Milieu in verkeersbeleid toch op de tweede rang WAPENS IRA-VERDACHTEN BIJ AANSLAG ROERMOND GEBRUIKT Steenkamp 25 jaar lid Eerste Kame Krakers eisen eind aan gevangen houding Satelliet Hipparcos werkt toch nog goed Mysterieuze verdwijnini houdt dorp in de greep BINNENLAND £etdóe6omcMit WOENSDAG 27 JUNI 1990 PAGINAL Drie vrouwen adviseren in kwestie Barlaeus Gymnasium AMSTERDAM Drie vrouwen zijn be noemd in een college van advies om te hel pen een einde te maken aan de problemen bij het Barlaeus Gymnasium in Amsterdam. De vrouwen, drs. J. Schröder (rector van het Coornhertlyceum in Haarlem), H. Donker (oud-wethouder van onderwijs in Alphen aan den Rijn) en prof. dr. J. van Doorne- Huiskens (bijzonder hoogleraar aan de Land bouwuniversiteit in Wageningen), moeten de schoolleiding adviseren in zaken die gevoelig liggen op de school. De problemen leidden destijds tot het vertrek van rector drs. C. de Vries-Lentsch. Zij werd benoemd in het ka der van het voorkeursbeleid voor vrouwen. De gemeenteraad zou vandaag besluiten over de voordracht tot benoeming voor in principe de periode van een jaar van A. Wij kamp tot rector ad interim. Verwerking tuinafval moet fors uitgebreid DEN HAAG De capaciteit om groente-, fruit- en tuinaf val (GTF) te verwerken moet in drie jaar tien keer zo groot worden. De huidige capaciteit ligt op 75.000 ton. Het scheiden van GFT van ander afval zo als papier, glas en klein che misch afval zal over enkele ja ren in alle gezinnen regel die nen te zijn. Om burgers, over heden en professionele organi saties beter wegwijs te wijs maken, heeft het ministerie van milieubeheer tijdelijk een telefonisch informatiepunt in gesteld (070-3624648). Vijf jaar cel voor directeur Imhausen MANNHEIM De directeur van het Westduit- se chemische bedrijf Imhausen Chemie GmbH dat Libië geholpen heeft een fabriek voor che mische wapens te bouwen, is vandaag veroor deeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Directeur Jürgen Hippenstiel-Imhausen werd schuldig be vonden aan het overtreden van de Westduitse exportwetgeving en ontduiken van de belasting. Italiaans schip ramt boorplatform IJMUIDEN Het Italiaanse schip Areola is vandaag naar de kust gesleept nadat het gister avond het winningsplatform K 14 FA 1 van de Nederlandse Aardolie Maatschappij op circa 80 kilometer ten westen van Texel had aangeva ren. De Areola lag als bevoorradings- en stand by schip „op wacht" bij dit platform. Het is er in dichte mist en met geringe snelheid mee in aan varing gekomen. Er zijn geen meldingen van schade aan het platform. ROERMOND Onderzoek van de op 16 juni in de bossen bij het Belgische Turnhout gevon den IRA-wapens heeft uitgewezen dat een Ka- lashnikov-machinegeweer en een revolver ge bruikt zijn bij de aanslag op twee Australiërs in Roermond. Dat heeft de procureur des konings (officier van justitie) gisteren in Turnhout be kendgemaakt. Daarmee beschikt de Nederland se justitie nu over voldoende aanwijzingen de twee in Nederland aangehouden IRA-leden aan de officier van justitie en de rechter-commissa- ris in Roermond voor te geleiden. Vandaag zou echter eerst nog overleg met de autoriteiten in België en de Bondsrepubliek plaatsvinden over de vraag, in welk land de IRA-verdachten wor den vervolgd. Vermoedelijk willigt Nederland de door België gevraagde uitlevering van de hier gearresteerde IRA-verdachten niet in, om dat zij nu van betrokkenheid bij de Roermond worden verdacht. Het ligt in de be doeling dat Nederland aan België om de uitle vering vraagt van een daar aangehouden vrou welijk IRA-lid. Het wapen-ondezoek is verricht in het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk en in het laboratorium van het Bundeskrimina- lamt in Wiesbaden. Van het Kalashnikov-ge- weer was al eerder aangetoond dat het gebruikt is bij een aanslag verleden jaar in het Westduit se Wildenrath, niet ver van Roermond, waarbij een RAF-militair en zijn zes maanden oude dochtertje om het leven kwamen. Nu is nog vastgesteld dat bij die aanslag een revolver is gebruikt. Beide wapens zijn ook vorig jaar in Münster gebruikt. Bij die IRA-aanslag zijn twee Britse militairen ernstig gewond geraakt. VPRO - journalise weer vrijgelaten ENSCHEDE De VPRO-j( nalist die vrijdag in Enschp werd gearresteerd omdat aanwezig was bij het kra van parkeermeters, is maan weer vrijgelaten. De journ was bezig met het maken opnamen over het doen en li l van drie dieven voor uitzent in het VPRO-radioprogran „Het Gebouw". De verslaggetl moet zich wel beschikbaar 1 den voor het onderzoek. H van Hoorn, eindredacteur „Het Gebouw", zegt wel „i begrip" te hebben voor de restatie. „Hij is waarschijr, iets te veel bij zijn onderv betrokken geraakt". Culemborgs bedrijf ontkent hulp bij bouw gifgas fabriek CULEMBORG Het Culem- borgse ingenieursbureau Kwint Techniek is in opspraak geraakt door beschuldigingen als zou de onderneming be trokken zijn bij de bouw van een tweede gifgasfabriek in Libië. Dat laatste wordt beweerd door Amerikaanse en West duitse geheime diensten, maar directeur G. Kwint ontkent de verdachtmakingen: „Onzin, niets aan de hand". Kwint Techniek zou meewer ken aan de bouw van een fa briek in de Sebhawoestijn, die ónder een oud fort in aanbouw is. De nieuwe fabriek, die ge bouwd wordt op basis van een bestek dat gemaakt is door de Westduitse firma Imhausen, komt op enkele honderden ki lometers van de gifgasfabriek in Rabta. Ook twee Westduitse bedrij ven zouden bij de bouw be trokken zijn: de in Stuttgart gevestigde firma Rose GmbH en de firma Abacus in Ulm, beide in de deelstaat Baden- Wtlrttemberg. Volgens de Westduitse televisie is men al bezig materiaal voor de twee de fabriek in te kopen. Het opénbaar ministerie in Stutt gart heeft een onderzoek inge steld. Directeur Kwint zegt zich over de berichtgeving niet druk te maken. „Wij werken weliswaar in Libië, maar zijn alleen betrokken bij de leve ring van een afvalzuiverings- systeem in Tripoli. Een dood normaal project waar we ook gewoon de vergunningen hier in Nederland voor hebben ge kregen". Kwint Techniek is gevestigd in een pand dat veel weg heeft van een wat groot uitgevallen bungalow. Volgens de direc teur bestaat het bedrijf 22 jaar en levert het hoogwaardige apparatuur aan met name de medische industrie. „Maar we doen ook weieens wat anders, zoals dat afvalzuiveringssys- teem". Er werken vijftien per sonen. Behalve in Libië is het bedrijf ook in tal van Europese landen actief. Zo'n vier maanden geleden kreeg het Culemborgse bedrijf bezoek van de Economische Controledienst die alle Neder landse ondernemingen met contacten in Libië controleert. Volgens Kwint werden de verrichtingen legaal bevon den. „Ze zijn hier geweest en -daarna hebben we er nooit meer iets van gehoord. Dus ik begrijp niet waar al die drukte nu opeens voor nodig is. Ik krijg eerlijk gezegd de indruk dat er een poging wordt on dernomen dit bedrijf zwart te maken. Door wie? Geen idee, maar er klopt in elk geval niets van". ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA DEN HAAG Met veel bombarie heeft minister Maij-Weggen gisteren haar lang verbeide ver keersplannen voor de ko mende twintig jaar gepre senteerd. Het milieu krijgt absolute voorrang, onthul de de minister tijdens een grootse mediashow in het Haagse Danstheater. „Autosnelwegen worden alleen nog maar aange legd als het echt niet an ders kan", beloofde zij. Een met veel verve bele den bekering tot het openbaar vervoer moest de laatste twijfel wegne men: het verkeer in het tijdperk-Maij wordt zo groen als gras. Nog geen drie jaar geleden was VVD-diva Smit-Kroes in haar eerste versie van de nota „Verkeer en Vervoer" ook met het milieu aan het worste len. In die nota trachtte zij de individuele vrijheid van de automobilist, het milieu en de bedrijfsbelangen met elkaar te verzoenen. Een onmogelijke opgave, zo heeft Maij-Weggen ontdekt. „Als je het milieu en het economische belang gelijk laat wegen, dan trekt het mi lieu doorgaans aan het kortste eind". Op de onverbloemde keuze die minister Maij voor het milieu lijkt te maken, valt echter ook veel af te dingen. De asfaltma- chines mogen bijvoorbeeld blijven doorrijden, zij het in een langzamer tempo dan vol gens de regie van Smit-Kroes. Zo wordt nu alvast 13,3 mil jard gulden voor pure wege naanleg uitgetrokken. Welis waar een veel bescheidener bedrag dan in de oudere plan nen, maar uit berekeningen van de Technische Universi teit in Delft valt af te leiden dat daarmee de capaciteit van het hoofdwegennet met circa vijftig procent toeneemt. De TU laat overigens de privaat te financieren autotunnels die Maij nog steeds wil aanleggen buiten beschouwing. Angstige vraag Het wordt angstig stil op de weg zou je bijna denken, maar daar bedriegt de schijn. In het SVV staat weliswaar als dap per „streefbeeld" een groei van het autoverkeer met maximaal 35 procent, maar om dat percentage te bereiken is een aantal aanvullende maat regelen nodig (zoals forse ac cijnsverhoging) waar de poli tiek nu weinig of niets voor voelt. Vandaar ook dat het mi nisterie er zelf rekening mee houdt dat het autoverkeer de komende twintig jaar nog met de helft zal groeien. In een van de laatste hoofstuk- ken wordt onder de titel „Ha len we de streefbeelden?" de angstige vraag gesteld of het allemaal wel gaat lukken. Het antwoord luidt ondubbelzinnig „nee". „Met het basispakket aan maatregelen' komen we niet verder dan een reductie van de groei tot vijftig procent", meldt de toelichting bij één van de grafieken. Voor alle duidelijkheid: onder het „ba sispakket" worden niet geheel onomstreden prijsmaatregelen zoals de invoering van tolhef fing op een ring rond de Randstad, spitstoeslag en vrije tol-carpoolbanen verstaan. Tot groot leedwezen van Maij- Weggen heeft de politiek het meest uitgelezen instrument om het autoverkeer terug te dringen in de ijskast gezet: het rekening rijden. Volgens dit systeem wordt het autorijden vanzelf duurder als het druk is op de weg. Maij's voorgangster Smit-Kroes bevroedde al dat hier een geweldige stimulans voor het mijden van de spits zou uitgaan: de files verdwij nen als sneeuw voor de zon. Met de opbrengst van het re kening rijden vielen boven dien leuke dingen te doen voor het openbaar vervoer. Remmend effect Nu het rekening rijden is weg gevallen wordt het autorijden in de Randstad geen 50 pro cent maar gemiddeld 25 pro cent duurder. Het remmende effect van deze prijsverhoging op de mobiliteit zal veel gerin ger zijn, zo wordt aangeno men. Vandaar dat Maij-Weg gen de hulp van bedrijven, ge meenten en provincies in roept. Zij moeten er via een heel scala van maatregelen voor zorgen dat straks steeds meer automobilisten voor de fiets en het openbaar vervoer kiezen of gezellig samen in de auto naar het werk rijden. Hier neemt de rijksoverheid bewust een risico. Als de ove rige partijen het er namelijk bij laten zitten, dan trekt het milieu aan het kortste eind en komt van het verkeersbeleid weinig terecht. De minister is niet alleen opti mistisch over de medewerking van locale politici en onderne mers, ook de automobilisten zélf staan bij haar in hoog aan zien. Zo neemt zij aan dat de vrije carpoolbanen niet door haastige forensen worden ge bruikt die alleen in de auto zit ten. „Verbeterd rijgedrag van het wegvervoer" zal volgens de nota leiden tot een zuiniger brandstofverbruik. En tenslot- De ministers Maij-Weggen en Alders betreden de zaal waar het tweede structuurschema Verkeer en Vervoer wordt gepresenteerd. foto: anp te wordt ferm aangekondigd dat de auto weer een „gewoon gebruiksvoorwerp" zal wor den. „We kopen steeds grotere au to's omdat ze comfortabel zijn en meer status geven. Maar dergelijke auto's verbruiken extra veel energie en grond stoffen. Het ligt dus voor de hand deze trend om te buigen naar steeds lichtere en minder energie verslindende voertui gen". Waar het echt op een keuze tussen het milieu en de econo mische groei aankomt, kiest het kabinet onverbloemd voor de harde gulden. Het vracht verkeer, tenslotte niet de ge ringste vervuiler, mag geen strobreed in de weg worden gelegd, zo wordt in de nota vooropgesteld. Door vrachtwa gens te vrijwaren van vrijwel alle kostenverhogende maatre gelen, ze om de files heen te laten rijden en hen in de spits voorrang te geven op het ge wone autoverkeer moet het vervoerde tonnage met liefst nog 85 procent kunnen stij gen. En dat, terwijl het Neder landse wegtransport nu reeds ruim dertig procent van het Europese vervoer voor zijn re kening neemt. Stevig potje Rond 1994 wil Maij evalueren of het gevoerde beleid vol doende vruchten heeft afge worpen. Als het milieu onvol doende opschiet met de huidi ge maatregelen, dan moet er maar forser worden opgetre den, wordt in de nota aange kondigd. De kans is dus niet gering dat het volgende kabi net nog een stevig potje moet discussiëren over de vraag hoe de reeds verloren tijd weer zal worden goedgemaakt. Moge lijk komt daarbij opnieuw het omstreden „rekening rijden" op de proppen; een systeem dat de verkeersminister niet volledig heeft afgeschreven. Ook is niet uit te sluiten dat de doelstellingen gehaald worden en wel zonder een centje pijn. Dat zou het geval kunnen zijn als de voorspelling dat het au toverkeer tot het jaar 2010 zónder maatregelen met 72 procent groeit, inderdaad op drijfzand blijkt te berusten. Sommige verkeersdeskundi- gen trekken dit rampenscena rio in elk geval sterk in twijfel en vermoeden dat de „autono me" groei van het verkeer vanzelf zal afvlakken en dus veel lager uitkomt. Twee dagen voor de publicatie van het SVV bevestigde het ministerie van verkeer en wa terstaat dat de groei van het autoverkeer de laatste drie jaar al veel minder fors was dan steeds was aangenomen. Want wat bleek? Het CBS had de gegevens uit voorgaande ja ren gewoon „doorgetrokken" naar 1990. In realiteit groeide het autoverkeer echter niet met 17 maar met 12,5 procent. Maij lijkt er zélf ook stilletjes op te hopen dat het uiteinde lijk allemaal wel zal meeval len. De minister, gisteren in een reactie op de nieuwe cij fers: „Een betere opsteker had ik niet kunnen krijgen. Ik zie de doelstelling voor de groei van het autoverkeer dan ook moedig onder ogen". PAUL KOOPMAN SUSKE EN WISKE DE KLEINE POSTRUITER Inmiddels is de mond gtmitti lt\ HEBBEN OME MIE tl OEM EEM OMOEBNOMEN Y00* 0E NlLHT 6E00NDEN. Dal was een lekkere maaltijd Uus ons nu ome kamers, want roeien uu vrotj vertrekken (c) Standaard Ultoeverl|/Wavery Productions Museon gaat museum Hoge Ve Tweede-Kamervoorzitter W. Deetmari (rechts) in gesprek met P. Steenkamp, voorzitter van de E ste Kamer, tijdens de receptie ter gelegenheid van zijn 25-jarig senatorschap. foto (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „U bent een denker en een doener. U hebt een hartstocht voor het tastbare, het concrete. U straalt bij alles wat u doet een aanstekelijk enthousias me uit. U bent ambitieus in de goede zin van het woord: u wilt altijd graag iets tot stand brengen tot nut van anderen". Een stroom van lovende woorden klaterde gisteren in de vergaderzaal van de Eerste Kamer in de richting van prof. dr. P.A.J.M. (Piet) Steenkamp ter gelegenheid van diens 25- jarig jubileum als senator. De nu 65-jarige Steenkampwerd op 22 juni 1965 lid van de toenmalige KVP-fractie in de Eerste Kamer. Sinds zeven jaar bekleedt hij het voorzit terschap van de Kamer. Door een toevallige samenloop van omstandigheden werd de jubilaris, grondlegger en peet vader van het CDA, gistermid dag toegesproken door twee PvdA-politici. Namens de Eer ste Kamer voerde de nestor dr. L.M. de Rijk (al 30 jaar PvdA- senator) het woord en namens het kabinet werd Steenkamp in het zonnetje gezet door vice-premier Kok, die de in Dublin verblijvende premier Lubbers verving. Uit handen van De Rijk kreeg Steenkamp een radio-cassetterecorder met CD-speler ten geschenke. In diverse toonaarden schet sten de feestredenaars het ka rakter van Steenkamp, waarin de woorden 'dienstbaar' en 'ac tief' de boventoon voerden. Kok: „U bent iemand van wie geen minuut nutteloos verlo ren mag gaan. Als u met vrouw 's zaterdags boodsc! pen gaat doen, maakti u een routebeschrijving, zodi geen tijd verspild wordt het maken van omwegen het dashboardkastje van 1 auto ligt altijd een boek, d onmiddellijk ter hand nc als u in een file terecht k1 U bent geen liefhebber sport. Ooit hebt u eens ge dat u pas zou willen gaan nissen als de mogelijkheid' stond om tijdens het spel boek te lezen". In zijn dankwoord zei St kamp, dat zijn denken en sterk bepaald worden drie personen: de apostel lus (vanwege diens zendi drang), de theoloog/file Thomas van Aquino (van\ diens geloofsopvattingen)1 de wijsgeer Erasmus, pred| der verdraagzaamheid. LEEUWARDEN Voor het gerechtshof in Leeuwarden zijn gisteren 77 krakers van het voormalige Wolters Noordhoff-complex in Gro ningen tegen hun gevangen houding in beroep gegaan. Van de rechtbank in Gronin gen zouden- zij in voorarrest moeten blijven. Bij monde van hun advocaten eisten de krakers onmiddellij ke invrijheidstelling. Volgens advocaat Wolters uit Leeuwar den, die vijf van de 77 krakers vertegenwoordigt, worden de krakers zonder voldoende be wijs vastgehouden. Hij stelt dat voorlopige hechte nis enkel en alleen kan wor den bevolen als er sprake is van een redelijke verdenking van een strafbaar feit. „Mijn cliënten stellen dat ze niet bij openlijke geweldpleging be trokken zijn geweest". HOENDERLOO Het Haags natuurhistorisch museum Museon gaat het nieuw te bouwen onder grondse museum in Het Nationale Park De Hoge Veluwe inrichten. Het museum, dat in 1992 geo pend wordt, krijgt de naam Mus'eonder, zo is gistermiddag door C.J. Stefels, de vertrekkend directeur van het Nationa le Park, bekend gemaakt. Het museum, dat bijna an derhalf miljoen gaat kosten, wordt gebouwd in drie lagen. De bedoeling is de bezoeker de relatie tussen het leven onder en boven de grond te laten zien. Dat wordt onder meer bereikt door het leven van dieren en planten onder de grond zichtbaar te maken. Het Museon neemt voorlopig voor een periode van vijf jaar de verantwoordelijkheid voor de exposities in het Mu s'eonder op zich. Het Mus'e onder wordt het eerste on- uwe inrichten dergrondse natuurmuseum ter wereld. Voor kinderen wordt het gangenstelsel van konijnen extra uitgewerkt, zodat zij spelenderwijs naar het diep ste punt van het Mus'eonder kunnen komen. Het Mus'e onder zal, zo verwacht Ste fels, mensen een andere kijk geven op het leven boven gronds, doordat zij kennis ge maakt hebben met het be lang van het leven onder de bodem. De bouwwerkzaam heden voor het ondergrondse museum starten in 1991. DEN HAAG De satelliet Hipparcos die vorig jaar door een technisch mankement niet in de juiste baan om de aarde terechtkwam, werkt nu boven verwachting toch nog goed. Dit bleek gisteren tijdens het ruimtevaartcongres van de In ternationale Organisatie voor Ruimteonderzoek (COSPAR) dat in Den Haag werd gehou- jaar in staat zal zijn de positie van 400.000 sterren nauwkeu rig vast te leggen. Hipparcos werd op 1 augustus 1989 gelan ceerd van de Europese raket basis Kourou in Frans-Guya- NIEUWENDIJK Bij de Centrale Recherche Informa tiedienst staat de zaak bekend als een der grote mysteries van de afgelopen jaren. De verdwijning van de- 19-jarige Germa van den Böom, zes jaar geleden, houdt het hele dorp Nieuwendijk dan ook in een kwellende onzekerheid. Op zaterdagavond 28 juli 1984 vertrok Germa met enkele vriendinnen vanuit haar woonplaats Nieuwendijk naar een paar discotheken in het naburige Gorkum. In een van de disco's kwam zij haar buur jongen tegen, die haar om half twee 's nachts thuisbracht. De ouders van Germa waren op dat moment niet thuis. De buurjongen heeft nog wel de lichten van het huis aan zien gaan, maar sindsdien is nooit meer een levensteken verno men van het meisje. Een uitge breid politie-onderzoek, com pleet met televisie-oproepen, advertenties, verhoren, advie zen van paragnosten en hon derden tips, leverde niets op. Een woordvoerder van de rijkspolitie beschrijft Germa van den Boom als een meisje zonder grote problemen. Dat zij uit eigener beweging zou zijn weggelopen bij haar ou ders acht hij zo goed als uitge sloten. Voor de politie, de ou ders van Germa en de rest van de bevolking van het kleine kerkdorp staat het dan ook vrijwel vast dat Germa het slachtoffer is geworden van een ontvoering of moord. Bloedsporen die de morgen na de verdwijning in het ouder lijk huis werden gevonden be vestigen die indruk. De verdwijning van Germa van den Boom houdt Nieu wendijk nog altijd in de ban. Al jaren hangen op vele ra men posters met een foto van het meisje en de tekst „Help ons Germa vinden". Hoewel niet alle 3400 bewoners van Nieuwendijk even blij zijn met een nieuwe golf van publiciteit rond de raadselachtige ver dwijning, besloot pastor W. Hordijk vorige week de zaak opnieuw in de schijnwerpers te zetten. In de gereformeerde en in de hervormde kerk wijd de hij afgelopen zondag een hele dienst aan deze zaak. „Een beroep op het geweten van getuigen", was daarbij zijn uitgangspunt. De indruk staat sterk dat zich in N wendijk mensen bevinden meer van de zaak afwe Een indruk die mede ge\ wordt door de vele verda makingen waaraan bewoi zich in de loop der jaren 1 ben gewaagd. Vooral na moerige feestjes zouden n eens beschuldigende gelui zijn geuit aan het adres mannelijke inwoners van gemeente. En hoewel die dachtmakingen volgens I dijk „louter op uiterlijkhet berusten, lijdt de sfeer in dorp volgens hem> nog d onder de hele affaire. Met als motto „Eerlijk d het langst" riep Hordijk a lopen zondag iedereen die maar iets weet pver de j dwijning van Germa op dij nodig anoniem, te melden vertrouwensarts J. van Linde. Alleen een beroep het geweten van de me deels trouwe kerkgangers I Nieuwendijk zou nog ophe ring kunnen geven over lot van Germa. Een me druk op de dader of op al ren die informatie achterl den zou wellicht een lal middel zijn, zo denkt Hord De ouders van het meisje I ben ingestemd met Hord initiatief. Hen is hen moij teel vooral te doen om een de aan de „kwellende d kerheid" te maken. „Als| alleen maar zouden weten Germa dood is of dat ze l schien nog steeds iets met f doen...", aldus de moeder Germa gisteravond. Na de kerkdiensten van s lopen zondag zijn bij de r politie en vertrouwen! Van der Linde „ongeveeij tiental" nieuwe tips binnë komen. «Volgens de politi een verlossende aanwij echter nog niet gegeven, wel opvalt is dat de tips alleen van bewoners val Nieuwendijk afkomstig „We worden gebeld door I sen uit de hele Randstad", de woordvoerder van de t politie. Volgens hem vi elke mededeling over de dwijning van Germa ui serieus genomen. Aan de i selachtige zaak werken twee leden van het rechei team. JEAN-PIERRE GEB

Leidse Courant | 1990 | | pagina 4