Drie jaar celstraf geëist tegen bedrijfsleider Kemp SB Raad Leiderdorp stemt in met verzet tegen snelweg Hazerswoude vreest vervuiling door illegale mestbassins Leimuiden viert deze week feest LEIDEN OMGEVING SaidóaQowuwt WOENSDAG 20 JUNI 1990 PAGI1 Aanplakactie tegen verdwijnen van ijsbaan Alkemade ALKEMADE De gemeente Al kemade is gisteren volgehangen met aanplakbiljetten met de tekst „Landijsbaan moet blijven". Twin tig mensen van ijsclub Alkemade, frisbeeclub Nr 2 en loop vereniging Plantaris hebben de posters over de gemeente verspreid. De aan plakbiljetten hangen bij het ge meentehuis, op viaducten, in bus hokjes, bij de middenstanders en bij veel mensen thuis. Ook in de huizen naast en vlakbij de woningen van burgemeester en wethouders hangen de biljetten. Zo is nabij de woning van burge meester A. Meerburg de tekst „Burgemeester, heeft u soms een grote tuin?" te lezen. Andere leu zen zijn bijvoorbeeld: „Het ge meentehuis blijft ondanks alles toch ook op dezelfde plek", „Evert van Benthem is ook ooit begon nen" en „In de sloot kun je niet trainen". „Iedereen moet weten dat de be volking tegen het verdwijnen van de ijsbaan ten behoeve van wo ningbouw is", verklaart een van de actievoerders deze aanplakac tie. „En anders wordt het tijd dat we nieuwe wethouders kiezen", zo voegt hij daar grimmig aan toe. LEIDERDORP Het beleid van het college van B en W van Leiderdorp, gericht tegen de verbreding van de A4, heeft de brede steun van de Leiderdorpse gemeenteraad. Het college kreeg afgelopen maandagavond niet alleen steun van de collegepartijen CDA. VVD en D66, maar ook van de oppositie. Partij van de Arbeid en Groen Links uitten hun waardering voor het be leid dat het colege tot dusver heeft gevoerd. PvdA-fractievoorziter V. Mol- kenboer sprak van een „actie ve en goede start". Verheu gend in de ogen van Molken- boer was de alerte reactie van het college ten aanzien van de viaducten die binnen de ge meentegrenzen van Leiden moeteh worden gebouwd. Het bezwaarschrift dat de gemeen te Leiderdorp hier tegen heeft ingediend, moet de mogeljk- heid voor een omleidingsweg vanaf de Europaweg open houden. Ook de eis, dat er een onder zoek naar de gevolgen van niet-verbreden, de zogenaam de nulvariant, had zijn instem ming. Pogingen echter van Molkenboer om rechtstreeks bij de Infogroep, het overleg platform van gemeente met belanghebbenden, betrokken te worden leden schipbreuk. De fracties van VVD, CDA en D66 voelden daar niet voor. Molkenboer wilde meer ge wicht toekennen aan de Info groep. VVD-fractievoorzitter J. de Waard verzette zich daar hevig tegen. Volgens De Waard kunnen raadsleden al te gemakkelijk in een belan genconflict verzeild raken. Aanvankelijk was De Waard een voorstander van open baarheid van de vergaderin gen van de Infogroep. Ook D66-fractievoorzitter E. Groot- aarts bleek daar een warm voorstander. Zowel De Waard als Grootaarts kwamen daarop terug na de weigering van wethouder C. Huigen-van Bo ven (VVD) aan openbare ver gaderingen mee te werken. Het ging Huigen te ver als „jan en alleman" de vergade ringen dan zouden kunnen bij wonen. Molkenboer voelae zich aangesproken en verweet de VVD en D66 de eis van openbaarheid te snel hebben laten vallen. „Jammer dat het als een kaartenhuis in elkaar zakt", aldus Molkenboer. Hui gen deelde mee, dat de Belan genvereniging A4 ook geen prijs stelt op openbare verga deringen. Volgens Huigen is de informatievoorziening naar de raadsleden voldoende gwaarborgd door de ter inza- van de verslagen. CD-speler gestolen flatwoning Leiderdorp LEIDERDORP Dieven hebben gis teren toegeslagen in een flatwoning aan de Muzenlaan in Leiderdorp. Ze klommen op het balkon en forceer den een raam. De geluidsappara tuur, waaronder een CD-speler, werd weggenomen. VOOR ILLEGALE STORT EN VERVALSEN REKENINGEN DEN HAAG/HAZERS WOUDE Een onvoor waardelijke celstraf van drie jaar en een celstraf van twee jaar plus een boete van 14.000 gulden. Dat eiste officier van justi tie M. Schelfhout gisteren voor de meervoudige strafkamer in Den Haag tegen twee hoofdverdach ten in de fraudezaak van vuiltransporteur Kemp BV uit Hazerswoude. Het bedrijf zou op grote schaal illegaal afval in België en Nederland hebben gestort en bedrijven hebben op gelicht. De 41-jarige bedrijfsleider uit Rotterdam hoorde de zwaarste straf eisen. De man zou tussen 1985 en 1987 de door eigenaar S. Kemp gewenste fraude als bedrijfsleider aan werknemers hebben ^ppgelegd en van alle malversaties op de hoogte zijn feweest. Een 38-jarige man uit pijkenisse, vertegenwoordi ger van Kemp, hoorde de twee jaar celstraf eisen. De Rotterdammer stond giste ren terecht voor het meewer ken aan de illegale stort van afval in België en Nederland, het vervalsen van facturen, het bewust verkeerd informe ren van bedrijven om trans portopdrachten te verwerven, het manipuleren met de echte en een gefingeerde bedrijfskas, het zwart betalen van illegale ritten van chauffeurs, het bij werken van dagstaten en rijtij den en het achterhouden van omzetbelasting, loonbelasting en sociale premies. Alles bij el kaar zou Kemp Exploitatie BV ruim twee miljoen gulden met die activiteiten hebben ver diend. Verschillende bedrijven die hun chemisch afval door Kemp lieten afvoeren naar een stortplaats in Belgisch Wallonië lopen kans op grote schadeclaims van de Belgische overheid. De overheid in Wal lonië verbood al in 1983 stor tingen van buitenlands afval. België maakte echter twee uit zonderingen. Een van de ver gunningen was voor het be drijf Zwartsluis dat shreddar (restanten van autosloop) in België stortte. Kemp zorgde voor het vervoer, maar maak te van de licentie op grote schaal misbruik waardoor bij na acht miljoen kilo met che misch afval verontreinigde grond in het Belgische milieu terechtkwam. Volgens Justitie heeft Kemp zeker 160 afval- transporten naar Wallonië verzorgd. Tegen de beheerder van de Belgische stortplaats loopt inmiddels ook een straf rechtelijk onderzoek van de Belgische justitie. Formulieren Met foutief ingevulde formu lieren konden de vrachtwa gens zonder controle de Belgi sche grens passeren. Die for mulieren, die massaal met het woord 'shreddar' werden voorgedrukt, lagen in stapels van twintig op het kantoor van het bedrijf en werden bij de illegale ritten aan de chauf feurs meegegeven. De Rotter damse bedrijfsleider en de Ridderkerker hebben volgens Justitie willens en wetens meegewerkt aan de miljoenen fraude en de ernstige milieu schade die de illegale stortin gen van chemisch afval heb ben veroorzaakt. Asbest Beide mannen hebben boven dien een hoofdrol gespeeld bij het oplichten van een bedrijf in Beverwijk en van De Meer landen in de gemeente Haar lemmermeer. 750 ton droge as best van het Beverwijkse be drijf zouden bij de overslag plaats in de Haarlemmermeer zijn gemengd met niet-che- misch afval en vervolgens in België ziin gedumpt. Om fac turen te kunnen indienen kre gen twee werknemers kleine bedragen toegestopt om bij het wegen van het afval een oogje dicht te knijpen. De afvaltran- sporteur paste wel op om niet te storten als de directeur van De Meerlanden op het terrein aanwezig was. Zowel bij het Beverwijkse bedrijf als bij De Meerlanden werden vervol gens forse rekeningen inge diend. Pas na een jaar kreeg een medewerker van het Be verwijkse bedrijf argwaan om dat de vrachtwagens met vuil al na twee uur terug kwamen van hun vermeende rit naai Wallonië. Toen de man foto's ging nemen bij de Haarlem- mermeerse overslagplaat' stopte Kemp de activiteiten Tegen de twee medewerken van de stortplaats in de Haar lemmermeer, 58 en 62 jaar ouc en beiden afkomstig uit Rijs senhout, werd gisteren drie maanden geëist. Het Academisch Ziekenhuis in Leiden werd door Kemp Ex ploitatie BV voor twee ton op gelicht door het in rekening brengen van 19.5000 vaten voor ziekenhuisafval in 1985 en 1986, terwijl er maar 4.000 werden geleverd. Tegen een 62-jarige ex-medewerker, een Leidenaar, van het ziekenhuis werd gisteren zes maanden celstraf geëist en terugbetaling van de steekpenningen voor een bedrag van 14.500 gulden. Tegen de 51-jarige Hazers- woudse leverancier van de va ten, die ook namens Kemp Ex ploitatie de ziekenhuismede werker betaalde, werd zes maanden en terugvordering van 32.000 gulden geëist. Ook de gemeenten Vlaardin- gen en Nootdorp zouden door het bedrijf zijn misleid, waar door de verontreinigde grond die moest worden opgeruimd alleen 'verhuisde' naar een on bekende plek in Nederland. Kemp stortte in weer andere gevallen illegaal in Ernst, Zoe- termeer en Delft.' Meegesleurd De verdachten zeggen te zijn meegesleurd in de stroom van frauduleuze handelingen die al in ruime mate werden gehan teerd toen zij bij Kemp in dienst traden. Zeker de helft van de transacties van het be drijf zou hebben bestaan uit falsificaties en bedrog. Pogin gen van het tweetal om het bedrijfsbeleid in andere banen te leiden, stuitten volgens hen op de onwil van eigenaar S. Kemp zelf. Het bedrijf zou ten dode zijn opgeschreven zonder de zwarte inkomsten. De verslechterende relatie tus sen Kemp en de bedrijfsleider leidden na verloop van tijd tot een uitholling van diens func tie. Uiteindelijk nam de man ontslag zonder uitzicht op een andere baan. De vertegen woordiger bleef wel voor Kemp werken, „maar we kon den elkaar wel wurgen", aldus de Ridderkerker gisteren voor de rechter. Officier van justitie Schelfhout wilde gisteren echter niet ho ren van verzachtende omstan digheden. Beide verdachten zouden bewust hebben meege werkt aan de fraude, bedrij ven die hun chemisch afval aanboden bewust hebben mis leid over de stortplaats en van veel zaken op de hoogte zijn geweest. Getuigen hebben dat ook verklaard. Uitspraak op 3 juli. Wethouder onthult kunstwerk Door het aansteken van een lont waardoor vuurpijlen uit het kunstwerk de lucht invlogen heeft wethouder L.A.M. van Ewijk van cultuur gistermiddag in Leidschendam „De Kroon" van Fred dy Wolf-Wubben „onthuld". Het circa 100.000 gulden kostende kunstwerk staat op het binnenterrein van de wijk Prinsenhof en is zeven meter hoog. De zeven stalen delen die van binnen blauw zijn staan dakpansgewijs opgesteld en vormen een kroon die 's avonds van binnenuit verlicht is. De gemeente Leidschendam heeft vorig jaar 500.000 gulden beschikbaar gesteld waarvoor in een periode van vijf jaar overal in de gemeente kunstwerken worden opgericht. Nog dit jaar komt hiervoor een kunstwerk voor het Dorpshuis aan de dr. van Noortstraat in Stompwijk in aanmerking. De wethouder zei tot zijn genoegen te kunnen mee delen dat een school in de omgeving het kunstwerk heeft gea dopteerd. Dat betekent dat zorg gedragen wordt dat het kunst werk bij verontreiniging snel wordt schoongemaakt. FOTO: RINUS SLIERENDRECHT DEN HAAG/HAZERS WOUDE Het college van B en W van Hazers woude spreekt zijn vrees uit voor mogelijke bodem en oppervlaktewaterver ontreiniging door scheu ren in het zeil van drie il legaal geplaatste mestbas sins aan de Rijndijk. Bij de Raad van State in Den Haag heeft burgemeester J.W. Sluijs erop aange drongen mee te werken aan een zo spoedige moge lijke verwijdering van die bassins. De burgemeester deed dat gis teren tijdens een hoorzitting van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State in Den Haag. Voor die afdeling diende de door de eigenaar van de bas sins, J. Beukeboom, aange spannen spoedprocedure tegen het gemeentebestuur. De vee houder wil schorsing van de beslissing van het college, •waarbij hem op straffe van een dwangsom van duizend gulden per dag gedwongen is de mestbassins te verwijderen. Beukeboom zegt dat hij pas in september de mest uit de bas sins zal halen, omdat hij die dan pas over landbouwgron den uit kan rijden. Volgens hem is de vrees voor lekkages en verontreiniging onterecht. Indien er toch scheuren zou den zitten in de bassins dan houdt de dikke kleilaag daar onder het gier dat weg stroomt wel tegen, aldus de veehouder. Beukeboom vindt dat het ge meentebestuur met hem een vies spelletje speelt door hem de dwangsom op te leggen. Volgens de veehouder ligt er op diverse plaatsen in Hazers woude mest in weilanden en langs bermen verspreid waar nooit tegen op getreden wordt. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat bij het gemeente bestuur heeft geklaagd over de vervuiling van Beukeboom, zou volgens Beukeboom ver- ontreingd slib storten in put ten waar geen afdekkend zeil in zou zijn aangebracht. De veehouder verwijt het ge meentebestuur machtsmis bruik. „Ze hebben de milieu- kolder in hun kop en proberen tegelijk mij de nek om te draaien", aldus Beukeboom. Volgens burgemeester Van der Sluijs is er groot belang ge moeid bij het opruimen van de drie mestbassins. Van der Sluijs: „Wij hebben nog geen indruk van de excacte veront reiniging, maar zijn van me ning dat er daartoe wel dege lijk een groot risico bestaat. Het college van B en W maakt zich zorgen over de vraag waar de mest uit de putten naar toe loopt". De voorzitter van de geschille- nafdeling van de Raad van State, dr. G. Veringa, doet in deze zaak met spoed uitspraak. Sloop deel gemeentehuis Zoeterwoude is begonnen ZOETERWOUDE De sloop van het voorste gedeelte van het gemeentehuis van Zoeter woude is begonnen. De waar devolle elementen zoals de ge denksteen, de eerste steen en het gemeentewapen zijn voor zichtig verwijderd en opgesla gen. De acht mensen die in het voorste gedeelte gehuisvest waren hebben elders in het gemeentehuis tijdelijk onder dak. De komende 11 maanden zal het daarom enigszins be helpen zijn. Maar dat hebben de ambtenaren en gemeente bestuurderen graag over voor een betere werkplek. Aan de voorzijde hadden bur- gemeeser Houdijk, gemeente secretaris Kruithof en de afde ling sociale zaken hun werk plek. Door interne verschui vingen én gebruik makend van de houten dependance naast het gemeentehuis heeft iedereen een plekje gevonden. Ideaal is dat niet want nu is het aantal mensen op één ka mer aan de hoge kant. „Zoiets hebben we wel meer meege maakt want ook in de jaren zeventig is het gemeentehuis verbouwd. Maar met een beet je passen en meten komen we I gemeentehuis van Zoeterwoude is werkterrein voor slopers. er best uit", aldus J. Kliffen, loco-gemeentesecretaris, ln het gedeelte dat nu gesloopt wordt waren ook de raadszaal annex trouwzaal en de com missiekamer gevestigd. Com missievergaderingen kunnen - opnieuw met wat passen en meten- plaatsvinden in het achterste deel van het bestaan de raadshuis. Voor de raads vergaderingen moeten raaads- leden en belangstellenden vanaf 28 juni naar Ons Huis aan het Kosterspad. Huwelij ken worden voltrokken in de vergaderzaal van de Christus Dienaarkerk of, naar keuze, in FOTO: HENK VAN DEN ENDE Ons Huis. Grappig detail is dat een van de eerste huwelijks voltrekkingen plaats vond in de r.k. Christus Dienaarkerk waar het ging om het burger lijk huwelijk, terwijl het ker kelijk huweljk werd ingeze gend in de r.k. Sint Jan's kerk aan de Zuidbuurtseweg. Verslaafde verdacht van diefstallen WASSENAAR Een 29-jari- ge aan heroine verslaafde Ha genaar wordt verdacht van een aantal kleine diefstallen in Wassenaar. De man is maandagmiddag in het Wassenaarse gemeente kantoor aangehouden omdat hij zich daar verdacht gedroeg. De man zou eerder op de dag in de wachtkamer van een Wassenaarse tandarts een pa tiënt hebben bedreigd. Ook zou hij 's morgens 25 gul den hebben gestolen uit de Willibrorduskerk. De man wordt er verder van verdacht op 2 juni een diefstal te heb ben gepleegd uit de kleedka mer van de cricketvereniging Wassenaar. Dezelfde dag werd hij door de bewoners van een Wassenaarse villa binnen aan getroffen. Omdat hij nogal verward was hebben de bewo ners nadat ze met hem hadden gepraat de man weer laten gaan. Nadien bleken twee gi- romaatpassen en 25 gulden te zijn gestolen. Echtpaar wil bezoekers jacht haven Woubrugge ook biertje schenken DEN HAAG/WOUBRUGGE Het echtpaar Den Braven, dat de kantine bij jachthaven en camping De Wijde Aa in Woubrugge bestiert, hoopt via een beslissing van de Raad van State alsnog een café-ver gunning te krijgen. „Niet dat we een echt café hebben, want we zijn bij slecht weer soms al om zeven uur dicht. Maar we willen de men sen graag een biertje en een wijntje kunnen verkopen", al dus mevrouw C. den Braven gisteren tijdens een hoorzitting bij de Raad van State. De problemen zijn ontstaan doordat de kantine iets te klein en te laag is, althans vol gens de normen voor een ho- reca-vergunning. Er is een mi nimum afmeting van 35 vier kante meter voorgeschreven, terwijl de kantine bij de Wijde Aa maar 30 vierkante meter groot is. Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur weigerde daarom ver gunning af te geven. Mevrouw Den Braven liet we ten dat ze vooraf bij de ge meente toestemming had ge vraagd voor het plaatsen van de kantine, waarbij haar niet was verteld dat die aan be paalde afmetingen moest vol doen om alcohol-houdende drank te kunnen verkopen. Ook heeft mevrouw Den Bra ven haar horeca-diploma ge haald. „Is in die cursus ook niets gezegd over de afmetin gen van een café-bedrijf?", vroeg staatsraad mr. J. van Viegen gisteren tijden de hoor zitting. Het antwoord van me vrouw Den Braven was ont kennend. De beslissing van de Raad van State over de kwestie wordt waarschijnlijk over enkele maanden bekend gemaakt. o Voor een uitgebreide a$ ook voor de komende raadplege men „UIT", dit tis wekelijkse bijlage van krant. bioscopen 01720-20800): Shirley Valentied 18.45, 21.30. wo. ook 13.45 ROCINEMA II: Look who's (al); 18.45, 21.15. wo. ook ,r, EUROCINEMA III: Turni" Hooch (al); 18.45, 21.30. w 13.45. EUROCINEMA IV: (al); 18.45, 21.15. Oliver en 14.00. LEIMUIDEN De Lei- muidense feestweek be gint vanavond met een kinderoptocht. Vanaf ze ven uur trekt de stoet, die als thema tv-figuren heeft, door het dorp. De kermis draait tot en met zaterdag op het Dorps plein. Aansluitend aan de kinderop tocht begint om acht uur een optreden van toneelvereniging Lythemuthen met straattoneel bij de Nok weg. Morgenavond begint om zeven uur het rings teken met de fiets voor jong en oud. Dit festijn wordt gehou den nabij het kermisterrein. De wielerronde wordt dit jaar op vrijdag verreden. De orga nisatoren zijn in verband met de wereldkampioenschappen voetbal naar deze dag uitgewe ken. Deze wedstrijd begint om zeven uur en zal dit jaar niet in de Dorpsstraat worden ver reden. Het nieuwe parcours is de Acacialaan, Kastanjelaan, Lijsterbeslaan en Kerklaan. Deelnemers aan de wielerron de kunnen alleen inwoners of oud-inwoners uit Leimuiden en Rijnsaterwoude zijn. Voor meer inlichtingen: Dolf Wal let, Dr. Stapenseastraat, tele foon 8231. Om elf uur vrijdag avond begint de nachtdisco bij Brand en Van Wijk. Op zaterdagmiddag is er om half twee voor de liefhebbers een heroptreden van het straattoneel gespeeld door de toneelvereniging Lythemu then. De locatie is deze keer aan de Nokweg. Om half drie is er weer het traditionele tob betje steken. Dit waterfestijn wordt gehouden op een lokatie aan de Dr. Stapenseastraat, na bij het kermisterrein. De Solex-race, voor deelne mers uit heel Nederland be gint om zeven uur. Deze race wordt georganiseerd door Sjaak van der Ploeg uit Lei muiden in samenwerking met Gerrit van Eiik uit Ter Aar. De feestavond wordt gehou den bij Brand en Van Wijk en begint om tien uur. De Ram- meljetsers uit Kudelstraat zul len hun muzikale bijdrage aan deze avond verlenen. LEIDEN LUXOR (Stations» tel. 071-121239): Delinquen 19.00, 21.15. LIDO en (Steenstraat 39, tel. 124130 Devil (al); Tango cash (16); I aftairs (12); Look who's talks I 14.30, 19.00, 21.15. Family (al); 19.00, 21.15. ma. di. 14 30. Reddertjes (al); wo. •TRIANON (Breestraat 31, 123875): When Harry met Sa 19.00, 21.15. REX (Haarle straat 52, tel. 071-125414): bums (16); 21.15. VOORSCHOTEN GREEfl Wings of fame (al); zo. t/m do; Daad poets society (al); 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN ney, I shrunk the kids; 15.45. Oliver Co (al); r 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN nay, I shrunk the kids; wo. 1«aJ DEN HAAG* ASTA: 1 (Spui L 3463500): The Delinquent! 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2 no de Bergerac (al); 14.00.fc 21.30. ASTA 3: Tango Cai 14.00, 18.45, 21.30. BABYf (naast Den Haag Centraf 3471656): Scenes trom tht. struggle in Beverly Hills (16),' 19.15, 21.45. BABYLON 2: r" mer 1990: Gone with the Radio Days; di. Fitzcarraldo; dry wihite season; 14.00,' 19.00, 21.30. 16.30, 19.00, 21.30. ma. 14.00J BABYLON 3: Dead poets (12); 14.00, 19.00, 21.30. (Buitenhof 20, tel. 3630637);! Beverly Hills (al); 14.00, 18.45fii CINEAC 2; Internal affairw, 14.00, 18.45, 21.30. Shocker No more mr. Nice j 18.45, 21.30. ma. di. do. METROPOLE 1 (Carnegielal 3456756): Look who's talkil 14.00, 18.45, 21.30. METRl 2: Famly Business (al); 14.00,! 21.30. METROPOLE 3: Mef leave (al); 14.00, 18.45, 21.30.1 TROPOLE 4: The fabulous! boys (al:); 18.45, 21.30. ook 14.00. METROPOLE 5:1 the roses (al); 14.00, 18.45,1 ODEON 1 (Herengracht 3462400): Look who's talkil 13.45, 18.45, 21.30. Johnny Handsome (12); 13.451 21.30. ODEON 3: An innor (12); 13.45, 18.45, 21.30. She-Devil (al); 18.45, 21.30. i do. ook 14.00. STUDIO 1 (H straat 12b, tel. 3656402): My l( (16); 19.00, 21.30. wo. ook! STUDIO 2: Dreams (al); 19.15?." STUDIO 3: Trop belle pour tjj? 19.15, 21.15. HAAGS FILfe Zaal V, The runner; 19.30, 21.4 Dallas video show 1988; 22.3^ 2-, Sailors don't cry; 19.30. 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. Ms?' tobre; ma. Fanfan la Tulipe; 'r belles de nuit; wo. Lola Mont: KINDERVOORSTELLINGEN AC 3: Oliver Co; wo. 14.00.1 TROPOLE 4: Oliver Co; APOTHEKEN De avond- er diensten van de apotheken in gio Leiden worden waargi door de apotheken die ook wr dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN Ongevalle elke dag Academisch Zieken! halve van dinsdag 13.00 u. tot dag 13.00 u. (Diaconessenhuis nieken tel 155543, afdeling S. 175639) en van vrijdag 13.0( zaterdag 13.00 u. (Elisabeth huis). De Geneeskundige Dienst L verhuisd van de Roodenburg in Leiden naar de Cronest 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMIN GEBOREN KIND Hulpverle ongewenste zwangerschap vol der en kind. Bel tel. 071-89631 897762; 033-620244 (dit laats mer is dag en nacht bereikba BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ Diaconessenhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur 19.00 tot 19.45 uur. Kinder! dagelijks van 10.30 tot 19.0 meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voo laatste twee afdelingen bezoc nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoen! pleegkundige.# Sint Elizabt kenhuis: Volwassenen dagelij 14.00-14.45 u. en van 18.30-1 klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15.CX u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-1 CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Medisch Adviescentrum: Sp ma. 19.30-20.30 u. in het St beth-ziekenhuis. Endegeest vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-1 en 14.00-15.00 u.; eerste klai gehele dag. Jelgersmeklinii gerenteam: za. en zo. 14.00-1 Opname: werkdagen 16.45-1) za. zo en feestdag. 10.00-11 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering i handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1? u. en 18.30-19.30 u. Avondbe! afdeling verloskunde: 18.00-1 De Praematurenafdellng: voor en familie is na overleg met pe doorlopend bezoek mogelijk. I aan ernstige patiënten: wanne ernstige patiënten doorloper zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor s kaarten verstrekken. Kinder zalen voor peuters, kleuters 9 kinderen 15.15-17.00, babyz boxenafdeling: volgens afspra* het verpleegkundig hoofd. Be» den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. V< dere bezoekers van kinderen neus- en oorheelkunde en neu: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Of kunde en heelkunde: 14.15-15 18.30-19.00. Rijnoordzisk Dagelijks 14.30-15.15 u. en 19.30 u. Extra bezoek har-tb® 11.00-11.30 u. Extra bezoek ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14