Heren De Spartaan en AV Holland in mineur Yvonne van Dorp komt al aardig op snelheid Pascal Vergeer bekroont vroege ontsnapping in Zoeterwoude: I Sportief vuurwerk bij Adegeest en Key Town Hitters Wassenaarse dames strijdend ten onder Drie roeititels voor Krijtenburg 1 SPORT CeidócSoirumt MAANDAG 18 1UNI 1990 PAGINA 2 LEIDEN Dat het ook sportief kan, is dit week einde bewezen. In de der by van de hoofdklasse rayon toonden de Key Town Hitters opnieuw aan dat zij oppermachtig zijn en regelrecht op het kam pioenschap afstevenen. Adegeest werd met 11-4 teruggewezen. Na het vervelende incident een aantal weken terug op het Hittersveld was er nu slechts sportief vuurwerk. Met name pitcher Michel de Roon maakte de strijd het aanzien waard. Hij startte de wedstrijd door met een solo homerun het eerste punt bin nen te halen en hield daarna de verdediging danig op slot met de werpcijfers 8-2-6. In de vijfde inning sloegen de Hitters echt toe door een 3-1 achterstand om te buigen in een 7-3 voorsprong. Deze klap kwam Adegeest niet te boven. Wassenaar pakte in de dub bel tegen Eurostars ook de dubbele winst. Zaterdag was Jerry Remmerswaal de grote man door als pitcher liefst dertien maal drie slag aan te laten tekenen. Edsel Thiel- man was de beste slagman met onder andere een solo homerun die zo bijdroeg aan de verdiende 6-3 overwin ning. Gisteren duurde het tot in de negende slagbeurt voordat de 12-2 op het bord verscheen. Pitcher Eric Remmerswaal was eveneens goed op dreef met 10 maal drie slag en opnieuw sterk slaggeweld van Edsel Thiel- man. In dezelfde klase scoor de Alphians een duideljke 16-1 winst op NDC zaterdag met een aanvallende hoofd rol voor Dennis Maat met twee homeruns. Gisteren gingen de Alphenaren in de vijfde inning onderuit. Een 8-2 voorsprong werd door veldfouten verspeeld en door NDC in een 9-8 voorsprong omgezet. Jeroen Hollander redde nog wat er te redden viel door na de normale speeltijd een 11-11 op het bord te hebben, maar in de tiende inning zorgde op nieuw een veldfoutje voor de uiteindelijke 14-11 nederlaag. De Interregio's van de Al phians pakten in een boeien de honkbalwedstrijd de ver diende winst tegen de Ducks: 5-3. LEIDEN De softbalsters van Wassenaar hebben alles gegeven om de degrdatiepoule te ontlopen. Tegen Schiedam knokten ze in een liefst drie uur durende en 13 innings tel lende, zinderende wedstrijd voor wat ze waard waren, maar kregen tenslotte slechts het applaus van het publiek. De 3-2 neder laag in die eerste wedstrijd had overigens al in de negende inning voorkomen kunnen worden. Jose Oliehoek kwam met een drie honkslag op het derde honk terwijl er nog geen „nullen" waren. Alle kans' dus om te scoren, maar de eerste bal daarna ging direct naar het eerste honk en de tweede werd knap gevangen, zodat die scoringskans tot het verleden behoorde. In de verlengingen bleef Wassenaar steeds goed meegaan met Schiedam, maar in de dertiende inning het verweer net niet toereikend. Sonja Pa nen maakte na drie uur softbal de werpe fers op en bleek liefst 12 maal drie slag g worpen te hebben en slechts een maal vl J i wijd. Door dit resultaat kon Wassenaar zi al niet meer voor de kampioensronde pla; sen en was de tweede wedstrijd een forma teit. Hoewel ook nu de strijd lang 0-0 bi© zorgden twee veldfoutjes tenslotte voor de 0 nederlaag. Gisteren moest tegen Onze G f] zeilen nog anderhalve inning worden afg maakt. De veerkracht van de Wassenaar dames bleek uit het omzetten van de 2-1 ac f terstand in een 3-2 overwinning. In de twe de wedstrijd werd daarna (opnieuw in e tiebreak) verloren.: 2-1. LEIDEN Na de tweede ronde van de atletiekcompe- titie is duidelijk geworden dat Yvonne van Dorp alweer aardig op snelheid ligt. Hol land en De Spartaan zijn klaar met hun competitie aangezien de door hen be reikte degradatieronde niet doorgaat. AAV'36 plaatste zich als enige uit de regio voor de finaleronde van de eerste klasse, terwijl de da mes van Bataven de degrada tiepoule (tweede klasse) net niet konden ontlopen. In Dordrecht zorgden de Ba taafse dames voor een prima stukje atletiekpromotie. Niet alleen bleken de nieuw be schikbare rode petten een fel begeerd object ook acteerden de dames onder leiding van coach Peter Groen in 't Woud uitstekend. Marian Runcianu startte al direct met een goede 15.2 seconden over de 100 meter horden en scoorde later ook nog een fraaie 1.55 meter hoog. Ook de 800 meter loopsters lieten zich door het fraaie weer in spireren. Leontien Boom no teerde een beste jaartijd van 2.26.0 minuten, Herma God- dijn kwam zelfs tot 2.21.7 mi nuten. De 3000 meter van Suze Groen in't Woud mocht er zeker zijn: 10.37.1 minu ten. Op het loop vlak was daarmee de kous voor de Ba taafse dames af en is het ver der rustig wachten op de jon ge en nog zo (atletiek)groene ploeg. Klazien Immers wierp de discus naar een fraaie 33.14 meter, een afstand net te ver voor de beide speer werpsters Ada van der Meu- len en Astrid Weynen. In de ploeg van De Spartaan zorgde Tessy Lenting voor de meeste gespreksstof. Na op de 100 meter horden al een nette 16.10 seconden geno teerd te hebben ging ze voortvarend van start op de 400 meter horden. Zoals elke hordenloper een keer heeft, kwam ze niet uit en liep om de horden heen. Weinig loop sters echter zullen zich dan realiseren dat zoiets een dis kwalificatie tot gevolg heeft en dus geen punten. Lenting liep dus terug, sprong alsnog over de horde en kwam ten slotte nog in 78.0 seconden over de streep, altijd nog goed voor een kleine 200 punten. Opvallend was ver der de korte aanwezigheid van Astrid Oostermeyer die na de speer naar 41.18 meter geworpen te hebben in draf naar Schiphol toog om met vakantie te gaan. Lisette Kapteyn liep op de 800 meter naar een record van 2.22.31 minuten, Lenie van der Poel bleek nog steeds goed voor 2.28.26 minuten. Annette van Veldhuizen pakte veel pun ten op de 3000 meter die op nieuw net boven de de magi sche tien minuten grens bleef. Lea van der Aert zwiepte de discus naar 35.24 meter, terwijl zus Marga Kortekaas nog 29.22 meter haalde. In de AAV'36 vrouwenploeg was de tot sportvrouw van Alphen gekozen Laura Bos man weer goed voor een fraaie 800 meter: 2.10.57 mi nuten. Erg goed was ook een vertesprong van Marian van Spronsen-Goedhart die sinds lang weer 6.03 meter haalde. Sonja de Rijk spintte naar 12.90 seconden en sprong 1.60 meter hoog, terwijl Helma Slinger op de 100 meter knap 12.94 seconden noteerde. In de Holland ploeg bewees Yvonne van Dorp hard te werken aan de vorm voor het naderend nationaal kam pioenschap. Met 12.01 secon den op de 100 meter en 54.61 seconden op de 400 meter lijkt ze op tijd in vorm te zijn. Van goed gehalte was tevens de 16.62 secondne van Jaque- line Baljet op de 100 meter horden en haar 11.02 meter kogelstoten. Hier was Wendy Waterreus haar met 11.46 meter de baas. Regina van Duyn pakte op de 800 meter een fraai persoonlijk record van 2.17.4 minuten terwijl Mariannne van Cuilenburg op de 400 meter horden een fraai debuut maakte met 1.07.31 minuut. t( LEIDEN De tweede ronde van de nationale atletiek competitie is voor De Bataven uiterst plezierig verlopen. De Leidse ploeg won de thuis afgewerkte poule wedstrijd en plaatste zich voor de kampioensronde. De herenteams van De Spartaan en Holland moeten na Dordrecht ernstig rekening gaan houden met degradatie. AV Holland, omdat de ploeg een veel te kleine wedstrijd- gerichte kern bevat en De Spartaan doordat beide esta fetteploegen werden gedis kwalificeerd. De heren van AAV'36 plaatsten zich een voudig voor de kampioens ronde van de tweede klasse. Zelden zal de Spartaan zo veel ellende hebben meege maakt voor aanvang van een competitiewedstrijd als dit weekeinde. Blessures en stu dieperikelen zorgden voor een danig gehavende ploeg die op het laatste momnent ook nog eens Hein van Heek moest missen. De artsen ver boden hem om ook maar iets te doen, zodat de ploeg weer helemaal door elkaar gegooid moest worden. Opvallend sterk was daaïom het optre den van Hubert Kops die Van Heek op de 110 meter horden verving en naar 16.3 seconden snelde. Specialist John van Loon was een stuk sterker (15.3), maar de inzet van Kops werd bijzonder ge waardeerd. Het meest ge waardeerd werd Danny Paardekooper die op de 800 meter naar 1.59.8 minuut snelde, op de 400 meter een goede 53.7 seconden liet note ren en ook in de 4 x 400 me ter ploeg indruk maakte. De broers Van Noort scoorden uiteraard op de werpnum- mers: Nico won het deze keer overtuigender van Peter dan de vorige keer door 12.71 me ter te stoten (tegen 11.87 voor Peter) en 45.78 meter te wer pen (tegen 34.70). John van Loon en John van der Zwet noteerden beiden 58.2 seon- den op de 400 meter horden en op de steeple chase was het Theo van der Veek die uithaalde met 10.19.7 minu ten. William Augustinus kreeg exact vier minuten aangemeten op de 1500 meter en Perry Vriesekoop haalde 14.08 meter in de hinkstap- bak. Nog geen wolk aan de lucht op dat moment. Maar toen. De reserve estafette ploeg op de 4 x 100 meter (die als een soort van verze kering moet dienen mocht de echte ploeg tegen een dis kwalificatie oplopen) maakte een fout zodat de eerste ploeg op safe moest. Dat gebeurde in de ogen van coach Wim van der Krogt, maar niet vol gens het aanwezige jurylid. Derhalve een verliespost van ruim 1500 punten voor de on gelukkige Lissenaren die ver onder de veilige grens tercht kwamen. Door de Spartaanse pech steeg Holland een stapje, maar ook de ploeg van Cor Brandwijk moet alle zeilen bij gaan zetten om degradatie te ontlopen. De ploeg die ge kenmerkt wordt door een en kele steunpilaar en vooral door veel onduidelijke afzeg gingen op het laaste moment, hoort in tegenstellng tot De Spartaan niet in de eerste klasse thuis. De enige atleet die op eerste klasse niveau actief was, bleek Remi Eng- wegen die de kogel naar 13.44 meter stootte en de dis cus 39.22 meter ver wierp. Nanne le Grand kwam met een discusworp van 35.64 me ter nog enigszins uit de verf, Theo van der Veer noteerdè 14.48.5 minuten op de 5000 meter, Harold van Dooren sprong op ervaring 6.43 me ter ver en liep 16.4 seconden over de horden, Marc van Vliet haalde de vier meter met de polsstok nog, maar veel meer had de ploeg ei genlijk niet in huis. De Bataven heren, zondag opvallend herkenbaar aan de rode petten, hebben op de vertrouwde eigen baan in de Leidse Hout de kandidatuur voor het kampioenschap van de derde klasse bevestigd. Door een overwinning in de poule werd het gaatje met AV'47 uit Boskoop gehal veerd en staan de Leidse heren nog tweede. Op zich niet interessant aangezien alle teams in de finaleronde met een schone lei starten. Het enige nummer wat te genviel bij de roodhemden was het hoogspringen waar met name Harry van der Velde met 1.75 meter teleur stelde. Van der Velde was bij het polshoog echter al over 3.40 meter gewipt, goed voor de winst. Veel punten pakte Bataven uiteraard op de loopnummers. Gijsbert Rem- melzwaal (11.3 en 49.4 secon den op 100 en 400 meter), Martin Jansen (11.4 seconden op de 100) en vooral het 1500 meter kwartet Mare Borg- hans, Jan Jansen, Rob Zuid- wijck en Hans van der Vijver maakte indruk. In de eerste serie offerde Borghans zich op om de voor de tweede ploeg lopende Zuidwijck naar een goede tijd te loodsen. De noteren op de 110 meter hor den. Ook sprong hij 6.79 me ter ver. Bert de Boer impo neerde op de 1500 meter met 3.54.1 minuten terwijl Aart Stigter niet echt van zich deed spreken met 14.56.7 mi nuten op de 5000 meter. Arno Maassen zorgde opnieuw voor een stunt door met een clubrecord van 4.10 meter polshoog naar huis te keren. Leendert van Kempen stoot te de kogel naar 11.87 meter. In Leiden acteerde in de tweede ploeg Eric Taal naar 11.4 seconden op de 100 me ter. GERT VELTHUIZEN AMSTERDAM Die Leythe-roeier Jaap Krij- tenburg oogstte dit week einde veel succes tijdens de nationale roeikampi- oenschappen op de Am sterdamse Bosbaan. Met drie kampioenschappen, in de acht, de gestuurde vier en de ongestuurde vier, scoorde hij honderd procent. Ook Die Leyhe- roeier Ronald Florijn pak te een gouden plak. Njord daarentegen, stelde sterk teleur. Alleen de lichte skiffeur Elzard Schipper mocht ruiken aan de top. Hij werd, op afstand, vijf de in de skiffinale. De Amsterdamse Bosbaan kenmerkte zich het afgelopen weekeinde door het totaal ont breken van sfeer. Normaliter wordt nog wel eens gepro beerd de kampioenschappen onder te brengen bij een ande re nationale wedstrijd, maar dat was de organiserende Ko ninklijke Nederlandsche Roei- bond dit jaar niet gelukt. Re sultaat was een wedstrijd- weekeinde waarin pauzes vie len van ruim twee uur, waar door de weinige roeiers en supporters op het tribuneter- hooguit verveeld opkeken als er weer eens een wedstrijd voorbij kwam. Een ander na deel van de Nederlandse titel strijd is dat er maar zeer spo radisch goede prestaties gele verd worden. Het is meestal zo dat de kaarten al van tevoren geschud zijn: bijna alle favo rieten winnen moeiteloos. Vaak wordt dan in één boot gecombineerd met verschillen de andere verenigingen, waar door de toekijkende leek al snel de draad kwijtraakt. Nu dan ook voor de eerste keer verschillende leeftijdscatego rieën door elkaar heen roei den, is het niet moeilijk voor te stellen dat voor een buiten staander de aantrekkings kracht van deze roeiwedstrij- den snel tot nul gereduceerd wordt. Supercombina ties Jaap Krijtenburg van Die Leythe zat in één van die su percombinaties, die hun stem pel drukten op de uitslagen. In de acht werd zaterdagmiddag door hem gemakkelijk gewon nen van de acht van het Am sterdamse Nereus. Ook Njord kwam hier met een vereni- gingsacht aan de start, maar deze ploeg kon de goede pres taties van de afgelopen wed strijden niet doorzetten, en eindigde vlak achter een wer kelijk waardeloos Laga op de vierde plaats. Deze tweede jaars ploeg zal over drie we ken wel aan de start verschij nen van de beroemde wedstrij den in het Engelse Henley. Ook de vier zonder stuurman werd een gemakkelijke prooi t Krijtenburg en zijn ploeg. Dit is zijn 'eigen' nummer, waarin hij kans maakt om uit- d :1 gezonden te worden naar wereldkampioenschappen, eind oktober in Tasmanië w< dii den gehouden. Over twee w >r ken, tijdens internation; wedstrijden in Amsterdam, hij meer serieuze tegensta tegenkomen; enkele wek geleden bewees hij in Ess best bij de wereldtop thuis Ij horen. Vlak achter de berut te Engelse vier werd de plo van Krijtenburg toen tweed In de vier met stuurman 1 hij de Njordvier, die hij zone I enige moeite terugwees, paradepaardje van Njord verde dan ook een regelrecl wanprestatie. „De eerste ki meter ging nog wel redeli maar de tweede helft was 1 ritme helemaal weg", herij nert Julian Oggel zich. zijn ploeggenoten maakt hij zich op voor dé wedstrijd in Henley. Maar of deze we strijdert behalve veel gezelli heid voor Njord ook op 1 sportieve vlak voor een hoc tepunt zullen zorgen mag zo I der meer betwijfeld worden Van de junioren van Die Le the mag de prestatie van Jat bijn Bruyning niet verget worden. In de dubbeltw;^ roeide zij samen met 1 r Utrechtse Viking in een get gen race naar het kampioe schap, nipt vóór de dubbe j* wee van Wetterwille (Lee IS warden). Ook de meisjes-du e. belvier was een gemakkelij prooi voor Bruyning. Met 7. zat ze ruim tien seconden 1 ven het baanrecord, maar tegenstand werd dan ook grote afstand gezet. Florijn Ronald Florijn had dit wee )e einde weer eens een shir |g van Die Leythe om de scho >r ders hangen. De Amsterdam student komt gewoonlijk vooi Okeanos uit, maar had ws voor het oranje hansop v |r Die Leythe gekozen. Veel l e verde dat niet op. In de duii beltwee, waarin hij met Ni Rienks al een aantal jaren a de absolute wereldtop sta moest hij een gevoelig verli boeken. Echter, om van F1 rijn te winnen moet je wel v, goede huize komen; gewonn werd dan ook door twee roe ers uit de Nederlandse dubbe vier die het afgelopen jaar w 1 reldkampioen werd. Het ve schil was toch tegenvaller groot: 6.33 om 6.47 voor Flori en Rienks. In de dubbelvier kreeg Flori gistermiddag zijn revanche, wereldkampioenen die meevoeren, waren verzwa g' door ziekte van één van e roeiers, en moesten met er invaller roeien. In een ze a spannende, de volle twee kil^r meter durende strijd wistf Rienks en Florijn in een Ar sterdamse combinatie nipt overwinning voor de were! lt kampioenen weg te snaaie y; 5.49.99 tegenover 5.50.27. B^ die tijd was voor een gelegen heidscombinatie in het b nauwde weer wel bijzondi scherp. MARK HOÜTZAGEht ZOETERWOUDE Pas cal Vergeer won gisteren de sprint van een vijf man sterke kopgroep in de Ronde van Zoeterwoude. Eric Venema en Ronald van der Tang werden als tweede en derde gehul digd. Cees Vernooij sloot attent aan en finishte op de vijfde plaats. Bij de liefhebbers en veteranen ontsnapte „thuisrijder" Frans Paardekooper in de laatste rondes uit eén gro- ite kopgroep en werd niet meer teruggezien. Al na de eerste premiesprint reden vijf renners weg uit het grote peloton amateurs. War- monder Vergeer trok na de sprint door en kreeg direct vier man mee. Cees Vernooij, Ronald van der Tang en An- dré van Wijngaarden werkten daarbij goed samen, zodat de koplopers al snel uit het zicht van de groep verdwenen. Het peloton was en niet al leen door het mooie zomer weer volledig verrast en reed binnen korte tijd al op een minuut achterstand. Bo vendien is op het selectieve ^rondje door de dorpskern van Zoeterwoude een gat moeilijk weer te dichten. Toen een gro te groep met ondermeer Cas per van der Meer, Jan Huigs- loot en Jan-Hendrik Lagerweij even voor halfkoers de achter volging inzette, was dit eigen lijk al veel te laat. Pas in de laatste vijf rondes liep de voorsprong enigszins terug. Zelfs slaagden Rob' Sienders en Ton Zwirs in de laatste ronde tot honderd me ter te komen, maar de leiders lieten zich niet meer verras sen. Bollenstreker Vergeer trok de spurt aan, waarbij Ve nema niet meer langszij kon komen en Van der Tang te vreden was met zijn derde plaats. Vergeer: „Het was erg zwaar, maar als schaatser was ik door het zware rondje in het voordeel". Van der Tang blikte op vorig jaar terug: „Toen trok ik de spurt aan en vloog ik bijna de bocht uit, vandaar dat ik het dit jaar iets voorzichtiger heb gedaan". Rob Sienders greep dus de zes de plek vóór Ton Zwirs, ter wijl Peter Hogervorst de sprint van de achtervolgers won. Jan Huigsloot finishte als dertiende, terwijl Jan-Hendrik Lagerweij en Casper van der Meer als 15e en 17e over de streep kwamen gespurt. Bij de liefhebbers en vetera nen reed al na enkele ronden een grote groep renners weg. Tegen het einde van de koers zouden deze vluchters ieder een dubbelen. Frans Paarde kooper kreeg in zijn woon plaats vleugels en reed daar mee in de laatste rondes van zijn concurrenten weg. De Swift-Casba coureur boekte hiermee zijn eerste seizoensze ge. Ton Griep won de spurt van de achtervolgers voor Ton Vrolijk. Gerrit Klein veld ein digde op de zevende plaats voor Aloys Goossen, Stan Paardekooper, Herman de Jong en René van der Salm. Paul Robijn sprintte als eerste achtervolger over de meet. In de klassieker 'Voorne-Put- ten' reed Casper van der Meer een zeer aanvallende koers. Na een vijftigtal kilometers sprong Van der Meer weg met Mare den Hoed en Rob Len- sink. Het trio bleef vooruit, waarna Lensink de spurt won. Van der Meer eindigde op de laagste tree van het erepodi um. Eric Bosch won de spurt Cees Vernooij leidt de kopgroep voor Pascal Vergeer. Ronald van der Tang fietst in laatste positie. Vergeer zou in de ronde van Zoeterwoude in de eindsprint aan het langste eind trekken. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Gerrit Ver does ver richtte nuttig werk voor zijn club De Bata ven. Zijn ko gelstoot van 12.44 leverde heel wat pun ten op. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ex-Limburger slaagde daarin door zelf in 3.53.0 minuten binnen te komen. Zuidwijck bleef lang in zijn kielzog en noteerde een fraaie 3.56.6 mi nuten. In de tweede serie eenzelfde taktiek nu met Jan Jansen en Hans van der Vij ver. Na de afgesproken drie ronden vertrok Jansen in zo'n hoog tempo dat Van der Vijver hiervan zelfs schrok en de snelle postbode liefst zes seconden zag weglopen. Jansen noteerde 3.56.3, Van der Vijver 4.02.9 minuten. Op de 5000 meter noteerde Henk Ravensbergen een impone rend persoonlijk record van 14.51.0 minuiten. Jaap Dui venvoorde kwam na een solo in de tweede serie als eerste aan in een goede 15.10.1 mi nuten. De winst in de poule is echter niet alleen door het goede lopen tot stand geko men. Ook het speerwerpen was goed verzorgd met 51.14 meter van Johan van Velzen en 45.76 meter van Gerrit Verdoes, die ook 12.44 meter met de kogel stootte. De 6.45 meter van Theo Brusche le verde net iets meer op dan zijn 16.3 seconden op de 110 meter horden. Bij AAV'36 zorgde Ruud van Maurik voor de beste presta tie van de dag door een tijd van 14.36 seconden te laten van de achtervolgers, terw Tom de Jong op een goei achtste plek finishte. Woi~ bruggenaar Lagerweij kwa als twaalfde over de meet. Ml< dit resultaat klom Swift-Cast naar de tweede plaats in promotie-competitie, hetge» genoeg voor promotie naar A-klasse zou zijn. Marc Varkevisser won Meijlust de juniorenkoers. Swift-renner reed in de fin? weg van zijn vluchtmaat Ri< van Wetten, die met de tweei stek genoegen moest neme Liefhebber Hans Wubbe spurtte in de Omloop van W denes-Oosterleek naar de vie de stek. Ben van Steijn beha. de in Spaarnwoude de tiem J plaats bij de junioren. J* RICHARD IPPE Luyendijk vijfde in Detroit DETROIT Arie Luyendi is gisteren bij de vijfde race de strijd om het Amerikaan P Cart-kampioenschap, de Grc Prijs van Detroit, als vijfde g ëindigd. De Nederlander, ei ge weken geleden nog glorie winnaar op Indianapolis, h één ronde achterstand op winnaar, de Amerikaan J chael Andretti.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 20