1 9 Boerderij Aardamseweg verkocht aan gemeente Nflfl IL Voorkeur voor uitbreiden van gemeentehuis Ter Aar Gemeente Leidschendam wil 42 flatwoningen slopen „Geen profijt van opheffing scholengemeenschap Alkemade' Bouwplan wordt aangepast aan draaien landijsbaan LEIDEN OMGEVING fteidwQowuitnt WOENSDAG 27 IUNI 1990 PAGINA 12 Geen vertraging bij aanleg SW20 LEIDSCHENDAM Van vertraging in de aanleg van de SW20 is geen sprake. Gede puteerde Staten hebben in de nota over de financiering van het wegenbeheer de weg opgenomen in de categorie „bestuurlijk har de projecten". In de nota staat dat met de gemeenten Zoetermeer en Leidschendam afspraken zijn gemaakt over een spoedige realisering van SW20 in relatie tot de ont wikkeling van Leizo. In het kader van het Bereikbaarheidsplan Randstad is een bijdra ge van het Rijk gereserveerd van 5,5 mil joen gulden. Dat antwoorden B en W van Leidschendam op schriftelijke vragen van het D66-raadslid D. Meuldijk. Volgens hem zou de aanleg pas na het jaar 2000 op het programma staan wat „desastreus" zou zijn voor Leidschendam. VIOS Zoeterwoude naar Frankrijk ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse drumfanfare VIOS gaat aan het einde van de zomervakan tie naar Frankrijk. Het muziekge zelschap dat kort geleden promo veerde naar de eredivisie, is uitge nodigd deel te nemen aan een fol kloristische optocht in het Noord- franse Lille. Zondag 26 augustus reist VIOS af. De vereniging ziet de uitnodiging als een bekroning van een goed VIOS heeft de trip naar Frankrijk mede te danken aan het goede op treden tijdens het bloemencorso, begin april. Een impressario zag VIOS marcheren en legde contact voor deze reis. TER AAR Een uitbreiding van het gemeentehuis in Ter Aar met een daaraan verbon den aanbouw heeft de voor keur boven een vrijstaande dependance. Een uitbreiding biedt het voordeel van goede interne communicatie. Dat was de conclusie van een ge zamenlijke commissieverga dering waar vier oplossingen voor het ruimteprobleem werden gepresenteerd. De werkruimten in het gemeen tehuis van Ter Aar zijn te klein. Bij de bouw, ruim twintig jaar geleden werkten er vijftienamb tenaren. Daarnaast was het poli tiebureau er gehuisvest en was 'er een conciërgewoning. Het po litiebureau is inmiddels elders gehuisvest, de conciërge woont in het dorp en het aantal ambte naren dat er nu werkt bedraagt ruim 50. Om hen goed te huisvesten moet er een oppervlak van 900 vier kante meter bijkomen. Daarbij zijn de gevolgen van de herinde ling buiten beschouwing gelaten. Ter Aar blijft vrijwel zeker zelf standig. De Eerste Kamer moet dat nog bekrachtigen. Uitgangspunten bij de bouwplan nen zijn tweeërlei. Aan de ene kant geldt het gemeentehuis als een jong monument. De uitstra ling en architectuur mag niet be schadigd worden door een bijge bouw. Daarnaast moeten er voorzieningen komen voor een betere bereikbaarheid van de ge bouwen door mindervaliden. Het huidige gebouw wordt be stemd als bestuurs- en represen- tatieblok. Het nieuwe gedeelte als werkplek voor de uitvoeren de ambtenaren. Gisteren werden vier ontwerpen getoond, steeds gesitueerd aan andere zijden van het gemeentehuis. Een aanbouw aan de zuidwestkant werd als minst slechte gezien omdat die het meest aan het gezicht is ont trokken. Aanleiding voor die keus is het uitgangspunt dat het bouwwerk geen inbreuk mag maken op het polderlandschap. Ook het aanzien van de Neder lands hervormde kerk moet on geschonden blijven. Aan de zuid westkant kan bovendien „ver laagd" worden gebouwd tegen het talud van de terp waar het gemeentehuis op staat. Het gemeentebestuur gaat nu een architect aanzoeken om een plan uit te werken. TER AAR KAN WEGENPLAN GAAN UITVOEREN TER AAR Na twintig jaar onderhandelen is de gemeente Ter Aar er toch nog in geslaagd de boer derij te kopen tegenover het gemeentehuis aan de Aardamseweg. Burge meester P. Verhoef kwam gisteren met die verras sende mededeling in een vergadering van de geza menlijke raadscommissies. Voor raadsleden kwam zijn aankondiging als een donderslag bij heldere he mel. Nog maar kort gele den kondigde de burge meester een onteigenings procedure aan. Het voorlopige koopcontract, wat definitief wordt door het fiat van de gemeenteraad, ver meldt een aankoopsom van 530.000 gulden voor woonhuis en erf plus drie hectaren grond. Met de aankoop heeft Ter Aar plotseling de moge lijkheid gekregen om de toe gangsweg naar de dorpskern, die nu om de Nederlands her vormde kerk loopt, om te leg gen en te verbreden. De plan nen daarvoor werden gisteren ontvouwd. De Aardamseweg zal langs de noordkant van het aangekoch te perceel worden omgelegd en met een ruime bocht over gaan in de Ringdijk. Ter hoog te van de Ringdijk komt er een T-splitsing in de richting van de dorpskern Aardam. In deze plannen zal ook tegelij kertijd het laatste stuk fietspad gerealiseerd worden vanaf de Langeraarseweg, aansluitend op de Ringdijk en het Winde- pad. Dit wegenplan kost de ge meente ongeveer 1,2 miljoen kosten. Het totaal kan gefinan cierd worden door het ge meentelijk grondbedrijf. Met de uitvoering van dit plan komt de gemeente Ter Aar weer een flinke stap dichterbij het beleidsplan 1986 komen. Dat voorzag in een verbete ring van de infrastructuur. Het was met name toegespitst op het verbeteren van de toe gangswegen naar Ter Aar. Voor de uitvoering van het plan wordt een voorberei- dingsbesluit genomen wat op de eerstvolgende raadsverga dering goedgekeurd dient te worden. Intensief overleg met de provincie is op zeer korte termijn noodzakelijk om subsi dies veilig te stellen. LEIDSCHENDAM De ge meenteraad van Leidschen dam beslist komende maandag in een extra vergadering of 42 flatwoningen aan de Delfland straat moeten worden afgebro ken Burgemeester en wethou ders vinden dat de flats moeten wijken voor een betere verkeersafwikkeling in het oude centrum. De Algemene Woningbouwvereniging heeft al twee jaar geleden een plan ontwikkeld voor de dringend nodige renovatie van deze wo ningen en de 36 aansluitende sociale huurwoningen in de Rijnlandstraat. De kosten hier van werden begroot op 60.000 gulden per woning. In dezelfde periode kwam de zogenaamde centrale as voor het verkeer in de gemeente opnieuw in de aandacht en te gelijkertijd een mogelijke re constructie van het centrum gebied. Het stedebouwkundig- bureau OD205 te Delft heeft hierbij gewezen op de moge lijkheid van een aansluiting van de Rijnlandstraat op de J.S. Bachlaan. Het voordeel hiervan is dat in de Rijnland straat en de Damlaan eenrich tingverkeer kan worden inge steld wat tot een belangrijke vermindering van het verkeer in de winkelstraat Damlaan zal leiden. Als de Verlengde Landscheidingsweg (VLW) klaar is, zou er zelfs een moge lijkheid zijn de Damlaan ver keersarm en tot een promena de te maken. B en W zijn tot de slotsom ge komen dat het grote belang van de volkshuisvesting moet wijken voor het nog grotere belang het centrumgebied op kortere en langere termijn nieuwe perspectieven te bie den. Het college wil samen met de drie plaatselijke wo ningbouwverenigingen de be woners passende vervangende woonruimte bieden uit de be staande goedkope woningvoor raad of eengezinswoningen in de aangrenzende in de maak zijnde woonwijk De Rietvink. De gemiddelde kale huur van de flats aan de Delflandstraat is echter circa 260 gulden per maand en behoort tot de laag ste in Leidschendam. De wo ningen zijn bestemd voor men sen met een belastbaar inko men tot circa 20.000 gulden. Nieuwbouw voor deze groep is bijna onmogelijk, omdat de huur in deze sector 550 gulden of meer bedraagt. Behalve steun bij het zoeken naar een andere woning willen B en W de raad op een later tijdstip een regeling voorleggen waar in een financiële tegemoetko ming is opgenomen. De raad wordt op korte ter mijn bijeengeroepen, omdat haast is geboden met een be slissing over de renovatie van de woningen aan de Rijnland straat. Bovendien wil het col lege een uitspraak in verband met plannen voor het cen trumgebied. Leimuiden bemiddelt toch voor bedrijven terrein Oosterweg LEIMUIDEN Het col- lege van burgemeester en wethouders zal toch zelf tot verwerving van gron den aan de Oosterweg in Leimuiden overgaan. Dat gebeurt naar aanleiding van een verzoek van de on dernemingsvereniging Lei muiden/Rijnsaterwoude. Ge bleken is dat de huidige grondeigenaren zeer hoge prij zen vragen aan geïnteresseer den die daar grond willen ko pen voor de vestiging van een bedrijf. De gemeente wil met haar bemiddelende rol voor komen dat de komst van nieu we bedrijven en de verplaat sing of uitbreiding van oude bedrijven door de hoge grond prijzen geen doorgang vinden. De beslissing van de gemeente Leimuiden staat haaks op het eerder ingenomen standpunt om de grondtransacties aan de Oosterweg over te laten aan het vrije marktspel van vraag en aanbod. Een werk van Willem Eerland. Orgelconcert Bernard Bartelink, organist van de St. Bavo in Haarlem, bespeelt morgenavond het orgel van de St. Agathakerk in Lisse. Hij brengt werken van César Franck, Chr. Hen- sen, Jehan Alain, Sjogren, Merikanto, Kayzer en Karl- sen ten gehore. Het concert begint om kwart over acht, toegang kost 7,50Pas- en kaarthouders moeten 5 beta- IJsclub De Warmondse IJsclub be staat op 6 januari 1991 hon derd jaar. Dat feest zal in de herfst van dat jaar worden gevierd. Wel wordt in januari een gedenkboekje aangebo den, dat wordt samengesteld door Gerrit Tulp. Voor het boekje kan Tulp oude foto's van wedstrijden en ijspret, eerst op de Poel en later op de landijsbaan en kunstijsba nen, zeer goed gebruiken. Ook anecdotes over de club zijn welkom. Bijdragen kun nen worden ingeleverd bij Gerrit Tulp, Sweilandstraat 37, 2361 JB Warmond, tele foon 01711-10117. Concert Het Kamerkoor Cantabile met Simon Stelling geeft vrijdagavond een concert in de Adventskerk in Alphen aan den Rijn. Aanvang kwart over acht. Uitgevoerd worden de mis in D van An- tonin Dvorék en motetten van Anton Bruckner. Swingparty In jongerencentrum Het Kas teel in Alphen aan den Rijn wordt vrijdagavond een su per swingparty gehouden. Aanvang om half tien in het pand aan de Concertweg. Bridge In De Rank in Noord wijk aan Zee wordt vrijdagavond bridge gespeeld. Vanaf kwart over zeven kan men zich te gen betaling van 7,50 per paar inschrijven. Aanvang acht uur. Schepen Olieverfschilderijen, aquarel len en goaches van schepen en zeegezichten worden van af zaterdag geëxposeerd in het Kat wijks Museum aan de Voorstraat 46. De werken zijn gemaakt door Willem FOTO: PR Eerland, een 39-jarige ge meente-ambtenaar, die in zijn vrije tijd schildert en schrijft. Eerland, zoon van en sleepbootkapitein, is sinds zijn vroegste jeugd geïnteres seerd in alles wat vaart. Als schilder van schepen en pu blicist in onder andere mari tieme tijdschriften heeft de Schoonhovenaar al veel be kendheid verworven in bin nen en buitenland. De ten toonstelling in Katwijk, die een 35-tal werken omvat, is tot eind september te zien. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van tien tot twaalf uur en twee tot vijf uur. Directeur De Aletta Jacobsmavo heeft een nieuwe directeur. Per 1 augustus heeft het bestuur van de Stichting Dag-avond- onderwijs voor Volwassenen in de Bollenstreek Els Leloux voor deze functie benoemd. De Aleta Jacobsmavo staat aan de Van Ostadestraat 1 in Lisse. Koor Het Voorhouts Kinder- en Tienerkoor geeft haar slotuit- voering in de Boerhaave- school aan de Linnaueslaan in Voorhout. Iedereen is daarbij van harte welkom. De aanvangstijd half acht. Toegang is gratis. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen raadplege men „UIT", de gra-' tis wekelijkse bijlage van de» krant. DIRECTEUR JOHANNES XXIII VERTREKT: T^AlLinnesXXHL ALKEMADE Directeur L. van Dueren (57) verlaat binnenkort na dertien en half jaar de mavo Johan nes XXIII in Roelof- arendsveen. Hij treedt vervroegd uit via de DOP- regeling, die is bedoeld om plaats te maken voor jonge leraren. Van Due ren zou oorspronkelijk halverwege het lopende schooljaar opstappen, maar gaf er de voorkeur aan het leerjaar af te ma ken. Van Dueren vindt het heel wat waard om nog redelijk fris uit te stappen. Over de toe komst heeft hij nog niet echt diep nagedacht. „Er zitten wat tijdvullende bijbaantjes aan te komen; adviseurschappen en zo". Zijn verwaarloosde hob by's bridgen en tennissen gaat hij de komende tijd intensie ver beoefenen. Een andere tijdrovende bezigheid is het se cretariaat van de Alkemadese Lions club zijn. Hij laat de mavo achter op een tijdstip dat alles goed gaat. Het percentage geslaagden bedroeg dit jaar 97 procent in de voorgaande jaren was-dat zelfs 100 procent. Het aantal nieuwe aanmeldingen voor de eerste klas was 60. „Dat is mooi", al dus Van Dueren. Zijn opvol ging wordt intern ingevuld door adjunct-directeur C. Beurze. „Diverse jongere leer krachten komen door deze in terne regeling wat vaster in het zadel te zitten. Dat is ook een goede zaak". Basisvorming Als het aantal aanmeldingen in de komende-jaren constant blijft, komt de Veense school over twee of drie jaar in aan merking voor de „basisvor ming". Van Dueren gaat er vanuit dat dit nieüwe school type in 1992 in heel Nederland tegelijkertijd wordt ingevoerd. Alle leerlingen, die van de ba sisscholen af komen volgen verplicht twee of drie jaar ba sisvorming. Daarna volgt de keus voor beroeps- of alge meen vormend onderwijs. Kenmerk van de basisvorming zijn vakken als 'algemene technieken'. Van Dueren om schrijft ze als „praktisch toe pasbare huis-tuin-en-keuken- technieken". „Er staat een mi nimum-eis van 240 leerlingen voor en dat halen we". Het spijt Van Dueren dat de Scholengemeenschap Alkema de van het toneel verdwijnt. „Sommigen zeggen dat de mavo daarvan profiteert, maar dat is echt niet zo. We hebben dit jaar evenveel aanmeldin gen als vorig jaar. Als wij toe stemming hadden gekregen voor een havo hier in de Veen, dan was er een basis geweest voor een scholengemeenschap van mavo, havo en lager be roepsonderwijs (LBO). Een fu sie mavo-LBO echter zou ten koste zijn gegaan van onze school". Van Dueren heeft aan de wieg van de Veense MAVO Johan nes XXIII gestaan. „Samen met oud-burgemeester Wage naar zat ik in het oprichtings bestuur van deze school. In die tijd was ik nog hoofd van de Sint Jan Lagere School in Lei muiden (nu De Kleine We reld). Die school was en is een grote toeleveraar van leerlin gen voor de mavo. Ik denk dat twintig procent van onze leer lingen uit Leimuiden of Rijn- L. van Dueren voor de school waarvan hij binnenkort voor het laatst de deur achter zich dicht trekt. FOTO: WIM VAN NOORT Van Dueren is niet van plan de mensen van de mavo in de komende jaren voor de voeten te blijven lopen. „Maar na tuurlijk zal ik in de privésfeer contact houden". saterwoude komt". De mavo Johannes XXIII ging in 1964 van start; pas in 1977 werd Van Dueren er direc teur. „In de tussentijd ben ik nog directeur van een basis school in Breda geweest en werkzaam geweest bij een Schoolbegeleidingsdienst in Hengelo. Vooral van die tijd heb ijs veel geleerd". Koeler Van Dueren keerde terug naar de Rijnstreek en werd direc teur van de ooit door hem zelf opgerichte MAVO in de Veen. Toch zegt hij: „Het leven hier is veel sneller en koeler dan in het zuiden en oosten van het land. Daar ligt het tempo wat gemoedelijker". Desondanks heeft Van Dueren geen mo ment spijt gehad van zijn baanveranderingen. „Ik ver breedde telkens mijn horizon en dat kon ik hier later goed gebruiken. Het is jammer dat leerkrachten tegenwoordig nog maar weinig mogelijkhe den tot verandering hebben". Wie afscheid wil nemen van directeur L. van Dueren van de MAVO Johannes XXIII is aanstaande zaterdagmiddag welkom tussen drie en vijf uur 's middags in de aula van de school aan de P. de Jongstraat in Roelofarendsveen. ELLEN VERHAAR ALKEMADE Onder druk van de gemeente raad heeft wethouder W. Nugteren beloofd de wo ningbouw op het land van Guldemond zo in te delen dat de mogelijkheid van een negentig graden ge draaide ijsbaan zo lang mogelijk blijft bestaan. De wethouder is inmiddels in gesprek met het bestuur van de Stichting Landijsbaan over alternatieve locaties voor een nieuwe baan. Als zo'n locatie wordt gevonden, wordt de huidige landijsbaan aange kocht om er woningen te bou wen. Ook zal veel aandacht worden geschonken aan groen- en recratievoorzienin- gen in de nieuwe woonwijk. Namens de VVD liet fractie voorzitter H. van Duykeren weten niets te zien in een als groenvoorziening aangeklede landijsbaan midden in de woonwijken. „Zo'n ijsbaan zal altijd met hekken afgesloten zijn". Om die reden zag hij meer in een alternatieve loca tie. Van Duykeren zag een „wenkend perspectief" in het overleg met het bestuur en wilde dat nu niet doorkruisen met uitspraken. De fractievoorzitters van het CDA en de PvdA, N. Bakker en F. Hoogenboom, zeiden daarentegen dat het overleg met het bestuur van de Stich ting Landijsbaan „stroef" ver loopt. Dat vond met name Bakker erg jammer. Hij deed daarom wel uitspraken ahn het adres van B. en W. Hii stelde dat zolang er geen goed alternatief is de landijsbaan moet blijven en dat de moge lijkheid van een draaiing van de baan ook open moet wor den gehouden. De CDA'er eis te dat B en W een goed groen structuurplan opstellen voor de woningbouw op het land van Guldemond aanvangt. F. Hoogenboom (PvdA) herin nerde het college er aan dat de raad zich al eerder heeft uitge sproken vóór handhaving van de landijsbaan op de huidige lokatie. „De wethouder is wei nig constructief omgesprongen met deze raadsuitspraak. Hij hield zich slechts bezig met het verdwijnen van de landijs baan". Nugteren ontkende dat. Hij ty peerde zijn handelen als „zorg vuldig omgaan met de belan gen van iedereen". „Ik pro beer de belangen van woning zoekenden, schaatsers, voet ballers, hardlopers en fris- beeërs net zo goed te beharti gen als de belangen van de huidige bewoners van de woonwijk Gogh Noord III. De bereidheid om tot een oplos sing te komen is er". Toch kwamen PvdA en PPR met een motie waarin stond dat het college met de Stich ting Landijsbaan overeenstem ming moet bereiken over de handhaving van de ijsbaan. Als de wethouder \»r over een maand niet in is geslaagd een oplossing te vinden voor de ijs baan-problematiek, zullen PvdA en PPR de motie in stemming brengne. Overigens waarschuwde burgemeester A. Meerburg de raadsleden dat het provinciebestuur nooit een nieuwe woningbouwlokatie aan Alkemade zal toestaan zo lang de ijsbaan er „onge bruikt" bij ligt. bioscopen Inwoners Abbenes dumpen afval niet meer illegaal ABBENES De vorige maand gestarte proef in Abbenes waarbij inwoners grof huisvuil kunnen af geven, blijkt aan te slaan. Sinds de gemeente elke zaterdag vuilcontainers plaatst, is het illegaal stor ten van afval in dit dorp niet meer voorgekomen. Behalve het plaatsen van twee containers in Abbenes heeft ook het vuilverwerkingsbe- drijf De Meerlanden in Rijsen- hout op zaterdag zijn poorten geopend. In beide gevallen is er sprake van een proef die van 12 mei tot 29 september loopt. Het doel van de actie is om de ver vuiling van de woonomgeving terug te dringen en extra ser vice aan de eigen inwoners te bieden. De eerste resultaten van de proef zijn hoopgevend. Sinds 12 mei is er door Abbenessers in de twee aanwezige contai ners 19 keer klein chemisch afval en 139 keer grof vuil en tuinafval gestort. Bij De Meer landen hebben de overige in woners van Haarlemmermeer eenzelfde aantal keer hun grofvuil afgeleverd en een keer chemisch afval. De reacties vanuit Abbenes en omliggende dorpen variëren van positief tot zeer positief. Ook de illegale stortingen van afval zijn verminderd. Alleen in Buitenkaag is de laatste maanden een geval van illega le stort gesignaleerd. De containers staan elke dag van tien tot twee uur op de parkeerplaats bij het sportpark aan de Van Voorstlaan in Ab benes voor inwoners van Ab benes en Buitenkaag. Inwo ners van andere dorpen in Haarlemmermeer kunnen hun afval kwijt bij De Meerlanden in Rijsenhout. 58! She-D* l); 14.30, ;er boyi" T„„, ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCl- p, NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel 01720-20800): She's out ol contrei (al); 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. EUROCINEMA II: Look who's tal.Ia king (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45.0 EUROCINEMA III: Internal r" (al); 18.45, 21.30. Oliver i wo. 14.00. EUROCINEMA IV: ley Valentine (al); 19.00. wo. ook r 13.45. Romeo (al); 21.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): She's out of control (al); 19.00, 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): F gades (al): Delinquents (al); Sh< vil (al); Look who's talking (al); 1 19.00, 21.15. Fabulous Baker I (al); 18.45, 21.15. ma. di. do. ook 14.30. Reddertjes (al); wo. 14 30 •TRIANON (Breestraat 31, tel.071- 123875): When Harry met Sally (12) 19.00, 21.15. REX (Haarlemmer straat 52. tel. 071-125414): Ter bums (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREENWA1 (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354]: Always (12); wo 15.45. Crimes and misdemeanors (al); zo. t/m do. 20.15. Romeo (12); zo. t/m do. 20.15. Honij I shrunk the kids (al); wo. 14.00 ei 15.45. WASSENAAR ASTRA: Always (al); 20.00. DEN HAAG. ASTA: 1 (Spui 27, t 3463500): She's out of control (al) 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Cyra no de Bergerac (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Tango Cash (16) 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON I (naast Den Haag Centraal tet 3471656): Filmzomer '90. dag. 14.00, 19.15, 21.45. ma. 14.00, 20.00. Pari* Texas; ma. Manhattan; di. Corillas in the mist; wo. Mississippi Burning do. BABYLON 2: Scnes from th« class struggle (16); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Dead posit society (12); 14.00. 19.00, 21.30 CINEAC 1 (Buitenhof 20, té 3630637): Impulse (al); 14.00. 18.45 21.30. CINEAC 2; Internal (12); 14.00, 18.45, 21.30. C 3: Troop Beverly Hill (al); 18.45 21.30. ma. di. do. ook 14.00. ME- TROPOLE 1 (Carneglelaan, té 3456756): Look who's talking (al) 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Famly Business (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Treasun island (al); 14.00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 4: The fabulous baké boys (al:); 18.45, 21.30. ma. di. do ook 14.00. METROPOLE 5: Ward the roses (al); 14.00, 18.45, 21.30 ODEON 1 (Herengracht 1~ 3462400): Renegades (12); 18.45, 21.30. ODEON 2: The d» linquents (al); 13.45, 18.45, 21.30 ODEON 3: Look who's talking (aJ; 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4 She-Devil (al); 18.45, 21.30. ma. di do. ook 14.00. STUDIO 1 (Ketting straat 12b, tel. 3656402): My left tod (16); 19.00, 21.30. wo. ook 14.0(1 STUDIO 2: Dreams (al); 19.15, 21.45 STUDIO 3: Trop belle pour toil (1f) 19.15, 21.15. HAAGS FILMHUS Zaal 1\ The runner; 19.30. Sweefc 21.45 Zaal 2-, Sailors don't oj 19.30. Blue velvet; 21.45. Zaal 3:n do. 19.30, 21.45. ma. di. 19.30, 22.00 Marnie; ma. The man who would b king; wo. Robin and Marian; w Goldfinger; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Oliver Co; wo. 14.0(1 METROPOLE 4: Oliver Co; vw 14.00. ODEON 4: Honey, i ahrunl the kids; wo. 13.45. STUDIO: Dun derklumpen; Kuifje en het meer; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nachl diensten van de apotheken in de r» gio Leiden worden waargenome» door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiens elke dag Academisch Ziekenhuis b» halve van dinsdag 13.00 u. tot woer» dag 13.00 u. (Diaconessenhuis pollki nieken tel 155543, afdeling S.C.U. W 175639) en van vrijdag 13.00 u. tff zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken De Geneeskundige Dienst Leiden! verhuisd van de Roodenburgerstral in Leiden naar de Cronesteinkad 18a in Lelden. VERENIGING BESCHERMING ON- GEBOREN KIND Hulpverlening ongewenste zwangerschap voor mo* der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dag» lijks van 14.30 tot 15.15 uur 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdelinj dagelijks van 10.30 tot 19.00. I meer dan twee bezoekers per patiënt Op de afdeling special care kan n terecht van 10.30 tot 11.00 uur e van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat A laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te word» overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.* Sint Elizabeth-zi» kenhuis: Volwassenen dagelijks var 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en vï 19.30-21.00 u. alleen voor vaders Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuti ma. 19.30-20.30 u. In het St. Ellsa- beth-ziekenhuls. Endegeest: Di. vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 a en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: A gehele dag. Jelgersmakliniek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u Opname: werkdagen 16.45-17.45 u, za. zo en feestdag. 10.00-11.30 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u De Praematurenafdellng: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. BezoA aan ernstige patiënten: wanneer sar ernstige patiënten doorlopend t* zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speda* kaarten verstrekken. Kinderklinfe* zalen voor peuters, kleuters en kinderen 15.15-17.00, babyzat boxenafdellng: volgens afspraak m* het verpleegkundig hoofd. Bezoekt!)

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12