Jack Charlton erg gefrustreerd van Egyptenaren „Lief' Uruguay verslikt zich in tiental Belgen Michel vervangt Spaanse spitsen Schotse vechtmachine te veel voor Zweden Lazaroni doof voor kritiek op Brazilië SPORT QtidóaQowuvnt MAANDAG 18 JUNI 1990 PAGINA Miljoenen schade door alcoholverbod ROME Het alcoholverbod op wedstrijddagen in de twaalf WK- steden blijft de gemoederen in Italië bezighouden. De dorstige fans mis sen hun „brandstof", de horeca derft inkomsten. Indien het omstre den alcoholverbod tot aan de finale in stand wordt gehouden, betekent dat volgens de vereniging van uit baters een schadepost van 75 mil joen gulden. Niet iedere eigenaar van een bar of res taurant houdt zich overigens aan het alco holverbod. In exclusieve eetzaken gaan de flessen wijn gewoon van hand tot hand. „Wijn is een belangrijk onderdeel van onze cultuur", zei een barkeeper in Rome laconiek. „Het is waanzin in heel de stad een verbod af te kondigen. Die vandalen komen echt niet in smoking onze zaken binnen". Het verbod heeft in elk geval de onver deelde steun van de Italiaanse bond van geheelonthouders. In een verklaring wees de vereniging op het alcohol-gebruik als één van de oorzaken van de voetbalramp van 1985 in Brussel, die het leven kostte aan 39 mensen, voornamelijk Italianen. De vereniging vraagt de steun van de Ita liaanse pers bij het doorvoeren van het al coholverbod, dat door de lokale overheid is opgelegd na advies van het ministerie van binnenlandse zaken. Joël Quiniou arbiter bij Italië-Tsjechoslowakije ROME De Franse scheidsrechter Joël Qui niou is aangewezen om morgenavond de wed strijd Italië-Tsjechoslowakije in het Olympisch stadion van Rome te leiden. Quiniou maakte vier jaar geleden bij de eindronde van de WK in Mexico naam door bij de wedstrijd tussen Schotland en Uruguay (0-0) al na 58 seconden een rode kaart uit te delen aan Batista van Uruguay. De scheidsrechters voor de wedstrijden van 18 en 19 juni zijn: 18/6 Napels: Argentinië-Roemenië: Silva Valente (Por), Bari: Cameroun-Sovjetunie: Wright (Bra). 19/6 Milaan: Bondsrepubliek-Colombia: Snoddy (NIe), Bologna: Joegosla- vië-Verenigde Arabische Emiraten: Takada (Jap), Rome: Ita- lie-Tsjechoslowakije: Quiniou (Fra), Florence: Oostenrijk- Verenigde Staten: Al Sharif (Syr). Westduitse voetbalbond betaalt boetes spelers ERBA De spelers van het Westduitse elftal behoeven zich geen zorgen te ma ken over de boetes voor gele en rode kaarten. De DFB maakte bekend, dat zij de bijbehorende geldstraffen afrekent. De spelers hadden al verklaard de kosten niet voor eigen rekening te nemen. De FIFA heeft verklaard de boetes af te trekken van de voor de deelnemende landen geldende vergoedingen. Geel in de eerste ronde betekent een boete van 6500 gulden. In de tweede ronde wordt dat bedrag verhoogd tot 13.000 gulden. Een rode kaart kost in de eerste ronde 13.000 gulden. In de tweede ronde het dubbele. Dassajev geeft plaats in nationaal team op BARI Rinat Dassajev blijft op 97 in terlandwedstrijden staan. De doelman van Sevilla heeft verklaard zich niet meer beschikbaar te stellen voor het nationale elftal. Dassajev werd als schuldige aangewezen voor de neder laag in het eerste groepsduel van de Sovjetunie tegen Roemenië (0-2). Te gen wereldkampioen Argentinië werd de 33-jarige sluitpost vervangen door Alexander Oevarov van Dynamo Mos- Overigens heeft de Sovjetunie de reis naar huis al geboekt. De ploegleiding heeft weinig vertrouwen in overleving van de eerste schifting, na twee neder lagen. Roemenen in de ban van situatie „thuis" TELESE TERME Twij fel, die oervijand van het succes, knaagt aan de Roemeense selectie. Zijn zij de vertegenwoordigers van een vrije natie, of al niet meer? „Ik heb enkele beelden op de tv gezien, die me heel erg ongerust maken," bekent Florin Raducioiu zijn zorgen over de situatie in zijn vader land. De meeste Roemeense voet ballers onthouden zich van commentaar; uit angst voor het lot van familie en beken den thuis. Marius Lacatus vormt een uitzondering. „Ik weet van niets. Bovendien interesseer ik mij hier alleen voor het wereldkampioen schap". De schutter, die al tweemaal scoorde, zegt poli tiek niet geïnteresseerd te zijn. Trainer Emmerich Jenei waagde het na de 1-2 tegen Cameroun te zinspelen op de politieke situatie in eigen land: „Mogelijkerwijs hebben de tv-beelden de spelers be- invloed en bijgedragen tot de nederlaag". De nieuwste asiel-aanvraag van 35 landgenoten zorgde ook voor gesprekstof. De groep verbleef dicht in de buurt van het Roemeense trainingskamp in Telese Ter- me, 65 km noordoostelijk van Napels. Na een demon stratie voor de Roemeense ambassade in Rome keerden de 35 man naar Telese Ter- me terug. Twee etmalen voor het treffen tegen Argentinië, dat beslissend is voor kwali ficatie. De deur van het Grand Hotel bleef echter voor ze gesloten. PALERMO Ook de doordouwers uit Ierland hebben zich gistermiddag stuk gelopen op de verde diging van Egypte. Bonds coach Jack Charlton kon het niet verkroppen. Kort na de 0-0 haalde hij onge nadig uit naar zijn tegen standers, die zich tot öp het bot beledigd voelden. Al bij de eerste vraag wat hij vond van de wedstrijd zette Charl ton alle Britse fatsoens normen overboord. „Wel ke wedstrijd? Ik heb geen wedstrijd gezien". Charlton, al vier jaar gewaar deerd, succesvol en voorko mend coach van Ierland, was nauwelijks te stuiten. „Mijn hele leven heb ik voetbal ge speeld, maar zoiets als dit heb ik nog nooit gezien. We moeten de schuld ook bij ons zelf zoeken, omdat we geen kans hebben benut. Maar onze tegenstander heeft in negentig minuten niet één keer gepro beerd een mogelijkheid uit te spelen. Van dit voetbal raak ik zwaar gefrustreerd". Al bij de tweede vraag van de zwaar geïrriteerde delegatie uit Egypte besloot Charlton de persconferentie te verlaten. Kokend van woede. Daarvoor had hij nog net verklaard, nooit te hebben beweerd dat Ierland met 5-0 zou winnen. Zoals de Britse bouleverdpers eerder op de dag had gemeld. „Op de eerste plaats", zo beet hij een Afrikaanse vragenstel ler toe, „schrijven Engelse kranten nooit de waarheid over Ieren. Op de tweede plaats wist ik dat we het erg moeilijk zouden krijgen. Na tuurlijk heb ik in de rust niet overwogen mijn taktiek te wij zigen. Hoe we ook zouden spe len, er zouden altijd elf Egyp tenaren tussen ons en het doel staan. Als er zo wordt gevoet bald, stop ik er liever mee". Maar volgens Charlton breken er rnooie tijden aan. „Tegen Nederland krijgen we weer een echte wedstrijd. Dan wordt het alles of niets. Wij gaan voetballen, de Hollanders gaan voetballen. Ik kan niet garanderen dat het goed wordt, wel weet ik zeker dat er van alles zal gebeuren. Ik verlang naar die wedstrijd. De Ier Christopher Morris (links) gaat door de knieën voor Osama Oraby, die met Egypte een partij anti-voetbal verzorgde. FOTO: AP Vandaag hebben we gespeeld tegen voetballers die niet wil den voetballen. Het was ver schrikkelijk". Ierland had de klasse, de fantasie noch de in- teligentie Egypte ook maar in de geringste problemen te brengen. De Afrikanen deden niets anders dan tijdrekken en klokkijken. Sinds het toernooi om het Eu ropese kampioenschap twee jaar geleden, waar de formatie van Charlton ternauwernood door Nederland uit de halve finale werd gehouden, heeft de ploeg een aardige reputatie opgebouwd. Van de kwalifica tie-wedstrijden voor de we reldtitelstrijd ging er slechts één verloren, in Sevilla tegen Spanje. Ierland, dat toch al niet breed in zijn materiaal zit, miste toen vier basisspelers. Verder liep de formatie van Charlton in twee jaar tijd nau welijks een schrammetje op. Ondanks het beperkte materi aal. De ploeg gaat altijd uit van eigen kracht. „Ik word doodziek van het geklets over taktiek", beet Charlton de Egyptische coach El Gohary gisteren nog toe. De Ieren pra ten niet over een EK-concept of wat dan ook. Ze knallen ge woon alle ballen hard en hoog in de richting van de zwaarlij vige Cascarino en de schutter Aldrige, die dit seizoen in Spanje bij Real Sociedad meer dan twintig doelpunten maak te. Gisteravond tegen Egypte was het niet anders. Maar ander maal werkte de aanpak niet. Vandaar waarschijnlijk ook de frustratie van Charlton. Ier land kon eenvoudig niets an ders bedenken. Egypte wilde dat niet. VERONA Tien Rode Duivels hebben Uruguay een helse avond bezorgd. Erik Gerets werd nog voor rust uit het veld ge stuurd, maar toch won België met 3-1. De teleur stelling voor Uruguay was waarschijnlijk net zo groot als vier jaar geleden in Mexico, toen de tweede groepswedstrijd met 1-6 van de Denen werd verlo ren. België is in groep E met vier punten zeker van een plaats bij de laatste zestien. Net als acht jaar geleden in Spanje en bij het vorige WK in Mexico, waar de Duivels zelfs vierde werden. Uruguay moet, van wege het slechte doelsaldo, de laatste wedstrijd tegen Zuid- Korea winnen. Bondscoach Oscar Washington Tabarez beloofde voor „Italië" een ploeg die goed voetbalt in plaats van een stel bandieten in sportkleding. Uruguay speelt inderdaad technisch verzorgd, maar faalt in de af werking. Wat de hardheid be treft? In de eerste helft maak te België veertien overtredin gen, de Zuidamerikanen zes. De rode ka^rt van Gerets na 42 minuten was een logisch gevolg van vier vergrijpen in korte tijd. Na rust kreeg Uru guay, de wereldkampioen van 1930 en 1950, zijn eerste vrije trap tegen na 35 minuten. De totaalstand: 20-7 in het „voor deel" van België. Misschien is Uruguay wel tè lief geworden. Ontspanning is het succes van de Belgen. Waar de selectie van Uruguay zich vanaf twee dagen voor de wedstrijd af sloot van de buitenwereld, verschijnt Guy Thys vlak voor de aftrap in de tv-studio en is in het trainingskamp van alles mogelijk. Bovendien slaagden de Belgen er zelfs in, een rel in de dop op te lossen. Het land huilde, toen „monument" Jan Ceulemans buiten de ploeg werd gelaten. Tegen Zuid-Korea viel hij na rust in, omdat het niet best ging. Van daar dat hij gisteren meteen mocht meedoen. Met succes. De Belgen hadden weinig kan sen nodig voor hun doelpun ten. Alle drie waren fraai. Na een kwartier speelde Ceule mans linksachter De Wolf vrij. Diens voorzet werd door Clu sters fraai ingekopt. De beste speler van België, middenvel der Enzo Scifo, verdubbelde de score zes minuten later met een schot van bijna 35 meter afstand, dat houdbaar was. 'Een minuut na rust haalde Ceulemans, die in het centrum helemaal vrij werd gelaten, uit voor 3-0. Voor Uruguay vol leerde Bengoechea een voorzet van De Leon in de touwen. UDINE De Spaanse spitsen hebben het laten afweten op het WK, mid denvelder Michel verving ze adequaat tegen Zuid- Korea. De middenvelder van Real Madrid nam te gen de driftig tegensparte- lende Zuidkoreanen met drie treffers de volledige Spaanse produktie voor zijn rekening en behoedde zijn ploeg daarmee voor een blamage. De Aziaten kunnen na hun tweede verlies (1-3) ook naar huis. Bondscoach Suarez werd na de 0-0 tegen Uruguay gewezen op de blamerende houding van zijn aanvallers, die in de eerste wedstrijd de doelman van te genstander slechts met een verrekijker konden onder scheiden. Manoio, die in Italië op de steun van een eigen huisorkest kan rekenen, raak te zijn plaats kwijt. Butrague- no mocht blijven, maar kon te gen de Zuidkoreanen ook voortijdig inrukken. Salinas was de man op wie Su arez zijn hoop voor ae tweede wedstrijd op had gevestigd. De slungel van Barcelona, die dit seizoen diverse keren met Jo- han Cruijff ruziede, kon ech ter ook niet duidelijk maken waar hij zijn basisplaats aan had verdiend. Een helft hielden de Aziati sche broodspelers gelijke tred met de Spanjaarden. Niet op eigen kracht, maar geholpen door het gezapige optreden van de Spanjaarden die na de eerste treffer van Michel in de 23ste minuut al meenden de buit binnen te hebben. Des te groter was de schok toen Hwangbo vlak voor de rust uit een vrije trap van ruim dertig meter de bal in de kruising plaatste. De verrassende rust stand bleek in de tweede helft geen houvast voor een span nend vervolg. Spanje, wakker geworden door de tegentreffer, verhoog de het tempo maar had voorin slechts brokkenpiloten lopen. Michel onttrok zich aan de malaise van zijn collega's in de punt. Met een effectvolle vrije trap stelde hij orde op zaken. Vrij snel na die goal verdween Butragueno van het veld. De ster van Spanje in Mexico kon Middenvelder Michel (links) scoort het eerste doelpunt voor Spanje in de wedstrijd tegen Zuidko- rea. De Zuidkoreaan Soon-ho Choi kan dat niet verhinderen. FOTO: AP opnieuw niet overtuigen. Dat Real Madrid verbonden mid- met links doeltreffend uit te deed wel zijn ploeggenoot Mi- denvelder nogeens met twee halen. Met de moeizame zege chel. Twintig minuten later bewegingen door de Koreaan- stelde Spanje de plaats in de draaide de nog zeven jaar aan se verdediging om dit keer kwartfinales zo goed als zeker. GENUA Schotland is niet gewend aan overwin ningen in een wereldtoer- nooi. Zaterdag echter, bij het vijfde achtereenvol gende optreden van de Schotten in de eindronde, is Zweden dank zij een score van 2-1, opgenomen in het niet echt indruk wekkende rijtje van over wonnenen. Tot zaterdaga vond in Genua verloren alleen Zaire, Nieuw-Zee- land en Nederland van de Schotten in de laatste fase van een wereldkampioen schap. Nooit hebben die overwinnin gen de Schotten verder ge bracht dan de eerste ronde. Hetzelfde dreigt opnieuw met Brazilië (woensdag) als laatste tegenstander. „Maar", zei de Zweedse coach Olie Nordin, „dit Schotse elftal kan zelfs de Brazilianen nog voor een handvol problemen plaatsen". Nordin heeft gelijk. Het is moeilijk voetballen tegen een vechtmachine. Te moeilijk in ieder geval voor de Zweden, die niet overweg konden met de Schotse driften. „Wat wij ook bereiken, ik zal tevreden zijn als mijn mannen geven wat zij kunnen", had de Schot se manager Roxburgh als uit gangspunt genomen. „Ik ver wachtte van mijn spelers dat zij de strijd zouden ingaan als of het om een cup-final ging, dat hebben zij gedaan". Zijn spelers knokten tot zij er bij neervielen. Met beperkte middelen, dat wel. Er zullen weinig nationale coaches zijn die andere Schotten dan John ston, Malpas en McLeish in hun elftal begeren. Maar zij zouden aan de andere kant de handen dichtknijpen wanneer hun middenvelders en aanval lers om iedere bal vochten als Fleck en Johnston, McLeod en Durie, McCall en Aitken. „Een geweldige agressiviteit", noemde Nordin het. „Onge remd en hard, misschien zelfs erg hard af en toe, maar het leidde er toe dat wij eigenlijk geen kansen kregen". McPherson kopte in de elfde minuut een hoekschop van Johnston door en middenvel der McCall gebruikte al zijn wilskracht om de bal over de lijn te duwen. Een kleine veertig overtreding later (ge middeld twee Schotse tegen één Zweedse) steunde en kreunde de Schotse verdedi ging onder de druk. Lucht om uit te breken was er echter nog steeds. Fleck deed het over de rechterkant en vond Aitken, na een sprint van zes tig meter, in de spits. Deze middenvelder had twee pogingen nodig, vóór de twee de werd hij gehaakt door Ro land Nilsson. Johnston, zes doelpunten in de kwalificatie ronde, had geen moeite met de strafschop: 2-0. Pas enkele mi nuten voor tijd vond invaller Strömberg het eerste gaatje in de Schotse verdediging. Het was te laat om de tweede ne derlaag in de groep te ontlo pen. TURIJN Brazilië brengt zijn voetbalvolk in gewetensnood. De vreug de over de prestaties krijgt telkens een knauw door de saaie speelwijze. De trommels roffelen, maar niet met overtuiging. Bonds coach Sebastiao Lazaroni trekt zich (voorlopig) niets van de kritiek aan. Brazilië won za terdag in Turijn met 1-0 van Costa Rica (groep C) en plaat ste* zich voor de laatste zestien. Maar bijna 60.000 mensen, on der wie 10.000 uit Brazilië, flo ten de voetballers uit. Doch coach en spelers houden zich doof. Zelfs de almachtige Pelé is gevraagd zijn mond te hou den met opmerkingen over de speelwijze van de nationale ploeg. Lazaroni: „We hebben veel kansen gehad. Het is on gelooflijk dat we niet meer Dansverbod Brazilianen TURIJN Brave Itali- aanse huisgezinnen wor den gek van swingende Braziliaanse voetbalfans. Zo gek, dat ze geklaagd hebben bij het stadsbe stuur van Turijn. Vanaf nu mogen de Brazilianen hun massale show van dans, lawaai en muziek al leen op de wedstrijddag vertonen. Ongeveer 10.000 Brazili aanse supporters reisden met hun voetbalhelden naar Italië. Een van hen bestuurt een gigantische vrachtauto, volgeladen met geluidsboxen van 10.000 watt. Die zijn nodig de lambada en samba-rit mes van de Braziliaanse muziekgroep door het cen trum van Turijn te laten schallen. Zo ging het dage lijks, tot het stadsbestuur gisteren het verbod uit sprak. doelpunten gemaakt hebben. Costa Rica heeft geen enkele keer op ons doel geschoten. Dat bevestigt de juistheid van onze speelwijze. Bovendien speelde Costa Rica erg defen sief en is hun doelman fantas tisch". Dat laatste is waar. Bij een ge lijkspel tegen Zweden heeft Costa Rica een redelijke kans tot de achtste finales door te dringen. De voetbalgekke pre sident Calderon liet in Guata- mala-stad, waar hij een top conferentie met de andere Middenamerikaanse presiden ten bijwoont, de opening twee uur uitstellen. Opvallend genoeg krijgt Laza roni de steun van Tele Santa- na, de coach van Brazilië tij dens de vorige twee WK's. Santana kreeg in Spanje en Mexico alle hulde voor zijn werk, maar behaalde geen en kele prijs. „Er zijn 150 miljoen coaches van de nationale ploeg in Brazilië", was Santana cy nisch over de kennis van voet bal in zijn land. Santana plaat ste slechts enkele kanttekenin gen. „Brazilië kan de beker winnen als de spelers wat ont- spannener voetballen en Care- ca, Alemao en Müller wat meer gelegenheid krijgen hun natuurtalent te gebruiken". Alleen in de eerste tien minu ten leek Brazilië op weg naar een ruime overwinning. Na 33 minuten maakte Muller het enige doelpunt, toen hij een doorgekopte in worp van Jor- ginho via een Costaricaans been achter doelman Coneio schoot. Met de laatste was de absolute uitblinker bij Costa Rica genoemd. Hij redde in de tweede helft fraai bij kansen van Alemao, Valdo, Careca en Muller. PSV'er Romario, die was ver oordeeld tot een plaats op de tribune, toonde zich teleurge steld. Voor Romario is geduld een schone zaak. Lazaroni schijnt op de training zelfs op drachten te geven, Romario tegen de schenen te schoppen. „Alleen door pijn te lijden, overwint hij de angst voor blessures en is hij bruikbaar", vindt Lazaroni. GROEP C Brazilië-Costa Rica 1-0 (1. Müller 1-0. Scheidsrechter: t ni (Tun). Toeschouwers: 58.C kaart: 16. Jara (Cos), 58. (Cos), 88. Jorginho (Bra), 89. (Bra). Brazilië: Tafferel; Jorginho, M Galvao, Mozer, Rlcardo Go! Branco; Alemao, Valdo (86. si Dunga; Müller, Careca (83. Bebel Costa Rica: Conejo; Gonzalez, FIq Montero, Chavez; Chavarrla, Mart na, Ramirez, Cayasso (77. Gu raes); Gomez, Jara (70. Meyers) Zweden-Schotland 1-2 (0-1); McCall 0-1, 80. Johnston (strafsq 0-2, 85. Strömberg 1-2. Scheids l! ter: Maciel (Par). Toeschow m 31.823. Gele kaart: 60. Thern i; 69. McPherson (Sch). Zweden: Ravelll; Roland Nilsson mA sen, Larsson (75. Strömb Schwarz; Limpar, Thern, lng« Joakim Nilsson; Pettersson (62!^L ström), Brolln. Schotland: Leighton; McPheJ1 McLeish, Levein, Malpas; All McCall, McLeod, Durie (75. McS Fleck (86. McCoist), Johnston. Stand: 1. Brazilië 2-4 2. Schotland2-2 3. Costa Rica 4. Zweden GROEP E België-Uruguay 3-1 (2-0): 14 sters 1-0, 21. Scifo 2-0, 46. Ct mans 3-0, 73. Bengoechea Scheidsrechter: Kirschen (DDR). i schouwers: 35.000. Rode kaart: Gerets (Bel, 2x geel, 35. en 42). kaart: 39. Ruben Sosa (Uru). België: Preud'homme; Gerets, r Grün, De Wolf; Clijsters (46. Emm Van der Eist, Scifo, Versavel (74. voort); Degryse, Ceulemans. Uruguay: Alvez; Herrera, De lq Gutierrez, Dominguez; Ostoloza Bengoechea), Perdomo, Ruben I Alzamendi (46. Aguilera), Frances I T Rrihen Snsa UI Ruben Zuid-Korea-Spanje 1-3 (1-1): 22. chel 0-1, 43. Hwangbo 1-1, 62 chel 1-2, 81. Mitchel 1-3. Scht rechter: Guerrero (Ecu). Toesch wers: 15.000. Gele kaart: 28. Hwi ui bo (ZKo), 51. Yoon (ZKo). Zuid-Korea: ln-young Chöi; Park Jong-so Chung, Gu, Kang-hee die Yoon; Yong-hwan Chung (52. L Soo), Hwangbo, Hong, Kim; SoonP Choi, Byun. ilTl Spanje: Zubizarreta; Chendo, Ma Sanchis, Andrinua, Gorriz; Michel, laroya. Martin Vasquez, Roberto Bakero); Butragueno (77. Fernan va Salinas. Stand: 1. België 2-4 ch 2. Spanje 2-3 3. Uruguay 2-1 4. Zuid-Korea 2-0 GROEP F Sn Engeland-Nederland 0-0. Schei rechter: Petrovic (Joe). Toesch Rf wers: 35.000. Engeland: Shilton; Parker, WaB^1 Wright, Butcher, Pearce; Waddle I oe Bull), Robson (64. Piatt), Barnes, Lineker. Nederland: Van Breukelen; Van At Ronald Koeman, Rijkaard, Van Tig len; Wouters, Gullit, Witschge; Va Schip (74. Kieft), Van Basten, «it? haus. Ierland - Egypte 0-0. Scheidsrech Van Langehove (Bel). Toeschouw 33.288. Gele kaart: 54. Morris (h 80. Shobeir (Egy). Ierland: Bonner; Morris, McCi Moran, Staunton; Hou| McGrath, Townsend, Sheedy; rino (86. Quinn), Aldridge McLoughlin). Egypte: Shobeir; Hani Ramzi; Ibraloo Hassan, Yassin, Yakan; Tolba Abou Zeid), Abdel-Ghani, Yous Orabi; Hossam Hassan, Ahmed dou (79. Orabi). Stand: 1. Egypte 2-2 2. Engeland 2-2 3. Ierland 2-2 4. Nederland 2-2 PROGRAMMA LI Vandaag Groep B (Napels): Argentinlë-Rl menië, 21.00 uur. l, Groep B (Bari): Kameroen-Sov|tc" nie, 21.00 Morgen Groep D (Milaan): Westduitsland-^e lombia, 17.00 uur. Groep D (Bologna): Joegoslavië-V enigde Arabische Emiraten, 17 Groep A (Rome): Italië-Tsjecha pe wakijke, 21.00 uur. Groep A (Florence): Oostenrijk-Va n. nigde Staten, 21.00 if' TOPSCORERS I. Mitchel (Spa), Matthëus (BrD) Völler (BrD) allen 3, 4. Skuhravy (Tsj), Careca (Bra), La tus (Roe), Milla (Cam), Jozic (Joe), Da lek (Tsj), Klinsmann (BrD) allen 2, II. Bein (BrD), Hasek (Tsj), Luhdn (Tsj), Schillaci (Ita), Omam (Cam), Redln (Col), Valderrama (C Caligiuri (VSt), Brolin (Zwe), Straw berg (Zwe). Cayasso (CRi), Linai (Eng), Sheedy (Ier), Degryse (Bel). Wolf (Bel). Ceulemans (Bel). Clijstf (Bel), Scifo (Bel). Kieft (Ned), Ab« Ghani (Egy), Troglio (Arg), Burrurj ga (Arg), Balint (Roe), Giannin! M Khaled Ismail Mubarak (VAE), Mür (Bra), McCall (Sch), Johnston (S< Hwangbo (ZKo), Bengoèchea (Uru) 'K len 1. KAARTEN Rood: Gerets (Bel, 2x geel), Kana E Ik (Cam), Massing (Cam, 2x geel),1 nalda (VSt), Bessonov (Sov). Geel: 2 kaarten: Kublk (Tsj), Brein (BrD), Hussain Mohamed (VAE),1 zer (Bra). 1 kaart: Lacatus (Roe), Klein (Ro mt Burruchaga (Arg), Sensini (Arg), Ser zuela (Arg), Caniggia (Arg), Marado ik. (Tsj). Moravcik (Tsj), M'Bouh (Cam), Onana (Cam), N'Ko (Cam), Herzog (Oos), Zsak (Ofl Pfeffer (Oos), Aigner (Oos), Strei (Oos). Peel (Oos). Tsjidijatoelin (S< ZigmantovitsJ (Sov), Meola (V! co Trlttschuh (VSt). Banks (VSt), Ei^ Abdulrahman (VAE), Ibrahim Abt rahman (VAE), Abbas (VAE), Bran (Bra), Dunga (Bra), Jorginho (Bi an Joakim Nilsson (Zwe), Thern (Zw laf McMahon (Eng), Shobeir (Egy),ijn med Ramzl'(Egy), Kieft (Ned)7 Perd mo (Uru), Francescoli (Uru), Rub Sosa (Uru), Jimenez (Spa), Vlllaro (Spa), Stojkovic (Joe), Ferri (Ita), (CRI), Gomez (CRi), McPherson Soon-ho (ZKo), Hwangbo (ZKo), Yo (ZKo), Morris (Ier) allen 1. Blatter weer boos i op scheidsrechter i;

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14