Slib uit polder sloten voldoet aan milieunormen artwijk en Noppen sterk op Forescate 1 'E N NI IS CIRCUIT alkenburg wil twintig e jaardenwoningen bouwen Aantasting van Groene Hart is voor Zoeterwoude onbespreekbaar Rabobank S Bob Logger kan kiezen 1 'EIDEN OMGEVING SeidóaOowumt WOENSDAG 4 IUI.I 1990 PAGINA 13 'agÏAMINIAU NIEUWE DIRECTEUR emeentewerken zoeterwoude iETERWOUDE A.C. Taminiau (42) uit Koudekerk aan den i is de nieuwe directeur gemeentewerken van Zoeterwoude. Ieren is de benoeming bekend gemaakt. Taminiau, thans aatsvervangend hoofd van de afdeling bestratingen in Leiden, 'Jeedt op 1 oktober in dienst. Hij is de opvolger van D. Veen die nd vorig jaar vertrok naar het Brabantse Hoeven. De nieuwe recteur gemeentewerken werkt bijna 20 jaar bij de gemeente I ;iden. Begonnen op de tekenkamer werkte hij zich op via op- chter en groepsleider tot plaatsvervangend hoofd. Hij heeft de -.aH?bleiding HTS-weg- en waterbouw gevolgd en zich verder be- V° ivaamd op milieugebied. Taminiau in een eerste reactie op zijn »noeming: „De veelzijdigheid van het werk spreekt me enorm i. In een grote gemeente als Leiden ben je vrij specialistisch tig. Zoeterwoude is kleinschalig en heb je met allerlei zaken maken. Ik vind het een uitdaging". Gemeentesecretaris L. TUE ruithof denkt dat een goede keuze is gemaakt. „Binnen ge- Remeentewerken zijn specialisten aanwezig. We zochten iemand he-öje van aanpakken weet en de groep kan stimuleren. We heb- in alle vertrouwen in Taminiau", aldus Kruithof. Leiderdorpers vrezen valwinden als balkon wordt dichtgebouwd LEIDERDORP Het dichtbouwen van een balkon bij een wo ning aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp heeft voor de no dige onrust gezorgd bij enkele omwonenden. De buren vrezen verminderde lichtinval en in het algemeen aantasting van de woonomgeving en een daarmee gepaard gaande waardedaling van de omliggende woningen. Zelfs de mogelijkheid van het ontstaan van valwinden werd gisteravond als argument bij de commissie beroep- en bezwaarschriften naar voren gebracht. Wethouder J. Veldstra (D66) van ruimtelijke ordening begreep de bezwaren van de omwonenden niet. Volgens haar is dicht bouwen een meer estetische oplossing dan de mogelijkheid die het bestemmingsplan biedt van een schuine kap met een dakka pel. Veldstra deelde mee, dat het plan van B en W eerst advies heeft gevraagd aan de welstandscommissie, die zich positief over het bouwplan heeft uitgesproken. Voor het college, aldus Veld stra, was er geen belemmering een vrijstelling van het bestem mingsplan te geven. De commissie beroep- en bezwaarschriften zal binnenkort een uitspraak over de protesten van de omwo nenden doen. Noodlokalen voor school De Jutter NOORDWIJK Bij openbare basisschool De Jutter in Noord- wijk moeten twee noodlokalen worden geplaatst. De enige school in de wijk Vinkeveld groeit dermate snel, dat voor de huisvesting van de leerlingen in het huidige onderkomen geen ruimte genoeg is. De Jutter is gebouwd als een zevenklassige school, waarin ech ter met passen en meten acht groepen zijn te huisvesten. Maar ook dit aantal is niet toereikend. Vandaar dat de directeur van de school er bij de gemeente op heeft aangedrongen bij de school tijdelijke huisvestingsvoorzieningen te plaatsen. Het ligt wel in de bedoeling nabij De Jutter een protestant-christelijke basis school te bouwen. Tot die tijd is De Jutter de enige school in de Noordwijkse nieuwbouwwijk. De kosten van de realisering van de noodlokalen, die in beginsel een jaar dienst moeten doen, bedragen ongeveer 50.000 gulden. Deze worden vrijwel in zijn geheel opgevangen door een bijdra ge van het Rijk. De commissie onderwijs en welzijn bespreekt de plaatsing van de barakken in haar vergadering van donderdag 19 juli. Commissie bespreekt Huis ter Duin-rapport NOORDWIJK Het veelbesproken rapport over de brand in hotel Huis ter Duin is morgen onderwerp van gesprek in de ver gadering van de raadscommissie algemene bestuurszaken. Met name enkele in het rapport gedane aanbevelingen komen ter sprake. Zo bepleitten de opstellers van het rapport een onder zoek naar de mogelijkheid ten behoeve van de brandweer stan daardinzetprocedures te ontwikkelen voor complexe gebouwen. Ook zou onderzocht moeten worden of het mogelijk is porto foons van een op afstand te activeren terugtochtsignaal te voor zien. Verder bepleitte de onderzoekscommissie een regelmatige controle op de technische kwaliteit van de portofoons aan de hand van een onderhoudsschema. Een vierde aanbeveling die wordt besproken betreft het al dan niet uitschakelen van aircon ditioning bij brand. Volgens de onderzoekscommissie hebben er varingen uit de laatste jaren geleerd dat de installatie beter niet uitgeschakeld kan worden. lubhuis met antine op ;olfbaan 435 OORDWIJK De raads- immissie VROM van de ge- eente Noordwijk ging gister- irond akkoord met de bouw an een clubhuis op de Noord - rijkse golfbaan in aanleg. Een (geheten „driving-range" on op minder enthousiasme, an de comissieleden rekenen, et clubhuis bij de golfbaan an de Van Berckelweg "be aat op de begane grond uit vee kleedkamers met sanitai- voorzieningen en verder 7, ten winkel, receptie, entree, oJJjantine en een keuken. Boven o kantine bevindt zich een ikaal waar theorie-golflessen unnen worden gegeven. Het de bedoeling dat de bestaan- woning en showroom van iwidenko tot clubhuis wor- ch jen omgebouwd, of tien ander plan dat de initia- i efnemers hebben is de bouw :5 an een driving-range. Dit is in aan de voorzijde geheel (pub ?en ruimte waar aspirant- :AC olfers het afslaan kunnen oe- m >nen. Het gebouw is gepland de bestaande, nog te slopen n ,j (ods van Dawidenko. De g(a ommissieleden toonden zich 'POl isteravond weinig gelukkig 1®-4 iet de driving-range. Vooral t ij' e materiaalkeuze, die maakt bak at het bouwwerk er als een li. dietonnen massa uitziet, stuitte Var p bezwaren. De commissie iet liever een andere, meer 13t loorzichtige constructie. ONDERZOEK WIJST UIT: LEIDEN/REGIO Het slib uit de sloten van ne gen polders in de Bollen streek en de rest van Zuid-Holland voldoet aan de algemene milieunor men en kan gewoon wor den uitgebaggerd en ver spreid over het land zon der dat de grondkwaliteit daardoor zal verslechte ren. Alleen in het slib- monster van de Noord-Aa is zoveel lood aangetrof fen dat verspreiding er van over het land wordt afgeraden. Dit staat in een rapport dat is opgesteld in opdracht van het Waterschap de Veen- en Geestlanden waarin een oriën terend onderzoek staat be schreven dat is uitgevoerd in tien waterbodems. Aanleiding was het voornemen van het waterschap om de watergan gen uit te baggeren. Maar eerst wilde het Waterschap na laten gaan of er verontreinigingen in het slib aanwezig waren die schadelijk zouden kunnen zijn voor de volksgezondheid en/of het milieu. Het onderzoek werd gehouden in de Gogerpolder, de Zilker- polder, Hoogeveense polder, de Zuid-Hoflandse polder, de Stevenshofpolder, de Duiverf- voordepolder, de Akkersloot-, Hertogs- en Blijverspolder, de Veender- en Lijkerpolder, de Lagenwaardse polder, de Zwetterpolder en de Noord- Aa. kei, koper, zink, cadmium, lood, minerale olie en extra- heerbare organohalogenen. Tevens werden de Noord-Aa, de Gogerpolder, de Zilkerpol- der, de Hoogeveense polder en de Zuid-Hoflandse polder on derzocht op arseen en kwik. Uit in totaal vijf slibmonsters blijkt dat in de Zilkerpolder en de Hoogerveense polder teveel kwik is aangetroffen (twee maal de basiswaarde in enkele gevallen). De Zuid-Hoflandse polder kent overschrijdingen van de gehaltes aan zink, ko per, lood en cadmium. Maar in alle gevallen kent ook het land zelf deze overschrijdingen. De conclusie is dan ook dat over het algemeen het slib geen verslechtering van de grond ten gevolge zal hebben als de bagger over het land wordt verspreid. Brugdek aangebracht De werkzaamheden rond het tweede deel van de S4 Katwijk-Leiden zijn de laatste weken flink opge schoten. Het werk aan de funderingen en betonnen zuilen was zo ver gevor derd dat het brugdek kon worden aangebracht. Daar kwamen kranen aan te pas met een hefvermo gen van 400.000 kilo (foto). Eerst werd het westelijk deel van de brug gelegd, daarna het oostelijk deel. De con structie en legging van de voorgespannen liggers werden bij Schok-beton in Koudekerk gemaakt. Het verkeer op de Voor- p schoterweg heeft geen nadelige gevolgen onder vonden tijdens de uitvoe ring die slechts drie da gen in beslag nam. Te vens heeft men de klep van de ophaalbrug aan gebracht en in zijn schar nieren gehangen. FOTO: JAN VAN DER PLAS 2i.fVALKENBURG De ge- Jgameente Valkenburg heeft bij de provincie een ver zoek ingediend voor een M.aextra contigent van 20 be- aarden woningen. Het (aat om aanleunwoningen •ii* )ij het nieuwe bejaarde- loord. Voor de bouw van M iet bejaardencentrum Wj noet nog toestemming "worden verkregen. iach [^Wethouder Vos zei dit gisteren <eiJn de gemeenteraad. Tevens hoopt Vos nog op de valreep in inmerking te komen voor ;n aantal extra woningen uit Ie herverdeling van de con- ingenten door de provincie. De wethouder heeft momen teel nog vier ton beschikbaar voor nieuwbouw. Dat is nood zakelijk hield hij de raad voor, omdat na 35 afschrijvingen op de woninglijst er weer 57 nieu we woningaanvragen zijn ge- Het GPV/RPF-raadslid T. van Es bepleitte een wat frissere architectuur bij de woning bouw in 't Boonrak-West. VVD'er P. Mizee vond de plannen van B en W, om aan dacht te besteden aan woning verbetering in het Rijndorp, uitstekend. Over afspraken met De Lange en Van der Plas had het raadslid zijn twijfels „Ze zijn nog steeds bezig aan achterstallig onderhoud, kan men dan nog wel over wo ningverbetering spreken?", vroeg hij zich af. Het CDA-raadslid L. van Loe- nen drong er bij wethouder H. van der Nagel sterk op aan om voor de vakantieperiode op een zestal plaatsen het fietspad langs de Voorschoterweg te re pareren vanwege een levens gevaarlijke situatie ter plekke. De subsidieverordening moet nodig onder de loep worden genomen, zo vinden alle raads fracties tijdens de gemeente raad. De welzijnspot voor sub sidie is geruime tijd leeg en de post onvoorzien „magertjes" geworden, gaf burgemeester Sinke toe. Ook hij, zag voor de toekomst liever een „stukje beleid met meer houvast". Fietsstroken langs Parallelboulevard NOORDWIJK Langs de Parallelboulevard In Noord- wijk worden aan beide zijden van de weg fietstroken aange legd. Dit gebeurt door over een breedte van 1,15 meter het asfalt uit te frezen en een nieuwe laag rood asfaltbeton aan te brengen. De aanleg wordt in de noodzakelijke on derhoudsbeurt van het gehele asfaltoppervlak van de Paral lelboulevard meegenomen. De kosten bedragen 46.000 gulden. Het is de bedoeling dat na 1993 definitieve feitsstroken wor den aangelegd. Dan zullen de trottoirs 50 centimeter worden versmald en de fietsstroken verbreed. De commissie openbare wer ken vergadert maandag 9 juli over het voorstellen. ZOETERWOUDE Voor de gemeente Zoeterwoude zijn twee aanspraken uit het voorontwerp struc tuurplan van Zoetermeer al op voorhand volstrekt onacceptabel. Het gaat daarbij om het groten deels onder water zetten van de Meerpolder en een tracé door de Droogge maakte Geer- en Kleine Blankaardpolder. Maar ook een mogelijke railver binding tussen de ver lengde Zoetermeerlijn en de spoorlijn Leiden-Al- phen is onbespreekbaar. Vanavond praat de commissie ruimtelijke ordening over de reactie van Zoeterwoude op het structuurplan van de buur gemeente. Het gemeentebe stuur van Zoeterwoude is van mening dat een goede, afge ronde beoordeling van het structuurplan nog niet moge lijk is. De reden daarvoor is dat over de programmatische onderbouwing nog onvoldoen de bestuurlijke en politieke overeenstemming bestaat. Daarom ook heeft de Zoeter- woudse reactie een voorlopig karakter. Vanwege de ver strekkende gevolgen voor Zoeterwoude vindt het ge meentebestuur een reactie in dit stadium toch zinvol. Meerpolder De Zoetermeerse plannen voor het gedeeltelijk bebouwen en grotendeels onder water zetten van de Meerpolder worden zonder meer van de hand ge wezen. Zoeterwoude is van mening dat deze polder een uniek en onvervangbaar on derdeel is van het aaneenge sloten open veenweidegebied tussen de stedelijke gebieden Leiden, Den Haag en Zoeter meer. Het betreft een gebied met grote cultuur-historische, ecologische en landschappelij ke waarden. Aantasting van dit gebied zal dit deel van het Groene Hart sterk doen ver minderen. „Onze visie op ^e toekomst van het Groene Hart en met name het westelijk veenweidegebied sluit volledig aan en bouwt voort op het vi gerend beleid van rijk en pro vincie" aldus het Zoeterwoud- se college. De plannen inzake de verbete ring van de externe infra structuur in de relatie Zoeter- meer-Leiden wijst Zoeterwou de eveneens zonder voorbe houd van de hand. „Samen hangend met het onder water zetten van de Meerpolder wordt uitgegaan van een nieuw tracé voor de secundai re weg 17 vanaf Stompwijk via de Drooggemaakte Geer- en Kleine Blankaardpolder en het recreatiegebied Noord Aa naar de Aziëweg. Daarnaast is er sprake van het doortrekken van de Aziëweg via het Gel ders woude-tracé naar de Nil. Ook is er sprake van een rail- verbinding tussen de verleng de Zoetermeerlijn en de spoor lijn Leiden-Alphen. Het reali seren van nieuwe verbindin gen tussen Zoetermeer en Lei den is voor onze gemeente on bespreekbaar" zo luidt het oor deel van Zoeterwoude. De noodzaak van nieuwe ver bindingen wordt zelfs sterk in twijfel getrokken omdat het volgens Zoeterwoude princi pieel onjuist is lokale proble men op te lossen door nieuwe wegen aan te leggén. Zoeter woude weet zich in deze visie gesterkt door de uitkomsten van een provinciale nota over de secundaire weg 17 waarin de aanleg van de nieuwe weg ernstig in twijfel wordt ge trokken. Volgens Zoeterwoude kan het bestaande wegennet (onder andere de A12, de A4 en de S20) de verkeerscapaci teit in voldoende mate ver werken. •ASSENHEIM V OOR- UOTEN LEIDEN tennistoernooien van ;enheim en Forescate lebben een deel van de 'öijljdoor de barre weersom- itandigheden van het 'oorweekeinde ontstane ichterstand kunnen inlo- Robbert-Paul Hart ijk en Dennis Noppen ;omen in Voorschoten in «twee enkelspelonderdelen jo^tot sterke verrichtingen. i6.oBoskoop stelt de viering dJJvan het tweede lustrum o ivan haar toernooi uit tot JjJwolgend jaar. p'ofiOnno Vermeulen en Remo ikwiBouwman beten het spits af in :"«het B-toernooi van Forescate. jgjVermeulen werd voorlopig de menige winnaar. Saskia Paauw jocen Petra Wille speelden een )0 (partij uit de dames B-poule, ij J Paauw werd voorlopig de eni- djjge winnares. bfln de C-categorie kwamen •di Robbert-Paul Hartwijk en tl# Dennis Noppen tot sterke ver plichtingen. De beide in 1975 lkujgeboren Unicummers speelden 10 (Zich reeds in de derde ronde ider van de enkelspelonderdelen 'ntjCl, respectievelijk C2. Hart- z°lwijk trof in Van Dijk meteen D, een dijk van een tegenstander, ,o# die pas na 7-5 en 7-6 capitu- ci« leerde. De tweede ronde ging nl* zq snel als een Kiviet tegen de tegenstander met dezelfde naam, Kivith. Noppen mar- akt cheerde met twee maal 7-5 id* langs opponent Marchena, en 9I* ook Luc van Wijk moest voor de veertienjarige wijken. Ook ogi in de D-groep kwam Noppen W inmiddels tot de derde ronde. 0Bij de Cl-heren kon Mark Spigt het thuisvoordeel be- k'lq paald niet in voordeel omzet- der ten. Sterker nog, met slechts id» één game tegen was het tegen- vo1 stander Molenbeek, die het spel volledig dicteerde. Jelle Raap hield in de C2 de eer van Forescate hoog door Wijnveldt met 7-5 en 6-3'naar huis te stu ren. Naast Dennis Noppen be reikten ook de geplaatste Je roen Leunissen en Ronald Rijsdorp de derde ronde in het herenenkelspel Dl. Leunissen had drie sets nodig tegen Bruijn, Rijsdorp stond aan Spek slechts drie games af. Sassenheim Ook in Sassenheim werden de eerste B-partijen afgewerkt. De als tweede geplaatste Onno Guinau stoeide wat met Bartel Swart, 6-0, 6-3. Patrick Kie- bóom stond de perste set af aan Pieter Guyt, maar herstel de zich met twee maal 6-2. Bij de dames was de strijd tussen Ellen de Jong en Kim Dirkse gelijkopgaand, De Jong won in drie delen. Chantal van Re- moortere hield de door het verregende weekeinde toch al vermoeide wedstrijdleidster Colinda Voskuil zeer langdu rig bezig om het karwei na twee eerdere long sets met 7-5 in de derde set af te maken. In C kwamen Van Remoortere er echter niet aan te pas, Ar- jette van Noort was met 7-5, 6- 1 de betere. Zus Natasja kwam veel te kort tegen Sandra Faas. Diens tweelingzus Nancy verwijderde met 3-6, 7-6, 6-4 de als finaliste getipte Cariene Smaal uit het toernooi. Een plaats in de kwartfinale werd inmiddels bereikt door Jaap van Delft met een 7-5, 6-4 zege op Haasnoot in het HEC2, en Talbert Boef, die slechts één game aan Jongsma behoefde prijs te geven. Boskoop De driekoppige wedstrijdlei ding van het tiende Rabo-Flo- ratoernooi in Boskoop, Dennis Baans, Ronald Velthuis en Frank van Leeuwen betreurt, overigens net als in Hazers- woude zelf, dat hun toernooi samenvalt met een parallel lo- Martijn Krans strijdt op twee fronten. De koppositie op de rang lijst voor de B-Masters is overgenomen van Jan-Willem Lugthart. De A-kwalifikatie bij het Tielse Groenendaal werd doorstaan. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN pend toernooi in de regio. Baans: „We hebben echter een overintekening, de vaste kern weet wat ons toernooi te bie den heeft en komt ieder jaar trouw terug. Ik heb niet de in druk, dat we concurrenten van Hazerswoude zijn, maar we moeten maar eens met el kaar praten of het niet anders of beter kan." Zeker bij het tweede lustrum van beide toernooien lijkt samenvallen niet nodig, al liggen onze lu- strumaktiviteiten pas in het volgende jaar, als de verbete ringen aan de accomodatie zijn aangebracht. Thuispeler Sijmen Moerman is favoriet voor de zege in het in vitatie B2-toernooi, waarin voor Frank van Leeuwen ook een rol kan zijn weggelegd. Bij de C-heren is TEAN-ner Mar cel Ooms lijstaanvoerder, die in Boskoper Roland Lensink de belangrijkste concurrent moet zien. Wendy Terwijn vervult in het dames C-sche- ma eenzelfde rol als Lensink, zij is achter Corine Smit twee de geplaatst. Jack Boot ver kreeg zowel in het HDC met Lensink, als in de mixed C met Yolanda Boekhoudt de rol van favoriet opgespeld. Het vaste dubbel Joke Baans en Elisabeth Brand staat op de eerste plaats in de DDC 30+. De Boskoopse D-winnaressen van Nieuwkoop komea ge scheiden aan de start. Jannie van Tol staat met Yvonne Verleg op plaats één bij de D- dames. Ine van Oijen volgt met Petra Drent op de tweede positie. Suzan en Ton Brem voeren de lijst aan bij de mixen. Willem Crama en Wim Schreuder van TEAN ver wierven zowel in de open D, als in het 30+ onderdeel een plaatsing. In dat laatste onder deel werd de als eerste ge plaatste combinatie Bakker- /Van Doesselaar uitgeschakeld door de Masters-deelnemers van vorig seizoen Harry van Haaster en Jan Kulk. Martijn Krans Martijn Krans heeft de kwali- fikatie voor het A-toernooi van het Tielse Groenendaal doorstaan. De Unicummer, die tevens lijstaanvoerder voor de B-Masters is, nam in de eerste ronde met 6-3, 6-4 revanche voor de in de competitie tegen Alkmaar geleden nederlaag te gen Jan de Beus. De tweede ronde werd een ware slijtage slag. Na vier uur en een kwar tier pakte Krans op het zesde matchpoint de winst tegen topspinspecialist Ab de With. Bionda Zonderop kon, hoewel de inschrijving voor het B- toernooi van Sassenheim was geannuleerd, toch niet in aktie komen voor de kwalifikatie van het A-toernooi in Biltho- ven. Als reden werd in Biltho- ven de zogenaamde inschrij ving voor twee toernooien aangevoerd. Het is om die re den, dat B-toppers bij de heren als Kees-Jan Schuilenburg (wel in hoofdtoernooi Biltho- ven) en Erik Bakker (A-toer- nooi Ready) niet meer in Leid- se B-toernooien in aktie ko men. PETER KLEIN Plaatsing Flora-Boskoop Inv. HEB2: 1. S. Moerman, 2. K. An- dringa Inv. HDB2: poule HEC: 1 M. Ooms, 2. R. Lensink, 3. Bouhuys, CeidocSounant 4. R. Kraal. DEC: 1. C. Smit, 2. W. Terwijn, 3. B Kortmann, 4. T van Velzen HDC: 1. J. Boot/R. Lensink, 2 E.v.d. Poel/I. Ponsioen. DDC: 1. N Kellerhuis/R. Koning, 2. J Baans/T. van Velzen. GDC: 1. Y. Boek- houdt/J. Boot, 2. C. Smit/D. Baans. HDC 30+: 1. J. Bakker/A Mikkel- sen, 2. C. Wagner/P Resodihardjo. DDC 30+: 1 J. Baans/E Brand. 2. G. Rijnders/J. Verkerk GDC 30+: 1 W Beijen/P van Doesselaar, 2. J. Ver kerk/R. van Tol. HED: 1 G.J. Oud ijk, 2. S. van Geme- ren, 3. M. Verhoef, 4. H. de la Croix. DED: 1. L.v.d. Brand, 2 W. van Toorn, 3. M. Terpelle, 4. C.v.d. Velde. HDD: 1 G.J. J. Oudijk, 2. L. - Leeuwen/B. Verbakei, 3. R. Hoogen- doorn/V. de Koning, 4. W. Cra- ma/W. Schreuder DDD: Tol/Y. Verleg, 2. P. Drent/1. van Oij en. GDD: 1. S. T. Brem, 2. A. Lem- mers/J. Orfanoudakis, 3. Y. Ver leg/P. Huisman, 4. K. van Drimme- len/P. Hooftman. HDD 30+: 1. E. van Doesselaar/K. Bakker, 2. R. Fluitman/R. Palm, 3. G. de Groot/A. Jong, 2. A. Tamming/J van Tol. GDD 30+: 1. L.v.d. Brand/C Gerrits, 2. T. van Santen/G.v.d. Voort, 3 M Baron/I. Vermeulen, 4. I. G, van Oijen. LEIDEN Johan van Duyn of Henk Feunekes. Dat is de vraag voor Bob Logger. Met welk van de beide herendub- bel D30+-partners zal Logger aantreden voor de LCMasters op zijn eigen park, Unicum? Logger moet die keuze maken nu hij op De Merenwijk met Van Duyn won en het afgelo pen weekeind in Hoogmade ook succesvol was met Feune kes. Een troost voor de afval ler is dat hij in de tweede week van september met een andere partner mag verschij nen. Is Logger zeker van een Mas- ters-optreden, hetzelfde geldt eveneens voor Yvonne Schoordijk. De Merenwijk- speelster veroverde immers bij Tehado haar derde D-titel op rij. De „smaakmaakster" in Hazerswoude heeft een voor sprong van zeven punten op de nummer twee, Judith Pie- tersen, die in Alpen de eindze ge pakte. Een heel eind op streek is ook Sipko Adriaan- sen. De D-speler heeft, na ze ges op De Munnik en TEAN, hetzelfde aantal punten als Schoordijk. Zijn clubgenoot, Arjan Stadt, kan een mogelij ke concurrent vormen tijdens de LCMasters. Stadt liet bij Tehado eindelijk zien een be genadigd tennisser te zijn en rolde iedereen op. In C lijkt Robbert-Paul Hartwijk hard op weg de C-topper van 1990 te worden. Martin Hoekstra komt die eer zeker niet toe, maar een plaats bij de laatste acht lijkt er wel in te zitten, nu drs M besloten heeft elk toernooi te spelen. De aanhou der wint. In B tenslotte heeft regerend B-Master Martijn Krans na zijn traditionele overwinning bij TEAN de kop van Jan Willem Lugthart overgenomen. Stand: HEREN B Martijn Krans (Unicum) 7; Jan Willem Lugthart (Zee en Duin) 6; Elmar Gerth (Leeuwen- bergh), Onno van Paridon (Unicum) 5; Tom Bulters (Merlenhove), Marco Visser (OLTC) 4, Maurice van der Donk (Limburg), Onno Guinau (TEAN), Wouter van der Heyde (Unicum), Frank Liefbroer (TEAN), Mare Nagelkerken (Unicum), Marco van Trigt (Hillegom) 3. DAMES B: Bionda Zonderop (Uni cum) 10; Angelina Rammers (De Munnik) 7; Mirjam Siemerink (Uni cum) 5; Cindy Berkhout (Hillegom) 4; Jeanine Gelevert-JUnger (Unicum),. Saskia Paauw (De Munnik), Irma van Seeters (De Merenwijk), Petra Wessels (Hillegom) 3. HEREN C: Robbert-Paul Hartwijk (Unicum) 13; Patrick Kleian (Lisse) 12; Ben de Bruin (De Boekhorst) 10; Jan van Leeuwen (TEAN) 9; Martin Hoekstra (Hillegom). Jeroen Vink (Hillegom) 6; Mickel Verkerk (Uni- m) 5; Xander Hertzmann (Casino), Ron Hoogendoorn (Langeraar), Oscar Schoordijk (De Merenwijk), Willem Visser (Hillegc DAMES C: Ingrid Kruit (De Meren wijk) 10; Sandra Faas (Lisse) 9; Ca riene Smaal (De Munnik) 8; Joan Zonnevylle (De Munnik) 7; Judith hoek) 3. HEREN D: Sipko Adriaansen (De Munnik) 16; Alexander Balk (Casino) 11; Arjan Stadt (De Munnik) 9; Maar ten Buys (Alkemade), Jan Willem Giliyamse (Hillegom) 7; Talbert Boef (Dekker), Pieter-Frans Stroo (Nieuw koop) 6; Ronald Rijsdorp (Unicum) 5. DAMES D: Yvonne Schoordijk (De Merenwijk) 16; Judith Pietersen (De Munnik) 9; Ruby Pennings (De Boekhorst) 7; Céline Froma (Artesia), Renske Jonkeren (De Munnik) 5; Lisa Colson (Hillegom), Jolanda Mens (De Boekhorst) 4; Nathalie Ser- lui (De Ronde Vener), Sonja Sjaarde- ma (Lisse), Maurien Warmerdam (Hillegom) 3. HEREN DUBBEL D30+ Johan van Duyn (Unicum)/Bob Logger (Uni cum); Henny van Kampen (Hazers- woude)/Chris van der Klugt (Hazers woude); Dick van der Neut (Lisse- )/Jan Langstraat (Lisse); Loek Koek (Alkemade)/Sjaak van Veen (Alke made); Ferry van Haver (De Mun- nikl/Ron de Vos (De Munnik), Lex Dittmar (Artesia)/René Holman (Schapekolk), Han Salman (Gevers- )/Jaap van der Bent (Gevers), Bob Logger (Unicum)/Henk Feunekes (Unicum). DAMESDUBBEL D30+ Marlies Kruit (De Merenwijk)/Traudi Witte- veen (De Merenwijk); Alie Snellen berg (Artesia)/Hennie Verhage (Ar tesia); Wil van der Meer (Huis ter Duir\)/Dorien de Ruyter (Huis ter Duin); Veronique van Ruiten (Alke made)/Lieneke de Koning (Alkema de); Ineke Knol (De Munnik)/Hanny Verwoert (De Munnik), Inez Geus (TEAN)/Marianne Zuidam (TEAN), Door de Ruyter (Huis ter Duin)/Joke Bechtum (Casino). Marian Kesteloo (De Munnik)/T Boxsel (De Munnik).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13