Omroep Rijnland ook representatief voor Rijnsburg Gedeputeerde Jansen opent vernieuwde Stationsweg Lisse JOUR NAAL Nieuw pompstation aan Oosthoutlaan Vandalismeproject Rijnsburg moet bekender worden Anderhalf jaar cel voor in brand steken dancing HEHiïïif m M College Zoeterwoude hee gemeenteraad niet mislei LEIDEN OMGEVING EcidócSouoant DINSDAG 26 JUNI 1990 PAGII Commissie EZ blijft bestaan ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse commissie economische zaken blijft be staan. Een voorstel van de VVD-fractie om de commissie op te heffen kreeg gis teravond geen steun. De liberalen wil den in plaats van de commissie twee nieuwe overlegorganen in het leven roepen: een overlegorgaan Industrie en een overlegorgaan Middenstand. De VVD kwam tot dat voorstel omdat ze vindt dat de problemen die zch voor doen zich afspelen op twee niveaus. De belangen zouden bovendien anders lig gen. De commissieleden voelden evenwel niets voor de verandering. Ook het col lege van b en w was weinig enthousiast. Auto rijdt tegen boom RIJPWETERING Een 41-jarige bestuurder van een bestelauto schrok gistermorgen zo van de reactie van zijn auto toen hij hard op de rem trapte, dat hij de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed. Het ongeval gebeurde op de provinciale weg 5 in Rijpwetering. De bestelautochauffeur reed om kwart over elf achter een personen auto, die ter hoogte van de oprit naar Rijksweg 4 afremde om linksaf te slaan. De achterste bestuurder maak te een noodstop, maar was volgens de politie kennelijk niet op de hoogte van de kracht van zijn remmen. De man, een inwoner van Spijkenisse, is met snijwonden aan gezicht en han den overgebracht naar het AZL. Zwemvierdaagse van Oegstgeest begonnen OEGSTGEEST Voorzitter P. van Veen van de Oegstgeester sportraad heeft gisteren in het openluchtbad Poel meer het startsein gegeven voor de zwemvierdaagse. Hij deed dit door de 8- jarige Vivianne van den Heuvel „te wa ter te laten". De belangstelling was al direct groot. Veel leerlingen van Oegst geester scholen hebben zich voor het trekken van de baantjes laten sponso ren. De opbrengst is voor een ontwikke- lingsprojekt in het dorpje Kalibogo nabij Malang op Java. Van Veen ging giste ren nog in op de bouwplannen op het terrein van Poelmeer waarmee een ver dere uitbouw van het overdekte bad moet worden bekostigd. Volgens Van Veen moet Oegstgeest hoe dan ook een goede zwemgelegenheid houden. Voorhout knapt fietspad op VOORHOUT Het fietspad langs de Leidsevaart in Voorhout moet worden opgeknapt. De commissie ruim telijke ordening heeft gisteren inge stemd met een voorstel om 68.000 gulden beschikbaar te stellen om het pad van een nieuwe asfaltlaag te voor zien. Het gaat hier om het gedeelte van het pad tussen de KTS en de Noord- wijkerhoekbrug. Aanleg rechtsaf - strook bij Postviaduct nog deze maand SASSENHEIM De provincie Zuid- Holland begint nog voor het einde van deze maand met de aanpassing van het kruispunt nabij het Postvia duct in Sassenheim. Voor het verkeer dat vanuit Voorhout over de Leidse vaart rijdt komt een aparte rechtsaf- strook. Als gevolg van de maatregel zal naar verwachting de filevorming op de Leidsevaart aanmerkelijk ver minderen. De verkeerslichteninstal latie bij het kruispunt wordt dusda nig aangepast dat openbaar vervoer voorrang krijgt. De kosten van de ge hele operatie bedragen 450.000 gul den. Zuid-Holland verwacht in no vember met het werk klaar te zijn. Alphense huisarts slachtoffer wraakactie ALPHEN AAN DEN RIJN Vier jon- gens hebben vannacht om twee uur de auto van huisarts Herzberger beschadigd. Tevens waterden zij tegen de voordeur van de woning van de arts aan de Hooft- straat. De politie vermoedt dat het gaat om een wraakactie. Vorige week raakte de arts slaags met enkele jongeren. Hij leegde toen een bak water over een aantal jongens die tegen zijn voordeur waterden. Dat resulteerde in een vechtpartij tot in de woning van de arts, die daarbij gewond raakte. In de Hooftstraat zijn diverse cafés gevestigd en de arts ergert zich al enige tijd die cafébezoekers veroorzaken. De po litie zegt de zaak zeer hoog op te nemen en is op zoek naar de daders. EERSTE UITZENDING SOR OP LOSSE SCHROEVEN RIJNSBURG Het Commissariaat voor de Media gaat niet zonder meer akkoord met het be sluit van de Rijnsburgse raad om de Stichting Om roep Rijnsburg represen tatief te verklaren. Vol gens het commissariaat is Omroep Rijnland ook re presentatief voor Rijns burg en mag daarom niet zomaar gepasseerd wor den. Omroep Rijnland heeft net zo veel recht op de representati- viteitsverklaring als de Stich ting Omroep Rijnsburg, want ze voldoen beiden aan de in de Mediawet gestelde voorwaar den. Dat is de strekking van een brief van het commissari aat aan het Rijnsburgse college van B en W. Het commissari aat heeft de eindbeslissing over welke omroepen wel en welke niet mogen uitzenden. De raad verklaarde op 28 maart de lokale omroep repre sentatief en passeerde daarmee Omroep Rijnland, die de ver klaring vijf jaar daarvoor kreeg. De SOR zond in die vijf jaar onder de paraplu van Om roep Rijnland wekelijks slechts één uur uit. De wens van de Rijnsburgers om zelf standig te kunnen werken, leidde tot de eigen aanvraag. De SOR wil in de feestweek, begin augustus, met uitzenden beginnen, maar dat is nu onze ker geworden. Binnen de raadscommissie voor Welzijn heerste gister avond verontwaardiging over de opstelling van het commis sariaat. „Hieruit blijkt dat wij geen keus hebben, want zij maken toch wel uit wie er mag uit zenden", was de meest gehoor de opmerking. Wethouder W. Glasbergen: „Het commissariaat stelt voor om de twee omroepen samen te voegen, als we ze beide re presentatief achten. De omroe pen willen dat niet. In dat ge val zal het commissariaat een beslissing nemen en als Rijn land de verklaring krijgt, mag de SOR niet uitzenden. De ge meenteraad vond de lokale omroep meer representatief dan Omroep Rijnland, maar dat accepteert het commissari aat niet". RIJNSBURG „De ge meente moet meer aan de weg timmeren om het vandalismeproject aan ie dereen in Rijnsburg be kend te maken. Het leeft nog onvoldoende onder de bevolking, dat blijkt als er op een hoorzitting over dit onderwerp maar 25 mensen komen". Tot die conclusie kwam het CDA-raadslid J. Tensen gisteravond tijdens de be handeling van het rapport „Rijnsburg en vandalis me" in de raadscommissie voor welzijn. Tensen vindt bovendien dat er te weinig resultaat is geboekt. „Ik denk best dat we op de goede weg zijn, maar er zijn meer mankracht en financiën nodig om de aanbevelingen van het rapport uit te voeren. Het grootste percentage van dalisme wordt veroorzaakt door het verkeer. Daar moet veel aandacht aan worden ge geven", aldus het CDA-lid. GPV'er I. Mostert waarschuw de voor overschatting van het probleem. „We moeten ons hoeden voor stigmatiseren. Nu lijkt het wel alsof hier een heel groot probleem aan de orde is. Ik wil de zaak ook weer niet bagataliseren, maar we moeten een tussenweg vin den". In het rapport „Rijnsburg en vandalisme" worden als voor naamste doelstellingen de ver sterking van de sociale contro le en het verbeteren van de mentaliteit genoemd. De stuurgroep, die het project uit voert, doet de aanbeveling om zowel een ambtelijk als een bestuurlijk coördinator aan te stellen en zo de voortgang van het project te garanderen. Alle commissieleden waren het er gisteravond over eens dat hiervoor geld moet worden ge reserveerd. J. van der Graaf (SGP/RPF) zei dat de investeringen wor den gerechtvaardigd door de schade die de gemeente jaar lijks lijdt door vandalisme. „Misschien zijn die kosten over een paar jaar wel terug verdiend", aldus Van der Graaf. PvdA-raadslid J. Wijnekus deelde die mening. „Het heeft de gemeente een aardige duit gekost. Jaarlijks 50.000 tot 100.000 gulden aan vernielin gen, die niet op de daders kun nen worden verhaald. Dat kan niet". Van verschillende kanten kwam de aanbeveling om in de toekomstige wijk De Klei- petten rekening te houden met de veiligheid op straat. Wijne kus: „We moeten de bebou wing zo opzetten, dat er geen donkere hoeken of gaten zijn. Daar moeten we attent op zijn". DEN HAAG/NOORD- WIJK De 21-jarige Rot terdammer die op 25 au gustus van het vorig jaar een molotovcocktail bij de Noordwijkse bar-dancing De Smoezer naar binnen wierp, is daarvoor bestraft met anderhalf jaar cel met aftrek van voorarrest. Drie mededaders waren al in december eveneens tot anderhalf jaar veroor deeld. De Rotterdammer handelde in opdracht van een andere horeca-ondernemer die wil de dat De Smoezer zijn deu ren zou sluiten. Eerder was het viertal naar de zaak ge gaan om „de boel eens stevig^ te verbouwen". De vernielin-' gen die werden aangericht waren echter niet voldoende om De Smoezer tot sluiten te dwingen, waarna besloten werd de bar-dancing dan maar in brand te steken. Dit gebeurde op 25 augustus. Een man die boven de dan cing lag te slapen hadden de daders nog proberen te wek ken door aan te bellen, maar dat mislukte. Even later werd de man door het ge knetter van de brand alsnog wakker, waarna hij zich in tenauwernood veiligheid kon brengen. De Rotterdammer zei tijdens de zitting van twee weken geleden gehandeld te hebben uit geldgebrek. De man was verslaafd aan cocaïne en voerde de opdracht uit om dat hij daarmee 250 gulden kon verdienen. Uiteindelijk ontving hij voor zijn daad slechts 100 gulden. Herstellingsoord voor ambtenaren in De Kim NOORDWIJK In gebouw De Kim aan de Rembrandt- weg 2-4 in Noordwijk wordt een herstellingsoord voor ambtenaren gevestigd. Het herstellingsoord wordt geëx ploiteerd door de vereniging „Willen is kunnen". Deze aan het begin van deze eeuw opge richte vereniging biedt opvang aan haar leden die bijvoor beeld door mentale overbelas ting tijdelijk begeleiding en verzorging nodig hebben. De kortdurende hulpverlening is gericht op de terugkeer naar zelfstandig functioneren in de thuissituatie. In sommige ge vallen wordt, als de behande ling daartoe aanleiding geeft, ook de gezinsleden van de pa tiënt opvang geboden. De raad van Noordwijk beslist van avond of „Willen is kunnen" het herstellingsoord in De Kim mag vestigen. De gereconstrueerde Stationsweg in Lisse. Woensdag 11 juli is de officiële opening. FOTO HENK VAN DEN ENDE LISSE Gedeputeerde T. Jansen verricht woensdag 11 juli de officiële opening van de gereconstrueerde Stationsweg in Lisse. In de weg, die met name in het Keukenhofseizoen een be langrijke, veel gebruikte verbinding is, is een be drag van 3,4 miljoen gul den gestoken. De gehele Stationsweg, van de Westelijke Randweg tot het NS-station, is Qpgeknapt. Het gedeelte van de Randweg tot de Loosterweg-Noord is van een nieuwe deklaag voorzien, het overige deel is geheel gere construeerd. Onder meer is langs de weg een 1.100 meter lang en drie meter breed fiets pad aangelegd dat in beide richtingen wordt bereden. Over de Leidsevaart is een aparte fietsbrug voor fietsers neergelegd. Door de aanpassingen is de Stationweg veiliger geworden. Zo is een aantal kruisingen van fiets en autoverkeer ko men te vervallen door de aan leg van het fietspad. Het be treft hier de aansluiting met de Loosterweg-Noord, de uit ritten van het Keukenhofpar keerterrein en de oversteek bij het station. Over de aanpassing van' de spoorwegovergang aan de hui dige situatie wordt nog overleg gevoerd met de Nederlandse Spoorwegen. Om een aanslui ting te realiseren van het fiets pad langs de Delfweg op de fietsbrug over de Leidsevaart de fietsers worden nu nog gedwongen het feistpad te ver laten en de rijweg op te gaan is het nodig dat de overgang als het ware enigszins wordt verplaatst. Hoewel het overleg met de NS wat is gestagneerd, verwacht de gemeente Lisse dat in het laatste kwartaal van dit jaar de aanpassing een feit zal zijn. Een aanpassing die al is gerea liseerd is de plaatsing van een duiker in de Spoorsloot. Om kano's niet te hinderen wordt in overleg met Provincoiale Waterstaat binnenkort een kano-overdraagplaats gereali seerd. Gedeputeerde Jansen opent de vernieuwde Stationsweg om vier uur in aanwezigheid van genodigden. Avondzang In de Nieuwe Kerk i Voorstraat in Katw Zee is morgen weer i ravondzang. Aanvangy, uur, toegang is gratis, j werking wordt door het koor van de Ff deskerk onder leiding, Peter Dingemanse. Reünie Verpleeg- en verzorgiM huis Huize St. Bernan Sassenheim houdt 28 septemeber een voor oud-medewerkei gebeurt ter gelegen hen het 65-jarig bestaan, inlichtingen en aanmi gen kan contact wordt genomen met de van St. Bernardus, telt 02522-19004. Volksdansen Volksdansgroep Kolo het seizoen morgenavo met een instuif in dori De Alkeburcht in R arendsveen. Volksdt kest Stroop verzorgt dt ziek vanaf acht uur. I ding is in handen vai Schinkel. Toegang voor leden, andere be stellenden betalen f5. 1 Collecte De collecte voor het Kruis heeft in Leim en Rijnsaterwoude opgebracht. In Rijnl- woude brachten de c tan ten f930 bijeen, in muiden f3480. Vrijmarkt Tijdens de eveneme markt die zaterdag 14 Noordwijk plaats wordt ook een kinde1 markt en een rommeli J' gehouden. Kinderen di!1 plaatsje op deze markQ len, kunnen zich o; bij de Stichting Ontwn lingssamenwerking Ar wijk, postbus 126, 2201 Noordwijk. De dert evenementenmarkt, di tien tot zes uur worf houden, is ten bate Burkia Faso. Touwbaan Oegstgeest beleeft mq avond voor het eersj touwbaan wedstrijd, wordt gehouden nai Van Eysingabrug. Ov( kanaal wordt de tou opgericht. Wie vanaf r uur als snelste de ovev weet te bereiken kand tou wbaankampioen Oegstgeest noemen. Zomeravondconc ten Valkenburg's Ham geeft vanaf morgen op opeenvolgende woenso 's avonds om 20.00 uil. meravondconcerten. j speeld wordt achtereë{ gens op Valkenhorst, Van der Haveplan Mollinckrodtveld en b gemeentehuis. Bronzen schapen Oud-Wethouder H.S. Graniewski-Wijnands ont hult morgenavond om zeven uur in de wijk De Goede Herder in Zoeterwoude drie bronzen schapen. Dit kunstwerk is geschonken door Noorlander Bouw ter gelegenheid van de reali sering van de wijk. Het staat in de omgeving van de Eikenlaan, Lindenlaan en Kastanjelaan. Na afloop van de onthulling is er een korte re ceptie in het multifunctioneel centrum De Een denkooi aan het Kooikerspad. Op de foto de Zoeterwoudse beeldhouwster G. Kuiper-van den Bosch aan het werk aan twee van drie schapen. FOTO: PR ONDERZOEKSCOMMISSIE CONCLUDEERT: ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeter woude is door burgemees ter en wethouders op geen enkele wijze misleid over de reconstructie van de Nieuweweg. Dit conclu deert de commissie van onderzoek reconstructie Nieuweweg. De commissie vindt wel dat er tussen raad, afdeling gemeen tewerken en de portefeuille houder openbare werken (bur gemeester A. Houdijk) sprake was van discommunicatie. Op vragen van raadsleden werd te weinig zakelijk ingegaan en er ontstonden onnodig allerlei misverstanden. De speciale commissie is inge steld omdat burgemeester en wethouders de raad niet dui delijk hebben kunnen maken waarom in de begroting Nieu weweg geen post onvoorzien kon worden opgenomen. Bo vendien heeft het college vol gens de gemeenteraad niet kunnen uitleggen waarom er binnen het totale bedrag van 935.000 gulden diverse ver schuivingen hebben plaatsge vonden. In de gemeenteraad van 1 fe bruari leidde dit tot een ver trouwenscrisis tussen gemeen teraad en burgemeester Hou dijk en daarop stelden burge meester en wethouders voor uit de gemeenteraad een spe ciale onderzoekscommissie in te stellen. De commissie be stond uit: J. Berkhouwer-van der Laan (CDA), J. Kliffen (secretaris), H. van der Kooi (VVD) en W. Ooijdenijk (pro gressief Zoeterwoude). Uit het onderzoek is gebleken dat er wel een post onvoorzien in de begroting was opgeno men, maar dat die niet direct zichtbaar was. De onderzoeks commissie concludeert dat de begroting niet geschikt was om er een technische discussie over te kunnen houden. Het college had duidelijker moeten aangeven dat het om een glo bale begroting ging. wordt dat het beter zou de raad de discussie op beleidsmatige aspect op technische zaken. D missie vindt niet dat p< hoog en overbodig zijr voerd. De onderzoekers komeil volgende aanbeveling* accent van de informati uit het ambtelijk moet op beleidsniveau en niet ingaan op det I begrotingen met projec c omvang moet een post zien worden opgenomi formatie over voortg uitvoering van grote pn[ dient stringent te wor< waakt. Verstoring vat goede communicatie j raad, college en ambtei paraat dient vroegtij t worden gesignaleerd quaat te worden aan< Hiervoor zijn primair woordelijk: burgemees] wethouders, fractievo* j en gemeentesecretaris. VOORHOUT Er komt naar alle waarschijnlijk heid een LPG- en benzi nestation van Fina aan de Oosthoutlaan in de Voor- houtse wijk Oosthout. Hoewel de bouw van een ben zinestation in strijd is met het bestemmingsplan vindt de ge meente dat dit juist de enige plek is. Uit oogpunt van vei ligheid en verkeer hoort het station niet thuis in de dorps kern. Over de komst van het station waren de meningen gisteravond nogal verdeeld in de raadscommissie ruimtelijke ordening. Twee van de vijf aanwezige commissieleden, P. Jochemsz (PvdA) en A. Wij- ling-Schellingerhout (Groen Links) waren van mening dat er nu niet direct behoefte is aan een tweede pompstation. Er is namelijk al een Fina-sta- tion aan de Herenstraat hoek Schoonoord, vlakbij de Nagel- brug gelegen. „Als dat zal ver dwijnen uit de kom van het dorp vind ik het prima", aldus Wijling. De beide raadsleden wilden met de stations „stui vertje wisselen" en het Fina station in het dorp inleveren voor het nieuwe pompstation aan de Oosthoutlaan. Wethouder B. Joon zei dat dit benzinestation niet zal ver dwijnen, sterker nog: de eige naar van Garage Schoonoord en het daarbijbehorende Fina- station gaat ook het nieuwe pompstation aan de Oosthout laan beheren. Het CDA-raadslid D. IJdo vroeg of er overleg was ge weest met de provincie, want hij zag niet graag dat de komst van het benzinestation de aan leg van een eventueel bedrij venterrein zou tegenhouden. Joon antwoordde dat er nog geen overleg was gewest met de provincie maar dat het bin nenkort zou gebeuren. Ook waren er vragen over aanleg van riolering naar het station, of er een speciale afslag komt en wie de kosten betaalt van het verleggen van het fietspad. Deze vragen werden beant woord door directeur gemeen tewerken E. Ribberink. Hij zei dat er geen voorsorteerstroken komen en dat het omleggen van het fietspad volledig voor rekening komt van de Fina evenals het aansluiten op de riolering. Ook zijn alle beno digde vergunningen al aange vraagd. „Alles voldoet aan de hoogste eisen", concludeerde Ribberink. Opnieuw control bloembollenbedr NOORDWIJKERHOU' Dienst Inspectie Artx i houdingen van het mi| van sociale zaken he j nieuw een aantal bolleo ven gecontroleerd op dienst hebben van werknemers. Er werd ven bedrijven in Noorcj hout gecontroleerd. E waren illegalen aan he1 Het betrof hier acht van Turkse, Marokka* Algerijnse nationalite i worden uitgewezen. Te werkgevers wordt prof baal opgemaakt.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14