rovincie: Prins Clausplein is este plek voor vuilverbranding TENNIS CIRCUIT Standsverschil in Wassenaarse abri's Verkerk en Kleian langs favorieten op De Munnik Rabobank Q lphenaar Jan van Leeuwen met half been in Masters IDEN OMGEVING Cetdae Courant WOENSDAG 20 JUNI 1990 PAGINA 15 Hoerenberggebied in Zuid- lolland wordt uitgebreid 'an! N HAAG/LEIDEN Het gebied voor de Boerenbergrege- m in Zuid-Holland wordt uitgebreid met 8500 hectare. Dit ■ten gedeputeerde staten (GS) gisteren besloten. De Boeren- ■tegeling is een subsidieregeling van de EG voor boeren die natuurlijke barrières op hun land hinder ondervinden bij bedrijfsvoering. !G heeft de regeling destijds ingevoerd voor boeren in berg- iti :den, vandaar de naam. Nu geldt de regeling ook voor agra- die in andere gebieden werkzaam zijn. Voor boeren op igronden bedraagt de vergoeding maximaal 260 gulden per irnl31^ °P jaar-basis- w dei- en zandgronden beurt een boer maximaal 180 gulden. poeren krijgen de vergoeding niet automatisch, de subsidie worden aangevraagd. De nieuwe gebieden voor de rege- liggen in de Ade, de Rijnstreek-Noord, de Ablasserwaard, )SW anderveen, Nieuwkoop-Zegveld, Nieuwkoop-Noorden en de en waarden langs de Lek. Bedrijfsleven Wassenaar niet tevreden met verkeersplannen WASSENAAR Het Wasse naars e bedrijfsleven blijkt niet erg tevreden te zijn met de verkeersplannen van het ge meentebestuur. Dat bleek gisteravond in de adviescommissie Economisch Overleg Wassenaar (EOW). Namens een werkgroep uit het EOW stelde J. Lettinga dat het doorgaande niet-bestemmings- verkeer uit Wassenaar ge weerd moet worden. De vraag is echter hoe dat moet worden aangepakt. „Want", aldus de heer Lettin ga, „ook al neem je verkeers- belemmerende maatregelen op een veel gebruikte binnen doorroute, het verkeer gaat een andere route zoeken en vindt die ook. Met verkeersmaatregelen ver schuif je het probleem van de verkeersoverlast in de regel naar een andere straat of rou te". Een ondernemer wist te melden dat alom wordt ge klaagd over de verkeersmaat regelen van de laatste maan den. Zoals op de Jagerslaan, Storm van 's Gravesandeweg, Van Cranenburchlaan en de Van Zuijlen van Nijeveltstraat. Een andere ondernemer wees het college van B enW er op dat auto's met een caravan ge regeld komen vast te zitten op de hoge verkeersdrempel ter hoogte van de Van Zuijlen van Nijeveltstraat. „De mensen nemen dit soort verkeersmaatregelen niet lan ger meer". De ondernemers waren het er met elkaar over eens dat op de gehele Rijks straatweg een snelheidslimiet van 70 kilometer zou moeten gelden. Nu mag op een deel, ter hoogte van Kerkehout, slechts 50 kilometer per uur worden gereden. Verder drongen zij erop aan een lange tijd rust in acht te nemen alvorens er weer nieu we verkeersmaatregelen wor den getroffen. HAAG/LEIDEN provincie Zuid-Hol- vindt de locatie bij Prins Clausplein de ó|te plek voor de bouw de vuilverbrandings- illatie (GA VI) voor jd-Holland-West De J/A (Samenwerkings- and Afvalverwerking Ü-Holland West, waar- B5 gemeenten deelne- p) moet echter de keu- naken. Gedeputeerde t der Vlist (milieu) zei leren te verwachten de SA VA uiteindelijk voor het Prins Claus- i kiest. jiijn nog altijd drie potentië- liuwplaatsen: Ypenburg en het Prins Clausplein (beide in Leidschendam) en Dwar- stocht-oost in Zoetermeer. Vol gens de provincie staan deze drie plaatsen een toekomstige verstedelijking van de regio niet in de weg. Daarom is het niet nodig om ook buiten het gebied van Zuid-Holland-West naar bouwplaatsen te zoeken. De SA VA geeft uiteindelijk de opdracht voor de bouw. Men heeft echter de provincie no dig voor de vergunningen. De provincie kiest voor het Prins Clausplein omdat de GAVI op die plek gemakkelijk kan worden aangesloten op het spoorwegnet. Dit maakt het mogelijk om bij een te groot aanbod van afval meer dan de GAVI kan ver werken een deel daarvan per spoor naar andere installa ties elders te brengen, of omge keerd. Bovendien kan door de ligging van de GAVI bij het Prins Clausplein, de „rest warmte" van de installatie ge bruikt worden voor de ver warming (stadsverwarming) van woningen en bedrijven in de huidige en toekomstige woon- en werkgebieden rond het verkeersplein. Leidschendam en Rijswijk hebben nog steeds bezwaren tegen de bouw van de GAVI op Ypenburg of bij het Prins Clausplein. Zij hebben de SA VA, waarvan zij zelf ook lid zijn, verweten dat men te weinig heeft gekeken naar al ternatieve bouwplaatsen el ders. Zij wilden dat ook de an dere bouwmogelijkheden: in Zoetermeer, op de Maasvlakte en bij de Moerwijk serieus zouden worden onderzocht. Een commissie van gedepu teerde staten, onder leiding van de commissaris van de ko ningin mr. S. Patijn bemiddel de in het conflict. De commis sie vroeg de SA VA om nog eens uitvoerig te kijken naar de Dwarstocht-oost in Zoeter meer. Dit terwijl de provincie zelf de Zoetermeerse bouw plaats „de slechtste" vindt. De GAVI kan daar moeilijk ruim telijk worden ingepast met het oog op de toekomstige verste delijken van het gebied. Rond de GAVI komt een milieuzone van maximaal vijfhonderd meter, waarbinnen geen wo ningen mogen worden ge bouwd. De Moerdijk en de Maasvlakte komen in de visie van de provincie niet voor de GAVI in aanmerking. Die plaatsen liggen niet in het ge bied van Zuid-Holland-West. De provincie heeft de SAVA gevraagd uiterlijk half juli met een advies te komen. Als de SAVA een bouwplaats aanwijst en de betrokken ge meente blijft zich daartegen verzetten, zal de provincie de bouwplaats aanwijzen. Uit de woorden van mr. Patijn bleek gisteren dat de provincie reke ning houdt met de mogelijk heid dat indien de SAVA kiest voor het Prins Clausplein, Rijswijk en Leidschendam bij de Kroon in beroep gaan. „In dat geval kan ons niet worden verweten dat we te eenzijdig naar het Prins Clausplein heb ben gekeken. De andere mo gelijkheden zijn dan immers ook uitvoerig bestudeerd", al dus de commissaris van de ko ningin. midzomernachtfeest. Binnen en buiten zijn tal van activi teiten zoals muziek, video, barbecue en kampvuur. fidzomerfeest \j Jaap Kooy aan de Heere- eg in Lisse wordt zaterdag (I idzomerfeest gevierd. Er is <n kunstmarkt en voor de 5 ugd treedt de toneelgroep t askerade een paar keer op. eerste voorstelling begint i half elf. 's Middags is er Hillegomse Blaasband, die maf half twee enkele ma- ',~>n speelt. Ook is er een zij- n \eshow. ffidzomernachtfeest ■obngeren een trum Stek in ijtazerswoude-Dorp viert za terdagavond vanaf elf uur Excursie De vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noord- wijk houdt vrijdagavond een excursie naar het Ooster- duinse Meer in Noordwijker- hout. Men vertrekt om zeven uur vanaf de zuidelijke in gang, te bereiken via de Lan- gevelderlaan vanuit Noord - wijkerhout. De nadruk bij deze excursie ligt op de rijke flora, die is te vinden langs de oevers van het meer. Atletiek Leerlingen basisscholen uit de Bollenstreek doen zater dag mee aan atletiekwedstrij den in Lisse. De ontmoeting wordt gehouden op de atle tiekbaan in Lisse en is be stemd voor leerlingen van groep 8. Deelname kost1,50 De wedstrijden beginnen om twaalf uur en duren tot half drie. Inlichtingen bij H. van der Meer, telefoon 02521- 16814. Excursie De Historische Vereniging voor Alphen en omstreken houdt op zaterdag 23 juni een excursie naar Middelburg voor leden en introducees. De bus vertrekt om acht uur vanaf het oude raadhuis bij het Burgemeester Visserpark. Kosten 45 gulden per per soon. Inlichtingen bij me vrouw F. Roeland, telefoon 01720-31629. Excursie (2) De afdeling Leidschendam van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plant kunde gaat zaterdag op ex cursie naar de Weerribben, het prachtige natuurgebied in de kop van Overijssel. Om acht uur wordt per bus ver trokken vanaf het parkeer terrein bij Albert Heijn in Leidsenhage. De kosten be dragen 55 voor leden en 60 voor niet-leden, inclusief koffie, lunch, boottocht en tip. Aanmelden bij mevrouw Haver, telefoon 070-3276509. Rock De rockformatie Bad to the Bone treedt zaterdagavond op in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Kaarten aan de zaal 10. Zaal open om negen uur. Boeken De werkgroep Voorschoten- /Wasenaar van Amnesty In ternational organiseert vrij dag en zaterdag een markt voor tweedehands boeken in de Tromp flat aan de Witte de Withlaan in Noord-Hofland in Voorschoten. Op vrijdag avond kunnen belangstellen den daar van zes tot negen uur terecht, op zaterdag van tien tot vier uur. De op brengst komt ten goede aan het werk van Amnesty Inter national. Wandelen Wandelaars kunnen zaterdag en zondag deelnemen aan bos- en duintochten over 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer in Noord wijkerhout. Startpunt is café-restaurant De Duin- poort aan de Langevelder- laan 22. Tussen negen en twee uur kan worden gestart. Deelname kost /3, wie 25 of 40 kilometer loopt moet /4 betalen. Drive-in De Veronica Top 40 Drive in-show komt zaterdagavond naar Leiderdorp. De disco avond begint om negen uur en duurt tot één uur. Entree 7,50 CORNÉ SPARIDAENS WASSENAAR Verschil moet er zijn. Dat vond de gemeente Wassenaar ook en koos daarom voor twee verschillende modellen abri's, wachthuisjes voor het openbaar vervoer. In de sjiekere wijken, zoals De Kievit worden enigs zins klassiek ogende abri's neergezet, terwijl de ove rige wijken het moeten doen met wat eenvoudiger modellen. Het verschil zit hem in het dak van de wachthuisjes. De sjieke hebben een dak met rondingen, terwijl de andere gewoon plat zijn. Volgens ge meentelijk woordvoerder Wim Issendonck kan elke gemeente kiezen uit verschillende mo dellen. „Er zijn zelfs gemeen ten die drie verschillende mo dellen hebben. Wij hebben die abri's gekozen, die het best bij het karakter van de wijk pas sen. In de duurdere wijken is dat inderdaad die met het bol le dak, de wat mindere abri's staan in de rest van Wasse naar. In totaal zijn het er veer tig, de verdeling is ongeveer half om half". Medewerkers van de firma Publex, die de wachthuisjes plaatsen, hebben het in Wasse naar wat dat betreft niet ge makkelijk. Wat is nu „een wat mindere buurt" en wat is sjiek? Sommige huisjes bleken na plaatsing thuis te horen in de duurdere wijken en moes ten vervolgens weer worden verwijderd. Resteert de vraag of de sjieke abri's, die zelfs wat ruimer zijn, ook goed gebruikt worden in de wijken waar Mercedessen en Rolls Royces nog altijd de voorkeur genie ten van de bewoners. Het sjieke model abri dat onder meer bij de Nachtegaallaan staat. Marieke Bethlehem bleef in een viereneenhalf uur durend en het maximum van 39 games omvattend duel clubgenote Claudia Witteman de LEIDEN Mickel Ver kerk en Patrick Kleian beroofden het Cl-toernooi van De Munnik van de geplaatste favorieten, Walter Jacobs, respectie velijk Alexander van den Berg. Bij de BI-heren haalde Rogier Liefbroer uit tegen René Cardinaal. Marieke Bethlehem bleef na een marathonpartij clubgenote Claudia Witte man de baas. Veel onderdelen bij het toernooi van De Munnik en daardoor kleine sche ma's. Maar weer wel grote spanning in de partijen tussen de elkaar qua ni veau nauwelijks te onder scheiden speelsters en spe lers. Niet verwonderlijk, dat de favorieten in het Cl-enkelspel, Walter Ja cobs en Alexander van den Berg meteen in hun eerste ronde het loodje legden. De examenzorgen braken Uni- cummer Jacobs in de derde set toch op tegen zijn onbevangen spelende clubgenoot Mickel Verkerk, 6-7, 7-6, 1-6. Na de met 7-6 gewonnen eerste set kwam thuisspeler Alexander van den Berg niet meer langs de bijna foutloos spelende Pa trick Kleian, die vorige week in Lisse al van zich deed spre ken. De winnaar aldaar, Jan van Leeuwen speelde zich in middels weer simpel in de kwartfinale, een stek, die Tim Bavelaar eveneens bereikte. In de C2 verspeelde favoriet Rob- bert-Paul Hartwijk de eerste set aan Vincent Goedege- buure, de Unicummer stuit nu op clubgenoot Taco Stoppels, die drie lange sets nodig had om Ewout Hennipman voor te blijven. Bl-heren Bij de Bl-heren haalde Rogier Liefbroer met nul en één fors uit tegen de weer op de B-lijst teruggekeerde René Cardi naal, die op zijn beurt in de B2 weinig problemen kende met Paul Stolwijk. Ook Onno van Paridon verspeelde in zijn eer ste partijen in de BI en de B2 nauwelijks games aan wed strijdleider Perry Paauw, die zich in de B2 tegen Patrick Loggers herstelde, respectieve lijk niet-Leidenaar Werner. Dubbelspel Ook in het dubbelspel met Koen van Bemmel speelde Van Paridon zich een ronde verder. Marco Visser en Wal do Jansen stoeiden in de vroe ge ochtenduren met de ge plaatste OLTC-er met 6-4, 7-6 als Cctdóc Souiant Faas-tweeling Was het vorige week Nancy, die de show stal, ditmaal hield de andere helft van de Faas tweeling, Sandra, de familie eer hoog. Zowel in de B2, 6-0, 7-6 tegen Petra Velzel als in de Cl tegen Tessa Hillaert (4 en 3) werd gewonnen. Dat Nancy in de B2 van Hillaert verloor, wil nog niet zeggen, dat de el kaar goed aanvullende tandem in sterkte uiteen dreigt te gaan lopen. Marieke Bethlehem stond bijna viereneenhalf uur op de baan, speelde in die pe riode ook nog eens het rpaxi- llDEN Het Leidse Jurant tennis circuit is fer in alle hevigheid jh start gegaan. Twaalf fken lang wordt er in J diverse toernooien ge leden om zich te plaat- P voor de Masters-strijd opnieuw op het tennis- pk van Unicum zal wor- pi verspeeld. ft de zeven punten die Jan P Leeuwen met het behalen F1 C-titel in Lisse vergaarde, F de Alphenaar nu al een regelrechte kandidaat voor die eindstrijd. Immers, de num mer acht van vorig iaar (Jan Pieter Hartwijk) had aan 13 punten genoeg om te mogen spelen op Unicum. Volledig zeker van een optre den in de tweede week van september zijn de koppels in de D30+. Elk duo dat een toer nooi op haar naam schrijft, is namelijk automatisch ge plaatst. Zo kan Alie Snellen berg zich nu reeds opmaken voor een Masters-optreden. De Koukerkerkse won samen met Hennie Verhage het eigen dubbeltoernooi. Snellenberg vormt zonder meer een aan winst voor het LCMasters. Niet zozeer vanwege haar zeer onorthodoxe stijl van spelen alswel vanwege Snellenberg's tactische gevoel voor het dub belspelletje. Wat goed is komt snel. Dit spreekwoord is alleszins van toepassing op Ingrid Kruit en Judith Verhoeff. De meisjes die vorig jaar onderling de D Masters-finale betwistten, zien zichzelf opnieuw bovenaan de lijst. Nu echter in de C-klasse. Of ze die hoge notering kun stand HEREN B: Jan Willem Lugthart (Zee en Duin) 6; Tom Bulters (Merlenhove) 4; Wouter van der Heyde (Unicum), Marco van Trlgt (Hlllegom) 3; Jan de Jongh (Hoofddorp), MartIJn Krans (Unicum), Mare Nagelkerken (Uni cum), Onno van Paridon (Unicum) 2. DAMES B: Bionda Zonderop (Uni cum) 6; Cindy Berkhout (Hlllegom) 4; Mirjam Siemerlnk (Unicum), Petra Wessels (Hillegom) 3; Petra Hooghka- mer (Dekker), Saskia Paauw (De Munnik), Angelina Rammers (De Munnik), Nathalie van der Voort (De Merenwijk) 2. HEREN C: Jan van Leeuwen (TEAN) 7; Ben de Bruin (De Boekhorst) 5; Pa trick Kleian (Lisse), Willem Visser (Hil legom) 4; Robbert-Paul Hartwijk (Uni cum). Leo Jansen (Zwaanshoek), Paul Stolwijk (Botesa), Jeroen Vink (Hllle gom) 3. DAMES C: Ingrid Kruit (De Meren wijk) 6; Judith Verhoeff (Zee en Duin) 4; J. Schregardus (Zwaanshoek), Ca- riene Smaal (De Munnik) 3; Ingrid Ba- velaar (De Munnik), Kim Dirkse (Uni cum), Sandra Faas (Lisse), Jolanda Mens (De Boekhorst) 2. HEREN D: Jan Willem Giliyamse (Hll legom) 7; Alexander Balk (Casino) 5; Mare Gaemers (Hillegom), Andrè Wll- lemse (Hillegom) 4; Sipko Adrlaansen (De Munnik), Talbert Boef (Dekker), Mark Broxterman (Hillegom). Sander Geerlings (De Boekhorst) 3. DAMES D: Yvonne Schoordijk (De Merenwijk) 6; Jolanda Mens (De Boekhorst) 4; Sonja Sjaardema (Lis se), Maurien Warmerdam (Hlllegom) 3; Lisa Colson (Hillegom), Barbara Kieboom (Nieuw Vennep), Lenie van der Meer (Lisse), Ruby Pennings (De Boekhorst) 2. HERENDUBBEL D30+: Johan van Duyn (Unicum)/Bob Logger (Unicum), Henny van Rampen (Hazerswou- de)/Chrls van der Klugt (Hazerswou- de), Dick van der Neut (Lisse)/Jan Langstraat (Lisse). DAMESDUBBEL D30+: Marlies Kruit (De Merenwijk)/Traudi Wltteveen (De Merenwijk), Alie Snellenberg (Artesla- )/Hennie Verhage (Artesla). Wil van der Meer (Huis ter Duin), Dorien de Ruyter (Huis ter Duin). maal mogelijke aantal games, te weten 39. Middels drie tie breaks besliste Bethlehem de strijd tegen de in B2 als vierde geplaatste clubgenote Claudia Witteman in haar voordeel. Twee geroutineerde Munniki- anes moeten het clubvaandel hoog houden in het Cl-veld met enkel jeugdige deelneem sters. De als halve finaliste ge tipte Joan Zonnevylle voldeed met 6-4, 6-4 tegen Janneke Geurts aan die verwachting. Het winnen door Ellen Gerre- se, na drie jaar weer uit Indo nesië in Nederland terugge keerd, van de tiebreak van de derde set tegen Mariska Griekspoor was een tropische verrassing. Inez Batelaan klopte in twee delen Sandra Smit, die in de C2 als eerste de halve finale bereikte. De als tweede geplaatsten in de Dl-enkelspelen zijn uit de strijd. Dennis Noppen had geen woorden voor zijn neder laag tegen opponent Brugman. Renske Jonkeren worstelde zich met 6-0, 6-7 en 6-4 langs Barbara Zandbergen. Met Brugman, die ook al Jeroen Leunissen de baas bleef, be reikten de als eerste geplaatste Sipko Adriaansen, tafeltennis- topper Ronald Rijsdorp en de pas drie jaar spelende Marcel de Bruin de kwart eindstrijd. Bij de dertigplussers bleef fa voriet Frans Vennix pas na de tiebreak van de derde set overeind tegen Fred Caren. Woubrugge Hoewel niet geplaatst, wordt van Corrie Zonderop en Mar lies Kruit in het 30+ dubbel toernooi van Salvo eigenlijk toch wel een finale verwacht. Unicumsen Sjenny van Ark en Hanny Bakker waren dicht bij de eliminatie getuige de 4- 6, 6-7 tegen de favorietes. Wedstrijdleidster Zonderop moest ook met Peter Berkhout lange tijd van de toernooiplan- ning af. Het duo Koopman/Van der Voort gaf zich pas met 6-4 der de set gewonnen. Voor Henk Feunekes en Bob Logger zag het er in het HDD1 lange tijd somber uit. Piet van der Meer en Hermie Bouwmeester kon den echter in de tweede set niet doordrukken, 3-6, 7-5, 6-3 voor Feunekes/Logger. Loek Koek en Sjaak van Veen moesten de eerste set afstaan aan de gebroeders Ton en Aad Schoo. De twee dubbelende D2 da mes, Tonny Wesselman en Hanny van der Zwet speelden bijna twee dubbele sets om het koppel Belt/Van der Poel de baas te blijven, 7-6, 7-6. Bij Riny van de Weg en Rob van der Geest kwam de tennis sport weer in de mode. De 6-2, 7-5 zege op Ida Koek en Har van der Zwet betekent een plaats in de kwartfinale van de D2-mixen. Kwalificatie Jan Siemerink heeft het in het kwalificatietoernooi voor Wimbledon niet gered. De Rijnsburger verloor in drie sets van de Zweed Ronnie Bat man. Voor Siemerink resteert nog de kwalificatie voor het dubbelspel met zijn oude Uni- cummaatie Jacco Eltingh en de mixecf met Lissese Ingelise Driehuis, die in het damesdub- bel met Caroline Vis uitkomt. Jacqueline van Wijk geeft in dit onderdeel met de Israëli sche Joël Segal acte de presen ce. Van Wijks clubteam en studie- genote Angelique Lodewijks wist de kwalifikatie van het tweede 10.000 dollar toernooi in Portugal te doorstaan. In Cascaïs ging de speelster van hoofdklasser Unicum met 7-5 in de derde set ten onder tegen de vorig seizoen voor de Lei- denaars spelende Claire We- gink. Kwalificaties In de tweede ronde van de kwalificaties voor een plaats in het driesterren A-toernooi van Gooiland moest Martijn Krans buigen voor de uit Au stralië teruggekeerde Joost Winnink. De kopman van Unicum van vorig seizoen kreeg geen 'wild card' van de organisatoren. Mark Flei- scheuer trof het niet de eerste ronde te moeten aantreden te gen Winninks maatje uit Au stralië, Bruce Larkham. Wou ter van der Heijde speelde zich twee sets leeg tegen de Ameri kaan Mark Tjia, die na twee tiebreaks de derde set met 6-0 in zijn voordeel besliste. In het B-toernooi bereikte Krans met twee ruime zeges inmiddels de kwartfinale. PETER KLEIN

Leidse Courant | 1990 | | pagina 15