Winst voor de werkende klasse Albert Milla geniet van wraak-expeditie Schillaci opnieuw belangrijkste man Italiallerlei Ierse premier maakt een dansje SPORT foidóe Qowumt _o_ DINSDAG 26 JUNI 1990 PAGINA i Mercedes Beckenbauer arestolen vlILAAN Franz Becken- ïauer werd een overwinning ijker maar een auto armer. Tijdens de wedstrijd tegen Ne- ierland werd in Milaan de »uto van de Westduitse bonds coach gestolen, een Mercedes 100 CE. De wagen diende in talië als vervoermiddel voor Beckenbauers echtgenote Sy- lille en haar vriendin Elvira \Tetzer. De teamchef vatte de liefstal laconiek op. „Een ge- /al voor de verzekering". Record De wedstrijd Bondsrepubliek - Nederland heeft een record- recette voor deze wereldtitel strijd opgeleverd. De 74.559 toeschouwers betaalden 5.903,720.000 lire, omgerekend 8 miljoen gulden. Hartaanval Een 60-jarige Argentijnse voetbalsupporter is het doel punt van zijn landgenoot Ca- niggia tegen Brazilië zondaga vond fataal geworden. Hij kreeg in het stadion een hart aanval en stierf. De identiteit van de man kon niet worden vastgesteld, want hij droeg geen enkel papier bij zich. Een Eengelse supporter kwam in Bologna om het leven toen hij, vluchtend voor een groep Ita lianen onder een auto liep. Opera De Mondiale zal worden uitge zongen door drie beroemde operasterren. Op 7 juli is in Terme di Caracalle een con cert van Luciano Pavarotti, Placido Domingo en José Car- reras. Pumpido Maradona heeft de overwin ning van Argentinië opgedra gen aan doelman Pumpido, die in de wedstrijd tegen Sovjetu nie zijn kuit- en scheenbeen brak. Maradona leende daarna een schouder aan de treurende Braziliaan Careca, zijn vriend bij Napoli. Schorsing Cameroun moet het in de kwartfinale van het WK stel len zonder André Kana Byik, Victor N'Dip, Emile M/Bouh en Jules Ohana. Zij werden geschorst voor twee gele kaar ten. Bovendien moeten zij al len 14.000 gulden boete beta len. Ha vel niet De Tsjechische president Va clav Havel zal in tegenstelling tot eerdere berichten zondag niet bij de kwartfinale tussen de Bondsrepubliek en Tsjecho- slowakije aanwezig zijn. Havel heeft het te druk met de voor bereidingen van de presidents verkiezingen, die op 5 juli in zijn land worden gehouden. Havel hoopt wel bij de finale op 8 juli in Rome aanwezig te Falcao Oud-international Falcao en Carlos Alberto Parreira, de huidige trainer van de Vere nigde Arabische Emiraten, zijn de belangrijkste kandidaten de scheidende bondscoach van Brazilië Lazaroni op te volgen. Deze maand neemt de Brazili aanse bond een beslissing. La zaroni wordt in Italië genoemd als de nieuwe trainer van Fio- rentina. Maradona krijgt rust TRIGORIA Diego Maradona mijdt voor de rest van de week het trainingsveld. Zijn enkel blessure is tijdens de gewonnen achtste finalewedstrijd tegen Brazilië (1-0) erger geworden. „Hij kan nauwelijks lopen", zegt bondscoach Bilardo over zijn aanvoerder. „De enkel is meer gezwollen dan voor het duel met Brazilië. Maradona zal de hele week niet meer trai nen". De beste voetballer van de vorige wereldtitelstrijd liep de kwetsuur op tijdens de groepswedstrijd tegen Roeme nië. Voor „Brazilië" kreeg hij zowel voor aanvang als in de rust pijnstillende injecties. „Maar de beste pijnstiller was ons doelpunt", aldus Maradona. Staking in Uruguay MONTEVIDEO Nog geen uur na de nederlaag van Uru guay tegen Italië (0-2) in de achtste finales van de strijd om de wereldtitel, is het nor male leven in het Zuidameri- kaanse land weer op gang ge komen. En dat houdt sinds enige maanden in: Een lande lijke staking. De linkse vakbond PIT-CNT riep vlak na het duel in Rome de werknemers in het land op tot een werkonderbreking van zes uur als protest tegen het economische beleid van rege ring Luis Alberto Lacalle. Sinds dit kabinet aantrad, in maart dit jaar, heeft de PIT- CNT al vier keer tot een sta king opgeroepen. GENUA Jack Charlton kan soms in vier woorden alles zeggen. Gisteravond bijvoorbeeld tegen inval ler David O'Leary, die de vijfde en winnende straf schop tegen Roemenië in schoot. „Dank je wel Da vid". Meer niet. Meer was ook niet nodig. Een half uur later, tij dens de gebruikelijke perscon ferentie, voegde Charlton er aan toe. „Ik bewonderde hem dat hij de verantwoordelijk heid voor de laatste strafschop wilde nemen. Ik zou op dat moment niet graag David O'Leary geweest zijn". Charlton heeft de strafschop- nemers niet aangewezen. „Dat hebben de spelers zelf gedaan. Ik heb hen de keuze gelaten. Wanneer je vertrouwen hebt, moet je het doen. Ik zou mis schien wel voor een aanvaller gekozen hebben bij de vijfde, maar ik behoefde niet te kie zen. Mijn mannen hadden het volste vertrouwen. Neem Ke vin Sheedy. Hij vertelde mij dat hij de bal boven het hoofd van de keeper zou inschieten en hij deed het ook". Charlton is trots op zijn spe lers, hun voetbal, dat echte werkende-klassespel van de Ieren is zijn stijl. „Ik geniet van mijn spelers, ik geniet zo als alle Ieren. Natuurlijk ben ik blij, de eerste keer mee doen, in de kwartfinales ko men, dat is toch geweldig voor de ploeg, voor de staf, voor die fantastische supporters van Mis.' Ik ben nu gelukkiger dan n 1966 toen ik wereldkam- aioen werd". Doelman Pat Bonner van Ierland stopt de door de Roemeen Timofte ingeschoten strafschop. De Roemeense sterspeler Hagi (links) kan zijn telerstelling niet verbergen na de uitschakeling door Ierland. FOTO: AP DUBLIN Even was het gisteren een chaos tijdens de Europese top in Dublin. Gastheer Charles Haughey, premier van Ierland, dan ste van blijdschap na de plaatsing van zijn land voor de kwartfinales van de wereldtitel strijd. Bij het nemen van de strafschoppen in Genua hield Haughey de hand voor ogen. „De vragen van Europa maken me even niet zoveel uit", zei hij. Na de zege maakte Haug hey vreugde-sprongetjes op de binnenplaats van Dublin Castle. Hij zei, 'na de lange verga deringen en over de gemoedstoestand van zijn landgenoten: „Het was een lange, zware dag. We hebben gebeden en die gebeden zijn verhoord. We zijn er". Daarmee doelde hij op het bereiken van de kwartfinale ten koste van Roemenië, in het eerste WK-toernooi van de Ieren. Volgens Haughey was hij niet de enige voet balfanaat. „In feite waren alle regeringslei ders net zo geïnteresseerd als ik.Wel bleek, dat de Ierse voetbalkoorts aanstekelijk werk te. Zelfs Margaret Thatcher keek naar de strafschoppen. Bevoordeeld Ierland was bevoordeeld bij de strafschoppenserie. De keuze van de Braziliaanse scheids rechter José Ramiz Wright viel op de kant, waar uitslui tend Ieren leken te zitten. Het hele stadion van Genua was maandag echter van de 20.000 Ierse supporters, die Pat Bon ner de steun gaven om van een goede doelman te groeien tot een man die niet te passe ren was. Ierland mag zich, na zijn vier de gelijke spel opmaken voor Rome, waar mogelijk het Co losseum een betere achter grond zou zijn dan het Olym pisch Stadion. De „Barbaren", tegen de gladiatoren. Alle niet-Ieren beschouwen het spel van Charltons selectie als uiterst primitief. De coach doet daar niet moeilijk over: „Weinigen houden van ons spel, maar niemand wil tegen ons spelen. Ik zelf zou ook niet graag een ploeg coachen die tegen dit elftal moet spelen." „Het is echter niet slecht. Zelfs Roemenië heeft geprobeerd ons te imiteren met grote ha len naar de vleugels. Zij heb ben een goed elftal. Hagi is een fantastische speler. Zij draaien veel gemakkelijker op het middenveld dan wij, maar zij zijn ook veel verliefder op de bal". Niet alleen Hagi houdt van het streelvoetbal, ook Rotariu, Ba- lint, Sabau en Lupu. Dat werkt niet tegen spelers die je twee keer tegenkomt, drie keer moet passeren om bij de vierde poging de bal kwijt te raken. Het was gisteren geen gevecht van man tegen man, maar van individuele Roeme nen tegen een elftal. Hagi (vóór de revolutie de be zitter van de op één na de duurste Mercedes in Roeme nië), de met twee gele kaarten geschorste Lacatus, Raducioiu hebben hun vette contracten in Spanje en Italië al binnen. De anderen vissen er naar. De Roemeense omwenteling geeft hen die kans, maar met die ge dachten in het achterhoofd is het Ierland van Jack Charlton natuurlijk niet te verslaan. Vooral voor coach Emerich Jenei waren de druiven zuur. „Roemenië is hetzelfde over komen als Brazilië een dag eerder. Wij zijn uitgeschakeld door een ploeg, die niets an ders gedaan heeft dan de bal ver wegtrappen. De scheids rechter heeft veel Ierse over tredingen niet willen zien. De Ierse speelstijl is in strijd met alle principes van het voetbal. Hagi heeft geen gelegenheid gekregen zijn spel te spelen". Verwijt Die laatste opmerking was be doeld als verwijt, in werkelijk heid was het het grootste com pliment dat Jenei de Ieren kon maken. Want Chris Mor ris, Paul McGrath en de twee Ierse John van Loens, Niall Quinn en Tony Cascarino, kunnen natuurlijk niet in de schaduw staan van Hagi, Klein, Rotariu, Sabau of Rado- De Ieren hebben echter dat onverzettelijke van Michael McCarthy of Ray Houghton, die meters extra lopen als een ploeggenoot de bal kwijt raakt, waar Gheorghe Hagi zich af zondert op de vleugel als het luxe-paardje, die zijn makkers het werk laat opknappen. Die vurige wil heeft Ierland door de moeilijke eerste twin tig, minuten georacht, een paar reddingen van Pat Bonner hebben er ook toe bijgedragen. Daarna werd het een even wichtig duel tussen twee ploe gen, die nauwelijks nog voor uit te branden waren. Is het onbevredigend voor Charlton om met vier gelijke spelen tot de kwartfinales te komen. „Geen sprake van, ik zou zelfs zeer tevreden zijn als wij op deze manier de finale zouden winnen". WK IN CIJFERS TWEEDE RONDE Italië-Uruguay 2-0 (0-0). 65. Schillacl 1-0, 82. Serena 2-0. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 73.300. Gele kaart: 15. Pintos (Uru), 26. Alvez (Uru), 34 Per domo (Uru), 36. Berti (Ita). 61 Gutierrez (Uru). Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Ferri i Maldini; De Napoli, Berti (51 Serena). Gl- annini en De Agostini; Baggio (79. Vler- chowod) en Schillaci. Uruguay: Alvez; Pintos. De Leon. Gutier rez en Dominguez; Perdomo. Ostolaza (79. Alzamendi), Francescoli en Ruben Pereira; Fonseca en Aguilera (55. Sosa). lerland-Roemenië 0-0 n.v. Ierland wint na strafschoppen 5-4. Strafschoppense rie: Hagi 0-1, Sheedy 1-1, Lupu 1-2, Houghton 2-2, Rotariu 2-3, Townsend 3- 3, Lupescu 3-4, Cascarino 4-4, Timofte mist, O'Leary 5-4. Scheidsrechter: Wright (Bra). Toeschouwers: 31.818. Gele kaart: 21. Aldridge (Ier), 95. McCarthy (Ier), 107. McGrath (Ier), 112. Hagi (Roe), 115. Lupu (Roe). Ierland: Bonner; Morris, Staunton (94. O'Leary), McCarthy en Moran; Houghton, McGrath, Townsend en Sheedy; Quinn e Aldridge (23. Cascarino). Roemenië: Lung; Rednic, Popescu, Ando- ne en Rotariu; Lupescu, Sabau (98. Ti mofte), Hagi en Klein; Raducioiu (77. Lupu) en Balint. PROGRAMMA Vandaag Verona, 17.00 uur: Spanje-Joegoslavië (W43). Bologna, 21.00 uur: Engeland-België (W44). TOPSCORERS 1. Skuhravy (Tsj) 5 2. Michel (Spa) en Milla (Cam) 4 4. Matthëus (BrD), Völler (BrD), Klins- mann (BrD), Schillaci (Ita) 3, 7. Bilek (Tsj), Lacatus (Roe), Balint (Roe), Jozic (Joe), Pancev (Joe), Careca (Bra), Müller (Bra), Redin (Col) allen 2. 16. Brehme (BrD), Bein (BrD), Littbarski (BrD), Kubik (Tsj). Hasek (Tsj). Luhovy (Tsj), Baggio (Ita), Giannini (Ita), Serena (Ita), Omam Biyik (Cam), Rincon (Col), Valderrama (Col), Caligiuri (VSt), Murray (VSt), Brolin (Zwe), Ekström (Zwe), Stern berg (Zwe). Flores (CRi), Medford (CRI), Cayasso (CRi), Gonzalez (CRi), Lineker (Eng), Wright (Eng), Sheedy (Ier), Quinn (Ier), Degryse (Bel). De Wolf (Bel), Ver voort (Bel). Ceulemans (Bel), Clijsters (Bel), Scifo (Bel), Kieft (Ned), Gullit (Ned), Ronald Koeman (Ned), Abdel-Ghanl (Egy), Caniggia (Arg), Troglio (Arg). Burru- chaga (Arg), Monzon (Arg). Khaled Ismail Mubarak (VAE), Jumaa (VAE), McCall (Sch), Johnston (Sch), Hwangbo (ZKo), Bengoechea (Uru), Protassov (Sov), Zig- mantovitsj (Sov), Zavarov (Sov), Dobro- volski (Sov), Susie (Joe), Prosinecki (Joe), Rodax (Oos), Ogris (Oos), Fonseca (Uru), Gorriz (Spa) allen 1. KAARTEN Argentinië: Serrizuela (2). Batista, Burru- chaga, Sensini, Caniggia. Maradona, Monzon (2), Giusti, Goycoechea. België: Gerets (2). Bondsrepubliek: Brehme (2), Berthold, Völler (rood en geel), Matthëus. Cameroun: Kana Biyik (2), Massing (2), Milla. N'Dip (2), M'Bouh (2), Onana (2), N'Kono. Engeland: McMahon, Beardsley. Ierland: Morris, Aldridge, McGrath, McCarthy Italië: Ferri, Baggio, Berti (2). Joegoslavië: Stojkovic, Brnovic, Saba- dadzevic, Pancev. Spanje: Jimenez, Villaroya. Tsjechoslowakije: Kubik (2), Chovanec, Skuhravy, Kadlec, Bilek, Moravcik, Ha sek, Stroika, Kocian. Italië wijst 19 Engelsen uit BOLOGNA De Italiaanse^, justitie heeft gisteren negen-[ tien Engelse voetbalsupporters, het land laten uitzetten. De Britten hadden zondag in het centrum van Bologna tweeL Tunesiërs aangevallen. Vol-} gens een Britse woordvoerder h zijn de negentien op het vlieg- L tuig gezet. Tegen hen is geen0 proces verbaal opgemaakt. Een van de Tunesiërs moest in kj het ziekenhuis worden behan-g deld. Hij was op zijn hoofd ge-j,( slagen met een fles. MILAAN In zijn pas poort staat Albert Roger Mooh Miller, maar de in ternationale voetbalwe reld heeft hem de laatste weken leren kennen als Milla. Hij is, zo is inmid dels algemeen bekend, 38 jaar en daarmee de oudste veldspeler bij het toernooi om de wereldtitel voetbal. En misschien wel de meest opvallende, want Milla heeft inmiddels al vier doelpunten op zijn naam staan. Een niet geringe prestatie voor een voetballer, die maanden geleden werd weggeplukt van het eilandje La Reunion in de Indische Oceaan. Daar had Milla zich teruggetrokken na ziin achttien jaar durende car rière, waarin hij vooral in Frankrijk een zekere reputatie opbouwde. Hij speelde er bij Valenciennes, Bastia, St. Etienne en Montpellier, maar zijn naam vestigde hij pas defi nitief deze dagen bij het WK in Italië. Albert Roger Mooh Miller is er bijna in zijn eentje verant woordelijk voor dat Cameroun zich als meest opvallende deel nemer aan de Mondiale heeft kunnen manifesteren. Hij toonde zich zowel tegen Roe menië als Colombia een ideale sluipschutter door tweemaal in kort bestek doeltreffend uit te halen. Het bezorgde Cameroun een plaats op de wereldvoet- balkaart, plaatste het Afri kaanse voetbal in het brand punt van de belangstelling en zette hoofdstad Yaounde in vuur en vlam. Daar was het hele volk afgelopen zaterdag getuige van de ongekende triomf van Cameroun op Co lombia, dank zij de pas vijf jaar geleden ingevoerde televi sie. Waarop het hele land Mil la zijn schitterende eerste tref fer zag maken tegen Colombia, dat er nog eentje bovenop kreeg omdat doelman Higuita (bijna even oud als Milla) zich verslikte in de vasthoudend heid van de veteraan. Die ver volgens triomfantelijk de bal in een leeg doel schoof en zijn land een plaats in de kwartfi nales bezorgde. Niet langer Albert Milla is het niet langer geheime wapen van de tot voor kort volslagen onbekende coach Valeri Nepomniaschi, die oorspronkelijk uit Siberië stamt, maar al twee jaar in Afrika werkt. Waar Milla zich als een vrolijke, ongecompli ceerde volksjongen gedraagt, heeft „Nepo" een heel ander imago. De Aziaat draagt steeds een dik boek bij zich, dat hij overigens tijdens wedstrijden nooit inkijkt. Of in dat grote boek ook de voetbalfilosofie van de coach staat is onbe kend, maar wat de duels van de Afrikanen intussen duide lijk hebben gemaakt is dat Milla c.s. zich bedienen van een eenduidige aanpak. Ver dediger N'Dip daarover: „De eerste helft gebruiken we om een tegenstander te bestude ren om dan na de rust toe te slaan. Kortom, als de studie is afgesloten, wordt er aangeval len". Roemenië en Colombia ervoe ren dat volop, maar ook al te gen Argentinië was die strate gie zichtbaar. Een strijdplan, waarin een belangrijke rol is weggelegd voor Milla zelf. En tot dusver terecht. De atleti sche voetbal-aow'er, die aan zienlijk jongere opponenten regelmatig voor aap zette, kon zich mede daardoor tot ko- ningsschutter laten kronen. Een rol, waarvan hij met volle teugen geniet en die hij on danks zijn leeftijd nog met veel verve vervult. „Wat heet oud", beantwoordt hij een vraag in die richting. „Ik ben gezond, ik rook en drink niet en voel me goed". Goal maken Albert Roger Mooh Miller had voor hij aan het toernooi om de wereldtitel begon slechts een doel: een goal maken. Dat lukte hem dus inmiddels vier maal en daarover is de Afri kaan dan ook zeer gelukkig. Maar ook over het succes voor Afrika. „Dit is een voorbeeld voor veel andere landen daar", verklaart hij. „De FIFA wei gerde tot voor kort om een derde ploeg uit Afrika tot het WK-toernooi toe te laten. Maar daar zullen ze nu mis schien anders over denken". Milla vestigde de voorbije da gen niet alleen vorstelijk de aandacht op zich, maar nam tevens wraak voor de manier waarop hij zich in Frankrijk behandeld voelde. „Ik ben overal slecht bejegend", zegt hij nu over zijn zelfstandige beslissing om Montpellier te verlaten en terug te keren naar La Reunion. „Ik heb nu eindelijk de gelegenheid om aan te tonen dat ik de beste centrumspits van Frankrijk was". In welke tijd hij overi gens altijd zijn eigen contract onderhandelingen voerde, waardoor hij door gewiekste club-voorzitters nog wel eens met een kluitje in het riet werd gestuurd. Dat hij nu pas de erkenning afdwingt noemt Milla zijn lot. „Dat moet je ac cepteren", zegt hij simpelweg. In Frankrijk had Milla nooit een erg goede reputatie, omdat hij nog wel eens bij een knok- partijtje betrokken was. In net veld was hij tot dusver bij het WK een toonbeeld van ingeto genheid. FRANK WERKMAN ROME Salvatore Schil laci voelt zich thuis in het Olympisch stadion van Rome. De nieuwe spits van Juventus en het Itali aanse elftal was gisteren in de wedstrijd tegen het stugge Uruguay opnieuw de belangrijkste man. „Toto" brak het matige duel in de 65ste minuut open met een machtig schot. Zijn doelpunt, zijn derde tij dens de eindronde, maakte van het Zuidamerikaanse alle gaartje een geslagen ploeg. In valler Serena maakte acht mi nuten voor tijd aan alle onze kerheid een einde. Zonder puntverlies en zonder tegen treffers plaatste Italië zich voor de kwartfinales, waarin het zaterdag uitkomt tegen het verrassende Ierland. Plaats van handeling is weer het Olympisch stadion van Rome. Ierland is gewaarschuwd. Beide elftallen kwamen in vergelijking met de laatste groepswedstrijd in gewijzigde opstelling het veld op. In het Italiaanse team verving De Agostini de aan zijn knie ge blesseerde Donadoni. Super invaller De Agostini speelde in Rome zijn 28ste interland. Zijn naam kwam pas voor de vier de keer in de Italiaanse basis- opsteling voor. De herstelde Ancelotti zat naast spits Vialli, uit vorm en tobbend met een lichte kwetsuur aan zijn dij been, op de bank. Bondscoach Oscar Tabarez had liefst vier spelers gewisseld. Meest opvallende bankzitter bij Uruguay was Ruben Sosa. De spits van Lazio Roma was in de kwalificatiewedstrijden zeer succesvol, maar kwam tij dens de eindronde niet aan scoren toe. Zijn vervanger was de 20-jarige Daniël Fonseca, die Uruguay in het teleurstel lende duel (1-0) met Zuid-Ko- rea in blessuretijd bij de laatste zestien kopte. Ruben Paz, die niet eens tot de reserves be hoorde, Sergio Martinez en José Herrera moesten even eens plaats maken. Carlos Aguilera, Ruben Pereira en José Pintos kregen van Taba rez hun kans. Rommelig Alle omzettingen in het Zuida merikaanse team zorgden voor een rommelige openingsfase, waarin Italië het beste van het spel had. Spits Schillaci was in het strafschopgebied van Uru guay de gevaarlijkse man. De attente doelman Alvez hield „Toto" tot drie keer toe van scoren af. Het openingsoffensief van Ita lië verzandde snel. De ruim 73.000 toeschouwers, die door een plotselinge insectenplaag geen gelegenheid kregen in te dommelen, bleven hun helden steunen. Terwijl de „wave" voor de eerste keer door het Olympisch Stadion golfde, kreeg Uruguay halverwege de eerste helft zijn eerste kans. De schuiver van de gedemar reerde Fonseca, die een harde tackle van Bergomi net kon ontwijken, miste venijn. Meer mogelijkheden voor de Zuida merikanen konden in de eer ste helft niet worden geregi streerd. thuisfluiter. De Engelsman floot het duel vrijwel volledig F dood en zag overtredingen, F vooral van de Zuidamerika- r nen, die er niet waren. Court- f ney gaf voor de rust gele kaar- f ten aan Pintos, Alvez, Perdo- F mo en aan de Italiaan Berti, V zijn tweede dit toernooi. De P middenvelder mist daardoor P de wedstrijd tegen Ierland. F Na de pauze besefte coach Vi- r cini, die een gelukkige hand P van wisselen heeft, dat er in aanvallend opzicht iets moest gebeuren. Inter-spits Serena kwam in de 51ste minuut in de plaats voor Berti, waardoor Baggio zijn acties meer van het middenveld kon inzetten. De organisatie in de verdediging van Uruguay was door de wis sel even zoek. Met een katach tige reflex op' een schot vari dichtbij van Schillaci behoed de Alvez zijn ploeg voor een- achterstand. Tabarez bracht kort daarna Sosa voor Aguile ra in. Deze ingreep sorteerde geen effect. Overtuiging Angstig Salvatore Schillaci (donker shirt) scoort het eerste doelpunt voor Italië. Het angstige Uruguay hield voortdurend tien man achter de bal. Fonseca was een eenza me spits, die nauwelijks in het spel werd betrokken. Aan de andere kant liepen de Italia nen zich stuk op een muur van verdedigers. In de (trage) aanvalsopbouw werd de man van de ideeën Donadoni dui delijk gëmist. De vleugels wer den genegeerd, waardoor de afweer van Uruguay doelman Alvez gemakkelijk kon af schermen. Scheidsrechter Courtney ont popte zich in de tamme eerste helft als een pietlut en een Met meer overtuiging ging Ita lië op jacht naar de openings treffer. Alvez stopte nog een hard schot van Agostini, maar moest in de 65ste minuut capi tuleren. De verwoestende uit haal van Schillaci, na een slim passje van Serena, was hem te machtig, 1-0. Het zo behoudende Uruguay kon na die treffer niet meer omschakelen naar een meer aanvallende speelwijze. M spijkerharde verdediger Vier- chowod voor de uitgebluste Baggio bouwde Vicini in hei laatste kwartier extra zeker heid in. De vierde overwin ning zonder tegentreffer kwam in de slotfase niet in ge vaar. Nadat Serena uit een vrije trap van Giannini rand van buitenspel het twee de doelpunt achter Alvez had gekopt, was de wedstrijd ge speeld. Italië maakt de favo- rietenrol op het veld misschien (nog) niet constant waar, maai de cijfers liegen niet.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8