TIPS VOOR DAGTRIPS WIN EEN REIS NAAR PARIJS Uitbundige zomermode PAGINA 22 LEIDSE COURANT JULI 1990 BEZOEK DE EXOTISCHE ZIJDEBLOEMENSHOW uit Thailand en het BEELDENPARK/PINETUM GRATIS TOEGANG! Het recreatiepark voor de uurtjes tussendoor! „DE ROLLYGOLF" DUINWEG 6 NOORDWIJK Speciale kinderarrangementen a J O.' (midgetgolf, trampoline, flesje fris, zakje chips, verrassing). Zeer geschikt voor groepen, scholen etc. Tel. 01719-13129. Ja, bi] Sport Party Centrum Dekker Tennis Warmond kan alles De topaccommodatie voor feesten en partijen, eventueel in kombinatie met sportieve ontspanning en aansluitend een tropisch feest! Bruiloft, jubileum, bedrijfsfeest of gewoon een zaken- lunch voor twee, Sport Party Centrum Dekker Tennis Warmond verzorgt het tot in de details ']j j, K Snel bereikbaar en vooral centraal de randstad et een ruime parkeer gelegenheid voor ruim 600 auto's vrijblijvende offerte voor bruiloften en partijen waarbij wij van ma. t/m do alvast' geen zaalhuur berekenen 18 buitentennisbanen 12 binnentennisbanen 8 squash banen*bowlsbadmintonbanendriving range met 18 overdekte en 18 open afslagplaatsen voor golf, putting green en oefenholes diverse bars restaurants bistro vergaderzalen boutique evenementenhal feestzaal rond tropisch zwembad Waar sport eri zaken elkaar raken. Veeipolder 14 2361 KW Warmond «Tel 01711-19301 «Fax 01711-10443 Beantwoord onderstaande vragen en win een reis voor 2 personen naar Parijs. Stuur de antwoorden naar de Leidse Courant, kamer 814, Postbus 19090, 2500 CB Den Haag. Linksboven op de envelop vermeldt utrips". S.v.p. inzenden voor 24 augustus. Prijswinnaars ontvangen schriftelijk bericht. De uitslag zal vermeld worden in de krant van zaterdag 15 september. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. DE VRAGEN: 1In het Bavo museum is een curiositeiten expositie van Supergrutten...? 2. Hoeveel buitentennisbanen heeft Sport Party Centrum Dekker Tennis Warmond? 3. Het Rolly Golf recreatiepark is gevestigd in de gemeente...? 4. Hoeveel dagen per week is Rex speelhal geopend? 5. In welke gemeente is Jaap Kooy's tuincentrum gevestigd? HET SNOEPJE VAN HET BAVO MUSEUM Unieke kollektie curiositeiten van de supergrutter de Gruyter met ooit 550 winkels in Nederland - entree gratis - Openingstijden iedere dinsdag van 14.00-16.00 uur 1e zondag v.d. maand van 14.00-16.00 uur in juni, juli en augustus tevens iedere dinsdagavond van 19.00-21.00 uur. REX SPEELHAL Amusement voor jong en oud REX SPEELHAL Het hele jaar 7 dagen per week open van 10.00 uur tot 24.00 uur REX SPEELHAL Kon. Wilhelminaboulevard 10A Noordwijk aan Zee. Wedstrijd-/Rekreatiebad De Schelft Vanaf 29 juni om 09.00 uur geopend. 25x12,5 mtr. wedstrijdbassin rekreatiebassin met o.a. - wild waterkreek - borrelbad - waterbank met massagestralen - whirlpool - koude bad - kleuterbad met waterpaddestoel - peuterbad met rotspartij - WATERGLIJBAAN van 32 meter - warme wand - vier solaria terras met leuke zitjes en buiten een ligweide Elke dag geopend van 09.00 tot 12.00 uur (behalve maandag- en zaterdag ochtend), 13.30 tot 17.30 uur en 19.30 tot 22.00 uur. Vrijdagavond moonlight-zwemmen van 19.30 tot 23.00 uur. Zaterdagmiddag van 12.00-16.00 zondag van 09.00-12.00/13.00-16.00 uur. Entree 3.75 enkelbad. Diverse re- duktiemogelijkheden. Kinderen t/m 3 jaar gratis. REKREATIECENTRUM üËsynELr i Maandagsewetering 202, 2211 WV Noordwijkerhout telefoon 02523 - 76241 Infolijn rekreafief zwemmen 02523 - 74477 VAKANTIEKRANT DINSDAG 3 JULI 1990 Lekker luchtig tijdens de reis De koffer pakken voor de vakantie blijft voor veel mensen een probleem. Niet teveel, gemakkelijk te was sen, toch wat combinaties en variaties. Maar echt moeilijk is het ei genlijk niet. Alle kleding is tegenwoordig zo licht, kreukt niet te ernstig, tenzij je een koffer vol met linnen kleding meeneemt. Een mini-rokje, een bermuda, wat t-shirts, een kanten bloesje en een blazer voor 's avonds en je bent al een heel eind. Met een lichtgewicht koffer of grote tas wordt het reizen op die manier ook een stuk aangenamer dan het gezeul met loodzware kof fers. Op reis is het aan te raden gemakkelijke loszittende kleding te dragen. Na uren in vliegtuig, trein of auto gaat strakzittende kleding knellen en voel je ie onge makkelijk. Dat geldt ook voor schoenen, smalle schoenen met hoge hakken zijn niet aan te raden, daar entegen voldoen sportschoe nen met een paar goede sok ken uitstekend. Ook als je een stuk moet lopen is dat een ideale dracht, zelfs als het warm is. Wie nu nog kleding wil aan schaffen voor de vakantie, kan mooi profiteren van de uitverkoop. Dat geldt niet alleen voor badkleding, maar ook bijvoorbeeld voor strooien hoeden. Niet alleen een prima bescherming te gen de zon, maar dit jaar ook in de mode. Evenals strooien tassen zijn ze in een uitver koop voor niet al te veel geld aan te schaffen. Bloot De mode deze zomer is vrij bloot en eigenlijk geldt dat natuurlijk vaak voor hoog- zomer, maar het is in bepaal de zuidelijke landen wel aan te raden om niet in strand kleding de stad in te gaan. En zeker niet een kerk te be zoeken. Houd rekening met andere mensen die dat niet gepast vinden. Het staat trouwens ook beter om in een stad een bermuda te dragen met een niet al te bloot t-shirt. Stad en strand zijn nu eenmaal niet hetzelf de. Bloot mag op het strand, al is het lang zo bloot niet meer als een paar jaar geleden. Zonnen in een minuscuul broekje, waarom niet, maar als je gaat eten of even een boulevard oploopt staat het toch wat beschaafder om een t-shirt of een pareo aan te trekken. Het is op dit moment duide lijk in om 'licht' te reizen. Er zijn op dit moment zoveel zaken waar men mini-ver pakkingen van kan kopen of het nu om wasmiddelen of toiletspullen gaat. Wie even de tijd neemt om na te denken, wat men nodig heeft tijdens de vakantie zal tot de conclusie komen datje dit seizoen echt met vrij wei nig toe kan. Ten zij je natuurlijk een cruise gaat maken, waarbij drie keer per dag een andere out-fit wordt verwacht. Dan wordt het toch nog weer sjouwen. Samenstelling en eindredactie: Rien van den Anker Met bijdragen van: Els Kemper, Ria Schuurhuizen (mode), Aad Struijsen Jos Timmers Verder werkten mee: Inger Bierman en André van Schoonderwoerd. SP-infografieken: Rob Hofland Vormgeving: Wim de Smit Geolied haar op het strand Alles lekker gemakkelijk is een van de geneugten van de vakantie. Dat geldt ook voor het haar. Een kort koppie is natuurlijk ideaal. Hoewel ook dat korte haar verzorging nodig heeft, want zon, wind en zeewater zijn nu niet bepaald vriendelijk voor het haar. Daarom moet het haar tijdens de vakantie, en zeker tijdens een strandvakantie, goed wor den verzorgd. Dat is tegen woordig geen probleem meer. Veel fabrikanten brengen na melijk hydrofiele olie-produk- ten op de markt. Die olie breng je 's morgens op je haar aan, daardoor blijft het niet alleen lekker zitten, maar droogt het niet uit door de zon. 's Avonds is die olie er zo weer uitgewassen, als dat al niet overdag tijdens het zwemmen is gebeurd. Er zijn ook speciale shampoo's die je elke dag kunt gebruiken en die je haar wat extra verzorging geven. De tijd van een nacht met je haar in olijfolie, die er daarna dagen niet meer uit te krijgen was, is gelukkig voorbij. De zomermode is dit keer bij zonder uitbundig. Felle kleu ren afgewisseld met mooie donkere zomerkleuren als pa prika, olijf, kerrie en kaneel, terwijl Afrikaanse prints veel kledingstukken een exotisch tintje geven. Voor de mannen zijn vooral de roest-kleuren heel modieus. Bij de vakantiekleding is er ei genlijk niet zoveel verschil tus sen mannen en vrouwen. Een topper is, evenals vorig jaar, het strakke fietsbroekje, gemaakt van super-stretchmateriaal of van soepele tricot. Dit kleding stuk vraagt eigenlijk om een behoorlijk slank lijf, maar wie daar niet over beschikt kan met een lang t-shirt erover heen toch met deze rage mee- T-shirts zijn er dit seizoen meer dan ooit, in oneindig veel kleu ren en modellen. Het t-shirt is dan ook het kledingstuk bij uit stek voor de vakantie. Dat geldt eigenlijk ook voor de ber muda, die ook nog steeds in de mode is. Meer nog dan het fiets broekje kun je met de bermuda alle kanten op. Je kunt er heel sportief mee uitzien, maar met een blazer erop kun je er ook gekleed en zelfs sjiek mee uit- Sjiek zijn ook de vele kanten topjeswaar je 's avonds mee kunt gaan eten of naar de disco gaan. In zwart, heel mooi op een gebruinde huid, maar ook in wit. Zilver en goudkleurige kledingstukken zijn er ook veel voor 's avonds. Zilver is daarbij toch eigenlijk wel nieuw, voor al als het gecombineerd wordt met wit. Een eerste uitloper van de New Age periode, een nieuwe stroming in de mode zo op het einde van de twintigste eeuw. Het staat vooral voor puur en eenvoud. Espadrilles Wat de schoenen betreft zijn espadrilles heerlijke vakantie stappers en gezien het kleine prijskaartje wat eraan hangt, kun je er de hele vakantie op lopen en ze vervolgens weg gooien; dat scheelt weer in de bagage. Voor 's avonds zijn gouden sandalen heel erg in. Behalve het fietsbroekje en de bermuda blijft ook het korte strakke rokje in de mode. Ook alweer van stretchmateriaal of van spijkerstof. In blauw, maar ook in allerlei andere kleuren. Heel nieuw zijn de strakke jurkjes zoals ze in de jaren '60 werden gedragen. Hierbij kun je echter niet smokkelen met een paar kilootjes teveel, wie met die mode wil meedoen zal nog even op dieet moeten voor de vakantie. Bij de strandkleding blijven badpakken zeer modieus. De bikini's zijn aan de grote kant, eigenlijk zoals ze in het begin van de jaren '50 waren toen men zich voor het eerst in gro ten getale naar zonnige oorden Een accessoire dat onmisbaar is voor een strandvakantie is de pareo. In veel materialen en dessins, vaak gecombineerd met badpak of bikini, maar er zijn ook exemplaren die je overal bij kunt dragen. Ideaal zo'n pareo om even om te bin den als je je plaatsje in de zon even verlaat.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 21