Ria Willemse is nog niet de „oude Lugthart en Zonderop passé apart in Lisse rir'WP TENNIS CIRCUIT Rijnsburgse Boys even dichtbij een sensatie Rabobank Q ELDROP PAKT ALGEMENE AMATEURTITEL PORT SekbeSouAont MAANDAG 18 JUNI 1990 PAGINA 19 Speciale" triathlon in Leidschendam terr n n oev IDSCHENDAM In het Recreatiegebied Vlietland in Leid- nj endam wordt komend weekeinde de O'Neil Reach-Ride-Run, fo i „special" op het gebied van triathlons gehouden. Bij deze _n I e jaar geleden voor het eerst in de San Francisco Bay in de 40.( renigde Staten gehouden sportwedstrijd gaat het om surfen, eur untain-bike fietsen en hardlopen. Vorig jaar nam vrijwel de ;uld iele Nederlandse surftop deel aan het spektakel dat voor toe- n ouwers bijzonder interessant is omdat de wedstrijd van nabij ,g i worden gevolgd. In 1989 won Martine van Soolingen bij de 35.(1 nes en Stephan van den Berg bij de heren met vlak achter i Alexander Hoekstra die de Elfsteden-surftocht had gewon- ioci i- De wedstrijd met als motto „Pain for pleasure" gaat zondag ar 12.30 uur van start bij het watersportpaviljoen in de zeilboot- roi yen. Om 11.45 uur vertrekt vanaf de steiger ter plaatse een ine T sponsors beschikbaar gestelde boot voor genodigden. De or- nat lisatie van de Reach-Ride-Run is in handen van de Stichting .rdi athlon en Recreatiecentrum Vlietland. Geoefende sporters nnen zich nog inschrijven bij Rob Kuggelein, tel. 01717-1011. HAARLEM De derde plaats op de 2 km schoolslag van De Zijl/LGB-zwemster Ria Wil lemse tijdens langebaan-wed- strijden in Haarlem maakte eén ding duidelijk: Willemse is nog niet op haar oude niveau. De 26-jarige is sedert 10 jaar onbe twist de beste langebaan-zwem- ster van Nederland, maar on dervindt nog immer hinder van haar schouderblessure. Dat haar prestatie desondanks op merkelijk te noemen is, bleek vorige week al uit de reactie van haar fysio therapeut. Deze hoorde van haar uit stekende optreden op de Amsterdam se Bosbaan en zei slechts: „Zij doet het onmogelijke", daarmee aange vend dat Willemse wonderbaarlijk snel aan het herstellen is. Op dezelfde afstand was de vierde plaats voor clubgenote Hanneke Koopmans weggelegd. Tijden op lan- gebaan- wedstrijden zeggen weinig, omdat onbeïnvloedbare factoren als stroming en temperatuur een belang rijke rol spelen. Op de 2 km vrije slag legde Wendy Kater eveneens beslag op de vierde plaats. Bij de heren werd Marco Blokpoel op de 2 km vrij met 15 seconden achterstand op de winnaar slechts zevende. De jeugdige Zijl/LGB-ploeg pakte op de 400 en 800 meter vrij de beide klassements overwinningen. Ereplaatsen waren daarbij weggelegd voor Milan Ver hoop (1), Yvette van de Laar (1) en Micha Prins (3). In Noordwijk werden de B-kring kampioenschappen gehouden. De beide Leidse zwemverenigingen, De Zijl/LGB en LZ86 eisten ook daar weer het nodige eremetaal voor zich op. Voor de Zijl tikte Bianca van Rijn als tweede in 35.0 aan. Op de 50 me ter rug bleek Sven Meijer de sterkste in 46.7. Brenda Lindhout moest op de 50 vlinder in 42.6 met een bronzen plak genoegen nemen. Voor LZ ble ken twee gouden medailles gereser veerd. Irene Jaspers pakte de eerste op de 50 meter vrij in 42.7, Arjen Ka mer de ander op de 50 meter vlinder in 34.0. In een zeskamp, gehouden in het Leidse Vijf Meibad. bleek de tweede garnituur van LZ de eerste viool te spelen. De ploeg wees de nummer twee met maar liefst twaalf seconden (punten) terug. Robert-Jan Bakker stapte eens uit de schaduw van zijn talentvolle zus Fleur en pakte goud op de 200 meter school in 2.59.9. Be halve deze gouden prestatie werden er eveneens gouden plakken verge ven aan Robert Barmentloo op de 100 meter wissel in 1.23.3, Yvo Bijker op de 100 meter school in 1.27.7, Xandra Vieret op de 100 meter rug in 1.22.5, Arjen Kamer ook op de 100 meter rug in 1.16.0. Tenslotte pakte Jimmy van Delen tweemaal goud. Zij traint na een onderbreking van eén jaar vanwege een schouderblessure sinds kort weer en plukte direct de eerste vruchten. Zij rekende op de 100 meter vrij in 1.05.9 met al haar concurrentes af en herhaalde dit op de 200 meter wissel in 2.43.3. fde SSE/LEIDEN Jan- ,ed illem Lugthart en Bion- B Zonderop waren in het ee* jen Tennis Kampioen- ng( ïap van de Bollenstreek e Lisse wederom een toeasse apart. Beiden ver- en in de B-enkelspelen ;IJjj en set, waarbij Lugthart ïjit vijf partijen slechts ne- •isi ntien games verspeelde, isitinderop had alleen in de ;teilve finale in de net als er<igthart weer in de Leid- B-top teruggekeerde aa tra Wessels een duide- ;te ce evenknie. TEAN-ner ivi n van Leeuwen en Me- I f nwijkse Ingrid Kruit >nnen de C-enkelspelen. ïgthart 'W( het seizoen 1988 was Jan- llem Lugthart de onbetwis- ee heerser op de Leidse tennis- A Iden. In zeven van de acht ,rij or hem gespeelde toernooien n jevierde de Katwijker, één ;ta lal bleef hij in de eindstrijd ken. Lugthart „promoveer- O0" daarmee naar de A2-lijst, j status, die hij wel eervol ajnd, maar hem niet welge- llig was. De Katwijkse ten- ileraar neemt zijn vak se- us en het spelen van A- ie irnooien bleef beperkt tot i enkele ontmoeting met de ierlandse top. Ook de goede uitaten op dit hoogste ni- au waren nog geen aanlei- ïg het werk bij Zee en Duin n te passen en dus „degra- 'erde" Jan-Willem Lugthart w jaar terug naar de rijen der aa spelers. In Lisse gaf de Kat- e'iker aan, dat hij nog steeds betwist Leidens sterkste B- eler wenst te zijn. I Lugthart dat in werkelijk- lC id ook is, is nog niet met ze- rheid te zeggen. De twee be- !r® ïgrijkste concurrenten voor ."e eretitel, Kees-Jan Schui- II ïburg en Erik Bakker ont- 01 aken op het Lissese appèl. arB beide jeugdige Unicum- eeers zoeken hun progressie in A-toernooien, waarvan e'LTA in Amersfoort komen- t week het eerste toernooi is, larin beiden zijn toegelaten. et de overig aanwezige Leid- B-toppers op het Kampioen- hap van de Bollenstreek had in-Willem Lugthart weinig e' stellen. Lugthart: „Ik heb iel constant en heel gedegen ispeeld. Daarnaast liep mijn 'r rvice goed, die ik in het hele i ernooi niet heb verloren, en le teelde ik een aantal goede :e eaks". a e cijfers geven de klasse van ugthart weer. Vijf tegenstan- ers kregen slechts negentien imes toebedeeld, zodat eerder trake was van tennisles, dan an een reeks van partijen. larco van Trigt verloor in de alve finale met 1 en 3. Fina st Tom Bulters, die moeite- >os door de halve finale tegen /outer van der Heijde was I eengekomen, moest er met 6- 6-2 aan geloven. Lugtharts amgenoot Léon Damen eerde na een forse blessure trug op de toernooi velden. De J lillegomse Zee en Duiner Eeidóa Qowiant dubbelde zich met zijn vroege re partner, Marcel Vink in de in Lisse gewonnen, vorig jaar kwam de eerste nederlaag en ook dit jaar zat er geen zege in. Ronald Eleveld, terug uit de States bij Unicum en oer-Uni- cummer Martijn Krans bleken in drie sets de betere combina tie. Zonderop De tijden van het seizoen 1989 zijn dit jaar nog niet veran derd. Waar 'La Zonderop' in Leiden op de banen verschijnt, wordt ook gewonnen. De Rip- se kende vorig jaar slechts één schoonheidsfoutje. In het laat ste toernooi, de Masters, ver loor ze haar ongeslagen B-sta- tus tegen Cindy Berkhout. En uitgerekend die speelster werd de tegenstander in het eerste toernooi van dit seizoen. Geen probleem voor Bionda Zonde rop. „Ik ben toch wel onzeker aan dit toernooi begonnen. De competitie was niet zo'n beste voorbereiding op de toernooi en. En ik wist ook niet, hoe moeilijk ik het nog op school zou krijgen. Maar na de eerste partijen had ik al het gevoel, dat het lekker ging. Vooral in de halve finale tegen Petra Wessels was ik in topvorm. Ik heb voor mijn gevoel nog nooit zo goed gespeeld. Ik moest ook korte ballen spelen en ook de cross-courts kwamen ineens weer terug. Toen ik met 7-5, 6- 4 won, was ik voor de finale zeker van mijzelf". De halve finalé tussen Zonde rop en Wessels was een finale waardig. Cindy Berkhout moest en wilde daarin aan vriendin Zonderop de revan che toestaan. Al ging de titel 6- 2 en 6-3 naar de Ripse, Berk hout was heel content. „Ik heb een goed toernooi gespeeld, al ging het niet zo goed als in de A-kwalifikatie van Popeye. Ik won van mijn leeftijdsgenoot jes Angelina Rammers en Mir jam Siemerink en dat zijn al tijd van die zenuwenpotten. Mijn tijd komt wel weer". Blijkbaar kostten de singles van Cindy Berkhout veel kracht, want in de dubbels struikelde de Hillegomse voor tijdig. Madeion Verdegaal bracht de twee dubbeltitels op haar naam. Het damesdubbel met Ellen de Jong en de mixed met vaste partner Mar co van Trigt. Jan van Leeuwen, tijdens deze week abusievelijk verward met Roomburgs touchspeler Joost, heeft met de laatstge noemde wel dat 'gevoel' ge meen. Het was voor TEAN- ner Jan voldoende om steeds in twee gladde setjes de eerste C-winst van het seizoen te pakken. Kwam Ben de Bruin in de single tekort, ook in de dubbel was er voor hem, en Jeroen Vink, slechts een twee de stek weggelegd. Paul Da- men en Willem Visser pakten de eerste prijs. Bij de dames, of liever meisjes, in C een reprise van de halve finale van de ti telstrijd van de districtsjeugd. Ditmaal zegevierde Ingrid Kruit voor Judith Verhoef f. Samen werd ook de dubbelti- tel in de wacht gesleept. Alexander Balk kon het Hille gomse onderonsje in het he renenkelspel D net niet ver storen. Jan-Willem Gilijamse pakte in drie sets de titel voor Balk. Beiden hielden wel An- dré Willemse en Mare Gae- mers uit die eindstrijd. Met Mark Broxterman veroverde Gilijamse een tweede titel door het herendubbel eveneens winnend af te sluiten. Yvonne Schoordijk was de enige, die het Voorhoutse jeugdtalent Jo- landa Mens kon stoppen. De Merenwijkse zegevierde in de DED-finale in drie sets. De da mesdubbel werd een zege voor de Hillegomse jeugdspeelsters Yvonne van Hensbergen en Nicole van Stein. Het Open Kampioenschap van de Bollenstreek toonde zich met de toevoeging van zowel de C2, als de Dl dertigplussers een compleet toernooi. Jan Mens en Ine ten Hage werden de C2-winnaars voor Jaap van Delft en Alette Stoutenbeek. Bij de Dl-heren dolf Ine's eentgenoot Pieter ten Hage in drie sets het onderspit tegen Peter van Rooden. De dubbels Bionda Zonderop (rechts) toonde zich in Lisses Open Tennis Kampioenschap van de Bollenstreek weer ongenaakbaar. Ook Cindy Berkhout kon haar niet stoppen. foto'S: andre van haasteren vormen bij de 30-(--onderdelen de hoofdmoot. Hillegoms eer ste mannenteam bestreed de C2-finale. Roel Bosma en Hans van Ederen bleven hun team genoten Wim van Eeden en Aeito Endema via een langdu rige en spannende driesetter de baas. Riet van Balen en Ans Vink wonnen de damesdub- belpoule, Frederique Kramer en Sander Lagendijk waren de beste mixedspelers. De deelna mebewijzen voor de D 30+ Masters werden veroverd door Jan Langstraat en Dick van der Neut bij de mannen, en Wil van der Meer en Dorien de Ruijter bij de dames. Twee jaar achtereen schreven Jan-Willem Lugthart „acteerde" in Lisse niet alleen knap bij een vermeende uit- bal, maar keerde ook sterk terug in de rijen der Leidse B* toppers. zij het D35+ toernooi van Woubrugge (in die tijd nog S'70) bij de herendubbels op hun naam. Toen evenwel ver dween de Zoetermeerse com binatie van het park. Noodge dwongen, want een C2 onder deel kon het duo toen nog niet worden aangeboden. Dit jaar kon dat wel en Jan Bakker en André Mikkelsen meldden zich dan ook terstond. De wedstrijdleiding beloonde deze trouw met een papieren kop positie op de HDC-lijst en het tweetal toonde zich dat ver trouwen waardig. In de finale werd betrekkelijk eenvoudig afgerekend met Rijnkanters Dick van Iterson en Gert-Jan Onvlee: 6-4, 6-1. Nog zo'n overwinning en Woubrugge moet een Cl-evenement gaan organiseren om Bakker en Mikkelsen binnen de poorten te houden. In de C2-mixed hielden Maryse en Vic Leunis- sen thuisspelers Barbara van Dullink en Hans Vinkesteijn achter zich, terwijl de winst bij de C2-dames naar Marga Klein en Veronique van Rui ten ging. Unicumsen Lieske van der Laan en Annemiek Veerkamp kwamen niet ver der dan zes games. Met echtge noot Henk greep Veronique overigens ook nog een hoofd prijs in het GDD. Bob Logger en Johan van Duyn wonnen vorige week De Merenwijk en bleven ook op Woubrugge on geslagen in het HDD. Bij de dames sloegen Wilma Kam pers en Ienke Otto zich in drie sets langs Adry Hogervorst en Tineke van Schooten. De singele-onderdelen in Woubrugge waren op de vin gers van een hand van een matig mikkende houthakker te tellen: twee dus. Bij de heren in Dl was het Bert Wit haar die het slechts een set moeilijk had met favoriet Wim van Balen (4-6, 6-3, 6-1), ter wijl Kees Schwab en Cor de Jong het evenwicht wel drie sets in de wedstrijd hielden. Schwab maakte in het laatste deel twee games meer en won. Het weer zo gezellige D-toer- nooi van Noorden kende in de Dl-18+ categorie gelijkop- gaande halve finales bij "de heren. Noordens tennisleraar Leo Heidoorn kon de Nieuw- koopse hegenomie niet door breken. Marco Mensink zette hem in drie sets de voet dwars en pakte vervolgens tegen Léon van Vliet de titel. Samen wonnen de finalisten ook de HD-titel. Nel van de Broek was met twee maal 6-2 duide lijk beter dan Ilonka Wijfje. De damesdubbel werd een prooi voor Liesbeth Pieterse en Tine Stroo. Ook in de mixed met Yvonne Holkeboer kon Léon Heidoorn de hoofd prijs niet in eigen huis houden. De hoofdprijs ging naar het MIjdrechtse koppel Koppen- /Hoogbruin. Aad Koeleman en Alice van de Nes waren in Noorden goed voor de titel in de D2 35+ enkelspelen. GERT-JAN ONVLEE PETER KLEIN Uitslagen Lisse Open Kampioenschap Bollen- HEB1: halve finales: J.W. Lugthart - M. van Trigt 6-1, 6-3; T. Bulters - W.v.d. Heijde 6-2, 6-1. Finale: Lugt hart - Bulters 6-4, 6-2. DEB1: halve finales: B Zonderop - P. Wessels 7-5, 6-4; C Berkhout - M. Siemerink 4-6, 6-4, 6-1. Finale: Zonderop - Berkhout 6-2, 6-3. HDB1: Finale. R Ele- veld/M Krans - L. Damen/M Vink 6-7, 6-1, 6-4 DDB1: Finale: E. de Jong/M Verdegaal - M Kuipers/E. Reeuwijk 2-6, 6-3. 6-1 GDB1: Finale: M. Verdegaal/M. van Trigt - C. Vreeswijk /P. Kortleeve 6-4, 3-6, 6-3. HEC1: halve finales: B. de Bruin - W. Visser 6-1, 6-1; Jan van Leeuwen - P. Kleian 6-3, 6-4. Finale: Van leeu wen - De Bruin 6-3, 6-2. DEC1: halve finales: I. Kruit - C. Smaal 7-5, 6-1; J. Verhoeff - J Schregardus 6-1, 6-4 Finale: Kruit - Verhoeff 6-3, 5-7, 6-1. HDC1: Finale: P. Damen/W. Visser - B. de Bruin/J Vink 6-4, 7-6. DDC1: Finale: I. Kruit/J. Verhoeff - L. Hoogervorst/C. Spruyt 6-4, 6-4. GDC1: Finale: J. Schregardus/L. Jansen - N. Endema/R. Outshoorn 6- 4, 6-2. HEC2 30+; Finale J Mens - J van Delft 6-4, 7-5. DEC2 30+: Finale: I. ten Hage - A Stoutenbeek 7-5, 6-3. HDC2 30+: Finale: R. Bosma/H van Ederen - W. van Eden/A. Endema 6- 7, 7-5, 6-3. DDC2 30+: Poule: 1. R. van Balen/A. Vink. GDC2 30+: Fi nale: F Kramer/S. Lagendijk - E. v.'t. Wout/H. Hinnen 7-6, 6-2. HED1: halve finales: A. Balk - A. se - Balk 6-1, 2-6, 6-3. DED1: halve finales: Y. Schoordijk - S. Sjaardema 6-2, 6-1, J. Mens - M. Warmerdam 6- 4, 6-3. Finale: Schoordijk - Mens 6-4, 2-6, 6-3. HDD1: Finale M Btoxter- man/J W Gilijamse - M. Gae- mers/M. Schutgens 6-2, 6-4. DDD1: Finale: Y. van Hensbergen/N. van Stein - H Bode/J van Lierop 4-6, 6- 1, 6-4. GDD1: Finale: E.v.d. Voort/S. Geerlings - I. Brouwer/S.v d. Salm 6- 2, 6-1 HED1 30+: Finale: P van Rooden - P ten Hage 6-1, 3-6, 6-3. HDD1 30+: Finale: D.v.d. Neut/J Langstraat - J Kulk/J. Vreeken 2-6, 7-6, 6-3. DDD1 30+: Finale: Wv d Meer/D. de Ruijter - M. Feijaerts/G Pace 6-4, 6-1 GDD1 30+: Finale: L. Stern/B. Fiebelkorn - L.v.d. Meer/W. Overwijk 6-1, 6-2. Woubrugge 35+ HDC2: J. Bakker/A. Mikkelsen - D van Iterson/G.J. Onvlee 6-4, 6-1. DDC2: M. Klein/V van Ruiten - L. van der Laan/A. Veerkamp 6-2, 6-4. GDC2: M. en V. Leunissen - B. van 6. 6-3, 6-1 HDD1: B Logger/J. van Duyn - P. Pompe/S. van Veen 6-4, 6- 2 DDD1: W Kampers/1. Otto - A Hogervorst/T van Schoten 5-7, 6-4, 6-3. GDD1: V. en H. van Ruiten - L. de Koning/H Paasman 4-6, 6-1, 6-2. HED2: K. Schwab - C. de Jong 6-2, 6-7, 6-4 HDD2: E. Zuidmeer/H. Feu- nekes - K. Minck/H. Rupert 6-3, 6-3. DDD2: G. Kraal/A. Neijs - G. Fran sen/T. van der Meer 6-2, 6-3. GDD2: M. van der Steen/W Nagel - i. en P van der Waal 6-3, 6-2. Noorden HE01 18+: halve finales: M Men sink - L. Heidoorn 6-3, 4-6, 6-2; L. van Vliet - R. Stroo 7-6, 6-0. Finale: Mensink - Van Vliet 7-5, 6-2 DED1 18+: Finale: N.v.d. Broek - I Wijfje 6-2, 6-2. HDD1 18+: Finale: M Men- sink/L. van Vliet - G. R. Otto 6-2, 7-5 DDD1 18+: Finale: L. Pieter- se/T. Stroo - Heemskerk/Verhoef 6- 3, 3-6, 6-3. GDD118+: Finale: I. Kop pen/P. Hoogbruin - Y. Holkeboer/L. Heidoorn 6-3, 1-6, 6-3. HED2 35+: Finale: A. Koeleman - J. Verberg 7-5, 6-2 DED2 35+: Finale A.v.d. Nes - T Goes 4-6, 6-4, 7-5. HDD2 35+: Finale: Correljé/Philips - V d Nes/Stroo 6-4, 6-3 DDD2 35+: Finale: A.v.d. Nes/Schutte - T Goes- /Terrahé 4-6, 6-4, 6-3 GDD2 35+: Fi nale. echtp. Fokker - echtp. Ben schop 6-4, 6-4. 'ELDROP Dat Rijns- lurgse Boys zaterdag in ^eldrop toch nog even litzicht heeft gehad op dan een eervolle reede plaats in de strijd wn het algemeen Neder- ids kampioenschap voor 'oetballende amateur- w ;n, mag gerust een rtein wondertje worden lenoemd. 'e Rijnsburgers waren door e 1-4 nederlaag in het eerste luel al in een vrijwel kansloze [ositie gemanoevreerd en wer- len daarbij in de eerste twaalf ninuten van de uitbeurt op "°g eens twee Geldropse tref- fers „getracteerd". En een ach terstand van vijf doelpunten Wegwerken tegen een gekende amateurtopper is niet iets wat dagelijks gebeurt. Desondanks was datzelfde Geldrop zater dag op eigen terrein even rijp voor de sloop. Nadat de Rijns- burgers de 2-0 achterstand op karakter hadden weggepoetst, wankelde de algemeen ama teurkampioen van '84 en '87 in de slotfase van die eerste helft nadrukkelijk. Wim Drieber gen, Ron Carli en Hennie Koet kregen riante mogelijkheden op 2-3 en dus zelfs 2-4, maar verzuimden die te verzilveren. Waarna Geldrop de vijftien minuten bedenktijd benutte om weer orde op zaken te stel len. Trainer Henk Rayer en de zij nen slaagden daar, zo bleek in de praktijk, goed in. De snel na de pauze toch nog door de Rijnsburgers gerealiseerde 2-3, werd in elk geval een stuk professioneler opgevangen dan de tegenslagen van voor de pauze. Rijnsburgse Boys drong nog wel aan, maar kwam slechts zelden echt gevaarlijk door. Minder regelmatig in elk geval dan de opponent, die de resterende speeltijd zelfs nog benutte om de zaterdagkampi oen voor de twee maal op ver lies te zetten: 4-3. Een gang van zaken die trai ner Arie Kurver nauwelijks had verbaasd. „Vlak voor rust hebben we de kansen gehad om weer serieus in beeld te komen voor de titel. Nu viel die derde goal te laat, had Gel drop zich eigenlijk al her steld", aldus Kurver, die zich zelf overigens niet op de borst klopte dat Rijnsburgse Boys zich daar bij Eindhoven nog zo nadrukkelijk in de kijker had gespeeld. „Daar staat de man die ervoor heeft gezorgd dat mijn ploeg zich nog een keer zo heeft kunnen opladen", wees Kurver op Henk Rayer. „De jongens waren echt op, we zagen het absoluut niet meer zitten. Wat ons betreft was het seizoen na vorige week zater dag gewoon voorbij. Maar toen Rayer de afgelopen week in allerlei kranten verkondigde dat Rijnsburgse Boys de zwak ste zaterdagkampioen was die hij ooit had gezien, kwam het allemaal wat anders te liggen. Dat soort onzin pikt een groep niet, zelfs niet als er bijna nie mand meer normaal kan lo pen. Dus moest er nog een keer worden gevlamd. Puur op karakter, inderdaad". Dat vlammen begon zaterdag overigens een minuut of vijf tien te laat. In die openingsfa se immers, was het Geldrop dat op alle fronten de toon aangaf en ook tweemaal scoor de. Eerst troefde Wim Cooy- man bijna-naamgenoot Wim Hooymans af, vervolgens was het Ton Boelaars die het elftal van de uitblinkende, volgend jaar voor Helmond Sport uit komende John Heyster aan een 2-0 voorsprong hielp. De op dat moment bereikte marge van vijf treffers zal Geldrop er ongetwijfeld toe hebben gebracht de zaken wat eenvoudiger op te vatten. Ook de gemiddelde amateurtopper is niets menselijks vreemd. Desondanks mocht het herstel van Rijnsburgse Boys wonder baarlijk worden genoemd. De toch zwaar gehandicapte ploeg (zonder geblesseerden Huug Aandewiel, doelman Jan Blan- kespoor, Jaco van Delft, Johan de Kroon en geschorste Martin de Louw) nam het initiatief over en werd daarvoor in de vorm van twee treffers be loond. Een rake vrije trap van Carli en een co-productie van Wim Driebergen en Ronald van Delft maakten er nog voor de doelwisseling weer een ech te wedstrijd van. Het verhaal is verder bekend. Het aangeslagen Geldrop mocht door missers van Drie bergen, Koet en Carli met die 2-2 stand gaan rusten en had in die periode genoeg veer kracht opgedaan om de kort na de pauze door Ronald van Delft wel gescoorde 2-3 rustig op te vangen. Eén kans slechts, kreeg Rijnsburgse Boys vervolgens om toch nog helemaal weer in beeld te ko men voor de landstitel. De knappe kopbal van Drieber gen werd echter door doelman Hans Peper goed onschadelijk gemaakt. Die redding van ge blesseerde Peper luidde indi rect overigens ook de defini tieve ondergang van de Rijns- burgers in. Via diens spelher vatting kwam invaller Step han Venetiaan (zeven dagen eerder dé kwelgeest van Hil- mar de Groot en Rijnsburgse Boys) aan de bal en die ont deed zich knap van bewaker Dick Heemskerk. Zijn voorzet kon door koppende Ton Boe laars bijna niet meer worden gemist: 3-3. Dat Heyster zes minuten voor tijd met een tot schot geworden voorzet en met medewerking van doel man Arco Korpelshoek nog de winnende 4-3 op het bord bracht, deed er nog maar wei nig toe. De nederlaag werd door Rijnsburgse Boys zelfs bijna lachend geaccepteerd. Ook door Arie Kurver: „Waarom ook niet? We heb ben er vandaag toch nog wat van gemaakt En volgend jaar doen we het allemaal gewoon nog iets beter over. Of ik dat meen? Natuurlijk. Er staat bij Rijnsburgse Boys een groep die ook volgend seizoen weer voor de hoofdprijzen gaat. Dat kan ik je verzekeren". GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 8. Cooyman 1-0, 11. Boelaars 2-0, 35. Carli 2-1, 36 Driebergen 2-2, 47. Van Delft 2-3, 78. Boelaars 3-3, 84. Heyster 4-3. Rijnsburgse Boys: Korpels hoek, Bodaan, Driebergen, Heemskerk, De Groot (Van Duyn), Arroyo, Hooymans, Koet, Carli, Vonk, Van Delft (Van Dijk).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 19