Ouders willen dat Noord wijk sluiting van De Bolderberg ongedaan maakt Nat afscheid van directeur Yan Düren Don Bosco wint met overmacht ploegentijdrit Zoeterwoude Pastoor Wortel is een Echte Yeender Verkeersinstructieplein Aeresteyn geopend LEIDEN OMGEVING EfiidócSomcwt MAANDAG 2 JULI 1990 PAGINA 8 5 Veel belangstelling voor rommelmarkt in De Kaag DE KAAG De veiling en rom melmarkt ten behoeve van de Hervormde Kerk in De Kaag heeft ruim 10.000 guldenm opge bracht. De activiteiten hadden vrijdag en zaterdag plaats. De be- langstellig ervoor was groot. Bij de veiling waren er in de tent aan de Leidsemeerstraat vooral curiositeiten zoals ouderwetse klokken en gereedschap uit vroe ger tijden te koop. De rommel markt telde 16 kramen met huis houdelijke artikelen, meubilair, boeken en dergelijken. Verder was er een rad van avontuur. Titel boonaken voor Koos Romijn ZOETERWOUDE Koos Romijn is de nieuwe kam pioen boonaken van Zuid- Holland. De Zoeterwoude- naar won zaterdagavond in Don Bosco de titelstrijd. Hij wist in de finale Theo de Wit (Waddinxveen), Kees Overdevest en Nico Bensdorp (beiden Zoeter woude) achter zich te la ten Het kampioenschap boonaken, een populair kaartspel, vond voor de negende maal plaats. Voor de eindstrijd hadden 34 boonakers zich gekwalifi ceerd. Vivax huldigt kampioenen OEGSTGEEST De zwem- en waterpolovereniging Vivax heeft zaterdagavond tijdens een feestelijke kampioensreceptie het eerste en derde herenteam gehuldigd. Beide teams werden op indrukwekkende wijze kampioen. De bijeenkomst had plaats in het clubhuis Boven water. De teams werden daar onder meer toegesproken door de wethouder van sportzaken J. van der Reij- den. Hij overhandigde namens de gemeente een tweetal ballen aan de club. Onder de aanwezigen waren verder de oud-voorzitter en de voorzitter van de sportraad, de heren A. L. van Ingen Schenau en P. van Veen aanwezig. Ook bestuursleden en voorzitters van andere Oegstgeester verenigingen onder andere van de voetbal verenigingen Oegstgeest en UDO bezochten de receptie. Eerder vorige week organiseerde Vivax de zwemvierdaagse. Onder meer konden zwemmertjes van Oegstgeester scholen worden gesponsord met betrekking tot een ontwikkelingspro- jekt in de gemeente Kalibogo op Oost-Java. Er kon reeds een bedrag van 2500 gulden toegezegd worden aan de leden van de Werkgroep Steun Ontwikkelings Samenwerking Oegstgeest. Unicefloop eindigt in enorme stortbui VOORSCHOTEN Ongeveer 250 kinderen gingen zaterdag van start bij het Innovam-gebouw aan de Rou- boslaan voor de UNICEF-sponsor- lóop. In samenwerking met de Rota ry afdeling Voorschoten-Leidschen- dam en de Innovam organiseerde het Unicefcomité Voorschoten deze loop. De schoolkinderen liepen gesponsor de rondjes in de omgeving en pro beerden op deze wijze iets te doen voor de straatkinderen van de Filip pijnen. Naar schatting heeft de loop 10.000 gulden opgebracht. De loper- tjes werden tijdens de loop begeleid door boerenkapel „De Dorsvlegels" uit Leiden. GELUIDSSCHERM LANGS A4 VOLDOET AAN EISEN LEIDSCHENDAM Het geluidsscherm langs rijksweg 4 voldoet aan de eisen die de overheid hiervoor heeft vast gesteld. Bij een van de negen meetpunten is het geluids niveau 2 dB lager dan wat in 1987 was berekend, bij de overige 1 dB lager of gelijk aan de berekening. De samen stelling van het geluid is wel anders. De lage tonen van de vrachtauto's overheersen nu meer dan vóór het plaat sen van het scherm. Dat blijkt uit het onderzoek van OD205 te Delft dat gehouden werd na klachten van om wonenden. In 1985 en 1987 zijn onderzoeken gedaan naar de gevol gen van een geluidsscherm dat eind april vorig jaar in ge bruik werd genomen. Al zes weken later kreeg de ge meente een brief van de Rooms-katholieke woningbouw vereniging namens de bewoners dat het scherm niet het gewenste effect had op de hogere woonlagen in Leid- schendam-zuid. Naar aanleiding hiervan gaf de gemeente opdracht voor een onderzoek dat begin mei van dit jaar werd uitgevoerd door Dorsser bv uit Den Haag. NOORDWIJK Sluiting van kinderdagverblijf De Bolderberg moet onge daan worden gemaakt. De gemeente Noord wijk moet Bolderberg-directrice M. Sips garanties geven zodat het particuliere kinder dagverblijf open kan blij ven. Ouders schrijven dit in een brief aan het ge meentebestuur van Noordwijk. De brief gaat vergezeld van 49 handte keningen. Zoals bekend maakte Sips op vrijdag 22 juni bekend dat zij het dagverblijf per 1 septem ber sluit. Zij vindt dat zij op alle fronten wordt tegenge werkt door de gemeente Noordwijk en heeft daarom besloten uit te wijken naar Voorhout. De Bolderberg heeft ook een vestiging in Sassen- heim. In Noordwijk worden aan de Bronckhorststraat to taal 70 kinderen opgevangen. Er zijn 27 kindplaatsen. In de gemeenteraad van Noordwijk van afgelopen dins dag drongen CDA, Groen Links en Noordwijks Belang aan op hulp aan ouders die door de sluiting in moeilijkhe den komen. Loco-burgemees- ter en wethouder J. Bedijn wilde dinsdag echter geen toe zeggingen doen. Volgens hem is Sips verantwoordelijk voor de moeilijkheden. De ouders schrijven in hun brief dat zij begrip hebben voor de handelwijze van Sips. „Wij begrijpen niet waarom de gemeente zich tot op heden toe niet meer gelegen heeft laten liggen aan goede kinderop vang in een toch flinke ge meente als Noordwijk. Is het gewoon politieke onwil ('een vrouw met kinderen hoort achter het aanrecht') of ge woon laksheid. In kleinere (en soms ook behoudender) ge meenten als Sassenheim, Voorhout en Noordwijkerhout kon inmiddels wel al met steuh van het gemeentebe stuur kinderopvang van de grond komen. Waarom in Noordwijk niet? En waarom grijpt Noordwijk niet de al eerder door mevrouw Sips ge boden kans samen met de Oortgelden iets aan kinderop vang te doen?", aldus de ou ders in hun brief. De ouders wijzen er op dat Sips meerdere malen te ken nen heeft gegeven regelingen te willen treffen om kinderop vang ook voor minder draag- krachtigen betaalbaar te ma ken. Het argument van de ge meente Noordwijk om niet met particuliere dagverblijven samen te werken omdat die te duur zijn voor lage inkomens gaat volgens de ouders dan ook niet op. Zij schrijven voorts verbaasd te zijn over het feit dat Humanitas eind dit jaar of begin 1991 een kinder dagverblijf gaat starten in Noordwijk. Ouders die hebben meegedaan aan het onderzoek van Humanitas naar de be hoefte aan kinderopvang in Noordwijk hebben daarvan nog nooit bericht gekregen, zo wordt opgemerkt. In hun brief zeggen de ouders zeer tevreden te zijn over de wijze waarop hun kinderen worden opgevangen in De Bolderberg. Kinderen die in andere dagverblijven proble men hadden, bloeiden in De Bolderberg op. De ouders doen een dringend beroep op het gemeentebestuur om het mo gelijk te maken dat De Bolder berg ook na 30 augustus kan doorgaan met „het op een uit stekende wijze opvangen en verzorgen van kinderen". ROELOFARENDSVEEN Zware slagregens en romme lend onweer begeleidden za terdagmiddag het afscheid van directeur en oprichter L. van Düren van de mavo Johannes XXIII. De aula van de school was behoorlijk gevuld, toen voorzitter Dré van Zaal van het schoolbestuur een rij van sprekers inleidde. Hij herin nerde er de aanwezigen aan dat Van Düren dertien jaar ge leden onder moeilijke omstan digheden was begonnen als di recteur. Hij zag toen kans om het bestuur, de docenten en andere betrokkenen weer op één lijn te krijgen. Burgemees ter A. H. Meerburg prees Van Düren om het feit dat hij niet meer praat over de narigheid, waaraan hij een einde maakte. De burgemeester sprak over de fysieke en geestelijke kracht van Van Düren, die kans heeft gezien 37 jaar in het onderwijs staande te blij ven. „U heeft de Veense mavo in goed vaarwater gebracht; ik wens dat uw opvolger in dit water mag blijven varen. Ver volgens voerde oud-burge meester J. Wagenaar het woord, die de mavo 26 jaar ge leden ondermeer samen met Van Düren oprichtte. Wage naar haalde veel oude herin neringen op en zorgde zo voor een ontspannen sfeertje tijdens de officiële bijeenkomst. De scheidende directeur liet weten dat hij onderwijskundi ge deel onder zijn hoede had bij de oprichting van de school. „Maar Wagénaar deed het meeste werk", zo zei hij. Aan burgemeester Meerburg meldde hij dat de samenwer king met ae gemeente goed is. Over de door de Rijksoverheid voorgeschreven veranderin gen in het onderwijs zei hij er altijd naar te hebben gestreefd om de leerlingen, hoe dan ook, nooit de dupe van de verande ringen te laten worden. Het had hem altijd de meeste vol doening gegeven om het eind diploma uit te reiken aan die leerlinge, waarvan de ver wachtingen vooraf niet al te hoog gespannen waren. Hij wenste zijn opvolger C. Beurze veel succes toe. Jeugdige zakenlui De kindermarkt in het winkelcentrum aan de Hoofdstraat trok za terdag grote belangstelling. Er werden ook goede zaken gedaan in de 140 kraampjes. Te koop waren speelgoed in alle soorten en maten, boekjes en zelfs af en toe kinderkleding. De opbrengst die de kinderen met hun kraam haalden, varieerde van ruim toen gulden tot 140 gulden. In de loop van de middag gooide het ver slechterende weer roet in het eten. Rond half vier ruimden de laatste kinderen hun koopwaar op. foto: henk van den ende Automobilist in middenberm SASSENHEIM Een 30-jari- ge automobilist uit Sassenheim is gistermiddag met een slok te veel op de middenberm van de Parklaan in Sassenheim inge schoten. De man is met onbe kend letsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Vissen in De Vliet happen naar zuurstof RIJNSBURG De brand- weer is gistermiddag ruim twee uur bezig geweest met het spuiten van water in De Vliet om extra zuurstof in het water te brengen. Door de he vige neerslag en het woelende water was er zo veel zuurstof uit het water verdwenen dat veel vissen met de koppen bo ven water naar zuurstof hap ten. Slechts enkele vissen leg den uiteindelijk het loodje. ZOETERWOUDE Het team Don Bosco I heeft de Zoeterwoudese ploegen tijdrit gewonnen. Met 1.07.58 uur over de 46 ki lometer was de vijfmans equipe bijna 2 minuten sneller dan het tweede team van Don Bosco dat beslag legde op de tweede, plaats. Het brons was voor de formatie Stompwijk. Er kwamen vijftien ploegen aan de start. Het was voor de 11e maal dat jongeren vereniging Utopia het wielerspektakel op de ka lender had staan. Van meet af aan ging Don Bosco I, bestaande uit Theo van Leeuwen, Kees de Goede, Ruud Borst, Han van Zaal en Dennis van den Berg, aan de leiding. In 16.59 werd de eer ste zware ronde afgelegd. Toen al had de ploeg een voor sprong op Don Bosco II van 22 seconden. De harde wind op de Broekweg en Gelderswoud- seweg maakte het karwei ex tra zwaar. Met rondetijden van vervolgens 16.52, 17.03 en 17.04 reed Don Bosco I bijzon der regelmatig. Per ronde groeide de voorsprong die ten slotte zou oplopen tot bijna 2 minuten. De tweede plek van Don Bosco II (bestaande uit Theo van Klink, Mart Moraal, Sam Springer, Jan Turk en Lard Koeken) kwam geen mo ment in gevaar. Spannend was de strijd tussen de twee teams uit Stompwijk. In de finale slonk de voorsprong van Stompwijk (Tom Roeling, Pe ter Roeling, Sjaak Hoogweg, Leo Hoogweg en Hans van Rijn) redelijk snel, maar met 1.13.13 uur werd toch de derde plaats veilig gesteld. De equipe IJsclub Nut en Vermaak uit Stompwijk (samengesteld uit Jim van den Berg, Jan Moes, Peter Moes, Martin Moes en Sjaak Jansen) klasseerde zich in 1.13.26 uur als vierde. De totale uitslag van de ploe gentijdrit over 46 km: 1. Don Bosco I, 1.07.58 uur; 2. Don Bosco II, 1.09.50 uur; 3. Stomp wijk, 1.13.13 uur; 4. IJsclub Nut en Vermaak, 1.13.26 uur; 5. Holland De Groot, 1.13.36 uur; 6. Casba, 1.15.11 uur; 7. KPJ Alphen, 1.15.40 uur; 8. Don Bosco IV, 1.15.41 uur; 9. Team Wim Berg, 1.17.46 uur; 10. Team Casper Bakker, 1.17.48 uur; 11. Don Bosco III, 1.18.31 uur; 12. Gebr. Hilger- som, 1.18.59 uur; 13. Van Cromvoirt, 1.19.12 uur; 14. IJs club Zoeterwoude-jeugd, 1.20.07 uur; 15. IJsclub Zoeter- woude-dames, 1.29.50 uur. Jubilaris onderscheiden LEIDSCHENDAM Ing. L. A. W. Ammerlaan is be noemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Dat ge beurde ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstverband bij het het Haagse Adviesbureau Bongaerts, Kuyper en Huis waard. Ammerlaan trad destijds als weg- en waterbouwkundige in dienst bij het bureau dat zich beweegt op het terrein van de milieu, weg- en waterbouw, elektrotechniek en werktuig bouwkunde. Uiteindelijk werd hij projectleider/afdelings hoofd van de uit twaalf mede werkers bestaande afdeling riolering, wegen en kunstwer ken. Hij is al vele jaren ver trouwensman van diverse ge meentebesturen. De laatste ja ren was hij de stuwende man achter het 80 miljoen kostende project Afvalwaterleiding wes telijk Noord-Brabant naar de Westerschelde. Hij trad hierbij op als gemachtigde van de provincie. Afscheid nemen van pastoor Wortel was volgens de misdienaars afscheid nemen van de pastoor „die altijd wel een kauwgumpie of een toffie voor ons had". FOTO: WIM VAN NOORT ROELOFARENDSVEEN Pastoor W.J. Wortel van de parochie St. Petrus Banden in Roelofarendsveen heeft giste ren tijdens een plechtige hoog mis afscheid genomen van zijn parochianen. Wortel is 15 jaar lang pastoor geweest van St. Petrus Banden. In die jaren heeft Wortel bijna vierhonderd overledenen naar hun laatste rustplaats begeleid, honderden huwelijken geslo ten en talloze Veense kinderen gedoopt. Zijn afscheid was geen echt af scheid omdat de pastoor in Roelofarendsveen blijft wo nen. Tijdens de mis zong het parochiaal koor het Dominium Salvum Fac Pastorem No strum (Heer zegen onze pas toor) als variant op het Domi nium Salvum Fac Reginem Nostrum. (Heer zegen onze ko ningin). 's Middags namen talloze paro chianen de gelegenheid te baat de pastoor persoonlijk de hand te schudden tijdens de af scheidsreceptie. Wortel werd vooral geprezen om zijn vele inspanningen bij het opvangen van de vele veranderingen in de kerk. Zo heeft de pastoor veel vrijwilligers geworven en groepen gevormd die een gro te betrokkenheid bij de kerk zijn gaan tonen. Vice-voorzit- ter H. Bakker: „U laat een groeiende en bloeiende paro chie St. Petrus Banden ach ter". G. Kuipers van de parochie raad schpnk Wortel de groot ste eer: hij verklaarde hem tot Echte Veender. Namens de misdienaars kreeg de pastoor een grote fietstas van Mark de Jong „omdat u altijd wel een kauwgumpie of een toffie voor ons had". Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. Verzorgd optreden van De Troubadours OEGSTGEEST De Oegst geester operettevereniging De Troubadours verzorgde giste ren een zeer verzorgd lu strumconcert dat als titel „Van concert tot operette" had ge kregen. Het optreden werd ge geven in ,,'t Groot Proffijt" in Oegstgeest. De vereniging be staat dit jaar vijftien jaar. De Lustrum-uitvoering was een voor het publiek een bele venis. De acteurs toonden sou plesse, bewogen zich vrij, ac teerden niet krampachtig en zongen vooral zuiver. Dat was vijftien jaar geleden wel an ders. De liefhebbers zongen toen voor de vuist weg en vaak nog meerstemmig vals. Maar er werd stevig doorgezet en zeker na de viering van het eerste lustrum heeft de vereni ging enorm aan kwaliteit ge wonnen. Nu is ze volledig vol wassen. Het programma waarvoor het publiek overeind kwam, be stond voor de pauze uit stuk ken uit operettes als De Vogel- handler, Grafin Mariza ën Die Csardasfürstin. Na de pauze Veel schade bij brand in flatwoning in Lisse LISSE Een binnenbrandje heeft zaterdagavond grote schade veroorzaakt in een flat woning aan de Van Speyk- straat in Lisse. Vermoed wordt dat het bankstel door een brandende sigaret is gaan smeulen. De brand in het huis van dé 36-jarige bewoner werd om 18.30 uur ontdekt door om wonenden. Het vuur kon met een paar emmers water wor den geblust, maar door de hit te was alle apparatuur en kunststof gesmolten. Een 35- jarige Lissese brandweerman veroorzaakte zaterdag een aanrijding toen hij na de mel ding van de brand in de Van Speykstraat op weg was naar de brandweergarage. Bij het oprijden van het brandweer- terrein aan de Ruishornlaan zag hij een 21-jarige motorrij der uit Lisse over het hoofd. Beiden kwamen met de schrik TER AAR De Aeresteyn - school in Langeraar beschikt over een uniek plein voor het verkeersonderwijs. Op het plein is in samenwerking met de Vereniging Veilig Verkeer Nederland een complete sa menstelling van verkeerssitua ties geplaatst. De kinderen kunnen zonder overlast van het echte verkeer leren wat voorrangskruisingen, zebrapa den, woonerven, verkeersslui- zen, fietspaden zijn en hoe ze ermee om moeten gaan. Afge lopen zaterdag werd het plein officieel in gebruik genomen. In aanwezigheid van het vol tallige college opende wethou der Van Rijn het educatiepro- jekt. „Drie miljoen kinderen gaan elke dag naar school en hebben dan te maken met het wegverkeer. Ze hebben nog te weinig ervaring, ze zijn kwets baar, terwijl het wegverkeer soms geen rekening houdt met deze groep. Daarom is het van het allergrootste belang dat er goed verkeersonderwijs wordt gegeven". Van Rijn hoopt dat het aantal ongelukken in de gemeente zal dalen. Directeur Van Uffelen: „Er hebben op onze school drie dingen voorrang: de kinderen, de veelzijdige vorming en de ideeën van onderwijzers en ouders. Dit resulteert in een gedegen stuk onderwijs op onze school". Het huidige ver keersplein was een overbodig geworden speelterrein. In no vember vorig jaar ontstond het idee ervoor. Kees van Dam heeft een ontwerp gemaakt, Kees Egberts en Kees van Dijk hebben het met steun van vele ouders bestraat, geschil derd en beplant met steun van openbare werken. bioscopen werd een mini-operette, ge schreven door Toos Cozijn, uit gevoerd. Het concert werd be sloten met een lied uit lm weissen Rössl. Na het optreden was er een lu strum-receptie. Namens het college van B en W overhan digde wethouder H. Rijks een enveloppe met inhoud. De le den boden het bestuur en mi niatuur vaandel aan dat in het najaar op ware grootte zal prij ken in de aula van het Rijn landse. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): She's out of control (al); 18.45, 21.30. za. wo. ook 13.45. EUROCINEMA II: Look who's tal king (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. j EUROCINEMA III: Internal affairs (al); 18.45, 21.30. Oliver en Co (al); wo. 14.00 EUROCINEMA IV: Dri ving Miss Daisy (al); 18.45, 21.00. wo. ook 13.45. Romeo (al); 21.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): She's out of control (al); 19.00, 21.15. LIDO en STUOIO c (Steenstraat 39, tel. 124130): Rene- gades (al); Delinquents (al); She-De- vil (al); Look who's talking (al); 14.30, 19.00, 21.15. Fabulous Baker boys (al); 18.45, 21.15. ma. di. do. ook 14.30. Reddertjes (al); wo. 14.30. 5 •TRIANON (Breestraat 31, tel.071- j 123875): When Harry met Sally (12); 19.00; The war of the roses (12); - 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414): Playgirls of Munich (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): Always (12); wo 15.45. Crimes and misdemeanors (al); zo. t/m do. 20.15. Romeo (12); zo. t/m do. 20.15. Honey I shrunk the kids (al); wo. 14.00 en 1 15.45. KINDERVOORSTELLING Oliver Co (al); wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Shirley Valentine (al); vr. t/m wo. 20.00. i KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; wo. 14.00. I DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27, tel 3463500): She's out of control (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Cyra- no de Bergerac (al); 14.00, 18.45, I 21.30. ASTA 3: Tango Cash (16); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656): Filmzomer '90. dag. 14.00, 19.15, 21.45. ma. 14.00, 20.00. The 1 unbearable lightness of Being; ma. New York stories; di. The manchuri- an candidate; wo. The name of the rose; do. BABYLON 2: Clair de femme (16); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Dead poets society (12); 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 3630637): Impulse (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2; Internal affairs (12); 18.45, 21.30. ma di. do. ook 14.00. CINEAC 3: Best of the best (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): Look who's talking (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Famly Business (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: The daw ning (al); 14.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 4: The fabulous baker boys (al:); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 5: War ol the roses (al); 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 3462400): Renegades (12); 13.45, i 18.45, 21.30. ODEON 2: The de linquents (al); 13.45, 18.45, 21.30. I ODEON 3: Look who's talking (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: She-Devil (al); 18.45, 21.30. ma. di. i do. ook 14.00. STUDIO 1 (Ketting straat 12b, tel. 3656402): My left foot (16); 19.00, 21.30. wo.'ook 14.00. STUDIO 2: Dreams (al); 19.15, 21.45. STUDIO 3: Trop belle pour toil (16); 19.15, 21.15. HAAGS FILMHUIS: Zaal 7; Celia; 19.30, 21.45. Zaal 2\ Sweetie; 19.30. Blue velvet; 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. The Maggie; ma. The lady killers; di. Passport to Pimlico; wo. Whisky Galore; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 2: Oliver Co; wo. 14.00. METROPOLE 4: Oliver Co; wo 14.00. ODEON 4: Honey, i shrunk the kids; wo. 13.45. STUDIO: Sam son Sail; Luck Luke en de ballade v.d. Daltons; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en vanl 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van .10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.* Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- van 18.30-19.00 u. Sport- beth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakiiniek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkllniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak mei het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an-< dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en! 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8