Nederlanders snel klaar op Wimbledon Lerby wellicht jaar de cel in .onder Sport op tv 5PORT £cicUe@outcmt DINSDAG 26 JUNI 1990 PAGINA 9 Joze reacties na Studio Sport )EN HAAG Burgemeester J. Mans van Kerkrade is één van degenen ie boos hebben gereageerd op de wijze waarop Studio Sport afgelopen ondag aandacht heeft besteed aan de rellen in Kerkrade. „Ik ben zeer ioos en zeer bedroefd", aldus Mans naar aanleiding van de ernstige on- eregeldheden in de Nieuwstraat in zijn stad, waar na de WK-wedstrijd [ederland-Duitsland fans van beide ploegen met elkaar slaags raakten, tudio Sport, met Mart Smeets voorop, stond erbij en keek ernaar, even- Is trouwens een aantal andere cameraploegen. )fficier van justitie L. Ummels deelt de kritiek van Mans. „De media ebben de rellen niet veroorzaakt, maar ze gooiden wel olie op het vuur. uridisch beschouwd is er geen sprake van uitlokking, maar er is wel en sfeer gekweekt". iurgemeester Mans zei gisteren Mart Smeets persoonlijk te zullen aan- preken op zijn rol. Smeets rechtvaardigt de komst van Studio Sport iaar Kerkrade door te wijzen op de eerdere confrontaties die in de rensplaats hebben plaatsgevonden. „Het is een unieke plek in Neder- jnd, waar de grens dwars door de stad loopt. Er was sprake van een chte haat en nijd-sfeer en wij waren niet de enigen die daar stonden te ilmen", aldus Smeets. n Kerkrade raakten zondag vier mensen gewonden en werden negen rrestaties verricht. T sjechoslowakije voetbalt voor Iran BISCEGLIE De Tsjechoslowaakse voetbalploeg, kwartfi nalist in het WK, speelt vandaag in het Italiaanse Bisceglie een benefietwedstrijd spelen voor de slacht offers van de aardbe ving in Iran. Tijdens de wedstrijd tegen een lokale amateurploeg wordt gecollecteerd onder het publiek. Het dorpsbestuur heeft al 5000 gulden gegeven. Weer pleidooi voor EK voetbal in Nederland en België DEN HAAG Bondsvoorzitter Jo van Marle zal er bij de UEFA voor gaan pleiten dat het Europees voetbalkampioenschap van 1996 wordt gehouden in Nederland en België. Nadat eerder een lobby met dit doel mislukte willen de Nederlandse en Belgische voetbalbonden ditmaal opnieuw een poging wagen de gezamenlijke organisatie van dit evenement te verkrijgen. In Nederland zouden de EK-wedstrijden moeten worden afgewerkt in de stadion in Amsterdam, Rot terdam, Eindhoven en Utrecht, terwijl in België kan worden gespeeld in Brussel, Antwerpen en Luik. Omdat het organiserende land zich plaatst zonder te spelen ziet de UEFA weinig heil in een gecombi neerde organisatie, omdat dan zowel Nederland als België hiervoor in aanmerking komen. Van Marle hoopt dit probleem te omzeilen door het aantal deel nemende landen (normaliter acht) te vergroten. Golfploeg naar EK dames HILVERSUM De Nederland se Golffederatie heeft zes speel sters ingeschreven voor het Eu ropees kampioenschap, dat tus sen 25 en 28 juli in het Zwitserse Zumikon wordt gehouden. De zes zijn: Nan Croockewit (Hil- versumsche), Mette Hageman (Rosendaelsche), Suzanne Huij- gen (Broekpolder), Sandra van Rinkhuyzen (Twentsche), Carola Vidor (Oude Maas) en Dagmar de Vries (Noordhollandsche). Rolf Muntz (Toxandria) speelt 29 en 30 juni in Valencia met het Continentaal team tegen een En gels-Britse amateurploeg om de St Andrew Trophy. 5ERSTE ZEGE PAUL HAARHUIS OP GRAS ONDEN Het Neder- indse contingent mannen p Wimbledon, met totaal ijf in het enkelspel gro- t dan ooit, heeft op de peningsdag al meteen en gevoelige aderlating loeten ondergaan. De na- ïen van Tom Nijssen, Mi- hiel Schapers en Ralph "ok konden worden doorgehaald. Paul Haar huis doorstond zijn eerste test, Mark Koevermans komt vandaag in actie. Dat er in ieder geval één speler een ronde verder zou komen stond tevoren vast om dat Haarhuis en Nijssen aan elkaar waren gekoppeld. De gelukkige werd Haarhuis, die de eerste overwinning op gras Becker had de grootste moeite met de Mexicaan Herrera. FOTO: EPA in zijn loopbaan behaalde: 7-6 6-3 6-3. Michiel Schapers ziet de sche mering van zijn tennisbestaan steeds meer naderen, al wil hij maar niet aan het idee wen nen. Tegen de toch waarlijk niet geweldige Amerikaanse dubbelspecialist Ken Flach was Schapers geen schim meer van de keihard werkende speler, die hij toch lange tijd was. In zijn zesde optreden op Wimbledon werd hij verne derd: 4-6 6-7 3-6. Dat ook Ralph Kok op een troostprijs van 10.000 gulden bleef steken was niet verwon derlijk. De Rotterdammer was al boven zichzelf uitgestegen in het kwalificatietoernooi met overwinningen op Limberger, Borwick en Odizor. Kok gaf de Amerikaanse grasspecialist Dan Goldie dapper partij, maar dat leverde hem slechts incidentele succesjes op: 5-7 1- 6 5-7. Schapers, gezakt naar de 133ste plaats van de wereld ranglijst, werd nog voordat er aan Church Road een bal was geslagen op pijnlijke wijze aan de voor hem veranderde tijden herinnerd. Hij dacht debutant Mark Koevermans de weg te wijzen naar de kleedkamer voor de wat mindere goden. Maar die was alleen voor Schapers bestemd, Koever mans (69ste) mocht naar „room number one". Toen Koevermans dat zijn vriend Haarhuis vertelde, vielen ze haast om van het lachen. Haarhuis verzorgde zijn derde optreden op gras. Zijn debuut in Rosmalen (nederlaag tegen de Zweed Engel) verliep nog niet naar wens. „Mijn eerste reactie is: nooit meer", zei hij toen. Ook op het invitatietoer- nooi van Hoylake van vorige week verloor Haarhuis onmid dellijk, al was dat tegen de la tere winnaar Mecir geen schande. „Het spelletje op gras ligt me niet zo", vond Haar huis, die een partij liever be hoedzaam op gravel van ach teren uit opbouwt. „Dat ser veren en hup, direct naar vo ren komen, daar houd ik niet zo van". De loting tegen Tom Nijssen had Haarhuis de wenkbrau wen dan ook doen fronsen. ,,Ik zag er tegenop en voelde me de underdog. Nijssen heeft in het verleden laten zien op gras goed uit de voeten te ko men en ik weet er eigenlijk nog maar zo weinig van. Ik moet mijn hele strategie op gras herzien. Uiteraard heel veel naar het net, dat moet wel als je niet louter op goede returns kunt bouwen. Maar ik heb gemerkt, dat de ballen i hier toch redelijk opkomen. Zo kon ik ook soms een tijdje ach terin blijven en dan winners slaan. Dat lukte goed". Ralph Kok was zonder enige ervaring op gras op goed geluk naar Londen gekomen om tot zijn eigen verbazing drie kwa lificatierondjes door te komen. ,,Ik moest zelfs grasschoenen lenen, want die had ik niet", Paul Haarhuis versloeg landgenoot Tom Nijssen. lachte de 22-jarige Schiedam mer, die tot een jaar geleden bij Frits Don trainde, maar wegens gebrek aan resultaten op zichzelf is aangewezen. „Ik ben niet echt door Goldie weg gespeeld. Dat geeft me al veel voldoening". Ruw gewekt Even heeft Yannick Noach in de veronderstelling verkeerd, dat zijn tennis misschien toch geschapen was voor gras. Vlak voor Wimbledon haalde hij zo waar de finale van een toer nooi in Hoylake, waarin hij van Mecir verloor. De pas 18-jarige Zuidafrikaan Wayne Ferreira heeft de Fransmanh gisteren ruw uit zijn dagdromen gewekt. De uit het kwalificatietoernooi voort gekomen Ferreira gunde zijn vermaarde opponent op baan twee niet meer dan negen ga mes (6-4 6-3 6-2), waardoor Noah de twijfelachtige eer kreeg de eerste geplaatste speler te zijn, die op de baan werd uitgeschakeld. Hij stond zestiende op de lijst. Kort voor Wimbledon had de nummer acht, de Amerikaan Krick- stein, zich geblesseerd terugge trokken. Ivan Lendl en Boris Becker, de nummers één en twee van de plaatsingslijst, hadden het niet gemakkelijk tegen twee uiterst bescheiden spelers. Lendl, die dit seizoen meer dan ooit zijn zinnen heeft ge zet op een eerste Wimbledonti- tel, startte welhaast traditio neel matig. Hij moest de Ar gentijn Miniussi zelfs de eerste set laten, maar kwam er gelei delijk beter in om toch een be keken overwinning te behalen (3-6 6-4 6-3 6-4). Traditiegetrouw - enkele tra dities zijn er nog wel over op Wimbledon - mocht titelver dediger Boris Becker de ken nismaking met het centre court, waar even het - loze - gerucht ging over een bom melding, als eerste hernieu wen. Het viel hem niet mee. De Mexicaan Luis Herrera, met zijn 18 jaar al weer zo'n talentvolle jongeling, gaf de vier jaar oudere Westduitser handen vol werk. In alle drie FOTO: EPA de sets capituleerde Herrera pas in de slotfase: 6-7 6-7 5-7. Bijna zou Wimbledon op de eerste dag naast Noah nog een kleurrijke figuur zijn kwijtge raakt. Pat Cash, titelhouder in 1987 en na een lange blessure periode moeizaam op de weg terug, stond tegen de Sovjet- qualifier Poljakov twee tegen één sets achter. De moeizaam bewegende Australiër hervond zich echter nog bijtijds: 4-6 7-6 5-7 6-4 6-1. Dat kunststukje evenaarde de als zevende ge plaatste Amerikaan Brad Gil bert tegen de Joegoslaaf Ore- sar (6-1 3-6 4-6 6-1 6-2). Bij de dames, die een mini maal programma afwerkten, verdween de als zestiende ge plaatste Oostenrijkse Barbara Paulus. Tot grote vreugde van het bepaald niet verwende En gelse publiek kwam de winna res uit eigen land: Sarah Loos emore (6-2 3-6 6-4). De Austra lische oud-finaliste Hana Mandlikova, die haar afscheid als enkelspeelster heeft aange kondigd, redde het vege lijf nog juist tegen de Italiaanse Lapi (11-9 in de derde set). „Verlies Oranje is zege Italië' )EN HAAG Het uitschake- en van de favorieten Neder- and en Brazilië voor het WK 'oetbal betekent een overwin- ïing voor Italië. Dit schrijft de razzetta dello Sport, die drie iele pagina's wijdt aan Neder- and-West-Duitsland (1-2). Op- 'allend is dat de rol van Leo ieenhakker nergens ter spra- :e komt. ,Na het eerste doelpunt liet Nederland geen spoor meer chter. De lacunes van de eer- te drie wedstrijden kwamen de tweede helft weer naar loven. Toen Klinsmann een- naai was losgebarsten, was er een houden meer aan". Rijk- iard wordt domheid verweten 'oor zijn spuwactie. „Rijkaard, vat deed je?" kopt de Gazzet- i. Gullit wordt bewonderd om ijn moed. Hersteld maar nog liet op zijn best werd hij over- roefd door Klinsmann. De nige Nederlandse speler aan vie de Italiaanse pers una- de lof toezwaait is doel- nan Hans Van Breukelen. Van Breukelen heeft ervoor ezorgd dat de wedstrijd niet één groot doelpuntenfeest werd", schrijft Gazzetta dello Sport. De krant meldt een Ne- derland-Duitsland een record entreegeld van zes miljard lire (ruim negen miljoen gulden) opleverde. Rambo De Stampa Sera vindt zowel Brazilië (dat verloor tegen Ar gentinië) als Nederland slacht offer zijn geworden van de lo ting. „Het WK is daardoor qua spel armer geworden en heeft een nostalgisch tintje gekre gen". De Stampa wijdt een apart artikel aan Ronald Koe man, de Nederlandse Rambo. De krant spreekt van de in middels spreekwoordelijke traagheid van de speler, die misschien alleen wegens zijn uiterlijk wordt ingezet. „Koe man heeft geen zelfkritiek meer. Hij begon al vol twijfels aan de Mondiale. Die werden versterkt doordat zijn broer Edwin uit het spel werd ge haald en doordat zijn persoon in het team ter discussie stond". Sören Lerby hoorde gisteren een jaar cel tegen zich eisen (tel „Ze weten absoluut niet hoe ze het moeten verslaan, hoe ze het moeten laten zien. Een zooitje. Ik wilde er op een ge geven moment niet eens meer naar kijken. En dan ben ik wielrenner. Dat gaat van: „hier is het peloton. Nu zijn er vijf weg. En hier is de win naar". Je ziet geen wedstrijd. Ze begrijpen het niet, laat staan dat het publiek er iets van snapt. Mijn sponsor Coors had een deal met ABC geslo ten, die afhankelijk was van de kijkcijfers. Ze hebben heel veel geld van ABC terugge kregen, want de kijkcijfers waren minimaal". Wielrenner Michel Zanoli in De Volkskrant „Ik was samen met Marita Koch. Becker bestelde een fles champagne van 200 Mark. Wij moesten ons tevre den stellen met een flesje cola. De bijbehorende geldprijzen moesten we afgeven aan de bond. Bij wijze van uitzonde ring kregen we 50 Mark zak geld. Normaal was tien Mark. Pas het laatste seizoen werd dat bedrag opgetrokken tot 25 Mark. Na de revolutie werden alleen wij, de topsporters, aanvankelijk aangekeken op onze privileges. Niet de lei ding. Dat heeft me vreselijk geërgerd. Het is moeilijk om precies te zeggen was goed was en fout. Maar hoeveel geld is uiteindelijk niet ge gaan naar de functionaris sen?" DDR-Atlete Heike Drechs- ler in Sport International „Ik heb nooit onder racisme geleden. Ik lach om hen die mij aanvallen. Ze kunnen mij geen pijn doen. Het is te dom. Onvoorstelbaar. Belachelijk is een beter woord. Je noemt mij een neger? Bedenk dat ik in Europa zwart ben en in Afrika wit. Ik geloof niet in kleuren. Mensen stellen zich anders tegen me op omdat ik een kleurling ben, maar ik blijf dezelfde persoon. Ik wou dat iedereen van dit leven kon genieten". Tennisser Yannick Noah in De Volkskrant „Weet je dat ik eigenlijk een beperkte renner ben, die van alles een beetje kan. Het pelo ton weet dat ook. In Zweden demarreerde ik bij de ravitail lering. Een Zweedse amateur heeft dagenlang in mijn wiel gereden, maar gooide meteen zijn broodje weg en ging ach ter mij aan. Natuurlijk is dat spelen. Die jongen was zo uit- Yannick Noah. „De belangrijkste eigenschap die een pitcher moet hebben is concentratievermogen. Wat er ook gebeurt, binnen of bui ten het veld, het moet je ijs koud laten. Ik weet nog goed. De pitcher van een club in Amerika. Diens verkering was uitgegaan en daar was hij helemaal kapot van. Dat was bekend in zijn omgeving. Ze wisten dat een bepaald liedje heftige emoties bij hem op wekte. Nou, de eerste de beste wedstrijd die hij moest spelen, zat een compleet orkest op de tribune constant dat liedje te Oud-honkballer Han Urba- nus in Sport International leuk, maar je schiet er niets mee op. Aan de andere kant zou ik nooit met die jongens willen ruilen. Je kunt bij de amateurs alles winnen, maar bij de profs moet je het waar maken". Wielrenner Frans Maassen in De Telegraaf „Ik heb dromen van wedstrij den gezien, die op schitteren de wijze werden geleid door onze arbiters. Deze week sprak ik Michel Platini, de Franse ster van enkele jaren geleden. Weet u wat hij mij zei Meneer Havelange, wat zou ik in mijn tijd graag heb ben gevoetbald met deze scheidsrechters. Dan weet u wel genoeg..." En: „Wie welke wedstrijd leidt en wie straks overblijven voor de laatste vier duels, wordt niet beslist door de heer Blatter. Het is slechts zijn taak om uit te voe ren wat de scheidsrechters- commissie van de FIFA be paalt". FIFA-president Joao Have lange in het Algemeen Dag blad „Hij liep er steeds vóór spek en bonen bij en deed zelfs zijn best niet om er iets van te ma ken. Even is nog door mijn hoofd geflitst: zou-ie zo pas sief doen omdat hij met Joao Havelange. foto: afp Cruijff zijn zin niet heeft ge kregen Dat weet ik natuur lijk ook niet, maar het is toch absurd dat hij geen moment agressief werd. Ja, gister avond een keertje tegen Lot- har Matthöus en toen ontving hij meteen geel. Als ik Been hakker was geweest, had ik Van Basten gisteren ook ge wisseld voor Kieft. Die Kieft is overigens wel in de maling genomen, zeg. De enige spits die in vorm was, maar elke keer weer mocht hij op de bank beginnen. Onbegrijpe lijk". Oud-voetballer John Rep in de Haagsche Courant AMSTERDAM De Am sterdamse officier van jus titie G. van Oven heeft gisteren in de fraudezaak rond voetbalclub Ajax achttien maanden gevan genisstraf, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, ge ëist tegen oud-voetballer Sören Lerby. Volgens het Openbaar Minis terie moet oud-voorzitter T. Harmsen veroordeeld worden tot vijftien maanden cel, waar van zeven voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De voetbalclub zelf hoorde een boete eisen van negen miljoen gulden, waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Volgens de offi cier heeft de voetbalclub gedu rende een periode van acht jaar met een bedrag van ruim 4,5 miljoen gulden gefrau deerd. „Ajax heeft hier bepleit finan cieel zwaar aangetast te zijn. Een boete zal hard aankomen. Mijns inziens moet een deel van de boete voorwaardelijk worden opgelegd zodat het nieuwe bestuur kan waarma ken wat zij pretendeert", aldus Van Oven. Voormalig penningmeester L. Bartels hoorde tien maanden cel tegen zich eisen, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De huidige algemeen directeur A. van Eijden, bij wie volgens justitie de kans op herhaling van zijn gedrag aanwezig is, hoorde acht maanden, waar van vier voorwaardelijk, eisen. M. de Vos van het adviesbu reau Inter Footbal moet onder meer vanwege zijn „importan te" rol in de zaak-Lerby vol gens de officier voor zes maanden achter slot en gren del verdwijnen waarvan drie voorwaardelijk met een poef- tijd van drie jaar. Bovendien is tegen hem een boete van 50.000 gulden geëist. Frauduleus De verdachten staan terecht op verdenking van frauduleu ze handelingen bij transfers en belastingfraude. De rechtszaak is het gevolg van een FIOD- onderzoek dat in 1984 startte bij Ajax. Uit het onderzoek blijkt onder meer dat op grote schaal belas tingfraude is gepleegd. De fis cus legde Ajax in verband hiermee een voorlopige aan slag op van 4,7 miljoen gulden. De inspecteur verhoogde dat bedrag met een maximale boe te van 100 procent van de aan slag. Ajax is in de zaak in ho ger beroep gegaan. Mocht de voetbalclub tot de geëiste boete van negen miljoen gulden (waarvan drie voorwaardelijk) worden veroordeeld, dan ver valt de boete die de fiscus heeft opgelegd. Het openbaar ministerie valt vooral Harmsen en Bartels zwaar aan. „Harmsen, de do minante voorzitter die met de vuist op tafel sloeg, heeft ge durende de hele fraudeperiode aan het roer gestaan. Relevant is dat hij geen voorzitter meer is waardoor de kans op herha ling praktisch uitgesloten is", aldus Van Oven, die in het voordeel van de oud-voorzitter diens ziekte liet meewegen. Bartels was volgens Van Oven minstens voor drie frauduleu ze transfers verantwoordelijk. Volgens het OM had een uit gebreider onderzoek „nog veel meer boven water gebracht". „Maar het had ook langer ge duurd en de onzekerheid zou dan zowel ten aanzien van de strafvervolging als tegenover de betrokken verdachten nog veel langer blijven bestaan". De officier verklaarde verder „nog niet het volstrekte ver trouwen te hebben in de toe komst van Ajax". Lerby heeft zich volgens Van Oven door slechte raadgevers doen leiden. Toch kunnen de feiten hem volgens justitie wel worden aangerekend. „Hij heeft de belastingaangifte ge zien en ondertekend. Een ge deeltelijke voorwaardelijke straf is op zijn plaats omdat hij, na de beëidiging van zijn ac tieve loopbaan als voetballer, nog wel met de voetballerij verbonden zal blijven en met alle mogelijke transacties en constructies van dien", aldus de officier. Volgens het OM heeft de Deen een „zwart bedrag" van bijna één miljoen gulden opgestre ken bij zijn transfer van Ajax naar Bayern Mtlnchen. Het proces is vandaag ver volgd met de pleidooien van het legertje advocaten dat de verdachten omringt. Voor zo ver nu bekend wordt de zaak morgen afgesloten. VANDAAG Nederland 3, 19.20 en 20.20 uur: WK voetbal. België Nederlands 2, 18.45 uur: Triathlon; 20.30 uur: WK voetbal. TV 5, 21.00 uur: Sport. Duitsland 1, 23.00 uur: Tennis: Wimbledon. Duitsland 2, 20.30 uur: WK voet bal. BBC 1, 20.30 uur: WK voetbal; 00.00 uur: Wimbledon. BBC 2, 17.00 en 00.15 uur: Cric ket; 19.30 uur: Wimbledon. Eurosport, 18.00-02.00 uur: Sport. Super Channel, 23.15 uur: Ultra Sport. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur: Tennis: Wimbledon. Duitsland 1, 11.03 uur: WK voet bal. BBC 1, 14.50 uur: Wimbledon. BBC 2, 15.40 uur: Wimbledon. Eurosport, 10.00-18.00 uur: Sport. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van afgelopen weekeinde zijn als volgt: lotto 25: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 150.000; 3e prijs: 36 x 6232,60; 4e prijs: 2407 x 93,20; 5e prijs: 46944 x 5,00. Cijferspel (vaste prij zen): 6 cijfers: 1 winnaar, vijf: 2 winnaars, vier: 18, drie: 214, twee: 2156. Bokser Dillewaard naar Sovjetunie DEN HAAG De Haagse bokser Fred Dillewaard ver trekt binnenkort naar de Sov jetunie voor een trainingssta ge. De 22-jarige middenge wicht van boksschool Hou- waart krijgt de gelegenheid vanaf 6 juli in Riga, Penza en Moskou te sparren. De 16-jari- ge Marcel den Duik van Hou- waart is geselecteerd voor de nationale jeugdselectie. sportuitslagen HONKBAL Amerikaanse competitie American league: Boston Red Sox- Baltimore Orioles 2-0, Toronto Blue Jays-New York Yankees 8-3, Kansas City Royals-Minnesota Twins 11-2, Cleveland Indians-Milwaukee Brewers 9-5, California Angels-Detroit Tigers 10-2, Chicago White Sox-Oakland A's 3-2, Seattle Mariners-Texas Rangers 11-5. Standen, East division: 1. To ronto 41-30, 2. Boston 39-29, 3. Cle veland 32-35, 4. Milwaukee 32-35, 5. Baltimore 31-39, 6. New York 25-42. West: 1 Oakland 43-25, 2. Chicago 41-25, 3. California 37-34, 4. Seattle 35-37, 5. Minnesota 33-36, 6. Texas 31-39, 7. Kansas 29-39. National: Pittsburgh Pirates-Montreal Expos 5-3, New York Mets-Philadel- phia Phillies 6-5, Atlanta Braves-San Diego Padres 11-10, Chicago Cubs- St Louis Cardinals 3-2, Houston Astros-San Francisco Giants 8-2, Cincinnati Reds-Los Angeles Dodgers 10-6. Standen, East: 1. Pittsburgh 39-28, 2. Montreal 40-30, 3. New York 36-29, 4. Philadelphia 34-33, 5. St Louis 29-40, 6. Chicago 29-42. West: 1. Cincinnati 43-23, 2. San Die go 34-32, 3. San Francisco 36-34, 4. Los Angeles 34-35, 5. Houston 28-41, 6. Atlanta 26-41. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1. Eusebio Torna do (C. de Leeuw) 2.47,3 - 1.22,0, 2. Esther Dennehof, 3. Eric Dean. Toto: winnend 1,90, plaats 1,10 1,10 1,30, koppel 3,40, trio 13,00. 2e koers, 2040 m: 1. Everything (S. Hartman) 2.47,2 - 1.22,0, 2. Carola Bonni, 3. Cita Ricardo. Niet gestart: Chino W, Double Dance. Toto: win nend 1,20, plaats 1,20 1,50 1,40, kop pel 4,80, trio 24;60. 3e koers, 1700 m: 1. Expresa Be- roona (M. Bouwhuis) 2.18,8 - 1.21,6, plaats 1,70 2,00 1,20, koppel 8,60, tiro 53,40. 4e koers, 2040 m: 1. Chicago (E. Westerveld) 2.46,7 - 1.21,7, 2. Blan- chefleur, 3. Cheetah Rider. Toto: win nend 5,10, plaats 2,20 3,90 2,50, kop pel 15,20, trio 188,00. 5e koers, 2380 m: 1. Drieske M (A. Suykerbuyk) 3 17,5 - 1.23,0, 2. Explo sive Kades, 3. Dheres Hanover. Toto: winnend 2,10, plaats 1,30 1,40 1,90, koppel 2,00, trio 25,90. 6e koers, 2040 m: 1, Ceder du Bols (B. Crebas) 2.46,3 - 1.21,5, 2. Crista Hanover. 3. Colt Fortuna, 4. Duke Ba ker. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 2,50 1,70, koppel 5,20, trio 57,90, kwartet 215,00. 7e koers, 1700 m: 1. Anton Geesink (M. Bouwhuis) 2.16,6 - 1.20,4, 2. Co- bus D, 3. Chamil Marathon. Niet ge start: Attack. Toto: winnend 2,60, plaats 1,30 3,20 2,50, koppel 31,50, trio 268,10. 8e koers, 2040 m: 1. Ascot Hanover (R. van Stam) 2.42,9 - 1.19,9, 2. Ato mic Power, 3. Zo Boy Rose. Niet ge start: Bavonora. Toto: winnend 6,40, plaats 2,40 1,20 1,30, koppel 6,80, trio 81,70. 9e koers, 2040 m: 1. Zadkine D (R. van Stam) 2.41,6 - 1.19,2, 2. Yoco Oostland, 3. Yko Gold, 4. Zorronora. Niet gestart: Yoki Fortuna. Toto: win nend 3,60, plaats 1,70 2,00 4,40, kop pel 4,90, trio 25,30, kwartet 163,50. 10e koers, 1700 m: 1 Chris Norton (W. van Buytene) 2.16,3 - 1.20,2, 2. Baukje Hanover, 3. Dutch Victrix. Toto: winnend 10,50, plaats 3,30 4,00 2,70, koppel 25,90, trio 2.302,80. W-5: 5-9-7-3-2. Uitbetaling: 441,70. Omzet: 219.015. TENNIS Wimbledon Heren, enkelspel, 1e ronde: Berg-1 ström (Zwe>-Wilkison (VSt) 6-4 6-3 6- 4, Hlasek (Zwi)-Costa (Spa) 6-3 6-4 6- 1, Goldie (VSt)-Kok (Ned) 7-5 6-1 7-5, Mansdorf (lsr)-Holm (Zwe) 6-1 1-6 5-7 6-3 6-2, Raoux (Fra)-Turner (GBr) 6-3 6-4 7-5, Fromberg (Aus)-Fleurian (Fra) 7-6, 5-7 4-6 6-1 6-4, Forget (Fra/11)-Wahlgren (Zwe) 6-2 6-1 6-4, Pearce (VSt)-Bathman (Zwe) 6-3 3-6 6-2 6-3, Bates (GBr)-Lundgren (Zwe) 6-7 6-7 6-4 6-4 6-0, Courier (VSt/9)- Kaplan (VSt) 6-1 6-4 6-4, Leconte (Fra/15)-Youl (Aus) 6-4 6-3 6-3, Pate (VSt)-Plstolesi (Ita) 6-3 6-4 6-4, Whe- aton (VSt)-Larsson (Zwe) 7-6 6-4 6-2, Broad (ZAf)-Duncan (VSt) 6-4 6-2 7-6, Rahunen (Fin)-Evernden (NZe) 3-6 4<-6 6-1 7-6 6-3, Wöhrmann (BRD)-Garrow (VSt) 6-4 6-4 6-4, Jarryd (Zwe)-Leach (VSt) 5-3 3-6 7-5 7-5. Dames, enkelspel, 1e ronde: Garro- ne (Ita-La Fratta (Ita) 6-2 6-4, K. Ma- leeva (Bul/7)-Romano (Ita) 6-2 6-4, Date (JaphStafford (VSt) 7-6, 6-3, Kschwandt (Zwi>-Rlnaldl (VSt) 6-3 2-6 6-2, Gildemeister (Per)-Kidowakl (Jap) 6-3 6-3, Pfaff (BRD)-Javer (GBr) 7-5 6-1, Tauziat (Fra)-Fleld (Aus) 6-1 6-1, Harvey-Wild (VSt)-M*»er (BRD) 6-2 6-

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9