Bedrijventerrein Sassenheim s een begeerd ruilobject jj/ier jaar geëist tegen Katwijker Nieuw kunstcollectief Nieuw toeristisch blad „Woontoren is een monster" Meer controles bij autobedrijf in De Zilk Bromfietser gewond EIDEN OMGEVING EcidócSouaant VRIJDAG 29 JUNI 1990 PAGINA 15 bny sterft pngerdood JNSBURG De Ish pony die ensdag 20 juni ver een uit een weiland het Kanaalpad is teren teruggevon- Het dier, waar- werd aangenomen het was gestolen, ird dood aangetrof- i in een sloot bij de hthaven. De politie rmoedt dat de pony vastgeraakt in de iot en verhongerd. ™sloot ligt op onge- :r 100 meter afstand i het weiland. Sassenheim garandeert betaalbare huren huizen in Burchtstraat SASSENHEIM De gemeente Sassenheim betaalt 50.000 gulden extra voor de bouw van de seniorenwo ningen in de Burchtstraat in Sassenheim. Het bedrag is nodig om de huurprijs te drukken tot 521 gulden per maand. Met de bewoners van de Burchtstraat be reikte Sassenheim enkele maanden geleden na emo tionele discussies overeenstemming over sloop van de oude huizen en nieuwbouw, op voorwaarde dat de huur van de nieuwe woningen ongeveer 500 gulden zou bedragen. De commissie voor financiën vond gis teravond unaniem dat Sassenheim het bedrag op tafel moet leggen. „We hebben verwachtingen gewekt en moeten gemaakte afspraken nakomen. Maar het moet wel eenmalig zijn", waarschuwde CDA-raadslid W. van Biezen. Zonder het extra bedrag zou de huurprijs van de woningen oplopen tot 550 gulden per maand. Zowel CDA en VVD als PvdA en D66 vonden dat te hoog. Bromfietser rijdt tegen paard aan WASSENAAR Een 75-jari- ge man uit Wassenaar is gis teravond gewond geraakt bij een niet alledaagse aanrijding. De man reed op zijn brommer over de Papeweg in de rich ting van Den Deijl. Op het ge deelte waar tussen autoweg en fietspad bomen staan, reed de man pardoes achterop een daar lopend paard met berij der. De man heeft de edele viervoeter volgens de politie waarschijnlijk totaal over het hoofd gezien. Hij werd met een lichte hersenschudding overgebracht naar het Brono- vo-ziekenhuis in Den Haag. Het paard bleef ongedeerd. Fancy Fair VOORHOUT De Voorhoutse basisschool Antonius houdt morgen een fancy fair. De op brengst is voor de Voor houtse missionarisen, F. Roozen en B. en S. Prins. Om alvast een startkapitaal te krijgen worden door de kinde ren tegen betaling van een luttel bedrag aller lei klusjes gedaan. Alleen daarmee hoopt de werkgroep die de fancy fair organiseert zo'n 800 a 900 gulden binnen te krijgen. De Fancy-fair is van 10.30 tot 14.30 uur. Voorschoten gaat huizen zelf bouwen VOORSCHOTEN De vijftien sociale huurwoningen in de Voorschotense wijk Starrenburg zullen door de gemeente zelf worden gebouwd. De Christelijke Wo ningbouwvereniging, die er aanvankelijk voor in de markt was, heeft van de bouw afgezien omdat zij de huurprijs (544,55 gulden per maand) te hoog vindt. De Algemene Woningbouwvereniging heeft gebrek aan mankracht. Raadslid Harlaar (Groen Links) gisteren tij dens de gemeenteraadsvergadering: „De woningbouw verenigingen bestaan uit goedwillende amateurs. Een goede zaak dat de gemeente het project gaat realiseren". Mevrouw Zoetemelk (CDA) wilde zich nadrukkelijk distantiëren van de opmerking van Groen Links. Wet houder Van der Poel (VVD) gaf de verzekering dat het woningen van goede kwaliteit worden. En door in dit geval de bouw te laten verzorgen door de gemeente, verliest Voorschoten geen nieuwbouwwoningen in de sociale sector. DE ZILK „We zullen het carrosseriebedrijf Havast in De Zilk verscherpt gaan controleren op illegale aktiviteiten'.Dat kondigde wethouder Heemskerk gisteravond aan in de raadsvergadering in Noordwijkerhout. De kwestie kwam aan de orde naar aanleiding van de behandeling van het bestemmingsplan voor De Zilk. Het transportbedrijf Van Steijn en het aangrenzende carrosseriebedrijf zijn in dat plan opgenomen. PvdA en D66 vonden dat het bedrijf wegbestemd had moeten wor den. „Als het bedrijf nu verhuist, kan er zich gewoon een ander bedrijf vestigen en dat is niet de bedoeling", aldus W. Hof (PvdA). Wethouder C. van Duin zei dat eventuele overlast van de twee Zil- ker bedrijven door middel van de hinderwetvergunning kan wor den geregeld. E. Hulspas vreesde echter dat ze helemaal niet meer weg te krijgen zijn uit de woonkern van De Zilk als de bedrijven door de hinderwetvergunning eerst gedwongen zijn om fors te in vesteren. ROND NODIG VOOR WONINGEN EN SPORTVELDEN an 4/ SSENHEIM In ruil ie>r grondgebied van de a urgemeenten zijn be- ;e jven uit de dorpen rond ;e isenheim welkom op 11 nog aan te leggen be- na' jventerrein nabij Akzo ;o Sassenheim-Zuid. Be- k| ven uit Sassenheim moeten bovendien voorkeursbehande- ,u g krijgen wanneer ze len verhuizen. Dat d.bben de Sassenheimse n| litieke partijen gister- Dnd bepaald. annexatie van grondgebied de naburige dorpen moet het verlies aan bedrijfsgrond in Sassenheim-Zuid compense ren. Sassenheim zegt de grond nodig te hebben voor woning bouw en het nieuwe sportvel dencomplex. Wethouder A. Wagemakers van ruimtelijke ordening opent zo snel mogelijk onder handelingen met geïnteres seerde buurgemeenten, waar onder vooral Voorhout en Lis- se. „Een kwestie van gelijk oversteken", zo verwoordde PvdA-raadslid A. Olthof de te volgen taktiek. Sassenheim aast vooral op het buurtschap Teijlingen voor haar woning bouwplannen. Sassenheim is overigens niet van plan om bedrijven uit de regio Leiden op het bedrijven terrein toe te laten. Uitsluitend ondernemingen uit de Duin en Bollenstreek zijn welkom. Een onderzoek in samenwer king met de Kamer van Koop handel moet bovendien eerst uitwijzen hoe groot de expan siedrang van de Sassenheimse ondernemers is. Pas daarna zal duidelijk worden hoeveel ruimte er over blijft voor de bedrijven uit de omliggende plaatsen. Behoefte Vanuit de buurgemeenten ko men al jaren signalen dat er grote behoefte is aan uitbrei dingsmogelijkheden. In Lisse lukte dat zodanig dat ook Sas senheimse bedrijven met be langrijke werkgelegenheid uit het eigen dorp vertrokken, tot grote spijt van de politieke partijen. Voorhout en Sassen heim zagen hun plannen voor een gezamenlijk bedrijventer rein spaak lopen op de onwilli ge houding van de provincie Zuid-Holland. Volgens het streekplan heeft Sassenheim echter alle troeven in handen om in de zuidelijke hoek van de gemeente een eigen bedrij venterrein te ontwikkelen. Het teloor gaan van opnieuw een stuk agrarisch gebied woog gisteravond voor de commissieleden niet op tegen de lokale en regionale econo mische belangen die met de komst van het bedrijventer rein gemoeid zijn. Alleen C. Kuysten van D66 twijfelde, maar ging overstag omdat het vooral bedrijven uit Sassen heim zelf zullen zijn, die naar het nieuwe terrein verhuizen. De lokaties die zij elders in Sassenheim achterlaten moeten voor woningbouw worden benut. Sassenheim wil ook een stevi ge vinger in de pap houden wanneer het bedrijventerrein er eenmaal is. Zo wordt het het personeel van nieuwe be drijfsvestigingen uit de regio waarschijnlijk onmogelijk ge maakt om zich in Sassenheim op de gesubsidieerde huizen markt te storten. PvdA-raads lid J. Henskens drong daarop aan om de eigen woningzoe kenden niet te confronteren met nog langere wachtlijsten. ISHANDELING, DRUGSHANDEL EN BEDREIGING eipN HAAG/KATWIJK Was de 35-jarige Kat- J jker die zich gisteren e: or de Haagse rechtbank K >est verantwoorden vuurwapenbezit, idel in drugs, mishan- ling van een politiea- rvt en het bedreigen van ai chauffeur van een lldtransport het slachtof- r van misverstanden ge feest? Zelf deed hij het ®J orkomen dat hij men- 3n had willen helpen met n paar grammetje coke Jï hij goedkoper wist te ijgen. "rj n vuurwapens wist hij niks, ju de chauffeur van de geld- gen had vast aan achtervol- gswaanzin geleden. De aan- pj met traangas op de agent een paniekreactie ge weest. Officier van justitie mr. D. van der Broek oordeelde echter anders. „Ik vind hem een zware crimineel. Hij was geen kleine zelfstandige meer, maar een b.v., gespecialiseerd in wapens, drugs en vermo genscriminaliteit". Hij eiste een gevangenisstraf van vier jaar. De officier zei dat een speciaal rechercheteam een haif jaar hard had gewerkt om de ben de op te rollen. Er werden uit eindelijk 25 mensen aangehou den, van wie er vier het nodi ge op hun kerfstok bleken te hebben. „Er is toen een be hoorlijke klap toegebracht aan de onderwereld in Katwijk", aldus mr. Van der Broek. Riotgi un Uit de verklaringen van vrienden had het Openbaar Ministerie een heel ander beeld van de verdachte Kat wijker gekregen dan hij zelf gisteren probeerde te schetsen. „Eén van hen had een hand granaat, een riotgun, revolvers en pistolen in bewaring gekre gen. Ze waren stuk voor stuk eigendom van de verdachte en bestemd voor de verkoop. In september '89 werd in Noord wijkerhout een bloemenman van zijn bed gelicht en be dreigd met een riotgun. De overvaller gaf naderhand te kennen dat het vervaarlijke wapen het eigendom van de Katwijker was. „Het slachtoffer werd een poosje later gebeld door ver dachte die hem een wapen te koop aanbood. Ter verdedi ging". Bij een huiszoeking werd bij de buurman van de Katwijker ruim twintig gram cocaïne en bijna 150 gram am fetamine gevonden. Iedereen zei dat deze voorraad toebe hoorde aan de Katwijker. Hij ontkende echter de handel in coke. „Ik deed het meer uit medelijden voor vrienden en kennissen die 200 gulden per gram betaalden. Ik kon het voor 60 70 gulden krijgen. Verdienen deed ik er niet aan". Over de amfetamine: „Ik weet niet eens wat het is". Advocaat mr. Heeren uitte zijn twijfels over de betrouwbaar heid van de belastende verkla ringen, die afkomstig waren van mensen die zelf in cocaïne en wapens hadden gehandeld. Bovendien bespeurde hij een rechtsongelijkheid, omdat de eis van vier jaar de straf van een van de mededaders ruim schoots te boven ging. De raadsman noemde de Katwij ker „een branieachtige jongen die zich heeft laten meeslepen in het kwade, maar niet ie mand is die in-en-in slecht is". Hij vond een straf van acht tien maanden, waarvan negen voorwaardelijk meer op zijn plaats. Uitspraak óp 12 juli. aad van Lisse nsgezind voor Sieuw Magnifiosi ek SSE Eensgezind eft de raad van Lisse nsiteren 1,1 miljoen gul- n beschikbaar gesteld ü"or nieuwbouw van het ïgerencentrum Magni- n >si. Dat besluit werd ®or het aanwezige pu- i)r iek met luid applaus be- inoet. Ongeveer een jaar -1 leden werd het vorige in bouw door brand ver iest. Sindsdien zijn l arstig plannen gemaakt s i het uit de as te doen rrijzen. mat gaat nu gebeuren op de (1,; stek aan de Ruishorn- in. Magnifiosi krijgt een be- toegerust en beveiligd ge- Uw dat naar de wen? van ig|P/GPV/RPF ook beter is soleerd om overlast te be- "ken. Minder ingenomen Js die fractie met het voor- e 1 vier ton beschikbaar te Hen voor de aanleg van nstgras voor de hockeyvere- |ing. Bij monde van J. de ig ng kantte de partij zich te- >c dat voorstel. Er is vooral ijfel of de vereniging in flat is de exploitatie rond te ijgen. 0 Prins (PvdA/D66) merkte s dat een hockeyvereniging K lenwoordig niet meer zon- r een kunstgrasbaan kan. R. chels (VVD) onderschreef 1 Mesman (PvdA/D66) vroeg n de vereniging een hoge fcet om meer leden te wer- n. D. Stapel (CDA) zei tij- ns de vergadering niet te innen beoordelen of het örtbestaan van de vereni- *g van het kunstgras af- mgt. „Duidelijk is, dat de jteniging steeds verder op dere verenigingen gaat ach- rlopen", aldus Stapel. Net als ins drong hij aan op een ac- f ledenwerfbeleid. Uiteinde- t stemde alleen de SGP/ V/RPF tegen en werd het orstel aanvaard. Weinig bezwaren tegen plan Dorpsstraat OEGSTGEEST De Oegstgeester wethouder H. Rijks en het hoofd van de hoofdafdeling openba re werken, J. Hermes hebben gisteren tijdens een hoorzitting vooral vragen moeten beant woorden over de bouw plannen in het gebied rond de oude Dorpsstraat. Echte bezwaren waren er niet. De nu gepresenteerde plannen omvatten 55 huizen op twee locaties. Ze komen op het ter rein waar voorheen het trans portbedrijf Van der Luyt was gevestigd en op een terrein ten westen van de Dorpsstraat, de „locatie Prinsen". In de nieu we opzet is rekening gehouden met restauratie van het oude tolhuisje, een parkeerterrein voor café-restaurant „De Roode Leeuw" met 30 plaatsen en met een toegang tot het wijkje aan de overzijde van de brandweerkazerne. VOORHOUT— Onder het motto „Het bieden van mogelijkheden voor het stimuleren en uitwisselen van kunstvormen dóór en voor mensen uit de Bol lenstreek" is gisteravond het „Ridderspoor Collec tief" opgericht in Voor hout. Het initiatief voor dit collectief is genomen door Bianca van Slinger, Corina Zuiderduin, Eric Went en Maarten de Jong. Dat viertal houdt zich bezig met diverse kunstuitingen zo als proza, zang, muziek en poë zie. Het collectief wil een aantal terugkerende en eenmalige ac tiviteiten organiseren. Een keer per zes weken wordt een „Avond Matinee" gehouden en er komt een „Ridderspoor- blad". Eenmalige activiteiten De vier initiatiefnemers van het Ridderspoor Collectief. FOTO: HENK VAN DEN ENDE zijn een Midzomernacht thea ter, Toekomstmuziek en een sprookjesfestival. In de zomermaanden worden de activiteiten voorbereid. In september wil het collectief een groep kunstminnaars bij een nebben om alles uit te voeren. Gedeputeerde Van der Meer links met het eerste exemplaar van het nieuwe toeristische blad. Rechts voorzitter Leeuwenburg van de stichting PRET. FOTO: HENK VAN DEN ENDE WARMOND Gedepu teerde H. van der Meer (economische zaken) viste gisteren het eerste num mer van het blad „Info Rijn- en Bollensteek" uit het water achter Boerderij Meerrust in Warmond. Hij was daartoe uitgenodigd door voorzitter B. Leeu wenburg van de stichting Promotie Recreatie en Tourisme Rijn en Bollen streek (PRET). Info Rijn- en Bollenstreek is een nieuw blad voor toerisme en recreatie in het Zuidhol landse gebied ten noorden van de lijn Alphen aaan den Rijn- Leiden. Het is een initiatief PRET. Die stichting wil de re gio profileren als toeristische trekpleister. PRET is op 6 maart opgericht als samenwer kingsverband van de vijf grote VVV's in de regio, het toeris tisch bedrijfsleven en de Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland. De op richting vloeit voort uit de Projectgroep Toerisme die twee jaar geleden op initiatief van de Kamer van Koophan del werd ingesteld. Ook in het „Beleids- en Aktie- plan Recreatie en Toerisme" (BART) van de provincie is de noodzaak tot samenwerking aangegeven. Daarin worden de Duin-en Bollenstreek met Leiden en het Plassengebied als toeristische speerpuntge- bieden aangegeven. Gedeputeerde Van der Meer was verheugd over dit nieuwe initiatief. Hij prees de Stich ting dat zij drie maanden na de oprichting al met het eerste resultaat naar buiten komt. „En de provincie heeft er niet eens aan meebetaald", aldus Van der Meer. Hij verwachtte dat dit in de toekomst wel kan gebeuren. „Er komt centraal 16,5 miljoen voor toeristische beleid vanaf 1991, daarvan is 5 miljoen voor de provincies. Dat betekent voor Zuid-Hol land zo'n 700.000 gulden". Met het Info-blad hoopt de Stichting de samenhang van het gebied te benadrukken en de toerist een zo groot moge lijk scala van attracties onder ogen te brengen. „Zowel toe rist als het toeristisch bedrijfs leven kunnen daarvan profijt trekken", volgens Leeuwen burg. De uitgave richt zich echter niet alleen op dagjes mensen en vakantiegangers, maar ook op de bewoners van de streek. De inhoud bestaat uit informatie in het Neder lands en Engels (incidenteel ook Duits), over activiteiten en bezienswaardigheden en een Evenementen Agenda. Het blad wordt onder andere ver spreid via VVV-kantoren, res taurants, hotels, musea, biblio theken, en gemeenten. RAADSLID OVER PLAN HAVENSTRAAT: KATWIJK „Het is een planologisch monster, een miskleun. Een toren van 27 meter hoog past niet op die plaats. We moeten er een punt achter zetten". Dat zei CDA-raadslid A. van der Plas gisteravond over de voorgenomen bouw van een woontoren van acht verdiepingen in het gebied Havenstraat- Loggerstraat. De gemeenteraad van Katwijk moest zich uitspreken over een voorbereidingsbesluit, dat de bouw van de woontoren naast het centrum van Kat wijk aan Zee mogelijk moet maken. Van verschillende kanten in de raad kwam het verzoek de plannen in te trek ken. „Het spreekwoord „Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald" is hier zeer van toepassing", zei J. G. Bouw van Gemeentebelangen zijn standpunt. „We zijn nu in de gelegenheid om het besluit terug te nemen. Het is bouw kundig onaanvaardbaar dat het zo dicht bij de weg en de andere woningen komt te staan." A. van der Plas spaarde kosten noch moeite om aan te tonen dat de woontoren in het dorp zal misstaan. Hij had de woon toren ingetekend op foto's van het gebied Havenstraat-Log- gerstraat. Het CDA-raadslid stond binnen zijn fractie ech ter alleen in zijn standpunt. Zijn partijgenoot T. van der Plas betoogde dat het maken van compositiefoto's „een ge vaarlijke ontwikeling" is. Met een boekje met fotografeertips in de hand legde hij uit dat je op een foto een hoogte van een voorwerp gemakkelijk kan over-accentueren. Hij zag dan ook geen reden om tegen de woontoren te stemmen. Ook fractievoorzitter J. H. ten Hove van de RPF pleitte voor de bouw van de flat. Op de be wering dat de meeste Katwij- kers tegen de toren zijn, ant woordde hij: „ik heb veel meer' mensen ontmoet die vroegen wanneer die woontoren er nu eens komt en die wel interesse hebben. Ik zie geen reden om het beleid te wijzigen." Toen het op stemming aankwam, bleek ook binnen de gemeen teraad geen meerderheid te gen de woontoren. Twintig raadsleden stemden voor en slechts vijf tegen. RIJNSATERWOUDE Een bromfietser uit Leimuiden is gis termiddag gewond geraakt aan zijn been toen hij op de Heren weg op een auto reed. De Leimuidenaar had niet in de gaten dat de automobilist, een man uit Buitenkaag, aan het keren was. Het ongeluk gebeurde om vijf uur. Rotonde bij Leeuwenhorst NOORDWIJKERHOUT Omstreeks september zal er begon nen worden met de aanleg van de rotonde ter vervanging van het gevaarlijke kruispunt bij de Leeuwenhorst in Noordwijker hout. Dit zei wethouder C. van Duin gisteravond in de raadsver gadering. VVD'er L. Hogervorst vroeg ernaar omdat men eigen lijk vorig jaar al met de rotonde had moeten beginnen. Wilma mag gaan bouwen rond molen Speelman SASSENHEIM Aanne mingsbedrijf Wilma gaat op het Polyvroom-terrein in Sas senheim 79 woningen bouwen, tien woningen meer dan door de gemeente als minimum was gesteld. Wilma won de concur rentieslag met Mabon en Noorlander vooral door in de nieuwe wijk meer ruimte uit te trekken voor openbaar groen en parkeervoorzienin gen. De bouwplannen voor het Polyvroom-terrein werden gisteravond door de commissie voor ruimtelijke ordening met grote haast beoordeeld en ge wogen. Sassenheim moet nog voor de winter een begin ma ken met de bouw van de wo ningwetwoningen op het ter rein om het recht op die wo ningen niet te verliezen. Ontwerpen van de drie aanne mers werden kortgeleden nog door de gemeente afgewezen omdat ze niet voldeden aan de aangescherpte eisen. Een van die eisen was dat de molen van Speelman als blikvanger een centrale functie in de wijk moest krijgen. Wilma had volgens de com missieleden de meest speelse oplossirlg bedacht met veel openbaar groen rondom de molenstomp. Het bouwbedrijf overtrof ook de eis van de ge meente om tenminmste 67 wo ningen op het Polyvroom-ter rein te realiseren. Volgens woordvoerder M. Kampman van Wilma kan de molenstomp na de eventuele restauratie voor verschillende doeleinden worden benut, waaronder kinderopvang. Op de begane grond van het ap partementencomplex kan een winkel worden gevestigd. Het 'poortaanzicht' vanaf de Koet- siersweg, de woonerf-achtige sfeer, het speelterrein en het vele openbaar groen, de ruime parkeervoorzieningen en de ringweg in de wijk voor het autoverkeer trokken de com missieleden over de streep ten koste van concurrent Mabon.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15