Progressief Zoeterwoude blijft weg bij slaan eerste paal gemeentehuis Scholengemeenschap Alkemade sluit de deuren Raadslid neemt geen genoegen met verklaring van onderzoekscommissie Bibliotheken Hazerswoude puilen uit Afscheid pastoor Wortel bioscopen LEIDEN OMGEVING QeidóaQowuvnt VRIJDAG 29 JUNI 1990 PAGINA Kristallen vaas voor hulp Polen NIEUWKOOP De gemeenteraad van Nieuwkoop heeft gisteren een kristallen vaas gekregen als dank voor de hulp van de bevol king aan de inwoners van het Poolse plaatsje Koek. Kleding en voedsel, maar ook medicij nen werden de afgelopen jaren door inwoners van Nieuwkoop afgestaan om de ernstigste nood in Polen te lenigen. Het Comité Hulp voor Polen zorgde ervoor dat de goederen wer den ingezameld en in de afgelopen winter naar onder andere het plaatsje Koek werden ge transporteerd. Koek ligt 150 km ten Zuidoos ten van Warschau, nabij de plaat Lublin. Na mens de inwoners van deze plaats overhandig de de uit Polen afkomstige zusters Lidka en Goska Kolodynska beiden wonend in Nieuwkoop de kristallen vaas aan de burge meester W. de Vrey-Vringer. Bevolking Zoeterwoude toegenomen ZOETERWOUDE De bevolking van Zoeterwoude is in 1989 met 81 toegenomen. Wa ren er in 1988 8.372 Zoeterwou- denaren, in 1989 werden er 8.453 geteld. In 1989 werden 132 nieu- den 47 personen. Voorts vestigden zich 345 mensen in Zoeterwoude en vertrokken er 349 naar elders. Steun voor ouderen- nota in Nieuwkoop NIEUWKOOP Ouderen moeten zo lang mogelijk zelf standig blijven functioneren. Dat is het uitgangspunt van de nota Ouderenbeleid, die de Nieuwkoopse raad gister avond vaststelde. Om ouderen goed te laten functioneren moeten er meer mogelijkheden komen om hen zelf keu zes te laten maken bij huisvesting of ontspanning. PvdA-wethouder A. de Brouwer sprak zijn waardering uit over deze nota en complimenteerde zijn VVD-voor- gangster A. van der Most-de Ridder met de totstandko ming. Hij stelde dat er veel inspraak is geweest. De nota is daarom niet in 1989 verschenen. De nota pleit ervoor om een ouderenadviseur aan te stellen, die tot taak heeft het ouderenbeleid aan te pakken. Iemand, die de „zorg op maat" bewaakt. In de nota wordt tevens voorgesteld een regeling op te zetten waardoor organisaties worden gesti muleerd in het bedenken en uitvoeren van nieuwe activi teiten voor ouderen. Woobridge mag weer beginnen met disco-avonden in de Wijk WOUBRUGGE Jeugdsocieteit Woobridge in Wou- brugge mag weer met disco-avonden beginnen in verenigingsgebouw De Wijk als ze aan een aantal voorwaarden voldoet. Dat heeft de commissie alge meen bestuurlijke zaken gisteren uitgesproken. Die voorwaarden moeten nog nader worden geformu leerd. Woobridge moest indertijd van B en W stoppen met de disco-avonden vanwege geluidsoverlast van muziek en van vertrekkende bezoekers. Voorlopig wordt begonnen met één avond per maand. Raadslid H. van der Nagel (CDA) wist eigenlijk geen oplossing voor de problemen. H. van Woerden (VVD) had wel oog voor de behoeften van de jeugd. Hij wil eventueel wel investeren in geluidswerende voorzie ningen. De commissie was eensgezind over de sloop van Com- riekade 2 dat een tijdje door jongeren is gekraakt. Zij wilden er een jeugdhonk vestigen. Volgens de ge meente is het echter te duur om het op te knappen. Bibliotheek Zoeterwoude gaat over op computer ZOETERWOUDE De bibliotheek van Zoe- terwoude gaat automatiseren. De gemeente is bereid daarbij financieel te helpen. Automati sering kost 18.000 gulden, maar omdat over schakelen op de computer in drie jaar wordt uitgevoerd, betaalt Zoeterwoude jaarlijks 6.000 gulden. De gemeente heeft de bereidheid tot subsidie uitgesproken in het welzijnsprogram- ma. Verwacht wordt dat de bibliotheek dank zij de automatisering de openingstijden kan uitbreiden. Voorts wordt voorkomen dat Zoe- terwoudenaren uitwijken naar plaatsen in de omgeving omdat daar bibliotheken zijn waar informatie beter toegankelijk is. Een ander voordeel van automatisering is dat er minder geestdodend werk is voor de vrijwilligers, zo dat de terugloop in het aantal vrijwilligers kan worden tegengegaan. ZOETERWOUDE In de tweede week van juli zal wethouder R. Hoge- nelst de eerste paal slaan vor de nieuwbouw van het gemeentehuis van Zoeterwoude. De fractie van Progressief Zoeter woude zal dan demonstra tief wegblijven. Dat zei fractievoorzitter W. Ooij- endijk van de progressie ven gisteravond tijdens de raadsvergadering. ,,De af braak van het gemeente huis is absoluut geen fees telijke gebeurtgenis. .Als je rekening houdt met de gevoelens van honderden mensen dan vier je nu geen feest", aldus Ooijen- dijk. De andere partijen, CDA en VVD, zijn het volstrekt niet eens met de progressieven. CDA-fractievoorzitter me vrouw J. Berkouwer: „Het is erg inconsequent wat PZ nu doet. Er is na veel praten erg veel veranderd aan de nieuw te bouwen gevel. In de stuur groep waren de progressieven akkoord met het uiteindelijke resultaat. Niet voor niets zijn de bezwaren afgewezen". H. van der Kooi (VVD) was nog feller in zijn bewoordin gen. „De progressieven laten andermaal een politieke on volwassenheid zien. Zij steken hun politieke kop in het zand. Het is toch en drogreden om nu niets te doen en straks bij de opening wel feest te vieren. Bij PZ moeten ze nu maar eens met die grafstemming op houden". Het VVD-raadslid is ook niet erg onder de indruk van de 1.200 handtekeningen tegen de vernieuwbouw van het ge- meentehnuis. „Daar lig ik niet wakker van. Die 1200 handte keningen vormen immers een kleine minderheid. Als je in ons land ergens tegen bent heb je al heel snel veel handteke ningen verzameld". PZ-woordvoerder Ooijendijk was niet verrast door het standpunt van CDA en VVD. „Juist de VVD voert een struisvogelpolitiek want die heeft geen oor voor de reactie van de bevolking. Met zo veel handtekeningen tegen de ver bouw past het niet pret en jo lijt te maken. Zie onze actie maar als steun aan de inwo ners die hebben gestreden voor behoud van het oude ge meentehuis. Wij hebben al te veel concessies gedaan, meer dan ons lief is". Het progressieve raadslid is overigens wel blij dat de voor gevel in ieder geval aangepast zal worden. „Hoewel het volu me niet verkleind zal worden, krijgt de voorgevel toch een vriendelijker aanzicht". CDA-wethouder R. Hogenelst liet alle drukte langs zich heen gaan. „Ik zal die eerste paal met veel plezier slaan. Ik ben er trots op dat we nu aan het werk zijn. De maand april was niet echt de meest plezierige". Gemeentesecretaris L. Kruit hof deelde mee dat de omwo nenden een uitnodiging krij gen de officiële handeling bij te wonen. „Iedereen heeft zelf de keuze om wel of niet te ko men. Wat ons betreft zijn de mensen van harte welkom." Adviesbureau begeleidt herindëling HAZERSWOUDE Een ex tern adviesbureau gaat de ge meentelijke herindeling tussen Hazerswoude, Koudekerk en Benthuizen begeleiden. „Zo wel de gemeenten als het bu reau zullen onder een enorme tijdsdruk moeten werken", verklaarde de Hazerswoudse burgemeester J. W. van der Sluiis gisteravond tijdens de raadsvergadering. „Het bureau heeft slechts vier maanden de tijd om alles rond te krijgen." Na moeizaam overleg hebben de drie gemeenten besloten dat het bureau Klynveld Bos boom en Hegener de herinde ling begeleidt. Het adviesbu reau Kleisen Partners, dat al langere tijd Hazerswoude ondersteunt, viel buiten de boot. „We moeten voor een onpartijdig bureau kiezen. Zo wel Benthuizen als Koudekerk mogen zich niet benadeeld voelen", aldus de burgemees ter. Maar de snelheid waarmee de gemeentelijke herindeling mo menteel gepaard gaat, steekt sommige raadsleden. „Het is een vreemde situatie. Nu moet je als een razende besluiten nemen, terwijl we ook probe ren veel beslissingen naar vol gend jaar te verschuiven". Inmiddels hebben veel raads leden zich aan het onderver- mijdelijke onderworpen. Al leen S. J. Fransen (Gemeente belangen) was principieel te gen de komst van het advies bureau. „Tenslotte hebben wij nooit om samenwerking met de andere gemeenten ver zocht." Hazerswoude betaalt voor het adviesbureau zo'n 270.000 gulden. Overigens staat de herindeling nog steeds niet definitief vast. Dinsdag juli aanstaande moet de Eerste Kamer haar oordeel nog uit spreken. Nieuwkoop legaliseert woonschepen NIEUWLOOP Mits ze op de riolering worden aangeslo ten zal Nieuwkoop twintig „so litaire" woonschepen legalise ren. Het gaat om boten die niet in een concentratie van woon schepen liggen. Aansluiting op de riolering levert nog proble men op voor acht schepen om dat ze te ver van het riool lig- fen. Wethouder Boonstra zeg- e gisteravond tijdens de raadsvergadering toe eerst een informatief gesprek te hebben met de bewoners. Op 1 mei 1991 moeten zij wèl aangeslo ten zijn of er moet een andere oplossing gevonden zijn, an ders krijgen zij geen vergun ning. C. Mourits (PvdA) stelde d^t ze altijd voorstander is ge weest van een uitsterfbeleid. Dit betekent dat er in ieder geval géén woonboten bij ko men. Ze wil goede controle op de naleving van de richtlijnen voor de aansluiting op de rio lering. Schaakkampioen gehuldigd Nederlands schaakkampioen Jeroen Piket is aan de Vlaskamp door burgemeester A. Brug- gisteren in zijn woonplaats Leiderdorp gehul- geman en wethouder C. Kerner in de bloeme- digd. De jeugdige schaker werd in zijn woning tjes gezet. FOto- wim van noort Directeur K. van Gerwen vandaag voor het laatst tussen de leerlingen. foto: wim van noort ALKEMADE Scholen gemeenschap „Alkemade" aan de Rembrandt van Rijnsingel in Roelof- arendsveen werd vandaag voor het laatst bevolkt door leerlingen. Directeur K. H. van Gerwen (55) is somber gestemd. „Het is jammer voor het lager be roepsonderwijs in onze ge meente". Van Gerwen heeft alle lief en leed van de voormalige LTS meegemaakt. Hij werd er in 1964, een jaar na de start van de school, leraar avo (alge meen vormend onderwijs). „Ik heb hier alle rangen doorlo pen; van leraar, via adjunct-di recteur tot directeur vanaf 1974. Zes jaar geleden hadden we nog meer dan driehonderd jongensleerlingen op de LTS. Los daarvan volgden meer dan honderd meisjes LHNO- onderwijs aan „De Koper wiek" op de Meerkreuk. In 1984, het jaar van de fusie met de LHNO hadden we in totaal 406 leerlingen. In die tijd liep de animo voor het lager be roepsonderwijs overal in Ne derland terug. Hier begon de terugloop pas later. In 1985 hadden we 365 leerlingen en in 1988 188". Toen vorig jaar het aantal nieuwe aanmeldingen bekend was geworden, heeft het be stuur van de school besloten tot afbouw. „Dit laatste jaar hadden we nog maar 69 leer lingen. De hooggespannen fu sie-verwachtingen zijn niet uitgekomen. Nu is er geen LHNO en geen LTS meer in Alkemade." Van Gerwen herinnert zich dat vroeger ongeveer de helft van de lagere school-leerlin- gen lager beroepsonderwijs ging volgen. Nu is dat nog maar veertien tot achttien pro cent. „Lager beroepsonderwijs wordt tegenwoordig gezien als een soort restonderwijs. Wie op de lagere school een mavo- lbo-advies meekrijgt, gaat te genwoordig naar de mavo. Vroeger zou gekozen zijn voor het lbo. De naam „lager onder wijs" spreekt niet meer aan. In Lisse hebben ze er „maat schappelijk onderwijs" van ge maakt, zit er toch een hoofd letter M in". Veel vraag Van Gerwen vervolgt: „Er was altijd veel vraag naar onze jongens. Van elk examenjaar gingen er wel een stel bij Van Lent in de Kaag werken. We hebben nooit enig probleem gehad om onze jongens ge plaatst te krijgen. Ook daarom is het onbegrijpelijk dat het zó moest aflopen met onze school". Hij constateert dat er nu al niet meer aan vakmensen als huisschilders, electriciëns en loodgieters is te komen. Van Gerwen: „Voor de gemeen- Maar daar zal men te laat ac. ter komen. Hetzelfde geldt voor meisjes. Via de huishoud school hadden ze toegang tot het middelbaar onderwijs. Wie het LHNO-diploma heeft, is niet ongeschoold, zoals velen denken". Van Gerwen vertelt dat de sfeer op zijn school altijd goed was. „Het niveau van de te- ken- en handenarbeidlessen is altijd erg hoog geweest. Het was een bepaalde aanpak om de leerlingen veel te laten be reiken". Hij heeft het nu druk met de afbouw van de school. Zaterdag wordt het bruikbare deel van de inboedel opge haald. Het archief gaat naar het LTB-schooladministratie- kantoor in Haarlem. Echte toekomstplannen heeft Van Gerwen nog niet. Hij is nog drie jaar te jong om in de VUT te gaan. Van Gerwen heeft ook zijn handen vol aan de verhuizing van „zijn" muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" van uit de LTS naar een deel van de voormalige Ignatiusschool. Omdat de verbouwing daar van niet tijdig gereed is, zoekt hij nog naar een tijdelijk on derkomen voor „de liefde". De scholengemeenschap „Al kemade" heeft nu nog 23 per soneelsleden op de loonlijst staan. Een deel daarvan heeft andere banen gevonden, ande ren gaan noodgedwongen op wachtgeld. ELLEN VERHAAR RECONSTRUCTIE NIEUWEWEG ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE He Zoeterwoudse CDA-ge- meenteraadslid J. van der Salm (Noordbuurt) is bij zonder teleurgesteld in de activiteiten van de onder zoekscommissie naar de reconstructie van de Nieu- weweg. Die commissie kwam onlangs tot de con clusie dat het college van burgemeester en wethou ders de raad niet had mis leid. Maar met die consta tering neemt raadslid Van der Salm geen genoegen. „De commissie heeft persoon lijke en politieke belangen zwaarder laten wegen dan za kelijke belangen", aldus Van der Salm gisteravond tijdens de raadsvergadering. Hij is van mening dat er wel dege lijk sprake is van grove blun ders. Dat spreekt van slechte communicatie, verschuivingen van posten bij verschillende begrotingen en het ontbreken van een post onvoorzien. Voorts werden grote meeval lers niet gemeld aan de com missie financiën maar in het projekt gestopt om zo gaten in de begroting op te vullen. „De begroting wordt grofmazig ge noemd. Da's een nieuw begrip dat speciaal voor het project Nieuweweg is uitgevonden", stelde Van der Salm cynische toon. Wat hem nog het hoogst zat was dat de verantwoordelijke mensen niet in een vroeg sta dium hadden toegegeven dat er fouten waren gemaakt. „Was dat wel gebeurd dan was de zaak al lang verleden tijd geweest. Maar dat wilde men niet, dat is zwak bestuur. Eens te meer blijkt: gelijk hebben is één, gelijk krijgen is een twee de", zo bracht Van der Salm tot slot naar voren. Tot zienswijze van Van der Salm stond haaks op datgene wat zijn fractievoorzitter J. Berkouwer eerder naar voren had gebracht. „Het blijft moei lijk om te bewijzen dat zaken" nu wel of niet in een begroting waren opgenomen als zo'n be groting zeer globaal is en pos ten niet apart worden ge noemd. Onze conclusie is ech ter dat op géén enkele wijze is gebleken dat de raad van Zoe terwoude door het toenmalige college over de reconstructie plannen van de Nieuweweg is misleid", aldus Berkouwer. Vragen over sheuren Generaal Van Merleweg LEIMUIDEN Het Leimui- dense CDA-raadslid C. Vink heeft gisteravond in de com missie openbare werken vra gen gesteld over de schade aan de Generaal Van Merleweg. Die is met beton gerenoveerd en daarna weer gaan scheu ren. Burgemeester M. Boelen zei eerder deze week dat dit het gevolg is van spanningen en warmte. Door'de platen door te zagen zou de spanning zijn afgenomen. De kosten van deze reparaties worden geheel gedragen door de aannemer. HAZERSWOUDE De twee bibliotheken in Ha zerswoude floreren zo goed, dat binnen afzienba re tijd automatisering on vermijdelijk is. De biblio theken hebben bovendien ruimteproblemen. In de vestiging in het dorp zijn de bezoekers zelfs verplicht een extra boek mee te nemen, omdat de boekenplakken uit puilen. Het raadslid C. M. van der Werf (CDA), dat de gemeente vertegenwoordigt in de biblio theekraad, maakte dit gister avond tijdens de gemeente raadsvergadering bekend. Niet zonder trots meldde zij dat ook het ledenaantal flink stijgt. Zo kent de Rijndijk nu 1800 leden en duiken in het dorp zo'n 1300 mensen regelmatig de boekenkasten in. Het overgro te deel bestaat uit kinderen. De vestiging in Rijndijk wordt zelfs door 1200 jongeren en „slechts" 600 volwassenen be zocht. Maar de groei van de biblio theken brengt ook financiële consequenties met zich mee. Zo moet Hazerswoude in 1991 tienduizend gulden per jaar betalen voor de diensten van Provinciale Bibliotheek Cen trale (PBC). In ruil voor dit bedrag begeleid de PBC de professionele krachten, ver zorgt zij de financiële admini stratie en levert zij onder meer groot-letterboeken en tentoon stellingen. Raadslid Van der Werf wilde het college alvast wijzen op de extra kosten die de PBC met zich meebrengt. Maar burge meester J. W. van der Sluijs lachte flauwtjes. Sinds eergis teren is hij voorzitter van de PBC. ROELOFARENDSVEEN Pastoor W.J. Wortel (70) neemt zondag af scheid van de parochie St. Petrus Banden. Hij doet dat met een hoogmis in de parochiekerk en een re ceptie in „De Arends horst" van 13.00 uur tot 15.00 uur. De scheidende pastoor gaat met emeritaat en neemt zijn intrek in een woning aan de Popu lierenstraat. Hij wordt op gevolgd door pastoor L.F. Bergenhenegouwen uit Dordrecht. Wortel werd 42 jaar geleden door de toenmalige bisschop van Haarlem, Mgr. J.P. Hui- bers, tot priester gewijd in de kathedrale kerk van Sint Bavo in Haarlem. Hij komt uit een gezin met twaalf kin deren en woonde als kind eerst in Hilversum, later in Wormerveer. Zijn priestero pleiding kreeg hij in Heem stede en Warmond. Na zijn wijding werkte Wortel als kapelaan in Zoetermeer, Roelofarendsveen, Den Haag en Rotterdam. In 1963 werd Wortel rector van de Bis schoppelijke Nijverheids school (BNS) in Voorhout. Negen jaar later werd hij rector van de Voorhoutse be- jaardencetra „Nieuw- Pastoor W. Wortel neemt zon dag afscheid. Schoonoord" en „Huize St. Agnes". In maart 1975^ volg de Wortel's benoeming tot pastoor in Roelofarendsveen. Wortel werkte een derde van zijn priesteijaren in Roe lofarendsveen. Zijn zorgzame houding wordt zeer gewaar deerd door de parochianen die een afscheidscomité op richtten om zijn vertrek een bijzonder tintje te geven. Wortel bewerkstelligde ver beteringen aan kerk en be graafplaats, stimuleerde de inzet van vrijwilligers en werkte mee aan het ordenen van het archief en het vast leggen van de geschiedenis van de parochie. Dat laatste resulteerde onlangs in het boek „De Veenders en hun kerk" van de hand van Hans van der Wereld. Voor een uitgebreide agend ook voor de komende dage raadplege men „UIT", de gr tis wekelijkse bijlage van de krant. (al); 18.45, 21.30. za. zo. ook 13.45, 16.15. EUROCIN MA II: Look who's talking (al); 18.4 - 21.15. za. wo. ook 13.45. zo. oi i 13.45, 16.15. EUROCINEMA III: bd( ternal affairs (al); 18.45, 21.30. 2 ook 16.00. Oliver en Co (al); za. 2 r' wo. 14.00. EUROCINEMA IV: D - ving Miss Daisy (al); 18.45, 21.00.2 - wo. ook 13.45. zo. ook 13.45, 16.1 Romeo (al); 21.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 1 il tel. 071-121239): She's out of conti (al); 19.00, 21.15. zo. ook 14.3 LIDO en STUDIO (Steenstraat 3 tel. 124130): Renegades (al); Dell quents (al); She-Devil (al); Lor who's talking (al); 14.30, 19.» 21.15. Fabulous Baker boys 18.45, 21.15. vr. ma. di. do. 14.30. Reddertjes (al); za. zo. 14.30. «TRIANON (Breestraat 3 tel.071-123875): When Harry m Sally (12); 19.00; The war of the r ses (12); 21.15. REX (Haarlemme straat 52, tel. 071-125414): Playgii ot Munich (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREENWl (Schoolstraat 69, tel. 01717-435- Always (12); vr. za. 19.00. za. zo. 15.45. Crimes and misdemeano (al); vr. za. 21.15. zo. t/m do. 20.1 Romeo (12); vr. za. 21.15. zo. t/m d 20.15. Honey I shrunk the kids (a vr. za. 19.00. za. zo. wo. 14.00 i 15.45. KINDERVOORSTELLING Oliver Co (al); za. zo. wo. 14.00 WASSENAAR ASTRA: Shirley Valentine (al); t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; za. zo. wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui 27.1 3463500): She's out of control (i 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.C 18.45, 21.30. ASTA 2: Cyrano i Bergerac (al); 14.00, 18.45, 21.30,1 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA Tango Cash (16); 14.00, 18/ 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.3 BABYLON 1 (naast Den Haag Cf traal tel. 3471656): Filmzomer 1 dag. 14.00, 19.15, 21.45. za. 14.00, 16.45, 19.15, 21.45. ma. 14,( 20.00. Falling in love; vr. A fish 0 led Wanda; za. Le maitre de mu que; zo. The unbearable lightnesi Being; ma. New York stories; di. Ti manchurian candidate; wo. D name of the rose; do. BABYLON Clair de femme (16); 14.00, 19.1 21.30. za. zo. 14.00, 16.30, 19.1 21 30. BABYLON 3: Dead poi society (12); 14.00, 19.00, 21.30.1 zo. 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 363063 Impulse (al); 14.00, 18.45, 21.30.1 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINE! 2; Internal aflairs (12); 18.45, 21. vr. ma. di. do. 00k 14.00. CINEJ 3: Best of the beet (al); 14.00, 18. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21J METROPOLE 1 (Carnegielaan, l 3456756): Look who's talking 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16. 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Fi ly Business (al); 14.00, 18.45, 21. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. N TROPOLE 3: The dawning (al); 141 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18. 21.30. METROPOLE 4: The fal lous baker boys (al:); 18.45, 21. vr. ma. di. do. 00k 14.00. METI POLE 5: War of the roses (al); 14 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 1£ 21.30. ODEON 1 (Herengracht tel. 3462400): Renegades (12); 13 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18 21.30. ODEON 2: The delinqutfe (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13 16.00, 18.45, 21.30. ODEON Look who's talking (al); 13.45, 18 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21. ODEON 4: She-Devil (al); 18. 21.30. vr. ma. di. do. 00k 14.00. SI DIO 1 (Kettingstraat 12b, 3656402): My left foot (16); 19.1 21.30. za. zo. wo. 00k 14.00. STUD 2: Dreams (al); 19.15, 21.45. STUD 3: Trop belle pour toil (16); 19 21.15. HAAGS FILMHUIS: Zaal Celia; 19.30, 21.45. Zaal 2-, Swm 19.30. Blue velvet; 21.45. Zaal 19.30, 21.45. The man in the wh suit; vr. The levender hill mob; Kind hearts and coronets; zo. TI Maggie; ma. The lady killers; Passport to Pimlico; wo. Whisky 0 lore; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 2: Oliver Co; za. 1 14.00. zo. 13.15, 16.00. METROP LE 4: Oliver Co; za. wo. 14.00. i 14.00, 16.00. ODEON 4: Honey shrunk the kids; za. wo. 13.45. 13.30, 16.00. STUDIO: Samson Sail; Luck Luke en de ballade v Daltons; za. zo. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC I: Impulse (16); za. 00. CINEAC 2: Internal affaire (16);: 00.15. CINEAC 3: Best of the bi (16); za. 00.15. Sancta Maria begint in Alphei dagbehandeling ALPHEN AAN Dl RIJN Mensen met ps chische moeilijkhedf kunnen vanaf maandag juli voor dagbehandelii terecht in Alphen aan di Rijn. Het psychiatrisch ziekenhi Sancta Maria uit Noordw opent op die dag de derü van een dependance in l Thorbeckehuis aan het The beckeplein, op loopafstand v de RIAGG-vestiging in Aarhof. Het centrum vc dagbehandeling is tot stand j komen in nauw overleg tuss Sancta Maria en de RIA( Alphen/Rijnstreek. Een vj de belangrijkste doeleinden te voorkomen dat mensen een psychiatrisch ziekenhi worden opgenomen of da langer dan strikt noodzakeli verblijven. Het centrum heeft een capai teit van 24 plaatsen waar 0 geveer 36 persönen met pi chische klachten terecht ku nen. Verwijzingen naar l centrum lopen via de RIAG De nadruk bij de hulpver ningsactiviteiten komt te l gen op concreetheid, zelfwei zaamheid, creativiteit en a< viteit. Naast groepsbehani ling is er ook ruimte voor in viduele en relatie-therapie. Het centrum is een eerste ai zet tot een meer omvangrij psychiatrische voorzienii waarin ook 24-uurs crisist vang en kortdurende behani ling kan plaatsvinden.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12