Schillaci en Baggio nieuwe helden Italië Charlton veegt vloer aan met Beenhakker en Robson CeidócSoivitmt VAN LANGENHOVE PRUTST LANGS ZIJLIJN Record Ierland Elf landen in race om zes plaatsen in achtste finales Italiallerlei -ORT WOENSDAG 20 IUNI 1990 PAGINA 9 «Iport op tv 0*nda/ 2r«derlai jSirlai aiCbal. „gië Nederlands 2, 20.30 uur: teC voetbal. ar inland 1, 20.15 uur: WK voet- 1, 00.10 uur: WK voetbal, rosport, 18.00-02.00 uur: :«ort. J MEN tderland 3, 16.40 uur: Voetbal. u Igië Nederlands 2, 16.30 uur: voetbal, aifjliland 2, 11.03 en 16.30 uur: ?st voetbal. 30 C 1, 11-50 uur: Cricket; 14.50 r Paardesport. %o»port. 10.00-18.00 uur: De paus wil niet voor De Saedeleer spelen h. VATICAANSTAD Het Vaticaan heeft een bod van meer dan twee miljoen gul den afgewezen dat een Ame rikaans tv-station wilde neertellen om de paus com mentaar op een WK-partij te laten geven. Johannes Pau- lus II, een befaamd voetbal liefhebber, hoefde er niet eens de deur voor uit. Geze ten voor een tv in zijn biblio theek had hij een voetbal- partij van commentaar mo gen voorzien. Het Vaticaan, dat de laatste jaren te kampen heeft met tekorten van vele miljoenen guldens, sloeg het aanbod af. „De paus is niet te koop". Met de inwijding van het verbouwde Olympisch Sta dion in Rome, de plaats van onder meer de openingswed strijd en de finale, was hij volgens sommige prelaten al verder gegaan dan goed voor hem was. Enerzijds had hij duidelijk gewaarschuwd te gen de verkeerde afgoden, zoals commercie en geweld, anderzijds had hij indirect toch maar zijn zegen aan het hele spektakel gegeven. Er zijn echter ook prelaten die wat minder negatief over het voetballen denken. De Amerikaanse Curiekardinaal William Baum had vorige week alle 'Vaticaanse' Ame rikanen in zijn flat uitgeno digd om samen naar de wed strijd Italië-Verenigde Staten te kijken. Verder zijn de Afrikaanse Curiemedewerkers de laatste dagen zeer in hun nopjes. „Cameroun heeft Afrika op gestoten in de vaart der voet balvolkeren, aldus kardi naal Bernardin Gantin, af komstig uit Benin. „Het voetbal is niet langer een Eu ropese zaak. Italië heeft zijn voetbalnon ontdekt FLORENCE Het voetbal gekke Italië heeft een voet ballende non ontdekt. De 50- jarige zuster Cristiana Ecca leert de jongens van de Sacre Cuore-basisschool in Ruffina bij Florence niet alleen het voetballen, zij trapt ook zelf graag tegen de bal. Uiteraard wel in vol habijt. In het schoollokaal hangt een foto van het Italiaanse elftal. Of er in haar cel in het klooster ook een afbeelding van een voetballer te vinden is, wil zuster Cristiana niet zeggen. Voetballen werd haar met de paplepel ingegoten. Als klein meisje kon Cristiana, afkom stig uit de buurt van Caglia- ri, niks met poppen begin nen. Met haar broertjes en buurjongetjes speelde zij op straat voetbal. Zelfs de hond deed mee. Althans hij beet de bal niet kapot. Toen ze in het klooster tegen het bruine monster trapte, keken haar medezusters eerst behoorlijk sceptisch. „Voetbal is een mannen- sport. Dat doen we niet in een vrouwenorde,bronde moeder-overste. Maar de nonnen hebben inmiddels ontdekt dat er tussen kerk en voetbal, behalve de weke lijkse verplichting, nog meer overeenkomsten zijn. „Zowel hier als daar heersen strenge regels en worden overtredin gen bestraft,zegt zuster Cristiana. Voetballen houdt ook loyaliteit, wederzijds res pect, vriendschap en team geest in, zo leert ze haar jon gens. Over de Westduitse en Engelse raddraaiers heeft ze een duidelijke mening: „ver nielzucht is niet te verenigen met de liefde voor het voet balspel". •Tsjechoslowakije 2-0 (1-0): 9. aci 1-0, 77. Baggio 2-0. idsrechter: Quiniou (Fra). Toe- iwers: 73.303. Gele kaart: 22. anec (Tsj), 30. Skuhravy (Tsj). M aggio (Ita). 70. Bertl (Ita). ie Zenga; Bergoml, Baresi, Ferri, ,n inl; Donadoni (48. De Agostini), yilni, Berti, De Napoli (65. Vier- od); Schillaci, Baggio. hoslowaklje: Stejskal; Hasek, Ki- Chovanec, Kadlec, Nemecek ^stelelik); Moravclk, Weiss (57. Grl- Bliek; Skuhravy, Knoflicek. ei it inrijk-Verenigde Staten 2-1 (0- Ogris 1-0, 63. Rodax 2-0, 83. iy 2-1. Scheidsrechter: Al Sharif Toeschouwers: 34.857. Rode ;oé 33. Artner (Oos/inkomen met )0(ekt been), Gele kaart: 23. Zsak 27. Caligiuri (VSt), 29. Banks 32. Peel (Oos), 40. Murray 47. Reisinger (Oos). 60. Win- mann (VSt), 84. Lindenberger ei90. Streiter (Oos). h mrijk: Lindenberger; Aigner, Peel, Streiter; Artner, Zsak, j; Ogris, Rodax (84. Glatzmay- 0 olster (46. Reisinger). rUilgde Staten: Meola; Doyle, Win- er mann, Banks (58. Wynalda), h trong; Balboa, Ramos, Harkes, ,n iuri (69. Bliss); Murray, Vermes. Pitand: le>llë 3-6 (4-0) i|echoslowakije 3-4 (6-3) istenrijk 3-2 (2-3) irenigde Staten 3-0 (2-8) irepubliek-Colombia 1-1 (0-0): Littbarski, 90. Rincon 1-1. Idsrechter: Snoddy (N.Ier). Toe- iwers: 72.510. Gele kaart: 17. (Col), 26. Gabriel Gomez Alvarez (Col), 65. Berthold srepubliek: lllgner; Reuter, wald, Berthold, Augenthaler, Ier; Hëssler (87. Thon), Matt- Bein (46. Littbarski); Voller, nbia: Higuita; Herrera, Perea, bar, Gildardo Gomez; Alvarez, irrama, Gabriel Gomez. Fajardo; da, Rincon. |o«lsvië-Versnigde Arabischs riten 4-1 (2-1): 4. Susic 1-0, 9. Cev 2-0, 22. Jumaa 2-1, 47. Pan- fl-1, 90. Prosinecki 4-1. Scheids- Ier: Takada (Jap). Toeschouwers: 83. Rode kaart: 78. Khalesi Gha- Mubarak (natrappen). Gele kaart: Irnovic (Joe), 37. Khalesi Ghanlm arak (VAE), 65. Sabanadzevic 78. Pancev (Joe), pslavië: Ivkovlc; Stanojkovic, Ibeglc, Jozic, Spasic; Sabanad- (80. Prosinecki), Brnovic, Susic, jovic; Vujovic (64. Vulic), Pancev. (rab.Emiraten: Faraj; Eissa Mir ■llrahman, Al Haddad, Khalesi - lm Mubarak, Ibrahim Mir Abdul- an; Nasser Khamis Mubarak (34. n), Jumaa (46. Fahad Khamis irak), Abdulrahman Mohammed llah, Abbas; Al Taliyani, Khaled Mubarak. itsnd: indsrepubliek 3-5 (10- 3) •egoslavië 3-4 6- 5) ilombia 3-3 3- 2) A.Emiraten 3-0 2-11) ICORERS Ichel (Spa), Matthëus (BrD) en (BrD) allen 3, uhravy (Tsj), Careca (Bra), Laca- Roe), Balint (Roe), Milla (Cam), (Joe), Bilek (Tsj), Klinsmann Pancev (Joe), Schillaci (Ita) al- Jeln (BrD), Hasek (Tsj), Luhovy Baggio (Ita). Giannini (Ita), rt Blyik (Cam), Redin (Col). Val- ma (Col), Caligiuri (VSt). Murray Brolin (Zwe), Stromberg (Zwe), iso (CRi), Lineker (Eng), Sheedy Degryse (Bel), De Wolf (Bel), mans (Bel). Clijsters (Bel), Sclfo Kieft (Ned), Abdel-Ghani (Egy), lo (Arg), Burruchaga (Arg), Mon- (Arg),, Khaled Ismail Mubarak Müller (Bra), McCall (Sch), ston (Sch). Hwangbo (ZKo), Ben- lea (Uru), Protassov (Sov), Zig- ovitsj (Sov). Zavarov (Sov), Do- olskl (Sov), Littbarski (Brd), Rin- (Col), Susic (Joe), Prosinecki Jumaa (VAE), Rodax (Oos), (Oos) allen 1. RTEN Gerets (Bel, 2x geel), Kana Bly- am), Massing (Cam. 2x geel), My- (VSt), Bessonov (Sov), Khalesi lm Mubarak (VAE), Artner (Oos). 2 kaarten: Kubik (Tsj), Brehme Hussain Mohamed (VAE), Mo- Bra). Lacatus (Roe), Serrizuela Tsjldijatoelin (Sov), Banks (VSt). (Oos), Zsak (Oos), Streiter (Oos). art: Klein (Roe). Hagi (Roe). Lu- (Roe), Batista (Arg). Burrucha- r9), Sensini (Arg). Caniggia (Arg), dona (Arg), Orlarticoechea (Arg), anec (Tsj), Shuhravy (Tsj), Kad- Tsj), Bilek (Tsj), Moravcik (Tsj), i Blyik (Cam), Milla (Cam), N'Dip 0, M'Bouh (Cam), Onana (Cam), no (Cam), Herzog (Oos), Pfeffer Aigner (Oos), Reisinger (Oos), Bnberger (Oos), Protassov (Sov), •antovitsj (Sov), Meola (VSt), «huh (VSt), Caligiuri (VSt),- Mur- VSt), Wlndlschmann (VSt). Khale- lanim Muabrak (VAE), Eissa Ab- ^hman (VAE), Ibrahim Abdulrah- (VAE), Abbas (VAE), Branco Dunga (Bra), Jorginho (Bra), lim Nllsson (Zwe), Thern (Zwe), lahon (Eng), Shobeir (Egy), Ah- Ramzl (Egy), Kieft (Ned), Perdo- (Uru), Francescoli (Uru), Ruben t (Uru), Jimenez (Spa), Vlllaroya Stojkovic (Joe), Brnovic (Joe), anadzevlc (Joe), Pancev (Joe), P (Ha). Baggio (Ita), BErtl (Ita), Jara Gomez (CRi). McPherson (Sch), ti-ho (ZKo), Hwangbo (ZKo), Yoon I I Gcmoi llrUIJ, W (Brd) allen 1 ROME Italië heeft twee nieuwe volkshelden. Sal- vatore Schillaci en Rober to Baggio. De nieuwe tan dem in de aanval van het nationale elftal, en ko mend seizoen bij Juven- tus. Het tweetal zette gis teravond heel Italië in vuur en vlam. Schillaci nam voor 73.303 toeschou wers in het olympisch sta dion in Rome tegen Tsjechoslowakije de ope ningstreffer voor zijn re kening, Baggio stelde diep in de tweede helft de overwinning (2-0) veilig. In dezelfde groep behield Oostenrijk een (minieme) kans op de volgende ron de dank zij een zege op de Verenigde Staten (2-1). Door de derde zege werd het Italiaanse elftal winnaar in poule A. Zonder een punt te verliezen en zonder een tegen doelpunt. Al had het daarvoor wel de hulp van de grensrech ter Van Langenhove nodig. De Belg prutste langs de zijlijn op het moment dat de Tsjechen een geldig doelpunt maakten en op 1-1 kwamen. Van Lan genhove vlagde, waar dat ge baar volkomen misplaatst was. Door de groepszege hoeft het Italiaanse elftal niet op toer- nee door het land. In de acht ste finales speelt het in Rome tegen een van de vier num mers drie. Schoonzoon Bondscoach Vicini had einde lijk de moed, waar heel Italië al dagenlang om schreeuwde, om met Schillaci en Baggio een nieuwe aanvalslinie te vormen. Een combinatie van de ideale schoonzoon (Schilla ci) en het mooiste jongetje van de klas (Baggio). Het experi ment slaagde volledig. Schilla ci maakte in zijn vierde inter land zijn tweede doelpunt. Baggio in zijn negende zijn eerste. Italië verdiende de overwin ning. Het was agressief in de duels, benutte de flanken en was voortdurend verbeten op jacht naar doelpunten. Het moest winnen om de groeps- overwinning te behalen. De Tsjechen hadden voor aanvang het betere doelsaldo, en genoeg aan een gelijk spel. In dat besef had coach Venglos zijn elftal aangepast. Door het gemis van libero Kocian (bles sure) en Kubik (schorsing) speelde mandekker Kadlec in vrije positie achter de verdedi ging en Chovanec er kort voor. De ingreep was geen succes. Kadlec wist geen raad in zijn nieuwe rol, slaagde er niet in de laatste linie te coör dineren en werd regelmatig door de flitsende Italiaanse spitsen voorbijgelopen. In de negende minuut was het al raak. Schillaci kopte een mislukt schot van Giannini achter doelman Strejskal (1-0). Een doelpunt a la Wim Kieft tegen Ierland, 18 juni 1988 Gelsenkirchen. De wave gleed door het stadion, het groen- wit-rood wapperde op alle rangen. Na de hervatting werd het duel levendiger. De Tsjechen gingen op zoek naar de gelijk maker. Met Griga van Feye- noord werd een extra aanval ler ingebracht en 1-1 gescoord. Door Griga. In zijn eerste WK-duel. Met een kopbal. Een gave treffer. Die door de onbe rispelijk leidende arbiter Qui niou werd afgekeurd. Op ad vies van zijn grensrechter. Van Langenhove uit België, eerder in het seizoen door Marseille-baas Tapie aange klaagd voor zijn dubieuze lei ding in de bekerwedstrijd te gen Benfica. De Belg was fout. Quiniou stond in een moeilijke positie om de situatie zelf te beoorde len. Reageerde terecht op het vlagsignaal van zijn lijnsman en deed de Tsjechoslowaken tekort. De beslissing was dode lijk voor het offensief van de Tsjechen. En gaf het Italiaanse elftal nieuwe impulsen. Baggio maakte het op fantasievolle wijze af. Met een glanzende solo vanaf eigen veld. a la Ma- radona in de wedstrijd tegen Engeland in het vorige WK in Mexico. Hij passeerde drie man en wipte de bal over Strejskal (2-0). Schoppartij De Verenigde Staten verliet gisteravond geenszins geruis loos de eindronde. Uit frustatie over de eigen onmacht in Ita lië schopten de Amerikanen, over vier jaar gastheer van het mondiale toernooi, in de laat ste groepswedstrijd (2-1) tegen Oostenrijk wild om zich heen. De tegenstander, die nog een minieme kans heeft op de tweede ronde, liet zich even min onbetuigd. Scheidsrechter Jamal Al Sha rif gaf in totaal 9 gele kaarten en 1 rode. Een dieptepunt tot dusver. De Amerikanen kwa men er met vier gele kaarten genadig af. Het rood was voor de Oostenrijkse middenvelder Artner. De Syriër had de grootste moeite het grimmige duel in de hand te houden. De spelers toonden geen greintje respect voor elkaar. Oostenrijk eindigde in groep A Salvatore Schillaci kopt Italië naar een voorsprong van 1-0 tegen Tsjechoslowakije. FOTO: EPA door de zwaar bevochten zege op de derde plaats met twee punten en een negatief doel saldo van 1. De ploeg is nu af hankelijk van de resultaten in groep E en F. Indien de twee wedstrijden in groep F twee winnaars opleveren en Zuid- Korea in groep E tegen Uru guay gelijkspeelt of wint met minder dan drie treffers, gaat Oostenrijk alsnog door naar de tweede ronde. De kans is dus minimaal. Vermes Na ruim een half uur moest Oostenrijk met tien man ver der. Middenvelder Artner kwam met gestrekt been in op Vermes, die krimpend van de pijn bleef liggen. De Volen- dam-spits kon door de verzor ger worden opgelapt, Artner werd terecht weggezonden. Oostenrijk was aangeslagen, maar niet verslagen. Met Rei singer, die meteen tegen een gele kaart opliep, voor de op nieuw teleurstellende Polster werd de gammele Amerikaan se afweer na de rust onder druk gezet. Het offensief mondde uit in doelpunten van Ogris en Rodax. Zes minuten voor tijd profiteerde Murray van een blunder van doelman Lindenberger. PORTO RAISI Jackie Charlton pakt een trai ning van zijn Iers man schappen heel anders aan dan Leo Beenhakker de zijne. Waarbij zich onwil lekeurig de gedachte op dringt dat het matige presteren van de Oranje- formatie daar iets mee te maken zou kunnen heb ben. De Giraffe, zoals Charlton al zijn hele voet- ballèven kozend wordt genoemd, legt het onder linge partijtje regelmatig stil, wandelt dan het veld in en geeft instructies. Slechts af en toe is zijn zware stem langs de piste verstaanbaar en de op merkingen van de coach van het Ierse elftal lijken op die momenten bepaald geen complimenten in te houden. Jackie Charlton heeft zijn spe lers op het heetste moment van de dag gisteren naar het plaatselijke sportpark in het dorpje Terrasini gedirigeerd. Rond kwart voor elf begint daar de voorlaatste training als voorbereiding op het slotduel uit de eerste ronde van groep F, morgen met Nederland. Ook de aanpak van de sessie, die overigens gewoon voor mediavertegenwoordigers toe gankelijk is, is anders dan bij Oranje. Er is geen sprake van een collectieve warming up. Een aantal spelers trapt elkaar de bal toe in speelse patroon tjes, anderen schoppen op doel en Kevin Moran trekt voor zichzelf een paar sprintjes om de spieren los te maken. Even later begint een partijtje tussen de A- en B-selectie, waarbij het redelijk stevig toegaat, on danks de al naar dertig graden neigende temperatuur. Naweeën Opvallende figuren in de „tweede keus" zijn Frank Sta- pleton en Ron Whelan. De eerste lijkt de tol te betalen voor zijn leeftijd (34), de laat ste kampt met de naweeën van een in april opgelopen blessure. Het wedstrijdje wordt zonder arbitrage (ook al an ders dan bij Nederland) afge werkt en de spelers accepteren zonder morren de door eigen verdedigers aangegeven bui tenspel-situaties. Het is dus heet en Charlton legt het spel om het kwartier even stil om het noodzakelijke PALERMO Ierland is de enige ploeg in Italië die bij "een eindronde van de wereldtitelstrijd voetbal nog nooit een wedstrijd heeft verloren. De Ieren, voor de eerste keer aan wezig, deelden dat record met Cameroun, dat voor de tweede keer in een eindronde actief is. De ne derlaag van de Afrikanen tegen de Sovjetunie zorgde voor de uitzonderingsposi tie van de Ieren. vocht te kunnen laten aanruk ken en zijn A-groep van de nodige aanwijzingen te voor zien. Ook de procedure rond de, gewoon voor het doel ge trapte hoekschoppen, wordt een paar keer apart doorgeno men. Daarvoor verschijnt de Giraffe weer in het veld Om vervolgens doodgemoedereerd naar de zijlijn terug te lopen, van waar vandaan hij de gang van zaken vrijwel voortdu rend in stilzwijgen volgt. Na ruim anderhalf uur houdt Jackie Charlton het voor ge zien. Zonder cooling down (zou dat overigens wel moge lijk bij het inmiddels tot ruim boven de dertig graden geste gen kwik?) stappen de spelers weer in de bus op weg naar het hotel Porto Rais, fraai di rect aan het water gelegen, zo'n twintig kilometer ten noord-westen van Palermo. Daar verdwijnen de spelers naar hun kamer en neemt Charlton plaats achter een ta fel in de interview-ruimte. Veelbetekenend Het is tijd voor vragen, die overigens niet in al te groten getale op hem worden afge vuurd. De antwoorden op een aantal ziin echter wel veelbe tekenend en tevens vernieti gend voor de situatie in het Nederlandse kamp. Als Charl ton wordt gevraagd naar de kans of zijn team nog zal wor den veranderd voor het alles beslissende slotduel met Ne derland, zegt hij: „Het is te laat voor veranderingen. Een ploeg moet er nu staan, ook tijdens de voorbije wedstrijden al". Waarmee de gelouterde Engel se oud-international in een klap het hele gezeur in het Oranje-onderkomen over an dere opstellingen, verschillen de concepten en andere rol verdelingen van tafel veegt. Leuk nieuws voor Leo Been hakker, die het zelf nooit ver der schopte dan het tweede team van Xerxes in Rotterdam en de voorbije tijd vrijwel niets anders deed dan experi menteren; al of niet op aan drang van topspelers uit zijn formatie. De rechtlijnigheid van Jackie Charlton blijkt uit andere din gen. Voor hem is een niet-fitte speler niet fit en komt dan ook niet in aanmerking voor een basisplaats. Hetgeen Ron Whe lan, normaal gesproken een sleutelfiguur in het Ierse team, aan den lijve ondervindt. Whelan raakte in april in een competitieduel met Arsenal geblesseerd en speelde sinds dien nog geen wedstrijd. An ders dan Iers recordhouder Liam Brady, die zelf besloot af te zien van een heroptreden in Italië en zijn carrière beëindig de, besloot Whelan aan te blij ven. Om ook tegen Egypte, net als Stapleton, met een plaatsje op de tribune genoegen te moeten nemen. Het geval- Whelan roept opnieuw een, weliswaar qua allure niet ge heel reële, vergelijking op met Ruud Gullit. Waarmee nog een tegenstelling tussen Charl- Niet heet Over de wedstrijd van mor genavond in Palermo is Jackie Charlton tamelijk kort. „Ik ben wel blij dat we niet weer onder die hete omstandighe den tegen Nederland moeten spelen als twee jaar geleden in Dusseldorf tijdens het toernooi om de Europese titel. Daar zijn sommige Nederlanders toch beter aan gewend", begint hij zijn prognose. „De koelte van de avond biedt ons betere mogelijkheden dan ook tegen Egypte, toen we eveneens 's middags moesten spelen. Iedereen is fit en ik denk geen veranderingen te zullen aanbrengen in de ploeg. Althans, daar heb ik nog niet over nagedacht. Voor ingrij pende wijzigingen is het overi gens nu toch te laat". Over het Nederlands elftal is Jackie Charlton kort. „Het is niet meer de ploeg die ik twee jaar geleden in Westduitsland heb gezien, en waarvan we toen ongelukkig verloren. Ik heb Nederland ook een paar maanden geleden nog zien spelen. En uit wat ik toen en de voorbije wedstrijden tijdens dit WK heb gezien heb ik niet menen te moeten afleiden dat ik iets speciaals zou moeten doen. Het Nederlands elftal verbaasde me in zoverre dat er in feite maar op een paar posi ties iets behoefde te worden aangepast en toch speelde Ne derland matig". Dodelijke sneer Waarop Charlton er, vol ver trouwen om zich heen kij kend, nog een paar gemeen plaatsen tegenaan gooit. „Wij hebben nog niet gewonnen, maar ook nog niet verloren. Wat me van de wedstrijd te gen Egypte tegenviel was dat we veel te weinig balcontact in het vijandelijke strafschopge bied hadden. Maar ik heb ge zien dat de Engelsen dat tegen Nederland wel voor elkaar kregen, dus dat geeft ons ver trouwen. Een ding is zeker: wij kunnen ons geen verlies veroorloven. Maar dat zal er niet toe leiden dat we onze taktiek gaan aanpassen". Waarop Charlton nog een do delijke sneer uitdeelt aan col lega Bobby Robson. Waar hij kritiek op Beenhakker onver woord laat, krijgt de Engelse bondscoach de wind vol van voren: „Die libero, die Robson tegen Nederland inzette, was een grote ramp. En totaal in strijd met het karakter van het Engelse voetbal. Wij zullen hooguit tactisch iets doen als de ruststand van Engeland- Egypte in Cagliari daar aanlei ding toe geeft. Maar we moeten het zelf doen. En vóór ons zelf". ROME Reeds tien ploegen hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK. Dat zijn: Italië, Tsjechoslowa kije, Cameroun, Roemenië, Ar gentinië, Brazilië, Westduits land, België, Colombia en Joe goslavië. Voor de overige zes te verdelen plaatsen zijn nog elf landen in de race: Oostenrijk, Schotland, Costa Rica, Zweden, Spanje, Uruguay, Zuid Korea, Egypte, Engeland, Ierland en Nederland. Alleen de uitscha keling van de Verenigde Sta ten, de Sovjetunie en de Vere nigde Arabische Emiraten is definitief. Het programma ziet er vooralsnog als volgt uit: Achtste finales: 23 juni (wedstrijd nummer 37, Na pels, 17 00 uur): Cameroun-A3/C- 3/Colombia 23 juni (38, Bari, 21.00 uur): Tsjecho slowakije-^ 24 juni (39, Turijn, 17.00 uur): Cl-Ar- gentinië/A3/F3 24 juni (40, Milaan, 21.00 uur): Bonds republiek-Argentinië/ E3 F3 25 juni (41, Genua, 17.00 uur): F2- Roemenië 25 juni (42, Rome, 21.00 uur): Italië- C3/Colombia/E3 26 juni (43, Verona, 17.00 uur): El- Joegoslavië 26 juni (44, Bologna, 21.00 uur): Fl- E2. Kwartfinales: 30 juni (45, Florence, 17.00 uur): win naar 39-winnaar 43 30 juni (46. Rome, 21.00 uur): winnaar 41-winnaar 42 1 juli (47, Milaan, 17.00 uur): winnaar 38-winnaar 40 1 juli (48, Napels, 21.00 uur): winnaar 37-winnaaar 44 Halve finales: 3 juli (49, Napels, 20.00 uur): winnaar 45-winnaar 46 4 juli (50, Turijn, 20.00 uur): winnaar 47-winnaar 48. Derde plaats: 7 juli Bari, 20.00 uur: verliezer 49- verliezer 50. Finale: 8 juli, Olympisch Stadion Rome, 20.00 uur winnaar 49-winnaar 50. Indoor De Verenigde Staten hebben van de FIFA toestemming ge kregen om voor het wereld kampioenschap voetbal 1994 overkapte stadions te gebrui ken, hetgeen het eerste indoor WK-voetbal zou opleveren in de geschiedenis van het we reldkampioenschap. Een ande re vernieuwing die voor het WK van 1998 wordt overwo gen, is het spelen van wedstrij den van vier maal 25 minuten. Gok Een gok heeft twee Britten 'ruim 130.000 gulden de man opgeleverd. De twee hadden gewed op Cameroun. Tegen alle logica in zagen ze in Ca meroun de groepswinnaar van poule B. De Britten zetten er bij de bookmaker 1000 pond (3250 gulden) op. De kansen stonden 40 tegen 1. Geen veld Om 10 uur gisterochtend ver trokken de Spaanse spelers met de bus naar het Stadio Communale van Vicenza om een rustige trainingsopdracht af te werken. Van dat alles kwam echter niets terecht. De Spaanse ploeg kreeg geen toegang tot het terrein, ging vergeefs op zoek naar een an der oefenveld en keerde uit eindelijk onverrichterzake te rug naar het hotel. Te hoop Het Meazza-stadion in Milaan, waar onder meer de openings wedstrijd van het WK-voetbal tussen Argentinië en Came roun werd gespeeld, staat te koop voor 200 miljard lire, ruim 330 miljoen gulden. AC Milan en Internazionale, de ri valiserende Milanese clubs die in de Italiaanse Serie A uitko men, zullen het stadion vol gens een woordvoerder moge lijk samen kopen. Tot dusver re huurden de clubs het sta dion. Revolver Een Oostenrijkse voetbalsup porter moet zich vandaag voor de rechter in Cagliari verant woorden voor het meenemen van een revolver naar de wed strijd Engeland-Nederland af gelopen zaterdag. Weinig lol Voor Gianni Rivera, de be faamde Italiaanse middenveld- regisseur, is er weinig plezier meer aan het hedendaagse voetbal. „Techniek en intuïtie spelen tegenwoordig een on dergeschikte rol. Het zijn bijna allemaal atleten geworden. Hard lopen kunnen ze alle maal. maar voetballen ho maar". Beloning Hoewel de Verenigde Arabi sche Emiraten al zijn uitge schakeld voor een plaats in de tweede ronde ziin de voetbal- bestuurders in het land zeer tevreden over bondscoach Carlos Alberto. De Braziliaan kreeg een nieuw contract aan geboden voor één jaar tegen een beloning van zo'n 700.000 gulden.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9