdat het peloton kort voor Le Mont Saint Michel in stukken breekt. Zeker eentje die teveel naar dat prachtige kasteel op de berg heeft gekeken inplaats van de handen aan het stuur te houden. Deze jongen zat mooi niet in de eerste slagorde. Ja, wat wil je; op zo'n moment in de koers beginnen de sprinters onrustig te worden en naar voren te schuiven. Er zijn ergere dingen, maar door dat gedoe heb ik wel mooi 21 seconden verloren op Lemond en op Rooks en Bauer. Een schrale troost dat Laurent Fignon nog verder naar achteren zat, hij moest 44 tellen inleveren en ligt nu al dik elf minuten achter op Ondertussen hebben ze thuis ook doorgekregen dat ik de eerste dagen van de Tour allesbehalve in een goed vel stak. Dat zeg je uiteraard niet tegen Jan en alleman, want de concurrentie ligt op de loer. Mijn vrouw Gea weet dat uiteraard wel. Als vrouw van een broodrijder voel je dat soort dingen, denk ik, feilloos aan. Ik denk dat het met mijn conditie de goede kant uitgaat. Je hoorde al van die geruchten over „die Breukink zit niet zo lekker". Er is er slechts één die werkelijk weet wat ik kan en hoe ik moet handelen en dat ben ik zelf". Vandaag een knots van een etappe naar Rouen en aansluitend in „de kist" naar Strassbourg. Donderdag vrijaf. Dat mag ook wel, want er is keihard gefietst in de aanloop naar de bergen. Als je rondom je heen kijkt in het peloton, zie je hier en daar de eerste bleke bekkies". „Ze vragen me wel eens of het vervelend is om de avonden in dat hotel rond te hangen. Man, daar heb je toch geen tijd voor. Als je terugkomt van een etappe, duik je onder de douche. Vervolgens masseren en dan tegen kwart voor acht aan tafel. Daar nemen we de tijd voor. Daarna geeft het lichaam een signaal af om languit te gaan. Tijd voor de pers heb je 's morgens aan het vertrek en meestal na aankomst. In het hotel kunnen goede bekenden me opzoeken, ja ho ho, onder de journalisten vanzelf. Ik wil natuurlijk niet het risico lopen dat straks half Spankeren voor de deur staat". „Als ik op de eerste schermutselingen terugkijk, dan is me de individuele tijdrit tegengevallen. Iedereen weet nu de oorzaak. De rest is eigenlijk volgens plan verlopen. We hebben met Kelly uitzicht op de groene trui en op een topklassering van Alcala. Ze mogen de naam Breukink even vergeten. Totdat ik iets heb neergezet. We wachten af". Sportwereld Paardesport Eddy en Man- dy Stibbe, Carlissa Bleekman, Astrid van Leeuwen en Mar tin Lips vertegenwoordigd Ne derland bij het WK Military, eind juli in Stockholm. Atletiek Tienkamper Da ley Thompson zal deze zomer niet meedoen aan de EK in Split. De 31-jarige wereldre cordhouder voelt zich na zijn knie-operatie nog niet vol doende fit. Raas naar Vuelta Jan Raas vaardigt volgend jaar een zo sterk mogelijke ploeg af naar de Ronde van Spanje. Het is voor het eerst sinds de Zeeuw ploegleider is dat hij inschrijft voor twee grote ron den. Dit seizoen had sponsor Buckler Raas al gevraagd de Vuelta aan te doen. Multi-na tionaal In de Tour zijn drie ploegen die zich met recht multi-natio- naal kunnen noemen. Panasa- nic, TVM en PDM hebben alle coureurs van vijf verschillen de nationaliteiten. Vier equi pes fungeren min of meer als landenploegen: Alfa Lum (Sovjetunie), Lotto (België), Postobon (Colombia) en Arios- tea (Italië).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9