Een eeuw katholiek onderwijs Sassenheim wierp vruchten af Martijn Krans is favoriet op TEAN 3: LEIDEN OMGEVING EcidócSouoont h 2 DINSDAG 26 JUNI. 1990 PAGIN - Verhalen „Ik wil gewoon mijn ver haal aan u kwijt". De blonde Noordwijkerhouter herhaalde het wel een keer of tien in het betoog waarmee hij onder zijn parkeerboete probeerde uit te komen. De man, werkzaam in een horeca gelegenheid, probeerde kantonrechter J. van Leeuwen duidelijk te ma ken dat het hoogst noodza kelijk was dat hij zijn auto dichtbij zijn zaak parkeer de. „Ik kan toch moeilijk 's nachts steeds met een paar duizend gulden over straat", motiveerde hij het feit dat hij zijn auto hele dagen bij een parkeerme- ter liet staan. De rechter moest er maar begrip voor hebben dat hij zo nu en dan een keer vergat de no dige munten in de meter te gooien. Maar dat begrip kon de rechter niet opbrengen. Met klachten over het Noordwijkse parkeerbe leid moest de verdachte maar naar de gemeente gaan. „Iedereen wil zijn heilige koe het liefst voor de deur hebben. U moet maar gewoon wat verder lopen en anders gewoon de financiële consequen ties dragen. Iedereen heeft wel een reden om zijn auto voor de deur te zetten", al dus Van Leeuwen. De rechter illustreerde zijn betoog nog eens met de opmerking dat ook hij met de trein uit Den Haag was gekomen wetende dat hij zijn auto niet op legale wij ze kwijt kan in de Sleutel stad. „U kunt ook 's nachts naar uw auto lopen om daarna het geld op te ha len". De Noord wijkerhouter herhaalde slechts dat hij zijn „verhaal" aan de rechter kwijt wilde en niet was gekomen om zijn straf te ontlopen. Dat deed hij dan ook,jiiet. Conform de eis kreeg hij een boete van 50 gulden. Een Voorschotenaar be reikte meer met zijn ver haal. De man had zijn auto toen hij vorig jaar in Lei den de Matthaus Passion wilde bezoeken met twee wielen op de stoep van de Raamsteeg gezet. Hij kon niet anders hield hij vol. De auto stond op zich waar hij mocht staan, maar aan de overkant had iemand anders een auto achtergelaten waar dat niet mocht. En als hij zijn auto gewoon op straat had gezet, had niemand er meer doorgekund. De Voorschotenaar werd door rechter Van Leeu wen er op gewezen dat door zijn handelwijze in validen en moeders met kinderwagens misschien wel niet hadden kunnen passeren. Maar daar had de man die met vier sprui ten een behoorlijke erva ring met kinderwagens had, een antwoord op. „Ik ben wegenbouwer van beroep en ik heb er op ge let dat de doorgang niet werd geblokkeerd. Kennelijk raakte hij met zijn weerboord een gevoe- deelde hem schuldig zon der strafoplegging. Een oudere man was hele maal uit Soest afgereisd om te verhalen over een snelheidsovertreding. Hij zou vorig jaar op 25 febru ari op de A4 onder Alke made 125 kilomter hebben gereden. Hij was die dag wel naar Den Haag gere den. En hij hield er ook rekening mee dat hij mis schien wel 125 had gere den. Maar hij wist zeker dat hij nooit op de A4 was geweest. Hij reed nu een maal altijd via de A12 naar Den Haag en hij had zijn auto ook niet uitgeleend. het helemaal niet zo vreemd was om vanuit Soest via Amsterdam naar Den Haag te gaan, brach ten hem niet van zijn stuk. „Ik weet niet eens waar dat ligt", merkte hij nog eens op toen de rechter zei dat hij toch echt bij Alke made was gefotografeerd. Die stelligheid was reden om een definitief oordeel uit te stellen. Op een vol gende zitting kan dan de foto van de politie worden bekeken en kan de Soeste- naar zich ervan overtui gen dat het echt zijn auto was. „Misschien rijdt er ie mand met een vals kente ken", zei de rechter niet erg overtuigd. „Dan kunt u wellicht aan een sticker of iets dergelijks zien of het wel uw auto was". De verdachte zag kennelijk direct hoop gloren. „Nou dat kan goed, want op mijn auto zit een sticker van Soest". RUDOLF KLEIJN U LANGS OMWEGEN In de tweede helft der vorige eeuw geraakte overal in den lande het bijzonder onderwijs in een stroomversnelling. Dus ook het katholiek onderwijs, dus ook in Sassenheim. Een consti tutionele aanpak ruisde door onderwijsland in de St.Pancratiusparochie: het werd ernst met de roomse educatie. Daarom wordt volgende maand juli herdacht en gevierd dat in 1890 het katholiek onderwijs in Sassenheim officieel gesticht werd. Een eeuwfeest waarbij uitvoerig zal worden stil gestaan. De vruchten van honderd jaar katholiek onderwijs in Sassem mogen er wezen: de St.Anna-meisjesschool (de huidige Overplaats), de Pan- cratius-jongensschool (later Antoniusschool, nu de Kin derburg geheten), de Spring plank ('71) en de basisschool De- Startbaan (anno 1987) zijn erbij betrokken, evenals trouwens de Don Bosco- mavo, die in 1990 ook alweer zo'n 70 jaar bestaat. Ik heb ter gelegenheid van het eeuwfeest mijn oor te luiste ren gelegd bij Carl Juffer mans, administratief werk zaam op het Bonaventura- college in Leiden en voorzit ter van de commissie SKOS 100. „Vóór die honderd jaar, en trouwens nog een hele tijd daarna, viel het onderwijs op de jongens- en meisjesschool onder de Pancratiusparochie en derzelver kerkbestuur. Voor de meisjes was er de be waarschool en werd er on derricht in breien en naaien. Een goede huisvrouw wor den, daar ging het om. Pas veel later kwam het aanbod van allerlei leervakken. Maar in 1890 werd besloten te gaan profiteren van de ge wijzigde wetgeving die gun stig was voor het confessio nele onderwijs: het rijk ging 30 procent van de salariskos ten van het onderwijzend personeel op zich nemen. In 1901 was er de invoering van de leerplicht; ook alweer een stap vooruit". Juffermans wees ook op an dere „high lights" in het va derlandse onderwijsbestel: in 1907 werden bijzonder en openbaar onderwijs gelijkge steld, in 1920 maakte de wet van minister De Visser een Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. Even met takjes en bloemetjes rechtop zitten voor de foto: de meisjes van klas 4 van de Sassenheimse St.Annaschool tus sen de bedrijven van Plantkunde door. Een beeld uit 1925. foto: pr eind aan de schoolstrijd en in 1928 werd de leerplicht uit gebreid met het verplichte zevende jaar. Het lustrum- boek, aan de voltooiing waar van op het moment nog hard wordt gewerkt, vermeldt alle feiten die tot de groei en bloei van het katholiek on derwijs in Sassenheim heb ben geleid. Groei Er is bovendien een zonnig vooruitzicht dat groei en bloei bestendigd zullen wor den: er wordt namelijk een stijging van het leerlingental verwacht. Juffermans: „Het katholiek basisonderwijs in Sassenheim telt op het ogen blik 927 leerlingen, een aan tal dat in 2001 wellicht ge groeid zal zijn tot een dikke 1100. Ook de Don Bosco- mavo blijft levensvatbaar, ondanks de wet op de basis vorming. Die stelt de limiet op 240, terwijl het aantal leerlingen op deze mavo- school nu tussen de 260 en 270 schommelt". Als je de, ongetwijfeld be staande, moeilijkheden niet wilt noemen, is er in Sassen heim derhalve volop aanlei ding voor een opgeruimde lach en een vrolijk lied, dat aangeheven kan worden door SKOS, de Stichting Ka tholiek Onderwijs Sassen heim (sinds 1972 en kijk eens aan, toevalligerwijze staan de hoofdletters voor Springplank, Kinderburg, Overplaats en Startbaan. Het stichtingsbestuur vond dit een alleraardigste coïnciden tie en meende dat hier niet anders dan zegen op moest rusten). Nonnetjes Onlangs sprak ik ook met een grijze, maar nog levendi ge, rots in de Sassemse on- derwijsbranding: Wilhelmi- na, Johanna, Maria van der Eerden. Ze is 82 en een niet te verslaan voorbeeld van standvastigheid en toegewijd heid. Twintig jaar lang, van '43 tot ca.'63, was mevrouw Van der Eerden (uit Lisse) onderwijzeres aan de Anna- school. Ze is met dit onder wijs vergroeid, want nog steeds gaat ze drie ochtenden in de week naar school („ha len en brengen natuurlijk"), en dan geeft zij zich over aan de administratie van bijvoor beeld de afdeling „melk" en de tijdschriften Okki en Tap toe. Daarmee ontlast zij de leerkrachten: „En ik doe het graag; je zit er nu eenmaal in hè". Wilhelmina van der Eerden kijkt terug op een onvergete lijke periode van het Sassem se onderwijs, dat tot 1961 be stierd werd door de zusters van Jezus, Maria en Jozef (JMJ van Den Bosch). Bijna 30 jaar geleden alweer ver trokken de laatste religieuzen van dit toegewijde contingent van zo'n 15 geprofeste zus ters. Daarna ging het onder wijs op de meisjesschool over in lekenhanden. Het koorge bed was verstomd en het klooster naast de school was geen spergebied meer. Mevrouw van der Eerden weet het nog heel goed: „Het klooster was verboden ter rein, je kwam als leek niet in het „Slot", en helemaal niet boven in het gebouw, waar de zusters hun sobere cham- brettes hadden. Toen de zus ters weg waren en iedereen boven op „zolder" mocht ko men kijken, was het nog een zekere huiver die ons beving: dit was „het" nou! En de zus ters waren gewone stervelin gen geworden" Toen het oorlog was liep ze dagelijks op en neer van Lis- se naar Sassenheim, een ste vige wandeling van twee maal anderhalf uur. „Fietsen deed je niet, want dan was je gegarandeerd je fiets kwijt aan de moffen. Dat was ook de tijd, dat de school en het klooster door de Duitsers ge vorderd werden. De nonne tjes moesten eruit. Onderwijs werd toen gegeven in Het Bruine Paard, het dorpscafé hotel-restaurant midden in het dorp. Je had daar een soort bijgebouw annex feest zaal voor partijen en zo. Dat gebeurde 's avonds nog spo radisch. Overdag gaven we daar les aan de kinderen. Ik had de zesde klas. Je had toen gemiddeld zo'n 35, 40 leerlingen in één klas. Dat waren grote klassen. Maar het ging er plezierig en orde lijk aan toe. Of er veel ge leerd werd weet ik niet meer. Je had weinig voor raad van schriften bijvoor beeld, je kon niet zomaar even wat pakken, het was al lemaal beperkt in omvang bij de Anna-school". Bewondering Nog vóór het eind van de oorlog keerde de school terug naar de oude plaats, recht te genover de apotheek bij de Pancratius in de Hoofdstraat. Mevrouw,, „juf", Van der Eerden gaat nog even terug in haar herinnering: „Overal hadden de nonnen de over hand, pas later kwamen de leken opzetten en werden ge accepteerd door de zusters, die eigenlijk vonden dat een leek het niet zo goed kon doen als een nonnetje. Maar ze hebben ontzettend veel ge daan, die vrouwen van JMJ. 's Morgens vroeg, in de win ter, had een zuster al de ka chels, die grote bakbeesten, in de lokalen aangestoken. De kolenkit daar mocht je niet aan komen, dat mocht alleen de zuster. Die nonnen moesten hard werken hoor, heel hard verdorie. Tegen woordig heb je „interieur verzorgsters" voor de school. Dat zijn dus werksters die het zusterwerk overnamen". Maar mevrouw Van der Eer den heeft bewondering ge had voor die religieuzen die nooit vakantie hadden. „Dan moesten ze voor de refter en zo zorgen, lekker uitrusten was er niet bij. Maar vroeger vond je dat heel gewoon, daar dacht je niet over na. Er is toch erg veel veranderd in die 100 jaar. Je had ooit de „rijke en arme scholen". De rijke meisjes kregen naailes van de zusters en moesten daarvoor betalen, maar lang zaam breidde het „pakk zich uit". Juf van der Eerden, de o ste „leerkracht" in heim, had als aankomend derwijzeres, na haar Reuv se kweekschooltijd desti moeite met het krijgen een baan. „De pastoor j veel in de melk te brokkelf^ Als hij het niet met je vinden, o jee, dan kwam niet aan de bak. Op one vinding en kwaliteit w ,g niet gelet, maar alleen Oj 3 katholieke instelling", vrouw Van der Eerden i het nog als de d F eestprogramma Maar wat zullen we ver ei zanikken en bespiegelen, is een ruim feestprograrn samengesteld. Een kleurw strijd is al gaande, maar feestweek start eerst rechl l zondag 1 juli om 11 uur i een eucharistieviering m.n e zowel het jongeren- als kinderkoor. Daarna volgl nog van alles te bele\ Zonder volledig te willen I noem ik een toneelvoors ld ling voor de kinderen vane basisscholen: „Tejater 2" Haarlem komt op 2 en 3 met het spannende „Verhuizen". Er komt sportdag voor Don Bosco een bijeenkomst van en genodigden in de Oc Tol, en op 4 juli ook een o i»| huis voor alle mensen die™ trokken zijn geweest of zijn bij de organisatie van katholiek onderwijs in senheim. En zo gaat het een paar dagen door 5 is een rustdag 8 onder dere met een cabaret in Bosco, een boot-fietstocht tenslotte, een huldiging oj^ juli (officiële feestelijke g sluiting van het schoolji van drie jubilarissen dienstjaren: decaan v.d.Voort, mavo-direc Martien Broeken en le Jan v.d. Klauw. Verder ook een ouder-schoolkran belangstellenden van het ,e en ander op de hoogte den. En daarna wil men alle rust bijkomen van de spanningen rond 100 jaar tholiek onderwijs in Sass heim. SIEMERINK VORMT „HET WILD" BIJ DE B-DAMES LEIDEN Ondanks de landelijke concurrentie (de start van het Neder lands Satelietcircuit en drie grote A-toernooien) hebben de Open Alphense Tennis Kampioenschap pen een goede B-bezet ting. Martijn Krans is tot lijstaanvoerder gebombar deerd, ondanks het feit, dat de Unicummer van wege de LC-Masterstrip naar Wimbledon de eerste speeldagen moet missen. Erik en Martin Kip zien als wedstrijdleiders'in de als twee de geplaatste favoriet en Lim burger Van den Donk de grootste favoriet. Compagnon Marco Smit deelt die mening niet, hij wil zelfs zichzelf niet bij voorbaat kansloos achten. Het vierde lid van de wed strijdleiding, Inez Franke, hult zich in stilzwijgen. Marco Vis ser en Mare Nagelkerken wer den van de fraaie plaatsingen drie en vier voorzien. Bij de dames is Miijam Siemerink het wild, waarop (terecht) ge jaagd wordt. Angelina Ram mers volgt als tweede. Frank en Maurice van der Donk worden als de beste dubbelspe lers gezien. Het C-toernooi van TEAN geeft een derde vervolg aan de confrontatie tussen Jan van Leeuwen en Robbert-Paul Hartwijk, die als eerste en tweede zijn getipt. Martin Kip en Ivor Bergsma liggen op de loer. Ook Ingrid Kruit gaat punten toevoegen aan haar toch al meer dan redelijke plaats op de Masterslijst. Kim Dirkse moet Kruit tegenhou den. Rudy Bakker is lijstaan voerder bij de Dl-heren. Da vid van Kesteren volgt trouw, maar stuit wel in de kwartfi nale op Munnikwinnaar Sipko Adriaansen. De winnares van Zevenhoven, Judith Pietersen staat deze week in TEAN we derom op de bovenste plaats. Ook de favorieten voor de eindzege bij de dertigplus dub bels, Ferry van Haver en Ron de Vos, wonnen dit seizoen het toernooi van de eigen vereni ging- Dekker In Warmond deze week slechts één B-onderdeel. Twaalf spelers vormen de HEB-lijst die bij Dekker zal worden afgewerkt. Dat de top en masse voor TEAN koos, wordt duidelijk uit de plaat sing. B2-speler Erik Bolten voert het schema aan, voor C- spelers Remo Bouman, Marco Mattke en Ben de Bruin. Ook bij de Cl-heren een Uni cummer als de te kloppen man in dit 400 partijen tellende toernooi. Walter Jacobs staat bovenaan de lijst,Ben de Bruin helemaal onderin. Die zelfde De Bruin vormt met partner Swart wel de favoriete combinatie in het HDC. Dat overigens ook de C-categorie deze week bijna al traditio neel niet overmatig aanwe zig is in het centrum van naamgever Coen, blijkt ook wel uit het gegeven dat het DEC, DDC en GDC in poule- vorm zullen worden afge werkt. Bij de veteranen staat Har Meijer weer eens op de hoog ste plaats van de plaatsingslad der. Club- en teamgenoot Ron Engel zou zijn tegenstander in de finale moeten zijn. Joanne Zonnevylle is, waarschijnlijk niet alleen op papier, de sterk ste veterane bij de dames. An- nemiek Veerkamp zou op dit onderdeel de eindstrijd moeten verliezen. Tehado Alexander van den Berg en 'eigen lid' Richard Kraal wor den zondag in de finale voor speld in het herenenkelspel C 1 van Tehado's open toernooi. De winnaar wordt de opvolger van Frank van Leeuwen, die nog wel 's avonds meespeelt in een demonstratie B2-toernooi- tje. In de C2 is Richard Zeven hoven lijstaanvoerder, de Ha- zerswoudenaar krijgt een 'wild card' voor deelname aan dit evenement. Thuisspeler Paul Everts wacht op de dingen, die komen gaan. De C-dames ope nen met een eerste ronde, de beide finalisten van 1989, Eugenie Simon en Ma rie-Anne Everts elkaar direct al treffen. Bij de Dl-categorie nemen Roy Froma en Renske Jonkeren die vaak verfoeide eerste positie in. Froma krijgt op papier de grootste tegen stand van Ralph van der Vel de. Bij Renske Jonkeren zit het venijn in de halve finale en in de persoon van tweevou dig D-winnares Yvonne Schoordijk. KLTV Evenals op Dekker werkt wedstrijdleider Louk Verhees op KLTV een niet overmatig sterk bezet C-toernooi af. Rob Schouten van Qravel zou als Cl-speler het HEC onderdeel winnend moeten afsluiten, maar het elf man tellende veld kent de nodige serieuze con currenten. Jeroen Westdijk is van hen als tweede genoteerd. Judith Verhoeff moet de vier andere C-dames de baas kun nen blijven. Bij de dubbelende C-heren voeren Marco Vlie land en Erik Snelders de lijst aan. Van Joke Dessing worden in Katwijk, waar op de plus-on- derdelen wel goed werd inge schreven, twee C2 30+ over winningen verwacht. Met Cor- rie Kroon in de dubbel, met Ton Berends in de mixed. In het HED is het Alexander Balk die voor Piet Pracht ju nior en Marcel Westdijk het veld leidt, bij de weinige D-da- mes is dat Ruby Pennings. Hoogmade Het Kromme Djoestoernooi van Hoogmade kent ook dit jaar weer een traditioneel sterk bezet HDD 1-onderdeel. Het uitgebreide veld wordt dit keer aangevoerd door de com binatie Ton Poots/Leo van Tongeren. Achter dit Meren- wijk-dubbel volgen de in Hoogmade altijd goed preste rende Van Ruitens (Jacques en Cees) en Theo Poots met part ner J. Visser. Bob Logger en Henk Feunekes bezetten de vierde plaats en zouden in de kwartfinale wel eens kunnen stuiten op Unicum-ploeggeno ten Johan van Duyn en Evert Zuidmeer. Evenals Logger, met Ria Jansen als vierde ge klasseerd in de mixed, kent Riet Akerboom twee be schermde posities in het Dl- toernooi. Met M. van Klink voert ze de lijst in het DDD aan, met Sjaak van Veen staat zij als verliezend finalist geno teerd in het GDD, een onder deel dat door het duo Blink- /Knijnenburg moet worden gewonnen. PETER KLEIN GERT-JAN ONVLEE Plaatsingen TEAN HEB: 1. M. Krans, 2. M.v.d. Donk, 3. M. Visser, 4. M. Na gelkerken. DEB: 1. M. Sieme rink, 2. A. Rammers, 3. J. Ge- levert-Jünger, 4. I. van See- ters. HDB: 1. F. M.v.d. Donk, 2. Ch. Asselbergs/M. Nagelkerken. GDB: 1. I.v.d. Loo/M. Verkerk, 2. P. Wil le/F. Liefbroer. HEC: 1. J. van Leeuwen, 2. R.P. Hartwijk, 3. M. Kip, 4. I. Bergsma. DEC: 1. I. Kruit, 2. K. Dirkse. HDC: 1. I. Ponsi- oen/J. Vis, 2.- J. van Leeu- wen/M. Verkerk. DDC: poule. GDC: 1. M. Griekspoor/M. Bos, 2. E. van Zuuren/M. Hoekstra. HEC 30+: 1. C. Wagner, 2. T. Resodihardjo. DEC 30+: poule. HDC 30+: 1. C. Jongejan/E. Smid. DDC 30+: 1. L.v.d. Laan/I. van Ormondt. HED1: 1. R. Bakker, 2. D. van Kesteren, 3. M. Verkerk, 4. J. Leunissen. DED1: 1. J. Pieter sen, 2. M. Patiwael. HDD1: 1. R. Bakker/J. Leunissen, 2. D. van Kesteren/G. van Lierop. GDD1: poule. HED1 30+: 1. B. Withaar, 2. T.v.d. Tonnekreek, 3. G. Hek, 4. R. de Vos. DED1 30+: 1. A. Roodhorst, 2. P. Chaudron. HDD1 30+: 1. F. van Ha- ver/R. de Vos, 2. W. Ver- kerk/J. de Vries, 3. Th. Hoog- eveen/B. Withaar, 4. G. Gin- kel, J. Roggeveen. DDD1 30+: 1. I. Geus/M. Zuidam, 2.J. Hoogeveen/L. Westerlaken. GDD1 30+: 1. A. Roodhorst/H. Sanders, 2. I. Geus/P. Douglas. Dekker HEB: 1. E. Bolten; 2. R. Bou man. HEC1: 1. W. Jacobs; 2. B. de Bruin. DEC1: poule. HDC: 1. De Bruin/Swart; 2. Bosch- /Van Rooyen. DDC1: poule. GDC1: poule. HEC2: 1. A. Diehl; 2. G. Geerlings. DEC2: 1. M. Engel; 2. A. van Ge- mund. HED1: 1. E. Monfils; 2. E. Berkhout. DED1: 1. G. Clerck; 2. G. de la Rie. HDD1: 1. Monfils/Berkhout; 2. Steen voorden/Van de Holst. DDD1: 1. Van Kesteren/De Groot; 2. Van der Meulen/Hazenoot. GDD1: 1. Bemelman/Van de Boogert; 2. Braam /Van Weer- lee. HED2: 1. N. van Laatum; 2. T. Zandvliet DED2: 1. P. Chrispijn; 2. M. de Jong. HDD2: 1. De Ruyter/Groene- woud; 2. Correljee/ Philips. HEV: 1. H. Meijer; 2. R. Engel. DEV: 1. J. Zonnevylle; 2. A. Veerkamp. HDV: 1. Heems kerk/Van Duivenvoorden; 2. Grimbergen/Ten Bosch. DDV: 1. Van de Bent/Vogelaar; 2. Tjandra/Lavenstein. GDV: 1. Drok/Van Duivenvoorden; 2. De Jong/Van Duinen. Overige D2- en E-onderdelen geen plaatsing. Tehado HECl: 1. A.v.d. Berg, 2. R. Kraal. HEC2: 1. R. Zevenho ven, 2. P. Everts. DEC: 1. E. Simon, 2. I. Bavelaar. HDC: poules. GDC: 1. I. T. Bave laar, 2. M. P. Everts. HED1: 1. R. Froma, 2. R.v.d. Velde, 3. G. van Geen, 4. A. Stadt. DED1: 1. R. Jonkeren, 2. C. Froma, 3. E. Vink, 4. Y. Schoordijk. HDD1: 1. S. Adri- aanse/P.v.d. Berg, 2. J. de Boer/J. Grootjans. DDD1: 1. M. Vleeschdrager/C. van Vliet, 2. E. M. Snel. GDD1: 1. B. Eibers/C. de Jong, 2. C. van Vliet/S. de Ruyter. HED2: geen plaatsing. HDD2: 1. W. Brand/S. Moerman, 2. W. Groeneveld/A. Verschue- ren. GDD2: 1. A. de Jong/R. Verkerk, 2. H. K. Weer- heym. HED 35+: 1. A.v.d. Hulst, 2. N. Smit, 3. H. Froma, 4. W. van Cleef. DED 35+: 1. H. Aarts, 2. M.v.d. Wereld. HDD 35+: 1. J. van Rooyen/T. Terlouw, 2. W. Brand/S. Moerman, 3. R. Everts/A. van Leeuwen, 4. W. Groeneveld/A. Verschueren. DDD 35+: 1. A. Hoogstra- ten/G. Rijnders, 2. A. van Reeuwijk/H. Uiterwijk. GDD 35+: 1. B. Hansen/T. Terlouw, 2. B. Schellingerhout/N. Smit, 3. H. de Vries/C. Zevenhoven, 4. J.+ J. van Steenbergen. KLTV HEC: 1. R. Schouten; 2. J. Westdijk. DEC: 1. J. Verhoeff. HDC: 1. M. Vlieland/E. Snel ders. DDC2 30+: 1. J. Des- sing/C. Kroon; 2. E. Guyt/J. Rigter. GDC2 30+: 1. J. Des- sing/T. Berends; 2. N. Seyn/H. Witting. HED: 1. A. Balk; 2. P. Pracht; 3. M. Westdijk; 4. L. van Hoogdalen. DED: 1. R. Pennings; 2. L. Colson. HDD: 1. H. Brugghe/J. Rezelman; 2. P. Pracht/P. Pracht. DDD: 1 M. van Beelen/C. Zaubitzer. GDD: 1. M. Bos/A. Freke. HED 30+: 1. P. Pracht; 2. C. Heemskerk; 3. G. Haasnoot; 4. W. Melissen. HDD 30+: 1. G. Haasnoot/C. Heemskerk; 2. C. Schaap/C. Verhaar; 3. B. de Jong/J. Paauw; 4. H. Cas- pers/L. van Maris. DDD 30+: 1. M. van Beelen/C. Zaubitzer; 2. I. Hooymans/A. van Maris; FOTO: HENK SN/ 3. Bechttum/D. de Ruy M. de Groot/C. Raa GDD 30+: 1. E. West< Heemskerk; 2. I. Hooym Plug; 3. L. en A. van M Van der Poel/Van Puttf Hoogmade D30+ HDDl: 1. A. Poots/Ie Tongeren; 2. C. en J. va ten; 3. T. Poots/J. Vissei' Feunekes/B. Logger; Bruns/T. Smit; 6. P. land/C. Wijdeveld; 7. Haas/E. Hoekstra; 8. E. kerk/H. van Ruiten. Dl R. Akerboom/M. van KI M. Feyaerts/R. GDD1: T. Blink/C. burg; 2. R. Akerboom/i Veen; 3. W. Koopman/^ der Voort; 4. R. Jan Logger. HDD2: 1. Rijnswou/A. Smits; 2. don/R. Vink; 3. E. huis/P. Kinkel; 4. H. kes/R. Hinze. DDD2: 1. der Meer/M. van Velze Klein/T. van Ruiten; 1. J. van Duivenvoor van Houten; 2. H. en Zeeland.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 12