3renda Schultz an eindelijk oach betalen Lawson zet zijn leven niet op spel Van Ettekoven verkleint gat met wereldtop KOERSEN 3>- £eidóc@ou/uuit VRIJDAG 29 JUNI 1990 PAGINA 9 i ët van Ettekoven AMSTERDAM Komend weekeinde wordt op de Bos baan de vierde regatta in de eerste wereld-bekerserie skiff verroeid. Nederlands sterkste skiffeuse, Harriet van Etteko ven, is de enige deelneemster van eigen bodem die op uitno diging van de internationale roeifederatie (FISA) aan alle vijf klasserende regatta's mag deelnemen. De Amsterdamse staat hoog in het klassement en is één van de kanshebsters voor de over winning van de „Ladies Trop hy" waar op de Bosbaan om gestreden zal worden. Van Ettekoven brak twee jaar geleden verrassend door in het solo-nummer toen zij als reser ve vierde werd tijdens de Olympische Spelen in Seoul. Vorig jaar bevestigde zij haar talent door tijdens de wereldti telstrijd in het Joegoslavische Bied opnieuw een finaleplaats op te eisen. Was het verschil tussen de winnares van het goud en de Nederlandse toen nog aanzien lijk, dit jaar zit Van Ettekoven de favoriete dichter op de hie len. Het wereldbekercircus begon in april met een race in San Diego waar eind juli ook de Goodwill Games verroeid zul len worden. Tot haar eigen verbazing* lag de fysiothera peute midden tussen de gro ten. „Dat was een nieuwe be levenis voor me". De tweede wereld-bekerrace, op het water van een grauwe Rijnhaven in Mannheim, ver liep niinder succesvol. „Ik had daar misschien beter niet kun nen starten. Na die wedstrijd heb ik mijn bloed laten onder zoeken. Ik bleek een virus on der de leden te hebben". Weer raak Drie weken later, in Oslo, was het echter weer raak. Met een vierde plaats, tweetiende se conde van het brons en dicht achter winnares en aanvoer ster van het wereldbekerklas sement Titie Jordache, leverde zij haar beste prestatie tot dan toe. „Wat daar gebeurde, was een complete verrassing voor me. Achteraf realiseerde ik me pas dat ik echt in vorm was en dat ik zo'n prestatie best zou kunnen herhalen". Het was een technische tip van bondstrainer René Mein- ders die Van Ettekoven het opstapje naar de topvorm gaf. „Hij vertelde me dat het kern punt van mijn techniek ligt op het moment dat ik mijn blad net uit het water gedraaid heb. Ik merkte inderdaad, dat wan neer ik na dat punt mijn ar men rustig wegstrekte, mijn ritme enorm verbeterde." De coaching van de technische coördinator van de roeibond was ondanks de grote sprong vooruit slechts een noodoplos sing voor de skiffeuse die al anderhalf jaar zonder privé- trainer ronddobberde. Na Oslo kwam daar verandering in. Succestrainer Jan Klerks, on der meer coach van de gouden Nederlandse mannen dubbel- vier nam Van Ettekoven op in zijn skiffeursschool. „Ik vind Harriet een fantistische sport vrouw, die een vaste begelei der verdient", luidt het motto van Klerks bij die stap. Ook Meinders blijft echter nauw betrokken bij de begeleiding. Van Ettekoven wil tijdens de vierde wereldbekerrace ko mende weekeinde voor eigen publiek het liefst een medaille winnen. „Ik wil de mensen hier dolgraag laten zien waar toe ik in staat ben". Ze hoopt dat het altiid in grote getalen meefietsende roeipu- bliek haar weer zal opzwepen tot grote daden. Ondertussen heeft ze tijdens de voorberei ding een licht buikgriepje moeten verwerken, zodat ze niet optimaal geprepareerd aan de start kan komen. Het optimisme overheerst ech ter bij Van Ettekoven. „Ik ga ervan uit dat mijn basiscondi tie zo groot is, dat ik ondanks de tegenslag heel goed zal va- :tl|JDEN Ladislav De 19-jarige Heemsteedse -nicek is tenminste tot haalde op Wimbledon gis teren de derde ronde door de Australische Rachel McQuillan op het nipper- einde van het jaar ze- van zijn baan als h van Brenda Schultz. Schultz won gisteren op het nippertje in de tweede ron- foto: ap tje met 6-4 3-6 7-5 te ver slaan. „Als ik had verlo ren had ik mijn coach niet meer kunnen betalen", bekende Schultz. „Nu kan ik het prijzengeld daar voor opzij leggen". Met een bedrag van 24.000 gul den kan Schultz even vooruit. En misschien komt er nog meer in de pot met de vetera ne Betsy Nagelsen (33), ge trouwd met „supermanager" Mark McCormack, als volgen de tegenstandster. Die heeft ze in Japan al eens met 7-5 7-5 verslagen. „Dat zou niet gek zijn, want ik wil graag langer met Travnicek werken. Er moest eigenlijk tot nu toe geld bij, want ik verdiende niet zo veel meer". „Zo'n coach is heel duur. Bij vroeg verlies op Wimbledon had ik hem moeten wegsturen. Hij is zijn salaris zeker waard. Want hij heeft veel voor me over en we hebben dezelfde gedachtengang" Travnicek weet wat hem te wachten staat. „Brenda is on- coachbaar", zei oud-Wimble- donfinaliste Betty Stöve uit de grond van haar hart toen ze het typisch wisselvallige spel van Schultz voor de zoveelste keer had aanschouwd. „Het is een hele ruwe diamant, waar nog wel twee jaar aan geslepen moet worden. Ze is en blijft onvoorspelbaar, al is dat nu juist ook heel moeilijk te be spelen". Schultz wisselde weer aces (elf) met dubbele fouten (tien) af, sloeg simpele smashes in Wimbledon is het meest spectaculaire tennistoernooi van het jaar, moeten deze toeschouwers I kaartje kochten. Ontruiming op matchpoint LONDEN Een verdacht uitziend pakje zorgde gistermiddag op Wimbledon even voor opschudding. De spelers en speelsters op de banen drie, vier en vijf werden weggeleid en de toeschou wers moesten de tribunes en de gangpaden gedurende twintig minuten ontruimen. In de vrouwendubbelpartij tussen de Ne derlandse speelsters Ingeliese Driehuis en Caroline Vis tegen Arantxa Vicario Sanchez en Mercedes Paz viel de onderbreking precies op matchpoint voor het Spaans/Argentijnse duo. Bij te rugkeer op de baan werd er nog één bal geslagen en kwam de uitslag op 6-1 6-3. Het pakketje, dat bij het standbeeld van oud kampioen Fred Perry lag, bleek bij nader onderzoek niet meer dan een cameratasje te bevatten. het net, maar produceerde ook onverwacht scherpe returns, redde de zaak vaak als ze op 0- 40 stond en verprutste breek punten. Juist toen donkere wolken zich boven baan zes samenpakten leek het gebeurd met Schultz toen ze in de der de set een doorbraak naar 2-3 moest incasseren. Onder het slaken van de meest vreemde geluiden to verde Schultz ineens een paar fraaie lobs en returns tevoor schijn om terug te breken (3- 3). Weer leek het bij 5-5 en 0- 40 mis te gaan, maar juist toen kwamen de eerste services hard en geplaatst van het ra cket, dat in tegenstelling tot in Parijs snaarbestendig bleek te zijn. Schultz won alsnog de game en, met de nodige moei te, de partij op het vierde matchpunt. Lach en traan Wimbledon heeft op de vierde dag met een lach en een traan afscheid genomen van Henri Leconte. De Oostenrijker Alex Antonitsch beroofde met een zege in vijf sets (2-6 6-4 7-6 2-6 6-3) het toernooi van een mo gelijke confrohtatie in de acht ste finales tussen Ivan Lendl en Leconte. De Fransman, vijftiende op de lijst, was de enige geplaatste speler, die in de tweede schif ting sneuvelde.'Van de zestien beschermde spelers is nu pre cies de helft nog over. Leconte kreeg met zijn gebrui kelijke repertoire grappen en grollen wel het publiek op zijn hand. Maar Antonitsch, eerder dit jaar winnaar van het toer nooi in Seoul en verliezend fi nalist in Hongkong (beide ke ren tegen Pat Cash) weigerde zijn medewerking. „Ik heb mijn kansen gehad en ze niet benut. Zo simpel lag het van daag", zei Leconte, in 1986 nog in de halve finales en in 1985 en 1987 kwartfinalist. Ivan Lendl en Stefan Edberg, de nummers één en drie van de lijst, hadden veel minder moeite rfiet respectievelijk de Zwitser Jakob Hlasek en de Tsjechoslowaak Miloslav Me- cir dan verwacht. Lendl wal ste met 6-1 6-3 6-0 over zijn te genstander heen. Hij kriigt nu van doen met de onbekende Amerikaan Bryan Shelton öureurs 5>1 lof Wat Kevin intz, Neal Mackenzie en :r een paar weken gele- ïa hun eerste verken- Jtocht over het vernieuw- ^.sser circuit uitriepen gisteren nog eens door jreurs bevestigd: „Assen place for me", riepen ze n koor uit. Wayne Gard- Irukte zich alleen in su leven uit. „Assen kan staan voor het ideale Het is vanwege de fan- :he ambiance altijd al een lijn favoriete circuits ge- maar nu de baan is ge- eerd is Assen voor mij de ute top. Eigenlijk was het probleem in Assen het /en. Daar ben ik in het ien nog wel eens mee op Efie gekomen. Als je door )rivé-rijder wordt opge- in kost dat al gauw vele Hen van seconden, die delijk doorslaggevend :n zijn. Dat probleem is lukkig uit de wereld ge- i". Australische ex-wereld- ioen in de Koningsklas- e na zijn val in de trai- n op de Nurburgring in voor het eerst weer van rtij is, vindt de baan een veiliger dan vorig jaar. czij de nieuwe asfaltlaag n we meer grip gekre- |n de bochten zijn een ruimer geworden. Het is safer, maar niet ge- elijker. Assen is nog een van de moeilijkste ter wereld. Ik leer er teer weer en dat zal nu nders zijn". ELKE DONDERDAG DE .AGE BIJ UW KRANT MET IMATIE OVER FILMS, MUZIEK R, RECREATIE, EXPOSITIES H EEN COMPLETE AGENDA foto: ap af, sloeg simpele smashes in mis te gaan, maar juist toen g.3) het toernooi van een mo- Amerikaan Bryan Shelton WAAGHALZERIJ IS VIERVOUDIGE WERELDKAMPIOEN IN 500CC VREEMD ASSEN Eddie Lawson is terug van weggeweest. BB OflrHriPr TïlPt StPfldv F.ddip rpadv H fHIHH mm vjaiuiict 1I1C t (125ste van de wereld...), die de Spaanse gravelspecialist Serge Bru^uera in vijf sets versloeg. Edberg deed tegen de teleur stellende Mecir niet veel voor Lendl onder. Hij wierp de veel te trage Tsjechoslowaak groot moedig zeven games toe: 6-2 6- 3 6-3. Landgenoot Anders Jarryd had zich zijn afscheid van Wimbledon ongetwijfeld an ders voorgesteld. Hij moest zich wegens een daags tevoren in het dubbelspel opgelopen blessure terugtrekken, zodat de Australiër Mark Krat- zmann zonder te spelen bij de laatste 32 kwam. Net als bij de mannen viel het doek bij de vrouwen ook voor de nummer vijftien op de plaatsingslijst. De tot Ameri kaanse genaturaliseerde Zuid- afrikaanse Ros Fairbank ver loor met 4-6 3-6 van haar nieuwe landgenote Amy Fra- zier. De nummer twee Martina Navratilova, acht keer winna res en azend op het record van negen Wimbledontitels, won met 6-2 6-3 van de Ameri kaanse Anne Smith. ASSEN Eddie Lawson is terug van weggeweest. Steady Eddie is ready. Een tikje onwennig nog hees hij zich gistermiddag op het stalen strijdros, waar hij 8 april door een onbezonnen manoeuvre van Mick Doohan vanaf kletterde. Enkele uren eerder had KNMV-arts Jan de Vries het sein op groen gezet voor de rentree van de viervoudige wereldkam pioen in de 500cc.' Safety first is het credo in Assen. Veiligheid staat er hoog in het vaandel geschreven. Alle coureurs die de afge lopen maanden van asfal- tridder tot bermtoerist werden gedegradeerd on dergingen een medische keuring. Daarmee neemt Assen een uit zonderingspositie in de wereld in. In het buitenland is een keuring niet verplicht. Wie dat toch wil is met handen en voeten overgeleverd aan de Italiaanse „keurslager" Costa, die er voor heeft gezorgd dat het predikaat „goedgekeurd" steeds rekbaarder is geworden. Dokter Costa neemt het niet zo nauw. Een spuitje hier een een manchetje daar en rijen maar. „Als ze maar kunnen ademen mogen ze rijden", schertste Yamaha teambaas Kenny Roberts gisteren. Grote geld Zijn pupil Eddie Lawson pie kert er niet over om als zovele collega's onder druk van het grote geld met zijn eigen leven te spelen. „Ik ben de enige die kan bepa len wanneer ik capabel ben om weer op die fiets te stap pen. Als het aan Kenny Ro berts en de sponsor had gele gen was ik een maand eerder weer begonnen. Zij hebben me onder druk gezet, maar daar ben ik niet voor gezwicht. Zo lang ik me niet in staat voel me met mijn concurrenten te Gardner met schrik vrij ASSEN Met de schrik in de benen plofte Wayne Gardner gistermiddag trillend als een rietje neer in zijn riante faute uil van zijn nog riantere nïobil home. De Australische ex-wereld- kampioen viel in de tweede trainingssessie van zijn 500cc Honda krachtbron. Tot grote opluchting van zijn teambazen krabbelde Gardner ongedeerd weer overeind. „Ik werd in eens gegrepen door een wind vlaag en kwam in het gras te recht. Het was mijn eigen stomme fout. Gelukkig was het een zachte landing. Mij mankeert niks. Morgen start ik gewoon," aldus Gardner. Eddie Lawson is één van de deelnemers aan de TT van Assen die morgen wordt verreden, foto: ap meten heeft het voor mij geen enkele zin. Daarom heb ik een compromis gesloten. Als het aan mijzelf had gelegen had ik liever nog langer gewacht". Lawson kan doorgaan voor de allergrootste coureur uit de ja ren tachtig. Niet minder dan dertig Grand Prix schreef de op 11 maart 1958 in het Cali- fornische Upland geboren Yank in het vorige decennium op zijn palmares bij. Dertig keer werd hij als overwinnaar afgevlagd. Slechts de legenda rische Giacomo Agostini en Mike Hailwood kunnen bogen op meer triomfen. Het handelsmerk van Lawson is zijn grote stabiliteit en zelf discipline. Hij laat zich in te genstelling tot bijvoorbeeld Kevin Schwantz niet verlei den tot onverantwoord rijge drag. Lawson laat zich door niemand het hoofd op hol brengen. Die gecontroleerde rijstijl leverde hem de bijnaam „Steady Eddie" op. Het voorvoegsel kwam na de tweede Grand Prix in Laguna Seca ineens in een ander dag licht te staan. Lawson werd in een van de tijdtrainingen de dupe van de onervarenheid van Mick Doohan. De jonge Zeelenberg zonder pijnstillers ASSEN Wilco Zeelenberg overtrof zichzelf gisteren bij de eerste trainingen voor de TT van Assen door de vierde tijd neer te zetten. De Bleiswijker, die twee weken geleden zijn linkerpols brak in Joegoslavië, kreeg woensdag na de vrije training nog pijnstillende injectie toegediend. Die waren gisteren niet meer nodig. „Het ging uitstekend. Natuurlijk heb ik last van de bles sure, maar het wordt minder". Zeelenberg rijdt vandaag voor het eerst met het speciaal geconstrueerde manchet. „Als het rij den daardoor beter gaat, gebruik ik het ook tijdens de TT. Maar eerst moet ik het testen". team. Lawson: „Ik liep de deur plat bij Dean. Acht uur per dag heeft hij me maandenlang een fysio-therapeutische be handeling gegeven". De rentree van Lawson was aanvankelijk veertien dagen geleden gepland op het Joego slavische circuit van Rijeka, maar begin deze maand werd besloten dat het verstandiger was er tot Assen mee te wach ten. Heelmeester Dean Miller: „Het herstel heeft dan nog geen drie maanden geduurd. In wezen is dat nog razend snel. Eddies enkel zag eruit alsof hij door een lading dyna miet was getroffen. Een nor maal iemand had drie maan den in het gips moeten lopen. Door deze gecomliceerde in- Doohan torpedeerde het scheurijzer van Lawson. Met een snelheid van 150 kilome ter per uur belandde Lawson met een doffe dreun in de strobalen. Hij werd met spoed naar het Monterey Community Hospital vervoerd, waar foto's uitwezen dat zijn linker enkel op liefst vijftien plaatsen gebroken was. Eddie Lawson: „Ze hebben met behulp van stukjes bot uit mijn heup en vijf schroeven de puzzel zo goed en zo kwaad als dat ging weer inelkaar ge past". Vervolgens begon Lawson aan een lange weg van revalide ren. Een proces dat werd ge leid door„wonderdokter" Dean Miller van het Yamaha- greep zijn de botten groter ge worden. Eddie had daardoor vooral in het begin moeilijkhe den met de beweging van het gewricht. Hij had ongeveer 25 procent aan kracht ingeboet en we vreesden dat het wel twee jaar zou duren voordat hij daar tien procent weer van teruggewonnen had". Eddie Lawson toonde echter karakter. Lawson: „Ik heb ge lopen tot ik er soms letterlijk bij neerviel. Die enkel is nog niet weer voor de volle hon derd procent genezen. Ik kan hem tien graden minder bui gen dan mijn rechter. In Rije ka had ik misschien kunnen rijden, maar ik vond dat het alleen zin had als ik voorin zou mee kunnen rijden. Dat ben ik aan mijn stand ver plicht". Over zijn kansen in Assen maakt Lawson zich net zo min illusies als over derde achter eenvolgende wereldtitel. „Voor ik in Assen arriveerde had ik nog niet weer gereden. Ja, op een straatmotor bij me thuis, maar dat is natuurlijk geen serieuze maatstaf. Ik maak me dan ook weinig illu sies. Als ik de race uitrijd ben ik dik tevreden". JAAP VAN BRUMMELEN Honkbal José Canseco heeft woensdag in Oakland één van de meest lucratieve handtekeningen uit de sport wereld gezet. De honkballer van de Oakland Athletics ver lengde zijn contract met vijf jaar voor het recordbedrag, in honkbal, van 45 miljoen gul den. Het zetten van zijn naam onder de verbintenis leverde Canseco alleen al zeven mil joen op. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 18.55 uur Tennis Wimbledon, Tour de France, TT Assen en WK voetbal; 20.20 en 22.38 uur: WK voetbal. Duitsland 2, 19.25 uur WK voet bal: 22.55 uur: Tennis. BBC 1, 23.20 uur: WK voetbal en Wimbledon. Eurosport, 18.00-04.00 uur Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (vanavond aanvang 19.00 uur) en Duindigt (morgen aanvang 13.30 uur) luiden: Drachten le koers: 1. Due de Bloomerd, 2. Enzo Spinny, 3. Eddy Sigero (10-4-2). 2e koers: i Entasis Royal, 2. Dart Groenhof, 3. Deborah Pitt (1-2-5). 3e koers: 1. Sartoya, 2. Shamanta, 3. Ninnes Boy (5-2-1). 4e koers: 1. Strausie, 2. Queen of Crown, 3. Park Kosmos (8-4-5). 5e koers: 1. Spymaster, 2. Diamond Victrix, 3. Dollarbird R (1-9-3). 6e koers: 1. Davidof Groenhof, 2. Ebon Lichtenberg, 3. Jessy Kosmos (10-6-13). 7e koers: 1. Kentucky, 2. Creeker. 3. One for the Pot (5-1-2). 8e koers: 1. Yick Buitenzorg, 2. Reu nited, 3. Zanja (7-3-1). 9e koers: 1. Mr Charade, 2. Zimrod B, 3 Abbado R (1-2-3). 10e koers: 1. Delgadotanss R, 2. Keystone Pompeii, 3. Calexi N (5-8- 2). Duindigt le koers: 1. Esther Dennehof, 2. De- launay, 3. Diego Harvester (5-4-8). 2e koers: 1. Hit the Heatline, 2. Bla- key Delta, 3. Salutier (1-5-2). 3e koers: 1. Emir Volann, 2. Passing Action, 3. Elien Uithuizen (5-6-9). 4e koers: 1. Roger Flight, 2. Bryan Harvester, 3. Dustin Morgan (3-8-6). 5e koers: 1. Sargas Landzicht, 2. King Sailor, 3. Lyminster (5-7-3). 6e koers: 1. Dali Robel, 2. Cronic 8e koers: 1. Mister Due, 2. Jules Fa- vre, 3. Belfort Prince (5-1-6). 9e koers: 1. Beloved Child, 2. But cher's Lady, 3. Winston Oxford (9-6- 10e koers: 1. Enjoy Buitenzorg, 2. Earldevil Belwin, 3. Duke of Thijssen (4-2-3). Cagliari blij CAGLIARI De bewoners van Cagliari zijn blij dat het erop zit. Het WK voetbal heeft hen nauwelijks vernielingen bezorgd, maar ook weinig mooi spel en al helemaal geen verdiensten. De hotelbezetting ligt sinds het begin van het toernooi veertig procent bene den normaal. De supporters zijn maar kort gebleven en de meesten van hen sliepen in campings of op het strand, ter wijl voor andere toeristen in vliegtuigen en veerboten geen plaatsen meer beschikbaar wa ren. Restauranthouders, die flink spenderende Italiaanse gasten gewend zijn, zijn teleur gesteld door de zuinigheid van de noorderlingen. In de Mila nese krant Corriera della Sera klaagde de uitbater van een trattoria dat hij nog nooit zo veel mensen zonder geld had gezien. Hij illustreerde zijn verhaal met het ongehoorde voorbeeld van veertig Ieren, die niet meer dan zestien gul den per persoon hadden willen betalen voor een bord spaghet ti met sla. Alleen de brood- en biergelegenheden hebben goe de zaken gedaan. Tenminste in de dagen waarop het alcohol verbod niet van kracht was. sportuitslagen BOKSEN Om wereldtitel - zwaarvedergewicht (WBC): Gutierrez (Arg) wint door knock-out 12e ronde van Mark Ree fer (GBr). HONKBAL Hoofdklasse Nicols-Neptunus 3-13, ADO-Spartaan 3-1, Sparta-Quick 9-1. MOTORSPORT Jubileumrace Superbikes en For mule TT in Assen, 20 ronden: 1. Doorakkers (Ned) Yamaha 44.55.47 (gem. snelheid: 163,265 km/uur), 2. Simpson (GBr) Honda op 6,96 secon den, 3. De Juan (Spa) Honda 7,37, 4. Harmati (Hon) Honda 15,96, 5. Man- ley (GBr) Yamaha 33,02, 6. Pajic (Ned) Kawasaki 48,90, 7. Fischer (BrD) Honda 49,09, 8. Gruschka (BrD) Suzuki 49,51, 9. Kuparinen (Fin) Hon da 1.13,59, 10. Tolonen (Fin) Yamaha 1.16,79, 11. Krummenacher (Zwi) Ya maha, 12. Oxley (Gbr) Honda 1.25,93, 14. Rubatto (BrD) Suzuki 1.20,43, 15. Mertens (Bel) Suzuki 2.06,77. Uitge vallen: Van Keeken (Ned), Van der Wal (Ned). PAARDESPORT Koersen van Drachten 1e koers, 2040 m: 1. Escapade (J. Bot) 2.52,4 - 1.24,5, 2. Edwin Mantel, 3. De Beste Peka. Niet gestart: Don Steenwljk Toto: winnend 6,60, plaats 1,80 2,60 2,30, koppel 17,80, trio 524,90. 2e koers, 2040 m: 1. Darlito Dutch (R. Kromkamp) 2.48,1 - 1.22,4, 2. Eclair Dakota, 3. Diamondpride N. Niet ge start: Chlno W. Toto: winnend 2,00, plaats 1,20 1,20 1,20, koppel 9,30, trio 55,00. 3e koers, 1640 m: 1. Crista Ryn- stroom (J. Pool) 2.12,3 - 1.20,7, 2. Damza Caslndra, 3. Double Duty. Toto: winnend 7,30, plaats 1,80 1,70 3,10, koppel 13,00, trio 184,80. 4e koers, 2440 m: 1. En Route Spin (J. van de Meulen) 3.15,8 - 1.20,2, 2. Duco W, 3. Cobus Swagerman. Toto: winnend 2,70, plaats 1,60 1,60 1,90, koppel 7,20, trio 46,60. 5e koers, 1640 m: 1, Cherlff Oldeson (F. Westerveld) 2.11, 0 - 1.19,9, 2. Brenda Oostland, 3. Alfred A. Niet gestart: Cirrus Lucswolle. Toto: win nend 1,50, plaats 1,00 1,00 1,10, kop pel 9,90, trio 18,40. 6e koers, 2040 m: 1. Daros (M. Lukje) 2.45,0 - 1.20,9, 2. Dagobert Duck, 3. Dlna Jeanet, 4. Candy Jeanet. Toto: winnend 7,80, plaats 1,60 1,10 1,60, koppel 8,10, trio 75,20, kwartet 317,70. 7e koers, 2040 m: 1. Deslree Nuova (MeJ. M. Huel) 2.42,3 - 1.19,6, 2. Dyt- ha Dear, 3. Bobby R. Toto: winnend 8,00, plaats 2,10 1,30 2,40, koppel 4,70, trio 83,60. 8e koers, 1640 m: 1. Alibi F (J. Bot) 2.11,3 - 1.20,1, 2. Yambalaya, 3. Chenk Hanover. Niet gestart: Ambro- sius. Toto: winnend 35,00, plaats 3,10 1,50 1,80, koppel 40,80, trio 456,70. 9e koers, 1640 m:' 1. Zorronora (C. Hetteling) 2.10,5 - 1.19,6, 2. Anfield Road, 3. Cees Wiellnga, 4. Chelsea Cede. Niet gestart: Codo Lucswolle. Toto: winnend 10,60, plaats 2,30 2,40 2,40, koppel 29,70, trio 1.124,00, kwartet niet geraden. 10e koers, 2040 m: 1. Carllewis Ju weel (H. Hamming) 2.43,0 - 1.19,9, 2. Ajax Buitenzorg, 3. D'Abord Frisia. Toto: winnend 5,60, plaats 2,30 2.30 2,80, koppel 22,30, trio 397,30. W-5 Spel: 2-1-2-10-10: niet geraden. Omzet: 169.146. TENNIS Wimbledon Heren enkelspel, 2e ronde: Novacek (Tsj)-Rlve (VSt) 6-1 6-4 7-6, Lendl (Tsj/1)-Hlasek (Zwi) 6-1 6-4 7-6, Cou rier (VSt/9)-Stoltenberg (Aus) 6-2 7-6 6-4, Shelton (VSt)-Bruguera (Spa) 5-7 2-6 6-4 6-4 6-4, Curren (VSt)-Muller (ZAf) 6-7 6-4 7-6 6-7 6-4, Bergstroom (ZweLB.road (ZAf) 4-6 7-6 6-2 6-2, Pearce (VSt)-Matsuoka (Jap) 7-6 7-5 6-3, Srejber (Tsj)-Wohrmann (BrD) 6- 2 6-7 6-3 6-2, Antonitsch (Öos>-Le- conte (Fra/15) 2-6 6-4 7-6 2-6 6-3, Pate (VSt)-Raoux (Fra) 3-6 6-2 6-4 6- 3, Kratzman (Aus}-Jarryd (Zwe) walk over, Chang (VSt/13>-Pugh (VSt) 6-3 6-2 6-2, Mansdorf (lsr)-Fromberg (Aus) 6-4 7-6 6-1, Edberg (Zwe)-Meclr (Ts)) 6-2 6-3 6-2, Woodforde (Aus)-RI- glewski (BrD) 6-7 6-4 6-4 7-5, Grabb (VSt)-Chamberlln (VSt) 6-2 6-7 7-6 3- 6 6-3. Dubbelspel, 1e ronde: Connell/MIchi- bata (Can/6>-Haarhuls/Koevermans 6-3 5-7 6-4 7-6. Dames enkelspel, 2e ronde: Schultz (Ned)-McQulllan (Aus) 6-4 3-6 7-5, Tauziat (Fra)-Pfaff (BrD) 6-2 6-1, Gil- demelster (Peru)-Rajchrtova (Tsj) 6-2 6-2, Herreman (Fra)-Grossman (VSt) 6-0 6-2, Katerlna Maleeva (Bul/7>- Date (Jap) 6-1 6-4, Wiesner (Oos/14)- Quentrec (Fra) 6-3 6-3, Devries (BelY Harvey (VSt) 7-5 6-2, Magers (VSt)- Savtsjenko (Sov) 6-3 6-4, Tanvler (Fra)-Ludloff (VSt) 6-3 6-4, Nagelsen (VSt)-Van Rensburg (ZAf) 2-6 6-4 6-2, Sabatinl (Arg/4)-Huber (BrD) 6-2 7-6, Navratilova (VSt/2>-Smlth (VSt) 6-2 6- 3, McNeil (VSt>-Coetzer (ZAf) 6-3 6-2, Zvereva (Sov/11)-Fernandez (VSt) 7-6 6-4, Frazler (VSt>-Falrbank (VSt/15) 6-4 6-3, Kschwendt (Lux)-Etchemen- dy (Fra) 7-6 1-6 6-0. Dubbelspel, 1e ronde: Sanchez/Paz (Spa/Arg)-Drlehuls/Vls (Ned) 6-3 6-3. VOLLEYBAL Viiflandentoernooi voor dames In Varna Italië-Polen 3-0 (15-8 15-13 15-10), Nederland-Bulgarlje 3-0 (15-9 15-12 16-14). Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Italië 1-2, 3. Bulgarije 2-2, 4. Tsjecho- slowaklje 2-0, 5. Polen 2-0.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9